Architekura wnętrz - studia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-08, 17:25   #31
loris
Przyczajenie
 
Avatar loris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: małe miasteczko
Wiadomości: 28
Dot.: Architekura wnętrz - studia

mnie by rowniez interesowaly takie studia jak architekrtura wnetrz, jakies takie 'design'... tylko ze w USA. po LO wyjezdzam wlasnie tam gdzie kiedys przez krotki czas mieszkalam i chce tam zyc ale oczywiscie tez studiowac bardzo lubie dekorowac, projektowac rozne rzeczy.. z talentem plastycznym moze nie jest super ale nie moge powiedziec ze zle. w kazdym badz razie lubie takie rzeczy. jezeli chodzi o matme itd to raczej nie dobrze. a wiec moze znacie jakies uniwersytety w USA? interesuja mnie okolice Chicago, New York czy Connecticut...
__________________
Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz, dlaczego.
-Lew Tołstoj

loris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 17:44   #32
Couver de Neige
Zadomowienie
 
Avatar Couver de Neige
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Olszówka
Wiadomości: 1 959
GG do Couver de Neige
Dot.: Architekura wnętrz - studia

jestem w drugiej gim.Marze o architekturze wnętrz,,,i załamałam się.Z ryzowaniem nie jest źle,matematyka i fizyka też jeszce luzz...ale wracając do rysowania to za słabo...I ja nic nie mogę zrobić,mieszkam na wsi zabitej dechami.w pbliskim domu kultury żaadncyh zajęć...Aż mi smutno (
Couver de Neige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 11:18   #33
kaamika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 6
Dot.: Architekura wnętrz - studia

witam zapisałam się do Was jakiś czas temu i nawet nie wiedziałam od czego zacząć..aż weszłam tu
Skończyłam Architekrę Wnętrz w Szczecinie, w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej, studia magisterskie. Nie pracuje w zawodzie, może też dlatego , ze nie dojeżdzam do Szczecina, żeby tam znaleźć pracę, a w moim cudnym mieście nie ma lda mnie pracy. Nie jestem gotowa, ne czuje się na siłach do prowadzenia własnej działalności.
Zawsze jak mówię, jakie studia skończyłam, wszyscy sa zachwyceni..i jeszcze musze wam powiedzieć, że razem w moim roczniku skończyło tą szkołe ok. 25 osób..o ile wiem ŻADNA Z NICH nie pracuje stricte w zawodzie, zawsze jest to gdzies obok, np. w sklepie projektowanie kuchni...
jeśli macie pytania-śmiało, postaram się odpwiedzieć, jak będe umiała najlepiej
kaamika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 16:08   #34
kacza_a
Raczkowanie
 
Avatar kacza_a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 300
GG do kacza_a
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Zeby sie deostac na studia to musialas pokazac im kilka swoich prac czy rysowac na miejscu przez kilka godzin? JAk to wyglada z ryzynkiem bo duzo osob chciałoby byc architektem ale boja sie rysowania. czy to jest trudne tzn. kaza ci rysowac jakies pejzaze czy tylko same figury geometruczne?
__________________
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko,
tylko nie w prawdę."
kacza_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 16:29   #35
Chocolat
Raczkowanie
 
Avatar Chocolat
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z Nienacka
Wiadomości: 115
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Cytat:
Napisane przez kacza_a Pokaż wiadomość
Zeby sie deostac na studia to musialas pokazac im kilka swoich prac czy rysowac na miejscu przez kilka godzin? JAk to wyglada z ryzynkiem bo duzo osob chciałoby byc architektem ale boja sie rysowania. czy to jest trudne tzn. kaza ci rysowac jakies pejzaze czy tylko same figury geometruczne?
jeżeli chodzi o architekturę wnętrz na przykładowym krakowskim asp (limit miejsc szalony, bo około 20 )to:
" etap I - przegląd prac własnych kandydata i rozmowa kwalifikacyjna; etap II - egzamin praktyczny: zadania kolorystyczne i rysunkowe, zadania sprawdzające wyobraźnię, zdolność dostrzegania i rozwiązywania problemów przestrzennych, umiejętność konstruowania, inwencję techniczną, sprawność przekazu; etap III - egzamin teoretyczny (ustny) - historia kultury, sztuki i architektury, zagadnienia dotyczące wybranego kierunku oraz literatury, muzyki, teatru, filmu, wiedzy o świecie współczesnym"

jeżeli chodzi o architekturę urbanistykę to na politechnice egzamin wygląda podobnie -rysunkowy z bryłek i zagospodarowania przestrzeni oraz drugi polegający na zaprojektowaniu z wyobraźni +liczą się oceny z matury z matematyki, historii bądź historii sztuki oraz polskiego ( w tym roku, bo przedmioty ulagają zmianie) -choć np w warszawie liczy się tylko rysunek

dodaje, że jeżeli ktoś wybiera się np na politechnikę to lekcje rysunku są niezbędne (choćby 2 letnie - gdzie co tydzień w sobotę spędza się 4 godziny na historii sztuki i rysunku)
Wbrew pozorom to nie są łatwe i przyjemne studia – trzeba się naprawdę natrudzić by się gdziekolwiek dostać, a decyzja o próbie dostania się na podjęta w 3 liceum jest trochę spóźniona. Nie wystarczy „ładnie rysować” -trzeba znać określone sposoby tego rysunku, których nie da się na uczyć na kółku plastycznym. W moim przypadku to co tygodniowe spędzania 8 godzin w autobusie w każdą sobotę by być na 4 h na zajęciach, a i tak szanse dostania się są nikłe.
Chocolat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 07:47   #36
kaamika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 6
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Cytat:
Napisane przez kacza_a Pokaż wiadomość
Zeby sie deostac na studia to musialas pokazac im kilka swoich prac czy rysowac na miejscu przez kilka godzin? JAk to wyglada z ryzynkiem bo duzo osob chciałoby byc architektem ale boja sie rysowania. czy to jest trudne tzn. kaza ci rysowac jakies pejzaze czy tylko same figury geometruczne?
no więc tak:
-na egzamin trzeba przynieść 10-20 swoich prac, wykonanych dowlną technika, na dowolny temat, tak, aby pokazać swoje umiejętności
-na egzaminie odbył się i rysunek i malarstwo; rysunek to była postać, a malarstwo to martwa natura, następnego dnia był jeszcze egzamin z tkz. makiety--na zadany temat za pomoca tektury, papieru trzeba było na niego odpowiedzieć( np. podparcie-zawieszenie, ogień, deszcz)
-trzeba umieć rysować postacie i martwą naturę, stajesz przy sztaludze i rysujesz/malujesz..w rysowaniu postaci najważniejsze są proporcje, układ ciała.. nie trzeba rysować szczegółów w postaci, typu oczy, rzęsy, paznokcie, dokładne ubranie..jesli idzie o malarstwo martwej natury to tu rwniez ważne sa proporcje i wydobycie głębi, zabawa kolorem i cieniem, tak aby było widać co na pierwszym planie, co na dalszym...
-no i rozmowa--na temat historii sztuki, malarstwie, architekturze...

na studiach też masz zajęcia z rysunku i malarstwa, więc jest czas żeby się douczyć, podciagnąć..ale trzeba sobie radzić..jesli jesteś zainteresowana takimi studiami, to proponuje ci przejść się do takiej szkoły, kiedy są dni otwarte--wtedy będziesz mogła pooglądać rysunki studentów, podpytać profesorów na co uważać..i pokazac im swoje prace-wtedy podpowiedza ci, nad czym nalezy jeszcze popracować, a co jest ok.
w mojej szkole wykładali profesorowie z ASP Poznań
kaamika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 18:04   #37
kacza_a
Raczkowanie
 
Avatar kacza_a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 300
GG do kacza_a
Dot.: Architekura wnętrz - studia

troche mi sie dziwne wydaje na kwalifikacjach pysunek z postaci. Tez tak gdzies czytałam ze trzeba im narysowac postac i cos dowolnego alebo martwa nature. Ale co ma do architektury (brył itp.) postac??

Trzeba sie zastanowic nad jakimis zajeciami z rysunku i nie tylko
__________________
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko,
tylko nie w prawdę."
kacza_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-14, 08:01   #38
kaamika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 6
Dot.: Architekura wnętrz - studia

rysunek postaci ma dużo, przede wszystkim proporcje, proporcje i jeszcze raz proporcje..potem cieniowanie, wydobycie pierwszego planu i tak dalej. przez 5 lat studiów miałam rysunek/malarstwo postaci, praktycznie same akty. jeśli umiesz zstosowac proporcje i skróty perspektywiczne w postaci, zastosujesz je wszędzie
kaamika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 16:06   #39
ya5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Jestem na V roku architektury i urbanistyki na politechnice w Białymstoku. studiowanie architektury wnętrz nie jest konieczne do pracy jako projektant wnętrz, wystarczy że ma się wyczucie i poprostu potrafi się to robić. Żeby być architektem trzeba miec uprawnienia a bez ukończenia studiów się tego robic nie da. Na architekturze i urb. tez miałam zajęcia z projektowania wnętrz i szczerze polecam bardziej ten kierunek. jest bardziej przyszłościowy i napewno łatwiej o prace niż w projektowaniu wnętrz a artystycznie tez mozna się "wyżyć"
Studia sa ciężkie (juz przestałam liczyć nieprzespane noce) i trzeba się przygotowac tez finansowo. Ale jestem bardzo zadowolona, czuję, że bardzo się rozwinęłam przez te pięć lat.
ya5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 16:47   #40
śnieżka_
Zakorzenienie
 
Avatar śnieżka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 696
Dot.: Architekura wnętrz - studia

zawsze mi się to podobało, wszyscy zawsze mówili o moich uzdolnieniach plastycznych, ale jak sobie pomyśle że moim egzaminem by miało być rysowanie.. hmm narazie nie mam pojęcia co zrobić z przyszłością a jestem już w 1LO..
śnieżka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 16:11   #41
nerka_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 19
Question Dot.: Architekura wnętrz - studia

ja mam pytanie czy po architekturze i urb można być dekoratorem lub architektem wnetrz ??
nerka_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-09, 14:47   #42
ya5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4
Dot.: Architekura wnętrz - studia

pewnie ze tak. mozesz byc dekoratorem i arch wnetrz bez studiów nawet, tylko trzeba mieć talent
ya5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 14:48   #43
Ina:*
Raczkowanie
 
Avatar Ina:*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 37
Dot.: Architekura wnętrz - studia

jejciu jak się ciesze,że istnieje taki wątek!Bo ja jestem troszkę zdenerwowana!Ponieważ teraz będę w 3liceum a chce iśc bardzo na studia o kierunku architektury wnętrz!Jest to moje marzenie od dawna ale potem o nim zapomniałam bo miałam isc na weterynarie jednak dopiero rok temu z tego zrezygnwałam ze względu na zniechęcenie do tego przedmiotu prez nauczycielke!i stwierdziłam ze kiedy oglądam rożne programy jak remontują domy kiedy wchodze do jakiegos domu to odrazu mam jakies wyobrazenie jak powinno byc w nim urzadzone albo jak sama sobie tysiac razy przemeblowuje pokój!to myśle ze to jest to co bym chciała robić w przyszłości!mówia ze mam talent po mamie poniewaz ona dekoruje jest pania magister studiowała plastyke muzyke i technike i pieknie rysuje i maluje!ja jednak boje sie bo przerwałam rysowanie na 2 lata i teraz musze to nadrobic już sie za to wziełam ostro ale mam wrazenie ze nie mam szans na asp bo matmy i fizyki nie bede zdawac na maturze i potrzebuję jeszcze troche czasu zeby jakoś ten mój ryzunke wyglądał!i myslalam o prywatnej szkole!tylko jakos nic nie moge znalezdz w internecie o prywatnej szkole w Poznaniu a wiem ze tam jest!Czy może ktos z was wie cos o tej szkole ile sie płaci i jak wyglada dostanie sie do niej!I bardzo bym sie ucieszyła gdyby ktoś przesłał mi swoje rysunki!Zebym popatrzyła jaka maja inni kreskę!I mam też takie pytanie czy wiecej sie rysuje na studiach czy wiecej robi projekty komputerowy!??i czy znacie jakies programy specjalne do projektownia! będe bardzo wdzieczna za odpowiedz!
Ina:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 15:30   #44
kacza_a
Raczkowanie
 
Avatar kacza_a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 300
GG do kacza_a
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Program to chyba AutoCAD. Szukałam go kiedyś żeby ściągnąć z neta ale nie udało mi się
__________________
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko,
tylko nie w prawdę."
kacza_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 07:29   #45
kaamika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 6
Dot.: Architekura wnętrz - studia

kacz_a i nie ściągiesz go z sieci, jedynie możesz popytac znajomych o jakąs kopie...generalnie sa 2 programy-Auto Cad , który rysuje za pomocą linii i ArchiCad , którym rysujesz ściany, wstawiasz okna , meble...do projektowania pezydatna jest wiekszość programów CAD, w sieci możesz poszukac innych darmowych wersji i popróbować swoich sił
Ina na pewno musisz sie rozmalowac i rozrysowac, zeby rozluźnić rekę...masz sporo czasu, a jesli inetresuje cie Poznań to tam chyba nawet w ASP sa organizowane kursy przygotowujące do egzaminów..słyszałam o co najmniej 2 prywatnuch szkołach architektury wnętrz w Poznaniu, Wyższa Szkoła Sztuki Stosowanej i druga jakoś podobnie...ale jeśli się rozrysujesz to uważam że powinnaś srpróbować zdawać do Akademi Sztuk Pieknych, co ci szkodzi, spróbować przeceiż można..a studia są naprawde kosztowne, katrony, farby i inne w ilościach hurtowych bedziesz zużywać, więc po co dodatkowo płacić za szkołe? jest to wydatek niemały, co najmniej 500-600 zł miesięcznie!więc zastanów się i naprawde-masz rok czasu , zdazysz sie podciagnać w rysynku i zdawaj na ASP
kaamika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 19:40   #46
Labula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 74
Wink Dot.: Architekura wnętrz - studia

Cytat:
Napisane przez Ina:* Pokaż wiadomość
bardzo bym sie ucieszyła gdyby ktoś przesłał mi swoje rysunki!Zebym popatrzyła jaka maja inni kreskę!I mam też takie pytanie czy wiecej sie rysuje na studiach czy wiecej robi projekty komputerowy!??
Dziewczyny załączcie swoje rysunki, będziemy wdzięczne...
Labula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 16:40   #47
kacza_a
Raczkowanie
 
Avatar kacza_a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 300
GG do kacza_a
Dot.: Architekura wnętrz - studia

znalazłam darmowy ArchiCAD mozna go uzywac przez 1 miesiac. Na razie go ściągam więc zobaczymy...
http://www.sztuka-architektury.pl/in...p?ID_PAGE=1985
__________________
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko,
tylko nie w prawdę."
kacza_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 16:10   #48
Ina:*
Raczkowanie
 
Avatar Ina:*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 37
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Przepraszam, że pisze dopiero teraz ale byłam w Londynie i jak na złosc komputer mi nie działał!Dziekuje za odpisanie i potrzymanie mnie na duchu!moze spróbuje na to ASP ale jednak wolę wiedziec ze sa jeszcze prywatne bo z moim szcześciem nigdy nic nie wiadomo!A jeśli chodzi o sume 500-600zł to ona dotyczy czesnego za szkołe czy wydatku na materiały??pozdrawiam goraco!I dziękuje za link do programu!
Ina:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 23:11   #49
Amelia82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Jesli chodzi o czesne na ASP w Pń to ja dostalam sie w tym roku... wynosilo ok 5500 za rok, ale ma wynosic wiecej 6, albo, 6,5 za rok, czyli mniej wiecej 600zl miesiecznie, oczywiscie za wieczorowe (z zaocznymi chyba jest taniej, nie?) a nie za dzienne. Z tego co wiem na wieczorowych zajecia i tak zaczynaja sie ok 13. Jesli chodzi o inne szkoły, to jest też Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych http://www.wsus.pl/index.php/uczelnia/1,1,3,12 jest też Wielkopolska Szkoła Architektury I Sztuki http://www.proarte.pl/ ale nie ma ona narazie statutu szkoły wyższej, więc i papierka pożądnego nie ma, tylko dyplom, dlatego jeśli już to polecam w ramach rocznego przygotowania, czy lekcji rysunku (ja byłam na paru plenerach, plenery super jeśli ktoś nie dostanie sie, a chce probowac za rok jeszcze raz... to mozna wybrac tez jakies studium i tak wlasnie sie przygotowywac, no bo samego tego to chyba niewarto polecac, poziom chyba taki sobie
Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to postaram się pomóc

Ps. jeśli chodzi o prace, to może uda mi się w końcu zrzucić jakieś pożądne kopie na komputer to i tu może(!) coś pokaże...

i PRZEDE WSZYSTKIM jeśli chodzi o rysunek... systematyczna praca, praca, praca, da sie przygotowac do egzaminow, powodzenia!

(cos wiecej o uczelni bede mogla powiedziec w pazdzierniku
Amelia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-12, 16:32   #50
cat_on_de_road
Raczkowanie
 
Avatar cat_on_de_road
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 203
Dot.: Architekura wnętrz - studia

kurcze straszycie i straszycie
a ja bede 2 rok po maturze i znadal nie wiem co z sobą robić próbuję pedagogiki, myslalam o psychologii teraz odkurzam "stare" pomysły - dekoracja wnętrz i co sie z nia wiąże - architektura wnętrz. Nie rysowalam, nie chodzilam na żadne kursy, plenery, domy kultury, nic. Nie rysowalam postaci, żadnych aktów. Moze nie mam do tego ręki, może mogę to wyćwiczyć bo jednak ręka - myśle - nie jest tak beznadziejna. Moze będzie cięzo. Narazie spróbuje w studium - posmakować troszke czym to jest, zeby nie skakac na głęboką wodę. Moze za rok, moze za dwa... [a moze wcale ] Nie wiem tylko czy brac studium architektury wn. czy dekorowania

kurcze, najgorzej ciagle iśc na przód i ciągle nie wiedzieć, gdzie się chce iść...
__________________
powoli sie rozglądam za małymi zmianami w życiu codziennym...

P.S. Nie bądź trollem!

Edytowane przez cat_on_de_road
Czas edycji: 2007-09-12 o 16:34 Powód: literówki
cat_on_de_road jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 10:37   #51
kaamika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 6
Dot.: Architekura wnętrz - studia

no, koniecznie musisz rozrysować się, poćwiczyć rękę,,na pewno będziesz miec zajęcia z rysunku i malarstwa, ale mysl pozytywnie, pewnie że próbuj, może się okaże że jednak potrafisz i to całiem nieźle? od razu nikt nie jest doskonały, jak ja czasem oglądam swoje prace z 1 roku, a potem z lat późniejszych to niebo a ziemia..choc na 1 roku wydawało mi się że jestem taka super
kaamika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 13:03   #52
muminek111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 21
Szukam Architekta Lub Studenta Architektury Wnetrz

Witam szukam architekta na terenie slaska(mieszkam w Katowicach) ktory zrobi mi projekt mieszkania lub podrzuci kilka ciekawych pomyslow.Moje mieszkanie bedzie mialo 54 metry i nie mam 5000 zeby zaplacic za projekt mieszkania.W zamian mlody architekt moze wykorzystac moje mieszkanie jako material do swojego portfolio.
Pozdrawiam i prosze o kontakt na priva
muminek111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 08:48   #53
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Szukam Architekta Lub Studenta Architektury Wnetrz

Nie chce cie straszyc, ale skoro architekt w zamian ma uzyc twojego mieszkania jako portfolio, to musialby zrobic naprawde odlotowe mieszkanie. Niestey designerskie meble i materialy wykonczeniowe sa piorunsko drogie.
Sadzac z faktu, ze nie stac cie na normalne porady architekta, urzadzisz dom powszechnie dostepnymi, niedrogimi meblami.
Poza tym, architekt, aby rzeczywiscie mieszkanie nadawalo sie do portfolio, musialby miec nadzor autorski nad ekipami budowlanymi, by miec pewnosc ze nie odstapilas do projektu.

Prosze, nie traktuj moich slow jako jakies przytyku, czy krytyki. Ale po prostu raczej nie sadze by zglosil sie do ciebie profesjonalista. Mozesz liczyc jedynie na porady amatorow, ktorzy robia takie rzeczy dla przyjemnosci a nie dla kasy (i slawy).
Wcale nie twierdze, ze amator zrobi ci zle! Najprawdopodobniej bedziesz nawet bardzo zadowolona z efektu.
Na poczatek proponuje przedstawic plan mieszkania wizazankom - nich one sie pobawia.


Jestem projektantem ogrodow. Wielu moich klientow oszczedza kase nie wzywajac mnie na nadzor podczas wykonywania ogrodu z mojego projektu. Efekt jest taki, ze nie moge potem uzyc realizacji jako portfolio, bo pozmieniali samowolnie niektore rosliny, uklad, z czegos zrezygnowali psujac w ten sposob caly efekt mojego projektu.
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 10:43   #54
muminek111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 21
Dot.: Szukam Architekta Lub Studenta Architektury Wnetrz

Dziekuje bardzo nie zdawalam sobie sprawy ze tak to wyglada,w takim razie sprobuje pokazac moje mieszkanko na forum,mam nadzieje ze ktos mi doradzi:)))
Dziekuje jeszcze raz)) Pozdrawiam
muminek111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 00:52   #55
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Szukam Architekta Lub Studenta Architektury Wnetrz

Elfir ma rację. Pokaż co masz, opisz co byś chciała, a znajdą się dobre dusze i pomogą. Co wiele głów, to nie jedna
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 07:39   #56
by_niebo
Raczkowanie
 
Avatar by_niebo
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 198
Dot.: Architekura wnętrz - studia

witam dziewczyny (:
coś mi się przypomniało dzis rano...
wybieram się (na 90%) na architekturę wnętrz, a własnie jestem na etapie remontowania swojego pokoju (póki co bez szaleństw, finansów na to jeszcze nie mam, ale nie o tym...), i do tej pory nie mogłam zdecydować się jakie biurko kupić i dziś do mnie dotarło, że ja chyba potrzebuję duże, wygodne biurko?
dziewczyny z architektury wnętrz, podpowiedzcie, czy to ma być jakieś super-ekstra-wypasione biurko, czy wystarczy zwykłe, z IKEA, ale po prostu duże?
z góry dzieki za pomoc *:
by_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 09:56   #57
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Również skończyłam Architekturę Wnętrz w zeszłym roku i stwierdzam, że wiele osób tam chyba przez pomyłkę trafiło. Przedewszystkim nie obejdzie się bez wyobraźni przestrzennej, np. rysunek techniczny, rzuty mebli od frontu, z obu, od dołu (niektórzy mieli problem żeby sobie wyobraziź np. jak wygląda stół rzutem z dołu - oczywiście to "czysta abstrakcja" żeby coś takiego rysować, ale to były ćwiczenia). Co do "przedmiotów" - Rysunek techniczny, prawo w budownictwie, architektura, budownictwo, architektura wnętrz, projektowanie i modelowanie wspomagane komputerem i parę innych. Programy komp. jakich uzywaliśmy to oczywiście nieśmiertelne Pro100, ArchiCad i przegląd AutoCad'a. Dla osób początkujących (samouków) najelpsze jest pro100 i archiCad, AutoCad, to troch czarna magia :P
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 10:00   #58
kacza_a
Raczkowanie
 
Avatar kacza_a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 300
GG do kacza_a
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Myślę ale nie jestem pewna ze jest potrzebne duze biurko. Ja mam długie ale nie szerokie i z tym ostatniu mam problem bo duze kartki mi wystają a sztalugi co na razie to nie mam
__________________
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko,
tylko nie w prawdę."
kacza_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 10:05   #59
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Jedną ze swoich prac musiałam robić w formacie A0!!! NMam małe biurko więc większość robiłam u rodziców w pokoju na stole, ale czasami trzeba było się tez na podłogę przesiąść :/..... . A tak standardowo to robilismy projekty na A3 lub A2
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 10:28   #60
by_niebo
Raczkowanie
 
Avatar by_niebo
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 198
Dot.: Architekura wnętrz - studia

czyli takie biurko o wymiarach 140cm x 75 cm mogę sobie kupić, czy będą to stracone pieniadze?
dzięki dziewczyny za tak szybką odpowiedź
by_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.