Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-16, 15:29   #1381
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
część, niżej mój dzisiejszy jadłospis R

I - jajecznica z 2 jaj na maśle, z piersią wędzoną kurczaka, szczypiorek, 2 kromki chleba żytniego razowego

II - sałatka: makaron pełnoziarnisty świderki, mięso z wędzonej nogi kurczaka, pomidory suszone, oliwki, duszona cuknia, kolendra, szczypiorek, koperek, świeży tymianek (z mojego ziołowego ogródka <dumna>), sos z oleju z pestek winogron, miodu, musztardy, soli i pieprzu

III - przekąska: jabłko

IV - kiszka ziemniaczana, jajko sadzone, surówka, barszcz czerwony

V - śledź w sosie pomidorowym, kromka chleba żytniego, papryka czerwona

jak to wygląda?
dobrze to wygląda

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
R:
Ś- dwa jajka smażone na wysmarowanej olejem patelni, kromka razowca +warzywa, nie byłaś głodna bo takim dość jednak małym śniadaniu?
II Ś - kromka razowca z dużą ilością pasty z półtłustego twarogu, tuńczyka w sosie własnym, suszonych pomidorów i oliwek +tu też mi brakuje warzyw
O - pół paczki kaszy gryczanej, kurczak pieczony + warzywa był tutaj gdzieś tłuszcz?
K - serek wiejski z orzechami standardowo warzyw brak

Podwieczorku pewnie nie będzie, bo późno wstałam ;p możesz wrzucić gdzieś owoc w ramach przekąski zamiast pełnego podwieczorku
nie lubisz warzyw? uwagi jw

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
Redukcja do ocenki

1) kasza jaglana na mleku z połową banana, serkiem homo naturalnym i migdałami.
2) domowa bułeczka ryżowa z masłem, wędzonym filetem z indyka i pomidorem; jabłko.
3) makaron kukurydziany przesmażony na oleju kokosowym z mieszanką chińską plus puszka łososia w wodzie.
4) serek wiejski z mieszanką orzechów i pestek.
5) jajecznica z dwóch jajek na maśle z pieczarkami, kubek zupy krem buraczkowej.
ładna erka
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 15:42   #1382
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

redukcja
średnio dziś wyszło z warzywami, obiad dopiero był o 16
musiałam z edytować menu, jednak nie było soku


1. bułka wieloziarnista, jajecznica z 2 jaj z szynką na łyżce mała/ kawa z mlekiem

2. przekąska, bo nie byłam głodna: duże big jabłko

3. talerz zupy pomidorowej z makaronem, 2 małe naleśniki: 2 jaja, 2 łyżki mąki, łyżka proszku z budyniu, nadziane masą- banan, 1/2 twarogu półtłustego

4. kromka żytnia 2x z sałatką grecką- feta, ogórek, pomidor, sałata, filet z piersi

Edytowane przez 201606210914
Czas edycji: 2014-05-16 o 19:00
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 15:45   #1383
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez superkas Pokaż wiadomość
Jak smakował Ci ten koktajl? Bo kiedyś robiłam tylko z banana i mleka i był okej ale troszkę mdły i myślałam o takim właśnie koktajlu z kawą nawet na dobry początek dnia
i jak go zrobiłaś, zaparzyłaś kawę i wlałaś do reszty ?
do blendera wrzuciłam dojrzałego banana, chlust mleka 3,2% tylko tyle, żeby przykryło ostrza w blenderze i łyżeczka kawy rozpuszczalnej - wyszedł gęsty, nie dało się rurką pić, ale przepyszny bo wyjątkowo słodki banan myślę, że spokojnie można zalać banana zaparzoną kawą, jak się lubi koktajle na ciepło, ale wszystko kwestia smaku zazwyczaj robiłam banan+mleko+cynamon ale teraz chyba częściej będzie ten kawowy

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
jako fanka wszystkich serników w Twoim nawet bez zdjęcia jestem już zakochana
cały jadłospis bardzo fajny!
dzięki!
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 15:46   #1384
Lewek
Zakorzenienie
 
Avatar Lewek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 449
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Mam pytanko, co myślicie o tych jadlospisach? http://qchenne-inspiracje.blogspot.c...ospis.html?m=1

Wysłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 2
Lewek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 15:48   #1385
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
do blendera wrzuciłam dojrzałego banana, chlust mleka 3,2% tylko tyle, żeby przykryło ostrza w blenderze i łyżeczka kawy rozpuszczalnej - wyszedł gęsty, nie dało się rurką pić, ale przepyszny bo wyjątkowo słodki banan myślę, że spokojnie można zalać banana zaparzoną kawą, jak się lubi koktajle na ciepło, ale wszystko kwestia smaku zazwyczaj robiłam banan+mleko+cynamon ale teraz chyba częściej będzie ten kawowy[COLOR="Silver"]
Ja lubię też z dodatkiem naturalnego kakao, też przełamuje słodycz
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 16:00   #1386
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez marteczkowo Pokaż wiadomość
Ja lubię też z dodatkiem naturalnego kakao, też przełamuje słodycz
tyle jest fajnych połączeń, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 17:05   #1387
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość

nie lubisz warzyw? uwagi jw
Powiem szczerze, że warzywa są dla mnie lekką masakrą jem je trochę na siłę. Lepiej będzie latem, kiedy będa one miały już smak Warzywa toleruję jedynie w surówkach i ich staram się jeść bardzo dużo. Obiad jednak zmieniłam, była kasza gryczana z białą kiełbasą (wiem, że to niewskazane na R ale nie mogłam się oprzeć - nie była ona duża) i ogromną ilością surówki z młodej kapusty z jabłkiem, marchewką i olejem (oliwa z oliwek mi śmierdzi).
Nie wiem, czy mi wyjdzie ta redukcja. Staram się jeść zdrowiej, mniej a częściej ale nie chcę się zmuszać do rzeczy, których nie lubię... Śniadanie z dwóch kromek (czy np dwóch jajek i kromki chleba) w zupełności mi wystarcza. Czuję się po tym najedzona na trzy godziny. Może to dlatego, że "dopycham" żołądek kubkiem czarnej, niesłodzonej kawy. Czasem jak czuję niedosyt, dojadam się "kanapką" czyli wędliną, na sałacie z warzywami. w międzyczasie podjadam sobie jakiś owoc ale to dla smaku. Taka ilość jedzenia mi całkowicie wystarcza.
__________________

Edytowane przez monyczkaaa
Czas edycji: 2014-05-16 o 17:07
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-16, 18:04   #1388
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Moje wczorajsze R -2 kg

Ś; 4 ciastka orzechowe kawa, jajecznica 2 jaja szynka oliwa ,cebula bułka 100 g niestety biała z serkiem almette i masłem

O sałatka z kurczakiem oliwa musztardą i miodem , sałata ,pomidor, ogórek

P. Kasza peczak z avocado cukinią szpinakiem czosnkiem , pierś z kurczak

K: sałatka z brokułem jajkiem i majonezem troche jogurtu, kasza pół woreczka.



Dzisiejsze R

2 gofry z serkiem wiejskim jabłkiem, cynamonem

O: zupa jarzynowa ze śmietana razy 2:-D

Kasza pęczak 100g ze szpinakiem i avocado , pierś z kurczaka

2 hity orzechowe

K. Poł woreczka kaszy z jajkiem, brokułami

2kieliszki wina połwytrawnego.
No i bedzie pizza domowa 2 kawałki z pieczarkami serem, szynka, rucola serem pleśniowym

Może nie jest to idealna redukcja ,ale powoli chudne ok 0,5 kg tygodniowo. Te słodycze to z nerwów .Niestety narazie nie ćwicze całymi dniami jestem przykuta do biurka i robie projekty.
Co sądzicie o takim jadłospisie?
Z góry dziękuje za odpowiedź:-D

Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 19:34   #1389
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
do blendera wrzuciłam dojrzałego banana, chlust mleka 3,2% tylko tyle, żeby przykryło ostrza w blenderze i łyżeczka kawy rozpuszczalnej - wyszedł gęsty, nie dało się rurką pić, ale przepyszny bo wyjątkowo słodki banan myślę, że spokojnie można zalać banana zaparzoną kawą, jak się lubi koktajle na ciepło, ale wszystko kwestia smaku zazwyczaj robiłam banan+mleko+cynamon ale teraz chyba częściej będzie ten kawowy

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------


dzięki!
masz moze jeszcze jakies pomysly na po lub przed treningowe koktajle? Jutro przyejdzie do mnie blender
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 20:08   #1390
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R

1. Cztery kromki pełnoziarnistego chleba tostowego + plasterki polędwicy sopockiej, pomidor
2. Jogurt naturalny z łyżką siemienia lnianego i trzema łyżeczkami dżemu pomarańczowego
3. 50g kaszy pęczak z ok 150 g piersi z kurczaka, połową paczki warzyw w sosie pomidorowym
4. Świeże truskawki z połową jogurtu naturalnego
5. Puszka tuńczyka z wody z dwiema kromkami pieczywa chrupkiego żytniego
6. Dwa jajka na twardo, ketchup, kromka pieczywa chrupkiego

Pobiegałam w zeszły weekend i od tamtej pory utrzymuje się prawie kilo na plusie ogólnie moja waga stoi od prawie dwóch miesięcy, ale przedtem mało się ruszałam.
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 21:11   #1391
czescwujku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 72
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Proszę o ocene!! P

Śniadanie - owsianka z budyniem [ 1/2 szklanki płatków owsianych, ugotowanych na szklance wody, 2 łyzki budyniu rozpuszczonych w 1/2 szklance mleka, 1 banan, kilka truskawek ] herbata
2 Śniadanie : dwie kromki żytniego z ziarnami, jedna z masłem i twarogiem półtłustym z pomidorem, druga z masłem,pomidorem,sałatą,o górkiem,cebulą i papryką. Szklanka maślanki.
Obiad : 2 chochle grzybowej ze śmietaną 30% z wieloma grzybami + 2 duze ziemniaki, cały talerz makaronu z piersią z kurczaka ze szpinakiem - moja ostatnia pikantna,czosnkowa miłość :3
Podwieczorek : serek wiejski lekki [ taki był tylko w sklepie , a w sumie roznicy mi nie robi ] z cynamonem i garścią Granoli , garść płatków owsianych , z truskawkami i dużym jabłkiem. Kawa zbożowa z mlekiem.
Kolacja : zostało trochę kurczaka z obiadu,więc sałatka - kurczak, sałata,pomidor,ogórek, cebula, papryka z sosem czosnkowym [ jogurt naturalny z czosnkiem i przyprawami ] , potem zjadłam 3 marchewki.

Ogólnie w między czasie wypiłam około 5 herbat zielonych, kilkanaście łyzków mleka 3,2% oraz Tarczyna multiwitamina.
Do tego 1/4 batona musli Stilla z Kauflandu . Praktycznie same oczechy,mniam

Edytowane przez czescwujku
Czas edycji: 2014-05-16 o 21:13
czescwujku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 06:23   #1392
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez czescwujku Pokaż wiadomość
Proszę o ocene!! P

Śniadanie - owsianka z budyniem [ 1/2 szklanki płatków owsianych, ugotowanych na szklance wody, 2 łyzki budyniu rozpuszczonych w 1/2 szklance mleka, 1 banan, kilka truskawek ] herbata
2 Śniadanie : dwie kromki żytniego z ziarnami, jedna z masłem i twarogiem półtłustym z pomidorem, druga z masłem,pomidorem,sałatą,o górkiem,cebulą i papryką. Szklanka maślanki. nie podoba mi się ta kanapka z warzywami - dodatkowo na niej powinna być jakaś wędlina+ser lub również twaróg... A i nie powinno łączyć się pomidora z serem bo to wypłukuje wapń z orgaznimu.
Obiad : 2 chochle grzybowej ze śmietaną 30% z wieloma grzybami + 2 duze ziemniaki, cały talerz makaronu z piersią z kurczaka ze szpinakiem - moja ostatnia pikantna,czosnkowa miłość :3
Podwieczorek : serek wiejski lekki [ taki był tylko w sklepie , a w sumie roznicy mi nie robi ] z cynamonem i garścią Granoli , garść płatków owsianych , z truskawkami i dużym jabłkiem. Kawa zbożowa z mlekiem.
Kolacja : zostało trochę kurczaka z obiadu,więc sałatka - kurczak, sałata,pomidor,ogórek, cebula, papryka z sosem czosnkowym [ jogurt naturalny z czosnkiem i przyprawami ] , potem zjadłam 3 marchewki. dorzuciłabym jakieś pieczywo np. tosty lub grzanki..

Ogólnie w między czasie wypiłam około 5 herbat zielonych, kilkanaście łyzków mleka 3,2% oraz Tarczyna multiwitamina. liczysz łyżki mleka?
Do tego 1/4 batona musli Stilla z Kauflandu . Praktycznie same oczechy,mniam A czemu nie cały batonik, tylko ćwiarteczka? Wiem o które batoniki chodzi i są one na prawde małe. Ten "kęs" bo inaczej nazwać tego nie można nawet nie ma co liczyć bo nic nie wniósł do jadłospisu
Jak wyżej... Pij też mniej zielonej herbaty bo będziesz chudła i na nic Twoje starania
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 07:21   #1393
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez paulina.t11 Pokaż wiadomość
R

1. Cztery kromki pełnoziarnistego chleba tostowego + plasterki polędwicy sopockiej, pomidor niestety obawiam się, że tostowy z pełnoziarnistym ma niewiele wspólnego. Czytasz składy? Tej sopockiej ile i jaka? W śniadaniu są mega ważne zdrowe węgle, porządne źródło białka, nie masz też tłuszczy, bez których ciężko chudnąć
2. Jogurt naturalny z łyżką siemienia lnianego i trzema łyżeczkami dżemu pomarańczowego białko - w jogurcie jest go niewiele. Dżem to sam cukier niestety. I to jest raczej przekąska niż posiłek
3. 50g kaszy pęczak z ok 150 g piersi z kurczaka, połową paczki warzyw w sosie pomidorowymsosik domowy? a warzywka mogły by być świeże, jest ich teraz coraz więcej
4. Świeże truskawki z połową jogurtu naturalnegoKolejna przekąska
5. Puszka tuńczyka z wody z dwiema kromkami pieczywa chrupkiego żytniego tłuszcze, warzywa
6. Dwa jajka na twardo, ketchup, kromka pieczywa chrupkiego

Pobiegałam w zeszły weekend i od tamtej pory utrzymuje się prawie kilo na plusie ogólnie moja waga stoi od prawie dwóch miesięcy, ale przedtem mało się ruszałam.
Wpisałam przy posiłkach moje uwagi. Moim zdaniem mało białka, tłuszczy, dobrych węgli, warzyw. Postaraj się wybierać dobre jakościowo składniki A biegasz tylko raz w tygodniu? Dobrze byłoby min. 3 razy w tygodniu się poruszać

Edit: Moje wczorajsze R do oceny

I Domowe musli(takie jak zawsze, z bakaliami, siemieniem, orzechami, pestkami) na mleku z 2 łyżkami twarogu, cynamonem, łyżeczką miodu gryczanego
II 2 małe kromki chleba żytniego z twarogową pastą z chilli oliwkami awokado + pomidor
III przekąska - surówka - kapusta kiszona, marchewka, oliwa z oliwek, pestki słonecznika, pieprz
IV potrawka z pęczaku, soczewicy, cebuli, kurczaka, szpinaku, cukinii, doprawiona curry, papryką, pieprzem i czosnkiem (powinien jeszcze być kumin, ale brakło i niestety nie smakuje jak powinno)
trening cardio + interwały 40 minut
V omlet owsiany z 2 jajek z kakao, cynamonem, z połową jabłka i łyżeczką miodu
VI 2 łyżki wieśniaka z pestkami dyni i orzechami włoskimi (prażone), odrobina miodu.

Edytowane przez marteczkowo
Czas edycji: 2014-05-17 o 07:46
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 07:47   #1394
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez marteczkowo Pokaż wiadomość
Wpisałam przy posiłkach moje uwagi. Moim zdaniem mało białka, tłuszczy, dobrych węgli, warzyw. Postaraj się wybierać dobre jakościowo składniki A biegasz tylko raz w tygodniu? Dobrze byłoby min. 3 razy w tygodniu się poruszać
Dziękuję. Chleb faktycznie składowo kiepski. Zawsze czytam, tu się zapomniałam Sopockiej było po plasterku na kromkę, nie lubię więcej. Sos zrobiłam sama. Warzywa wolę kupować mrożone, bo wychodzi mi to ekonomiczniej

Raz w tygodniu mam jogę po której jestem bardzo zmęczona, biegam w sobotę i niedzielę.
Od ostatniej niedzieli przytyłam kilogram. Od dwóch tygodni dwa kilo. Z czego tyję, to ja nie wiem...
Odchudzam się w sumie od stycznia, do tej pory zeszło mi tylko 4,5 kilo (biorąc pod uwagę ostatni wzrost).
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 07:52   #1395
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez paulina.t11 Pokaż wiadomość
Dziękuję. Chleb faktycznie składowo kiepski. Zawsze czytam, tu się zapomniałam Sopockiej było po plasterku na kromkę, nie lubię więcej.

czyli białka prawie nic niestety

Sos zrobiłam sama. Warzywa wolę kupować mrożone, bo wychodzi mi to ekonomiczniej

Raz w tygodniu mam jogę po której jestem bardzo zmęczona, biegam w sobotę i niedzielę.
Od ostatniej niedzieli przytyłam kilogram. Od dwóch tygodni dwa kilo. Z czego tyję, to ja nie wiem...

myślę, że właśnie od tego, co pisałam wcześniej
Odchudzam się w sumie od stycznia, do tej pory zeszło mi tylko 4,5 kilo (biorąc pod uwagę ostatni wzrost).
Przemyśl raz jeszcze dietę - weź pod uwagę, to co wcześniej pisałam, poczytaj jadłospisy dziewczyn, podstawowe zasady komponowania posiłków. No i treningi - ważne są ćwiczenia siłowe, warto je włączyć. Nie trzeba chodzić na siłownię, można je wykonywać w domu. Powodzenia
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 07:57   #1396
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Czyli że za mało białka i tłuszczu? Będę się do tego białka musiała zmusić... Nie lubię jeść dużo mięsa. Mogłabym żyć prawie na samych warzywach i wędlinie
Dziękuję
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 08:03   #1397
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez paulina.t11 Pokaż wiadomość
Czyli że za mało białka i tłuszczu? Będę się do tego białka musiała zmusić... Nie lubię jeść dużo mięsa. Mogłabym żyć prawie na samych warzywach i wędlinie
Dziękuję
Białko to nie tylko mięso. Jasne, że w mięsie jest bardzo łatwo przyswajalne, ale ja np. mięso czerwone muszę mocno ograniczać (czasem skuszam się na polędwiczki albo jakiś inny rarytas ).
Są strączki, jajka, ryby, nabiał (nie przesadzać). Zresztą w pierwszym poście tego wątku wszystko jest ładnie rozpisane. Wędliny to niestety w większości niezbyt dobry wybór -polecam wyrobić sobie nawyk czytania etykiet.
Tłuszcze oczywiście z dobrych źródeł.
No i węgle lepszej jakości - kasze, ciemny ryż, pełnoziarniste (prawdziwe) pieczywo, płatki owsiane... Naprawdę jest z czego kombinować
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 09:14   #1398
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

U piątkowe:

I: owsianka z 5 łyżek płatków i łyżki siemienia lnianego, z kremem jaglano-rabarbarowym;
II: koktajl ze szpinaku, kiwi i kaszy jaglanej;
III: zupa szczawiowa z jajkiem; na drugie filet z suma, szparagi zapiekane z masłem, ziemniaki z koperkiem, trochę młodej kiszonej kapusty;
IV: kawa z mlekiem sojowym, miseczka truskawek, kilka daktyli suszonych;
V: dwie kromki chleba czystoziarnistego z kozim serem, miska sałaty z rzodkiewkami, ogórkiem małosolny, pomidorem, szczypiorkiem, koperkiem i łyżką majonezu
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 14:46   #1399
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
masz moze jeszcze jakies pomysly na po lub przed treningowe koktajle? Jutro przyejdzie do mnie blender
o pamiętam jak sama kupiłam blender i ile było zabawy z nim wtedy tak naprawdę to pomysł rodzi się w głowie jak widzę co mam w domu, może nie jestem wybredna ale banan komponuje mi się dosłownie chyba ze wszystkim jest też wątek koktajlowy - możesz zajrzeć w wolnej chwili, znajdziesz tam trochę inspiracji no i może warto byłoby go reaktywować, zwłaszcza w kontekście nadchodzącego sezonu na nieszklarniowe warzywa i owoce.

a u mnie dziś był koktajl z banana, pół szklanki mrożonych borówek (nie odmrażałam = efekt drobinek owocowego lodu), łyżka czarnej morwy z domowego kompotu i ciut mleka dla konsystencji - nawet fajny wyszedł, jak deser
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 16:48   #1400
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

U:

koktajl z banana, borówek, morwy i mleka
45min trening

1) płatki gryczane zapieczone z gruszką i miodem pod warstwą twarogu, chwilę później kawa z mlekiem, malutki kawałek sernika i kilka orzechów włoskich

2) 2 kanapki: żytni z makiem, nerkowcami i suszoną śliwką (sama piekłam jak co sobotę na drożdżach) jedna z masłem orzechowym sante i posypana siemieniem; druga ze sałatą, grubym plastrem pieczeni z indyką, pomidorem i szczypiorkiem

3) miruna obtoczona w jajku i pestkach dyni, smażona na rzepakowym, kasza pęczak, surówka z kiszonej kapusty, cebuli, jabłka, marchewki, oliwy z oliwek + na deser pół grejpfruta

4) filet z kaczki duszony z warzywami (buraki, ziemniaki ok 150g, marchew, czosnek, pietruszka) i jabłkiem, na oleju z pestek winogron

5) 2 kanapki z domowym masłem tymiankowym, sałatą, gotowanym jajkiem, kiełkami fasoli mung i ogórkiem kiszonym + szklanka soku pomidorowego z chilli


i mam nadzieję, że nie wpadnie nic nadprogramowo
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 18:03   #1401
klapkowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 747
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

ŚNIADANIE- kasza kukurydziana na wodzie z połową serka wiejskiego, słonecznikiem, wiórkami kokosowymi i jasnym winogronem
II ŚNIADANIE- 3 kromki chleba razowego na zakwasie z ricottą, sałatą lodową i pomidorem, rzodkiewka, jabłko
OBIAD- kotlety sojowe, sałatka: roszponka, czerwona fasola, pomidor, marchewka, suszony pomidor, łyżka oleju roślinnego (z suszonych pomidorów)
PODWIECZOREK- pół kostki chudego twarogu z przecierem pomidorowym i siemieniem, słonecznik, sałatka meksykańska

Niedługo wpadną ćwiczenia, po nich kolacja (na razie brak pomysłu).

Co myślicie?
(marzę, żeby chociaż raz ktoś zauważył mój jadłospis ;p)

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
1) płatki gryczane zapieczone z gruszką i miodem pod warstwą twarogu, chwilę później kawa z mlekiem, malutki kawałek sernika i kilka orzechów włoskich
Myślisz, że w mikrofali wyszłoby coś podobnego? A ten miód to na końcu dodałaś? Bo ogrzewać go to chyba nie bardzo?
klapkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 18:14   #1402
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez klapkowa Pokaż wiadomość
Myślisz, że w mikrofali wyszłoby coś podobnego? A ten miód to na końcu dodałaś? Bo ogrzewać go to chyba nie bardzo?
robię właśnie w mikrofali do miseczki na spód układam cienkie plastry gruszki, polewam ciut miodem (ta warstwa owocowa ma ok 3cm), na to 5-6 łyżek płatków gryczanych i zalewam wrzątkiem z czajnika aby nie zburzyć konstrukcji posypuje z wierzchu płatkami owsianymi i przykrywam ok 1-centymetrowymi plastrami sera. I do mikrofalówki na 2-3 minuty. Gruszka się rozgotuje z miodem, płatki gryczane napęcznieją i będzie warstwa takiej papki, pod skorupką z owsianych (one pozostają chrupiące - nie używam błyskawicznych) i sera. Ser nie ścina się bo woda od spodu paruje, ale jakbyś się tego bała to możesz zmiksować go z czymś dodatkowo, np łyżką dżemu. Do warstwy gryczanej smakowo pasują też mielone orzechy, a zamiast płatków owsianych migdałowe.
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 18:25   #1403
n_eptun
Raczkowanie
 
Avatar n_eptun
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 289
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez klapkowa Pokaż wiadomość
ŚNIADANIE- kasza kukurydziana na wodzie z połową serka wiejskiego, słonecznikiem, wiórkami kokosowymi i jasnym winogronem
II ŚNIADANIE- 3 kromki chleba razowego na zakwasie z ricottą, sałatą lodową i pomidorem, rzodkiewka, jabłko
OBIAD- kotlety sojowe, sałatka: roszponka, czerwona fasola, pomidor, marchewka, suszony pomidor, łyżka oleju roślinnego (z suszonych pomidorów)
PODWIECZOREK- pół kostki chudego twarogu z przecierem pomidorowym i siemieniem, słonecznik, sałatka meksykańska

Niedługo wpadną ćwiczenia, po nich kolacja (na razie brak pomysłu).

Co myślicie?
(marzę, żeby chociaż raz ktoś zauważył mój jadłospis ;p)

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------



Myślisz, że w mikrofali wyszłoby coś podobnego? A ten miód to na końcu dodałaś? Bo ogrzewać go to chyba nie bardzo?

Hm, na kolację proponuje mięso/rybę. No i te kotlety na obiad tak średnio mi się podobają... Serek wiejski zastąpiłabym jajkiem, spróbuj je następnym razem dodać do kaszy/owsianki, Pycha to redukcja, tak?

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
robię właśnie w mikrofali do miseczki na spód układam cienkie plastry gruszki, polewam ciut miodem (ta warstwa owocowa ma ok 3cm), na to 5-6 łyżek płatków gryczanych i zalewam wrzątkiem z czajnika aby nie zburzyć konstrukcji posypuje z wierzchu płatkami owsianymi i przykrywam ok 1-centymetrowymi plastrami sera. I do mikrofalówki na 2-3 minuty. Gruszka się rozgotuje z miodem, płatki gryczane napęcznieją i będzie warstwa takiej papki, pod skorupką z owsianych (one pozostają chrupiące - nie używam błyskawicznych) i sera. Ser nie ścina się bo woda od spodu paruje, ale jakbyś się tego bała to możesz zmiksować go z czymś dodatkowo, np łyżką dżemu. Do warstwy gryczanej smakowo pasują też mielone orzechy, a zamiast płatków owsianych migdałowe.

Super pomysł Z jakiej firmy płatków gryczanych używasz?
n_eptun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 18:34   #1404
klapkowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 747
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
robię właśnie w mikrofali do miseczki na spód układam cienkie plastry gruszki, polewam ciut miodem (ta warstwa owocowa ma ok 3cm), na to 5-6 łyżek płatków gryczanych i zalewam wrzątkiem z czajnika aby nie zburzyć konstrukcji posypuje z wierzchu płatkami owsianymi i przykrywam ok 1-centymetrowymi plastrami sera. I do mikrofalówki na 2-3 minuty. Gruszka się rozgotuje z miodem, płatki gryczane napęcznieją i będzie warstwa takiej papki, pod skorupką z owsianych (one pozostają chrupiące - nie używam błyskawicznych) i sera. Ser nie ścina się bo woda od spodu paruje, ale jakbyś się tego bała to możesz zmiksować go z czymś dodatkowo, np łyżką dżemu. Do warstwy gryczanej smakowo pasują też mielone orzechy, a zamiast płatków owsianych migdałowe.

spróbuję, jak tylko dorwę gruszkę!

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

[QUOTE=n_eptun;46501571]Hm, na kolację proponuje mięso/rybę. No i te kotlety na obiad tak średnio mi się podobają... Serek wiejski zastąpiłabym jajkiem, spróbuj je następnym razem dodać do kaszy/owsianki, Pycha to redukcja, tak? QUOTE]


Tak, redukcja
Mięso/ryba/jajko niestety odpada, jestem laktowegetarianką.
Kotlety były, bo w tygodniu bądź w weekendy w szkole pakuję do pojemnika kaszę/makarony/ryż, potrzebowałam więc zjeść coś innego. Poszaleć w kuchni też nie mogłam, bo zabrałam pracę do domu i po prostu nie miałam kiedy.
Mam problemy z kolacją. Nie boję się węgli na noc, ale np. dzisiaj tak mniej więcej sobie podliczyłam, co zjadłam, wyszło mi (przy ok. 1700kcal) trochę ponad 100g białka, ponad 40g tłuszczu i 250g węgli. Przy moich 85kg wychodzi, że kolację powinnam zjeść zdecydowanie białkowo-tłuszczową. Dobrze myślę? No i jakie tu zjeść białko, które nie będzie nabiałem Strąki mi na kolację nie pasują.
klapkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 19:05   #1405
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
Śniadanie z dwóch kromek (czy np dwóch jajek i kromki chleba) w zupełności mi wystarcza. Czuję się po tym najedzona na trzy godziny. Może to dlatego, że "dopycham" żołądek kubkiem czarnej, niesłodzonej kawy. Czasem jak czuję niedosyt, dojadam się "kanapką" czyli wędliną, na sałacie z warzywami. w międzyczasie podjadam sobie jakiś owoc ale to dla smaku. Taka ilość jedzenia mi całkowicie wystarcza.
Ja po jajecznicy z 3 jaj i kromki chleba z masłem jestem po godzinie głodna Zauważyłam, że jak nie zjem na śniadanie porządnej porcji węgli ok 70-80gram to się nie nadaję do życia.
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 19:09   #1406
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

redukcja

śn- kajzerka wieloziarnista z masłem i 1/2pomidora, jajecznica z 2 jaj z szynką na łyżce oleju/ kawa z mlekiem

2śn- banan, 3kostki czeko gorzkiej wedel

o- omlet: 2 jaja, 2 łyżki mąki,2 parówki drobiowe, ogórki kiszone, ketchup do polania smażony na łyżce oleju/ kawa z mlekiem

przekąska- 1/2 większego jabłka

k- mała bułeczka z ziarnami słonecznika z masłem,
sałatka z selera naciowego: (seler, kukurydza, rodzynki, kurzy biust, jogurt nat, troszkę majonezu)

Edytowane przez 201606210914
Czas edycji: 2014-05-17 o 19:10
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 19:35   #1407
n_eptun
Raczkowanie
 
Avatar n_eptun
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 289
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez klapkowa Pokaż wiadomość
spróbuję, jak tylko dorwę gruszkę!

W Lidlu mają takie fajne, wielgachne



P:

I śniadanie: Owsianka na mleku sojowym z budyniem, bananem, suszoną żurawiną i masłem orzechowym ; Bułka grahamka z masłem, jajkiem,pomidorem,bazylią/ masłem,ajvarem,łososiem wędzonym. Herbata z miodem

II śniadanie: Koktajl z serka homogenizowanego,wiórek kokosowych,truskawek i pistacji. 3 świeżo upieczone bułeczki scones z parmezanem a do nich avokado i warzywa

Obiad: Zupa dyniowo-kokosowa z kurczakiem ; risotto ze szparagami i pesto. Sok z winogron
deser: domowa drożdżówka z rabarbarem i jabłkami, garść czarnej porzeczki w czekoladzie

Powieczorek: Sałatka z tuńczykiem,ananasem,kukur ydzą, ciecierzycą i jajkami przepiórczymi. Garsc orzechów macadamia, nektarynka

Kolacja: Kasza jaglana z łososiem, brokułem, cukinią, mascarpone i avocado ; Kakao na mleku migdałowym, winogrona


Ile g tłuszczu powinno się spożywać na odzyskanie @? Nie zamierzam oczywiście liczyć, ale tak orientacyjnie... Wypowie się ktoś, kto jest w temacie albo podeśle jakiś link?

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

[QUOTE=klapkowa;46501646] spróbuję, jak tylko dorwę gruszkę!

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez n_eptun Pokaż wiadomość
Hm, na kolację proponuje mięso/rybę. No i te kotlety na obiad tak średnio mi się podobają... Serek wiejski zastąpiłabym jajkiem, spróbuj je następnym razem dodać do kaszy/owsianki, Pycha to redukcja, tak? QUOTE]


Tak, redukcja
Mięso/ryba/jajko niestety odpada, jestem laktowegetarianką.
Kotlety były, bo w tygodniu bądź w weekendy w szkole pakuję do pojemnika kaszę/makarony/ryż, potrzebowałam więc zjeść coś innego. Poszaleć w kuchni też nie mogłam, bo zabrałam pracę do domu i po prostu nie miałam kiedy.
Mam problemy z kolacją. Nie boję się węgli na noc, ale np. dzisiaj tak mniej więcej sobie podliczyłam, co zjadłam, wyszło mi (przy ok. 1700kcal) trochę ponad 100g białka, ponad 40g tłuszczu i 250g węgli. Przy moich 85kg wychodzi, że kolację powinnam zjeść zdecydowanie białkowo-tłuszczową. Dobrze myślę? No i jakie tu zjeść białko, które nie będzie nabiałem Strąki mi na kolację nie pasują.

Hm, w takim razie wybieraj nabiał, który ma najwięcej białka. Czyli ricottę na czas redukcji bym sobie darowała a jeżeli już to w małych ilościach ( ponad 10g tluszczu,tylko 8g białka ) a zamiast niej jadła twaróg i czasami serek wiejski. A tłuszcz dostarczała w orzechach, pestkach, które też mają nieco białka i avocado. Może zastanów się nad kupnem odżywki białkowej? Albo lepiej komponuj posiłki. Więcej warzyw strączkowych we wcześniejszych posiłkach a nabiał na wieczór.
n_eptun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 20:10   #1408
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Sobotnie U:

I: owsianka z 5 łyżek płatków i łyżki siemienia z truskawkami, orzechami nerkowca i mlekiem sojowym;
II: kawałek domowego ciasta (z mąki migdałowej i kokosowej) z rabarbarem;
III: zupa szczawiowa z jajkiem, na drugie kawałek pieczonej polędwiczki wieprzowej, kasza jaglana, zielone szparagi duszone na maśle klarowanym;
IV: kilka kawałków świeżego ananasa, znów kawałek ciasta;
V: resztka zupy z obiadu z łyżką kaszy jaglanej, kromka chleba czystoziarnistego z majonezem, szynką i pomidorem.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 09:06   #1409
klapkowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 747
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

[QUOTE=n_eptun;46502492]W Lidlu mają takie fajne, wielgachne



P:

I śniadanie: Owsianka na mleku sojowym z budyniem, bananem, suszoną żurawiną i masłem orzechowym ; Bułka grahamka z masłem, jajkiem,pomidorem,bazylią/ masłem,ajvarem,łososiem wędzonym. Herbata z miodem

II śniadanie: Koktajl z serka homogenizowanego,wiórek kokosowych,truskawek i pistacji. 3 świeżo upieczone bułeczki scones z parmezanem a do nich avokado i warzywa

Obiad: Zupa dyniowo-kokosowa z kurczakiem ; risotto ze szparagami i pesto. Sok z winogron
deser: domowa drożdżówka z rabarbarem i jabłkami, garść czarnej porzeczki w czekoladzie

Powieczorek: Sałatka z tuńczykiem,ananasem,kukur ydzą, ciecierzycą i jajkami przepiórczymi. Garsc orzechów macadamia, nektarynka

Kolacja: Kasza jaglana z łososiem, brokułem, cukinią, mascarpone i avocado ; Kakao na mleku migdałowym, winogrona


Ile g tłuszczu powinno się spożywać na odzyskanie @? Nie zamierzam oczywiście liczyć, ale tak orientacyjnie... Wypowie się ktoś, kto jest w temacie albo podeśle jakiś link?

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez klapkowa Pokaż wiadomość
spróbuję, jak tylko dorwę gruszkę!

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------




Hm, w takim razie wybieraj nabiał, który ma najwięcej białka. Czyli ricottę na czas redukcji bym sobie darowała a jeżeli już to w małych ilościach ( ponad 10g tluszczu,tylko 8g białka ) a zamiast niej jadła twaróg i czasami serek wiejski. A tłuszcz dostarczała w orzechach, pestkach, które też mają nieco białka i avocado. Może zastanów się nad kupnem odżywki białkowej? Albo lepiej komponuj posiłki. Więcej warzyw strączkowych we wcześniejszych posiłkach a nabiał na wieczór.

A po ile te gruszki w Lidlu, wiesz?

Pistacje

Ricottę rzadko jadam, wczoraj smarowałam nią kanapki i dodałam do sosu (do sałatki, którą ostatecznie zrobiłam na kolację). Muszę ją skończyć, następną kupię może za 2 miesiące, tak mniej więcej ją kupuję. Myślałam, że będzie właśnie niezłym zamiennikiem innego nabiału. Twaróg i serek wiejski jem, czasem (aczkolwiek rzadko) zsiadłe mleko, serek homo czy jogurt), najczęściej maślanka/kefir do śniadań. Za radami dziewczyn staram się ograniczać nabiał, ale nie zawsze mi się udaje. Avocado jadam rzadko, ponieważ jest niestety drogie. A pestek jem sporo, bardzo je lubię Dynia, słonecznik...
Mam czasami problem z kanapkami, jak nie mam pasty (robię domowe np. ze strączków właśnie), to mam problem, co do nich dodać, żeby nie były same warzywa. Tak samo z sałatkami warzywnymi. Łatwo dodać do nich wieśniaka albo sos na bazie jogurtu. Ale to znowu nabiał.
Odżywek nie chcę.
Idę namoczyć kolejną porcję fasoli
klapkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 09:14   #1410
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
U:

koktajl z banana, borówek, morwy i mleka
45min trening

1) płatki gryczane zapieczone z gruszką i miodem pod warstwą twarogu, chwilę później kawa z mlekiem, malutki kawałek sernika i kilka orzechów włoskich

2) 2 kanapki: żytni z makiem, nerkowcami i suszoną śliwką (sama piekłam jak co sobotę na drożdżach) jedna z masłem orzechowym sante i posypana siemieniem; druga ze sałatą, grubym plastrem pieczeni z indyką, pomidorem i szczypiorkiem

3) miruna obtoczona w jajku i pestkach dyni, smażona na rzepakowym, kasza pęczak, surówka z kiszonej kapusty, cebuli, jabłka, marchewki, oliwy z oliwek + na deser pół grejpfruta

4) filet z kaczki duszony z warzywami (buraki, ziemniaki ok 150g, marchew, czosnek, pietruszka) i jabłkiem, na oleju z pestek winogron

5) 2 kanapki z domowym masłem tymiankowym, sałatą, gotowanym jajkiem, kiełkami fasoli mung i ogórkiem kiszonym + szklanka soku pomidorowego z chilli


i mam nadzieję, że nie wpadnie nic nadprogramowo

Twoje jadłospisy są co raz lepsze, jeśli porcje są rzeczywiście ok
mogę wiedzieć czemu U, bo chyba przegapiłam, redukcja zakończona sukcesem, czy dałaś sobie spokój, czy może nie ma rzeczywiście z czego chudnąć?
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 15:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:04.