filtry w okularach przeciwsłonecznych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-29, 14:03   #1
blo
Raczkowanie
 
Avatar blo
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 274

filtry w okularach przeciwsłonecznych


Przeszukałam archiwum i nie znalazłam odp. na nurtujące mnie pytania dotyczące okularków
Siostra poprosiła mnie zebym jej doradziła w zakupie, obeszłyszmy aż 3 dostepne u nas sklepy i...

Okazało się że za okularki z nieznana nam firma musi zapłacic 180 zł średnio a nawet tatdetnie wygladajace. Siostra zapragneła duzych okularów- ze wzgledu na mode , ma malutka twarz a jak juz chciala duze to wizualnie stwierdzilam ze musza byc w oprawkach i szklach okolo brązu...ze wzgledu na estetyke bo własnie na najważniejszym się nie znałam ;-( a mianowicie filtrach tam obowiązujacych... Pan z jednego salonu doradzal o szklach ciemno zielonych bo najlepsze filtry niby tam wystepujace, w zapytaniu jakie(wuszkolenie wizazowe) odpowiedzial najlepsze ;P
Powiedzcie czym sie kierowac jezeli chodzi o filtry na szkłach w okularkach bo ostatnio zauwazylam w biedronce 44UV i na tych trendy żekomo też 400UV, nie chce rzucać niuezasadnionych podejrzeń ale jak rozróznić te dobre filtry coby nie paść ofiara naiwniactwa i nie zapłacic za okularki warte 50 zł 180 ? mowie tu o salonach optycznych nie biore pod uwage okularkow ze stoisk wszendobylskich, a moze nie ma zadnej róznicy i to kit dla naiwnych...aczkolwiek Pan nam demonstrowal na obrazku roznice w polu widzenia i faktycznie te okularki mialy moc ;-) dostrzezenia pewnych zeczy niewidocznych golym okiem (coś z zakresu rozproszenia światła i załamań robiło wrażenie i siostra kupiłą sobie te okularki) wiec moje pytanie troche po czasie ale... chciałabym uzupełnic swoja wiedze waszym doświadczeniem..
Pozdrawiam blo
blo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 14:44   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: filtry w okularach przeciwsłonecznych

Znalazłam coś takiego:
http://optycznie.republika.pl/okular...sloneczne.html
z czego najistotniejsza wydaje się informacja:

Markowe okulary przeciwsłoneczne posiadają najczęściej informację o zastosowaniu takiego dodatkowego filtra. Blokada promieniowania do 400 nanometrów wraz z dodatkowym filtrem rozproszonego światła niebieskiego niesie ze sobą dalsze korzyści - soczewki takie wyraźnie poprawiają kontrast widzenia nie zaburzając rozpoznawania barw. Soczewki wyposażone w takie filtry są zaliczane do najbardziej ekskluzywnych i oferowane są przez wiodących producentów, przykładowe nazwy to SunContrast w firmie Rodenstock lub Skylet w firmie Zeiss. Przy zakupie okularów przeciwsłonecznych koniecznie zwracajmy uwagę na znaczek CE znajdujący się na wewnetrznej stronie zausznika. Oznacza on, że soczewki odpowiadają normom Unii Europejskiej i oferują wystarczającą ochronę przed UV.
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 16:10   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: filtry w okularach przeciwsłonecznych

chyba nie wierzysz ,że okulary wbiedronce maja filtr?podobnie jak te sprzedawane na kratach.a ,ż emaja naklejke o filtrach ,no cóz.

najbezbieczniej jest kupic okulary z dobrym salonie optycznym.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 16:41   #4
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: filtry w okularach przeciwsłonecznych

a czy te filtry w okularach oslabiaja sie z czasem?
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 18:03   #5
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: filtry w okularach przeciwsłonecznych

Vanilla z tego co wiem to nie. bo chyba nie dzialaja na zasadzie zuzycia. one poprostu sa i juz
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 19:38   #6
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Talking Dot.: filtry w okularach przeciwsłonecznych

Ja na szczęscie nie muszę sie martwić o moje oczy, bo w soczewkach kontaktowych, ktore noszę, filtry UV są A jeśli sąto napewno wystarczające dla zdrowia moich oczu . A okulary przeciwsłoneczne mogę nosić jedynie dla wygody lub dla mody...
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 12:22   #7
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: filtry w okularach przeciwsłonecznych

Cytat:
Napisane przez askawtn
Ja na szczęscie nie muszę sie martwić o moje oczy, bo w soczewkach kontaktowych, ktore noszę, filtry UV są A jeśli sąto napewno wystarczające dla zdrowia moich oczu . A okulary przeciwsłoneczne mogę nosić jedynie dla wygody lub dla mody...
Ale tu chodzi też o ochronę skóry wokół oczu, także okularki zawsze się przydadzą.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-19, 12:35   #8
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: filtry w okularach przeciwsłonecznych

Cytat:
Napisane przez askawtn
Ja na szczęscie nie muszę sie martwić o moje oczy, bo w soczewkach kontaktowych, ktore noszę, filtry UV są A jeśli sąto napewno wystarczające dla zdrowia moich oczu . A okulary przeciwsłoneczne mogę nosić jedynie dla wygody lub dla mody...
Ale wiesz Asiu jak np jest ostre słońe i masz soczewki to na bank jak idziesz i Ci świeci po oczach to je mrużysz,więc noszenie soczewek to wcale nie jest wymówka,by nie nosić okularów przeciwsłonecznych.Poza tym jestem ciekawa jaką skuteczność mają te filtry w soczewkach



BTW Asiu na jakiej ty ulicy mieszkasz??
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 14:47   #9
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: filtry w okularach przeciwsłonecznych

Ja kupiłam okulary z filtrem za 120 zł u optyka. Taniej już się chyba nie da. Nie są markowe. Oczywiście info o filtrze nigdzie nie było. Pozostaje wierzyć optykowi na słowo.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 14:53   #10
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: filtry w okularach przeciwsłonecznych

Cytat:
Napisane przez Ami
Ja kupiłam okulary z filtrem za 120 zł u optyka. Taniej już się chyba nie da. Nie są markowe. Oczywiście info o filtrze nigdzie nie było. Pozostaje wierzyć optykowi na słowo.
Ja już rano chciałam zrobić wyprawę do optyka po okularki przeciwsłoneczne,ale u nas pada więc myślę,że zabawnie bym wyglądała mając w jedenej ręce parasol,a drugą wkładając okulary przeciwsłoneczne
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 16:36   #11
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: filtry w okularach przeciwsłonecznych

Cytat:
Napisane przez natii4
Ja już rano chciałam zrobić wyprawę do optyka po okularki przeciwsłoneczne,ale u nas pada więc myślę,że zabawnie bym wyglądała mając w jedenej ręce parasol,a drugą wkładając okulary przeciwsłoneczne
Tym bardziej, że przydałoby się te okularki wypróbować na słońcu. Przed deszczem nie muszą chronić.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 17:56   #12
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: filtry w okularach przeciwsłonecznych

Cytat:
Napisane przez Ami
Ja kupiłam okulary z filtrem za 120 zł u optyka. Taniej już się chyba nie da. Nie są markowe. Oczywiście info o filtrze nigdzie nie było. Pozostaje wierzyć optykowi na słowo.
Da się da. Ja ostatnio byłam w Vision Express i kupiłam sobie okularki za 39 zł (wyprzedaż oczywiście). Znaczek CE mają, więc myślę, że to nie badziewie. Mój troll twierdzi, że wyglądam jak Bono (faktycznie trochę podobne do tych, co on nosi).
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 20:20   #13
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: filtry w okularach przeciwsłonecznych

Cytat:
Napisane przez nan
Da się da. Ja ostatnio byłam w Vision Express i kupiłam sobie okularki za 39 zł (wyprzedaż oczywiście). Znaczek CE mają, więc myślę, że to nie badziewie. Mój troll twierdzi, że wyglądam jak Bono (faktycznie trochę podobne do tych, co on nosi).
To w Vision Express też mają wyprzedaże? Przyda się.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 13:02   #14
Izus86
Raczkowanie
 
Avatar Izus86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 482
GG do Izus86
Okulary i filtr UV

Witam kochane mam pytanie moze bedziecie znać odpowiedź.
Jak sprawdzic czy okulary przeciwsłoneczne posiadaja filtr UV.?
Izus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 13:58   #15
PeFKa
Raczkowanie
 
Avatar PeFKa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 484
Dot.: Okulary i filtr UV

No właśnie..też chciałam założyc taki wątek. Podpinam się do pytania bo ostatnio kupiłam sobie okularki.
__________________
Powiedzmy: NIE!!! wizażowym telenowelom
PeFKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 14:18   #16
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Okulary i filtr UV

Nie sprawdzisz tego, jedynym wyjściem jest kupowanie okularów w dobrych sklepach optycznych, wtedy masz gwarancję, że okulary posiadają filtr.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 14:37   #17
Izus86
Raczkowanie
 
Avatar Izus86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 482
GG do Izus86
Dot.: Okulary i filtr UV

wiem ze kupujac w sklepach optycznych mam grawancje ale zazwyczaj drogie sa tam okulary.. a kupujac tańsze okulary z naklejka ze jest filtr uv nie mamy gwarancji ze tak naprawde jest bo zazwyczaj to chwyt marketingowy..i dlatego myślałam ze moze jest jakis sposób na sprawdzenie ...
Izus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 15:37   #18
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: filtry w okularach przeciwsłonecznych

Ja mam zamiar kupić sobie porządne okularki przeciwsłoneczne. Na bazarze raczej nie bo przecież filtrów nie posiadają, no chyba że kupię je tylko jako dodatek do stroju . Napiszcie jakie macie okularki, jaki filtr, gdzie kupione, czy jesteście zadowolone, itp. bo nie bardzo się na tym znam
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 15:56   #19
AyaA
Raczkowanie
 
Avatar AyaA
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 81
Dot.: filtry w okularach przeciwsłonecznych

Dziewczyny,niedawno kupiłam okulary w Top Secret za 9.90, przecenione oczywiście na metce jest napisane 'z filtrem UV 400', ale na wewnętrznej stronie zausznika, ani nigdzie indziej nic nie ma. Była jakaś naklejka, ale niestety oderwałam ją od razu po zakupie, nie czytając no i zastanawiam się czy okulary za 9,90zł mogą mieć taki filtr, trochę dziwne, nie? Myślicie, że ta metka to faktycznie tylko chwyt marketingowy?
__________________
give yourself over to absolute pleasure
AyaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.