Architekura wnętrz - studia - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-17, 10:47   #61
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Cytat:
Napisane przez by_niebo Pokaż wiadomość
czyli takie biurko o wymiarach 140cm x 75 cm mogę sobie kupić, czy będą to stracone pieniadze?
dzięki dziewczyny za tak szybką odpowiedź
Wystarczy jeżeli będie bez żadnych nadstawek Napewno nie będą to stracone pieniądze i napewno też będzie Ci wygodniej niż np. na ziemi.
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 11:11   #62
by_niebo
Raczkowanie
 
Avatar by_niebo
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 198
Dot.: Architekura wnętrz - studia

dziękuję baaardzo (:
by_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 11:16   #63
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
nie a za co
Ostatnio w vox'ie chyba widziałam takie fajne biurko do rysunków (z możliwością regulowania kąta), ale nie wiem ile kosztowało, napewno można takie kupić również w innych sklepach, może warto się rozejrzeć?

To jest to biurko o którym mówiłam, jednak cena jest przesadzona - prawie 800zł. pomysł fajny, ale 800zł? Chyba tylko za nazwę .... hmmm ... trzebaby było w innych sklepach popatrzeć jeszcze

BTW. Nie chce ktoś sztalugi drewnianej?? Bo mi się juz od dłuższego czasu nie przydaje??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Imperium_multibiurko_czerwona_grusza.jpg (52,3 KB, 25 załadowań)

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2007-12-06 o 14:59 Powód: POST POD POSTEM. PROSZĘ KORZYSTAĆ Z FUNKCJI "EDYTUJ".
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 14:33   #64
iwulaa
Rozeznanie
 
Avatar iwulaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 977
dekorator wnetrz?!

Hej czy moze ktos z tu obenych pracuje jako dekorator wnetrz? Bo bardzo pociaga mnie ta praca i chcialabym pracowac jako wlasnie dekorator, tylko do jakiej szkoly sredniej sie wybrac? I czy mozecie mi opowiedziec troche wiecej o tej pracy? Z gory dzieki
iwulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 14:58   #65
dalunia
Raczkowanie
 
Avatar dalunia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 37
Dot.: dekorator wnetrz?!

oo ja tak troche może nie na temat ale następnym roku na politechnice ślaskiej bedzie kierunek architektura wnętrz i wymagany jest egzamin z rysunku z tego co wiem tylko.
A co do Twojego pytania iwula to od Ciebie zależy w oklicy gdzie mieszkam są np licea plastyczne o takim profilu właśnie.. ale wydaje mi się że jak pójdziesz do zwykłego ogólniaka i potrafisz rysować to dasz rade
dalunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 15:47   #66
iwulaa
Rozeznanie
 
Avatar iwulaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 977
Dot.: dekorator wnetrz?!

rysuje dsc ladnie... ale zamierzam isc do LP o profilu kreowanie ubioru bo tam jest materalizoznawstwo rysunek i takie tam to moze troche mi pomoze a jak nie to zostabne stylista :} dobrze mysle? xD
iwulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 14:25   #67
dalunia
Raczkowanie
 
Avatar dalunia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 37
Dot.: dekorator wnetrz?!

no rysunek napewno Ci pomoże więc w sumie może warto iść do takiego Liceum. Ja mam plany iść na architekturę ale chodze do LO i niestety nie na profil matematyczny. Chodzę na rysunek i dodatkowo będe zakuwać matmę.. :Phmmm jeszcze trochę czasu mam bo narazie jestem w 2 klasie ale i tak mam pewne obawy że mogę sie nie dostać ... No ale narazie najważniejsza jest moja ciężka praca
dalunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-12, 18:50   #68
iwulaa
Rozeznanie
 
Avatar iwulaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 977
Dot.: dekorator wnetrz?!

a tak wogole to potem trzeba isc na ASP czy mozna na zwykle studia na dekorator wnetrz?
iwulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 20:14   #69
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: dekorator wnetrz?!

Dzieczyny czy na ASP bardzo ważny jest dobry wynik z matury z matmy?
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 16:26   #70
dalunia
Raczkowanie
 
Avatar dalunia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 37
Dot.: dekorator wnetrz?!

hmm tzn architekt wnętrz chyba jest tylko na asp albo na politechnice .. Chyba że zaoczne albo jakieś tam inne ale szczerze to nie wiem bo takie mnie nie interesują.

Anoula nie wiem jak jest z matmą na asp poszukaj w necie napewno znajdziesz
dalunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 19:26   #71
rollergirl55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Architekura wnętrz - studia

Witam Was Kreatywnych!
Mam pytanko, znalazłam się w kłopotliwej sytuacji,gdyż pragnę studiować architekturę i urbanistykę lecz na maturze zdaje historie i wos i chciałabym się dowiedzieć czy istnieje taka możliwość studiowania tego kierunku w trybie zaocznym/wieczorowym a najlepiej stacjonarnym na bazie egzaminu wstępnego z predyspozycji artystycznych oraz egzaminu wstępnego z matematyki. Jestem dobra z matematyki ale no niestety za późno się zdecydowałam:/. Jeżeli znacie szkoły o takiej możliwości byłabym bardzo wdzięczna gdybyście podali mi linka na stronkę .

"nie pozwól aby strach przekreślił Twe marzenia" "nigdy nie mów nigdy"
rollergirl55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-26, 14:14   #72
bananowa
Przyczajenie
 
Avatar bananowa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 13
Dot.: Architekura wnętrz - studia

architektura wnetrz...... to bylo kiedys moje marzenie!! teraz jestem szczesliwa studentka filologii, ale wciaz jeszcze gdzies cichutko zaluje ze nie wybralam sie na architekture na ASP. w II klasie liceum pojechalam na "drzwi otwarte" i dowiedzialam sie co i jak. przy 200 kandydatach na 20 miejsc nie mialabym najmniejszych szans, zwlaszcza ze nie chodzilam do szkoly plastycznej i nie mialam przygotowanych prac. nalezy zlozyc teczke z ok20 pracami 100x70 cm, potem sa jeszcze 3 etapy egzaminu. wiec juz wtedy zrezygnowalam, by oddac sie raczej nauce jezykow obcych i miec wieksze szanse na dostanie sie na inny wymarzony kierunek.
ale prosze was dziewczyny, jesli macie szanse, by sie rozwijac,np na kursach to wykorzystajcie to i sprobujcie. ja za pozno sie zdecydowalam i juz nie bylo czasu. a poza tym wiazaloby sie to dla mnie z za duzym ryzykiem, bo czas poswiecony na nauke musialabym przeznaczyc na przygotowywanie prac i siebie do egzaminow.
a teraz projektuje czasami dla siebie i bawie sie w dekorowanie wnetrz
i mam nadzieje ze w przyszlosci urzadze od podstaw swoje mieszkanie i nie beda mi do tego potrzebne zadne architektoniczne studia tylko wyobraznia
powodzenia dziewczyny!!!!
bananowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 14:09   #73
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Przeczytałam cały wątek i też jestem zaintersowana tymi studiami tylko niestety w moim przypadku nie jest łatwo. Mieszkam w mniejszej miejscowości w której nie ma liceum plastycznych, nie ma też kursów z rysunku a że jestem w klasie maturalnej to postanowiłam, że pójdę na 3-letnią hirę a później będe starać się dostać na architekturę wnętrz. W międzyczasie zrobie kursy z rysunku, w dużych miastach jest tego mnóstwo np. szkoła Teb. Postawiłam sobie za cel że będe tą projektantką i nawet jeśli miałobyć to ponad moje siły osiągne swój cel Istotna sprawa na architekturę wnętrz wcale NIE TRZEBA zdawać matmy czy fizyki. Na samą Architekurę owszem. Wiele ludzi myli te dwa różne zawody. Na arch. wnętrz jest potrzebna historia sztuki ( I to nie na każdą uczelnię) najważniejszy jest egzamin praktyczny z rysunku, to on zadecyduje o wszystkim. Praca też dobrze płatna 3-4tys. na sam początek. W Polsce zawód rozwijający się, za granicą jest jeszcze o wiele lepiej.
Może ktoś się orientuje czy w Lublinie jest wydział architektury wnęrz??

Pozdrawiam
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 07:07   #74
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Deborah uspokoiłaś mnie z tą matmą, ktoś mi głupot nagadał i zaczęłam sie denerwować
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 14:29   #75
Elath
Przyczajenie
 
Avatar Elath
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 12
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Deborah100 :"Praca też dobrze płatna 3-4tys. na sam początek"
Wybacz ale mnie rozśmieszyłaś. Trzeba miec naprawde duuuuuuuuuże szczescie żeby taka kase zarabiac zaraz po szkole. Nie słyszałam o takim przypadku. Zaraz po szkole możesz byc asystetką projektanta wnetrz a to ciezka i i nie zawsze opłacalna praca (oczywiscie zdarzaja sie wyjatki, ale musiałabys trafic na uczciew szefostwo a z tym w dzisiejszych czasach naprawde trudno) Owszem jesli po jakimś czasie wybijesz sie to mozesz liczyc na znacznie wieksze zarobki, ale nie licz na to ze ktos na "dzień dobry" zaoferuje Ci 3-4 tyś.

Co do zawodu architekta.... Mozna studiowac architekture na jakiej kolwiek uczelni a później nie pracować w zawodzie. Najwazniejsze są UPRAWNIENIA które zdobywa sie na egzaminie państwowym (koszt egzaminu juz nie pamietam ale od 1-3 tyś.). Pewnie kogoś to pocieszy ale żeby projektowac nie trzeba iśc na studia arch. - można isć na studia budowlane na których na egzaminie nie jest wymagany rysunek ani żadna historia sztuki itp. zdaje sie tylko matematyke. Po studiach wystarczy zrobić własnie uprawnienia projektowe. Różnica jest tylko taka ze przed nazwiskiem nie masz arch. tylko inż. lub inż. mgr - w zalezności na jakim stopniu skończysz studia
Elath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 14:54   #76
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Uprawnienia na projektowanie można też zdobyć dołączając do Polskiej Izby Inżynierów czy coś takiego, płaci się 700zł rocznie. Wiem dużo na ten temat bo mój Tato jest architektem i sam ma takie uprawnienia.
Na studiach budowlanych są troszkę inne zajęcia a rysunek i tak nie ominie bo bez tego ani rusz. Jak nie masz talentu to w szybkim temie "wyfruniesz" z uczelni. Budowlanka jest o tyle dobra że po 1. łatwiej się dostać a po 2. można wybrać różne specjalizacje, gdybyśmy np. jednak zrezygnowali z tej arch. wnętrz.
Zresztą rysunek nawet i na budawlance będzie, moja koleżanka teraz chodzi na zajęcia z rysunku, właśnie wybiera się na budowlanke w Białymstoku. Ważne są też skończone kursy, mamy większą pewność, że pracodwaca to zauważy niż tylko skończenie samych studiów.

W szkole teb.pl jest dekorator wnętrz, można też skończyć to i jednocześnie studiować i już się ma więcej skończonych kursów Trzeba sobie jakoś radzić. Ten zawód jest moim marzeniem i będe próbować dostać się za wszelką cenę, jak nie teraz to za 3 lata, po skończeniu historii. Nastawiłam się do tego bojowo i nie zrezygnuję Ponadto wiem, że to moja pasja, mam styczność z profesjonalnymi programami komputerowymi, czasami potrafię godzinami męczyć Tata różnymi pytaniami
Co do zarobków to jak w Polsce nie dostanę dobrze płatniej pracy to wyjadę za granicę, wyuczę się porządnie dwóch języków i gdzieś tam robotę znajdę...Francja, Anglia....nie przywiązuję się do miejsc więc nie będzie stanowić to problemu. Trzeba tylko chcieć a ja czuję, że mam w sobie tą siłę No ale póki co maturka, to jest narazie najważniejsze
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 11:50   #77
mariposaa
Raczkowanie
 
Avatar mariposaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 61
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Przeczytałam cały wątek i też jestem zaintersowana tymi studiami tylko niestety w moim przypadku nie jest łatwo. Mieszkam w mniejszej miejscowości w której nie ma liceum plastycznych, nie ma też kursów z rysunku a że jestem w klasie maturalnej to postanowiłam, że pójdę na 3-letnią hirę a później będe starać się dostać na architekturę wnętrz. W międzyczasie zrobie kursy z rysunku, w dużych miastach jest tego mnóstwo np. szkoła Teb. Postawiłam sobie za cel że będe tą projektantką i nawet jeśli miałobyć to ponad moje siły osiągne swój cel Istotna sprawa na architekturę wnętrz wcale NIE TRZEBA zdawać matmy czy fizyki. Na samą Architekurę owszem. Wiele ludzi myli te dwa różne zawody. Na arch. wnętrz jest potrzebna historia sztuki ( I to nie na każdą uczelnię) najważniejszy jest egzamin praktyczny z rysunku, to on zadecyduje o wszystkim. Praca też dobrze płatna 3-4tys. na sam początek. W Polsce zawód rozwijający się, za granicą jest jeszcze o wiele lepiej.
Może ktoś się orientuje czy w Lublinie jest wydział architektury wnęrz??

Pozdrawiam

W Lublinie jest szkoła sztuki i projektowania. Jest to 2letnie płatne studium po którym dostaje sie tytuł plastyka. Czy ktoś chodził do tej szkoły i może powiedzieć coś więcej? czy warto?
mariposaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 17:59   #78
carmen2911
Przyczajenie
 
Avatar carmen2911
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 13
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Hej Dziewczyny! Bardzo ciekawy Wątek!!
Jeśli chodzi o mnie to na ASP nie mam czego szukać a to dlatego,ze nie mam takich warsztatów i przygotowanych rysunków, po drugie juz studiuje na 4 roku pedagogikę specjalną a dopiero od niedawna zdałam sobie sprawę,że chyba minęłam sie z powołaniem:/ Tak czy inaczej mam zamiar ukończyć jakiś kurs w tym kierunku np. dekorator wnętrz... Tylko pytanie brzmi.... Co mi taki kurs da?? czy po rocznym kursie mogę uważasz sie za Dekoratora wnętrz?? Jestem z Białegostoku i szkoły, które sie reklamują to Żak, Profesja i TEB i są to szkoły policealne. One mogą w jakimś stopniu podwyższyć moje kwalifikacje??
carmen2911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 19:22   #79
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Czytałam tylko o Teb, brzmi dość interesująco, po ukończeniu dostajesz certyfikat więc coś to znaczy
Na Politechnice Białostockiej na studia wieczorowe przyjmuję bez żadnych egzaminów z rysunku. Właśnie będe składać tam papiery, tylko jak narazie są 3,5 letnie Żeby magistra mieć Trzeba będzie znowu przeprowadzać się do innego miasta a też nie jest chyba pewne czy dana uczelnia przyjmie
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-20, 20:53   #80
carmen2911
Przyczajenie
 
Avatar carmen2911
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 13
Dot.: Architekura wnętrz - studia

hmm wyglada całkiem zachęcająco tylko może być kłopot bo ja z matmy nie zdawałam matury:/ a Przepraszam Deborah100 czy jestes z Białegostoku?
carmen2911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 08:20   #81
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Odradzam TEB. Szkoła nie ma zaplecza ani doświadczenia. Rok, czy 2 nauki i certyfikat to za mało, żeby zdobyć jakieś doświadczenie w tej szkole. Wiem co do za szkoła, bo byłam na kilku wykładach (tematy wykładów narzucone odgórnie przez TEB dla wszystkich szkół). I naprawdę odradzam.... no chyba, że macie dużo kasy i zależy wam na papierku a nie zdobyciu wiedzy z tego zakresu.
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 09:41   #82
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Cytat:
Napisane przez carmen2911 Pokaż wiadomość
hmm wyglada całkiem zachęcająco tylko może być kłopot bo ja z matmy nie zdawałam matury:/ a Przepraszam Deborah100 czy jestes z Białegostoku?
Nie, jestem z Siemiatycz. 100km od Białego Na studiach wieczorowych na Politechnice jest wymagany jeden przedmiot do wyboru: matematyka, fizyka, język polski, historia, historia sztuki, geografia oraz obowiązkowo język obcy.
Na stacjonarnych ponadto jest egzamin z rysunku a do tego trzeba chodzić wcześniej na rysunek. Dlatego, też idę na wieczorowe. Nie są potrzebne tam wstępne egzaminy ani teczka z rysunkami, dzwoniłam i dokładnie pytałam się.
Studia wcale nie są gorsze od stacjonarnych, z tego co patrzyłam plan zajęć też taki sam. Jeden minus to że są płatne, ale z tego co słyszałam na dziennych też mają to wprowadzić.

Jeśli Teb rzeczywiście jest tak słabą szkołą to może lepiej czegoś innego poszukać. trzeba popatrzeć na stronkach a najelepiej to przejść się do nich osobiście.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 08:53   #83
carmen2911
Przyczajenie
 
Avatar carmen2911
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 13
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Oj coś sie stało, wczoraj wysłałam odpowiedz i dziś jej nie ma hmm no nic napisze raz jeszcze

Tak wiec wchodziłam na stronkę Architektury i wygląda to bardzo zachęcająco, Tylko niestety nie znalazłam ile jest miejsc na ten kierunek(wieczorowe) i ile wynoszą czesne. Bo jak sie domyślam niemało Z drugiej strony takie studia mogą sie zwrócić z nawiązką po ukończeniu
Nie wróże dla siebie super pracy po pedagogice specjalnej dlatego poki jeszcze mam czas szukam alternatywy mam nadzieje, ze architektura to jest to!
carmen2911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 13:15   #84
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Ja też nie wiem ile jest miejsc ale po świętach napisze do nich maila i się dokładnie zapytam. Z tego co pamiętam 12.04 są dni otwarte, to może pojadę.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 20:01   #85
marti1022
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 10
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Słchajcie mam pytanie... Jak sie chce w przyszlosci projektowac domy to na jaki kierunek studiow trzeba isc? I z czego trzeba zdawac mature na te studia? Prosze o odpowiedz!
marti1022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 13:44   #86
SiostraRamona
Przyczajenie
 
Avatar SiostraRamona
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 22
Question Dot.: Architekura wnętrz - studia

mam pare pytan :conf used: :
Jakie szkoły trzeba skończyć aby zostać architektem wnetrz?
Dlaczego wybraliście/łyście właśnie ten zawód?
Plusy i minusy tego zawodu
dzieki za szybka odpowiedz
Tiger
SiostraRamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 13:53   #87
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Cytat:
Napisane przez marti1022 Pokaż wiadomość
Słchajcie mam pytanie... Jak sie chce w przyszlosci projektowac domy to na jaki kierunek studiow trzeba isc? I z czego trzeba zdawac mature na te studia? Prosze o odpowiedz!
Ogólnie - architekturę.
Jeśli chciałabyś projektować domy jednorodzinne jedynie (coś o małej kubaturze), można iść na budownictwo, choć to moim zdaniem mija się z celem.
O konieczne przedmioty najlepiej dopytać na konkretnej uczelni, bo każda może mieć nieco inne wymagania.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 18:37   #88
truzkawka
Rozeznanie
 
Avatar truzkawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tam, gdzie nie rosną truskawki
Wiadomości: 730
Dot.: Architekura wnętrz - studia

hej dziewczyny
tez mam zamiar studiowac cos z architektura. mam jeszcze troche czasu wiec moge sie pozastanawiac .. pisalyscie ze architektura rozni sie od architektury wnetrz. tylko ze .. czym? bo z tego co slysze to baaardzo trudno jest sie dostac na ASP
__________________
W byciu wyjatkowym nie chodzi żeby być lepszym od innych tylko żeby żyć w zgodzie ze sobą
truzkawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 09:12   #89
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Cytat:
Napisane przez truzkawka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
tez mam zamiar studiowac cos z architektura. mam jeszcze troche czasu wiec moge sie pozastanawiac .. pisalyscie ze architektura rozni sie od architektury wnetrz. tylko ze .. czym? bo z tego co slysze to baaardzo trudno jest sie dostac na ASP
Na architekturze masz przedmioty związane z budownictwem: akustyka, fizyka, konstrukcje stalowe, żelbetowe itp., przedmioty humanistyczne takie jak historia architektury, psychologia, przedmioty projektowe, związane z architekturą i urbanistyką...
Po architekturze możesz projektować obiekty wszelkiego rodzaju - od domku jednorodzinnego po stadion. Architektem wnętrz też możesz być.
Po architekturze wnętrz projektujesz wszelkie wnętrza, wystawy, galerie itp. Nie sądzę, że na studiach są przedmioty ścisłe, raczej poznawanie kolorystyki i jej oddziaływania, ergonomia, malarstwo i przedmioty projektowe.
Architekturę (państwowo) studiuje się na politechnice.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 12:51   #90
truzkawka
Rozeznanie
 
Avatar truzkawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tam, gdzie nie rosną truskawki
Wiadomości: 730
Dot.: Architekura wnętrz - studia

uff, dzieki za szybką odpowiedz
właśnie wole politechnike, te wszystkjie przedmioty (oprocz historii ale nigdy nie jest idealnie ) niż te wszystkie zabawy z kolorami, światłami itp.

no to jestem uratowana
__________________
W byciu wyjatkowym nie chodzi żeby być lepszym od innych tylko żeby żyć w zgodzie ze sobą
truzkawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.