Zwrot podatku, jak wypełnić PIT - wątek zbiorczy. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-01, 19:48   #181
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Pytanie o PIT

Cytat:
Napisane przez koniarka Pokaż wiadomość
Liczy się przychód, czyli kwota brutto.
Dzięki za odpowiedź.
Zastanawia mnie tylko czemu na wielu portalach, m.in o tematyce właśnie pitów itp. wszyscy piszą dochód... Z czego wynika ta rozbieżność?
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 20:10   #182
mysiunia85g
Zadomowienie
 
Avatar mysiunia85g
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 610
Dot.: Pytanie o PIT

Cytat:
Napisane przez marchwiowa Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
Ja też się "wtranżolę" do wątku.
Pit-u jeszcze nie otrzymałam, ale w miejscu pracy dowiedziałam się, że agencja pracy prześle je NAJWCZEŚNIEJ 15 marca.
Czy mogę w takim razie gdzieś zgłosić tę cholerna agencję (która zresztą zawsze z opóźnieniem robi wypłaty).
Wiecie, tak, żeby najlepiej nałożyli na nią jakąś karę
PIP-Państwowa Inspekcja Pracy
mysiunia85g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 07:46   #183
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: PIT 11 z kilku firm - co zrobić?

Witam
Nie bede zaśmiecać forum i pozwole sobie podłączyć sie pod temat.
W 2009 roku uczestniczyłam w kursie dla osób bezrobotnych który był zorganizowany z funuszy unijnych oraz przez urząd pracy, kurs trwał 3 m-cy.
W czasie kursów otrzymywałam stypenium na łączną kwote 830 zł, od organizatorów otrzymałam teraz pit 8c, czy od tej kwoty bede musiała zapłacić podatek? Pierwszy raz jestem uczestniczyłam w takim kursie i nie wiem jak mam sie teraz rozliczyć.
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 10:48   #184
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Pytanie o PIT

A ja mam takie pytanie. Uczę się zaocznie, mam męża, jestem na stażu, przedtem pracowałam na umow-zlecenie. Na jakich zasadach działa odliczanie kasy za naukę? I jakiej wysokości musiałąbym mieć podatek odprowadzony, żebym mogła to ewentualnie odliczać?
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 12:54   #185
Sloneczko555xxx
Zakorzenienie
 
Avatar Sloneczko555xxx
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 140
POMOCY !!! nie otrzymałam PIT od pracodawcy, co robić?

Witam zakładam wątek ponieważ mam prośbę do osób które się orientują co robić..... natomiast, pracowałam niecałe 3 miesiące u ubiegłym roku, miałam stawkę brutto 2000 zł..... dostałam wynagrodzenie już po zwolnieniu z pracy, w sumie 2700 zł czyli nie za wszystkie dni mojej pracy.... była to praca w firmie u mojego wujka więc nie poszłam do sądu, PIP kontrolował już ta firmę lecz chyba nic więcej nie da mi się wyciągnąć..... PROSZĘ O POMOC ponieważ nie mam PIT 11 i nie wiem co zrobić, nie mam się jak rozliczyć, nawet nie wiem czy prezes firmy odprowadzał podatek ..... nie posiadam żadnych potwierdzeń otrzymania wynagrodzenia ponieważ miałam przelew na konto bankowe a juz tego rachunku nie posiadam...... jestem z wykształcenia chemikiem więc wiedzę na takie tematy nie posiadam, rozliczyć się muszę..... tylko nie wiem jak... proszę o radę, gdzie mam się udać i jak mniej więcej wybrnąć z tej dramatycznej sytuacji..... teraz mi nie zależy moge iść do sądu czy gdziekolwiek tylko żebym nie musiała płacić kary do US

Proszę pomóżcie, będę bardzo zobowiązana
__________________
Synuś

Sloneczko555xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 13:21   #186
Amarath
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 65
Dot.: PIT 11 z kilku firm - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez anetak Pokaż wiadomość
Witam
Nie bede zaśmiecać forum i pozwole sobie podłączyć sie pod temat.
W 2009 roku uczestniczyłam w kursie dla osób bezrobotnych który był zorganizowany z funuszy unijnych oraz przez urząd pracy, kurs trwał 3 m-cy.
W czasie kursów otrzymywałam stypenium na łączną kwote 830 zł, od organizatorów otrzymałam teraz pit 8c, czy od tej kwoty bede musiała zapłacić podatek? Pierwszy raz jestem uczestniczyłam w takim kursie i nie wiem jak mam sie teraz rozliczyć.
830 x18%=149,40-ulga caloroczna 556,02= 0
nie wychodzi nic do zapłacenia .
pozatym kwota nie powodująca obowiązku podatkowego to 3091zl , więc dochód 830 jeśli tylko masz to nie trzeba sie rozliczać z fiskusem
pozdrawiam
Amarath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 13:43   #187
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: POMOCY !!! nie otrzymaąłm PIT od pracodawcy , co robić?

Masz prawo żądać pitu od pracodawcy, tym bardziej, jeśli masz umowę o pracę. Zawsze możesz postraszyć go, że zgłosisz to do skarbówki...
Co do samego zgłaszania, to jeśli pójdziesz do pitowni i powiesz, że pracowałaś a pracodawca odmawia Ci wydania Twojego pitu, to Tobie chyba nie będą grozić konsekwencje... tylko musiałabyś pogadać o tym z naczelnikiem... W końcu Ty robisz co możesz, a w przepisach jest coś o "dokonaniu należytych staranności".
Iść do Niego bym się nie bała na Twoim miejscu, w razie czego dowiesz się co masz robić dalej

Ale firma, to będzie miała niewesoło, bo jeśli podpisali z Tobą umowę o pracę a przy kontroli wyjdzie, że nie odprowadzili podatku, to będą musieli płacić jakieś kary...

Też nie jestem expertem w tej dziedzinie, ale wydaje mi się, że jest tak jak napisałam...
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-11, 14:23   #188
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: PIT 11 z kilku firm - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez Amarath Pokaż wiadomość
830 x18%=149,40-ulga caloroczna 556,02= 0
nie wychodzi nic do zapłacenia .
pozatym kwota nie powodująca obowiązku podatkowego to 3091zl , więc dochód 830 jeśli tylko masz to nie trzeba sie rozliczać z fiskusem
pozdrawiam
Bardzo dziękuje za odpowiedź mam jeszcze jeden pit 11, umowa zlecenie na 1400 zł
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 18:18   #189
A_neska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 189
GG do A_neska
Dot.: PIT 11 z kilku firm - co zrobić?

Amarath - niestety nie zgodzę się z tobą, w kwestii w której mówisz, że nie trzeba składać zeznania.
Każda osoba, która w roku 2009 otrzymała jakikolwiek dochód musi się rozliczyć z Urzędem Skarbowym, czyli złożyć odpowiednią deklarację. Nawet jesli należny podatek wyniesie 0 zł.

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Amarath Pokaż wiadomość
830 x18%=149,40-ulga caloroczna 556,02= 0
nie wychodzi nic do zapłacenia .
pozatym kwota nie powodująca obowiązku podatkowego to 3091zl , więc dochód 830 jeśli tylko masz to nie trzeba się rozliczać z fiskusem
pozdrawiam
to, że nie ma do zapłacenia podatku to się zgodzę, ale kwota 3091 zł to nie jest, jak napisałaś - kwota nie powodująca obowiązku podatkowego, lecz jest to kwota wolna od podatku, co oznacza, że jeśli w ciągu całego roku 2009 zarobiliśmy mniej niż 3091 zł to nie musimy płacić podatku od naszego dochodu i tym samym wszystkie zaliczki pobrane przez płatników zostaną nam zwrócone

A z fiskusem musi rozliczyć się każdy, kto osiągnął dochód w poprzednim roku podatkowym

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez anetak Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuje za odpowiedź mam jeszcze jeden pit 11, umowa zlecenie na 1400 zł
umowę zlecenia wpisujesz odpowiednio w rubrykach 47-51 - "działalność wykonywana osobiście..." a stypendium w "inne źródła nie wymienione ..." - rubryki 57-61 - oczywiście w pit-37

Edytowane przez A_neska
Czas edycji: 2010-03-11 o 18:19
A_neska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 20:07   #190
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491
Dot.: POMOCY !!! nie otrzymaąłm PIT od pracodawcy , co robić?

Jeśli miałaś umowę to pracodawca do końca lutego miał obowiązek ten PIT wysłać(liczy się data stempla).
Nie rozumiem trochę dlaczego po prostu nie zadzwonisz do firmy w której pracowałaś. Sama ostatnimi czasy wysyłałam PIT-y pocztą polską i mimo, że były to listy polecone dochodziły po dwóch tygodniach....
Zadzwoń i zapytaj, być może gdzieś się zawieruszył na poczcie.
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 21:08   #191
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: POMOCY !!! nie otrzymaąłm PIT od pracodawcy , co robić?

A co jeśli się nie dostanie PIT-u a nie ma się kopii umowy? Firma stała się nieuchwytna, wcześniej nie było problemu, mimo że też nie miałam kopii umowy. Może teraz oni unicestwili wszystkie umowy i wyjdzie na to, że jak złożę PIT z oszacowaną kwotą i zawiadomieniem, że nie dostałam PIT-u itd, to dostanę karę za chęć wyłudzenia pieniędzy :/
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-11, 21:18   #192
Sloneczko555xxx
Zakorzenienie
 
Avatar Sloneczko555xxx
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 140
Dot.: POMOCY !!! nie otrzymaąłm PIT od pracodawcy , co robić?

Powiem szczerze że ja nie mam pojęcia gdzie ta firma już ma siedzibę, wujek juz tam nie jest w zarządzie i powiedzmy że "umył" ręce....... jutro chyba pójdę do jakiegoś darmowego prawnika.....
__________________
Synuś

Sloneczko555xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 21:39   #193
Amarath
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 65
Dot.: PIT 11 z kilku firm - co zrobić?

A-neska
masz racje oczywiście ,źle napisałam
Amarath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 13:21   #194
zuza87
Przyczajenie
 
Avatar zuza87
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 14
GG do zuza87
Dot.: POMOCY !!! nie otrzymaąłm PIT od pracodawcy , co robić?

Ja mam taka samą sytuację.
Zadzwoniłam więc do urzędu skarbowego i tam Pani udzieliła mi następujących informacji:
- że mogę sama wypełnić PIT a do niego najlepiej dołączyć kopie maili, w których upominałaś się pracodawcy o PIT.
- jeżeli okaże się, że pracodawca nie odprowadził za Ciebie podatku i składek on będzie ponosił całą odpowiedzialność za zaistniałą sytuację i będzie miał prawdopodobnie kontrole z US.
- Ty jako pracownik nie będziesz ponosiła żadnych konsekwencji

Co ważne, musisz mieć umowy (jeżeli ich nie masz jest to kolejne zaniedbanie ze strony pracodawcy, ponieważ każda umowa musi być "sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach", 1 dla pracownika + 1 dla pracodawcy), kopie maili lub listów z upomnieniami do pracodawcy. Na początek jednak tak jak pisała Sikorka0204, zadzwoń najpierw do firmy zapytaj czy wysłali, jeżeli tak poproś o nr listu i wtedy dzwoń na pocztę, bo może faktycznie gdzieś się zawieruszył..
__________________
If you don't ask, the answer is always no...
zuza87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 18:50   #195
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Pytanie o PIT

Witam, też mam pytanie odnośnie PIT-u


Mieszkam aktualnie w innym mieście niż jestem zameldowana, z dniem 31 grudnia 2009 roku mieszkałam już w tym innym mieście, więc klasyfikuje mnie to do tego, abym złożyła zeznanie w miejscu zamieszkania, tak?I tu mam problem. Muszę wypełnić NIP3 i - mam go wysłać do dotychczasowego urzędu skarbowego czy oddac razem z zeznaniem do urzędu w miejscu zamieszkania?
Aha i w NIP3 wpisuję, ze nastąpiła zmiana właściwości naczelnika urzędu skarbowego, tak?
Byłabym wdzięczna za szybką odpowiedź
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 07:15   #196
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Pytanie o PIT

Cytat:
Napisane przez nefre Pokaż wiadomość
Witam, też mam pytanie odnośnie PIT-u


Mieszkam aktualnie w innym mieście niż jestem zameldowana, z dniem 31 grudnia 2009 roku mieszkałam już w tym innym mieście, więc klasyfikuje mnie to do tego, abym złożyła zeznanie w miejscu zamieszkania, tak?I tu mam problem. Muszę wypełnić NIP3 i - mam go wysłać do dotychczasowego urzędu skarbowego czy oddac razem z zeznaniem do urzędu w miejscu zamieszkania?
Aha i w NIP3 wpisuję, ze nastąpiła zmiana właściwości naczelnika urzędu skarbowego, tak?
Byłabym wdzięczna za szybką odpowiedź
Wysyłasz do nowego urzędu, zaznaczasz że zmieniła się właściwość naczelnika i w kolejnym polu poprzednio właściwy naczelnik urzędu skarbowego.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 07:43   #197
whiteChoc0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 239
Dot.: Pytanie o PIT

Bardzo proszę o odpowiedz :
Czy jak pracowałam 3 miesiące, na umowe o pracę, i moje zarobki nie przekroczyły nawet 2000 zł , to czy muszę wypełniać PIT ?
whiteChoc0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 09:56   #198
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Pytanie o PIT

Cytat:
Napisane przez whiteChoc0 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o odpowiedz :
Czy jak pracowałam 3 miesiące, na umowe o pracę, i moje zarobki nie przekroczyły nawet 2000 zł , to czy muszę wypełniać PIT ?
Tak, zawsze jeżeli ma się umowę o pracę to trzeba się rozliczyć. Przy tych zarobkach to jeżeli zapłaciłaś jakiś podatek to dostaniesz zwrot.

Tylko w przypadku umów zleceń do 200 zł, zleceniodawca płaci podatek ryczałtowy i tego się nie rozlicza.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 10:37   #199
whiteChoc0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 239
Dot.: Pytanie o PIT

wielkie dzięki za odpowiedz !!
whiteChoc0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 22:01   #200
Mneme
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 619
Dot.: zwrot podatku....

Witam dziewczyny, pozwoliłam sobie zadać pytanie w tym wątku... mam prośbę, czy któraś z Was mogłaby powiedzieć mi jak obliczyć ile dostanę zwrotu podatku? Z góry dzięki
Mneme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 22:14   #201
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: zwrot podatku....

Własnie mam podobny problem,rozliczalam sie na poczatku kwietnia,a zwrotu nie dostala do dzis.Mam nadzieje,ze telefon do urzedu zalatwi sprawe... rok temu przeslali mi pieniadze po jakis 3 tyg.
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 05:27   #202
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: zwrot podatku....

Cytat:
Napisane przez blueania Pokaż wiadomość
Własnie mam podobny problem,rozliczalam sie na poczatku kwietnia,a zwrotu nie dostala do dzis.Mam nadzieje,ze telefon do urzedu zalatwi sprawe... rok temu przeslali mi pieniadze po jakis 3 tyg.
W takim razie musisz poczekać do początku lipca - urząd ma 3 miesiące na rozliczenie. Skoro rozliczałaś się na początku kwietnia, to dosyć późno, a z tego co mi wiadomo im później się złoży, tym dłużej się czeka, niektórzy dostają nawet na koniec lipca...
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 07:54   #203
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: zwrot podatku....

Cytat:
Napisane przez Mneme Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny, pozwoliłam sobie zadać pytanie w tym wątku... mam prośbę, czy któraś z Was mogłaby powiedzieć mi jak obliczyć ile dostanę zwrotu podatku? Z góry dzięki
Zwrotu podatku dostaniesz tyle ile jest zapisane w rozliczeniu, bo chyba zrobiłaś rozliczenie roczne?

Jeżeli podałaś numer konta do US do dostaniesz całą kwotę, a jak nie podałaś to prześlą pieniądze pocztą i potrącą sobie chyba 7 zł kosztów.

No chyba że masz małą kwotę do zwrotu (chyba limit wynosi 10 zł), to wtedy Urząd nie oddaje pieniędzy, dopiero gdy się uzbiera większa kwota to odda.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 11:23   #204
Mneme
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 619
Dot.: zwrot podatku....

Oczywiście zrobiłam rozliczenie roczne
Niestety zrobiła to za mnie księgowa, a teraz jestem dość daleko od miejsca zamieszkania i nie mam możliwości sprawdzenia, ile w tym rozliczeniu jest zapisane.
Mneme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 12:38   #205
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: zwrot podatku....

Cytat:
Napisane przez Mneme Pokaż wiadomość
Oczywiście zrobiłam rozliczenie roczne
Niestety zrobiła to za mnie księgowa, a teraz jestem dość daleko od miejsca zamieszkania i nie mam możliwości sprawdzenia, ile w tym rozliczeniu jest zapisane.
No to nie wyliczysz bo rozumiem że wszystkie dane do PITu również są daleko.

Tak ogólnie to jeżeli pracowałaś cały rok i nie skorzystałaś z żadnej ulgi to nie dostaniesz żadnego zwrotu.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 17:32   #206
Mneme
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 619
Dot.: zwrot podatku....

Nie pracowałam cały rok, tylko kilka miesięcy... czy jakieś znaczenie ma to, że były to umowy zlecenie i jedna umowa o dzieło?
Mneme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 20:43   #207
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: zwrot podatku....

Cytat:
Napisane przez Mneme Pokaż wiadomość
Nie pracowałam cały rok, tylko kilka miesięcy... czy jakieś znaczenie ma to, że były to umowy zlecenie i jedna umowa o dzieło?
Tak ma znaczenie, przy tych umowach płaciłaś cały podatek czyli jeżeli podstaw opodatkowania wynosiła więcej niż 3091 (wynagrodzenie brutto - składki na ZUS), to do zwrotu będziesz maiła całą kwotę wolną od podatku czyli 556 zł, no chyba ze jeszcze korzystałaś z jakiejś ulgi to wtedy może być jeszcze więcej do zwrotu.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 21:38   #208
MissHuffy
Zakorzenienie
 
Avatar MissHuffy
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 917
Dot.: zwrot podatku....

Cytat:
Napisane przez blueania Pokaż wiadomość
Własnie mam podobny problem,rozliczalam sie na poczatku kwietnia,a zwrotu nie dostala do dzis.Mam nadzieje,ze telefon do urzedu zalatwi sprawe... rok temu przeslali mi pieniadze po jakis 3 tyg.
niby te 3 miesiące.. to jakim cudem zwrócili mi pieniądze po roku czasu... myślałam że maks we wrześniu (jak kilku moich znajomych) dostane zwrot jesli pit złożyłam w ostatni dzień... dopiero w lutym tego roku dostałam pieniądze za tamten rok
__________________
Nie stój.Drogę wytycza się idąc.
MissHuffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 07:57   #209
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: zwrot podatku....

Cytat:
Napisane przez MissHuffy Pokaż wiadomość
niby te 3 miesiące.. to jakim cudem zwrócili mi pieniądze po roku czasu... myślałam że maks we wrześniu (jak kilku moich znajomych) dostane zwrot jesli pit złożyłam w ostatni dzień... dopiero w lutym tego roku dostałam pieniądze za tamten rok
No to musieli coś przegapić, zgodnie z przepisami mają 3 miesiące od złożenia deklaracji.

W Twojej sytuacji powinnaś domagać się odsetek za spóźnienie.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 06:25   #210
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

Hej,

Rozliczyłam jak się co roku w kwietniu i do tej pory nie mam zwrotu podatku. Oficjalnie US ma czas do konca lipa a już jest listopad. Gdy zadzwoniłam dowiedzieć się, czy wszystko w porządku, to powiedzieli, że jakby było inaczej to dawno by już się odezwali. Czy miał ktoś z was podobną sytuację? Gnębi mnie to trochę, tym bardziej, że z urzędniczkami nie za bardzo można porozmawiać
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-12 14:39:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.