Male pytanko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-23, 15:21   #1
mychaolsztyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 73
Red face

Male pytanko


Moze wyda Wam się to śmieszne ale czytając te wszystkie wątki zastanawiam sie nad jedną rzeczą. Co z goleniem krocza podczas porodu? Czy jest to obowiązkowe czy jak?
mychaolsztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 15:39   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Male pytanko

chyba jest to praktykowane we wszytskich szpitalach ,mozna ogolic sie samemu w domu jesli ktos krepuje sie pielegniarki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 15:52   #3
mychaolsztyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 73
Dot.: Male pytanko

a ja myslałam ze to nie jest potrzebne .. hmm
mychaolsztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 16:01   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Male pytanko

wiesz jakos musza zszyc kobiete po porodzie a jednak ogolenie ułatwia sprawe i chyba higiene łatwiej utrzymac w takim golym miejscu
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 16:14   #5
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Male pytanko

Ja rodziłam prawie 7 lat temu i nie miałam golonego krocza.Położna podgoliła tylko miejsce do nacięcia.Wszystko zależy od zwyczajów szpitala.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 16:17   #6
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Male pytanko

Ja tez nie miałam golonego krocza w szpitalu, rodziłam w Olsztynie Mycha, więc serdecznie pozdrawiam

Za to zrobiłam to sama przed porodem, a dokładniej jedynie króciutko przyciełam włoski, nie wyobrazam sobie ogolić skóry do zszycia, umarłabym chyba, gdyby włosy zaczęły odrastać podczas gojenia sie rany ... wrrrrr
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 16:34   #7
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Male pytanko

Nie jest to obowiazkowe,choc w wielu szpitalach nadal wykonywa sie to rutynowo.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-23, 17:15   #8
mychaolsztyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 73
Dot.: Male pytanko

Madlaine a w jakim szpitalu rodzilas? jak Cię traktowali? Pozdrawiam
mychaolsztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 17:24   #9
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Male pytanko

Nie, nie jest obowiazkowe, ale warto przygotować się w domu. Przewaznie depilacja okolic bikini to dla wielu kobiet po prostu element rytuału dbania o siebie i o higienę.
Kobieta przygotowująca się do porodu powinna, według mnie sama zadbać o wygolenie krocza i podbrzusza / na wypadek cięcia cesarkiego/ miejsce nacięcia bedzie bardziej "sterylne",/ na włosach również bowiem rozwijają się szkodliwe bakterie/
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 17:41   #10
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Male pytanko

Przez całą ciąże chodziłam do NZOZ Malarkiewicz w starym Kolejowym, tam tez rodziłam.
Z personelu, opieki i samego porodu byłam bardzo zadowolona, pewnie tez dlatego, że wszystkich przez 9 miesięcy poznałam i czułam sie bardzo swobodnie.
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 17:46   #11
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Male pytanko

Cytat:
Napisane przez Mariqa
Nie, nie jest obowiazkowe, ale warto przygotować się w domu. Przewaznie depilacja okolic bikini to dla wielu kobiet po prostu element rytuału dbania o siebie i o higienę.
Kobieta przygotowująca się do porodu powinna, według mnie sama zadbać o wygolenie krocza i podbrzusza / na wypadek cięcia cesarkiego/ miejsce nacięcia bedzie bardziej "sterylne",/ na włosach również bowiem rozwijają się szkodliwe bakterie/
zgadzam się w 100 % z Mariqą ! golenie okolic bikini to element dbania o siebie- nie wyobrażam sobie być zarośnieętą "tam" nawet teraz, gdy jestem prawie w 9 miesiącu ciąży i za około 1,5 miesiąca rodzę, depiluję się regularnie, choć przyznaję, że jest to trudne świetnie sprawdza się tutaj system lusterkowy, przejrzyście wyjaśniony w którymś z wątków przez Paulę78 bardzo pomocny jest też mąż bądż inny TŻ, w każdym razie lepszy niż polożna na sali
nie wyobrażam sobie wizyty u mojego ginekologa w stanie zarosniętym
byłoby mi po prostu głupio do porodu też zamierzam sama się wydepilować, a jak
pzdr
Marta i 33 tygodniowy Kubuś
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-23, 17:57   #12
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Male pytanko

Cytat:
Napisane przez Madlaine
Przez całą ciąże chodziłam do NZOZ Malarkiewicz w starym Kolejowym, tam tez rodziłam.
Z personelu, opieki i samego porodu byłam bardzo zadowolona, pewnie tez dlatego, że wszystkich przez 9 miesięcy poznałam i czułam sie bardzo swobodnie.
Popieram! Rodziłam w kolejowym i było świetnie. Cudowna opieka, naprawdę. Polecam serdecznie.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 17:58   #13
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Male pytanko

Cytat:
Napisane przez MartusiaJ
zgadzam się w 100 % z Mariqą ! golenie okolic bikini to element dbania o siebie- nie wyobrażam sobie być zarośnieętą "tam" nawet teraz, gdy jestem prawie w 9 miesiącu ciąży i za około 1,5 miesiąca rodzę, depiluję się regularnie, choć przyznaję, że jest to trudne świetnie sprawdza się tutaj system lusterkowy, przejrzyście wyjaśniony w którymś z wątków przez Paulę78 bardzo pomocny jest też mąż bądż inny TŻ, w każdym razie lepszy niż polożna na sali
nie wyobrażam sobie wizyty u mojego ginekologa w stanie zarosniętym
byłoby mi po prostu głupio do porodu też zamierzam sama się wydepilować, a jak
pzdr
Marta i 33 tygodniowy Kubuś
A ja sie przyznaje ze tak do konca to sie jeszcze nigdy nie wydepilowałam . Owszem regularnie podgalam i przystrzygam, nie mam jakis zarosnietych włocholi ale mała fryzurka musi byc . Jakos nie przyszło mi do głowy ze moge byc przez to postrzegana jako zaniedbana. Ale do porodu sie wydepiluje, nie wyobrażam sobie żeby mnie jakas obca baba goliła szpitalną tępą maszynką
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 18:06   #14
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Male pytanko

Kasiulka ja nie twierdze, że depiluje sie hmm "na zero", ale mówię o takim wąskim paseczku, no i o braku włosow na udach i "między nogami" w dosłownym tego słowa znaczeniu
no chyba taki wąziutki paseczek, ktorego nie widać nawet w stringach nie przeskzadza w porodzie, co? bo jeśli tak to i na zero się ogolę, nie dam sie golić tępą maszynką przez pielegniarkę ...
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 18:12   #15
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Male pytanko

Cytat:
Napisane przez MartusiaJ
Kasiulka ja nie twierdze, że depiluje sie hmm "na zero", ale mówię o takim wąskim paseczku, no i o braku włosow na udach i "między nogami" w dosłownym tego słowa znaczeniu
no chyba taki wąziutki paseczek, ktorego nie widać nawet w stringach nie przeskzadza w porodzie, co? bo jeśli tak to i na zero się ogolę, nie dam sie golić tępą maszynką przez pielegniarkę ...
to dobrze bo juz myslałam ze jestem troche nie teges ... bo mi sie takie zupełne zero niezbyt podoba, nie wspominając juz o odrastaniu
Tez sie zaczełam zastanawiac czy do porodu trzeba na zupełne zero czy jak?
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 18:24   #16
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Male pytanko

Cytat:
Napisane przez kasiulka
to dobrze bo juz myslałam ze jestem troche nie teges ... bo mi sie takie zupełne zero niezbyt podoba, nie wspominając juz o odrastaniu
Tez sie zaczełam zastanawiac czy do porodu trzeba na zupełne zero czy jak?
mn ie też na zero się nie podoba pisząc o depilacji miałam na myśli krótką, zadbaną fryzurkę, wloski ktorych nie widać jak się założy majtki
Kasiulka zabiłaś mi klina bo ja byłam przekonana, że do porodu to nie trzaba na "łyso" i wąski paseczek będzie OK , no ale jeśli tak mialobvy być to może dowiemy się od Wizażanek, ktore poród mają już za sobą przynajmniej będziemy przygotowane i "łyse"
a tak z autopsji to musze przyznać, że szpitalne golenie to koszmar - ja to przeżyłam, kiedy trafiłam w 3 klasie liceum, do szpitala z zapaleniem wyrostka, to było 10 lat temu (a może 9?) i wtedy jeszcze nie praktykowalam"depilacji". pielęgniarka goliła mnie na sali ogolnej, wśród 6 innych zaciekawionych moja młodą osobą bab w wieku starszawym ja leżałam na łóżku a one zagladały jej przez ramię, to był horror.........
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 18:51   #17
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Male pytanko

Cytat:
Napisane przez Madlaine
nie wyobrazam sobie ogolić skóry do zszycia, umarłabym chyba, gdyby włosy zaczęły odrastać podczas gojenia sie rany ... wrrrrr
emmm a ja tam nie umarłam ...
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 19:06   #18
pestka1830
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 245
Dot.: Male pytanko

ja przed porodem sama się ogoliłam i dobrze bo chciała to robic pielęgniarka ale nie miała już co
__________________
"-How old are you?
-Seventeen.
-How long have you been seventeen?
-A while..."
pestka1830 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 19:13   #19
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: Male pytanko

Hej dziewczyny! A propos golenia, ja też przezyłam szpitalne golenie. Rok temu w lipcu, trafiłam na ginekologię z dużżzymi klopotami. Skonczylo się oepracja - cholernie bałam sie przygotowań do niej i tego calego golenia. A faktycznie odbylo sie to bardzo spokojnie, w pokoju zabiegowym, tylko ja i bardzo miła położna, poza tym maszynka nie była ani tępa ani wilorazowego użytki. Polożona byla bardzo delikatna i ku mojemu zdziwieniu szybka. Zrobila to perfekcyjnie, nie wiedzialam nawet kiedy. Na koniec było jeszcze dezynfekowanie i faktycznie, nic kompletnie mi nie bylo. Nawet typowe "kroski" po golenie, które zawsze smi sie robiły, nie pojawily się. Myślę, że nie ma co panikować. Zwlaszcza, że co jak co, ale jak zaczna sie skurczę to chyba to jest raczej : a) niewygodnie w 9 mies., b) niebezpieczne - wolę sbie czegoś nie odciąć...,c)mąż...?hmmm? Obawiam się że prędzej bym go niechcący kopnęla, gdyby podczas golenia przyatakowal mnie skurcz. Tak mi sie wydaje, ale byc moze zmienie zdanie i tak jak Wy jak przyjdzie co do czego będę sama "walczyć z lusterkami" jak dziewczyna Bonda. A jeszcze a propos golenia sie w ciaży w ogóle, to też nie wyobrażam sobie chodzic zarośnieta - fuujjjj!!!! Depilacja non stop! No i walka z lusterkami! Ale za to jaki efekt. poza tym, jakoś nie czuję sie wtedy taka juz calkowicie..no wiecie...do niczego i w ogóle!
Meme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-23, 19:14   #20
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Male pytanko

Cytat:
Napisane przez pestka1830
ja przed porodem sama się ogoliłam i dobrze bo chciała to robic pielęgniarka ale nie miała już co
Pestka widze, że jesteś z Małopolski, ja też można wiedzieć w jakim mieście rodziłaś? ja jestem z Olkusza,a poród zaplanowany mam na Chrzanów
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 19:18   #21
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: Male pytanko

Marta, ja ściagnąć te suwaczki? Próbowałam cos z tym działać, ale mi nie wyszło... wstyd się przyznać...Aha! Wysłałam Ci maila!
Meme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 19:39   #22
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: Male pytanko

nn
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 20:05   #23
pestka1830
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 245
Dot.: Male pytanko

Cytat:
Napisane przez MartusiaJ
Pestka widze, że jesteś z Małopolski, ja też można wiedzieć w jakim mieście rodziłaś? ja jestem z Olkusza,a poród zaplanowany mam na Chrzanów
rodziłam w Suchej Beskidzkiej.
__________________
"-How old are you?
-Seventeen.
-How long have you been seventeen?
-A while..."
pestka1830 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 20:57   #24
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Male pytanko

ja rodzilam niecaly miesiac temu i kiedy spytałam czy mam iść sie ogolić to położna powiedziała ze nie stosują takich praktyk i nie ma takiej potrzeby no chyba ze kobieta ma "dzikie chaszcze" miedzy nogami to trzeba ale nie na zero tylko lekkie "strzyżenie" załatwi sprawe.
Od razu odetchnelam bo bylam przygotowana ze bedzie na zero a to bylby dla mnie okropny bol przy odrastaniu
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 21:02   #25
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Male pytanko

Cytat:
Napisane przez MartusiaJ
świetnie sprawdza się tutaj system lusterkowy, przejrzyście wyjaśniony w którymś z wątków przez Paulę78
ciesze sie ,że moglam podzielic sie taka rewelacyjna metoda
pzdr
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 09:11   #26
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Male pytanko

tak, tak Paula metoda jest niezawodna,ja bez niej chodziłabym zarosnięta jak małpka albo fryzurka nie byłaby tak idealna dzięki, pomogłaś wieeelu ciężarnym kobitkom, ktorym wielki brzuch uniemożliwia dojrzenie okolic swego łona
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 10:09   #27
Kipi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Trzebinia
Wiadomości: 13
Dot.: Male pytanko

Cytat:
Napisane przez MartusiaJ
Pestka widze, że jesteś z Małopolski, ja też można wiedzieć w jakim mieście rodziłaś? ja jestem z Olkusza,a poród zaplanowany mam na Chrzanów
Ja rodziłam w Chrzanowie dwukrotnie. Słyszałam różne (raczej złe) opinie o tym szpitalu, ale ja jestem bardzo zadowolona. Synka urodziłam 4 lata temu bez problemów, Oleńkę 12 września tego roku. W drugiej ciązy miałam mnóstwo problemów, pięć razy leżałam na patologii. Lekarze ok. , położne bardzo życzliwe. Troszkę mniej sympatycznie na oddziale po porodzie, ale jak o coś się poprosi to nie ma problemu. Ten szpital już będzie mi się tylko dobrze kojarzył bo urodziłam tam moje zdrowe skarby.
MartusiaJ masz lekarza z tego szpitala? Kogo (jeśli można wiedzieć)?
Pozdrawiam gorąco
Kipi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 10:30   #28
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Male pytanko

Cytat:
Napisane przez Kipi
Ja rodziłam w Chrzanowie dwukrotnie. Słyszałam różne (raczej złe) opinie o tym szpitalu, ale ja jestem bardzo zadowolona. Synka urodziłam 4 lata temu bez problemów, Oleńkę 12 września tego roku. W drugiej ciązy miałam mnóstwo problemów, pięć razy leżałam na patologii. Lekarze ok. , położne bardzo życzliwe. Troszkę mniej sympatycznie na oddziale po porodzie, ale jak o coś się poprosi to nie ma problemu. Ten szpital już będzie mi się tylko dobrze kojarzył bo urodziłam tam moje zdrowe skarby.
MartusiaJ masz lekarza z tego szpitala? Kogo (jeśli można wiedzieć)?
Pozdrawiam gorąco
Kipi fajn ie poznać kogoś wreszcie kto rodzil w Chrzanowie.
moim lekarzem prowadzącym jest J.Szpringer. czy to nazwisko coś Ci mowi?
wiesz, ja zdecydowałam się na tewgo lekarza i ten szpital sugerując się opinią siostry mojego męża, która rodziła tam w 2003 roku, w kwietniu. była bardzo zadowolona zarówno z porodu (miała cięcie cesarskie po 12 godzinnych próbach porodu naturalnego ) jak i z opieki poporodowej. bardzo przypadly jej do gustu położne.
jako, że ciąża była dla Nas pewnego rodzaju zaskoczeniem (choć to już 4 lata po ślubie ) nie miałam kompletnie pojęcia jaki szpital i jakiego lekarza wybrać. Olkuski szpital odrradzano mi. i tak wybór moj padl na chrzanów. właśnie ostatnio też slyszałam kilka negatywnych (skrajnie negatywnych) opinii o tym szpitalu, i powiem Ci, że cieszę się, że chociaż Ty Kipi masz odmienne zdanie. na zmienę decyzji jest już przecież za poźno a wyboru i tak nie mam Kipi mogłabyś napisać mi coś więcej o swoich porodach? my myślimy o porodzie rodzinnym, bo mój mąża wpadl ostatnio na ten pomysł, ale wzzystko może się jeszcze zmienić jeśli nie chcesz pisać na forum to mój mail jewst dostępny w profilku
będę baardzo wdzięczna
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 10:33   #29
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Male pytanko

Cytat:
Napisane przez sylwi_2005
ja rodzilam niecaly miesiac temu i kiedy spytałam czy mam iść sie ogolić to położna powiedziała ze nie stosują takich praktyk i nie ma takiej potrzeby no chyba ze kobieta ma "dzikie chaszcze" miedzy nogami to trzeba ale nie na zero tylko lekkie "strzyżenie" załatwi sprawe.
Od razu odetchnelam bo bylam przygotowana ze bedzie na zero a to bylby dla mnie okropny bol przy odrastaniu
Sylwia a więc nie musimy golić się na łyso to super wielkie dzięki za wskazowkę a jak tam Twoj malutki śliczny Aniołek? dalej myli dzien z nocą czy jest już ok?
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 11:03   #30
Kipi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Trzebinia
Wiadomości: 13
Dot.: Male pytanko

MartusiaJ mail poszedł
Kipi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:16.