Mamy sierpniowe 2018 cz. IV - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-07-04, 16:44   #1561
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Bitamina Pokaż wiadomość
Cześć dziewcyzny



Ja z infekcjami walczę w zasadzie od Wielkanocy - nie mam tylko gdy mam przepisane globulki, kończą sie - od razu wraca. Już mi gin nawet wypisywał na zaś, ale ostatnio kazał odstawić na minimum tydzień, bo inaczej te GBSy by mi wyszły jałowe. W sensie nieprawidlowy wynik. To była tragedia te 7 dni, na szczeście już za mną.


Yoona, jak masz niegłówkowo dziecko, to mi lekarze mówili, że przy pierwszej ciąży nikt nie odbierze porodu sn, tylko cesarka. Trzymam i za Ciebie kciuki, żeby się dzidzia odwróciła, ja swoją czaruję na wszystkie możliwe sposoby, nawet latarką świecilam jak jakaś szamanka, ale już powoli kroki robię do cesarki planowej. Tak jak Mała Gosia pisała - umówmy się, im później, tym mniejsze prawdopodobieństwo fikołka.

No i tu się pojawiają schody co do tych konsultacji w sprawie cesarki - w szpitalu, który rozważałam na poród w poradni mi powiedziano, że najbliższy termin mają na 20 sierpnia. No serio?
Niby mam skierowanie do szpitala, więc jakbym poszla na ip to ktos by mnie musiał obsłużyć, ale nie chcę tracić calego dnia, chcę się tylko spytać jak wygląda dalsza procedura, jak często mam przychodzić na badania i kiedy ostatecznie się kłaść. Dziadostwo. W piątek mam konsultację przy mniej przeze mnie preferowanym szpitalu, tam nie ma kolejek bo warunki "lokalowe" nie bardzo. Ale wolę mieć chociaż jedno miejsce zaklepane.


Za to z dobrych wieści - pochwalę się i tutaj- zdałam prawo jazdy

Jestem przeszczęśliwa - wydałam kupę kasy na te egzaminy, udało się za dziewiątym podejściem, ale na szczęście przed rozwiązaniem :

Edit: yoona, właśnie doczytałam, że u Ciebie jedak główkowe tylko dziwaczne jakieś... Kurczę, ale ono się z takiej pozycji jeszcze odwrócić może?
Gratuluje prawka wytrwałość popłaca
Kurde widze, że te infekcje to jakaś zmora. Mnie złapało pierwszy raz i aż się wystraszyłam. Mój ginekolog ma mocno zawalony grafik i ciężko wepchnąć się na wizytę nieplanowaną. A nie dzieje się aż taki dramat, że wpychać się do niego na chama. Porobie nasiadówki, kupie priobiotyk i przetrwam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 16:47   #1562
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość
Bitamina, ponoć(przepraszam za dosłownosc) seks w pozycji 'na pieska' jest proponowany żeby dziecko wykonało fikołka. Bo tam może trochę podzialac grawitacja i do tego ruchy i ekscytacja. Jeśli macie zielone światło na przytulanki to spróbujcie. A nóż widelec
I serdecznie gratuluję Ci zdania prawka!!!
Ja wczoraj jak wróciłam od endo to usiadłam w domu i zapowiedzialam: do miasta jeszcze mogę sama jechać, ale dalej już potrzebuje szofera. Więc bardzo Ciebie podziwiam za robienie prawka w ciąży. Ale już z głowy!


Yoona, teraz jeszcze nasze maluchy się kręcą. Mi mała nieraz wystawi nogę pod prawym żebrem, nieraz pod lewym. Dopóki nie wstawi się w kanał rodny to wszytsko może się zmienić. Nie stresuj się na zapas. A do 16tego jeszcze zmieni pozycję, zobaczysz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A z ciekawości jaki masz teraz wynik tsh ft3 i ft4? Bo mi sie świeci tsh na czerwono nie wiem czy nie mam za dużej dawki leku a do endo już nie idę bo lekarka ma urlop i ginekolog stwierdził zebym już ten ostatni raz pokazała jemu wyniki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 16:56   #1563
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Yoona współczuje Ci stresu. Trzymam kciuki za obrót.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 17:04   #1564
Bitamina
Raczkowanie
 
Avatar Bitamina
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Warszawa/Grochów
Wiadomości: 253
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość
Bitamina, ponoć(przepraszam za dosłownosc) seks w pozycji 'na pieska' jest proponowany żeby dziecko wykonało fikołka. Bo tam może trochę podzialac grawitacja i do tego ruchy i ekscytacja. Jeśli macie zielone światło na przytulanki to spróbujcie. A nóż widelec
I serdecznie gratuluję Ci zdania prawka!!!



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Alingles dzięki za wskazówki - ja to bym chętnie, ale waśnie te infekcje nie sprzyjają. Na pieska to najwyżej zacznę podłogi zmywać
Bitamina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 17:26   #1565
Nicole03
Rozeznanie
 
Avatar Nicole03
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 683
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
Znam ten bol... Ja uzywalam masci meclon ale mozliwe ze w Polsce jej nie ma, a zeby zapobiegac uzywam kremu do mycia Vea intimo TT ale to tez pewnie lokalny produkt. Bielizna tylko biala i bawelniana. W nocy spie w koszuli bez majtek i staram sie jaknajwiecej wietrzyc. Moja infekcja byla natury grzybicznej.

Yoona, nie jestem pewna czy dobrze zrozumialam w jaki sposob ulozylo sie Wasze dzieciatko - zalaczam grafiki.
A gine nie sugerowala Ci cesarki w razie czego? Nie martw sie na zapas, nam polozna sugerowala takie cwiczenie aby dziecko sie ulozylo prawidlowo: opierasz sie rekoma o stol badz jakas porecz, nogi w rozkroku i kolyszesz biodrami. Podobno z takich samych wzgledow jest wskazany taniec brzucha w ciazy.

Angelajna to co, kiedy nam pokazesz skonczona lazienke?
Acidka widzisz Ty sie przejmujesz ze bedzie malutka a ja ze za duza.. Wazne ze wszystko jest w miare proporcjonalne a z tego co pisalas to tak jest!
Jejku te zdjecia mnie przerażają nie wiem czemu🙈🙈🙈

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nicole03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 17:30   #1566
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Bitamina gratuluję prawka, wyrobiłaś się!!! w ramach ćwiczeń jazda na porodówkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 17:31   #1567
Nicole03
Rozeznanie
 
Avatar Nicole03
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 683
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;84612411]Ja dzisiaj mam doła totalnego, rano byłam na paznokciach, miałam dobry humor, który potem mi mąż zepsuł. Szwagier obiecał moim dzieciom wyjazd nad wodę, po czym nagle "uświadomił sobie", że przecież w tyle osób się nie zmieszczą w aucie. A tu upały wróciły, więc czuję się strasznie i nie ma szans, żebym wsiadła za kółko.. Oczywiście dzieci jak to dzieci, teraz żyć nie dają, bo chcą nad wodę.. Teście też, super pomocni, jak zawsze. Pojechali sobie do znajomych, wzięli najstarszego wnuka, który znowu tu przesiaduje, ale o moich już nie pomyśleli. Wrócą bardzo późno...[/QUOTE]
Moja świetna tesciowa przez 8 mcy tez mi pomocy nie zaoferowala a drugiej synowej przy malym katarku dzieci bierze zeby odpoczela. Tesc ostatnio mówi no weźmiemy Nicole (starsza córkę) do siebie jak chcesz , ja soe na niego patrzę i mówię nie ,nie chcę bo mi Nicola pomaga i przy bracie czy do sklepu skoczy itp . mówię wezcie Igora on chętnie do Was na boisko pojedzie a on na to a to muszę z matką gadać wiesz jak jest..... Jest leniwa i przy mlodszym więcej uwagi trzeba... A niech sie cmokną w tyłek , sobie dam radę a do nich to kiedyś wruci!! Pamiętaj co nas nie zabije to nas wzmocni 😘😘

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nicole03 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 18:36   #1568
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Acidka wiem, że nie łatwo sie nie martwić. Sama też o wszystko się zamartwiam, więc rozumiem. Myślę jednak, że jeśli dziecko jest proporcjonalne i te przepływy ma dobre to jest ok. Ja też martwie się przyrostem masy. No ale jedyne co można zrobić to zaufać lekarzowi ☺

Angelajnaaa też się zastanawiam nad przychodnią. W ogóle czuje się taka nieprzygotowana.

t_89 fajne ciuszki

yoona ja bym dopytała czy jeśli nie zmieni pozycji można jakoś skierować na cc. To bez sensu się męczyć a potem cc, to chyba najgorszy scenariusz, bo ból potem w dwóch miejscach. Natomiast jest jeszcze czas i maluch może zmieni tą pozycje jeszcze.

Bitamina gratuluje zdania prawka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 18:36   #1569
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
A z ciekawości jaki masz teraz wynik tsh ft3 i ft4? Bo mi sie świeci tsh na czerwono nie wiem czy nie mam za dużej dawki leku a do endo już nie idę bo lekarka ma urlop i ginekolog stwierdził zebym już ten ostatni raz pokazała jemu wyniki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi mierzy ft4 tylko i wynik mam 14.01, a poprzedni miałam 12.56.
Teraz mam brać naprzemiennie 75/100 do porodu. Po porodzie przez miesiąc 50 i po pół roku od porodu zrobić wyniki i kontrola.
Cytat:
Napisane przez Bitamina Pokaż wiadomość
Alingles dzięki za wskazówki - ja to bym chętnie, ale waśnie te infekcje nie sprzyjają. Na pieska to najwyżej zacznę podłogi zmywać
Też dobra opcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 18:42   #1570
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość
Mi mierzy ft4 tylko i wynik mam 14.01, a poprzedni miałam 12.56.
Teraz mam brać naprzemiennie 75/100 do porodu. Po porodzie przez miesiąc 50 i po pół roku od porodu zrobić wyniki i kontrola.Też dobra opcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A masz euthyrox czy letrox czy jakoś tak ?:P ja mam już drugi miesiąc dawke eutoryxu 88 bo wyszło mi za niskie tsh i tak mam brać do końca. A po ciąży mam brać 25 i po miesiącu kontrola u endo...

I ja w ogóle mam podane inne wartości w labie Więc niestety nie porównam naszych wyników:P
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez angelajnaaa
Czas edycji: 2018-07-04 o 18:53
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 18:51   #1571
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Ja przed ciążą miałam 88 a w ciąży 150 po ciąży mam wrócić do 88

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 18:58   #1572
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Bitamina gratulacje z okazji prawka!! Kupuj picollo, bo jest co świętować
Może dzidziuś fiknie od bąbelków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 19:09   #1573
limonka84
limonka84
 
Avatar limonka84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja jestem załamana
Ostatnio na USG wyszło że dziecko ma ułożenie główkowe ale nosem do brzucha. Wg gin oznacza to dłuższy poród.
Jakoś nie przejęłam się,a wczoraj zaczęłam o tym czytać.
No i się naczytalam...nie jest to skazanie do cc,ale najczęściej CC się kończy,dodatkowo po wielu godzinach męczarni i ogromnym bólu,a jak się nielicznym udaje Sn to poród trauma i zakończony kleszczami albo vacuum.
Od wczoraj becze,strasznie się boje((
Ja też myślę, że może się jeszcze odpowiednio obrócić. Ma czas. Poza tym dzieci w trakcie porodu potrafią się odpowiednio ułożyć. Poczekaj do kolejnej wizyty i wypytaj o wszystko, a internetów to nie ma co za dużo czytać, bo można w depresję wpaść
limonka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 19:19   #1574
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
A masz euthyrox czy letrox czy jakoś tak ?:P ja mam już drugi miesiąc dawke eutoryxu 88 bo wyszło mi za niskie tsh i tak mam brać do końca. A po ciąży mam brać 25 i po miesiącu kontrola u endo...

I ja w ogóle mam podane inne wartości w labie Więc niestety nie porównam naszych wyników:P
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Letrox.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 20:20   #1575
limonka84
limonka84
 
Avatar limonka84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Miałam dziś wizytę wszystko dobrze, szyjka długa, zamknięta. Mały waży 2600 g, (35+4) ginekolog mówi, że to w normie. W dwa tygodnie przybrał 400g. Na te nieliczne bakterie w moczu w ogóle nie zwróciła uwagi, a płytkami w wysokości 149 kazała się w ogóle nie przejmować bo to podobno bardzo dobry wynik na tym etapie ciąży.



Pobrała mi wymaz na GBS, za tydzień ma być wynik.

Muszę przed porodem zrobić jeszcze mocz, morfologię, anty HIV, anty HCV i potwierdzić jeszcze raz grupę krwi - podobno w moim szpitalu wymagają dwóch wyników.


I w ogóle to jestem w szoku, bo okazało się, że dziś była moja ostatnia wizyta przed porodem! Myślałam, że kolejna za tydzień, a ginekolog powiedziała, że nie ma już takiej potrzeby bo wszystko jest dobrze, poza tym mam już skierowanie do szpitala więc zajrzy do mnie jak już będę na oddziale - mam jej napisać sms jak zacznę rodzić zestresowałam się!

Wypytałam ją o ten mój pobyt w szpitalu, powiedziała, że rzeczywiście kobietom z cukrzycą ciążową wywołuje się poród w 39 tc, o ile sam się nie zacznie wcześniej. Najpierw stosuje się preindukcję porodu, która może być farmakologiczna, wtedy ciężarna dostaje hormony na zmiękczenie szyjki (prostaglandyny), albo może być mechaniczna i wtedy stosuje się cewnik Foleya, zakończony balonikiem, który po wypełnieniu solą fizjologiczną powoduje rozwieranie szyjki macicy. Dopiero jeśli te metody zawodzą podaje się oksytocynę, przebija pęcherz płodowy lub robi masaż szyjki.

21.07.2018 zaczynam 39 tc, co oznacza, że prawdopodobnie urodzę przed 28.07. Tż powiedział, że mam się wstrzymać do 23.07 bo ma być lew (jak cała jego rodzina), ale szczerze, nie zależy mi na tym aż tak bardzo, wszyscy maja ciężkie charaktery :P z kolei mój tata jest rakiem i też trudno z nim wytrzymać, więc nie wiem co lepsze, niech dzidziek sam zdecyduje


Ogólnie dzień pełen wrażeń i ciężko mi uwierzyć że za 3 tygodnie mogę tulić już synka

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Ja też biorę letrox, obecnie 150 i 125 na przemian. TSH mam 0,25 czyli wciąż trochę za niskie. Po porodzie mam wrócić do dawki sprzed ciąży.

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

I ktg mam robić 2 razy w tygodniu, więc muszę umówić się z moją położną. Dziś na ktg skurcze minimalne.

Zapomniałam ją zapytać jak długo mam brać ten aspargin! ehhh nie lubię jak lekarz sam z siebie nic nie powie, tylko trzeba wszystko z niego wyciągać...
limonka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 20:23   #1576
fikumiku1
Raczkowanie
 
Avatar fikumiku1
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 299
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość
Bitamina, ponoć(przepraszam za dosłownosc) seks w pozycji 'na pieska' jest proponowany żeby dziecko wykonało fikołka. Bo tam może trochę podzialac grawitacja i do tego ruchy i ekscytacja. Jeśli macie zielone światło na przytulanki to spróbujcie. A nóż widelec
I serdecznie gratuluję Ci zdania prawka!!!
Ja wczoraj jak wróciłam od endo to usiadłam w domu i zapowiedzialam: do miasta jeszcze mogę sama jechać, ale dalej już potrzebuje szofera. Więc bardzo Ciebie podziwiam za robienie prawka w ciąży. Ale już z głowy!


Yoona, teraz jeszcze nasze maluchy się kręcą. Mi mała nieraz wystawi nogę pod prawym żebrem, nieraz pod lewym. Dopóki nie wstawi się w kanał rodny to wszytsko może się zmienić. Nie stresuj się na zapas. A do 16tego jeszcze zmieni pozycję, zobaczysz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to i ja skorzystam z rady bo mała ciągle głową w górę. To się tz ucieszy

I moja szyjka ma 46 mm

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
fikumiku1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 20:43   #1577
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Hej


U nas po wizycie niby wszystko dobrze ale małe wcale nie taki mały, dzisiejsza waga 3100 i pomiary na 37/38 tydzień a tu dopiero 35 zaczęliśmy. Pocieszające jest jedynie to że na ostatniej wizycie też wybiegał do przodu o 2 tygodnie i wygląda na to że przyrasta równomiernie tyle że jest większy niż powinien być, na szczęście jeszcze mieści się w centylach Szyjka też już miękka, ale póki co zamknięta i dobrej długości ale raczej będziemy mieć lipcowe dziecko ale powiem szczerze że trochę mnie strach obleciał i zmartwiłam się czy wszystko jest dobrze.



Jedne z nas martwią się że maluchy za małe, drugie że za duże. Tak już chyba będzie do końca a potem zaczną się inne zmartwienia
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 20:45   #1578
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

limonka84 gratuluje udanej wizyty ☺ kurcze to faktycznie już za chwilę

Powiem Wam, że mi bardzo sympatycznie minął dzień na wsi. Teraz sobie popłakuje, bo tak naprawdę to tam mi tak dobrze, a w swoim mieszkaniu w bloku czuje się jak w klatce. Jak jeszcze pomyśle o tym, że będe się męczyć po tych schodach z tym wózkiem to mi słabo. Dotarło do mnie bardzo mocno, że tylko tam w ciszy i spokoju na działce tak naprawdę odpoczywam. Jednak minie jeszcze trochę czasu zanim się tam sprowadzimy. No i tak mnie naszło z wieczora, pewnie hormony dodały swoje i popłakuje w poduche


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 21:02   #1579
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

ONA masz furę własną czy z Tż spółka? Bo jak masz na własność to stelaż w bagażniku, wkładka gondoli na tylnym siedzeniu i tylko po schodach z dzieckiem oraz ewentualnie torba

Tż mi zapowiedział że sobota wraca, sobota jest grill u chrzesnicy jego ale nie wiadomo o której on wróci i czy tam na grill pojedzie/my. Prezent jak zwykle ja kupuję. Szczerze wole wersje że na familijny grill nie zdążymy tym bardziej że się nie pogodzilam z nim bo niby kiedy i jak wyjdzie że na grill pójdziemy to średnio mi się widzi udawanie że wszystko jest dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 21:02   #1580
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Dziękuję dziewczyny za dobre słowo.
Jak nic nie wskuram to chociaż zmienię szpital na taki z zzo..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 21:04   #1581
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Nicole03 Pokaż wiadomość
Moja świetna tesciowa przez 8 mcy tez mi pomocy nie zaoferowala a drugiej synowej przy malym katarku dzieci bierze zeby odpoczela. Tesc ostatnio mówi no weźmiemy Nicole (starsza córkę) do siebie jak chcesz , ja soe na niego patrzę i mówię nie ,nie chcę bo mi Nicola pomaga i przy bracie czy do sklepu skoczy itp . mówię wezcie Igora on chętnie do Was na boisko pojedzie a on na to a to muszę z matką gadać wiesz jak jest..... Jest leniwa i przy mlodszym więcej uwagi trzeba... A niech sie cmokną w tyłek , sobie dam radę a do nich to kiedyś wruci!! Pamiętaj co nas nie zabije to nas wzmocni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No teraz wrócili i zaczęło się tłumaczenie, że dzieci im powiedziały, że jads nad wode to ich nie wzięli. Bo tak to by ich nibu wzięli? No napewno.. a nie przyszło im do głowy spytać mnie czy jedziemy? Bez komentarza..




Cytat:
Napisane przez limonka84 Pokaż wiadomość
Miałam dziś wizytę wszystko dobrze, szyjka długa, zamknięta. Mały waży 2600 g, (35+4) ginekolog mówi, że to w normie. W dwa tygodnie przybrał 400g. Na te nieliczne bakterie w moczu w ogóle nie zwróciła uwagi, a płytkami w wysokości 149 kazała się w ogóle nie przejmować bo to podobno bardzo dobry wynik na tym etapie ciąży.



Pobrała mi wymaz na GBS, za tydzień ma być wynik.

Muszę przed porodem zrobić jeszcze mocz, morfologię, anty HIV, anty HCV i potwierdzić jeszcze raz grupę krwi - podobno w moim szpitalu wymagają dwóch wyników.


I w ogóle to jestem w szoku, bo okazało się, że dziś była moja ostatnia wizyta przed porodem! Myślałam, że kolejna za tydzień, a ginekolog powiedziała, że nie ma już takiej potrzeby bo wszystko jest dobrze, poza tym mam już skierowanie do szpitala więc zajrzy do mnie jak już będę na oddziale - mam jej napisać sms jak zacznę rodzić zestresowałam się!

Wypytałam ją o ten mój pobyt w szpitalu, powiedziała, że rzeczywiście kobietom z cukrzycą ciążową wywołuje się poród w 39 tc, o ile sam się nie zacznie wcześniej. Najpierw stosuje się preindukcję porodu, która może być farmakologiczna, wtedy ciężarna dostaje hormony na zmiękczenie szyjki (prostaglandyny), albo może być mechaniczna i wtedy stosuje się cewnik Foleya, zakończony balonikiem, który po wypełnieniu solą fizjologiczną powoduje rozwieranie szyjki macicy. Dopiero jeśli te metody zawodzą podaje się oksytocynę, przebija pęcherz płodowy lub robi masaż szyjki.

21.07.2018 zaczynam 39 tc, co oznacza, że prawdopodobnie urodzę przed 28.07. Tż powiedział, że mam się wstrzymać do 23.07 bo ma być lew (jak cała jego rodzina), ale szczerze, nie zależy mi na tym aż tak bardzo, wszyscy maja ciężkie charaktery z kolei mój tata jest rakiem i też trudno z nim wytrzymać, więc nie wiem co lepsze, niech dzidziek sam zdecyduje


Ogólnie dzień pełen wrażeń i ciężko mi uwierzyć że za 3 tygodnie mogę tulić już synka

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Ja też biorę letrox, obecnie 150 i 125 na przemian. TSH mam 0,25 czyli wciąż trochę za niskie. Po porodzie mam wrócić do dawki sprzed ciąży.

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

I ktg mam robić 2 razy w tygodniu, więc muszę umówić się z moją położną. Dziś na ktg skurcze minimalne.

Zapomniałam ją zapytać jak długo mam brać ten aspargin! ehhh nie lubię jak lekarz sam z siebie nic nie powie, tylko trzeba wszystko z niego wyciągać...




Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Hej


U nas po wizycie niby wszystko dobrze ale małe wcale nie taki mały, dzisiejsza waga 3100 i pomiary na 37/38 tydzień a tu dopiero 35 zaczęliśmy. Pocieszające jest jedynie to że na ostatniej wizycie też wybiegał do przodu o 2 tygodnie i wygląda na to że przyrasta równomiernie tyle że jest większy niż powinien być, na szczęście jeszcze mieści się w centylach Szyjka też już miękka, ale póki co zamknięta i dobrej długości ale raczej będziemy mieć lipcowe dziecko ale powiem szczerze że trochę mnie strach obleciał i zmartwiłam się czy wszystko jest dobrze.



Jedne z nas martwią się że maluchy za małe, drugie że za duże. Tak już chyba będzie do końca a potem zaczną się inne zmartwienia
a może urodzisz wlasnie jeszcze w lipcu i nie dobije do 4kg



Bitamina gratuluję zdanego prawka!

yoona może jeszcse się obroci.. Właśnie ostatnio zastanawiałam się jak dziecko powinno byc ulozone, czy buzia do brzucha czy w drugą strone i czy to ma w ogole znaczenie..

Mąż się do mnie do tej pory nie odzywa, a ja przeżywam, rycze i się denerwuje, ehh.. a jutro czeka mnie wizyta u gina, więc tym bardziej. Mógłby sie choc tym zainteresować...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 21:27   #1582
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Ja wzięłam 3 pary wkładek wielorazowych, ale nie miałam nawału, więc w ogóle nie użyłam.

Co do religii, ja się noszę z zamiarem wystąpienia z kościoła katolickiego, nie chodzę do kościoła, ślubu kościelnego nie chcieliśmy, dzieci chrzcić nie będziemy, o kościele jako takim mam jak najgorsze zdanie, nie chcę nabijać im statystyk.
Mój bratanek (ochrzczony) z religii zrezygnował w 1 klasie podstawówki, do komunii nie podchodził, jako jeden z nielicznych oczywiście, ale to jemu koledzy zazdrościli, że nie musi chodzić na msze i do spowiedzi czy tam inne próby. On z kolei jakoś nie zazdrościł prezentów. Moja w tym głowa, żeby dziecko nie czuło się gorsze od innych, a jeśli uprze się na tę religię chodzić to przecież nie będę oponować, niech sobie chodzi.

U mnie podczas porodu mała przekręciła główkę, wychodziła jak należy, potylicą, wskazywało na to przedgłowie, ale w trakcie obróciła się czołem do wyjścia. Skończyło się vacuum, na cc już było na szczęście za późno.

Bitamina, gratuluję prawka i samozaparcia!

Ja ciągle jeżdżę samochodem, mam adaptery do pasów, ale jeżdżę głównie po mieście. Przy czym niestety mam tyci mózg w ciąży i notorycznie zapominam jak mam jechać, potrafię przegapić skręt i potem muszę nawracać

Kurczę, kolejną wizytę mam na 27.07, bo tak mi się kończy zwolnienie, to będzie 36+6, nie za późno na GBS?
Zastanawiam się czy nie wybrać się wcześniej.
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 21:43   #1583
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Limonka, stella gratuluję wizyt zapowiadają się duże dzieciaczki

Fikumiku niezłą masz tą szyjkę jak na ten moment!
Ja nawet nie wiem jak z moją, bo mi ostatnio nikt nie mierzył, może w poniedziałek się dowiem...

Uprałam dzisiaj pierwszą serie ciuszków, jutro dalsze działania w tym temacie.

Do szpitala bierzecie tyle kompletów ubrań ile dni, czy jak to rozkminiacie? Bo u nas są państwowe, ale jak po sn dają od razu dziecko matce na salę to może jej swoje wezmę, co będzie leżała jak taka sierotka w tych używanych przez setki dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 22:31   #1584
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

SYLWIA dla siebie czy baby? Dla siebie mam 2 koszule za tylek, 4 bluzki, 3 pary spodenek, jedne leginsy, bluzę, skarpetki, 2 pary gaci zwykłych. Dziecka rzeczy wstawilam na wizaz poza pakietem w który chce żeby w pierwszy dzień ubrali

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 22:36   #1585
zielinka_87
Zakorzenienie
 
Avatar zielinka_87
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 6 295
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Limonka, stella gratuluję wizyt zapowiadają się duże dzieciaczki

Fikumiku niezłą masz tą szyjkę jak na ten moment!
Ja nawet nie wiem jak z moją, bo mi ostatnio nikt nie mierzył, może w poniedziałek się dowiem...

Uprałam dzisiaj pierwszą serie ciuszków, jutro dalsze działania w tym temacie.

Do szpitala bierzecie tyle kompletów ubrań ile dni, czy jak to rozkminiacie? Bo u nas są państwowe, ale jak po sn dają od razu dziecko matce na salę to może jej swoje wezmę, co będzie leżała jak taka sierotka w tych używanych przez setki dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja brałam 3 komplety poprzednio bo u nas nie dawali szpitalnych, zresztą wolę żeby dziecko było w moich ciuszkach ale to mi nie starczyło. Mąż dowoził 2 pajace bo mały mi się przesikal dwa razy. Teraz planuję spakować tez 3-4 komplety. W razie co znów dowiezie. Zresztą ja mam 3 koszule włącznie z porodowa i zmieniałam codziennie więc to szło na bieżąco do prania i też przywoził.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Fiolla Pokaż wiadomość
Ja wzięłam 3 pary wkładek wielorazowych, ale nie miałam nawału, więc w ogóle nie użyłam.

Co do religii, ja się noszę z zamiarem wystąpienia z kościoła katolickiego, nie chodzę do kościoła, ślubu kościelnego nie chcieliśmy, dzieci chrzcić nie będziemy, o kościele jako takim mam jak najgorsze zdanie, nie chcę nabijać im statystyk.
Mój bratanek (ochrzczony) z religii zrezygnował w 1 klasie podstawówki, do komunii nie podchodził, jako jeden z nielicznych oczywiście, ale to jemu koledzy zazdrościli, że nie musi chodzić na msze i do spowiedzi czy tam inne próby. On z kolei jakoś nie zazdrościł prezentów. Moja w tym głowa, żeby dziecko nie czuło się gorsze od innych, a jeśli uprze się na tę religię chodzić to przecież nie będę oponować, niech sobie chodzi.

U mnie podczas porodu mała przekręciła główkę, wychodziła jak należy, potylicą, wskazywało na to przedgłowie, ale w trakcie obróciła się czołem do wyjścia. Skończyło się vacuum, na cc już było na szczęście za późno.

Bitamina, gratuluję prawka i samozaparcia!

Ja ciągle jeżdżę samochodem, mam adaptery do pasów, ale jeżdżę głównie po mieście. Przy czym niestety mam tyci mózg w ciąży i notorycznie zapominam jak mam jechać, potrafię przegapić skręt i potem muszę nawracać

Kurczę, kolejną wizytę mam na 27.07, bo tak mi się kończy zwolnienie, to będzie 36+6, nie za późno na GBS?
Zastanawiam się czy nie wybrać się wcześniej.
Co do GBS to za późno nie będzie, chyba że planujesz rodzic wcześniej
Mi ostatnio gin nie chciał pobrać bo to ma podobno ważność 6 tyg więc nie ma się co spieszyć

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Endozołzo, nie wygrasz
LUF

18cs, 5cs po laparo
szczęście trwało za krótko (8tc)

I ivf
II ivf Beta 9dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1244



zielinka_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 22:47   #1586
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

sylwia ja spakowalam po trzy komplety: pajacykow, body z dlugim, z krótkim, spodenek, skarpetek i dwie czapeczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 23:27   #1587
limonka84
limonka84
 
Avatar limonka84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Hej


U nas po wizycie niby wszystko dobrze ale małe wcale nie taki mały, dzisiejsza waga 3100 i pomiary na 37/38 tydzień a tu dopiero 35 zaczęliśmy. Pocieszające jest jedynie to że na ostatniej wizycie też wybiegał do przodu o 2 tygodnie i wygląda na to że przyrasta równomiernie tyle że jest większy niż powinien być, na szczęście jeszcze mieści się w centylach Szyjka też już miękka, ale póki co zamknięta i dobrej długości ale raczej będziemy mieć lipcowe dziecko ale powiem szczerze że trochę mnie strach obleciał i zmartwiłam się czy wszystko jest dobrze.



Jedne z nas martwią się że maluchy za małe, drugie że za duże. Tak już chyba będzie do końca a potem zaczną się inne zmartwienia
Duża dzidzia ale zawsze możliwy jest błąd pomiaru o te 300g. A może urodzisz wcześniej i waga będzie idealna. Najważniejsze że rośnie zdrowo. Ja też się stresuje porodem, wywoływaniem, wcześniejszym pobytem w szpitalu... właściwie dopóki nie zobaczę synka po porodzie to będę żyła w strachu. Znajomi każą się nie denerwować, ale to silniejsze ode mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
limonka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 23:58   #1588
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez zielinka_87 Pokaż wiadomość
Ja brałam 3 komplety poprzednio bo u nas nie dawali szpitalnych, zresztą wolę żeby dziecko było w moich ciuszkach ale to mi nie starczyło. Mąż dowoził 2 pajace bo mały mi się przesikal dwa razy. Teraz planuję spakować tez 3-4 komplety. W razie co znów dowiezie. Zresztą ja mam 3 koszule włącznie z porodowa i zmieniałam codziennie więc to szło na bieżąco do prania i też przywoził.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

Co do GBS to za późno nie będzie, chyba że planujesz rodzic wcześniej
Mi ostatnio gin nie chciał pobrać bo to ma podobno ważność 6 tyg więc nie ma się co spieszyć

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Aż tak wcześniej to wolałabym nie rodzić, planuję wybrać się jeszcze na parę ciekawych koncertów w okolicy
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 05:28   #1589
t_89
Zakorzenienie
 
Avatar t_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 058
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Hej a ja muszę wam powiedzieć że spadlam ze schodow tzn tak z 5 na bok mam całą ramię kolano i mogę zdarza. Nie wiem jak ja to zrobiłam ; ( boję się co z małym ale chyba nic mi nie jest bo się ruszam. ZABIJCIE MNIE NIE wiem jak to zrobiłam, a wizytę mam za tydzień dopiero.
t_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 05:52   #1590
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Hej gratuluje Wam dziewczyny udanych wizyt duże dzieciaczki rosną. Ja od 2 dni jestem jakaś poirytowana i mam gorszy humor, że czasami nawet nie chce mi się udzielać na forum... Ale czemu? Zabijcie, nie wiem.
T_89 uważaj na siebie! Jeżeli się rusza to raczej jest ok, jakby cie coś niepokoiło to pędź sprawdzić.
No i Bitamina, gratulacje! Super, że się udało. Ja cały czas jeżdze samochodem, są dni kiedy wiem, że nie powinnam przez budyń w głowie a dodatkowo jestem 10x bardziej nerwowa za kierownicą.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-04 09:49:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:58.