Za ile sprzedawać kotlety? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-28, 15:16   #1
Psychiczna91
Raczkowanie
 
Avatar Psychiczna91
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 141
Question

Za ile sprzedawać kotlety?


Wiem, że tytuł brzmi absurdalnie

Moja mama znalazła pracę dorywczą jako pomoc domowa u pewnej bogatej rodziny. Mieszkamy w dużym mieście. Za godzinę wykonywania różnych prac związanych z prowadzeniem domu ma ustaloną stawkę.
Problem jest taki, że niektóre potrawy/ części potraw (czyli na przykład tytułowe kotlety), lub ciasta ma robić u siebie w domu i im zawieźć a oni za to zapłacą. Oczywiście nie jest to jakiś przymus, może przy okazji robienia schabowych zrobić te 4 sztuki więcej dla nich. No i mama nie wie jak wycenić te przykładowe kotlety. Wiadomo, że w cenę wlicza się cena produktów, energii ale też trzeba doliczyć tzw. robociznę. Macie jakiś pomysł jak to ogarnąć, oszacować?
Koleżanka mamie radziła aby pokazywała im rachunek ze sklepu ile wydała np. na mięso ale ja jej to odradziłam bo wydaje mi się to głupie
Nie wiem, podpowiedzcie coś...
Psychiczna91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 15:19   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

ja bym im zaproponowała, żeby sami kupowali produkty, a płatność za pracę to osobna kwestia. jak ja gotowałam w takiej sytuacji to robilam to u ludzi, u których pracowałam i wliczałam do godzin pracy normalnie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 15:44   #3
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Cytat:
Napisane przez Psychiczna91 Pokaż wiadomość
Wiem, że tytuł brzmi absurdalnie

Moja mama znalazła pracę dorywczą jako pomoc domowa u pewnej bogatej rodziny. Mieszkamy w dużym mieście. Za godzinę wykonywania różnych prac związanych z prowadzeniem domu ma ustaloną stawkę.
Problem jest taki, że niektóre potrawy/ części potraw (czyli na przykład tytułowe kotlety), lub ciasta ma robić u siebie w domu i im zawieźć a oni za to zapłacą. Oczywiście nie jest to jakiś przymus, może przy okazji robienia schabowych zrobić te 4 sztuki więcej dla nich. No i mama nie wie jak wycenić te przykładowe kotlety. Wiadomo, że w cenę wlicza się cena produktów, energii ale też trzeba doliczyć tzw. robociznę. Macie jakiś pomysł jak to ogarnąć, oszacować?
Koleżanka mamie radziła aby pokazywała im rachunek ze sklepu ile wydała np. na mięso ale ja jej to odradziłam bo wydaje mi się to głupie
Nie wiem, podpowiedzcie coś...
Sprawdzić w okolicznych barach z dobrą garmażerką ile sobie liczą. Policzyć podobnie. Na pewno taki zrobiony kotlet to nie może być cena samego mięsa. Niech mama się od początku ceni, inaczej będzie wykorzystywana. Jeżeli by kręcili nosem, to przykro mi bardzo, domowe, robione na zamówienie jedzenie nie będzie kosztowało tyle, ile paczka mrożonych pierogów z dyskontu. Myślę, że jeżeli są w porządku, to nie będą mieć z tym problemu. A jeżeli nie są, to kupować im gotowce garmażeryjne i niech płacą tyle, ile kosztują + dowóz.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 16:20   #4
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Od 5 zł w porywach do 10 zł za sztukę. W zależności z jakiego mięsa bo np indyk jest droższy. A 15 zł to by się tak cena zaczynała od całego dania dla jednej osoby. Też nie oszukujmy musi mieć kobieta też musi wyjść na plusie.
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 17:00   #5
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Trudno to oszacować, serio.

Ja bym policzyła normalną stawkę godzinową za zrobienie tych potraw plus rachunek ze sklepu. Tak chyba jest sprawiedliwie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 17:23   #6
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Trudno to oszacować, serio.

Ja bym policzyła normalną stawkę godzinową za zrobienie tych potraw plus rachunek ze sklepu. Tak chyba jest sprawiedliwie.
Przy czym w stawce godzinowej warto doliczyć zużycie prądu i wody, wiadomo, że niespecjalnie jest jak to policzyć, dlatego stawka godzinowa "robocizny" powinna być odpowiednio wyższa.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 17:27   #7
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Sprawdzić w okolicznych barach z dobrą garmażerką ile sobie liczą. Policzyć podobnie. Na pewno taki zrobiony kotlet to nie może być cena samego mięsa. Niech mama się od początku ceni, inaczej będzie wykorzystywana. Jeżeli by kręcili nosem, to przykro mi bardzo, domowe, robione na zamówienie jedzenie nie będzie kosztowało tyle, ile paczka mrożonych pierogów z dyskontu. Myślę, że jeżeli są w porządku, to nie będą mieć z tym problemu. A jeżeli nie są, to kupować im gotowce garmażeryjne i niech płacą tyle, ile kosztują + dowóz.
Dokładnie
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-28, 17:44   #8
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Po takim tytule spodziewałam się ciekawszego posta.

Ale to też zależy jakiej wielkości są te kotlety. Jeżeli wielkości małego talerza, to mogą nawet 15 zł kosztować. Jeżeli średnie to z 7-9 zł.

A mediów bym raczej nie wliczała, skoro by to było robione przy okazji domowego obiadu.

Edytowane przez 397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Czas edycji: 2016-01-28 o 17:46
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 17:54   #9
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Koszt surowców x3 (marża 300%)
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.




Edytowane przez otako
Czas edycji: 2016-01-28 o 19:57
otako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 17:56   #10
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Ja bym popytała w firmach kateringowych z okolicy jakie mają stawki za obiad. Wszystko zależy od miejsca - u mnie za 12zł można kupić w restauracji obiad z 2 dań i to przyzwoitej jakości. Gdzie indziej tyle będzie kosztował sam kompot.
Jak zorientujecie się ile kosztuje żarcie na wynos, policzcie ile kosztują Was produkty do przygotowania podobnej porcji.
Wtedy wiecie ile Was to kosztuje oraz ile pracodawca musiałby zapłacić, stołując się na mieście - macie więc widełki mniej więcej ceny minimalnej i maksymalnej. Ja bym celowała gdzieś po środku.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 18:12   #11
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

brac od nich jajka bułkę tartą mąkę raz w miesiącu na bierząco dokupywac mięso z ich kasy lub załatwic zwrot kasy rozbijac i panierowac u siebie smazyc u nich jesu zrobienie kotletow to kwestia z 15 minut zabiłabym smiechem jakb mi ktos krzyknął 20zeta za kotleta
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-28, 18:13   #12
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
brac od nich jajka bułkę tartą mąkę raz w miesiącu na bierząco dokupywac mięso z ich kasy lub załatwic zwrot kasy rozbijac i panierowac u siebie smazyc u nich jesu zrobienie kotletow to kwestia z 15 minut zabiłabym smiechem jakb mi ktos krzyknął 20zeta za kotleta
Kotlet to przykład.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 18:16   #13
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
brac od nich jajka bułkę tartą mąkę raz w miesiącu na bierząco dokupywac mięso z ich kasy lub załatwic zwrot kasy rozbijac i panierowac u siebie smazyc u nich jesu zrobienie kotletow to kwestia z 15 minut zabiłabym smiechem jakb mi ktos krzyknął 20zeta za kotleta
Tu nie chodzi o doliczanie sobie nie wiadomo ile, ale przecież babeczka im nie będzie tego robiła za darmo (w sensie bez robocizny). Jak zacznie tak robić, to sobie strzeli w kolano. To nie jest jej rodzina, czy goście, ale pracodawcy.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 20:56   #14
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
brac od nich jajka bułkę tartą mąkę raz w miesiącu na bierząco dokupywac mięso z ich kasy lub załatwic zwrot kasy rozbijac i panierowac u siebie smazyc u nich jesu zrobienie kotletow to kwestia z 15 minut zabiłabym smiechem jakb mi ktos krzyknął 20zeta za kotleta
nikt nie zmusza to korzystania z usług. zamiast korzystać, można samemu mięcho klepać. a jak się nie chce, to trzeba płacić.
ja bym krzyknęła i 30, gdyby ktoś był gotowy tyle dać.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 19:25   #15
smolinosek86
Zadomowienie
 
Avatar smolinosek86
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 105
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Rozsądne wydaje mi się do ceny produktów z mięsa tj. kotlet mielony/schabowy doliczyć około 40-50% za media i robociznę, chociaż nie zawsze, bo zależy to od stopnia trudności. Wystarczy przejść się po sklepach z garmażerią albo stoiskach w marketach - np. za kg kopytek liczyłabym około 12 zł, za 1 kg placków ziemniaczanych już 20 zł, za kg domowego klopsa czy pasztetu nawet do 40 zł w zależności od rodzaju mięsa i dodatków (np. jak dodacie grzyby czy alkohol naturalnie będzie drożej), schabowy policzyłabym ok. 5-6 zł /szt, naleśniki 3-4 zł/szt w zależności od farszu, zupa ok. 4-5 zł/litr.
Wydaje mi się, że Twoja mama powinna przejść się po "lunchówkach" i stołówkach i sprawdzić jakie ceny mają zestawy obiadowe (u mnie od 15 zł-20 zł, ale np. w Krakowie w barach mlecznych można zjeść pyszny, 2-daniowy obiad za 10-12 zł), a należy pamiętać że restauracje zamawiają w hurtowniach i mają często niższe ceny! Jak się koszt z zupą, surówką, ziemniakiem i mięsem zamknie w tej kwocie myślę, że nie będzie grymaszenia. Za obiady zwykłe z mięsem bym liczyła 20 zł (ale to też zależy od regionu). Za obiady np. z sosem gulaszowym, carbonarę z makaronem czy naleśniki mniej. Jeśli będą chcieli coś extra jak np. łososia w cieście to wiadomo, że koszt wzrośnie
Swego czasu kierowałam małą restauracja i marża nawet 500-600%, a nawet czasem i 1000% na mnie wrażenia nie robi, ale zamawialiśmy również produkty od firm zewnętrznych np. ciasta i mniej więcej te 40 % Panie doliczały do kosztów produktów.
Czasem mama też może coś "extra dorzucić" np. słoik domowej konfitury czy parę kruchych, domowyh ciastek, ale też nie za często, aby docenili i poczuli się miło.

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
brac od nich jajka bułkę tartą mąkę raz w miesiącu na bierząco dokupywac mięso z ich kasy lub załatwic zwrot kasy rozbijac i panierowac u siebie smazyc u nich jesu zrobienie kotletow to kwestia z 15 minut zabiłabym smiechem jakb mi ktos krzyknął 20zeta za kotleta
Jak ktoś lubi robić za niewolnika, to nikt nikomu nie broni Jakby to była kwestia 15 minut, to sami by sobie robili kotlety, ale za wygodę i czas się płaci.
A mama wizażanki i tak ryzykuje ze względu na kwestie formalno-prawne. Ciekawe co ma w umowie, o ile ją ma.
__________________
T]

Edytowane przez smolinosek86
Czas edycji: 2016-01-29 o 19:48
smolinosek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 21:03   #16
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Cytat:
Napisane przez smolinosek86 Pokaż wiadomość
Rozsądne wydaje mi się do ceny produktów z mięsa tj. kotlet mielony/schabowy doliczyć około 40-50% za media i robociznę, chociaż nie zawsze, bo zależy to od stopnia trudności. Wystarczy przejść się po sklepach z garmażerią albo stoiskach w marketach - np. za kg kopytek liczyłabym około 12 zł, za 1 kg placków ziemniaczanych już 20 zł, za kg domowego klopsa czy pasztetu nawet do 40 zł w zależności od rodzaju mięsa i dodatków (np. jak dodacie grzyby czy alkohol naturalnie będzie drożej), schabowy policzyłabym ok. 5-6 zł /szt, naleśniki 3-4 zł/szt w zależności od farszu, zupa ok. 4-5 zł/litr.
Wydaje mi się, że Twoja mama powinna przejść się po "lunchówkach" i stołówkach i sprawdzić jakie ceny mają zestawy obiadowe (u mnie od 15 zł-20 zł, ale np. w Krakowie w barach mlecznych można zjeść pyszny, 2-daniowy obiad za 10-12 zł), a należy pamiętać że restauracje zamawiają w hurtowniach i mają często niższe ceny! Jak się koszt z zupą, surówką, ziemniakiem i mięsem zamknie w tej kwocie myślę, że nie będzie grymaszenia. Za obiady zwykłe z mięsem bym liczyła 20 zł (ale to też zależy od regionu). Za obiady np. z sosem gulaszowym, carbonarę z makaronem czy naleśniki mniej. Jeśli będą chcieli coś extra jak np. łososia w cieście to wiadomo, że koszt wzrośnie
Swego czasu kierowałam małą restauracja i marża nawet 500-600%, a nawet czasem i 1000% na mnie wrażenia nie robi, ale zamawialiśmy również produkty od firm zewnętrznych np. ciasta i mniej więcej te 40 % Panie doliczały do kosztów produktów.
Czasem mama też może coś "extra dorzucić" np. słoik domowej konfitury czy parę kruchych, domowyh ciastek, ale też nie za często, aby docenili i poczuli się miło.

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------


Jak ktoś lubi robić za niewolnika, to nikt nikomu nie broni Jakby to była kwestia 15 minut, to sami by sobie robili kotlety, ale za wygodę i czas się płaci.
A mama wizażanki i tak ryzykuje ze względu na kwestie formalno-prawne. Ciekawe co ma w umowie, o ile ją ma.
Amen.

Sama nie robię rzeczy typu pierogi, czy krokiety i nie kręcę nosem, że muszę zapłacić więcej, niż gdybym robiła sama. Oby tylko były dobre. Za jakość i czas na robienie innych rzeczy się płaci.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 21:41   #17
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Cytat:
Napisane przez smolinosek86 Pokaż wiadomość
Jak ktoś lubi robić za niewolnika, to nikt nikomu nie broni Jakby to była kwestia 15 minut, to sami by sobie robili kotlety, ale za wygodę i czas się płaci.
A mama wizażanki i tak ryzykuje ze względu na kwestie formalno-prawne. Ciekawe co ma w umowie, o ile ją ma.
Myślenie rodem z PRL. trzeba upaść na głowę albo nie szanować siebie, by pracować dla kogoś za darmo. Śmiechem bym zabiła, gdyby ktoś życzył sobie robienia jakiegokolwiek żarcia i pokrywał jedynie koszty produktów czy nawet zużycia prądu, gazu itd.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-30, 11:55   #18
MaryJaneKS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 129
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Pracowałam kiedyś w sklepie, który sprzedawał garmaż i cena za kotleta wahała się w granicach 4,5 do 6 złotych (najtańsze mielone, najdroższe z fileta z kurczaka).
MaryJaneKS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-30, 14:38   #19
MonnaLissa
Raczkowanie
 
Avatar MonnaLissa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 66
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Tak z ciekawości zapytam, te kotlety mają być już usmażone, czy tylko ubite i przyprawione, a potem babka sobie sama usmaży? Nie ma nic gorszego niż odgrzewane schaboszczaki.
MonnaLissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-30, 17:01   #20
smolinosek86
Zadomowienie
 
Avatar smolinosek86
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 105
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Cytat:
Napisane przez MonnaLissa Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości zapytam, te kotlety mają być już usmażone, czy tylko ubite i przyprawione, a potem babka sobie sama usmaży? Nie ma nic gorszego niż odgrzewane schaboszczaki.
Autorka pisała, że kotlety to tylko przykład. Chodzi również o ciasta i pewnie inne posiłki.
__________________
T]
smolinosek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-30, 22:05   #21
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
brac od nich jajka bułkę tartą mąkę raz w miesiącu na bierząco dokupywac mięso z ich kasy lub załatwic zwrot kasy rozbijac i panierowac u siebie smazyc u nich jesu zrobienie kotletow to kwestia z 15 minut zabiłabym smiechem jakb mi ktos krzyknął 20zeta za kotleta
Słuchaj, to jak następnym razem będziesz robiła kotlety, to zrób też kilka dla mnie, zwrócę Ci za produkty A, i mogłabyś wpaść do mnie umyć sedes? W końcu to kwestia z 15 minut, a domestos jest w szafce pod umywalką
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 01:03   #22
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

OT - kocham tytuł tego wątku
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 09:55   #23
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
brac od nich jajka bułkę tartą mąkę raz w miesiącu na bierząco dokupywac mięso z ich kasy lub załatwic zwrot kasy rozbijac i panierowac u siebie smazyc u nich jesu zrobienie kotletow to kwestia z 15 minut zabiłabym smiechem jakb mi ktos krzyknął 20zeta za kotleta
jak bede szukac pomocy domowej to bede pamietac o Tobie. Lepiej sie nie moglas zareklamowac

Moim zdaniem ci ludzie celowo chca zwalic cala prace i koszty na zatrudniona pania by migac sie od ich placenia. Licza, ze trafia na kobiete, ktora bedzie chciala sie wykazac. Przeciez gdyby chcieli placic rynkowa cene to wiekszosc restauracji oferuje dania na wynos.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2016-01-31 o 11:06
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 10:27   #24
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

ale się czepiłyście tych kotletów, przecież dziewczyna napisała że to tylko przykład bo chodzi i o ciasta i inne dania/ich części. ja tam przeszłabym się po okolicznych barach/restauracjach żeby zapoznać się z cenami i cenę ustaliła między tym ile musieliby za to zapłacić na mieście i między tym ile by mnie to kosztowało. bo bez sensu liczyć im tylko tyle co za produkty, bo jeśli tak to dlaczego nie robić tego u nich tylko u siebie i to sobie nabijać liczniki prądu/gazu a nie im, a poza tym jak mają wracać tylko za produkty to wygląda to tak: ja ci daję produkty a ty mi za darmo zrób jeść. a skoro ma ustaloną cenę za godzinę to nie traktować tego jako część pracy tylko jako dodatkowe godz. z jakiegoś powodu nie chcą żeby to robiła u nich w domu, może chodzi o te rachunki że byłyby wyższe, a może sobie myślą robiłaby u nas to więcej godzin nabije a zrobi w domu to może sobie nie policzy że mamy jej płacić jak za pracę. jak im się cena nie spodoba to niech sobie kupują na mieście.
no i trochę sensu nie widzę bo o ile ciasta to jeszcze ok, to takie robienie u siebie obiadu i zanoszenie im gotowego jest dla mnie dziwne bo to przecież wszystko wystygnie a świeżo zrobione jest o wiele lepsze niż odgrzewane

Edytowane przez stesia
Czas edycji: 2016-01-31 o 10:46
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 12:23   #25
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

jak będę szukac pracy na pewno się tu zgłoszę :p a tak na marginesie ostatnio robiłam pierogi na sprzedaż cena za 30pierogow z mięsem z moich składników 30 zeta wiec nie jestem jak widzicie niewolnikiem
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę

Edytowane przez dudipopka
Czas edycji: 2016-01-31 o 17:27
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 15:12   #26
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Ja bym zrobiła prosty cennik:
- 15 zł obiad z mięsem
- 9 zł talerz pierogów, placki ziemniaczane, gołąbki
- 7 zł łazanki, kluski z sosem, naleśniki, jajka sadzone, bigos
- 4 zł zupy
Wiadomo, czasem wyjdzie więcej, czasem mniej, ale jakoś się wyrówna. Nie wyobrażam sobie latania z paragonem, bo gotując dla siebie + dla nich będzie na dwa osobne paragony robić zakupy? Czy może ważyć ile mięsa zużywa na ich obiad, a ile na swój prywatny? Bez sensu Niech mama zrobi taką prostą listę z kilkoma kategoriami, przedstawi i czeka co powiedzą

BTW boski tytuł
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 15:50   #27
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

A ja bym pochodziła po barach, choćby takich mlecznych i popatrzyła/ew. popytała sprzedawczynie, po ile tam schodzą. + cena zakupu mięcha. I już.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 16:09   #28
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Bary jak bary, wydaje mi się że cena z garmażerek chyba wiarygodniejsza. I to jeszcze czy sprzedają jadalne czy nie. Żadna sztuka znaleźć tanie i paskudne.

Nie kupowałam nigdy kotletów bo to i w tygodniu po pracy robi się w chwilę,
ale a propos gołąbków, u mnie to kupuję w punkcie z bardzo dobrymi wyrobami - 4 duże ciężkie sztuki = 18zł.
W tymże punkcie krokiety są za 20 /kg zwykłe (mięso, kapusta itp.) do 24 i coś zł za naprawdę wymyślne.
Suma sumarum - drogo wychodzi, ale za to bardzo dobre nie jak wszędzie, nawet w knajpach.

Do czegoś takiego powinna się chyba mama autorki porównać...
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 20:19   #29
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Za ile sprzedawać kotlety?

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
słuchaj, to jak następnym razem będziesz robiła kotlety, to zrób też kilka dla mnie, zwrócę ci za produkty A, i mogłabyś wpaść do mnie umyć sedes? W końcu to kwestia z 15 minut, a domestos jest w szafce pod umywalką
:d
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-31 21:19:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:31.