SGH - Szkoła Główna Handlowa - ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-16, 20:51   #31
Irina5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: Studia w SGH -pomocy!

dziękuję !

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

mam jeszcze jedno pytanko....przyjmą mnie do sggw na zarządzanie ? jest tam 50 wolnych miejsc a 115 zarejestrowancch.. jestem teraz zarejestrowana na socjologii ... i mysle nad zmiana kierunku..bo zle wybrałam ;( ehhhh ..czy tylko ja jedyna jestem? taka niezdecydowana!

Edytowane przez Irina5
Czas edycji: 2013-08-16 o 20:53
Irina5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 11:47   #32
sowaaaaa
Zadomowienie
 
Avatar sowaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 1 911
Dot.: Studia w SGH -pomocy!

Cytat:
Napisane przez Irina5 Pokaż wiadomość
dziękuję !

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

mam jeszcze jedno pytanko....przyjmą mnie do sggw na zarządzanie ? jest tam 50 wolnych miejsc a 115 zarejestrowancch..
na forum raczej nie przesiadują wróżki które potrafiłyby zobaczyć to w swojej magicznej kuli btw konstrukcja twoich zdań to jak u gimnazjalistów... ogranij się trochę:P
sowaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 22:00   #33
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Studia w SGH -pomocy!

Cytat:
Napisane przez Irina5 Pokaż wiadomość
heh ok spróbuje

2. Gdy sprawdzam listę przyjętych na studia niestacjonarne 2013/14 to na tej liscie są osobe ktore mają 0 pkt kwalifikacyjnych? dlaczego?
No bo miały 0 punktów, tyle wystarczyło i się dostały? To żadna tajemnica, że na studia niestacjonarne biorą wszystkich jak leci. Zdawałam sama do SGH, z tym, że na magisterkę i jak sobie przeglądałam listy, to na niestacjonarne dostali się też wszyscy (z tym, że tam jest test wstępny i ustalili sobie taki próg minimalny w wysokości 40%, przynajmniej rok temu tak było) i jeszcze była rekrutacja uzupełniająca, z tego co zauważyłam
To nie jest przypadek tylko tej uczelni, bo na UW jest podobnie, tzn. oczywiście nie obserwowałam wszystkich kierunków, a tam różnice mogą być spore. Ale były takie kierunki, gdzie na dziennych miejsc 30 i próg min 85% w ostatniej turze, a na wieczorowych, również 30 miejsc - było tylko 7 chętnych
Nie wiem, jak wygląda to w podziale wieczorowe-zaoczne, bo sama mam do czynienia tylko ze stacjonarnymi. Ale studia wieczorowe robią się obecnie wyjątkowo nieopłacalne i są przeznaczone wyłącznie dla osób ze złymi wynikami na maturze. Dlaczego? Ano dlatego, że plan zajęc jest dla nich coraz częściej jest taki sam, jak dla dziennych, zajęcia są razem (tak jak ja miałam na UW) albo w ogóle wybiera się grafik samemu (jak w SGH). W związku z tym nie dają przewagi w postaci łatwiejszego dostosowania grafiku do pracy, jedynie trzeba płacić za to, że miało się mniej punktów na maturze.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 21:36   #34
ifeelfine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 24
SGH- opinie

Witajcie Zdaję maturę w 2014 i zamierzam wybrać się na SGH. Chciałam się spytać o wasze opinie o tej szkole. Może któraś z was jest absolwentką albo studentką? Lub zna kogoś kto tam chodzi?

Bardzo proszę o odpowiedź
ifeelfine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 22:55   #35
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: SGH- opinie

Masz jakieś konkretne pytania?

Ja rozmawiałam ze studentem, to twierdził, że najtrudniej się dostać, a potem już jest całkiem łatwo.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 07:55   #36
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: SGH- opinie

Moja przyjaciółka studiowała na SGH ekonomię. Generalnie ciężko się dostać, utrzymać tak sobie. Najwięcej czasu zajmowały jej różne projekty na koła naukowe, z tego co mówiła, jest dość duży nacisk, by się w jakimś udzielać już od I roku. No i trzeba być dobrym z języków, bo wiem od niej, że np. przez rosyjski kilka osób odpadło.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 11:40   #37
MagicPony
Przyczajenie
 
Avatar MagicPony
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 25
Dot.: SGH- opinie

Ja słyszałam od znajomej, której narzeczony robi tam studia podyplomowe, że dzięki wpisaniu sobie tej szkoły do CV dostał pracę (mimo, że wcześniej studiował na mniej prestiżowej uczelni). Więc raczej warto, chociaż łatwo na pewno nie jest.
MagicPony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-04, 18:51   #38
sheerbe
Raczkowanie
 
Avatar sheerbe
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Dot.: SGH- opinie

Jestem na IV. roku na SGH i chętnie odpowiem na Twoje pytania

Może jeszcze trochę zweryfikuję, co napisały koleżanki wyżej. Na studia licencjackie jest spora konkurencja żeby się dostać, dostanie się na magisterkę to raczej czysta formalność (niezależnie po jakiej uczelni).

Jednak jeśli już się dostaniesz, to nie masz szans wylecieć. Musiałabyś nie pojawić się na żadnym terminie egzaminu i nie płacić za późniejsze poprawki czy warunki, żeby w ogóle ktoś się zainteresował. Naprawdę, nie da się wylecieć.

Co do jakości studiów, to cóż. Matma nie jest na wysokim poziomie, a mam porównanie z UW, choć może ja jestem bardziej matematycznym typem, bo wiele osób na matmę się mocno uskarża. Języki mogą być na bardzo wysokim poziomie jeśli trafisz do odpowiedniego lektora. Mikro, marko i ta cała ekonomia, to już różnie. Wszystko jest (niestety) bardzo teoretyczne, ściślejsza jest na UW. Możesz wybierać tylko hardcorowych wykładowców, by mieć studia na jak najwyższym poziomie, ale nie zawsze się to udaje.

Co jest jednak absolutnie największą zaletą SGH, to swoboda i możliwość aktywnego działania w różnych organizacjach. Na dobrą sprawę nie chodziłam na większość wykładów na licencjacie, bo wszystkiego można nauczyć się samemu, ale działałam gdzie mogłam. Organizacje studenckie w większości są bardzo profesjonalne,, rzeczywiście pochłaniają dużo czasu, ale to one dają nam najwięcej doświadczenia, dużo wartościowych kontaktów i po prostu sprawia to frajdę.

Jeśli chodzi o pracodawców, to ciężko powiedzieć. Rzeczywiście krąży czasem mało już dziś uzasadniona opinia, że jesteśmy tacy najlepsi. Byłam na stażu w banku i okazało się, że Dyrektor jest po SGHu, więc od razu miałam lepiej. SGH ma także dostęp do niektórych ofert pracy "na wyłączność", stąd przewaga. ALE są też pracodawcy, w których opinii jesteśmy zadufanymi, wymagającymi i skupionymi tylko na kasie snobami. Ale jeśli ktoś myśli tak stereotypowo, to nie wiem czy warto dla niego pracować

Edytowane przez sheerbe
Czas edycji: 2013-12-04 o 19:06
sheerbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 11:11   #39
AshleyPeace
Raczkowanie
 
Avatar AshleyPeace
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
Dot.: SGH- opinie

Cytat:
Napisane przez sheerbe Pokaż wiadomość
Może jeszcze trochę zweryfikuję, co napisały koleżanki wyżej. Na studia licencjackie jest spora konkurencja żeby się dostać, dostanie się na magisterkę to raczej czysta formalność (niezależnie po jakiej uczelni).
Naprawdę tak łatwo dostać się na magisterkę?
__________________
Ubrania

Książki na wymianę i nie tylko:


rolki 37-39 z ochraniaczami


buty górskie, trekkingowe 39
AshleyPeace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 19:57   #40
sheerbe
Raczkowanie
 
Avatar sheerbe
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Dot.: SGH- opinie

Cytat:
Napisane przez AshleyPeace Pokaż wiadomość
Naprawdę tak łatwo dostać się na magisterkę?
Niestety, ale tak. Dosłownie przed chwilą rozmawialiśmy o tym, że nauka do egzaminu na studia dla studentów kierunków pokrewnych do ekonomii zajmuje kilka dni, a dla pozostałych do dwóch tygodni.
Potem to wychodzi na zajęciach, zwłaszcza mocno matematycznych, ale ludzie z SGHu też z matmy nie błyszczą.
sheerbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 20:20   #41
szmeterling
Raczkowanie
 
Avatar szmeterling
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 298
Dot.: SGH- opinie

a czego oczekujesz od uczelni, od SGH?
moim zdaniem poziom uczelni tworzą ludzie, a nie wykładowcy. Pod względem 'naukowym' uczelnia jest przereklamowana i podzielam zdanie sheerbe. jedyny wymagający kierunek tu to metody ilościowe (taka rozwinięta ekonometria), pozostałe kierunki to bułka z masłem.

rzeczywiście sporo ludzi udziela się w jakichś kołach/organizacjach, po 1sze aby poznać ludzi (nie ma tu grup, plan jest indywidualny i każde zajęcia masz z inną grupą), po 2gie bo po prostu jest nudno a po 3cie dla ładnego CV.

tak jak napisałam - to zależy czego oczekujesz. na początku możesz czuć się trochę przytłoczona, później może się przyzwyczaisz, może to polubisz, a może się nie odnajdziesz. bo na SGH jest trochę.. inaczej niż wszędzie ;p
szmeterling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-13, 15:39   #42
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Podbijam wątek!

Orientuje się ktoś jak jest z rekrutacją na SGH na studia magisterskie? Czy po ukończeniu zarządzania na PWSZ w małym mieście mam szanse sie dostać?
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 21:20   #43
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Podbijam wątek!

Orientuje się ktoś jak jest z rekrutacją na SGH na studia magisterskie? Czy po ukończeniu zarządzania na PWSZ w małym mieście mam szanse sie dostać?
masz, bo liczą się chyba tylko wyniki z egzaminów wstępnych - ogólna wiedza ekonomiczna + język obcy
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 11:46   #44
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
masz, bo liczą się chyba tylko wyniki z egzaminów wstępnych - ogólna wiedza ekonomiczna + język obcy
I tu jest problem bo jak widziałam zakres z jakiego są te egzaminy to ja w mało co z tego miałam na mojej uczelni a język jest bodajże biznesowy
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 15:24   #45
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
I tu jest problem bo jak widziałam zakres z jakiego są te egzaminy to ja w mało co z tego miałam na mojej uczelni a język jest bodajże biznesowy
ale masz tam wypisaną literaturę obowiązkową, a do tego egzamin to test jednokrotnego wyboru - więc w sumie to jak ktoś ma szczęście, mógłby się dostać bez żadnej wiedzy z zakresu ekonomii
język biznesowy, ale na średnim poziomie, raczej ta część nie sprawia problemów ludziom - pisząc 'język obcy' miałam na myśli to, że możesz też zdawać egzamin chyba z niemieckiego/rosyjskiego/francuskiego itp. choć pewności tu nie mam
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 18:06   #46
Rosaliie
Raczkowanie
 
Avatar Rosaliie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 252
Dot.: SGH- opinie

A koniecznie trzeba zdawać drugi obcy na maturze, aby się dostać?
__________________
Nie bój się marzeń
Rosaliie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 21:37   #47
moniczka795
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka795
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Białystok/Poznań
Wiadomości: 3 238
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Witam
Widziałam że limit miejsc na magisterkę to ponad 1000. Czy wiadomo ile miejsc przypada na studentów z SHG (bo oni zapewne nie piszą tego egzaminu wstępnego) a ile na studentów z innych uczelni? No i jaki był próg pkt w ubiegłych latach, żeby się dostać?

edit. doczytałam, 30% miejsc jest na studentów z naboru powszechnego.

Edytowane przez moniczka795
Czas edycji: 2014-06-03 o 22:13
moniczka795 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 22:23   #48
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Nie zakończyła się czasami już rejestracja na sgh?

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 22:31   #49
moniczka795
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka795
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Białystok/Poznań
Wiadomości: 3 238
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Nie zakończyła się czasami już rejestracja na sgh?

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
, dla tych co startują w naborze powszechnym - do 17 czerwca trwa.

Ktoś z Was był może na takim egzaminie wstępnym?

Skoro 30% z naboru to ok.300 os., czy tyle rzeczywiście przychodzi na taki egzamin? Czy więcej/mniej? A te pytania, które są podane jako przykładowe na stronie czasami się pojawiają w ich testach? Czy zupełnie nowy test dla każdego roku układają?
moniczka795 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-03, 22:32   #50
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Też jestem tego ciekawa i czy ciężko jest się utrzymać na uczelni?

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 21:10   #51
just92
Zakorzenienie
 
Avatar just92
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 3 629
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto odpowie na te pytania bo sama jestem ciekawa na jaki kierunek będziecie próbowały?
__________________

there are far, far better things ahead
than any we leave behind

just92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 21:59   #52
moniczka795
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka795
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Białystok/Poznań
Wiadomości: 3 238
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Cytat:
Napisane przez just92 Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto odpowie na te pytania bo sama jestem ciekawa na jaki kierunek będziecie próbowały?
już miałam nadzieję po zobaczeniu wątku w subskrybcjach, że ktoś odpisał na pytania ale nadal czekamy

jak już to na fir, ale nie wiem czy zapisywać się...

dobrze byłoby żeby ktoś rozwiał nasze wątpliwości i napisał coś o tych wstępnych egzaminach.
moniczka795 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 09:09   #53
just92
Zakorzenienie
 
Avatar just92
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 3 629
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

ja też fir, mam zamiar iść na ten sprawdzian ale dostać się tam to dla mnie abstrakcja
__________________

there are far, far better things ahead
than any we leave behind

just92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 11:56   #54
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

A ja na zarządzanie, a orientujecie się czy na UW lub SGGW ciężko jest się dostać i utrzymać?

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:36   #55
just92
Zakorzenienie
 
Avatar just92
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 3 629
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

moja koleżanka jest na magisterce na UW studiuje zarządzanie i radzi sobie

a na SGH na zaoczne też są testy nie wiecie?
__________________

there are far, far better things ahead
than any we leave behind

just92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 15:03   #56
moniczka795
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka795
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Białystok/Poznań
Wiadomości: 3 238
Patrzę że na zarządzanie na UW na mgr też są testy... wiesz może ile jest pytań i ile koleżanka miała pkt skoro się dostała?

Patrzyłam teraz na UW WNE na FIiR i tam liczą godziny zajęć...
https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op...lifikacja_opis tab.1
I z tego co policzyłam u siebie to wychodzi 240pkt
MSE/TWM/MGO - nie miałam, ale miałam MSG
I jakby policzyli analizę ekonomiczną to miałabym 315...
A max można mieć 750.. więc jakoś dziwnie.. ;| Nie wszystkie przedmioty miałam...
Nie wiecie jak na FIiR na UW był próg? Albo czy są szanse żeby się dostać mają tylko tyle pkt? Pewnie studenci z UW mieli prawie wszystkie te przedmioty, co?
moniczka795 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 17:23   #57
just92
Zakorzenienie
 
Avatar just92
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 3 629
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

wszędzie na publicznych są testy dla absolwentów innych uczelni, na sggw też są.

nie wiem jak to jest z tymi przedmiotami, też wcześniej to patrzyłam, ale ta dziewczyna poszła na test i mówiła że były 3 pełne sale ludzi, natomiast mało kto się do tego przygotowywał. tam podana jest literatura i np na fir są tylko 2 pozycje. ona mówiła że ogarniała te książki ale też nie wierzę że jakoś specjalnie się uczyła, no i była 24 na liście
__________________

there are far, far better things ahead
than any we leave behind

just92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 21:33   #58
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Na Wacie nie ma testów. Można iść i liczyć na szczęście skoro pytania są zamknięte

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 17:16   #59
2988c920f887451997ed59670eafbe58b42f5da3_61df6c3a62fb8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 528
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

OK., ja miałam szczęście pisać ten egzamin. Przenosiłam się po licencjacie na UEP. Egzamin nie jest trudny, pytania raczej nie są podchwytliwe i weryfikują, czy:
- kandydat zna podstawy z takich dziedzin, jak mikroekonomia, makroekonomia, międzynarodowe stosunki gospodarcze, historia gospodarcza,
- a także, czy ma podstawową wiedzę na temat wskaźników makroekonomicznych dla Polski i ew. innych krajów, jak PKB, stopy procentowe itd.

Metod na przygotowanie widzę kilka. Jeśli ukończyłyście jedną z pozostałych uczelni ekonomicznych w kraju - UEP, UEW, UEKr, UEK - to przypuszczam, że wystarczy przewietrzenie swojej wiedzy z wyżej wymienionych przedmiotów w oparciu o własne notatki.
Jeśli nie, to można zawsze zapisać się na kurs przygotowawczy na SGH, prowadzony co roku. Uczestnictwo w nim jest jednak płatne oraz odbywa się on co tydzień w weekendy i trwa po ok. 6 godzin każdego dnia. Wiem jednak, że zdarzały się pytania na teście, co do których wiedza nie została przekazana na tym kursie.
Jeśli nie kurs, to pozostaje samodzielne czytanie lektur podanych na stronie SGH oraz przerobienie testów przykładowych, również publikowanych na stronie.

Jak ja kandydowałam na magisterskie, było łatwiej się dostać, bo proporcje były odwrotnie - 30% gwarantowanych miejsc dla studentów SGH, a resztę miejsc rekrutowano przez test wiedzy o gospodarce, gdzie wszyscy kandydaci byli równi.
2988c920f887451997ed59670eafbe58b42f5da3_61df6c3a62fb8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 14:59   #60
moniczka795
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka795
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Białystok/Poznań
Wiadomości: 3 238
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Dzięki za info A jak oceniasz naukę przez 3 lata na UEP? Jakbyś miała napisać o mocnych i słabych stronach UEP, nauki na tej uczelni, co byś napisała?
moniczka795 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-13 18:52:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.