Jak obniżyć koszty wesela?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-10, 18:57   #1
wiaterek1
Raczkowanie
 
Avatar wiaterek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 103
GG do wiaterek1
Red face

Jak obniżyć koszty wesela??


Witam dziewczyny

Kazda z was zapewne obniża jakos koszty wesela czy to robiac samemu zaproszenia czy tez jakies inne rzeczy.
Moze pochwalicie sie na czym mozemy zaoszczedzic troche pieniazkow??
Bo szczerze mowiac na razie wychodzi nam spora suma az mi sie to nie podoba
Pozdrawiam
wiaterek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 19:34   #2
Jota
Raczkowanie
 
Avatar Jota
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 449
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Hmm, nie zapraszać gości Myślę, że dobrym sposobem jest nie robić rzeczy typu: gra na skrzypcach, prezencki dla gości, limuzyna itd. Wystarczy podejść do tego jak do wydarzenia religijnego i nadać uroczystości skromny charakter.
Wódkę można kupić na koncesję (jak ma się możliwość)
Ozdoba na auto - szarfa w pasmanterii i pąki sztucznych róż.
Musisz sama poszukać możliwości np. koleżanka- fryzjerka, znajoma kwiaciarka itd.
Ja starałam się robić dużo rzeczy sama i nie przesadzać, tam gdzie nie było to konieczne (np. bukiet z róż, a nie drogich storczyków). Niestety koszty i tak były wysokie.
__________________
O nadziejo przedziwna...
Jota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 19:48   #3
wiaterek1
Raczkowanie
 
Avatar wiaterek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 103
GG do wiaterek1
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Wiem, ze nie da sie unikanac pewnych kosztów ale czasami z perspektywy czasu mozna np stwierdzic ze mozna byloby zrobic to inaczej i taniej albo tak samo i taniej.
Dlatego chcialabym abyscie mogly poradzic jak mozna to zrobic chociaz i tak koszty beda duze
Jezeli chodzi o dekorowanie sali sama z kuzynkami i kolezankami bede to robic wiec na pewno wyjdzie taniej, artykuly kupie w hurtowni pap. wiec tez bedzie taniej.
Mam nadzieje ze bedzie....
wiaterek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 20:15   #4
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Ja zabierając się za organizację szłam na jakość a nie ilośc. Bo gdybyśmy szli za tym co mówią moi teściowie to nie źle dostalibyśmy po kieszeni.
Bukiety zrobiłam sama, ale nie z racji oszczędności (choc poniekąd też) a raczej braku zaufania do kwiaciarni, kościół ubieralismy sami, bo nie było innego wyjścia. Kwiaty kupione na giełdzie.
Samochód- gdyby sie dało, to chciałabym Jaguara, ale na odległośc nie dało się wszystkiego załatwić, jechliśmy VW znajomych-dla nich było to wyróżnieniem, to moi niedoszli teściowie . Dekoracja samochodu-wstązki z pasmanterii. Szkoda tylko że nie miałam skrzypaczki na ślubie, a chciałam bardzo, ale też niestety na odległośc trudno było załatwić.
Orkiestra: duet 2 osobowy za 900zł, a nie 6-o za 2tys., a grali i spiewali fajnie.
Alkohol, kupiony w hurtowni. Zrezygnowalismy z obdarowywania każdego gościa flaszką na odchodne (teściowa tylko dla swoich gości kupiła, bo inaczej to wstyd), za to kupilismy pudełeczka na ciasto z parą młodą dla gości - uznaliśmy że to bardziej gustowne i pewnie też tańsze niż wóda.
Sukienka szyta w pracowni sukien.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 21:16   #5
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Mysle ze najlepiej nie robic jakis dodatkowych "szopek" , tak jak pisala Jota wyzej

W niektorych salonach z sukniami mozesz wybrac sobie suknie np za 2tys. a po weselu oddac i dostajesz polowe kasy i nie ma problemu ze sprzedaza (najczesciej masakrycznie tanio sie sprzedaje np za 300zl) i nie wisi w szafie.

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2008-01-02 o 19:48 Powód: post pod postem
nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 11:06   #6
Agaw'a
Zakorzenienie
 
Avatar Agaw'a
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: opolszczyzna
Wiadomości: 4 992
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Ja tez szukam rozwiazan do obnizenia kosztow :
- kamerzysta - na ta chwile postawilismy na prywatna kamere. Poprosimy kogos z rodzenstwa by nakrecil najwazniejsze chwile z slubu i przyjecia weselnego. Koszt bedzie sie wiazal tylko z kaseta. Wiem ze film to swietny pomysl ale jak slysze ze nalezy zaplacic za kamerzyste od 500zł w zwyz to plakac sie chce. Po co mam placic za wkomponowanie napisow ? albo po co mi nagrana ciatka ktora akurat cos je? Bylam u znajomych ktorzy postawili wlasnie na prywatna kamere i film byl super. Tylko nie wiem jak jeszcze rodzice, bo im czasem ciezko cos wyjasnic... ale to chyba nie tylko tak mam

- zawieszka na wodke weselna, chyba zrobie ladne wstazeczki albo kartoniki z napisem na wstazeczce,

- zaproszenia we wlasnym wykonaniu,

- bukiet - tez sie zastanawiam nad wlasnym wykonaniem bukietu ale to jeszcze czas pokaze.

To tyle na ta chwile
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

-1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 -12 -13 -14 -15
Agaw'a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 17:49   #7
wiaterek1
Raczkowanie
 
Avatar wiaterek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 103
GG do wiaterek1
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

My poprosiliśmy moja przyjaciolke zeby nam robila zdjecia w kosciele wiec tez na tym zaoszczedzimy

Edytowane przez wiaterek1
Czas edycji: 2006-09-11 o 18:26
wiaterek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-12, 07:44   #8
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Ja załatwiłam koleżance na ślub inna koleżankę fryzjerkę Też miała taniej i nie musiała nigdzie jeździć Biżuterię do ślubu można teraz nawet na targowisku hand made zamówić. (Wymienić za jakiś ciuszek, zamiast płacić dużo)
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 09:03   #9
Masza_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Mysle ze kosztow wesela nie da sie znaczaco okroic. Zawsze mozna wybrac jak najtansza sale, ale czesto przeklada sie to jednoczesnie na jakosc uslug. Poza tym mozna zawsze wypozyczyc suknie lub kupic np na allegro i przerobic. Zawsze taniej. Pan mlody moze isc w starym garniturze jesli komus bardzo zalezy na cieciach kosztow (bylam na takim weselu i nie wygladalo to az tak zle). Poza tym nie trzeba przesadzac kupujac np nowa bardzo droga bielizne, bo przeciez taka zwykla tez spelni swoje zadanie. Bizuterie mozna pozyczyc. Jesli sie ma znajoma fryzjerke, kwiaciarke czy fotografa to juz pelnia szczescia Samochod moze byc od znajomych lub rodziny. Ustroic go mozna tylko szarfami i kokardami lub pozyczyc to co znajomi mieli na swoich slubnych samochodach, na pewno to jeszcze maja. Poza tym zamawianie wielu rzeczy na allegro, np zaproszenia czy nalepki na wodke, wychodzi taniej niz w sklepie. Jednak trzeba pamietac ze niektorych wydatkow nie da sie zmniejszyc lub poprostu nie warto, bo przeciez kazda z nas chcialaby zapamietac ten dzien jakos cudowny i bez zadnych zgrzytow.
Masza_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 10:34   #10
koregra
Raczkowanie
 
Avatar koregra
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 109
GG do koregra
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

My obniżamy koszty wesela głównie poprzez organizacje prawie wszystkiego samemu. Wynajmujemy sale, kucharkę, która robi listę zakupów a my to kupujemy. Na tym koszty obniżyły się już o połowę. Co ważne to się bardzo opłaca przy dużych weselach. Nasze na ok. 100 osób. Jakbyśmy mieli płacić po 120 zł od osoby w restauracji to wyszło by dużo kasy a tak koszty zmalały o połowę prawie. Sale stroimy również sami. Mamy ją od piątku do poniedziałku, zatem w piątek zrobimy sobie wieczorek kawalersko-panieński i przy okazji ustroimy sale. Zaproszenia tez robimy sami, podobnie z przystrojeniem auta, które będzie albo od rodzinki, albo od znajomych pożyczone. Ciasta na wesele upieką cioteczki bo ich dużo mamy, a one to z wielką chęcią zrobią. Suknia będzie szyta, no w sumie to mam ciocie na drugim końcu Polski, ale warto pojechać bo cena będzie banalna a ciocia ładnie szyje. Co do bukietu to jeszcze się okaże, ale również myślę o samodzielnym wykonaniu . Strojenie kościoła zależy również od par które będą brały ślub w tym samym dniu co my i koszty mogą się podzielić. To na razie tyle co mi przyszło do głowy ale tego zapewne jest więcej.
koregra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 13:04   #11
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

mozna dogadac sie z hurtownia, w ktorej kupuje sie alkohol, ze to co nie zejdzie zwrocicie. z wlasnego i innych doswiadczenia wiem, ze czesto wodki sporo zostaje, niestety ja nie wpadlam na ten pomysl przed weselem i teraz mam zapas wodki na jakis rok, albo dluzej
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-12, 13:10   #12
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

madzik - na chrzciny bedzie w sam raz
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 13:15   #13
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
madzik - na chrzciny bedzie w sam raz
chrzcin chwilowo nie planuje, no chyba ze sie przypadkiem same przytrafia
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 13:48   #14
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
madzik - na chrzciny bedzie w sam raz
a u nas chyb atak będzie wódki nie zostało dużo, chyba 2 kartony ciasno ustawione, ale zostały one u rodziców, więc nikt nich nie rusza. Myślę, że na chrzcinach tez nikt nie wypije 2 kartonów wódki , bo wiekszośc będzie driverami.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 13:52   #15
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Elu - u mnie tak samo coprawda w ciąży nawet jeszcze nie jestem (ale pracujemy nad tym ) Karton wódki z wesela stoi sobie w kącie i czeka
Moja mama cos wspominała, że podobno nawet zostawia się symboliczną wódkę z wesela na chrzciny
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 14:49   #16
Angie_G
Przyczajenie
 
Avatar Angie_G
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 5
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

no tak...
ja wychodze za maz w listopadzie i...
samochod mamy od mojego narzeczonego rodzicow... a szarfy na auto kupilismy na allegro.
sukienke bardzo tanio kupilam rowniez na allegro i pasuje idealnie a jest z katalogu zeszlorocznego... piekna i musialam ja miec.
Poza tym kosciol i sale dekorujemy sami, a mamy znajoma florystke, wiec tak jak juz wczesniej zostalo powiedziane, to chyba warto poszukac tych kolezanek.
A zaproszenia? rowniez sami je robimy... wtedy chyba beda takie osobiste... nasze...
a kamera video? rezygnujemy z tego... chyba znacznie lepiej oglada sie zdjecia, ktore sa czyms namacalnym...
Angie_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 07:57   #17
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez Angie_G Pokaż wiadomość
a kamera video? rezygnujemy z tego... chyba znacznie lepiej oglada sie zdjecia, ktore sa czyms namacalnym...
my tez nie chcielismy kamery, ale na szczescie dalismy sie namowic. nigdy nie lubilam ogladac siebie na video, 100x bardziej wolalam zdjecia, ale uwierz mi ten film chce sie ogladac. jeszcze raz posluchac kazania, jeszcze raz przysiegi, pierwszy taniec. niestety ludzka pamiec jest ulotna, wspomnienia sie zacieraja, a film jest swietnym sposobem zeby przypomniec sobie jak to bylo naprawde. tak wiec ja bardzo polecam i sie strasznie ciesze, ze zdecydowalismy sie na kamerzyste.
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 12:52   #18
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

To i ja coś dorzucę.
1-Podobnie jak koregra też sami organizujemy wszystko.
2- Mamy wynajętą salę i pania kucharkę z obsługą. I naprawdę wychodzi o połowę taniej niż w lokalu. A mamy wesele na 200 osób, tak wiec, koszty są naprawdę mniejsze.
3- Alkohol, z hurtowni, w której pracuje znajomy (sami rozumiecie-jakis rabat bedzie).
4-Sami dekorujemy salę, inspiracji szukam na tym forum. Jak mi sie spodoba jakiś wystrój to spróbujemy sami cos takiego wykonać. Dekoracje kupimy w hurtowniach, albo na allegro.
5- W kościele tylko jakis bukiet kwiatów przed ołtarzem (kwiaty zakupimy na giełdzie). Nie dekorujemy każdej ławki, bo i po co.
6- Samochód będzie znajomego, a nie wypożyczony (gdzie za godzine życzą sobie 100 zł albo i więcej)
7- kamerzysta i fotograf w jednej osobie, bo wychodzi taniej niż oddzielnie ich zamawiać.
8- nie robimy prezencików dla gości, nie dajemy im alkoholu, każdy dostanie tylko po kawalku ciasta.
9- sukienka będzie wypożyczona, a nie kupiona, bo po co mi ona później, mam nadzieje ze mi nie bedzie potrzebna drugi raz
10- tort i ciasta robi pani kucharka, tak wiec nie musze zamawiać w cukierni
11- zaproszenia kupimy na allegro, albo w jakims sklepie, ale chyba sami je wypiszemy. No chyba ze na allegro coś taniego znajdziemy z nadrukiem.
12- zawieszki na wódkę, nie wiem czy w ogóle będą.
13- Zespół, to szwagier mojego TŻ, tak wiec, kasa mniejsza, tylko dla pozostałych członków zespołu.
14- w kościele organisty nie potrzebujemy, bo zagra wlasnie ten szwagier z zespołu.

Jak coś mi sie przypomni jeszcze, to dopiszę
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 12:19   #19
Angie_G
Przyczajenie
 
Avatar Angie_G
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 5
my tez nie chcielismy kamery, ale na szczescie dalismy sie namowic. nigdy nie lubilam ogladac siebie na video, 100x bardziej wolalam zdjecia, ale uwierz mi ten film chce sie ogladac. jeszcze raz posluchac kazania, jeszcze raz przysiegi, pierwszy taniec. niestety ludzka pamiec jest ulotna, wspomnienia sie zacieraja, a film jest swietnym sposobem zeby przypomniec sobie jak to bylo naprawde. tak wiec ja bardzo polecam i sie strasznie ciesze, ze zdecydowalismy sie na kamerzyste.

W sumie to masz chyba racje... NO tak, w takim razie poszukam kogo

Madzik, masz racje... moze jednak sie zdecydujemy na tego kamerzyste. Moze tez ktos ze znajomych zgodzi sie kamerowac...

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2008-01-02 o 19:50 Powód: post pod postem
Angie_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-20, 17:08   #20
wiaterek1
Raczkowanie
 
Avatar wiaterek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 103
GG do wiaterek1
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

a macie jakies propozycje jezeli chodzi o muzyke??
MP3 czy okriestra??
wiaterek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 19:53   #21
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Ja moge sie bawic i przy mp3. A o swoim rozwiązaniu juz pisałam nizej, wzielismy duet, pan i pani, troche grali trochę -mało puszczali z płyt.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 18:51   #22
wiaterek1
Raczkowanie
 
Avatar wiaterek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 103
GG do wiaterek1
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Mlode osoby beda bawic sie przy mp3 ale starsi to juz chyba nie bardzo
wiaterek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 16:26   #23
Ice lady
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 39
GG do Ice lady
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Dołącze się do wypowiedzi. Myślę, że najbezpieczniej jest jednak wynająć orkiestrę, bo z mp3 to różnie bywa, zależy od gości. Tylko nie przesadzać z ilością osób, ja miałam orkiestrę składającą się z 2 chłopaków i zagrali rewelacyjnie, wszyscy goście bawili się wspaniale i byli zachwyceni, a zapłaciliśmy tylko 850 zł. jakby co to mogę dac komuś namiary ale prywatnie
Jeśli chodzi o obniżanie kosztów to nie jest to łatwe.
Na samodzielnym robieniu zaproszeń jest tylko pozorna oszczędność, bo trzeba kupić materiały, poszukać wzorów, zrobić (wkurzać się jak nie wychodzi) więc myślę, żeby kupić gotowe, można dostać nawet za 1,20 zł za sztukę, więc warto.
Suknia może być śliczna za 300zł a nie 2500.
Znajomy może robić zdjęcia i filmować.
O zawiezienie do ślubu można poprosić znajomego, albo kogoś z gości.
wódek na koniec nie dawać.
Fryzjer musi być, ale na bukiecie można oszczędzać wybierając jakąś tańszą kwiaciarnie, która nie podwaja ceny jak tylko usłyszy słowo "Ślub".
Makijaż może zrobić siostra albo ktoś inny, nie trzeba od razu iść do kosmetyczki, podobnie pomalowanie paznokci.
To powinno trochę obnizyć koszty.
Ice lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 17:35   #24
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

slub w boze narodzenie lub wielkanoc- oszczednosc na dekoracji kosciola
dj zamiast orkiestry,ja tak mialam i jestem bardzo zadowolona,goscie bawili sie swietnie ,caly czas byla muzyka ,tak ze nie bylo tych chwil ciszy i stukania sztuccow,nowosci dla mlodzierzy i klasyka dla starszych
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 17:57   #25
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez wiaterek1 Pokaż wiadomość
Mlode osoby beda bawic sie przy mp3 ale starsi to juz chyba nie bardzo
dla starszych sa np : Albano & Romina Power - Felicita , BAJM - myśli i słowa(i inne), Budka Suflera - Takie tango( i inne), Czerwone Gitary - Dozwolone do lat 18, Golec Orkiestra- Lornetka(i inne),Jerzy Połomski - Cała sala śpiewa ,Kayah&Goran-Spij kochanie, spij,KRAWCZYK & BREGOVIC - Moj Przyjacielu,Krzysztof Krawczyk & Alibabki - Parostatek,Maryla Rodowicz - Malgośka,RICCHI E POVERI - ACAPULCO,Ryszard Rynkowski - Dziewczyny Lubia Braz, Stanisław Sojka - Na Miły Bóg i duzo innych
nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 16:30   #26
wiaterek1
Raczkowanie
 
Avatar wiaterek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 103
GG do wiaterek1
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Dziewczyny juz mam polowe rzeczy zalatwionych i jestem w miare spokojna.
Naprawde trzeba podchodzi do slubu z rozsadkiem a wszytsko sie uda.
Myslalam ze bedzie gorzej. Podzielam opinie wizazanek ze nie trzeba sukni od razu za 2500 te za 500 czy wiecej tez sa piekne.

Ice Lady
w zupelnosci sie z toba zgadzam, my prawie tak samo zalatwiamy jak ty opisalas ale zaproszenia robimy sami
wiaterek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 16:38   #27
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

patrząc na ilośc zdjęć jakie porobili znajomi na ślubie mojego brata to nie wiem po co wynajęli fotografaniepotrzebny wydatek
zaproszenia można zamówić na allegro(od 1zł za sztukę!),dekoracje samochodu,balony do dekoracji sali też
wesele na sali wychodzi najtaniej(mojego brata na 100 osób jakieś 80zl/osobe +wódka)wtedy warzywa kupujesz na giełdzie,alkohol w hurtowni,wędliny i mięsa u lokalnego producenta etc.
suknia szyta albo wypożyczona(odpada kłopot przechowywania)
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 12:32   #28
izabela82
Raczkowanie
 
Avatar izabela82
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 288
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

w zwiazku z tym ze placimy za wszystko sami:

-zespol i sala-niestety nie dalo sie ciac ale mysle ze za 4 osobowy chwalony zespol 800-1000 to nie za duzo i sala z basenem za 90-110/osoba-5 dan; tez nie-w tym trzypietrowy tort i placki
-kamerzysta-900-od blogoslawienstwa do rana
-fotograf-kolega amator pasjonat fotografii zrobi za darmo plener,a te pozowane w studio nam sie nie podobaja wiec odpuszamy.innych bedzie dostatek
-fryzjer i makijaz-niestety znajomych nie mamy
-samochod- tata przyjaciolki- nie ozdabiamy bo srebrny Volkswagen Bora sam w sobie jest ladny i tylko bysmy go zepsuli ozdobami
-sukienka-od kolezanki-kupila za 1100 sprzeda mi za 300,tylko jeszcze musze oddac do czyszczenia i mam nadziej ze sie wyczysci
-zaproszenia- butelki pomalowane we wzorki, zaproszenie wrzucone do srodka i zakorkowane-butelek po winie na studenckim mieszkaniu dostatek a farby do szkla od mamy z pracy wiec koszt minimalny
-kosciol-bazylika w stylu barokowym czesto odwiedzana przez pielgrzymki wiec kwiaty ma co tydzien zmieniane-nie ozdabiamy bo i tak wszystko ginie w tak bogatym wnetrzu
wiecej na razie nie pamietam-jeszcze do lutego sporo czasu
__________________
www.michalina.freshsite.pl

Edytowane przez izabela82
Czas edycji: 2006-10-14 o 22:52 Powód: lit
izabela82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 17:25   #29
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez izabela82 Pokaż wiadomość
-samochod- tata przyjaciolki- nie ozdabiamy bo srebrny Volkswagen Bora sam w sobie jest ladny i tylko bysmy go zepsuli ozdobami
my jechalismy czarną Borą
dekoracja wg.: http://www.wizaz.pl/forum/attachment...4&d=1138829879
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...2&d=1124892157
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 22:49   #30
izabela82
Raczkowanie
 
Avatar izabela82
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 288
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;2893538]my jechalismy czarną Borą
dekoracja wg.: http://www.wizaz.pl/forum/attachment...4&d=1138829879
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...2&d=1124892157[/QUOTE]

Ela-jesli sie zdecydujemy cos na ten samochod dac to cos tak skromnie jak u Ciebie.tylko na czarnym to ladnie widac,na srebrnym mam wrazenie wszystko zginie
__________________
www.michalina.freshsite.pl
izabela82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.