Dlaczego tak się dzieje z moim ciałem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-09, 20:27   #1
MrsClaudia
Raczkowanie
 
Avatar MrsClaudia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 103

Dlaczego tak się dzieje z moim ciałem?


Hej.
Pytanie dosyć nietypowe, ale nie wiem o co chodzi. No więc mam 160cm i 44kg (i od roku nic się nie zmieniło), mam 17 lat i zauważyłam ostatnio, że mam mniejszy obwód pupy oraz piersi, a o wiele większy przyrost w talii. Jeszcze z 1-1,5 miesiąca temu miałam w pupie 89cm, teraz mam 84. W piersiach już nie pamiętam, ale zauważyłam, że różnica to ok. 4 cm (w dół), a mój brzuch z 58cm na 64cm - taki flak mi się zrobił jakby. O co chodzi? Co zrobić, aby nie było coraz to gorzej - a tego się bardzo obawiam. Odżywiam się tak jak zawsze, jakie ćwiczenia powinnam robić?

Edytowane przez MrsClaudia
Czas edycji: 2014-01-09 o 20:31
MrsClaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 05:12   #2
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 919
Dot.: Dlaczego tak się dzieje z moim ciałem?

.

Edytowane przez papryczzka
Czas edycji: 2014-01-10 o 07:24
papryczzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 10:26   #3
Kuningatar
Raczkowanie
 
Avatar Kuningatar
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Fennia
Wiadomości: 459
Dot.: Dlaczego tak się dzieje z moim ciałem?

To może być reakcja na stres albo oznaka jakichś problemów hormonalnych. Albo niewłaściwa dieta. Napisz dokładniej co jesz, w jakich ilościach i jak często.
Btw, jesteś z natury taka szczupła, czy się odchudzałaś?
__________________
You say I'm getting older. I say I'm getting better.
Kuningatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 10:47   #4
klio69
Raczkowanie
 
Avatar klio69
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 401
Dot.: Dlaczego tak się dzieje z moim ciałem?

Może jakiś przełom w dojrzewaniu..
ale wydaje mi się, że nie ma podstaw do tego by zaprzątać sobie umysł tymi centymetrami, przy Twojej wręcz idealnej wadze
klio69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 18:36   #5
MrsClaudia
Raczkowanie
 
Avatar MrsClaudia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 103
Dot.: Dlaczego tak się dzieje z moim ciałem?

DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI!


Cytat:
Napisane przez Kuningatar Pokaż wiadomość
To może być reakcja na stres albo oznaka jakichś problemów hormonalnych. Albo niewłaściwa dieta. Napisz dokładniej co jesz, w jakich ilościach i jak często.
Btw, jesteś z natury taka szczupła, czy się odchudzałaś?
Raczej nie mam problemów hormonalnych. Ostatnio też robiłam sobie różne badania krwi na anemię, cholesterol, niedobór żelaza, trójglicerydy (chyba tak to się nazywa) etc. i wszystko jest prawidłowe. Co do stresu: noo stresuję się zwłaszcza szkołą - od zawsze - i wiem, że to może spowodować spadek wagi, ale u mnie się nic nie zmieniło tylko ta przemiana w obwodach. Tu większe, tu mniejsze :\ Jestem z natury taka szczupła i nigdy się nie odchudzałam. A co do diety to jem na śniadanie - kanapkę z np. wędliną albo owsiankę, drugie śniadanie w szkole: dalej jakaś kanapka najczęściej z tym samym. Później obiad to zwyczajny, domowy, np. kotlet z ziemniakami i sałatką. Na kolację: najczęściej coś z jajka typu jajecznica. Piję na co dzień wodę gazowaną mineralną i raz na tydzień szklanka soku. Jem w ciągu dnia produkty solone typu krakersy i paluszki, ale w małej ilości. Co 2 tyg. zjem z 2 kawałki pizzy takie małe i to na tyle z fast foodów.

Cytat:
Napisane przez klio69 Pokaż wiadomość
Może jakiś przełom w dojrzewaniu..
ale wydaje mi się, że nie ma podstaw do tego by zaprzątać sobie umysł tymi centymetrami, przy Twojej wręcz idealnej wadze
Chcę dobrze wyglądać. Poza tym spadają mi po tym spadku spodnie i wyglądają jak worek przez ten obwód pupy - moja mama sama zauważyła xD Chcę temu zaradzić, bo nie chce mieć zaraz 80cm obwodu pupy, mieć okrągły brzuch i być ogólnie deską.

Edytowane przez MrsClaudia
Czas edycji: 2014-01-10 o 18:38
MrsClaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 13:58   #6
MrsClaudia
Raczkowanie
 
Avatar MrsClaudia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 103
Dot.: Dlaczego tak się dzieje z moim ciałem?

Pomoże mi ktoś? Doradzi co robić, co ćwiczyć, co zrobić, abym ponownie miała takie same obwody jak niedawno?
MrsClaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 08:21   #7
Kuningatar
Raczkowanie
 
Avatar Kuningatar
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Fennia
Wiadomości: 459
Dot.: Dlaczego tak się dzieje z moim ciałem?

Cytat:
Napisane przez MrsClaudia Pokaż wiadomość
Raczej nie mam problemów hormonalnych. Ostatnio też robiłam sobie różne badania krwi na anemię, cholesterol, niedobór żelaza, trójglicerydy (chyba tak to się nazywa) etc. i wszystko jest prawidłowe. Co do stresu: noo stresuję się zwłaszcza szkołą - od zawsze - i wiem, że to może spowodować spadek wagi, ale u mnie się nic nie zmieniło tylko ta przemiana w obwodach. Tu większe, tu mniejsze :\ Jestem z natury taka szczupła i nigdy się nie odchudzałam. A co do diety to jem na śniadanie - kanapkę z np. wędliną albo owsiankę, drugie śniadanie w szkole: dalej jakaś kanapka najczęściej z tym samym. Później obiad to zwyczajny, domowy, np. kotlet z ziemniakami i sałatką. Na kolację: najczęściej coś z jajka typu jajecznica. Piję na co dzień wodę gazowaną mineralną i raz na tydzień szklanka soku. Jem w ciągu dnia produkty solone typu krakersy i paluszki, ale w małej ilości. Co 2 tyg. zjem z 2 kawałki pizzy takie małe i to na tyle z fast foodów.
Jeszcze odnośnie tego stresu. Stres może spowodować ogólny spadek wagi, ale chroniczny stres może przyczynić się do odkładania tkanki tłuszczowej właśnie na brzuchu. Nie mam pod ręką gotowych publikacji, ale w sieci znajdziesz masę informacji o związku kortyzolu z tyciem.
Aktywność fizyczna jest oczywiście wskazana, ale pamiętaj, że zbyt intensywne i częste ćwiczenia również podnoszą poziom kortyzolu, więc niekoniecznie sprzyjają zrzucaniu brzucha. 3-4 razy w tygodniu zupełnie wystarczy. Najlepiej gdyby był to trening siłowy - pomoże zaokrąglić odpowiednie miejsca
Ale jakby nie bylo, prawidłowe odżywianie jest podstawą sukcesu. Ogranicz przetworzone produkty typu krakersy, ciastka czy płatki śniadaniowe, pamiętaj o warzywach i owocach, dorzuć trochę orzechów, oliwek czy awokado.
Myślę też, że ważna jest cierpliwość. Nie stresuj się, jeśli nie osiągniesz oczekiwanych efektów od razu. Twoje ciało nadal się zmienia i za kilka lat możesz wyglądać zupełnie inaczej niż dziś. Najlepsze co możesz zrobić, to po prostu żyć zdrowo
__________________
You say I'm getting older. I say I'm getting better.
Kuningatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 22:14   #8
Alieen
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 12
Dot.: Dlaczego tak się dzieje z moim ciałem?

Odstawić wszystkie leki ! serio mówię pewnie sie nie przyznasz ale większość ma uboczne efekty tego typu.
Bo jak każdy wie lek ma zawsze efekty uboczne.

Edytowane przez Alieen
Czas edycji: 2014-01-12 o 22:16
Alieen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 11:41   #9
Kuningatar
Raczkowanie
 
Avatar Kuningatar
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Fennia
Wiadomości: 459
Dot.: Dlaczego tak się dzieje z moim ciałem?

Cytat:
Napisane przez Alieen Pokaż wiadomość
Odstawić wszystkie leki ! serio mówię pewnie sie nie przyznasz ale większość ma uboczne efekty tego typu.
Bo jak każdy wie lek ma zawsze efekty uboczne.
Słuszna uwaga. Nie przyszło mi to wcześniej do głowy.
__________________
You say I'm getting older. I say I'm getting better.
Kuningatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 21:40   #10
MrsClaudia
Raczkowanie
 
Avatar MrsClaudia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 103
Dot.: Dlaczego tak się dzieje z moim ciałem?

Aktualnie biegam na bieżni 3-4 razy w tyg. ale po 15-20 min. i z tygodnia na tydzień coraz to dłużej. Dzisiaj także ćwiczyłam z Mel B - pupę i abs. Czy jeżeli ćwiczyłabym z nią na pupę, abs, brzuch i nogi to są to odpowiednie ćwiczenia dla mnie? Jak myślicie co zrobić z ramionami, które są okropnie chude. Ogólnie całe ręce mam chude jak szkielet :\

A co do leków: stosuję w ciągu dnia Izotek na trądzik (co 3 dni po 2 tabletki) - od miesiąca - i codziennie rano magnez, ale nie wydaje mi się, że to mogłoby źle wpłynąć na moją sylwetkę, bo jeszcze kiedy stosowałam Izotek (1 kuracja, teraz jest 2) przez 7 miesięcy to byłam ciągle taką chudzinką. Tak samo jest z magnezem. Dopiero teraz coś się zmieniło.

Edytowane przez MrsClaudia
Czas edycji: 2014-01-13 o 21:41
MrsClaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 16:57   #11
Kuningatar
Raczkowanie
 
Avatar Kuningatar
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Fennia
Wiadomości: 459
Dot.: Dlaczego tak się dzieje z moim ciałem?

Skutki uboczne Izoteku mogą się pojawić po wielu miesiącach od zakończenia kuracji. Może dopiero teraz zaczynasz odczuwać skutki pierwszej kuracji. Na ulotce dodatkowo jest napisane, że skutki uboczne nie są do końca poznane. Być może Twoje ciało reaguje właśnie tak. Powiem Ci szczerze, że ja się bałam Izoteku i nigdy się nie odważyłam go brać, mimo dość poważnego stanu.
__________________
You say I'm getting older. I say I'm getting better.
Kuningatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-14, 18:35   #12
MrsClaudia
Raczkowanie
 
Avatar MrsClaudia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 103
Dot.: Dlaczego tak się dzieje z moim ciałem?

Wiesz co, ja już miałam i mam dość trądziku, więc jest mi to obojętne czy Izotek zażywam, czy nie. U mnie każdy z rodziny miał przez długie lata trądzik (od nastoletniego wieku do 30). Niektórzy dalej mają i niczym nie potrafią go wyleczyć mimo odpowiedniej diety. A ja jako, że już mam go od 7 lat, nie widzę innego wyjścia i po prostu biorę codziennie po jednej kapsułce, a co 3 dni po dwie. Powinnam codziennie brać po 2, ale przez to czuję bóle żołądka. Pierwszą kurację rozpoczęłam w wieku 14-15 lat.

Ale przecież można coś z tym zrobić i nie będę ciągle sobie tłumaczyć, że będę miała odpychającą (przynajmniej dla mnie) sylwetkę, bo chcę mieć czystą buzię i nic na to nie poradzę

Edytowane przez MrsClaudia
Czas edycji: 2014-01-14 o 19:36
MrsClaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-14 19:35:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:15.