Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-14, 07:51   #1
natmis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1

Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek


witam, 3 dni temu przeszłam u kosmetyczki w Lublinie (salon Scarlett) zabieg zamykania naczynek na twarzy. niestety, zabieg sie nie udal, wygladam jak Frankensztajn, czego potwierdzeniem sa zalaczone zdjecia: powstaly plamy o kolorze fioletowo-bordowym, bardzo widoczne. przy czym naczynka byly bardzo male i byly zamykane po dwoch stronach nosa, ale blizny / plamy powstaly tylko po tej stronie, z ktorej kosmetyczka zaczynala zabieg (potem na druga strone chyba zmniejszyla regulacje lasera). podpisalam oswiadczenie przed zabiegiem, ze zostalam poinformowana o ewentualnych skutkach zabiegu - tzn. kosmetyczka powiedziala, ze w ciagu 2-ch dni moga sie utrzymac sińce, co sie nie zgadza z obecnym stanem. polecala mi krem Alantan i kwas borny, ale nic nie pomaga. obawiam sie najgorszego. co mam robic?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 14 04 2008 6.JPG (7,2 KB, 1340 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14 04 2008 7.JPG (2,7 KB, 899 załadowań)
natmis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 23:25   #2
Brua
Raczkowanie
 
Avatar Brua
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 99
Dot.: Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek

to udaj się do dermatologa a nie do kosmetyczki. Ale czasami po laserze się przez ponad tydzień potrafią utrzymać ślady - ostatnio kilka znajomych kobiet poddało się usuwaniu czy to włosków czy innych takich laserem i przez długi czas był ślad, dopiero po tych dwóch tygodniach zaczął zanikać. Alantan jest dobry na takie rzeczy, wiem też, że są specjalne maści po zabiegach laserowych. Możesz też spróbować tribiotic - taka maść na małe ranki i trudniej gojące się paskudztwa
Brua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 20:43   #3
higienistka
Raczkowanie
 
Avatar higienistka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 238
Dot.: Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek

A ile czasu minęło od zabiegu?
Ja miałam zamykane naczynka za pomocą elektrokoagulacji i został tylko mały strupek, który bardzo szybko zszedł. Oczywiście trudno porównywać, bo to zupełnie inna metoda.
higienistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 14:15   #4
kast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6
Dot.: Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek

Cytat:
Napisane przez natmis Pokaż wiadomość
witam, 3 dni temu przeszłam u kosmetyczki w Lublinie (salon Scarlett) zabieg zamykania naczynek na twarzy. niestety, zabieg sie nie udal, wygladam jak Frankensztajn, czego potwierdzeniem sa zalaczone zdjecia: powstaly plamy o kolorze fioletowo-bordowym, bardzo widoczne. przy czym naczynka byly bardzo male i byly zamykane po dwoch stronach nosa, ale blizny / plamy powstaly tylko po tej stronie, z ktorej kosmetyczka zaczynala zabieg (potem na druga strone chyba zmniejszyla regulacje lasera). podpisalam oswiadczenie przed zabiegiem, ze zostalam poinformowana o ewentualnych skutkach zabiegu - tzn. kosmetyczka powiedziala, ze w ciagu 2-ch dni moga sie utrzymac sińce, co sie nie zgadza z obecnym stanem. polecala mi krem Alantan i kwas borny, ale nic nie pomaga. obawiam sie najgorszego. co mam robic?
mozesz napisac czy ci to w koncu zeszło, bo ja mam podobnie...
kast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 08:28   #5
kast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6
Dot.: Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek

to juz 5 ty dzien jak utrzymuja mi sie brunayne plamy po zabiegu, powiedz prosze czy ci to zeszło, niewiem co robic....
kast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 19:15   #6
komiksor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1
Dot.: Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek

Ja miałam dzisiaj zamykane naczynkametodą laserową. Po pierwsze kilka wyraźnych "pajączków" zniknęło a po drugie jedyny skutek uboczny zabiegu to rzeczywiście czerwony nos. Nic więcej.

Ja bym zdecydowanie poszła do dermatologa.

Wątek jest stary więc na pewno sprawa się rozwiązała. Powiedz czy Ci to zeszło?
komiksor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 09:26   #7
dagatek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6
Dot.: Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek

Czesc, ja na Twoim miejscu udalabym sie do dermatologa , ktory ten zabieg robił.Bo to on moze wyjasnic co i jak.....Poza tym on wie co zle wyszlo ....wiec szybciutko umow sie na wizyte....
dagatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-13, 23:17   #8
rose27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek

Witajcie!
Jestem tu nowa,ale musze Was ostrzec przed salonem "scarlett"usuwalam naczynka laserowo na nogach,juz mija 7mc a moje nogi sa w oplakanym stanie(jesli tylko znajde chwile napewno wstawie fotki).Nie wiem co robic,przyjechalam specjalnie do Polski na ten zabieg(mieszkam w UK).Przed zrobieniem zabiegu musialam podpisac papier,ktory znaczyl,ze wszelkie komplikacje biore na wlasna odpowiedzialnosc(szkoda,z e wtedy to mnie nie odstraszylo)!Mialam juz tutaj spotkanie ze specjalista,niestety pani WYKSZTALCONA kosmetolog powiedziala,ze jeszcze NIGDY z czyms takim sie nie spotkala,a sama wykonuje takie zabiegi.Ja z wyksztalcenia tez jestem kosmetyczka,wiec jakies male pojecie mam..Po zabiegu moje nogi dochodzily ok 1 mc,bylam poprostu na zywca popalona,teraz naczynka jak byly tak sa,ale to nie jest moj najwiekszy problem..bo te plamy sa najbrzydsze i chyba wszystko bym dala aby miec tylko te naczynka.Zabieg dosc kosztowny i za jaka cene????Specjalistka poradzila jedyna skuteczna metode pozbycia sie tych plam,czeka mnie bardzo kosztowna kuracja kosmetykami Cosmelan.Zapytala czy przypadkiem nie korzystalam ze slonca-oczywiscie,ze nie,dbalam o nogi i chronilam je przed sloncem,nie chodzilam na solarium!!!Zabieg jednym slowem byl nieudany i sama do konca nie wiem czy oby napewno maja w tym salonie pojecie co robia..Obiecalam sobie,ze tego tak nie zostawie,i to,ze podipsalam papier,nie znaczy ze zgadzam sie na uszkodzenie mojego ciala.Jestem zla i mysle czasem,ze glupia..
rose27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 22:26   #9
dagatek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6
Dot.: Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek

Wcale nie jestes ,,glupia,, ..jestes normalną dziewczyna , ktora chciala poprawic to , co naturze sie do konca nie udalo..Po to sa takie portale, by przekazywac sobie wiadomosci i ostrzegac przed ,,fachowcami,,ktorzy sa albo niedouczeni , albo nie nadaja sie do fachu.....Bardzo Ci wspolczuje....Czasu nie cofniesz ...podpisalas i nic nie wskurasz (sprawa sądowa ciagnelaby sie miesiacami-cyt,spr Bakułu-nos)....Musisz sie ratowac..tzn szukac dermatologa , ktory pomoze i naprawi to co zepsuli inni.
W Warszawie na ul.Puławskiej 403 sa super specjalisci..oni pomogą....Viva derm Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej....Robilam tam wiele rzeczy..zamykalam rowniez naczynka ..efekt bardzo zadawalajacy......polecam ...Lekarze roznia sie od siebie...tam lubia to co robia...dbaja o pacjenta..glowa do gory....
dagatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 20:55   #10
stolarzowa5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek

[QUOTE=dagatek;23267032]Wcale nie jestes ,,glupia,, ..jestes normalną dziewczyna , ktora chciala poprawic to , co naturze sie do konca nie udalo..Po to sa takie portale, by przekazywac sobie wiadomosci i ostrzegac przed ,,fachowcami,,ktorzy sa albo niedouczeni , albo nie nadaja sie do fachu.....Bardzo Ci wspolczuje....Czasu nie cofniesz ...podpisalas i nic nie wskurasz (sprawa sądowa ciagnelaby sie miesiacami-cyt,spr Bakułu-nos)....Musisz sie ratowac..tzn szukac dermatologa , ktory pomoze i naprawi to co zepsuli inni.
W Warszawie na ul.Puławskiej 403 sa super specjalisci..oni pomogą....Viva derm Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej....Robilam tam wiele rzeczy..zamykalam rowniez naczynka ..efekt bardzo zadawalajacy......polecam ...Lekarze roznia sie od siebie...tam lubia to co robia...dbaja o pacjenta..glowa do gory....[ czesc dziewczyny, ja w scarlett zamykałam naczynka na twarzy. Te wszystkie strupy i plamy biorą się stąd,że laser jest ustawiony na dużą moc,wtedy też bardziej boli, ale-jak mi powiedzała pani kosmetyczka-efekt jest lepszy.Może coś w tym jest, bo po zejściu strupków, w ich miejscu była ładna skóra, ładniejsza niż tam gdzie ich nie było.ale wydaje mi się, że jeśli po zabiegu takie sensacje utrzymują się kilka m-cy, to jest o najzwyklejsze poparzenie. Samego gabinetu ani nie polecam, ani nie odradzam,ale w tym roku na naczynka wybieram się już gdzie indziej
stolarzowa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 09:03   #11
itakisiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11
Dot.: Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek

Zamykanie naczynek na nogach jest trudniejsze i tylko niektóre lasery zamykają je skutecznie. Pełne wchłonięcie zmian na nogach po zabiegu laserowym może trwać do kilku miesięcy. Po zamykaniu dużych naczynek mogą pozostać miniaturowe blizenki. Dlatego nie polecam wykonywać tego zabiegu latem, kiedy chodzimy w spódniczkach. Najlepsza jest jesień lub zima bo pod spodniami nie będzie widać żadnych "skutków ubocznych", które do wiosny powinny się wygoić.
Laserowe zamykanie naczynek (zarówno na twarzy jak i na nogach) ma też swoje żelazne zasady, których trzeba przestrzegać żeby zabieg był skuteczny.
Po zabiegu należy:
- odstawić kosmetyki zawierające retinol i kwasy
- przez kilka dni unikać ćwiczeń fizycznych, masaży, gorących kąpieli i wszystkich sytuacji narażających skórę na urazy
- unikać słońca (nie opalać się) przez 4 tygodnie

A przed zabiegiem:
-oczywiście nie opalamy się przez 4 tygodnie
- miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania preparatów z retinolem, przyjmowania leków lub ziół światłouczulających (retionoidy, tetracykliny, nagietek, dziurawiec)
- nie wolno pić alkoholu 24h przed zabiegiem

Są oczywiście tez przeciwwskazania:
- ciąża, karmienie piersią, bielactwo, padaczka, łuszczyca, nieunormowana cukrzyca, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi.

Jeżeli kosmetyczka was nie poinformuje o tym wszystkim, a mówi o samych zaletach (jak to było w przypadku mojej siostry) lepiej zrezygnować z jej usług.

Dodam jeszcze, że ciemna karnacja jest również czasami przeciwwskazaniem, ale to już zależy od sprzętu jakim będą zamykane naczynka.
itakisiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-20, 14:35   #12
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Exclamation Dot.: Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek

Witam. Wybieram się niedługo na laserowe usuwanie naczynek z ud, ponieważ jest coraz gorzej i już nie mogę się na siebie patrzeć... Zgłaszam się więc z zapytaniem, czy znacie jakieś dobre i stosunkowo nie zdzierające z człowieka salony? Z tego co słyszę, już nie pierwszy raz Scarlett do którego chciałam się wybrać jest do bani.. A tak chyba było w miare niedrogo. Ale jak mam znosić taką traumę jak tu dziewczyny to ja dziękuje, i tak mam dosyć problemów ze skórą twarzy i z tymi nogami popękanymi... Pomożecie?
__________________
www.obsesya.blog.pl
helpme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 20:56   #13
stolarzowa5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek

dużo dobrego słyszałam o ars medica
stolarzowa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 10:18   #14
dominik1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek

Planuje zabieg zamykania naczynek w salonie HERBABET w Zabrzu (M. Lutra 1)
Czy ktoś z Was miał może do czynienia z tym salonem?
Wykonują tam zabiegi przy użyciu lasera: System VariLite™ firmy Iridex (USA), więc może ktoś z Was miał z kolei jakąś styczność z tym urządzeniem?
Z góry dziękuje za wszelkie informacje!
dominik1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 08:09   #15
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek

ja mialam zamykane tydzień temu naczynka kolo skrzydelek nosa, dosc wrazliwe miejsce. po zabiegu do dnia dzisiejszego utrzymuje sie czerwony rumien i powyskakiwaly mi w tych miejscach male krostki( wczesniej tez takie czesto się zdarzaly przy naczynkach) , nie wiem czy to może tak być czy raczej nie powinno..
mialam zamykane poprzez skleroterapię
__________________
http://instagram.com/ccamillac

Edytowane przez Star90
Czas edycji: 2012-03-08 o 08:14
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 09:22   #16
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek

Ja miałam w poniedziałek zamykane naczynia na dekolcie, po raz drugi na poliku bo się odbudował niestety ... i jedno na nosie... super wygląda tylko na policzku pojawił się strupek a na nosie niestety podeszło trochę ropą (dziś już zasycha) od przesuwania się okularów... zobaczymy jak będzie wyglądać to za tydzień...
__________________
Coco Chanel Mademoiselle
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 11:53   #17
Pannamonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 101
Dot.: Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek

Cytat:
Napisane przez dominik1234 Pokaż wiadomość
Planuje zabieg zamykania naczynek w salonie HERBABET w Zabrzu (M. Lutra 1)
Czy ktoś z Was miał może do czynienia z tym salonem?
Wykonują tam zabiegi przy użyciu lasera: System VariLite™ firmy Iridex (USA), więc może ktoś z Was miał z kolei jakąś styczność z tym urządzeniem?
Z góry dziękuje za wszelkie informacje!
VariLite to nowoczesny laser, więc powinien dobrze się sprawdzić. Wydaje mi się jednak, że lepiej przejść tego typu zabieg u dermatologa a nie w salonie.
Polecam duży artykuł o zamykaniu naczynek, zawierający także opis tego właśnie lasera: http://dermedicus.pl/blog/index.php/...anie-naczynek/
Pannamonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 15:36   #18
Magda249204
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1
Dot.: Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek

Tez mialam usuwane naczynka.. bylo to robione wczoraj i mam pytanie, a mianowicie po jakim czasie od zabiegu widoczne sa efekty? szczerze mowiac nic nie zauwazylam, a wrecz przeciwnie.. na policzku z delikatnego naczynka zrobila mi sie wielka czerwona kropa, zastanawiam sie czy to zniknie mial ktos podobne doswiadczenia? Dodam, ze mam baaardzo delikatna, wrazliwa skore z siecia naczynek. Te naczynka sa teraz jakby jeszcze bardziej widoczne..
Magda249204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 06:39   #19
katrine_90
Przyczajenie
 
Avatar katrine_90
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 9
Dot.: Nieudany Zabieg Laserowego Zamykania Naczynek

Hej, takie efekty są widoczne dopiero po przynajmniej 2 seriach z tego co wiem. Ja miałam robione akurat 4 na nos laserem vari lite w clinica cosmetologica i taki efekt gdzieś po 2 razie zauważyłam. Podobno te naczynka mogą się wracać, ale u mnie nic takiego się nie wydarzyło, a zabieg był robiony jakieś 3-4 miesiące temu.
__________________
Chcę być lepszy od samego siebie
katrine_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-13 07:39:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.