biotechnologia vs inżynieria biomedyczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-24, 19:21   #1
everden
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5

biotechnologia vs inżynieria biomedyczna


witam pewnie podobne wątki już były, ale mamy nowy rok i może coś się zmieniło. Tak więc mój problem polega na tym, że nie wiem co wybrać. Uwielbiam biologię. Naprawdę uczę się jej z fascynacją i chcę wiązać z nią moją przyszłość. Słyszałem jednak, że po obu kierunkach jest słabo z pracą. Przeraża mnie duża ilość biotechnologów w naszym kraju i brak miejsc pracy. Z drugiej strony słyszałem, że zwykły inżynier posiada takie same, a nawet obszerniejsze umiejętności niż biomedyczny i pracodawcy składają się bardziej ku nim. Przedmiotów takich jak matematyka czy fizyka się nie obawiam, bo wiem że odpowiednim nakładem pracy można sobie z tym poradzić. Może mi poradzicie co jest bardziej opłacalne, przyszłościowe? a może jeszcze jakiś inny kierunek, który oferowałbym coś ciekawego?
everden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 19:27   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: biotechnologia vs inżynieria biomedyczna

Cytat:
Napisane przez everden Pokaż wiadomość
witam pewnie podobne wątki już były, ale mamy nowy rok i może coś się zmieniło. Tak więc mój problem polega na tym, że nie wiem co wybrać. Uwielbiam biologię. Naprawdę uczę się jej z fascynacją i chcę wiązać z nią moją przyszłość. Słyszałem jednak, że po obu kierunkach jest słabo z pracą. Przeraża mnie duża ilość biotechnologów w naszym kraju i brak miejsc pracy. Z drugiej strony słyszałem, że zwykły inżynier posiada takie same, a nawet obszerniejsze umiejętności niż biomedyczny i pracodawcy składają się bardziej ku nim. Przedmiotów takich jak matematyka czy fizyka się nie obawiam, bo wiem że odpowiednim nakładem pracy można sobie z tym poradzić. Może mi poradzicie co jest bardziej opłacalne, przyszłościowe? a może jeszcze jakiś inny kierunek, który oferowałbym coś ciekawego?
A rozważasz wyjazd za granicę? Jeśli tak, to biotechnologia nie jest takim złym wyborem. Mam znajomych, którzy studiują te kierunki, z ich słów wynika, że na tej inżynierii biomedycznej jest takie trochę pomieszanie z poplątaniem - niby lizną wszystkiego, ale na niczym po tych studiach nie znają się dobrze. Po biotechnologii można różnie wylądować, w zawodzie pracuje niewiele znanych mi osób (znajomi brata z liceum szturmem oblegali ten kierunek, bo 10 lat temu mówiło się, że to mega przyszłościowy i w ogóle), ważna jest ukończona uczelnia. Siostra współlokatorki wyjechała na studia magisterskie już do UK i tam została, pracuje naukowo i jest zadowolona, bo tam są godne warunki, nie to co w Polsce jeśli o to chodzi.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 19:35   #3
everden
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5
Dot.: biotechnologia vs inżynieria biomedyczna

nie wiem, nie zastanawiałem się nawet, być może tak, ale nie ukrywam, że wolałbym zostać w Polsce, tu jest mój kraj i rodzina i ciężko by mi było ich opuścić.
everden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 19:48   #4
ChocolateWithHeroin
Raczkowanie
 
Avatar ChocolateWithHeroin
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 479
Dot.: biotechnologia vs inżynieria biomedyczna

Ja tak tylko wtrącę, że sama żałuję, że nie wybrałam inżynierii biomedycznej- kierunek megaciekawy, znajomi chwalą sobie.
Może jeszcze nie jest zbyt przyszłościowy w Polsce (przemysłu nie ma jako takiego nawet) ale kto wie, może za kilka lat...
__________________

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?





Wymiana
ChocolateWithHeroin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 21:41   #5
catatonictoy
Zakorzenienie
 
Avatar catatonictoy
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 943
Dot.: biotechnologia vs inżynieria biomedyczna

Który ciekawszy kierunek to już subiektywne zdanie. Chciałam tylko zaznaczyć, że na inżynierii biomedycznej nie ma biologii a jeśli gdzieś jest to w bardzo minimalnej ilości.
__________________
Wszyscy jesteśmy narkomanami - różne sa tylko używki.



catatonictoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 12:34   #6
Duraczek1993
Przyczajenie
 
Avatar Duraczek1993
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: biotechnologia vs inżynieria biomedyczna

Zgadzam się z dziewczynami - to, który ciekawszy, to już bardzo subiektywna opinia. Ale tak, jak napisała catatonictoy - na inżynierii masz naprawdę mało biologii. Z opinii moich znajomych wynika, że jeżeli wybierzesz biotechnologię na politechnice - również.
Ja sama studiuję biotechnologię w Gdańsku. Kierunek międzyuczelniany, współpraca Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. I powiem tak:
- pierwszy rok to oczywiście podstawy - matematyka, fizyka, ekonomia do odbębnienia, chemia ogólna z nieorganiczną oraz organiczna - ale już wtedy masz biologię komórki, która bardzo przydaje się na kolejnych semestrach
- drugi rok to już w większości przedmioty kierunkowe, z bardzo dużą ilością biologii. Ot, moja obecna sesja (jeszcze trwająca) - enzymologia, genetyka, biologia molekularna, mikrobiologia + do wyboru chemia biologiczna/chemia związków naturalnych i anatomia/histologia szczegółowa.

Więc wg mnie, jeśli naprawdę interesuje Cię biologia - to raczej biotechnologia, ale nie na politechnice. Co do pracy - na razie jest kiepsko, jednakże zaczyna powstawać coraz więcej firm zajmujących się tą tematyką, więc przyszłość wygląda na pewno bardziej optymistycznie, niż sytuacja obecna. W przypadku firm zagranicznych - zapotrzebowanie na biotechnologów jest ogromne, ale zdaję sobie sprawę, że nie każdy chce wyjeżdżać. Na pewno mega ważne jest to, jaką uczelnię wybierzesz
Duraczek1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 13:53   #7
Polina44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: biotechnologia vs inżynieria biomedyczna

Mój Mąż jest po Biotechnologii na UŁ i z pracą naprawdę kiepsko, w związku z czym nie pracuje w zawodzie. Ale nie odradzam, bo wiadomo, że w każdym mieście jest inaczej z pracą.
Polina44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-26, 00:38   #8
benzokaina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 95
Dot.: biotechnologia vs inżynieria biomedyczna

A ja mam studia inżynierskie z biotechnologii zrobione i na magisterskie już poszłam na technologię chemiczną, bo perspektyw na pracę w zawodzie brak. Ale znajomi, którzy pojechali na erasmusa do Niemiec bardzo sobie chwalą ten kierunek, bo tam praca i to nieźle płatna dla biotechnologów jest. Także jeśli zamierzasz pracować w Polsce to biotechnologię zdecydowanie odradzam - w zawodzie pracuje zaledwie ułamek absolwentów.
__________________
Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.
- Oscar Wilde

http://pogromca-bankow.blogspot.com/
benzokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-26 01:38:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:58.