"Konserwatywny" seks - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-30, 06:36   #1
Rex94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 94

"Konserwatywny" seks


Jest coś, czego nie rozumiem, wiadomo, są tacy konserwatyści, głównie katolicy i radykalni protestanci, dla których seks jest sferą grzeszną, zakazaną, tematem tabu.
Dlaczego w takim razie każą ludziom jak najszybciej wstępować w związek małżeński (znam takich katolików, nawet tych młodszych, mam 20 lat i patrzą na mnie z politowaniem, że stara panna jestem) i mieć jak najwięcej dzieci, jak są też przeciwko in vitro, a te dzieci wiadomo skąd się biorą.
Nie rozumiem więc, skoro mają do tego obrzydzenie, nie mówią o tym, jeżeli już to negatywnie, to dlaczego to robią, i to wielokrotnie, skoro mają później tę piątkę dzieci?! Skoro kogoś to odrzuca, to jak może się do takiej grzesznej w jego rozumieniu czynności zabierać?
Jak to wytłumaczyć?
Rex94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 07:58   #2
Vallarr
Raczkowanie
 
Avatar Vallarr
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Vallarr Send a message via Skype™ to Vallarr
Dot.: "Konserwatywny" seks

Pewnie tym, że jeśli naprawdę tak uważają:
Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Jest coś, czego nie rozumiem, wiadomo, są tacy konserwatyści, głównie katolicy i radykalni protestanci, dla których seks jest sferą grzeszną, zakazaną, tematem tabu.
To niewiele wiedzą o swojej religii i tym bardziej szkoda czasu nad zastanawianiem sie nad ich motywami?
Vallarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 09:10   #3
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: "Konserwatywny" seks

Nie wiem gdzie ty takich ludzi spotkałaś, jeżeli naprawdę istnieją to nadają się do leczenia. Znam wielu głębokich katolików i takich bzdur nie wygadują. Mam na myśli twoje rzekome "obrzydzenie" i "odrzucenie". Nie wiem też po co jeszcze wplątujesz w to in vitro. Dzieci nie biorą się z reguły z in vitro.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 09:13   #4
sasanka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 168
Dot.: "Konserwatywny" seks

Nie wiem, jak jest z protestantami, ale co do katolików to takich nie spotykam. Jeżeli już pojawiają się jakieś komentarze ze strony zagorzałych katolików to tylko takie, że seks w małżeństwie jest świętością, że jest połączeniem, że jest dopełnieniem małżeństwa, że jest piękny - ale tylko w małżeństwie. Natomiast odrzucają seks pozamałżeński i ten pewnie uważają za brudny.
sasanka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 10:35   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "Konserwatywny" seks

Dla katolikow seks nie jest grzeszny, gdy jest to seks małzenski mający służyc płodzeniu dzieci. Kazdy inny jest zły.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 11:01   #6
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 320
Dot.: "Konserwatywny" seks

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Jest coś, czego nie rozumiem, wiadomo, są tacy konserwatyści, głównie katolicy i radykalni protestanci, dla których seks jest sferą grzeszną, zakazaną, tematem tabu.
Dlaczego w takim razie każą ludziom jak najszybciej wstępować w związek małżeński (znam takich katolików, nawet tych młodszych, mam 20 lat i patrzą na mnie z politowaniem, że stara panna jestem) i mieć jak najwięcej dzieci, jak są też przeciwko in vitro, a te dzieci wiadomo skąd się biorą.
Nie rozumiem więc, skoro mają do tego obrzydzenie, nie mówią o tym, jeżeli już to negatywnie, to dlaczego to robią, i to wielokrotnie, skoro mają później tę piątkę dzieci?! Skoro kogoś to odrzuca, to jak może się do takiej grzesznej w jego rozumieniu czynności zabierać?
Jak to wytłumaczyć?
Nie słyszałam żeby mieli obrzydzenie do seksu, tylko chyba nie akceptują seksu przedmałżeńskiego.
Ale wychodząc z Twojego założenia to dlatego mają tyle dzieci, bo to jest jakby celem małżeństwa (tak kiedyś usłyszałam od księdza).
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 13:01   #7
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: "Konserwatywny" seks

Wg katolików jakich ja spotkałam to seks w małżeństwie jest cudowny, dobry ect. ale tylko pod warunkiem, że jest inicjowany z powodu chęci powiększenia rodziny, a nie z powodu chęci samego seksu. Dlatego też wg katolików wszelakie środki antykoncepcyjne czy metody kalendarzykowe są złem, bo wtedy seks jest dla przyjemności i rozrywki a nie dla powiększenia rodziny.

Seks pozamałżeński dla nich natomiast grzechem i to chyba nawet ciężkim (o ile się nie mylę). Dla nich cudzołóstwem jest nawet jeśli dzień przed ślubem kościelnym para by uprawiała seks, ale następnego dnia po ślubie byłoby to ok jeśli nie zabezpieczaliby się i nie robili by tego tylko i wyłącznie dla przyjemności.

Wg mojej babci, która strasznie jest wierząca, kobieta która odda się mężczyźnie bez ślubu powinna zostać starą panną do końca życia, ale już dla niej ślub po np. 2 miesiącach znajomości byłby ok jeśli para nie chciałaby za długo czekać z seksem. Ważne by po ślubie.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 13:33   #8
Rex94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 94
Dot.: "Konserwatywny" seks

Takie poglądy na małżeństwo są przerażające, czy to naprawdę musi tak wyglądać?! Ja rozumiem, że dla kogoś seks może być źródłem wszelkiego zła, ale w takim razie wóz albo przewóz: zawsze, wszędzie, z każdym i w każdych okolicznościach seks jest grzechem, bo to by było zrozumiałe, 100% na nie-OK, ale nie, że przed ślubem to za seks grozi wieczne potępienie, a jak po ślubie się małżeństwa nie skonsumuje (potworne określenie, naprawdę), to nie jest ważne. Przecież to jest potworne i obrzydliwe!
Czy ludzie nie mogą zawierać małżeństw także z powodu wspólnych zainteresowań (np. podróże), muszą się mnożyć jak króliki?! A miłość platoniczna, bratnia dusza, takie pojęcia są im obce?!
Rex94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 13:40   #9
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: "Konserwatywny" seks

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Takie poglądy na małżeństwo są przerażające, czy to naprawdę musi tak wyglądać?! Ja rozumiem, że dla kogoś seks może być źródłem wszelkiego zła, ale w takim razie wóz albo przewóz: zawsze, wszędzie, z każdym i w każdych okolicznościach seks jest grzechem, bo to by było zrozumiałe, 100% na nie-OK, ale nie, że przed ślubem to za seks grozi wieczne potępienie, a jak po ślubie się małżeństwa nie skonsumuje (potworne określenie, naprawdę), to nie jest ważne. Przecież to jest potworne i obrzydliwe!
Czy ludzie nie mogą zawierać małżeństw także z powodu wspólnych zainteresowań (np. podróże), muszą się mnożyć jak króliki?! A miłość platoniczna, bratnia dusza, takie pojęcia są im obce?!
A ktoś cię zmusza do bycia Katoliczką? Po twoich wątkach uważam, że powinnaś iść albo do zakonu albo na jaką terapię, bo ktoś ci zrobił wielką krzywdę wtłaczając jakieś chore poglądy.


A jeżeli jesteś osobą wierzącą to może idź na jakieś spotkania w stylu kursu Alfa, na nauki przedmałżeńskie dla singli (są takie) itp. i pogłęb swoją znajomość wiary u źródeł. A nie pytając ludzi na forum albo słuchając jakichś starych babć, u których to wynika raczej z mentalności niż wiary.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru

Edytowane przez margitta
Czas edycji: 2014-01-30 o 13:42
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 13:55   #10
Rex94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 94
Dot.: "Konserwatywny" seks

Czyżbyś uważała, że moje poglądy są chore? Czyżby miłość platoniczna (tak, istnieje takie zjawisko, skoro są rozmaite dewiacje seksualne, to istnieje i coś takiego, wierzcie mi) była czymś złym?
Rex94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 14:47   #11
Perlin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11
Dot.: "Konserwatywny" seks

Nie wiem skąd wy bierzecie te informacje o katolikach... Jestem katolikiem i wierze w to co mówi Pismo Święte i Kościół.
Seks w małżeństwie jest najpiękniejszą rzeczą na świecie i wcale nie jest tak, ze od razu musi się począć dziecko. Ja z żoną bardzo często się kochamy i bardzo dobrze się przy tym bawimy Polecam do przeczytania książkę:

http://www.tolle.pl/pozycja/seks-jakiego-nie-znacie

Zachęcam też do obejrzenia filmiku z ww. autorem:
http://www.youtube.com/watch?v=6Jcxu-tklmU

Mam najcudowniejszą żonę na świecie i jest przepiękna. Chrześcijanin z reguły nie ma być egoistą dlatego jestem tu aby poznać metody jakimi mógłbym dać radość żonie....

Pozdrawiam
Perlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 18:28   #12
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: "Konserwatywny" seks

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Dla katolikow seks nie jest grzeszny, gdy jest to seks małzenski mający służyc płodzeniu dzieci. Kazdy inny jest zły.
Nie, celem każdego stosunku płciowego katolików nie musi być spłodzenie dziecka Jak najbardziej za dobry uznawany jest też seks, który ma zbliżać małżonków do siebie.
Gdyby seks miał służyć jedynie prokreacji, to KK nie promowałby NPR-u.

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Wg katolików jakich ja spotkałam to seks w małżeństwie jest cudowny, dobry ect. ale tylko pod warunkiem, że jest inicjowany z powodu chęci powiększenia rodziny, a nie z powodu chęci samego seksu. Dlatego też wg katolików wszelakie środki antykoncepcyjne czy metody kalendarzykowe są złem, bo wtedy seks jest dla przyjemności i rozrywki a nie dla powiększenia rodziny.
To, co mówili Ci znajomi katolicy jest niezgodne z oficjalną wykładnią KK. Jak najbardziej seks w małżeństwie może służyć przyjemności małżonków. Owszem, antykoncepcja jest uznawana za złą, ale KK jak najbardziej poleca NPR jako metodę unikania poczęcia.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 19:11   #13
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: "Konserwatywny" seks

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Jest coś, czego nie rozumiem, wiadomo, są tacy konserwatyści, głównie katolicy i radykalni protestanci, dla których seks jest sferą grzeszną, zakazaną, tematem tabu.
Dlaczego w takim razie każą ludziom jak najszybciej wstępować w związek małżeński (znam takich katolików, nawet tych młodszych, mam 20 lat i patrzą na mnie z politowaniem, że stara panna jestem) i mieć jak najwięcej dzieci, jak są też przeciwko in vitro, a te dzieci wiadomo skąd się biorą.
Nie rozumiem więc, skoro mają do tego obrzydzenie, nie mówią o tym, jeżeli już to negatywnie, to dlaczego to robią, i to wielokrotnie, skoro mają później tę piątkę dzieci?! Skoro kogoś to odrzuca, to jak może się do takiej grzesznej w jego rozumieniu czynności zabierać?
Jak to wytłumaczyć?

Co do reszty się nie wypowiadam, ale nie znam NIKOGO, kto uważałby 20-latkę za stara pannę.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 19:22   #14
Rex94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 94
Dot.: "Konserwatywny" seks

Cytat:
Napisane przez Perlin Pokaż wiadomość
Seks w małżeństwie jest najpiękniejszą rzeczą na świecie i wcale nie jest tak, ze od razu musi się począć dziecko. Ja z żoną bardzo często się kochamy i bardzo dobrze się przy tym bawimy
Mam najcudowniejszą żonę na świecie i jest przepiękna. Chrześcijanin z reguły nie ma być egoistą dlatego jestem tu aby poznać metody jakimi mógłbym dać radość żonie....

Pozdrawiam
Włos mi się jeży na głowie jak to czytam, ciekawe czy sam Bóg byłby z Pańskich poglądów zadowolony, bo szczerze mówiąc, Jezus Chrystus nie był zachwycony małżeństwami, wcale takimi rzeczami się nie zachwycał, jest to sakrament najniższy ze wszystkich, pośledni, a św. Paweł pisał o wyższości dziewictwa nad małżeństwem i że lepiej byłoby pozostać czystym i nieskalanym. Więc nie ma powodów do zadowolenia, bo wg św. Pawła, "mąż patrzy tylko, jak przypodobać się żonie, człowiek wolny, jak przypodobać się Panu", więc jesteście znacznie mniej warci, wybraliście wg tych słów niską i gorszą drogę.
Rex94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 19:50   #15
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: "Konserwatywny" seks

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Czyżbyś uważała, że moje poglądy są chore? Czyżby miłość platoniczna (tak, istnieje takie zjawisko, skoro są rozmaite dewiacje seksualne, to istnieje i coś takiego, wierzcie mi) była czymś złym?
chore są twoje poglądy na mężczyzn, na związki, na seksualność, które wyłaniają się z każdego twojego wątku, a nie to, że wierzysz w miłość platoniczną. Wmawiasz ją sobie, bo wszystko inne uważasz za obrzydliwe, złe i niebezpieczne i to jest właśnie chore. Nie próbuj na siłę naprawiać świata, który wcale nie jest zepsuty - to tylko ty go tak widzisz. Mam wrażenie, że widzisz nas wszystkich w jakimś bagnie rozwiązłości, grzechu i w ogóle Sodoma i Gomora, a ty patrzysz na nas jak anioł z góry. Zastanów się nad samą sobą, a nie nad ludźmi dookoła.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 21:16   #16
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: "Konserwatywny" seks

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Czyżbyś uważała, że moje poglądy są chore? Czyżby miłość platoniczna (tak, istnieje takie zjawisko, skoro są rozmaite dewiacje seksualne, to istnieje i coś takiego, wierzcie mi) była czymś złym?
nie, nie jest niczym złym, jest piękna i jeszcze piękniejsza kiedy z czystego uczucia tworzy się pełna pasji miłość fizyczna która daje całkowite spełnienie kochankom-chociaż jestem katoliczką nie potępiam seksu wynikającego z dużej bliskości psychicznej przed ślubem, niemniej to nie powinno wyglądać w ten sposób-poznaję kogoś, a nawet fajny to parę dni i hop do łóżka. Seks to zdecydowanie coś zbyt wartościowego by rozdawać każdemu jak leci bo chciał
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 22:46   #17
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 320
Dot.: "Konserwatywny" seks

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Włos mi się jeży na głowie jak to czytam, ciekawe czy sam Bóg byłby z Pańskich poglądów zadowolony, bo szczerze mówiąc, Jezus Chrystus nie był zachwycony małżeństwami, wcale takimi rzeczami się nie zachwycał, jest to sakrament najniższy ze wszystkich, pośledni, a św. Paweł pisał o wyższości dziewictwa nad małżeństwem i że lepiej byłoby pozostać czystym i nieskalanym. Więc nie ma powodów do zadowolenia, bo wg św. Pawła, "mąż patrzy tylko, jak przypodobać się żonie, człowiek wolny, jak przypodobać się Panu", więc jesteście znacznie mniej warci, wybraliście wg tych słów niską i gorszą drogę.
A czemu Ty masz osądzać kto jest ile wart?
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 07:41   #18
Rex94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 94
Dot.: "Konserwatywny" seks

To nie ja oceniam, tylko to są słowa samego Jezusa Chrystusa, wg niego małżeństwo jest funta kłaków warte.
Rex94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 09:38   #19
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: "Konserwatywny" seks

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
To nie ja oceniam, tylko to są słowa samego Jezusa Chrystusa, wg niego małżeństwo jest funta kłaków warte.
Źródło proszę.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 09:44   #20
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: "Konserwatywny" seks

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
To nie ja oceniam, tylko to są słowa samego Jezusa Chrystusa, wg niego małżeństwo jest funta kłaków warte.
Kobieto, wierz w co chcesz ale biblia to nie jest zbiór cytatów Jezusa z Nazaretu tylko opowieści spisane wiele lat po jego śmierci. Niekoniecznie wszystko co jest tam zawarte musiał powiedzieć Jezus.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 11:41   #21
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 320
Dot.: "Konserwatywny" seks

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
To nie ja oceniam, tylko to są słowa samego Jezusa Chrystusa, wg niego małżeństwo jest funta kłaków warte.
A niby skąd bierzesz te słowa?
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 11:44   #22
Rex94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 94
Dot.: "Konserwatywny" seks

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;44903037]Źródło proszę.[/QUOTE]
Proszę bardzo: Łk 20, 27-38, wniosek może być tylko jeden-tylko brudni i grzeszni ludzie zawierają związek małżeński, ludzie święci podobni są aniołom.
Rex94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 12:27   #23
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 320
Dot.: "Konserwatywny" seks

I tylko stąd bierzesz te swoje teorie? Nie będę tutaj pisać o wiarygodności Biblii. Ale gdyby Bóg miał głosić, że małżeństwa są grzeszne to, który katolik by się na to zdecydował? Idąc tym tokiem skąd by się brały dzieci?
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 12:33   #24
Rex94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 94
Dot.: "Konserwatywny" seks

Dzieci to owoc grzechu, bo od poczęcia obarczone są grzechem pierworodnym (nic nie zawiniły, ale to się dziedziczy), który zmywa tylko chrzest. Więc małżeństwo to brudna sprawa, a jak Wy interpretujecie ten fragment?
Rex94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 13:17   #25
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: "Konserwatywny" seks

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Dzieci to owoc grzechu, bo od poczęcia obarczone są grzechem pierworodnym (nic nie zawiniły, ale to się dziedziczy), który zmywa tylko chrzest. Więc małżeństwo to brudna sprawa, a jak Wy interpretujecie ten fragment?
Może tak, jak w komentarzu do tego?
Cytat:
Jezus wyjaśnił, że małżeństwo jest potrzebne ludziom w tym świecie, ale po zmartwychwstaniu wierzących, potrzeby ziemskie nie będą potrzebami dzieci Bożych.
Ważniejsze od relacji małżeńskiej jest pytanie o to, czy mężczyźni i kobiety będą posiadali wiarę i zmartwychwstaną do życia wiecznego z Bogiem.
A jako, że żyjemy w tym świecie (no chyba, że Ty już jesteś po zmartwychwstaniu) to małżeństwo nie jest niczym grzesznym, brudnym itp.
A teraz dobra rada po przejrzeniu Twoich wątków: idź na terapię.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 13:28   #26
jewgienij
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 12
Dot.: "Konserwatywny" seks

Przecież to troll.
jewgienij jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:40   #27
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: "Konserwatywny" seks

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Więc małżeństwo to brudna sprawa, a jak Wy interpretujecie ten fragment?
czy małżeństwo nie jest czasem jednym z sakramentów świętych? Ślub kościelny wg mnie jest bardzo mocno związany z głęboką religijnością i przypieczętowaniem związku (pomijam pary które biorą go dla rodziny bądź wesela, akurat oba te aspekty są najmniej ważne)
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 16:58   #28
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: "Konserwatywny" seks

Rex94
mam pytanie do Ciebie, trochę intymne ale w końcu podforum na którym toczy się dyskusja też specyficzne.
jak jest u Ciebie z podejściem do spraw seksualności, masz jakieś konkretne "przeciw" miłości fizycznej że tolerujesz tylko platoniczną? Wiesz że w większości związków obie części są ważne, chyba że znajdziesz chłopaka do tzw. białego związku co raz-nie jest łatwe, dwa-nie wiadomo czy on później okaże się normalny w tych sprawach, nie aseksualny itp. i trzy-ile czasu udałoby się Wam wytrwać, nagle któreś z Was mówi-koniec tego układu, zaczynamy zabawę bo już dłużej nie wytrzymam, niech się dzieje co chce
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 17:42   #29
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: "Konserwatywny" seks

Z tego co wiem grzeszna jest każda przyjemność, która nie ma na celu doprowadzenia do zapłodnienia. Więc seks oralny i analny jest w sumie wykluczony, seks podczas ciąży czy karmienia to też grzech, nawet stosując kalendarzyk i uprawiając seks w dni niepłodne grzeszy się. Tak jest w tej radykalnej i konserwatywnej wersji, ale wiadomo, że większość od tego odchodzi.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 17:58   #30
OnAnonim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Uć
Wiadomości: 82
Dot.: "Konserwatywny" seks

Zacznę od tego że przeczytałem tylko kilka pierwszych postów. Nie wiem czemu niektórzy myślę że w/g Katolików seks to coś złego. Seks jest czymś dobrym Tak, katolicy mogą uprawiać seks dla przyjemności
Katolicy mogą stosować antykoncepcje, ale tylko naturalną. Jeżeli zastosują "nie naturalną" antykoncepcję to po prostu muszą się z tego wyspowiadać.
W/g KK seks nie jest tylko po to by rodzić dzieci. Można się kochać "dla frajdy/z miłości" itp
Czekanie z tym do ślubu jest uzasadnione. Zarówno z punktu widzenia KK jak i nauki. Osoby które przeżyły ze sobą inicjację seksualną zawsze będą dla siebie wyjątkowe. Mało tego jeżeli uprawiało się seks tylko z jedną osobą, to tym bardziej jest się do tej osoby przywiązanym.
Nie ma czegoś takiego jak konserwatywny seks.
Katolicy mogą to robić w pozycji 69
Jeżeli ktoś zrobił to przed ślubem to nie jest potępiony Tylko musi się z tego wyspowiadać. Przypominam że w/g KK należy się regularnie spowiadać
Bóg kocha nas takimi jakimi jesteśmy, czyli kocha nas nawet jeżeli oglądaliśmy porno, onanizowaliśmy się, czy uprawialiśmy seks przed ślubem, bądź z więcej niż jedną osobą.
W internecie jest na tony różnych zabobonów niemających nic wspólnego z religią Katolicką.

Polecam przeczytać -
http://adonai.pl/dekalog/?id=28
http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksi...eks-jest-boski

Edytowane przez OnAnonim
Czas edycji: 2014-01-31 o 18:00
OnAnonim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-08 14:20:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.