Zwrot podatku, jak wypełnić PIT - wątek zbiorczy. - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-05, 06:36   #211
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

O ile dobrze pamiętam US, ma obowiązek w przeciągu 3 miesięcy przelać kwotę zwrotu podatku. Jeżeli tak się nie dzieje, to masz prawo żądać odsetek za każdy dzień zwłoki. Jeszcze dokładnie to sprawdzę
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 07:25   #212
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

masz dokladnie 3 miesiace na to by urzad zwrocił ci nadplate, dlatego spojrz dokladnie kiedy zlozylas deklaracje, jesli np 24 kwietnia,to termin dla US mijal 24 lipca. moze us przelal ci na konto nalezna kwote,a tego nie zauwazylas? jesli nie to masz prawo do ustawowych odsetek za kazdy dzien zwloki us.
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 07:31   #213
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

US ma 3 miesiące od daty ZATWIERDZENIA pitu, czyli sprawdzają, wklepują w komputer i max. po 3 miesiącach masz dostać zwrot. Nawet, jakbyś ostatniego kwietnia oddała pit, powiedzmy wklepali po 2 tygodniach akurat twój, to i tak najpóźniej kasa powinna być w sierpniu. Idź tam osobiście i interweniuj.

Jeśliby pit źle był wypełniony, to gwarantuję ci, że prędziutko by cię wezwali.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 09:06   #214
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

a podałaś nr konta? adres do przelewu?
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 10:19   #215
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

Nawet jeśli nie, to mają obowiązek wezwać do uzupełnienia danych.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 10:23   #216
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

a moze nie zauwazylas wplywu na swoje konto? czasami mozna przeoczyc cos takiego, jesli nie nie monitoruje dokladnie wplywow i wyplywow kasy z konta
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 10:29   #217
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a moze nie zauwazylas wplywu na swoje konto? czasami mozna przeoczyc cos takiego, jesli nie nie monitoruje dokladnie wplywow i wyplywow kasy z konta
Heh skąd to znam.
TŻ się wkurzył bo miał zwrotu 200 zł i do tej pory żadnych pieniędzy.
Zadzwonił borutę robić i co się okazało ? Zwrot podatku dostał na konto w lipcu Przegapił poprostu. Także z TŻetowskiego doświadczenia radzę sprawdzić konto wstecz
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :

Kallla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-05, 10:54   #218
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

Ja mam identyczną sytuację TŻ się rozliczył w kwietniu wysłalismy PITa (mam potwierdzenie trzymam je twardo w razie czego) i cisza mamy zamiar jechać tam sie dowiedzieć co i jak.
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 12:16   #219
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

Telefonicznie to sobie można było na zegarynkę zadzwonić

Osoba dorosła, która nie może porozumieć się przez telefon z urzędniczkami, powinna napisać pismo i złożyć w odpowiednim urzędzie skarbowym. Jednocześnie biorąc pieczatkę z adnotacją, że takie pismo rzeczywiście wpłynęło...

Oczywiście po uprzednim sprawdzeniu historii konta, tak żeby z siebie nie zrobić głupa
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 12:33   #220
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

no ja tez sie wlasnie tak zrobilam. wkurzalam sie, ze zwrotu nie dostalam, a tu kuku- 3 tyg. wczesniej dostalam przelew
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 13:14   #221
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

Po pierwsze sprawdź dokładnie konto bankowe wszystkie wpływy, można to przeoczyć czasami więc lepiej sprawdzić a potem po prostu się przejdź i zapytaj co się stało że nie masz zwrotu. Może były jakieś zajęcia nadpłaty (np.jakiś mandat który pokryli ze zwrotu). Czy to taki problem ? Bo ja naprawdę nie rozumiem tekstów typu że z kimś nie można się dogadać. Jeśli nie zadaje się konkretnych pytań to nie ma się konkretnych odpowiedzi. Dzwoniąc do jakiegokolwiek Urzędu nie pytasz czy wszystko w porządku (jakbyś dzwoniła do koleżanki jak się czuje) tylko pytasz czy nadpłata została do Ciebie wysłana i przelewem czy przekazem. Może nie mieli rachunku pieniążki poszły przez pocztę i nikt ich nie odebrał ? Są różne sytuacje. Daj znać co załatwiłaś bo jestem ciekawa
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-05, 21:58   #222
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

Cytat:
Napisane przez kasha64 Pokaż wiadomość
O ile dobrze pamiętam US, ma obowiązek w przeciągu 3 miesięcy przelać kwotę zwrotu podatku. Jeżeli tak się nie dzieje, to masz prawo żądać odsetek za każdy dzień zwłoki. Jeszcze dokładnie to sprawdzę
Dzięki
Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
masz dokladnie 3 miesiace na to by urzad zwrocił ci nadplate, dlatego spojrz dokladnie kiedy zlozylas deklaracje, jesli np 24 kwietnia,to termin dla US mijal 24 lipca. moze us przelal ci na konto nalezna kwote,a tego nie zauwazylas? jesli nie to masz prawo do ustawowych odsetek za kazdy dzien zwloki us.
Zgadza się, to też się dowiedziałam w US. Nie mogli mi przelać, gdyż nie podawałam im numeru konta.
[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;23059109]US ma 3 miesiące od daty ZATWIERDZENIA pitu, czyli sprawdzają, wklepują w komputer i max. po 3 miesiącach masz dostać zwrot. Nawet, jakbyś ostatniego kwietnia oddała pit, powiedzmy wklepali po 2 tygodniach akurat twój, to i tak najpóźniej kasa powinna być w sierpniu. Idź tam osobiście i interweniuj.

Jeśliby pit źle był wypełniony, to gwarantuję ci, że prędziutko by cię wezwali.[/QUOTE]
Tak też zrobię, choć po prostu chciałam się tu dowiedzieć czy jestem ewenementem, że tak powiem, czy też innym coś takiego się zdarzyło.
Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
a podałaś nr konta? adres do przelewu?
US co roku wysyła mi kasę pocztą. Numeru konta nie podałam.
Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a moze nie zauwazylas wplywu na swoje konto? czasami mozna przeoczyc cos takiego, jesli nie nie monitoruje dokladnie wplywow i wyplywow kasy z konta
Nie ma takiej mozliwości, bo nie podałam im numeru konta
Cytat:
Napisane przez Kallla Pokaż wiadomość
Heh skąd to znam.
TŻ się wkurzył bo miał zwrotu 200 zł i do tej pory żadnych pieniędzy.
Zadzwonił borutę robić i co się okazało ? Zwrot podatku dostał na konto w lipcu Przegapił poprostu. Także z TŻetowskiego doświadczenia radzę sprawdzić konto wstecz
[1=13aa9d55ec6ef8489ab3852 d90deb2979ef9d608;2306228 4]Ja mam identyczną sytuację TŻ się rozliczył w kwietniu wysłalismy PITa (mam potwierdzenie trzymam je twardo w razie czego) i cisza mamy zamiar jechać tam sie dowiedzieć co i jak.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Telefonicznie to sobie można było na zegarynkę zadzwonić

Osoba dorosła, która nie może porozumieć się przez telefon z urzędniczkami, powinna napisać pismo i złożyć w odpowiednim urzędzie skarbowym. Jednocześnie biorąc pieczatkę z adnotacją, że takie pismo rzeczywiście wpłynęło...

Oczywiście po uprzednim sprawdzeniu historii konta, tak żeby z siebie nie zrobić głupa
Co za ironiczny ton wypowiedzi Może nie miałaś jeszcze okazji rozmawiać z przemiłymi paniami w US, które nic sobie nie robią z tego, że chce się czegoś dowiedzieć, a najbardziej je interesuje, kto mnie do nich przełączył Poza tym to forum, więc piszę z takim pytaniem, jakie mam, ale jeśli komuś się temat nie podoba, to wcale nie musi się wypowiadac
Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Po pierwsze sprawdź dokładnie konto bankowe wszystkie wpływy, można to przeoczyć czasami więc lepiej sprawdzić a potem po prostu się przejdź i zapytaj co się stało że nie masz zwrotu. Może były jakieś zajęcia nadpłaty (np.jakiś mandat który pokryli ze zwrotu). Czy to taki problem ? Bo ja naprawdę nie rozumiem tekstów typu że z kimś nie można się dogadać. Jeśli nie zadaje się konkretnych pytań to nie ma się konkretnych odpowiedzi. Dzwoniąc do jakiegokolwiek Urzędu nie pytasz czy wszystko w porządku (jakbyś dzwoniła do koleżanki jak się czuje) tylko pytasz czy nadpłata została do Ciebie wysłana i przelewem czy przekazem. Może nie mieli rachunku pieniążki poszły przez pocztę i nikt ich nie odebrał ? Są różne sytuacje. Daj znać co załatwiłaś bo jestem ciekawa
Dziewczyny, z US to nie taka prosta sprawa, ale doceniam komentarze na temat umiejętności rozmowy z urzędniczkami. Dzwoniłam tam już kika razy i dowiadywalam się, że wszystko ok, pieniadze bedą wysłane, ale nie wiedzą kiedy Nie miałam nic do uregulowania, nie podawałam im równiez numeru konta, także pieniądze powinnam dostać pocztą.


Pytanie w temacie kierowałam do osób mających podobny problem, więc za jakieś złośliwe uwagi podziękuję
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 22:44   #223
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

to po prostu idź do kierownika Działu Rachunkowości Podatkowej i dowiedz się jakie są przyczyny przedłużenia wykonania przekazu pieniężnego. Jeśli się okaże że ktoś coś przegapił to należą Ci się odsetki. Bo po takim czasie raczej ciężko jest usłyszeć że przekaz będzie nadany jeśli mieli na to 3 m-ce.
__________________





Edytowane przez Angel_00
Czas edycji: 2010-11-05 o 22:45
Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 05:13   #224
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
to po prostu idź do kierownika Działu Rachunkowości Podatkowej i dowiedz się jakie są przyczyny przedłużenia wykonania przekazu pieniężnego. Jeśli się okaże że ktoś coś przegapił to należą Ci się odsetki. Bo po takim czasie raczej ciężko jest usłyszeć że przekaz będzie nadany jeśli mieli na to 3 m-ce.
Tak zrobię.


Nie rozumiem US, bo co roku czekałam na rozliczenie max 2 miesiące a teraz mija już 6. I najgorsze, że oni sobie nic nie robią z tego, a w drugą stronę to działają natychmiastowo
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 07:01   #225
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Tak zrobię.


Nie rozumiem US, bo co roku czekałam na rozliczenie max 2 miesiące a teraz mija już 6. I najgorsze, że oni sobie nic nie robią z tego, a w drugą stronę to działają natychmiastowo
Miałaś może jakieś mandaty? Np:za jazdę bez biletu?
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 07:39   #226
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

A jeszcze pytanie mam - NIGDY nie podawałaś im nru konta? Miałam sytuację, że x lat temu, przy pierwszym rozliczeniu nr konta podałam, potem nie - i jak zawsze przychodziło przez listonosza, tak raz wpłynęło na konto, i w szoku byłam.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 11:55   #227
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;23078425]A jeszcze pytanie mam - NIGDY nie podawałaś im nru konta? Miałam sytuację, że x lat temu, przy pierwszym rozliczeniu nr konta podałam, potem nie - i jak zawsze przychodziło przez listonosza, tak raz wpłynęło na konto, i w szoku byłam.[/QUOTE]
Wtedy by poinformowali że nadpłata wyszła przelewem na konto a nie że dopiero wyjdzie
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 13:35   #228
teleskop86
Rozeznanie
 
Avatar teleskop86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 597
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Hej,

Rozliczyłam jak się co roku w kwietniu i do tej pory nie mam zwrotu podatku. Oficjalnie US ma czas do konca lipa a już jest listopad. Gdy zadzwoniłam dowiedzieć się, czy wszystko w porządku, to powiedzieli, że jakby było inaczej to dawno by już się odezwali. Czy miał ktoś z was podobną sytuację? Gnębi mnie to trochę, tym bardziej, że z urzędniczkami nie za bardzo można porozmawiać
ludzie, dla czego nie załatwiacie takich spraw u źródeł?? tylko zakładacie wątki na forum
jest kilka możliwości:
1) po pierwsze, możliwe ze ten zwrot już dostałas na konto, tylko nie zauważyłas
2) po drugie, czy mialaś jakiś niezapłacony mandat? izba wytrzeźwień?? - chociaz to wykluczam
3) czy pit byl dobrze wypelniony? jezeli nie, napewno bylo wysylane wezwanie? możliwe ze nie odebralas, nie dotarlo do Ciebie i pit sobie czeka aż sie obudzisz, ruszysz 4 litery do urzędu i wszystko wyjaśnisz, ewentualnie poprawisz błędy?
4) możliwe ze Twoj pit w ogole nie dotarl do urzedu jezeli wyslalas go pocztą? malo prawdopodobne ale zawsze jakaś opcja;]
5)czy jestes pewna ze z rozliczenia wynika ze masz dostac kase do zwrotu a nie jeszcze dopłacić skarbowi państwa?
6) możliwe ze ktoś coś w urzędzie przeoczył, pomylił się ( urzędnik też człowiek), zaszła jakaś pomyłka??
7) jak dużą kwote masz do zwortu, bo jeżeli kwota jest mniejsza niż 6 czy 8 zł to nie zwracają, nie oplaca się poprostu!
i jeszcze jedno, mam nadzieje ze nie zadałas takiego pytania urzędnikowi? --> patrz wytłuszczone urzędnik odpowiada na pytanie jakie zadaje petent, nic ponad to
sama pracuje w us i wiem jak to wygląda od drugiej strony! czasami ludzie dzwonią i sie pytają czy mają wpisać w rozliczeniu jedno zero, czy dwa no ludzie!!! tylko gitare zawracają niepotrzebnie
__________________
Rozważ, jak trudno jest zmienić siebie, to zrozumiesz, jak znikome masz szanse zmienić innych


teleskop86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 14:04   #229
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

Cytat:
Napisane przez teleskop86 Pokaż wiadomość
ludzie, dla czego nie załatwiacie takich spraw u źródeł?? tylko zakładacie wątki na forum
jest kilka możliwości:
1) po pierwsze, możliwe ze ten zwrot już dostałas na konto, tylko nie zauważyłas
2) po drugie, czy mialaś jakiś niezapłacony mandat? izba wytrzeźwień?? - chociaz to wykluczam
3) czy pit byl dobrze wypelniony? jezeli nie, napewno bylo wysylane wezwanie? możliwe ze nie odebralas, nie dotarlo do Ciebie i pit sobie czeka aż sie obudzisz, ruszysz 4 litery do urzędu i wszystko wyjaśnisz, ewentualnie poprawisz błędy?
4) możliwe ze Twoj pit w ogole nie dotarl do urzedu jezeli wyslalas go pocztą? malo prawdopodobne ale zawsze jakaś opcja;]
5)czy jestes pewna ze z rozliczenia wynika ze masz dostac kase do zwrotu a nie jeszcze dopłacić skarbowi państwa?
6) możliwe ze ktoś coś w urzędzie przeoczył, pomylił się ( urzędnik też człowiek), zaszła jakaś pomyłka??
7) jak dużą kwote masz do zwortu, bo jeżeli kwota jest mniejsza niż 6 czy 8 zł to nie zwracają, nie oplaca się poprostu!
i jeszcze jedno, mam nadzieje ze nie zadałas takiego pytania urzędnikowi? --> patrz wytłuszczone urzędnik odpowiada na pytanie jakie zadaje petent, nic ponad to
sama pracuje w us i wiem jak to wygląda od drugiej strony! czasami ludzie dzwonią i sie pytają czy mają wpisać w rozliczeniu jedno zero, czy dwa no ludzie!!! tylko gitare zawracają niepotrzebnie
1. pisała że konta nie podawała
2. również nie ma mandatów itd
7. Zwraca się każdą nadpłatę o ile wybierze się odbiór w kasie. Nadpłaty/zwroty do 6.60 nie są oddawane przekazem/przelewem.
Również uważam że czasami ludzie sami nie wiedzą o co zapytać ale to też wynika z tego że się nie znają a w obowiązkach pracownika jest wytłumaczenie jak najprostszym językiem aby podatnik zrozumiał. Nie chciałabym trafić na urzędnika który uważa, że zawracam gitarę. :/ a potem się dziwić, że ludzie mają takie a nie inne podejście o różnych urzędach. :/
Uważam, że dla nikogo nie jest niczym fajnym chodzenie po takich instytucjach u niektórych jak zauważyłam jest taki stres jak wchodzą że aż trudno w to uwierzyć. A takim zachowaniem, że najlepiej jakby poszedł i "nie zawracał gitary" wcale się tego nie zmieni :/
Rozumiem że jak idziesz np do Urzędu miasta to już wszystko wiesz i jesteś mądrzejsza od pracowników ? Rozumiem że nie zawsze pytania są mądre i niektóre śmieszą ale skoro ktoś woli się upewnić czy na pewno będzie miał dobrze wypełnione dokumenty i będzie potem mógł spać spokojnie nie obawiając się czy dostanie jakieś wezwanie to dlaczego ma nie zapytać choćby pytanie było banalne ?
__________________





Edytowane przez Angel_00
Czas edycji: 2010-11-06 o 14:08
Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-06, 14:05   #230
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a moze nie zauwazylas wplywu na swoje konto? czasami mozna przeoczyc cos takiego, jesli nie nie monitoruje dokladnie wplywow i wyplywow kasy z konta
miałam tak samo, co się nadenerwowałam to moje, kasa dawno była na koncie
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 14:12   #231
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
miałam tak samo, co się nadenerwowałam to moje, kasa dawno była na koncie
autorka napisała, że nie podawała konta.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 17:09   #232
teleskop86
Rozeznanie
 
Avatar teleskop86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 597
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
1. pisała że konta nie podawała
2. również nie ma mandatów itd
7. Zwraca się każdą nadpłatę o ile wybierze się odbiór w kasie. Nadpłaty/zwroty do 6.60 nie są oddawane przekazem/przelewem.
Również uważam że czasami ludzie sami nie wiedzą o co zapytać ale to też wynika z tego że się nie znają a w obowiązkach pracownika jest wytłumaczenie jak najprostszym językiem aby podatnik zrozumiał. Nie chciałabym trafić na urzędnika który uważa, że zawracam gitarę. :/ a potem się dziwić, że ludzie mają takie a nie inne podejście o różnych urzędach. :/
Uważam, że dla nikogo nie jest niczym fajnym chodzenie po takich instytucjach u niektórych jak zauważyłam jest taki stres jak wchodzą że aż trudno w to uwierzyć. A takim zachowaniem, że najlepiej jakby poszedł i "nie zawracał gitary" wcale się tego nie zmieni :/
Rozumiem że jak idziesz np do Urzędu miasta to już wszystko wiesz i jesteś mądrzejsza od pracowników ? Rozumiem że nie zawsze pytania są mądre i niektóre śmieszą ale skoro ktoś woli się upewnić czy na pewno będzie miał dobrze wypełnione dokumenty i będzie potem mógł spać spokojnie nie obawiając się czy dostanie jakieś wezwanie to dlaczego ma nie zapytać choćby pytanie było banalne ?
w moim urzędzie się nie zwraca bo nie mamy kasy ;] pieniądze są gromadzone na koncie podatnika, i jak po iluś latach zgromadzona kwota bedzie wieksza od 6 czy tam 8 zł to wtedy sie zwraca na konto bądź przekazem;] co "urząd to obyczaj"
nie, nie uważam ze jestem najmądrzejsza. Poprostu mam porównanie, wiem jak to wszystko wygląda od strony petenta i wiem jak wygląda od strony urzędnika. też się dziwie dlaczego niektorzy boją sie chodzic do us, tak jakby mial ich tam ktoś zjeść albo zbić. a tam też pracują normalni ludzie i uwierzcie mi nie gryzą zgodze sie rownież z tym ze nie zawsze trafi sie na milego urzędnika, to prawda, ale petenci też mają swoje za uszami troche odbieglam od tematu ;/ ehhhhh
__________________
Rozważ, jak trudno jest zmienić siebie, to zrozumiesz, jak znikome masz szanse zmienić innych


teleskop86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 18:15   #233
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Miałaś może jakieś mandaty? Np:za jazdę bez biletu?
Nie nie miałam
[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;23078425]A jeszcze pytanie mam - NIGDY nie podawałaś im nru konta? Miałam sytuację, że x lat temu, przy pierwszym rozliczeniu nr konta podałam, potem nie - i jak zawsze przychodziło przez listonosza, tak raz wpłynęło na konto, i w szoku byłam.[/QUOTE]
Nigdy nie podawałam konta.
Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Wtedy by poinformowali że nadpłata wyszła przelewem na konto a nie że dopiero wyjdzie


Dziewczyny dziękuję Wam bardzo za rady Jednocześnie po raz któryś sobie uświadomiłam, że lepiej na wizażu nie zadawać pytań, bo zawsze znajdzie się ktoś mądrzejszy, kto zjedzie z góry na dół Jak to się mówi, uderz w stół...
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 19:57   #234
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Nie nie miałam

Nigdy nie podawałam konta.



Dziewczyny dziękuję Wam bardzo za rady Jednocześnie po raz któryś sobie uświadomiłam, że lepiej na wizażu nie zadawać pytań, bo zawsze znajdzie się ktoś mądrzejszy, kto zjedzie z góry na dół Jak to się mówi, uderz w stół...
Jak już wyjaśnisz sprawę to daj znać bo jestem bardzo ciekawa jak się sytuacja rozwinie
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 15:32   #235
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Urząd Skarbowy - ile czeka sie na zwrot?

i jak udało się coś wyjaśnić ?
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 15:07   #236
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: zwrot podatku....

dostalam dzisiaj pierwszy pit, 1500 brutto.

Czekam jeszcze na dwa.

Czy nadal obowiązuje ta granica 3000 brutto i wtedy dostaje się zwrot podatku? Chodzi o to, że moj znajomy twierdzi, ze mial wynagrodzenie za rok 5000 zl i tak dostal zwrot mama bedzie mi rozliczac PIT ale nie wiem czy w ogole warto

Czuje, że przekroczę o kilka złotowek doslownie

jest masa roznych informacji
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 15:50   #237
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: zwrot podatku....

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
dostalam dzisiaj pierwszy pit, 1500 brutto.

Czekam jeszcze na dwa.

Czy nadal obowiązuje ta granica 3000 brutto i wtedy dostaje się zwrot podatku? Chodzi o to, że moj znajomy twierdzi, ze mial wynagrodzenie za rok 5000 zl i tak dostal zwrot mama bedzie mi rozliczac PIT ale nie wiem czy w ogole warto

Czuje, że przekroczę o kilka złotowek doslownie

jest masa roznych informacji
http://e-prawnik.pl/wiadomosci/infor...atku-2011.html

Edytowane przez agusiajnw
Czas edycji: 2011-02-23 o 15:51
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 18:30   #238
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: zwrot podatku....

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
dostalam dzisiaj pierwszy pit, 1500 brutto.

Czekam jeszcze na dwa.

Czy nadal obowiązuje ta granica 3000 brutto i wtedy dostaje się zwrot podatku? Chodzi o to, że moj znajomy twierdzi, ze mial wynagrodzenie za rok 5000 zl i tak dostal zwrot mama bedzie mi rozliczac PIT ale nie wiem czy w ogole warto

Czuje, że przekroczę o kilka złotowek doslownie

jest masa roznych informacji
Jest takie coś jak kwota wolna od podatku 3091,00 zł i dotyczy każdego czy się przekroczy limit czy nie, jeżeli ktoś pracuje na umowę o pracę i podpisze pit2 to z każdej pensji nie opłaca się podatku od 1/12 tej kwoty, natomiast jeżeli nie pracowało się cały rok, czy nie wypełniło pit2 to w rozliczeniu rocznym dostaje się zwrot podatku, tak więc jest jak najbardziej prawdopodobne że znajomy dostał zwrot podatku i Ty też zapewne dostaniesz. Oczywiście musisz się rozliczyć.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 06:25   #239
BLOND_PRINCESSKA
Magda ;)
 
Avatar BLOND_PRINCESSKA
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 211
Dot.: Pytanie o PIT

Hej dziewczyny

Mam taki problem, w roku 2010 pracowalam w sklepie odziezowym na umowe zlecenie, pracowalam tam na pol etatu przez kilka miesiecy.
Dostalam PITA, zlozylam do US.
Wczoraj niespodziewanie dostalam jakies rozliczenie? Wiem co to za firma,bo tam pracowalam,ale to bylo w 2009 roku w wakacje ( rozliczenie przyszlo od agencji pracy tymczasowej).

Problem w tym taki,że mój dochod ze sklepu odziezowego wyniosl 2970 zł, a na tym co przyszlo wczoraj jest 50 zł,ale juz i tak chyba przekraczam prog podatkowy?
Co teraz? Mam czekac az Urzad sam sie odezwie,że zlozylam zle zeznanie czy coś?
I jezeli przekroczylam 3000 dochodu,to moja mama nie dostanie tego zwrotu za dziecko ? ( ja studiuje dziennie).
I czy ja dostane zwrot po przekroczeniu tego progu?
Czy moze jednak da sie udowodnic,ze tam nie pracowalam
BLOND_PRINCESSKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 08:18   #240
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Pytanie o PIT

A PIT11 który dostałaś jest za 2009 czy za 2010 rok? Jakie miesiące są wpisane?
Jeżeli jest za 2009 rok to nie ma problemu, składasz rozliczenie za 2009 rok i dokładnie opisujesz dlaczego nie dokonałaś rozliczenia w terminie, ważne jest żebyś wyraziła tzw. "czynny żal". Jak napiszesz jaką datę ma PIT to można pomyśleć co zawrzeć w wyjaśnieniach.

Jeżeli jednak dostałaś PIT za rok 2010, a zależy Tobie żeby nie przekroczyć limitu to skontaktuj się z firmą która wystawiła PIT, powiedz że mają zrobić korektę deklaracji, czyli dać Ci nowy PIT11 z kwotami dochodu 0,00. Powiedz że nie pracowałaś tam w 2010 tylko w 2009. Jeżeli będą odmawiać to powiedz że zgłosisz sprawę do Urzędu Skarbowego i US przyjdzie im zrobić kontrolę bo firma oszukuje- nie rozliczyli się w terminie z podatku i pewnie nie odprowadzili podatku.

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Odpowiedź na pytanie o to czy dostaniesz zwrot: tak dostaniesz, nie ma znaczenie przekroczenie tej kwoty czy nie. Każdy kto pracuje niezależnie jak wysokie miał dochody od pierwszych zarobionych 3091zł w 2010 roku nie płaci podatku.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-12 14:39:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.