Witam! a oto mój początek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-23, 10:49   #1
Superbejbe
Zadomowienie
 
Avatar Superbejbe
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 432
GG do Superbejbe
Talking

Witam! a oto mój początek


Witam,
Moja zabawa z Decoupage rozpoczęła się wczoraj i musze przyznać, że nie wygląda to zadobrze. Pewnie zrobiłam coś odwrotnie albo to wina moich narzędzi. Kupiłam kawałek płyty i wymalowałam ją na ciemny brąz, przykleiłam wzory wycięte z serwetki, klej był zwykły biurowy w płynie a wzory dość duże i jasne. Troche mi nie wyszło przyklejanie bo są widoczne "zmarszczki" a kolor wzoru strasznie pociemniał. Przed chwilą położyłam lakier akrylowy, wygląda to tragicznie, widać jakieś smugi. Czy ktoś z was również miał taki wesoły początek?
Superbejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 11:17   #2
amazonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 438
Dot.: Witam! a oto mój początek

Witaj ,nie martw się nie ty pierwsza popełniłaś taki błąd.Otóż wzory z serwetek możesz naklejać tylko na jasne tło bo wtedy są one widoczne.
A co do zmarszczek to kwestia treningu .Nie wiem jak klei się klejem biurowym Ja kleję rozcieńczonym wikolem.Nie jest drogi buteleczka 0.2 litra kosztuje ok 2,5 zł.Przyklejając motyw delikatnie maluj klejem po motywie używając dosyć miękkiego pędzelka.Pędzlem wyrównuj ewentualne zmarszczenia.
Może coś ci wyjaśniłam.
amazonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 11:34   #3
Dobromir
Raczkowanie
 
Avatar Dobromir
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 38
Dot.: Witam! a oto mój początek

Niemartw się moja pierwsza praca powędrowała do kosza na śmieci . Osobiście zrobiłam to co ty nakleiłam na ciemne tło i od tej pory Używam na tło farby Duluks pastelowa orchidea albo brzoskwiniowy puder lub Dekoral kremowo beżowy ,albo biały. Jak używasz kraka jednoskładnikowego to wydaje mi sie ,że Dekoral ładniej i lepiej pęka niż Dulux. Serwetki kleje na vikol - trochę rozcieńczam wodą. Klejem nie maluje po serwetce tylko po rzeczy którą ozdabiam i potem dociskam mocno gąbką taką do zmywania naczyń tylko , że suchą . Jak wszystko przykleję to czekam aż klej wyschnie i po wierzchu serwetki maluję jeszcze raz klejem.A potem to już cienowanie lub bez i na koniec lakier akrylowy lub poliuretynowy
__________________
Witam i pozdrawiam z Pasłęka
http://dobra1975.multiply.com/photos
Dobromir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 11:48   #4
Superbejbe
Zadomowienie
 
Avatar Superbejbe
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 432
GG do Superbejbe
Dot.: Witam! a oto mój początek

Dzięki za wsparcie. Ide kupić inny klej i jasną płyte, nie poddam się tak łatwo. Podobno trening czyni mistrza
Superbejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 07:45   #5
LiCzBa_Pi
Raczkowanie
 
Avatar LiCzBa_Pi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 324
Dot.: Witam! a oto mój początek

Cytat:
Napisane przez Dobromir Pokaż wiadomość
.A potem to już cienowanie lub bez i na koniec lakier akrylowy lub poliuretynowy
możesz przybliżyć mi na czym polega cieniowanie już na lakierze? jak to robisz? pozdrawiam
LiCzBa_Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 08:47   #6
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Witam! a oto mój początek

cieniowanie na lakierze to to samo co zwykłe cieniowanie, ale najpierw prace się jeen albo dwa razy lakieruje. wtedy jeżeli przy cieniowaniu pobrudzisz motyw, to wszystko da się łatwo zetrzeć
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:44.