Dorosłe Dzieci Alkoholików DDA - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-05, 18:42   #31
polka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 157
Dot.: Dorosłe Dzieci Alkoholików DDA

witam po dlugiej przerwie.dawno mnie tu nie bylo, kiedy tutaj pisalam bylam po 2-3 spotkaniach z terapeuta,tez jestem dda przedtem podejrzewalam -teraz mam pewnosc , moja terapia indywidualna trwa ok 6-7 msc. i jestem w szoku bo pod niewinna z pozoru rozmowa moj terapeuta odkrywa coraz to nowe moje lęki ,frustracje ,blokady .Pokazuje mi wiele rzeczy z innej strony ,pokazuje mi moje drugie dno -bo co innego rozum ,intelekt ,a co innego emocje bardzo rozne .Dzieki tym spotkaniom uzmyslowilam sobie wiele rzeczy , po wielkim haosie porzadkuje sobie 'klepki'.Kiedys widzialam to tak -moj ojciec na odwyku ,alkoholik pier.....a ja na terapie ?niech on sie leczy a nie ja , mnie nic nie jest , to wszystko JEGO I TYLKO JEGO WINA pije bo chce .A to nie tak .POdam wam przyklad -weszlam kiedys na czat i dziewczyna pisala ze nie wie co robic bo maz juz 11 godzin siedzi w barze i co ona ma robic - isc po niego ,wyslac ojca ,nie wpuscic do domu , a wiecie co jej napisalam DOBIJ GO !!!!teraz napisalabym zupelnie cos innego. Jezeli ktos sie waha isc czy nie isc na terapie mowie ISC dac sobie szane ,ratowac SIEBIE wbrew pozorom a nie uzaleznionego .pozdrawiam
polka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 21:31   #32
amber1234
Przyczajenie
 
Avatar amber1234
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
Dot.: Dorosłe Dzieci Alkoholików DDA

Wiec co, wlasne dziecko zostawilas z osoba, ktora skrzywdzila cie najmocniej ze wszystkich? Skazalas na los, ktorego sama doswiadczylas?...

Droga Oliath chcesz znac odpowiedz na to pytanie? Nawet dziecko ktore skatuje matka chce wiezyc do konca ze ona je tak naprawde kocha, ze to bylo juz ostatni raz, ze od teraz bedzie jego kochana mama.Jesli nie mialam nikogo przy sobie komu mialam zaufac jesli nie wlasnej matce??? Skad mialo mi przyjsc do glowy ze matka tak moze postapic?
Ty to nazywasz''niskobudzetowa produkcja dramatyczna klasy c'' ja to nazywam moim zyciem. I co najwazniejsze nie sadze zebys miala prawo w ten sposob pisac o mie jak o jakiejs rozwydrzonej nastolatce ktora wyrusza za granice w poszukiwaniu (lub tez w towarzystwie jak zasugerowalas) faceta. Co do ,,urokow'' jakie probujesz wyglaszac nt. dziecka skrzywdzonego to proponuje czasem zastanowic sie czy masz pojecie o czym piszesz. Nie jestem aniolem bez skazy, tak samo jak ty i kazda z nas popelnialam , popelniam i zapewne popelnie nie jeden blad w swoim zyciu ale wiele ludzi nazywa to ,,nabywaniem doswiadczen zyciowych''. Z perspektywy czasu , owszem moge ,,pomedrkowac'' jak i ty i wyglaszac madrosci na wiele tematow, ale w przeciwienstwie do ciebie nie wyglaszam wyrokow na temat osoby, ktorej nie znam i ktora nie staram sie nawet poznac.
Wlasnie przez osoby tobie podobne wiele kobiet nie bedzie umialo zrzucic z siebie tego brzemienia i napisac w obawie ze od razu zostana zlinczowane. Ja ani ciebie ani nikogo innego nie prosilam o politowanie, nie dbam o to. I tak juz zupelnie nie o mnie na koniec: Oliath zycze ci szczescia w Twoim zwiazku (naprawde z serca calego) i urazy nie chowam .
__________________
Amber
amber1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 07:24   #33
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Dorosłe Dzieci Alkoholików DDA

Miałam się nie wypowiadać w tej sprawie, ale teraz mnie skręciło w chińskie osiem i nie zmilczę...

Cytat:
Napisane przez amber1234 Pokaż wiadomość
Wiec co, wlasne dziecko zostawilas z osoba, ktora skrzywdzila cie najmocniej ze wszystkich? Skazalas na los, ktorego sama doswiadczylas?...

Droga Oliath chcesz znac odpowiedz na to pytanie? Nawet dziecko ktore skatuje matka chce wiezyc do konca ze ona je tak naprawde kocha, ze to bylo juz ostatni raz, ze od teraz bedzie jego kochana mama.Jesli nie mialam nikogo przy sobie komu mialam zaufac jesli nie wlasnej matce??? Skad mialo mi przyjsc do glowy ze matka tak moze postapic?

Ty chyba sama nie czytasz tego co piszesz...

Matka Cię katowała, tłukła Cię góralską ciupagą, chciała odebrać Ci dziecko, bo Ty sobie jeszcze urodzisz, a Ty piszesz teraz "komu miałam zaufać jeśli nie własnej matce"??????????????????? ?????????????????

Kobieto, zejdź na ziemię i otwórz oczy, bo to co piszesz jest tak paranoiczne, że aż się nie chce tego czytać. Nóż się w kieszeni otwiera!

Skąd miało Ci to przyjść do głowy? Przeczytaj swój pierwszy post, bo my tu wszyscy czytający go wiemy skąd. Chyba tylko Ty jedna na świecie tego nie wiesz. Albo raczej nie chcesz wiedzieć!
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 20:32   #34
silvereyes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10
Dot.: Dorosłe Dzieci Alkoholików DDA

Witam ,
Jestem studentką 5 roku psychologii i piszę prace mgr na temat DDA.Pilnie poszukuję 4 osób które zechciały by mi pomóc i wypełnić kwestionariusze.Udział w badaniu jest anonimowy.Zainteresowane osoby proszę o kontakt silvereyes@wp.pl .Kwestionariusze wyślę na e mail.Pozdrawiam i z góry dziękuje.
silvereyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 19:47   #35
joasia86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Dorosłe Dzieci Alkoholików DDA

Witajcie,
Mam na imię Joasia, studiuje socjologie w Akademii Techniczno- Humanistycznej i jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej na temat:" Szans przezwyciężenia problemów wynikających z alkoholizmu w środowisku rodzinnym u dzieci alkoholików". Podjełam ten temat ze względu na moją przyjaciołke, która wychowuje się w środowisku czynnego alkoholika chciałam jakoś przedstawić jej możliwości lepszego-normalnego życia, przy okazji sama odkryłam wiele cech DDA w sobie, zreszta nie bez przyczyny. Mam do Was prośbę o wypełnienie niniejszej ankiety, jest ona skierowana do dzieci alkoholików w różnym wieku .Ma ona na celu przybliżenie problemow dzieci alkoholików i ustalenie ich zapatrywania się na własną przyszłość.Proszę o szczere i przemyślane odpowiedzi.

Podaje linka do ankiety, gdzie można ją wypełnić bezpośrednio.
www.ankietka.pl/survey/show/id/20982/ankieta-skierowana-do-dzieci-alkoholikow.html#_CHCESZ_ STWORZYC_LISTE_PREZENTOW? _wejdz_na_www.urlad.pl/a2xf3cd
Dziękuje za czas poświęcony wypełnianiu ankiety. Jakiekolwiek pytania lub uwagi proszę kierować na adres: celine321@interia.pl
joasia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 08:18   #36
beata mama amelki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: cala Polska
Wiadomości: 124
Dot.: Dorosłe Dzieci Alkoholików DDA

wypelnilam
__________________
Bóg obdarza niezwykłych rodziców wyjątkowymi dziećmi
beata mama amelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 09:51   #37
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Dorosłe Dzieci Alkoholików DDA

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Miałam się nie wypowiadać w tej sprawie, ale teraz mnie skręciło w chińskie osiem i nie zmilczę...


Ty chyba sama nie czytasz tego co piszesz...

Matka Cię katowała, tłukła Cię góralską ciupagą, chciała odebrać Ci dziecko, bo Ty sobie jeszcze urodzisz, a Ty piszesz teraz "komu miałam zaufać jeśli nie własnej matce"??????????????????? ?????????????????

Kobieto, zejdź na ziemię i otwórz oczy, bo to co piszesz jest tak paranoiczne, że aż się nie chce tego czytać. Nóż się w kieszeni otwiera!

Skąd miało Ci to przyjść do głowy? Przeczytaj swój pierwszy post, bo my tu wszyscy czytający go wiemy skąd. Chyba tylko Ty jedna na świecie tego nie wiesz. Albo raczej nie chcesz wiedzieć!
Ehhhh...

Kropka, to jest własnie powód, dla którego DDA powinny chodzic na terapię. Nie powinnas kopac leżącego. Byłaś kiedys tak samotna, że nie miałas oparcia W N IKIM NA CAŁYM ŚWIECIE? Nie wiesz co to za samotność, kiedy nawet nie masz z kim porozmawiać bo borykasz się z syndromem ofiary, kiedy potrafisz po raz 10 uwierzyć w to samo kłamstwo, żeby przez chwilę poczuć, że wszystko w twoim zyciu jest tak na prawdę normalne. Budujesz świat z iluzji i chowasz sie tam, nie dopuszczając prawdy. Zamknięta w dźwiękoszczelnej, szkalnej kuli oglądasz obraz bitwy, jak film. Nie chcesz widzieć, słyszeć i mówić. Uciekasz od samej siebie, żeby nie bolało.

Dziewczyny, ogólnie powiem tak: Nie należy wypowiadac sie na tematy, o których sie nie ma pojęcia.

Amber 1234, wszystko można zmienić. Idź na terapię, zdobądź zaśwadczenie od psychologa, dlaczego zrobiłaś tak a nie inaczej. Opowiedz to wszystko im a nie nam. Opowiedz to adwokatowi. Pokonaj potwory ze swojego dzieciństwa i przejmij kontrolę nad zyciem swoim i swojego syna. Zerwij kontakty ze źródłem krzywdy bo bedziesz cierpieć do końca zycia. Masz je tylko jedno! Bardzo chciałabym ci jakoś pomóc. Też mam dziecko, i "matkę", która tez mówiła że się nim lepiej zajmie i latała za nami z kamerą kiedy płakało żeby potem w sądzie mówić że ją biję... Spotkalam w końcu kogoś kto mna potrząsnął i pewnego dnia stwierdziłam że cos tu chyba jest nie tak... i się zaczęła walka o prawo do własnego zycia.
Poza tym, lepiej późno, niż wcale. Każdy z nas zasługuje na to, żeby być szczęśliwym. A na szczęście musimy sobie zapracować sami, nawet, jeśli mamy o wiele bardziej pod górę, niż inni. Trzeba uwierzyc w siebie i dać szanse tym, którzy na prawde chcą nam pomóc.

Amber, odezwij się i powiedz, że coś zmieniłaś w swoim życiu...

P.S. Ja jestem w połowie terapii.
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-07, 19:38   #38
ariadna90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 464
Dot.: Dorosłe Dzieci Alkoholików DDA

czy ktoś jeszcze zagląda na ten wątek?
ariadna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 11:18   #39
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dorosłe Dzieci Alkoholików DDA

chyba nie bardzo niestety
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 13:38   #40
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Dorosłe Dzieci Alkoholików DDA

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Miałam się nie wypowiadać w tej sprawie, ale teraz mnie skręciło w chińskie osiem i nie zmilczę...


Ty chyba sama nie czytasz tego co piszesz...

Matka Cię katowała, tłukła Cię góralską ciupagą, chciała odebrać Ci dziecko, bo Ty sobie jeszcze urodzisz, a Ty piszesz teraz "komu miałam zaufać jeśli nie własnej matce"??????????????????? ?????????????????

Kobieto, zejdź na ziemię i otwórz oczy, bo to co piszesz jest tak paranoiczne, że aż się nie chce tego czytać. Nóż się w kieszeni otwiera!

Skąd miało Ci to przyjść do głowy? Przeczytaj swój pierwszy post, bo my tu wszyscy czytający go wiemy skąd. Chyba tylko Ty jedna na świecie tego nie wiesz. Albo raczej nie chcesz wiedzieć!
Dziewczyno chyba nawet nie wiesz o czym piszesz. Ja też jestem DDA i też jako dziecko chciałam wierzyć, że to był ostatni raz, że to już się nigdy nie powtórzy, że teraz już będzie normalnie. Jeden uśmiech mojej matki sprawiał, że wracała nadzieja a potem przez wiele dni było znowu źle do następnego uśmiechu ( nie koniecznie do mnie , ale wtedy miała humor i myślałam , że może coś to zmieni w naszych relacjach). Teraz mam 37 lat ale nie pozbyłam się wspomnień, one ciągle bolą. Mam momenty, że zastanawiam się nad podjęciem terapii, bo są dni kiedy w ogóle sobie z tym nie radzę. Nie byłam bita fizycznie ale razy zadane mojej psychice nie wyleczą się nigdy. Bardzo kocham mojego syna i pilnuję się bardzo aby on nigdy nie zaznał takiego życia, które ja miałam.
Święta prawda: Kto nie jest DDA ten nie zrozumie.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 00:53   #41
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Dorosłe Dzieci Alkoholików DDA

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
Dziewczyno chyba nawet nie wiesz o czym piszesz. Ja też jestem DDA i też jako dziecko chciałam wierzyć, że to był ostatni raz, że to już się nigdy nie powtórzy, że teraz już będzie normalnie.
Święta prawda: Kto nie jest DDA ten nie zrozumie.
Naiwność ma swoje granice...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-10, 11:22   #42
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Dorosłe Dzieci Alkoholików DDA

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Naiwność ma swoje granice...
Naiwność dziecka ma granice? A jakież to ?????
Poza tym co nazywasz naiwnością? To, że chce wierzyć, że mamusia je kocha? To wg Ciebie naiwność? Dla mnie to podstawowa potrzeba dziecka, zaraz po jedzeniu.
Jesteś aż tak nieczuła, że tego nie pojmujesz?
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 13:06   #43
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Dorosłe Dzieci Alkoholików DDA

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
Naiwność dziecka ma granice? A jakież to ?????
Poza tym co nazywasz naiwnością? To, że chce wierzyć, że mamusia je kocha? To wg Ciebie naiwność? Dla mnie to podstawowa potrzeba dziecka, zaraz po jedzeniu.
Jesteś aż tak nieczuła, że tego nie pojmujesz?
Jeśli mamusia leje, tłucze etc to znaczy, że jeśli od niej wieję to sie nazywa zdrowy instynkt samozachowawczy, a nie znieczulica. Instynkt samozachowawczy, który w terapii jest uczony od nowa. Naukowo udowodnione dzieci, które w dzieciństwie dostały taką miłość nie umieją normalnie kochać, daja się poniewierać, piekło fundują swoim bliskim, bo inaczej nie potrafią, albo celowo nie wchodza w relacje, bo wiedzą doskonale, ze coś z tą milością w ich wykonaniu jest nie halo. Bez terapii nie zrozumiesz co jest miłością i co odróżnia to co jest doświadczeniem DDA od prawdziwej miłości. Niestety...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 13:16   #44
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Dorosłe Dzieci Alkoholików DDA

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Jeśli mamusia leje, tłucze etc to znaczy, że jeśli od niej wieję to sie nazywa zdrowy instynkt samozachowawczy, a nie znieczulica. Instynkt samozachowawczy, który w terapii jest uczony od nowa. Naukowo udowodnione dzieci, które w dzieciństwie dostały taką miłość nie umieją normalnie kochać, daja się poniewierać, piekło fundują swoim bliskim, bo inaczej nie potrafią, albo celowo nie wchodza w relacje, bo wiedzą doskonale, ze coś z tą milością w ich wykonaniu jest nie halo. Bez terapii nie zrozumiesz co jest miłością i co odróżnia to co jest doświadczeniem DDA od prawdziwej miłości. Niestety...
Nie każda mamusia leje, tłucze ranić mogą także słowa lub gesty albo ich brak. W dalszym ciągu nie rozumiesz o co chodzi. Nauka nie ma uczuć w przeciwieństwie do kilkuletniego dziecka. Ja mam rodzinę i jakoś nie funduję piekła mojemu synkowi, wręcz przeciwnie jest dla mnie najważniejszy. Staram się wychowywać go mądrze aby miał swoją godność, poczucie własnej wartości ale by także był wrażliwy na ludzkie cierpienie.
Gdybym zdecydowała się na terapię i spotkała się z takimi teoretycznymi wywodami to zrezygnowałabym po 1 spotkaniu. Nie znasz mnie w ogóle i piszesz mi, że nie zrozumiem co to miłość? Na jakiej podstawie? Ręce mi opadają. Z mojej strony to koniec tej dyskusji.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 14:01   #45
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Dorosłe Dzieci Alkoholików DDA

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
Nie każda mamusia leje, tłucze ranić mogą także słowa lub gesty albo ich brak. W dalszym ciągu nie rozumiesz o co chodzi. Nauka nie ma uczuć w przeciwieństwie do kilkuletniego dziecka. Ja mam rodzinę i jakoś nie funduję piekła mojemu synkowi, wręcz przeciwnie jest dla mnie najważniejszy. Staram się wychowywać go mądrze aby miał swoją godność, poczucie własnej wartości ale by także był wrażliwy na ludzkie cierpienie.
Gdybym zdecydowała się na terapię i spotkała się z takimi teoretycznymi wywodami to zrezygnowałabym po 1 spotkaniu. Nie znasz mnie w ogóle i piszesz mi, że nie zrozumiem co to miłość? Na jakiej podstawie? Ręce mi opadają. Z mojej strony to koniec tej dyskusji.
Ręce opadaja...jak oskarżałaś mnie o znieczulicę to było ok, bo oczywiscie znasz mnie? Slońce, ja nie pisze o tym jaka jesteś, piszę o wzorcach aktywnych. Nie jesteś wzorcem, wzorzec nawet jeśli determinuje dosć długo i tak można zmienic. Tak samo jak mozna dać sobie raz jeszcze szczęśliwe dzieciństwo stopniowo rozprawiajac się z wzorcami po to by powrócić do tego radosnego, bezpiecznego dziecka, któremu ktos z doroslych z problemem załatwił dzieciństwo. Dobra terapia to nie wykład akademicki ale partnerskie wspołdziałanie grupy i terapeuty, a właściwie równorzędnych członków grupy z równorzędnym terapeutą. Masz odwagę sprobować-ok, nie masz też ok. I tak Ci życzę wszystkiego dobrego
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 16:17   #46
Emenka
Raczkowanie
 
Avatar Emenka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
Dot.: Dorosłe Dzieci Alkoholików DDA

Znalazłam ten wątek i bardzo chciałam napisać o sobie jako o DDA ..... przeraziło mnie jednak jak bardzo się atakujecie zamiast sobie pomóc , nie ma tutaj zrozumienia ,więc ja zmykam ....DZIEWCZYNY , WIĘCEJ WSPARCIA !
__________________
Diversa Dzikuski

Mój Wizażowy zakątek - decoupage
Emenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 07:10   #47
polka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 157
Dot.: Dorosłe Dzieci Alkoholików DDA

Cytat:
Napisane przez Emenka Pokaż wiadomość
Znalazłam ten wątek i bardzo chciałam napisać o sobie jako o DDA ..... przeraziło mnie jednak jak bardzo się atakujecie zamiast sobie pomóc , nie ma tutaj zrozumienia ,więc ja zmykam ....DZIEWCZYNY , WIĘCEJ WSPARCIA !
Nie bój się
Nie wykluczone ze tutaj znajdziedz bratnie dusze - dziewczyny mają duzo do zaoferowania -wiedzę -doswiadczenie i nie tylko
polka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:16.