Moja fotografia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-14, 21:28   #1
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236

Moje niełatwe początki


Witam serdecznie w moim wątku

Swoją przygodę z fotografią rozpoczęłam miesiąc temu - więc jestem typową amatorką !!!

Jednak pierwsze zdjęcia robiłam rok temu na Canon a420, ale wtedy nie myślałam, żeby zagłębić się w tajniki fotografii - ale to się zmieniło, od miesiąca zaopatrzona w Fuji 5800, cierpliwie, mozolnie i z zapałem uczę się fotografii.

Na początek chciałabym Wam pokazać zdjęcia z Canona robione rok temu w wakacje - czyli będzie historycznie od najstarszych zdjęć do bieżących.

I proszę o komentarze i o wskazanie mi błędów i takich tam, same wiecie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0171.JPG (121,9 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0172.JPG (128,0 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0174.JPG (93,4 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0261.JPG (112,2 KB, 40 załadowań)

Edytowane przez KaKa F
Czas edycji: 2008-07-17 o 08:18 Powód: niedobry tytuł
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 22:53   #2
Ainsel
Zadomowienie
 
Avatar Ainsel
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 321
Dot.: Moja fotografia

troche krytyki będzie

nr1 - przeswietlone niebo, przeszkadzają mi te gałęzie na górze, jakieś trochę nieostre chyba. Trudno zrobic takie zdjecie bez np. filtrow połówkowych, bo drzewa sa ciemne, niebo jasne i ciezko ustawic tak, zeby bylo dobrze naswietlone. Zdjęcie "leci" na lewą stronę, bo prawa jest jasna, "lekka", a lewa ciemna i jeszcze te gałęzie. W sumie sympatyczny widoczek, ale braki techniczne

nr2 - za duzy chaos, nie wiadomo, co jest głównym tematem zdjęcia, i jeszcze ta barierka(?) w lewym dolnym. No i przeswietlenia

nr3 - w sumie chyba najlepsze, ale przeszkadza ten fragment murku-albo go wyeliminowac, albo jakoś inaczej wkomponowac w zdjecie. Chmury na gorze troche przeswielkone. Ja bym inaczej wykadrowala zdjecie - albo wiecej gory albo dołu, zeby przesunac linie horyzontu, bo teraz jest prawie na srodku

nr4 - drzewo jest centralnie, jakis inny kadr by sie przydal. Takie mało ciekawe. No i coś nieostre

Pozdrawiam i czekam na kolejne
Ainsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 08:55   #3
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Moja fotografia

DzięX Na tych zdjęciach chciałam uwiecznić to co widzę i to mi się udało (aparat super-ktoś doświadczony mógłby z niego cudowne zdjęcia wycisnąć - więc polecam może nowszy jakiś model - to tak nawiasem) - wtedy nie wiedziałam w ogóle nic o technice. A jeżeli chodzi o kadr na zdjęciach to dokładnie taki miał być - bez murków i barierek- same wtargnęły do foty To drzewo też jest celowe - kiedy idę i widzę piękny widok robię zdjęcie z takiej perspektywy jaka mnie najbardziej urzeka. I tak np było z tym zdjęciem gdzie do okoła kadru były krzory - teraz zrobiłabym kadr taki bardziej krzaczasty, taki prześwit w ramce z krzorów.

Właściwie teraz dopiero jak staram się cosik wycisnąć z Fuji to widzę, że widoki należą technicznie do trudniejszych. Albo prześwietlone, albo za ciemne - ciężko tym balansować, albo niewyraźne. Mnie największą trudność sprawia to, że jak niebo ma piękne burzowe chmury i chcę je takim pokazać to znowu ziemia i rośliny robią się za ciemne i i trudno o równowagę.

Będę męczyć te widoki, bo na tym zależy mi najbardziej, więc wieczorkiem będzie kolejna dawka technicznie nieudanych widoków

A jaki filtr - do widoczków bardzo chętnie nabędę jakiś?!
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 08:57   #4
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Moja fotografia

Ha Ainsel! Jednak mam odpowiedź w Twoim poście "filtrow połówkowych, bo drzewa sa ciemne, niebo jasne i ciezko ustawic tak, zeby bylo dobrze naswietlone"
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 19:47   #5
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Moja fotografia

A o to kolejne zdjęcia - sama widzę pewne niedociągnięcia, ale proszę o komentarze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0075.JPG (120,6 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0267.JPG (143,4 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg STA_0263.JPG (138,3 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0242.jpg (92,3 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0344.jpg (67,5 KB, 29 załadowań)
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 22:38   #6
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Moja fotografia

Ok, teraz rozumiem dlaczego zalozylas watek o nauce fotografii ... Zdjecia sa na prawde slabiutkie Zreszta sama juz pisalas z czym masz trudnosci, wiec nie rozumiem dlaczego zamieszczasz zdjecia z tymi samymi bledami... No ale luz, skoro lubisz jak ktos sie nad Toba pastwi to wio ...

nr1 Sloneczko swiecilo troszke za mocno i sie "poodbijalo" tam gdzie nie trzeba ... czerwona mora dyskfalifikuje nawet najpiekniejszy zachod, do ktorych ten sie niestety nie zalicza ze wzgledu totalny brak kontroli fotografa nad swiatlem.

nr2 Sloneczko wypalilo "dziure" w jeziorze, drzewka i lad zdecydowanie za ciemne.

nr3 To samo zdjecie , ta sama krytyka

nr4 Bardzo zla kompozycja. Nie dosc, ze srodkowy kadr, to w dodatku nieostry i nie na temat.

nr5 Zdjecie o niczym. Ani w nim kolor, ani swiatlo, ani nic. Co chcialas nim przekazac?

Przepraszam za zero pochwal, niestety nie ma za co chwalic Niemniej jednak nie zniechecaj sie i cwicz dalej ... bedzie na pewno lepiej!
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 22:59   #7
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Moja fotografia

Co do ostatnich zdjęć - 4 ostrość sobie poszłaaa gdzieś
Pamietaj o ostrości, wtedy zrobisz lepsze zdjęcia

2 podoba mi się, przepalenie nie tak bardzo przeszkadza.

ostatnie bardzo dziwne, nie ma nic co by przyciągnęło wzrok.

pozdrawiam
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-16, 08:41   #8
eszeweria
Raczkowanie
 
Avatar eszeweria
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 494
Dot.: Moja fotografia

błędy zostały juz wytknięte ale jak mozna się rozwijac i uczyc jak nie na błędach ja napisze które najbardziej mi sie podobają:
1.https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1216067258
2.https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...5&d=1216147556

Pozdrawiam
__________________
przyroda w obiektywie : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247348
milion nici milion pomysłów : https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...40#post7397640
eszeweria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 10:09   #9
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Moja fotografia

Bardzo dziękuję Dziewczyny

Eres! To już drugi wątek, w którym masz problemy z początkującymi - nikt nie urodził się fotografem! Chociaż prócz Ciebie jak widać. Umiesz tylko zniechęcać. Otóż trzeba było przeczytać od początku to wiedział byś czemu to zdjęcie jest takie?! Czemu umieszczam zdjęcia z podobnymi błędami? Dlatego, że może ich nie zauważyłam - bo jestem początkująca bardzo.
To pierwsze zdjęcie z drugiej dawki jest faktycznie jakoś zepsute, ale chciałam, żeby mi ktoś właśnie powiedział, gdzie jest zepsute i jak temu zaradzić. Jak zauważyła Eszeweria człek uczy się na błędach najlepiej własnych. Ostrość nie wiem czy jest tak dokładnie moim błędem, bo to była małpka i robione było na auto.
Chętnie dowiedziałabym się jak temu zaradzić - jak zauważyć że mam zdjęcie przepalone i jak temu zaradzić - ale Ty zamiast porad wolisz zniechęcać.
Pozwól, że Cię zacytuje z poprzedniego wątku:
"Dziewczyny, nie zapominajcie, ze fotografia jest dziedzina sztuki, a nie kazdy moze byc artysta ... do dobrych zdjec potrzebny jest nie tylko solidny warsztat, wprawne oko, ale przede wszystkim TALENT, ktory nie kazdy posiada (i dobrze, bo to wlasnie dzieki niemu wielcy tego swiata byli/sa w stanie zaistniec) "AMEN!
Na to CezaryCezary odpowiedział, że nie zamierza stać się fotografem cudotwórcą chce się tylko nauczyć robić fajne zdjęcia - i ja się pod tym podpisuję.

MASZ ODPOWIEDŹ WŁASNĄ ZRESZTĄ "Prawda jest taka, ze nie da rady nauczyc sie wszystkiego w weekend, tydzien czy pol roku, " - NO I PROSZĘ, A JA CI MÓWIĘ, ŻE ZACZEŁAM OD MIESIĄCA.

"poskromic swiatlo to wielka sztuka i naprawde nie kazdemu jest dane ... " uważam, że to już przesada.

"A prawidlowo wykonane zdjecie nie zawsze zapiera dech w piersiach, podobnie jak "nieprawidlowe" nie zawsze jest "zle" - i widzisz... ?!

"Dlatego radze uzbroic sie w czas, cierpliwosc oraz mase pokory, wystawic swoje prace na krytyke (jest sporo portali, gdzie mozna uzyskac naprawde cenne komentarze), czytac, cwiczyc, tworzyc" to Twoja własna odpowiedź na pytanie - po co umieszczam tu swoje tak złe zdjęcia! Mało tego nie przerabiam ich w progamach po to by były najnajlepsze i żeby tu słyszeć same miody - nie chcę zdjęć przerabiać, chcę być szczera i uczciwa w tym co robie, zawsze.

"majac swiadomosc, ze w dniu dzisiejszym kazdy moze robic zdjecia, ale tylko nieliczni maja potencjal i TALENT." i oczywiście Ty jesteś ten nieliczny wybrany.

Nie gniewaj się na mnie, ale sam zaprowadziłeś się w kozi róg! Ja oczywiście dalej będę dawać prace z przeszłości no i te bieżące i liczyć na konstruktywną krytykę, po to żeby wiedzieć na co zwrócić uwagę i jak nie popełniać błędów tych samych i rzecz jasna zapraszam również Ciebie do oceny - cenię sobie Twoje uwagi również. Czasami trudno jest nie popełnić tego samego błędu, kiedy się go nie widzi tak wyćwiczonym okiem.

Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć w gronie tych, którzy też początki mieli nienajszczęśliwsze, a teraz są już wspaniale wdrożeni w tajniki fotografii. A jak nie to wymienię fuji na małpkę i będę zadowolona z życia cykać na auto

Dziękuję za komentarz. I naprawdę proszę powiedzcie jak uniknąć tych nieszczęsnych przepaleń, tak żeby była równowaga między niebem, a ziemią. Jak filtr połówkowy to jaka barwa do widoków, bo oglądałam i są i szare i pomarańczowe?
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 11:05   #10
Ainsel
Zadomowienie
 
Avatar Ainsel
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 321
Dot.: Moja fotografia

z tego drugiego wrzutu to zadne mi się nie podoba, w sumie to zgadzam się z większością opinii co do błędów, więc juz się nie będę powtarzać. Spróbuj bardziej krytycznie podejść do swoich zdjęć (wiem, że trudno ) i przeprowadzać selekcję. Co do tych filtrów, to powinno być więcej kolorów chyba?szczerze mówiąc to nie dokładnie się orientuje, miałam do czynienia z połówkami o barwie szarości i tabaczkowym. Zdjęcia z tabaczkowego miały ciepłe zabarwienie, więc zależy, jaki efekt chcesz uzyskać. Aby uniknąć przepaleń i uzyskać równowage między jasnymi i ciemnymi miejscami potrzebny jest własnie filtr połówkowy, bo wtedy się wszystko równomiernie naswietla. Albo unikanie robienia zdjęć miejscom o dużych kontrastach
nie zniechęcaj się, każdy od czegoś zaczynał, a w końcu to forum jest etż po to, aby sobie pomagać nawzajem

PS. eres to kobieta
Ainsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 11:13   #11
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Moja fotografia

Ojej najmocniej przepraszam Eres - ale mi wstyd nie gniewaj się

ps. podchodze krytycznie dlatego je tu wystawiłam - dziś będzie kolejna dawka niedobrych fotek
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-16, 11:22   #12
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Moja fotografia

Cytat:
Napisane przez Ainsel Pokaż wiadomość

PS. eres to kobieta
Dziekuje Ainsel
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 11:32   #13
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Moja fotografia

Kaka - problemu nie mam ja, tylko Ty. Nie masz za grosz dystansu do siebie samej i na podstawie mojej bardzo rzeczowej i BEZPOSREDNIEJ krytyki rozpoczynasz osobiste wycieczki, ktore mozesz sobie naprawde darowac, nie wzruszaja mnie. Wiem co i gdzie pisze, nie musisz laczyc watkow, zeby mi przypominac, ja tez kiedys zaczynalam z fotografia i tez bylam OSTRO krytykowana, znacznie ostrzej niz Ty tutaj i jakos sie nie rzucalam, ze ktos nie jest dla mnie "zachecajacy" czy tez mily do bolu, tylko wyciagalam z wypowiedzi to, co istotne, czyli w tym wypadku porady odnosnie techniki fotografowania. Zeby Cie dalej nie "zniechecac" podaruje sobie dalsze komentarze odnosnie Twojej sztuki, nie chcialabym przez przypadek zniszczyc Twojej pasji .... ::P:
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 12:06   #14
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Moja fotografia

Cytat:
Napisane przez eres Pokaż wiadomość
Kaka - problemu nie mam ja, tylko Ty. Nie masz za grosz dystansu do siebie samej i na podstawie mojej bardzo rzeczowej i BEZPOSREDNIEJ krytyki rozpoczynasz osobiste wycieczki, ktore mozesz sobie naprawde darowac, nie wzruszaja mnie. Wiem co i gdzie pisze, nie musisz laczyc watkow, zeby mi przypominac, ja tez kiedys zaczynalam z fotografia i tez bylam OSTRO krytykowana, znacznie ostrzej niz Ty tutaj i jakos sie nie rzucalam, ze ktos nie jest dla mnie "zachecajacy" czy tez mily do bolu, tylko wyciagalam z wypowiedzi to, co istotne, czyli w tym wypadku porady odnosnie techniki fotografowania. Zeby Cie dalej nie "zniechecac" podaruje sobie dalsze komentarze odnosnie Twojej sztuki, nie chcialabym przez przypadek zniszczyc Twojej pasji .... ::P:
Okey trudno. Absolutnie nie jestem bezkrytyczna wobec swojej "sztuki" (na razie nawet o sztuce nie myślę). Mam nadzieję, że uda mi się wyciągnąć z tego wnioski. Być może źle ujełam sprawę i zostałam źle zrozumiana. Nie gniewam się o krytykę.
Chyba również Ciebie źle oceniłam i uniosłam się przez to - niepotrzebnie. Wywiązała się z tego jakaś kłótnia.. ale daruję sobie "osobiste wycieczki" w końcu to forum.
Przepraszam Cię jeżeli Cię uraziłam - to nie było moim zamiarem. Nie wiem czy dla mnie to będzie pasja - być może to słomiany zapał, się okaże. Gdybyś zechciała wejść kiedyś na ten wątek to oczywiście jesteś mile widziana, a Twoje uwagi są dla mnie cenne.
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 12:34   #15
T42
Raczkowanie
 
Avatar T42
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 256
Dot.: Moja fotografia

Cytat:
Napisane przez KaKa F Pokaż wiadomość
Jak filtr połówkowy to jaka barwa do widoków, bo oglądałam i są i szare i pomarańczowe?
Z tego co się orientuję (bo osobiście "widoczków" nie ruszam), szare do dziennych, pomarańczowe ewentualnie do zachodów, lub kiedy chcesz uzyskać kolorowy efekt, przeciez nawet sam wygląd, kolor filtru mowi, ze pomaranczowy bedzie koloryzowal! Zobacz sobie tu, klikając na aparat przy każdym rodzaju filtra zobaczysz przykładowy efekt.
T42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 12:39   #16
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Moja fotografia

Ale super - dziękuję Teraz już wiem czego szukać - będę męczyć te widoczki do skutku
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 20:58   #17
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Moja fotografia

A oto moje ostatnie zdjęcia z serii Canona - potem już będą tylko Fuji o ile cosik uda mi się na nim zrobić Oceńcie proszę swoim doświadczonym okiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0245.JPG (122,0 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0246.JPG (130,7 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0248.JPG (143,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0349.JPG (139,1 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0367.JPG (125,9 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0370.JPG (139,8 KB, 22 załadowań)
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 21:01   #18
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Moja fotografia

Coś mi się zepsuła jakość tych zdjęć przy zmniejszaniu gł tych dwóch pierwszych :/
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 12:36   #19
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Moja fotografia

wiesz co nawet nie umiem ich ocenic, bo sa dla mnie takie jakies... no nie wiem, wiem natomiast co chcialas ukazac, ale zdjecie nie oddaje tego widoku, ktory jest zapewne piekny.
Jedynie moge z mojego punktu widzenia powiedziec ktore jest dla mnie najgorsze tzn chodzi wlasnie o kadr, zabardzo w 1 zdjeciu przeszkadza mi to zaciemnione drzewo i zarosla, ktore przeslaniaja to jeziorko. Natomiast najlepsze i najlepiej oddajace urok zdjecie to numerek 2, a reszta chmury jak chmury, w ostatnim tez za duzo tej trwaki, rozumiem ze koncepcja miala polegac na ukazac jakby "warstw", ale tu wyszly pagorki za niskie z stosunku do trawy, wiesz przepraszam za krytyke, bo mnie tez krytykuja i zabardzo sie nie znam tak szczerze mowiac, ale to jest to co ja bym poprawila
pozdrawiam i cwicz cwicz
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-18, 13:48   #20
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Moja fotografia

Wielkie dziękuję za ocenkę

Uwielbiam krzaczory, dlatego tyle ich tu jest, ale jak widzę niekomu się one nie podobają, więc coś w tym musi być hehe Postaram się nie robić bałaganu w kadrze, ale jak czytam o ekspozycji to mam jeszcze większy mętlik

W ostatnim to nie trawa tylko jakieś wielkie trawisko - miało to 1,5 m wysokości i faktycznie takie miały to być warstewki, a w przed ostatnim sielski widok - przynajmniej nie przepalony hehe

Dopiero teraz jak wyjdzie w końcu słońce idę trenować te widoczki - mam dużo do ćwiczenia.

Dziś umieszczę burzę, którą udało mi się cyknąć Fuji - moja pierwsza więc też ekspozycja taka sobie.

Dziękuję jeszcze raz Kochana Mgosiekm - na Ciebie to jak zauważyłam zawsze tu można liczyć

Ps. aha zdjęcia z Fuji będą jeszcze bardziej dramatyczne, bo tam to już w ogóle nic nie umiem pochytać hehe
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 14:04   #21
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Moja fotografia

hehe dzieki, nie przejmuj sie ja mam kodaka, ktory w obsludze jest prosty jak świńska kita i za cholere nigdy nie moge dobrac odpowiednych ustawien... :|
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 17:25   #22
T42
Raczkowanie
 
Avatar T42
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 256
Dot.: Moja fotografia

Ekspozycja a kadr to dwie różne rzeczy

Jak chcesz krzaczki - ok, tylko ustaw je ciekawie, np tutaj aparat trochę w lewo i byłoby lepiej.Te zdjęcie jest chyba najciekawsze kadrowo, woda tworzy ciekawe zakola, chmury nie zajmują całego nieba... Tylko te ucięte wędki - trzeba zwrócić uwagę na takie detale, bo mogą burzyć kompozycję! Podobają mi się chmurki, takie urocze małe białe baranki. Dobrze uchwyciłaś horyzont, nie jest za nisko, ani za wysoko. Na ostatnim zdjęciu ci nie wyszło - te kukurydze (?) zupełnie burzą kompozycję (i horyzont leci ;p), można było to uchwycić z innej perspektywy, nie byłoby widać pagórków w tle i byłoby raczej ciekawiej.
T42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 19:08   #23
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Moja fotografia

Cytat:
Napisane przez T42 Pokaż wiadomość
Ekspozycja a kadr to dwie różne rzeczy

Jak chcesz krzaczki - ok, tylko ustaw je ciekawie, np tutaj aparat trochę w lewo i byłoby lepiej.Te zdjęcie jest chyba najciekawsze kadrowo, woda tworzy ciekawe zakola, chmury nie zajmują całego nieba... Tylko te ucięte wędki - trzeba zwrócić uwagę na takie detale, bo mogą burzyć kompozycję! Podobają mi się chmurki, takie urocze małe białe baranki. Dobrze uchwyciłaś horyzont, nie jest za nisko, ani za wysoko. Na ostatnim zdjęciu ci nie wyszło - te kukurydze (?) zupełnie burzą kompozycję (i horyzont leci ;p), można było to uchwycić z innej perspektywy, nie byłoby widać pagórków w tle i byłoby raczej ciekawiej.

T42 dziękuję Ciesze się, że zaznaczyłaś mi w jaki sposób można było to zrobić lepiej

Zaraz załączę te moje burzole
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 19:43   #24
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Moja fotografia

Właściwie to jak tak się tym zdjęciom przyglądam to nie najszczęśliwsze one, ale za to pierwsze w życiu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2008_07120009kop.JPG (137,5 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2008_07120028kop.JPG (116,0 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2008_07120037kop.JPG (46,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2008_07120106kopia.JPG (115,0 KB, 8 załadowań)
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 21:39   #25
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: Moja fotografia

Cytat:
Napisane przez KaKa F Pokaż wiadomość
Właściwie to jak tak się tym zdjęciom przyglądam to nie najszczęśliwsze one, ale za to pierwsze w życiu
Witaj
Pierwsze jest chyba poruszone (?) -tło ma fajny kolorLepiej by było gdybyś skierowała aparat bardziej na kościół (punkt centralny),a tłem były by błyskawice.
A drugie prześwietlone.
Na trzecim i czwartym nic nie widać prócz jednego blysku- wiem miało tak byc ,ale błyskawice same w sobie to nie jest chyba dobry materiał na fotkę.

Pozdrawiam
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 22:08   #26
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Moja fotografia

Dziękuję MERI
Trudno mi ocenić zawsze, kiedy jest prześwietlone a kiedy nie. A nie mogłam skierować na kościół bo zdjęcia były robione z 10 piętra budynku, kościół stoi nieco niżej a burza była wyżej :P no i tak to było że albo czubek kościoła i błyskawice albo tylko błyskawice - inaczej musiałabym skierować aparat w dół i byłby kościół bez burzy. Ehh.. na drugi raz powinno być lepiej. Jutro mają być burze
Pozdrowionka Kochani
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 22:29   #27
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: Moja fotografia

Cytat:
Napisane przez KaKa F Pokaż wiadomość
Dziękuję MERI
Trudno mi ocenić zawsze, kiedy jest prześwietlone a kiedy nie. A nie mogłam skierować na kościół bo zdjęcia były robione z 10 piętra budynku, kościół stoi nieco niżej a burza była wyżej :P no i tak to było że albo czubek kościoła i błyskawice albo tylko błyskawice - inaczej musiałabym skierować aparat w dół i byłby kościół bez burzy. Ehh.. na drugi raz powinno być lepiej. Jutro mają być burze
Pozdrowionka Kochani
Proszę
A na drugim lampy użyłaś czy nie?
Czy to był taki mocny błysk?
Rozumiem,że kościółka nie dało się uchwycić
Ja czytam obecnie taka książkę "Biblia Fotografii" także się uczę jest tam wiele ciekawych porad jak robić zdjęcia i autor zaznacza że na każdym zdjęciu powinien być punkt centralny na ktorym skupia się uwaga fotografa,a potem widza-a to jak to ujmiemy to już nasza indywidulna sprawa
Sama czaję się żeby ukazać swoje fotki na wizażu ale jeszcze chyba nie ejstem gotowa jak założę swój wątek to wpadnę aby Cię zaprosić
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 22:37   #28
T42
Raczkowanie
 
Avatar T42
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 256
Dot.: Moja fotografia

W jaki sposób łapałaś piorunki?
(też ostatnio polowałam, ale błyskawice były dosyć rzadkie i tylko kilka złapałam)
Przede wszystkim proponuję zmniejszyć ISO

meri99, lampa ma zakres góra kilku metrów, jakim cudem odbiłaby się na niebie
T42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 10:56   #29
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Moja fotografia

Witajcie Kochani
Robiłam na małym iso 100 - mogę robić też na 64 - następnym razem zrobię na najniższym. Początkowo miałam małą przesłonę a potem średnią i obraz był nieco ciemniejszy. Wszystkie kolejne zdjęcia były czarne jak noc, a fiolet jest wynikiem tylko błysku burzy. (mnie się bardzo ten fiolet podoba). Jak widać mnie zazwyczaj udało się robić ostatnie ogonki, bo nie umiałam jak na złość, trafić w pełen błysk tylko w końcówkę, ale i tak się cieszyłam, że w ogóle cosik się udało. Problem miałam z aparatem, bo robił mi i zdjęcia i zapis bardzo długo - na pewno ten za długi zapis jest wynikiem jakości karty pamięci - kupiłam taką zwykłą za 30zł i już w sklepie mi mówili, że karta pamięci za 80zl ma dużo szybszy zapis - ale im nie uwierzyłam - i proszę - mieli rację! Bez lampy błyskowej

Meri99 ja zielonego pojęcia nie mam o fotografii - pierwsze zdjęcia to były wakacyjne (wtedy to fotografia mnie nie interesowała i to zwykłe zdjęcia), ale dałam je, żeby na nich ktoś wytknął mi błędy i żebym wiedziała na co zwrócić uwagę. Obecnie też ciągle czytam, ale jednak najważniejsze to jest to, żeby to co się przeczyta, przećwiczyć. Przede mną jeszcze ogromnie długa droga, ale nie bałam się dać tych starych zdjęć, bo uważam, że gdybym tego nie zrobiła to, czytając czy nie, powielałabym błędy (wciskała wszędzie krzaczory!!!hehe), a tak to teraz będę mieć większą, mam nadzieję, świadomość.
Moje błędy mnie nie zniechęcają, ale dają mi power do tego, żeby więcej czytać i cykać - tak więc czekam na twoje fotki - i wpadnę z zaproszeniem czy bez

T42 chętnie zobaczę również twoje fotki burzy. Jak je robiłam? Trochę napisałam wyżej - a tak to statyw i palec ciągle na spuście przez 1,5 godziny, (na balkonie 40cm szerokości więc nie było nawet jak rozstawić statywu (bałam się że mi sprzęt wypadnie z 10piętra), był mega deszcz i wiatr, więc jeszcze w drugiej ręce miałam parasol - więc warunki ciężkie i oczywiście jak pisałam wyżej w tych warunkach to tylko końcówki błysków mi się udało złapać. Ale będzie lepiej

Pozdrawiam Dziewczyny
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 14:58   #30
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Moja fotografia

T42 dostałam instrukcje od jakiegoś speca jakie najlepsze są ustawienia - to odnośnie do Fuji5800, ale pewnie też i do każdego
"B możesz ustawić czas migawki z przedziału 1/1000-4s (nie wiem tylko czy dla wszystkich ogniskowych i przysłon, raczej nie), iso i przysłonę, ustaw iso 64, przysłonę 4-8i czas 4s powinno wyjść kilka fot burzy, czasu nie zwiększysz (te 4s to max w twoim aparacie, chyba ze ustawisz iso 1600, przeslone 3,5, czas 4s i bracketing na 1ev to być może uda się wyciągnąć 8s tyle ze rezultat takiego eksperymentu z pewnością zadowalający nie będzie).
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:24.