Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-02, 11:28   #781
Jagoda0033
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 56
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cześć : )
słuchajcie , byłam u dermatologa wczoraj byłam leczona już antybiotykiem Tetrarysal 150 mg przez 3 miesiące no i już później miałam miesiąc przerwy ,tylko maście Istorexin, Aknemycin Plus ,Skinoren . I wczoraj lekarka przepiała mi Curacne 40 mg rano i 20 mg wieczorem , to razem 60 mg, moim zdaniem to dużo bo czytałam że niektóre z was nawet po 20 mg do 40 . Ja ważę 60 kg, tylko po 1 mg na 1 kg , może tak ma być.. nie wiem . : )
zobaczymy jak się będę czuć , dopiero drugi dzień jak na razie nie mam skutków ubocznych. Mam nadzieję ,że w końcu pozbędę się tych okropieństw i życzę wam tego samego, Buziak
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.." ;*
Jagoda0033 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 12:25   #782
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jagoda0033 Pokaż wiadomość
Cześć : )
słuchajcie , byłam u dermatologa wczoraj byłam leczona już antybiotykiem Tetrarysal 150 mg przez 3 miesiące no i już później miałam miesiąc przerwy ,tylko maście Istorexin, Aknemycin Plus ,Skinoren . I wczoraj lekarka przepiała mi Curacne 40 mg rano i 20 mg wieczorem , to razem 60 mg, moim zdaniem to dużo bo czytałam że niektóre z was nawet po 20 mg do 40 . Ja ważę 60 kg, tylko po 1 mg na 1 kg , może tak ma być.. nie wiem . : )
zobaczymy jak się będę czuć , dopiero drugi dzień jak na razie nie mam skutków ubocznych. Mam nadzieję ,że w końcu pozbędę się tych okropieństw i życzę wam tego samego, Buziak
Witaj wśród nas Rzeczywiście to spora dawka jak na sam początek. Ja zaczynałam 30mg na 65 kg. Ale podobno niekórzy dobrze tolerują takie dawki. Jakby coś było nie tak to zawsze możesz poprosic o zmniejszenie. I powodzenia w walce, niedługo na pewno zobaczysz pierwsze rezultaty

Wysmarowałam sie dzisiaj próbka filtru Avene i muszę powiedzieć, że całkiem niezły. Ma formę lekkiej emulsji więc szybko się wchłania i nie bieli. Poza tym ładnie nawilża
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 12:33   #783
Marynia19
Raczkowanie
 
Avatar Marynia19
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Pytanie do dziewczyn które już się długo leczą.
CZy te badania kontrolne powinny obejmować też morfologię? czy tylko lipidogram i próby wątrobowe? Czy ważny jest poziom płytek krwi i innych parametrów? czy raczej tylko cholesterol i próby wątrobowe OB i trójglicerydy?
Marynia19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 13:09   #784
Jagoda0033
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 56
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja właśnie muszę zrobić badania GOT,GPT i morfologię i zawieść wyniki za miesiąc, modlę się żeby były w porządku ,bo nie chcę przerwać kuracji bo słyszałam ,że wiele osób pozbyło się trądziku na zawsze. ; )
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.." ;*
Jagoda0033 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 13:17   #785
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

W prawdzie nie lecze sie tak długo, ale mogę Ci odpowiedzieć. Takie pełne badania o jakich piszesz robiłam przed kuracją. Teraz tylko cały lipidogram i próby wątrobowe.
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 13:22   #786
Marynia19
Raczkowanie
 
Avatar Marynia19
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

tak się chciałam upewnić, bo bardzo się zdziwiłam że morfologia nie jest robiona.
Jak ja brałam izotek miałam co miesiąc wszystkie badania i właśnie dobrze bo strasznie mi spadły płytki krwi i musiałam na jakiś czas zmniejszyć dawkę żeby wszystko wróciło do normy. Lekarz powiedział że to niebezpieczne.
Dlatego teraz się martwię że nie mając wyników morfologii nie można się dowiedzieć czy wszystko jest w porządku...
Marynia19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 14:07   #787
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez KarolciaU2 Pokaż wiadomość
Uwielbiam CCC to tam kupilam przecudowne buty ktore staly sie obiektem zazdrosci moich kolezanek
a co to za kozaczki?gdziez moge je obadac?
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-02, 14:26   #788
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
Wysmarowałam sie dzisiaj próbka filtru Avene i muszę powiedzieć, że całkiem niezły. Ma formę lekkiej emulsji więc szybko się wchłania i nie bieli. Poza tym ładnie nawilża
A który to filtr? Podasz pełną nazwę? Albo link do recenzji w KWC

Cytat:
Napisane przez Marynia19 Pokaż wiadomość
Pytanie do dziewczyn które już się długo leczą.
CZy te badania kontrolne powinny obejmować też morfologię? czy tylko lipidogram i próby wątrobowe? Czy ważny jest poziom płytek krwi i innych parametrów? czy raczej tylko cholesterol i próby wątrobowe OB i trójglicerydy?
Morfologię robiłam przed kuracją - derma powiedziała, że lubi mieć na początek cały obraz krwi pacjenta Później raz robiłam cholesterol, trójglicerydy, ASPAT i ALAT, a teraz tylko sprawdzamy tłuszcze
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 14:31   #789
Marynia19
Raczkowanie
 
Avatar Marynia19
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ale miałaś wszystko okej?
Chodzi o to że mój chłopak rozpoczął kurację mając złe wyniki już miał cholesterol powyżej normy..
boję się że lekarz go olewa i sporo ryzykuje...
Marynia19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 15:55   #790
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marynia19 Pokaż wiadomość
ale miałaś wszystko okej?
Chodzi o to że mój chłopak rozpoczął kurację mając złe wyniki już miał cholesterol powyżej normy..
boję się że lekarz go olewa i sporo ryzykuje...
Tak, miałam wszystko ok i dalej wyniki są świetne. Teraz profilaktycznie jem Benecol i cholesterol jest niższy, niż w badaniach przed kuracją
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 16:06   #791
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jagoda0033 Pokaż wiadomość
Cześć : )
słuchajcie , byłam u dermatologa wczoraj byłam leczona już antybiotykiem Tetrarysal 150 mg przez 3 miesiące no i już później miałam miesiąc przerwy ,tylko maście Istorexin, Aknemycin Plus ,Skinoren . I wczoraj lekarka przepiała mi Curacne 40 mg rano i 20 mg wieczorem , to razem 60 mg, moim zdaniem to dużo bo czytałam że niektóre z was nawet po 20 mg do 40 . Ja ważę 60 kg, tylko po 1 mg na 1 kg , może tak ma być.. nie wiem . : )
zobaczymy jak się będę czuć , dopiero drugi dzień jak na razie nie mam skutków ubocznych. Mam nadzieję ,że w końcu pozbędę się tych okropieństw i życzę wam tego samego, Buziak
dawka rzeczywiscie spora ale ludzie daja sobie rade, moze skutki uboczne beda ci bardziej dokuczac ale to tez nie jest regula, ale za to szybciej skonczysz kuracje i bedziesz sie cieszyc piekna buzka ja biore 40mg a waze 45kg wiec dawka tez spora a nie narzekam na bole, suchosc tez jest do zniesienia.
Cytat:
Napisane przez Marynia19 Pokaż wiadomość
Pytanie do dziewczyn które już się długo leczą.
CZy te badania kontrolne powinny obejmować też morfologię? czy tylko lipidogram i próby wątrobowe? Czy ważny jest poziom płytek krwi i innych parametrów? czy raczej tylko cholesterol i próby wątrobowe OB i trójglicerydy?
ja mialam robiona morfologie przy pierwszych badaniach po miesiacu leczenia ale teraz juz nie musze tego robic.
Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
a co to za kozaczki?gdziez moge je obadac?
och to nie kozaczki tylko raczej buciki na wiosne i lato, na koturnie czarno-szare uwielbiam je czuje sie w nich taka wysoka
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-02, 19:09   #792
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
A który to filtr? Podasz pełną nazwę? Albo link do recenzji w KWC
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...ersja-2009.htm

Jutro testuję tę z LRP
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 07:22   #793
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

to i ja do was dołącze. bardzo się cięszę z tego faktu, lecz wolałabym nie mieć potrzeby czytania takich wątków. wstalam rano z problemem, ale o tym pozniej i tak lezac w lozku jeszcze przegladam forum i przegladam.

to napisze cos o sobie;
jestem na curacne, dzisiaj 30 dzien. czytając forum doszłam do wniosku, iż większość z was jest na innych lekach niż ja. aczkolwiek mamy jeden cel - mieć piękną cere.
łykam 20mg po śniadaniu.
waga- 55kg wzrost - 162.
walcze z trądzikiem 7 lat, przyjelam tone antybiotykow, tone masci nalozylam na twarz, a jakiejs zauwazalnej poprawy nie widac i nie widac. no moze nieraz byly dni kiedy na prawde bylo lepiej, ale na drugi dzien znow gorzej i tak w kolko.


wczoraj piekla mnie broda, byla zaczerwieniona i troche sucha, nawilzalam roznymi kremami.
rano wstaje - skorupka pokrywa moja brode. mial ktos cos takiego? wie ktos co to jest i jak zwalczyc?

dodaje zdjecie, wlasnie sobie zrobilam, troche nie wyrazne bo z kamerki internetowej.
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza

Edytowane przez walicnazwe
Czas edycji: 2010-04-03 o 07:25
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 09:01   #794
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja mam czesto ostatnio, raz na rekach raz na dekoldzie ostatnio kulka razy na twarzy i pod okiem. nic nie da sie zrobic trzeba czekac az zejdzie ja smarowalam lano-kremem ziaji by nie byl tak bardzo sciagniety i nie swedzial
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 10:33   #795
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja na coś podobnego ( tylko, że na dłoniach i przedramieniu czasem mi się pojawia dostałam od dermy maść robioną i o zaaplikowaniu na noc znika Ale możesz spróbować coś nawilżającego, byle nie natłuszczającego, ja stosowałam cetaphil albo ziaje med ( ale kurację nawilżającą) i też znikało, tyle, że dużo wolniej. Trzeba być dobrej myśli
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 12:58   #796
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

dzięki dziewczyny
to idę do łazienki posmarować jakimś kremikiem
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 15:12   #797
Tuff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Czytając was mam nadzieje, że skończą się moje problemy.
Przeszłam 3 dermatologów, kuracje antybiotykowe, maściowe i nawet homeopatyczne z dietą (plus dwóch lekarzy, którzy bawili się chyba bardziej w wróżbitę i mówili: "no to może teraz spróbujemy tego").
Teraz jestem na aknenormie 30mg - 20 rano i 10 wieczorem przy wadze 47 kg.

Jully a jak pachnie ten filtr z Avene? Bo właśnie poszukuje idealnego filtru, ale chyba najodpowiedniej będzie zaopatrzyć się w próbki różnych firm.
Tuff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 15:18   #798
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Tuff Pokaż wiadomość
Jully a jak pachnie ten filtr z Avene? Bo właśnie poszukuje idealnego filtru, ale chyba najodpowiedniej będzie zaopatrzyć się w próbki różnych firm.
Pachnie bardzo delikatnie i przyjemnie. Miałam dzisiaj testować ten z LRP ale jestem zarobiona i nie miałam czasu nałożyć Lecę wreszcie pisać mój referat z historii sztuki, bo od rana sie nie mogę za to zabrać
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 15:40   #799
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hejka wszystkim
witam nowych w wątku



Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
czy choroba migdałków, powracające co jakiś czas zapalenie może mieć wpływ na kurację? albo mi się wydaje, albo gdzieś o tym czytałam i jestem ciekawa co wiecie na ten temat.
tak samo-czy można przebijać chrząstkę ucha, czy może być problem w gojeniu ?
ja czytałam, że po wycięciu migdałków dziewczynie skończył się ropny trądzik, ale o tej zależności nic więcej nie wiem

co do przebijania, to po prostu chrząstka może Ci się długo paprać, jestes podatniejsza tez na infekcje (jesli masz osłabiony organizm), etc

Cytat:
Napisane przez KarolciaU2 Pokaż wiadomość
znacie moze jakies fajne suplementy na wlosy i paznokcie ktore nie zawieralyby witaminy a i nie byly drogie?
tabletki Silica 100 tabletek ( 22,40zł), Vitapil 60tabletek (34,29zł)

Cytat:
Napisane przez Marynia19 Pokaż wiadomość
czy może ktoś z was bierze TRETINEX? bo ja mam problemy żeby go dostać... wycofują go chyba
mnie też w 6ciu aptekach powiadomiono, że od miesiaca nie ma tego leku w hurtowniach
nie wiem czy wycofują, ale coś jest na rzeczy
teraz szukam apteki stacjonarnej, która zamówi mi jakiś tani odpowiednik


też ja uwielbiam, przed kuracją mnie obsypywała drobiazgiem na twarzy, teraz jest idealna, nawilża, chroni, nie podraznia i nie bieli


ahm, co do filtrów, biindier prosze zgłoś się
czy to mleczko (co zamawiałyśmy z all) też masz takie granulkowarte?
konsystencja jest dużo rzadsza niż emulsji, bo to mleczko, zapach jest ten sam, tuba widać, że nie była otwierana, data wazności do października - wszytsko powinno być ok - ale po wylaniu mleczka na rękę widać w nim granulki, po rozsmarowaniu zostają 2-3 kuleczki, albo wcale. Też tak masz? (dodam, że mnie nie bieli, zachowuje się na twarzy i podczas dozowania jak emulsja), tylko te granulki
w razie czego zużyje do ochrony ciała.. odpisz pls
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-03, 20:16   #800
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

dzieki Silwena na ciebie zawsze mozna liczyc

a ja dzisiaj rowno 50dzien na tretinexie i powiem ze bywalo lepiej, denerwujace sa te slady po syfach, lekkie przebarwienia i male strupki, poza tym ok, troszke podkladu i malo bedzie widac

a tak wogole to wesolych swiat!!!
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 20:42   #801
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

u mnie 70dzień na Tretinexie
plecy całe w bolesnych ropniaczkach (mniejszych niż przed kuracją, ale bardziej bolesnych)
twarz w zaskórnikach zamknietych + parę krostek, łojotok skóry głowy powrócił, ale pewnie się to zmieni
parę dni temu podrapałam się w nocy po twarzy bo mnie swędziała, rano zobaczyłam się w lustrze - zdarta skóra w tych miejscach.. taka krucha bjacz.. poobcinam chyba paznokcie teraz się goi powoli, ale juz blednie

wysypka na dekolcie (2dni), przez 3 dni wysypka na rękach - zapomniałam o filtrze i o..
rumienie się nie zdarzają, czasem chwilowy burak ale mija po paru minutach

stawy, kręgosłup w dolnej części, mięśnie, pięty (wtf) - bolą MAKABRYCZNIE
czasem ledwo chodzę, godzina góra 3 na nogach i nie mogę się podnieść/chodzić/iść po schodach

dobrze, że już koniec przedświatecznej krzątaniny

dobranoc i

_______________________ /|------
_____Z d R o W y C h____/ |___,-^/
_P o G o D n Y c H _______Y ;|_//_/
__Ś w I ą T____________| jj /( .^
WIELKIEJNOCY_____>-"~v"
____________________/.........Y
___________________jo..o......|
__________________( ~T~.......j
___________________>._-;' __./
___________________/....."~" |
__________________Y... _,.......|
_________________/| ;-"~ _.....l
_________________/ l/ ,-"~........\
_________________\//\/...........- \
______________.__Y.........../....Y ___ W e s o ł e g o
________________._l........I.......! _ oraz _ u d a n e g o
______________.__]\....._\..../"\ __ o d p o c z y n k u
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,(" ~----( ~..Y...),,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 22:27   #802
biindier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 156
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość

ahm, co do filtrów, biindier prosze zgłoś się
czy to mleczko (co zamawiałyśmy z all) też masz takie granulkowarte?
konsystencja jest dużo rzadsza niż emulsji, bo to mleczko, zapach jest ten sam, tuba widać, że nie była otwierana, data wazności do października - wszytsko powinno być ok - ale po wylaniu mleczka na rękę widać w nim granulki, po rozsmarowaniu zostają 2-3 kuleczki, albo wcale. Też tak masz? (dodam, że mnie nie bieli, zachowuje się na twarzy i podczas dozowania jak emulsja), tylko te granulki
w razie czego zużyje do ochrony ciała.. odpisz pls
Zgłaszam się
Moje mleczko też granulkowate jest, ale jak wsmarowuję je w twarz to jakoś te granulki znikają, chociaż czasami czuję je na twarzy przy wklepywaniu, ale później ich już nie ma Miałam kiedyś w jakimś fluidzie Vichy też takie granulki i tak czasami się dzieje - to podobno nic takiego.
Powiedz mi za to dziewczyno jak Ty to robisz, że on Cię nie bieli?!
I czym matujesz filtry tak btw? Coś mi się kojarzy, że puder babmusowy/ czy jedwabny czy coś takiego?


Powiedzcie mi, co myślicie o potraktowaniu buźki jakimś lekko brązującym kremem - np z garniera kiedyś była taka seria skóra muśnięta słońcem, co bardzo leciutko krem zabrązawiał cerę. Nigdy tego typu kosmetyków do twarzy ni używalam, ale ostatnio moja bladość zaczęła mnie denerwować ( a przez wszystkie wcześniejsze lata byłam z nią pogodzona he he), i kombinuję jakby tu ją zniwelować i tak mi wlaśnie na myśl przyszedł taki krem. Tylko, że on też wysusza zapewne jak to wszystkie brązujące specyfiki. I nie wiem jakby się zachowywał na zizotekowanej cerze..
Jeśli macie jakieś doswiadczenie w tej kwestii to pomożcie ..
biindier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 22:34   #803
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez biindier Pokaż wiadomość
Zgłaszam się
Moje mleczko też granulkowate jest, ale jak wsmarowuję je w twarz to jakoś te granulki znikają, chociaż czasami czuję je na twarzy przy wklepywaniu, ale później ich już nie ma Miałam kiedyś w jakimś fluidzie Vichy też takie granulki i tak czasami się dzieje - to podobno nic takiego.
Powiedz mi za to dziewczyno jak Ty to robisz, że on Cię nie bieli?!
I czym matujesz filtry tak btw? Coś mi się kojarzy, że puder babmusowy/ czy jedwabny czy coś takiego?


Powiedzcie mi, co myślicie o potraktowaniu buźki jakimś lekko brązującym kremem - np z garniera kiedyś była taka seria skóra muśnięta słońcem, co bardzo leciutko krem zabrązawiał cerę. Nigdy tego typu kosmetyków do twarzy ni używalam, ale ostatnio moja bladość zaczęła mnie denerwować ( a przez wszystkie wcześniejsze lata byłam z nią pogodzona he he), i kombinuję jakby tu ją zniwelować i tak mi wlaśnie na myśl przyszedł taki krem. Tylko, że on też wysusza zapewne jak to wszystkie brązujące specyfiki. I nie wiem jakby się zachowywał na zizotekowanej cerze..
Jeśli macie jakieś doswiadczenie w tej kwestii to pomożcie ..

uzywalam kiedys wlasnie ten z garniera i nic mi nie dal, kompletnie wysmarowalam wszystko i jak wygladalam tak wygladalam szkoda mi tych 20zl, wiec ja osobiscie nie polecam ale moze inni maja lepsze doswiadczenie... ale z tego co pamietam to byl raczej delikatny, nic zlego mi nie zrobil.
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 09:24   #804
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam wszystkich
Wesołych świąt !

u mnie hmmm sama nie wiem, chyba jakaś poprawa ( w końcu..) tzn ogolnie chyba tego nie widac ale przy myciu czuję gładkość.. to nic że wychodzą takie dupeczki małe białe ale to jest nic w porównaniu z tym co było..

matura za miesiąc, stresu przybęcie to i poprawy nie bedzie
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 09:45   #805
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez biindier Pokaż wiadomość
Powiedz mi za to dziewczyno jak Ty to robisz, że on Cię nie bieli?!
I czym matujesz filtry tak btw? Coś mi się kojarzy, że puder babmusowy/ czy jedwabny czy coś takiego?
kurcze, bardzo chciałabym Ci pomóc, ale nie wiem jak
nie bieli mnie, bo widocznie akurat z moją cerą się on stapia, albo cuś, zwyczajnie wylewam sporo na dłoń nakładam na czoło, wylewam sporo na dłoń nakładam na policzki, jak zostanie to tez na brodę, albo dolewam. nastepnie delikatnie wmasowuje/rozsmarowuje. Szyja też się nie bieli, ani ręce. Brwi przeciągam patyczkiem z tonikiem, bo w nich lubi się gromadzić 'biel', reszta się ładnie wchłania, później łażę tak ze 20 min i patrze czy trzeba matowić - po emulsji nie trzeba, nie muszę nic nakładać. Po mleczku raz użyłam pudru sypkiego (Avon, Personal Match, Loose Powder), bo Avenki można matowić pudrami i bronzerami. Pudru bambusowego nie uzywam, to koszmar próbowałam kilkakrotnie i za każdym razem brzydko się trzymał filtra, widac było jego 'opiłki'. Dla mnie lepsza jest zwykła mąka ziemniaczana, bo jest miękka i nie bieli tak jak bambusowy, daję ją na Lirene'kę, a na Avene mleczko - puder z Avonu, nie ma pigmentu, na mojej buźce jest transparentny

może do tego 'muskania słońcem' spróbuj bronzera? z dobrym kosmetykiem i dobrym pędzlem daje piękny efekt, dodatkowo można sobie pięknie wymodelować kości policzkowe

Co do kremów itp, to mam tylko doświadczenie z nimi na nóżkach, na twarz nigdy nie uzywałam bo wszystkie mają zdolnosci do zapychania Teraz w czasie kuracji pewnie krzywdy nie zrobią pod tym kątem, no ale z wysuszeniem może być różnie, trzeba testować

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-04-04 o 09:47
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 09:48   #806
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

z doswiadczenie wiem ze matura to tylko duzo gadania, stresowania sie niepotrzebnie a jak przyjdzie co do czego t osie okazuje ze to takie wielkie nic po dwoch dniach po maturze czlowiek sie dziwi ze tyle strachu bulo o nic.

u mnie dzisiaj zero ropnych ale za to slady po starych dziadach... ale bede z nimi walczyc i wam zdjecia pokazywac mysle ze wogole pomysl wstawiania zdjec bylby fajny, wtedy my same bysmy mogly oceniac swoje postepy a takze postepy innych.
Ostatnio tak pomyslalam ze szkoda ze nie udzielaja sie dziewczyny ktore juz ukonczyly kuracje ale zaraz przyszla mysle ze to wlasciwie jest pocieszajace bo to znaczy ze one sie wyleczyly i nie maja juz problemow z cera
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 10:17   #807
Jagoda0033
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 56
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

cześć dziewczyny ; )
u mnie chyba pogorszenie cery , no tak 4 dzień Curacne.. mam nadzieję, że to pogorszenie się skończy za tydzień ,bo idę na imprezę w sobotę i chcę dobrze wyglądać ,a nie chcę dawać podkładu na całą noc, bo wiem jak to potem się kończy .. ; /
Ogólnie moja buźka jest teraz zaczerwieniona i tak jakby przebarwienia się jakoś zaostrzyły, no ale zobaczymy.. piję dużo zielonej herbaty, mam nadzieję że dam radę do soboty ,trzymajcie kciuki ;-* !
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.." ;*
Jagoda0033 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 10:34   #808
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

trzymam!
ja rowniez zaczelam pic zielona herbate i o dziwo schudlam 1kg w ciagu 5dni a wiadomo ze w swieta to sie raczej tyje juz kocham ta zielona herbatke
co do pogorszenia cery to ja przez pierwsze dwa tygodnie mialam spokoj, nawet sie poprawilo a potem jak poszlo to ho ho ale to nie bylo tak ze jakas straszna tragedia, dalo sie to troche zakamuflowac... poza tym bylam psychicznie przygotowana na wysyp i sie nawet cieszylam ze on jest bo wiedzialam ze cera sie oczyszcza i ze teraz moze byc juz tylko lepiej, takze glowa do gory!
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 11:10   #809
Jagoda0033
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 56
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

mhm ja też przy zielonej herbacie chudnę tak sama z siebie ,uwielbiam ten smak ,mmm ;* .
dzięki ,dzięki modle się żeby nic nowego nie powstało ,tylko to się zagoiło.. oo to by było fajnie .. ale jeszcze miesiączke powinnam dostać jutro ,to jak zwykle coś nowego się pojawi, ale cóż.. takie życie, ; )
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.." ;*
Jagoda0033 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 11:13   #810
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
Pachnie bardzo delikatnie i przyjemnie. Miałam dzisiaj testować ten z LRP ale jestem zarobiona i nie miałam czasu nałożyć Lecę wreszcie pisać mój referat z historii sztuki, bo od rana sie nie mogę za to zabrać
Jak będziesz już po testach, to czekam na recenzję!

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
matura za miesiąc, stresu przybęcie to i poprawy nie bedzie
Matura to bzdura! Za dużo szumu wokół niej robią i to wywiera największą presję na maturzystach Patrząc przez pryzmat studiów stwierdzam, że maturę mogłabym pisać codziennie


Hih, i mam kolejne święta na Curacne Boże Narodzenie było jeszcze pod znakiem syfków i kilku żółtych łebków, za to teraz mam na buzi gładkośc i czystość (jedynie te blizny... )
Od razu milej będzie spotykać się z rodziną Tylko buźkę muszę ładnie ofiltrować, bo słonko świeci, a nie chcę latać z burakiem na polikach


Spokojnych świąt Wam życzę! I żebyśmy były z dnia na dzień piękniejsze!
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.