Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-06, 20:59   #421
eddin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 415
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R

1. Owsianka z 4 łyżek płatków + suszone śliwki, serek wiejski i łyżeczka miodu, kawa z mlekiem 2%

2. Placki z dyni i niewielkiej ilości mąki żytniej, duuużo ich, kawa z mlekiem 2%

3. Kanapka z grahamki z jajkiem, pomidorem i masłem

4. Paczka kiełków na patelnię z pomidorem i dwoma dużymi plastrami wędliny drobiowej

Uff, nie ma orzechów
eddin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 21:04   #422
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

tapetka22, dzisiaj w ogóle mam dobry dzień pełen komplementów, aż rosnę w siłę!

Pasta rybno-rakowa jest z Tygodnia Luksusu w Lidlu. Tak samo jak rewelacyjne sery pleśniowe. Jak ktoś lubi sery pleśniowe to naprawdę polecam!

Iwoka - ależ proszę . Pełna mobilizacja i małymi kroczkami do przodu, a będzie coraz lepiej .

Prawda, że czasem ciężko przekonać kucharza, zwłaszcza jeśli ma swoje nawyki i to sprawdzone na większej ilości osób (zakładam, że potrawy świąteczne Twoja mama tworzy dla szerszego grona?). U mnie nie było takiego problemu, bowiem święta od zawsze spędzam tylko z rodzicami i możemy sobie dowolnie modyfikować bożonarodzeniowe menu zależnie od zachcianek. Zawsze jednak jest bigos, karp i sałatki. W Wigilię do tego zupa rybna. Oprócz tego słodkości i w sumie... to wszystko .
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 21:26   #423
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
tapetka22, dzisiaj w ogóle mam dobry dzień pełen komplementów, aż rosnę w siłę!

Pasta rybno-rakowa jest z Tygodnia Luksusu w Lidlu. Tak samo jak rewelacyjne sery pleśniowe. Jak ktoś lubi sery pleśniowe to naprawdę polecam!

Iwoka - ależ proszę . Pełna mobilizacja i małymi kroczkami do przodu, a będzie coraz lepiej .

Prawda, że czasem ciężko przekonać kucharza, zwłaszcza jeśli ma swoje nawyki i to sprawdzone na większej ilości osób (zakładam, że potrawy świąteczne Twoja mama tworzy dla szerszego grona?). U mnie nie było takiego problemu, bowiem święta od zawsze spędzam tylko z rodzicami i możemy sobie dowolnie modyfikować bożonarodzeniowe menu zależnie od zachcianek. Zawsze jednak jest bigos, karp i sałatki. W Wigilię do tego zupa rybna. Oprócz tego słodkości i w sumie... to wszystko .
taka z głowy karpia??
kocham ją!!
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 21:41   #424
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Jak Tapetka wywołała moje imię (dziękuję, tak mi miło za każdym razem ) to wtrącę swoje trzy grosze.


Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
O kurczę, nie wiedziałam, że moje wypowiedzi mogą być tak odbierane! Aż nie wiem co odpisać! Po prostu staram się dzielić moim doświadczeniem, jeśli mogę kogoś ostrzec. A każdy popełnia błędy...
Poza tym co napisały dziewczyny- bardzo ładnie piszesz. Chodzi mi o sam język. Twoje wypowiedzi są zrozumiałe, 'czyste', sprawiające wrażenie szczerych i takich - bez nacisku.
Już parę razy byłam na Twoim blogu i nie sposób go nie pochwalić. Fantastyczny! Dobrze się czyta nawet, jeśli nie jest się wielbicielem czekolad. Mi osobiście zachciało się czekolady.

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Ogromnie dziękuję za takie słowa! Nawet nie wiesz ile to dla mnie znaczy. Najtrudniej uzmysłowić samej sobie, że ma się problem. Widzi się to u innych, ale ciężko pogodzić się z tym, że to dotyczy nas samych.

Najgorzej właśnie przełamać mi się przed czymś co jest "zakazane". Czasami już chcę, ale tak na to spoglądam i myślę "ach, może jednak dzisiaj zostanę przy czymś innym, a to zjem jutro". I to jutro się tak odkłada i odkłada...
Także to rozumiem. Chyba wiele z nas przechodziło taki etap. U mnie było tak, że zanim zjadłam loda po bardzo długiej przerwie od cukru to omal się nie rozpłakałam, serce mi kołatało i zwyczajnie bałam się tego nieszczęsnego Big Milka. Zachowywałam się tak, jakbym zamiast ja go- to on mnie miał zjeść. Podobnie było z mnóstwem innych "złych" "zakazanych" "niedostępnych" produktów. A teraz? Cóż, po półmaratonie w niedzielę bez wyrzutów sumienia wszamałam 2 pączki i chleb ze smalcem. Wszystkim się tym chwalę, bo to strasznie zabawne dla mnie. Raz na jakiś czas naprawdę nic nam się nie stanie. Jeśli na co dzień odżywiasz się zdrowo- a wierzę, że te wszystkie wpojone zasady, rozsądne wybory itd nie znikną ot tak - to swobodnie wybieraj produkty inne w ograniczeniu. Chodzi o to, byś nie czuła się uwiązana. Wg WHO człowiek powinien spożywać codziennie nawet 3 rodzaje pieczywa, przynajmniej raz pełnoziarniste.
Ja z doświadczenia podczas bilansowania diet wiem, że wystarczy raz dziennie dać razowe pieczywo, żeby zapewnić zapotrzebowanie na mi.in. magnez. Generalnie- zazwyczaj przy bilansowaniu diet na zajęcia- zazwyczaj problem jest nie z niedoborem, tylko z nadmiarem witamin (musimy robić jadłospisy, które mają 90-110% normy zapotrzebowania na BTW/Sacharozę/błonnik/2 witaminy i 2 składniki mineralne). Także spokojnie.
Dodam jeszcze, że przełamywanie się jest bardzo, bardzo, BARDZO istotnym elementem zdrowienia. Kluczowy, zazwyczaj przełomowy etap. Trzymam kciuki, nie daj się!

Edytowane przez garden_d
Czas edycji: 2012-12-06 o 21:43
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 22:03   #425
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez eddin Pokaż wiadomość
R

1. Owsianka z 4 łyżek płatków + suszone śliwki, serek wiejski i łyżeczka miodu, kawa z mlekiem 2%

2. Placki z dyni i niewielkiej ilości mąki żytniej, duuużo ich, kawa z mlekiem 2%

3. Kanapka z grahamki z jajkiem, pomidorem i masłem

4. Paczka kiełków na patelnię z pomidorem i dwoma dużymi plastrami wędliny drobiowej

Uff, nie ma orzechów
Mogłabyś podać przepis? Mam wprawdzie swój jeden sprawdzony na placki z dyni, ale warto mieć jakieś w zastępstwie

Poa alpina, garden_d -> ogromnie Wam dziękuję za słowa wsparcia! Niesamowicie dobrze jest wiedzieć, że są osoby, które miały taki sam problem, ale z tego wyszły. Dzięki temu czuje się, że wszystko jest do przezwyciężenia. I tak jak mówicie, małymi kroczkami do przodu. Na początku była to dla mnie choćby zamiana mleka 0% na półtłuste. Teraz jestem na etapie, że codziennie jem pieczywo. Byle do przodu
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 22:06   #426
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
taka z głowy karpia??
kocham ją!!
Dokładnie taka! Z lanymi kluchami.

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Poza tym co napisały dziewczyny- bardzo ładnie piszesz. Chodzi mi o sam język. Twoje wypowiedzi są zrozumiałe, 'czyste', sprawiające wrażenie szczerych i takich - bez nacisku.
Już parę razy byłam na Twoim blogu i nie sposób go nie pochwalić. Fantastyczny! Dobrze się czyta nawet, jeśli nie jest się wielbicielem czekolad. Mi osobiście zachciało się czekolady.
Dobrze jest przeczytać, że ładnie piszę, w momencie, kiedy właśnie wysłałam do promotora ostateczną (mam nadzieję) wersję pracy inżynierskiej.

Zawsze staram się wyrażać szczerze i jak najprościej.

A ten blog to moja miłość i strasznie mnie to cieszy, że ktoś go czytuje. Z założenia miał mi służyć tylko do uporządkowania kolekcji.

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Także to rozumiem. Chyba wiele z nas przechodziło taki etap. U mnie było tak, że zanim zjadłam loda po bardzo długiej przerwie od cukru to omal się nie rozpłakałam, serce mi kołatało i zwyczajnie bałam się tego nieszczęsnego Big Milka. Zachowywałam się tak, jakbym zamiast ja go- to on mnie miał zjeść. Podobnie było z mnóstwem innych "złych" "zakazanych" "niedostępnych" produktów. A teraz? Cóż, po półmaratonie w niedzielę bez wyrzutów sumienia wszamałam 2 pączki i chleb ze smalcem. Wszystkim się tym chwalę, bo to strasznie zabawne dla mnie. Raz na jakiś czas naprawdę nic nam się nie stanie. Jeśli na co dzień odżywiasz się zdrowo- a wierzę, że te wszystkie wpojone zasady, rozsądne wybory itd nie znikną ot tak - to swobodnie wybieraj produkty inne w ograniczeniu. Chodzi o to, byś nie czuła się uwiązana. Wg WHO człowiek powinien spożywać codziennie nawet 3 rodzaje pieczywa, przynajmniej raz pełnoziarniste.
Ja z doświadczenia podczas bilansowania diet wiem, że wystarczy raz dziennie dać razowe pieczywo, żeby zapewnić zapotrzebowanie na mi.in. magnez. Generalnie- zazwyczaj przy bilansowaniu diet na zajęcia- zazwyczaj problem jest nie z niedoborem, tylko z nadmiarem witamin (musimy robić jadłospisy, które mają 90-110% normy zapotrzebowania na BTW/Sacharozę/błonnik/2 witaminy i 2 składniki mineralne). Także spokojnie.
Dodam jeszcze, że przełamywanie się jest bardzo, bardzo, BARDZO istotnym elementem zdrowienia. Kluczowy, zazwyczaj przełomowy etap. Trzymam kciuki, nie daj się!
Haha, też tak miałam. Słodycze mordowały. Bardzo nieprzyjemna rzecz, dobrze, że już dawno tego nie czułam (i mam nadzieję, że nigdy się to nie powtórzy!).

Co do witamin, to tabele wartości odżywczej to jedno, a realna ich zawartość w pokarmach to drugie. W końcu witaminy są dość niestabilnymi substancjami...

Zazdroszczę Ci, że studiujesz dietetykę. Ciągle mam do siebie żal, że nie zaczęłam jej studiować jako drugi kierunek. Może jeszcze kiedyś zrobię zaocznie, kto wie .

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Poa alpina, garden_d -> ogromnie Wam dziękuję za słowa wsparcia! Niesamowicie dobrze jest wiedzieć, że są osoby, które miały taki sam problem, ale z tego wyszły. Dzięki temu czuje się, że wszystko jest do przezwyciężenia. I tak jak mówicie, małymi kroczkami do przodu. Na początku była to dla mnie choćby zamiana mleka 0% na półtłuste. Teraz jestem na etapie, że codziennie jem pieczywo. Byle do przodu
Mój problem też nie jest jakiś odległy. Mleko chude na półtłuste zamieniłam przecież dopiero wczoraj! A pieczywo jadam ledwie od pół roku (BTW, tak strasznie się bałam, że przytyję 100 kg jak zacznę jeść chleb. I co? NICO!).
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2012-12-06 o 22:11
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 22:12   #427
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Jak Tapetka wywołała moje imię (dziękuję, tak mi miło za każdym razem ) to wtrącę swoje trzy grosze.



Poza tym co napisały dziewczyny- bardzo ładnie piszesz. Chodzi mi o sam język. Twoje wypowiedzi są zrozumiałe, 'czyste', sprawiające wrażenie szczerych i takich - bez nacisku.
Już parę razy byłam na Twoim blogu i nie sposób go nie pochwalić. Fantastyczny! Dobrze się czyta nawet, jeśli nie jest się wielbicielem czekolad. Mi osobiście zachciało się czekolady.

Także to rozumiem. Chyba wiele z nas przechodziło taki etap. U mnie było tak, że zanim zjadłam loda po bardzo długiej przerwie od cukru to omal się nie rozpłakałam, serce mi kołatało i zwyczajnie bałam się tego nieszczęsnego Big Milka. Zachowywałam się tak, jakbym zamiast ja go- to on mnie miał zjeść. Podobnie było z mnóstwem innych "złych" "zakazanych" "niedostępnych" produktów. A teraz? Cóż, po półmaratonie w niedzielę bez wyrzutów sumienia wszamałam 2 pączki i chleb ze smalcem. Wszystkim się tym chwalę, bo to strasznie zabawne dla mnie. Raz na jakiś czas naprawdę nic nam się nie stanie. Jeśli na co dzień odżywiasz się zdrowo- a wierzę, że te wszystkie wpojone zasady, rozsądne wybory itd nie znikną ot tak - to swobodnie wybieraj produkty inne w ograniczeniu. Chodzi o to, byś nie czuła się uwiązana. Wg WHO człowiek powinien spożywać codziennie nawet 3 rodzaje pieczywa, przynajmniej raz pełnoziarniste.
Ja z doświadczenia podczas bilansowania diet wiem, że wystarczy raz dziennie dać razowe pieczywo, żeby zapewnić zapotrzebowanie na mi.in. magnez. Generalnie- zazwyczaj przy bilansowaniu diet na zajęcia- zazwyczaj problem jest nie z niedoborem, tylko z nadmiarem witamin (musimy robić jadłospisy, które mają 90-110% normy zapotrzebowania na BTW/Sacharozę/błonnik/2 witaminy i 2 składniki mineralne). Także spokojnie.
Dodam jeszcze, że przełamywanie się jest bardzo, bardzo, BARDZO istotnym elementem zdrowienia. Kluczowy, zazwyczaj przełomowy etap. Trzymam kciuki, nie daj się!
a ja dodam że kluczowym momentem jest przyznanie sie do tego że ma sie problem i zaakceptowanie tego.
wtedy wiemy że musimy być uważne...
poza tym...każdy mały kroczek daje duzo radosci

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Dokładnie taka! Z lanymi kluchami.


u mnie z grzankami:d

Zazdroszczę Ci, że studiujesz dietetykę. Ciągle mam do siebie żal, że nie zaczęłam jej studiować jako drugi kierunek. Może jeszcze kiedyś zrobię zaocznie, kto wie .
tez mam zal...
ale mi psycho odradzala
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-06, 22:27   #428
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Dokładnie taka! Z lanymi kluchami.


Dobrze jest przeczytać, że ładnie piszę, w momencie, kiedy właśnie wysłałam do promotora ostateczną (mam nadzieję) wersję pracy inżynierskiej.

Zawsze staram się wyrażać szczerze i jak najprościej.

A ten blog to moja miłość i strasznie mnie to cieszy, że ktoś go czytuje. Z założenia miał mi służyć tylko do uporządkowania kolekcji.


Haha, też tak miałam. Słodycze mordowały. Bardzo nieprzyjemna rzecz, dobrze, że już dawno tego nie czułam (i mam nadzieję, że nigdy się to nie powtórzy!).

Co do witamin, to tabele wartości odżywczej to jedno, a realna ich zawartość w pokarmach to drugie. W końcu witaminy są dość niestabilnymi substancjami...

Zazdroszczę Ci, że studiujesz dietetykę. Ciągle mam do siebie żal, że nie zaczęłam jej studiować jako drugi kierunek. Może jeszcze kiedyś zrobię zaocznie, kto wie .


Mój problem też nie jest jakiś odległy. Mleko chude na półtłuste zamieniłam przecież dopiero wczoraj! A pieczywo jadam ledwie od pół roku (BTW, tak strasznie się bałam, że przytyję 100 kg jak zacznę jeść chleb. I co? NICO!).
Szybko jeszcze napomknę do tych witamin- wyliczamy witaminy i minerały uwzględniając wszystkie straty.
Jedynie należy pamiętać, że zapotrzebowanie na nie jest zróżnicowane w zależności od bardzo wielu czynników i tu trzeba pamiętać, że prawdopodobniej wynosi więcej niż wskazują normy.
Życzę powodzenia!

---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
a ja dodam że kluczowym momentem jest przyznanie sie do tego że ma sie problem i zaakceptowanie tego.
wtedy wiemy że musimy być uważne...
poza tym...każdy mały kroczek daje duzo radosci


tez mam zal...
ale mi psycho odradzala
Uwierzcie lub nie, ale mi ten kierunek przyniósł BARDZO dużo dobrego. Właśnie jeśli chodzi o psychikę i podejście do tematu. Nie spodziewałam się takiego efektu ubocznego.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 00:10   #429
aga.fisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 381
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Moje R - nikt nie komentuje, może tym razem? Bo nie wiem co zmieniać, a na razie waga ani drgnie:

Śniadanie:

- 2 kanapki, jedna z makrelą, druga z serkiem topionym light + ogórek kiszony

II Śniadanie:

- marchewki

Obiad:

- cukinia nadziewana pieczarkami, cebulą, czosnkiem i pomidorami

Podwieczorek:

- jogurt

Kolacja:

Bakłażan nadziewany indykiem w sosie pomidorowym, z cebulą + serek waniliowy


Do tego 1h TBC

Do picia czerwona herbata, kawa z mlekiem (niesłodzona) i woda.
aga.fisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 04:53   #430
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;3800567 0]Owszem, mięso w papirusie smaży się już bez tłuszczu, ale nic w tym zdrowego ani dietetycznego, bo ten papirus zawiera m.in. utwardzony tłuszcz. To już lepiej zamarynowane mięso ugotować na parze albo upiec w piekarniku z ziołami/przyprawami, albo nawet usmażyć na patelni, bo przynajmniej możesz to zrobić na jakimś zdrowszym tłuszczu.[/QUOTE]

oo, o tym nie wiedziałam. Domyślałam się, że ma w sobie pewnie masę chemii ale tłuszcze utwardzone to już cios poniżej pasa Dziękuję za info, oszczędziłaś mi spaceru do sklepu

---------- Dopisano o 05:53 ---------- Poprzedni post napisano o 05:52 ----------

Cytat:
Napisane przez aga.fisia Pokaż wiadomość
Moje R - nikt nie komentuje, może tym razem? Bo nie wiem co zmieniać, a na razie waga ani drgnie:

Śniadanie:

- 2 kanapki, jedna z makrelą, druga z serkiem topionym light + ogórek kiszony

II Śniadanie:

- marchewki

Obiad:

- cukinia nadziewana pieczarkami, cebulą, czosnkiem i pomidorami

Podwieczorek:

- jogurt

Kolacja:

Bakłażan nadziewany indykiem w sosie pomidorowym, z cebulą + serek waniliowy


Do tego 1h TBC

Do picia czerwona herbata, kawa z mlekiem (niesłodzona) i woda.
znawcą nie jestem ale brak mi tu białka... i kalorii przede wszystkim...
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 07:07   #431
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
fajnie
dorzuciłabym owoca jeszcze jakiegos procz banana
Jeśli o warzywa chodzi - kiedyś nie jadłam ich wcale, więc ten suszony pomidor i kapusta to już i tak duży krok do przodu . Dzięki za ocenę .


Utrzymanie
Wczorajsze

I. Kaszka orkiszowa podwójnie waniliowa - 4 łyżki kaszy, 1/2 banana, miód, syrop z agawy, 1/2 opakowania budyniu waniliowego, ekstrakt waniliowy, kardamon, gałka muszkatołowa

II. Pasta jajeczna z dwóch ugotowanych na półtwardo jajek, ostrą papryką, solą, oregano;
2 ziemniaki ugotowane w skorupkach na parze, sporo marchewki na gęsto

III. Kostka gorzkiej czekolady, 1/2 banana z masłem orzechowym, cynamonem i kardamonem

IV. Piętka i kromka chleba - i jedno, i drugie posmarowane masłem, z szynką wieprzową, camembertem i sosem meksykańskim;
kilka pierników precelków


Trochę mało tego, ale 1/3 dnia przespałam (przeziębienie)
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-07, 07:53   #432
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Utrzymanie
Wczorajsze

I. Kaszka orkiszowa podwójnie waniliowa - 4 łyżki kaszy, 1/2 banana, miód, syrop z agawy, 1/2 opakowania budyniu waniliowego, ekstrakt waniliowy, kardamon, gałka muszkatołowa

II. Pasta jajeczna z dwóch ugotowanych na półtwardo jajek, ostrą papryką, solą, oregano;
2 ziemniaki ugotowane w skorupkach na parze, sporo marchewki na gęsto

III. Kostka gorzkiej czekolady, 1/2 banana z masłem orzechowym, cynamonem i kardamonem

IV. Piętka i kromka chleba - i jedno, i drugie posmarowane masłem, z szynką wieprzową, camembertem i sosem meksykańskim;
kilka pierników precelków


Trochę mało tego, ale 1/3 dnia przespałam (przeziębienie)
Rzeczywiście nie za wiele tego, ale to zrozumiałe, że przeziębienie wpływa i na naszą aktywność, i na apetyt.

Kaszka brzmi super! Ale ja swoim zwyczajem dorzuciłabym do niej jakieś orzechy.

Ah, te Twoje dzielenie bananów na pół

Drugi posiłek brzmi bardzo apetycznie. Pochwała za marchewkę, może to nie najlepsza forma podana warzywa, ale i tak dobrze, że się przekonujesz Ziemniaki pewnie zbyt duże nie były, myślę, że ze spokojem możesz pozwolić sobie na więcej.

Cytat:
Napisane przez aga.fisia Pokaż wiadomość
Moje R - nikt nie komentuje, może tym razem? Bo nie wiem co zmieniać, a na razie waga ani drgnie:

Śniadanie:

- 2 kanapki, jedna z makrelą, druga z serkiem topionym light + ogórek kiszony

II Śniadanie:

- marchewki

Obiad:

- cukinia nadziewana pieczarkami, cebulą, czosnkiem i pomidorami

Podwieczorek:

- jogurt

Kolacja:

Bakłażan nadziewany indykiem w sosie pomidorowym, z cebulą + serek waniliowy


Do tego 1h TBC

Do picia czerwona herbata, kawa z mlekiem (niesłodzona) i woda.
Myślę, że na śniadanie ze spokojem możesz zjeść więcej - dostarcz sobie energii na cały dzień. Makreli zjedz dużo, a serek topiony zastąp jakimś prawdziwym serem...

Marchewki i jogurt to nie jest posiłek. Marchewkę możesz przegryźć gdzieś pomiędzy, a jogurt byłby fajny na drugie śniadanie z dodatkiem owoców i orzechów (przydałyby się w Twoim menu!). Aha, no i mam nadzieję, że jeśli jogurt, to naturalny?

Obiad i kolacja są ok, o ile porcje są słuszne. Serek waniliowy nie jest najlepszym rozwiązaniem, a szczególnie na kolację - cukier i chemia. Jak już koniecznie musisz go zjeść, to lepiej do śniadania.

Nie bój się jeść, pomimo tego, że chcesz schudnąć. Na redukcji organizm bardzo potrzebuje prawidłowego odżywienia! Może mi umknęło, a może nie pisałaś - dużą masz nadwagę? Ile chcesz schudnąć?
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 08:09   #433
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Rzeczywiście nie za wiele tego, ale to zrozumiałe, że przeziębienie wpływa i na naszą aktywność, i na apetyt.

Kaszka brzmi super! Ale ja swoim zwyczajem dorzuciłabym do niej jakieś orzechy.

Ah, te Twoje dzielenie bananów na pół

Drugi posiłek brzmi bardzo apetycznie. Pochwała za marchewkę, może to nie najlepsza forma podana warzywa, ale i tak dobrze, że się przekonujesz Ziemniaki pewnie zbyt duże nie były, myślę, że ze spokojem możesz pozwolić sobie na więcej.


Myślę, że na śniadanie ze spokojem możesz zjeść więcej - dostarcz sobie energii na cały dzień. Makreli zjedz dużo, a serek topiony zastąp jakimś prawdziwym serem...

Marchewki i jogurt to nie jest posiłek. Marchewkę możesz przegryźć gdzieś pomiędzy, a jogurt byłby fajny na drugie śniadanie z dodatkiem owoców i orzechów (przydałyby się w Twoim menu!). Aha, no i mam nadzieję, że jeśli jogurt, to naturalny?

Obiad i kolacja są ok, o ile porcje są słuszne. Serek waniliowy nie jest najlepszym rozwiązaniem, a szczególnie na kolację - cukier i chemia. Jak już koniecznie musisz go zjeść, to lepiej do śniadania.

Nie bój się jeść, pomimo tego, że chcesz schudnąć. Na redukcji organizm bardzo potrzebuje prawidłowego odżywienia! Może mi umknęło, a może nie pisałaś - dużą masz nadwagę? Ile chcesz schudnąć?
Jak to obiad i kolacja są ok? OBIAD? Posiłek, który powinien mieć najwięcej kcal w tym wypadku ma gdzieś ze 100-150kcal. Brakuje podstawy- węglowodanów złożonych i białka. To samo przy kolacji- brak węglowodanów złożonych. Jadłospis bardzo ubogi, bardzo poprzycinany i generalnie dużo trzeba popracować, bo tu jest jakaś połowa kcal, które powinnaś spożywać.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 08:33   #434
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Jak to obiad i kolacja są ok? OBIAD? Posiłek, który powinien mieć najwięcej kcal w tym wypadku ma gdzieś ze 100-150kcal. Brakuje podstawy- węglowodanów złożonych i białka. To samo przy kolacji- brak węglowodanów złożonych. Jadłospis bardzo ubogi, bardzo poprzycinany i generalnie dużo trzeba popracować, bo tu jest jakaś połowa kcal, które powinnaś spożywać.
Węgli złożonych w swoim menu to rzeczywiście ma bardzo mało... Dobra, poddaję się. Nie będę komentować jadłospisów na R, bo chyba nie robię tego zbyt dobrze.
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 08:39   #435
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Rzeczywiście nie za wiele tego, ale to zrozumiałe, że przeziębienie wpływa i na naszą aktywność, i na apetyt.

Kaszka brzmi super! Ale ja swoim zwyczajem dorzuciłabym do niej jakieś orzechy.

Ah, te Twoje dzielenie bananów na pół

Drugi posiłek brzmi bardzo apetycznie. Pochwała za marchewkę, może to nie najlepsza forma podana warzywa, ale i tak dobrze, że się przekonujesz Ziemniaki pewnie zbyt duże nie były, myślę, że ze spokojem możesz pozwolić sobie na więcej.
Ziemniaki na moje oko były dość spore . W każdym razie nie jakieś miniatury .

A co do orzechów - nie cierpię połączenia chrupiącego jedzenia z tym rozpływającym się w ustach . Moim kubkom smakowym to nie odpowiada, niestety.
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 10:19   #436
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

U naukowe :
śniadanie : owsianka z 5 porządnych łyżek pł. z jog.nat, gruszką , mandarynką ,duży kubek kakao gorzkiego
3km spaceru na kółko do szkoły
i potem 3km ze szkoły
II śniadanie : duża buła z ziarnami / 1 z makrelą wędzoną , 2 z serkiem topionym i pomidorkiem / , duże jabłko, cappuccino z magnezem
Obiad : 1/2 paczki białego ryżu, kotlet rybny w panierce smazony na oleju rzepakowym , surówka
pieczone jabłko
Kolacja: twaróg 100g z przyprawami i pomidorem, kromka żytniego z masłem , 2 duże marchewy
Do picia : 0,5l , 3x zielona herbata , 1x czerwona herbata , 1x herbata miodowo imbirowa, 1x czarna z cytryną , 1x kawa zbożowa

Uczę sie do konkursu
Do ocenki
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 11:54   #437
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
U naukowe :
śniadanie : owsianka z 5 porządnych łyżek pł. z jog.nat, gruszką , mandarynką ,duży kubek kakao gorzkiego
3km spaceru na kółko do szkoły
i potem 3km ze szkoły
II śniadanie : duża buła z ziarnami / 1 z makrelą wędzoną , 2 z serkiem topionym i pomidorkiem / , duże jabłko, cappuccino z magnezem
Obiad : 1/2 paczki białego ryżu, kotlet rybny w panierce smazony na oleju rzepakowym , surówka - panierka własnej roboty?
pieczone jabłko
Kolacja: twaróg 100g z przyprawami i pomidorem, kromka żytniego z masłem , 2 duże marchewy - jest białko, warzywka i węgle złożone - ładnie
Do picia : 0,5l , 3x zielona herbata , 1x czerwona herbata , 1x herbata miodowo imbirowa, 1x czarna z cytryną , 1x kawa zbożowa

Uczę sie do konkursu
Do ocenki
ładnie chociaż skoro to U to do jabłka można było dorzucić białko i tłuszcz
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 12:26   #438
aga.fisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 381
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Myślę, że na śniadanie ze spokojem możesz zjeść więcej - dostarcz sobie energii na cały dzień. Makreli zjedz dużo, a serek topiony zastąp jakimś prawdziwym serem...

Marchewki i jogurt to nie jest posiłek. Marchewkę możesz przegryźć gdzieś pomiędzy, a jogurt byłby fajny na drugie śniadanie z dodatkiem owoców i orzechów (przydałyby się w Twoim menu!). Aha, no i mam nadzieję, że jeśli jogurt, to naturalny?

Obiad i kolacja są ok, o ile porcje są słuszne. Serek waniliowy nie jest najlepszym rozwiązaniem, a szczególnie na kolację - cukier i chemia. Jak już koniecznie musisz go zjeść, to lepiej do śniadania.

Nie bój się jeść, pomimo tego, że chcesz schudnąć. Na redukcji organizm bardzo potrzebuje prawidłowego odżywienia! Może mi umknęło, a może nie pisałaś - dużą masz nadwagę? Ile chcesz schudnąć?
Dzięki za odpowiedź. Ważyłam 63 kg, teraz 62,5 (wow 0,5 kg :/) a chcę schudnąć do 53. Tyle ważyłam 1,5 roku temu i dobrze się czułam. Myślałam że mam 166 cm Ale ostatnio u dietetyka wyszło że 164.

Co do serka waniliowego to był z żywności bio z naturalną wanilią bez cukru....

Jogurt naturalny
aga.fisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 12:48   #439
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez aga.fisia Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Ważyłam 63 kg, teraz 62,5 (wow 0,5 kg :/) a chcę schudnąć do 53. Tyle ważyłam 1,5 roku temu i dobrze się czułam. Myślałam że mam 166 cm Ale ostatnio u dietetyka wyszło że 164.

Co do serka waniliowego to był z żywności bio z naturalną wanilią bez cukru....

Jogurt naturalny
Taki serek jest ok . Ale chyba jeszcze lepszy byłby zjedzony na podwieczorek z dodatkiem orzechów, nie uważasz?

Zwróć uwagę na komentarz garden_d, ona jest bardziej kompetentna ode mnie. Ma rację, że musisz pamiętać o codziennej porcji złożonych węglowodanów (coś więcej, niż tylko chleb na śniadanie!). Nie obawiaj się dodać do obiadu np. kaszy. Nie powinnaś pozbawiać siebie tego cennego źródła błonnika i długo dostępnej energii.
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-07, 14:28   #440
eddin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 415
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Mogłabyś podać przepis? Mam wprawdzie swój jeden sprawdzony na placki z dyni, ale warto mieć jakieś w zastępstwie
Moja mama je robi Miesza dość drobno startą dynię z jednym lub dwoma jajkami, mąką żytnią (ilość taka, żeby się nieco zlepiły, nie trzeba dużo), trochę czerwonej papryki, pieprzu i soli Taki prosty bardzo przepis
eddin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 14:42   #441
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
ładnie chociaż skoro to U to do jabłka można było dorzucić białko i tłuszcz
Kotlety niestety kupione , ale bardzo smaczne Macie jakiś dobry przepis na sycące placuszki śniadaniowe ?
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 15:00   #442
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
Kotlety niestety kupione , ale bardzo smaczne Macie jakiś dobry przepis na sycące placuszki śniadaniowe ?
100 g mąki
1 jajo
125 ml mleka
250 g sera twarogowego o gładkiej konsystencji

Żółtko oddzielić od białka, białko ubić na sztywno. Wszystkie składniki zmiksować. Placuszki smażyć na rozgrzanej patelni do zarumienienia, na oleju lub bez. Można część mąki zastąpić otrębami. Podawać z czym dusza zapragnie . Można do ciasta dodać łyżeczkę kakao.


U

Śniadanie: 4 mniejsze kromki ziarnistego razowca z serami pleśniowymi z nadzieniem (pomidorowo-oliwkowym, pomidorowo-bazyliowym, truflowo-maślanym, migdałowo-maślanym); garść ciemnych winogron
II śniadanie: mix w słoiczku po maśle orzechowym (gruszka, 2 łyżki serka homo, trochę mleka, 2 łyżki owocowego musli Sante)
Obiad: nototenia gotowana na parze, 60g kaszy jęczmiennej z sosem pieczarkowym, surówka z rzodkwi i marchwi
Podwieczorek: małe jabłko, kubek gorącej czekolady wiśnia-chili
Kolacja: 2 kromki ziarnistego razowca z jajem na twardo, masłem, ziołami prowansalskimi, papryką konserwową, pomidorem i ketchupem / z szynką, papryką konserwową, pomidorem, ketchupem i sosem czosnkowym

Do picia: woda źródlana, czarna kawa, herbaty: 2x zielona, 2x owocowa, ziołowa.
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 16:11   #443
aszer
Raczkowanie
 
Avatar aszer
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 133
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R, proszę ocenić
(dużo nabiału, bo w międzyczasie przypomniałam sobie, że jest piątek i nie jem mięsa)

I 2 kromki i piętka chleba pełnoziarnistego, na każdej trochę chudego twarogu, dwa plastry polędwicy, pomidor i ogórek świeży + mandarynka
II pół serka wiejskiego, orzechy włoskie, słonecznik, rodzynki
III pomidor, żółta papryka, brokuły, kapusta pekińska duszone na serku wiejskim z przyprawami + trochę makaronu pełnoziarnistego
IV 150 g łososia i jakaś surówka
__________________

aszer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 17:22   #444
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Utrzymanie
Wczorajsze

I. Owsianka sernikowa - 4 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka kaszki orkiszowej, żółtko, twarożek mielony, 1/2 (tak, tak... znowu ) banana, skórka starta z 1/2 cytryny, miód, kardamon, ekstrakt waniliowy

II. Kromka chleba z masłem, szynką wieprzową i startym serem dziugas; 1 suszona figa, kostka gorzkiej czekolady

III. Dzwonek upieczonego w folii łososia z przyprawami, 2 ziemniaki w skorupkach, sporo gotowanej zagęszczonej marchewki

III. Mały kawałek wypieku z wieloma przyprawami, aromatami (korzennymi, kawą, skórką z cytryny) i groszkami czekoladowymi;
pomarańcza (jakiś czas później)

IV. Będą dwie kromki chleba żytniego podpieczonego w piekarniku - z mozzarellą, szynką, pepperoni, oregano i olejem z pestek winogron
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 17:39   #445
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Utrzymanie
Wczorajsze

I. Owsianka sernikowa - 4 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka kaszki orkiszowej, żółtko, twarożek mielony, 1/2 (tak, tak... znowu ) banana, skórka starta z 1/2 cytryny, miód, kardamon, ekstrakt waniliowy

II. Kromka chleba z masłem, szynką wieprzową i startym serem dziugas; 1 suszona figa, kostka gorzkiej czekolady

III. Dzwonek upieczonego w folii łososia z przyprawami, 2 ziemniaki w skorupkach, sporo gotowanej zagęszczonej marchewki

III. Mały kawałek wypieku z wieloma przyprawami, aromatami (korzennymi, kawą, skórką z cytryny) i groszkami czekoladowymi;
pomarańcza (jakiś czas później)

IV. Będą dwie kromki chleba żytniego podpieczonego w piekarniku - z mozzarellą, szynką, pepperoni, oregano i olejem z pestek winogron
Aaaaaaaaale pysznie, normalnie rewelka! Wszystko bym ukradła . Chyba jeden z lepszych Twoich jadłospisów tutaj . Brawo!
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 17:51   #446
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Aaaaaaaaale pysznie, normalnie rewelka! Wszystko bym ukradła . Chyba jeden z lepszych Twoich jadłospisów tutaj . Brawo!
Dzięki! Ale się cieszę
Mogę powtórzyć któregoś dnia, będę tak miła i się podzielę, o .
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 18:03   #447
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Utrzymanie
Wczorajsze

I. Owsianka sernikowa - 4 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka kaszki orkiszowej, żółtko, twarożek mielony, 1/2 (tak, tak... znowu ) banana, skórka starta z 1/2 cytryny, miód, kardamon, ekstrakt waniliowy
super!!!

II. Kromka chleba z masłem, szynką wieprzową i startym serem dziugas; 1 suszona figa, kostka gorzkiej czekolady
dołożyłabym jakiegos owoca świeżego

III. Dzwonek upieczonego w folii łososia z przyprawami, 2 ziemniaki w skorupkach, sporo gotowanej zagęszczonej marchewki
kocham taką marchewkę
dodałąbym jeszcze warzywka jakieś surowe


III. Mały kawałek wypieku z wieloma przyprawami, aromatami (korzennymi, kawą, skórką z cytryny) i groszkami czekoladowymi;
pomarańcza (jakiś czas później)
cud miód;p

IV. Będą dwie kromki chleba żytniego podpieczonego w piekarniku - z mozzarellą, szynką, pepperoni, oregano i olejem z pestek winogron

pan pomidor, pani papryka i salata chętnie by się też dały zjeść w takim towarzystwie
jest super!!
brakuje mi tylko warzyw


ps.jak sie bedziesz dzielic z Poa alpinato zrób od razu więcej marchewki
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo

Edytowane przez tapetka22
Czas edycji: 2012-12-07 o 18:05
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 18:09   #448
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Wczorajsze i dzisiejsze chorobowe, spałam do 13 i mam zerowy apetyt
Proszę o ocenę

WCZORAJ:

1. (11.00)
Pół czerwonego grapefruita.
Garść orzechów.
Dwie kanapki z razowego chleba z masłem i dwoma jajkami na twardo.
Dwie zielone herbaty.

2. (14.30)
Miska krupniku (bez ziemniaków, mięsa)
Makaron ciemny rurki.
Udko z kury pieczone. Bez skory.
Pół paczki mrożonego szpinaku na maśle, z połową jogurtu naturalnego i ząbkiem czosnku.
Łyżka pasty paprykowej domowej roboty.
Biała herbata organiczna.

3. (17.30)
Dwie kanapki z ciężkiego razowego chleba w makrelą wędzoną
Duża porcja sałatki z octu (ogórek, pomidor zielony, papryka)
Garść orzechów.
Organiczna herbata 'na dobry sen'

4. (19.30)
Pół serka wiejskiego.


DZIŚ:

1. (13.30) wiem, że beznadziejne
Dwie kanapki z razowego chleba z maskłem i kiełbasą krakowską z mięsa indyka.
Banan.
Jedna czekoladowa pralinka. (Na pocieszenie)

2. (15.00) niby obiad...
450g warzyw na parze (marchew, brokół, kukurydza itd). z łyżką pasty paprykowej domowej roboty.

3. (19.00)
Kanapka z razowego chleba, z masłem i plastrem sera białego.
Duża kawa z mlekiem.

4. w planach (ok. 21-22)
Ser biały (100-150 gram) albo serek wiejski
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 18:20   #449
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

dzień dobry
dawno mnie tu nie było

U
byłoby więcej, gdyby nie przeziębienie i dużo spania w dzień

1. Bułka razowa z wędliną drobiową, jajkiem na twardo, rzodkiewkami, ogórkiem kiszonym i majonezem. Kube(łe)k herbaty z miodem i cytryną.

2. Mandarynki (3?), czekoladka kinder kawa z mlekiem sojowym

3. Łosoś pieczony w rękawie ryż brązowy, sałatka (kapusta pekińska, rzodkiewki, papryka, zielony ogórek...)

4. Dwie razowe grzanki z mozzarellą, czarnymi oliwkami i oregano; marchewka.

w międzyczasie jeszcze jedna kawa z mlekiem sojowym, kostka gorzkiej czekolady, woda i zielona herbata
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 18:27   #450
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
dzień dobry
dawno mnie tu nie było
no własnie-witaj znów
U
byłoby więcej, gdyby nie przeziębienie i dużo spania w dzień

1. Bułka razowa z wędliną drobiową, jajkiem na twardo, rzodkiewkami, ogórkiem kiszonym i majonezem. Kube(łe)k herbaty z miodem i cytryną.
jaki lubisz?

2. Mandarynki (3?), czekoladka kinder kawa z mlekiem sojowym
kinderka-smak dzieciństwa;p

3. Łosoś pieczony w rękawie ryż brązowy, sałatka (kapusta pekińska, rzodkiewki, papryka, zielony ogórek...)


4. Dwie razowe grzanki z mozzarellą, czarnymi oliwkami i oregano; marchewka.

w międzyczasie jeszcze jedna kawa z mlekiem sojowym, kostka gorzkiej czekolady, woda i zielona herbata
a podwieczorek gdzie??

bardzo fajnie
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:41.