Co zrobić z małą łazienką? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-04, 19:21   #61
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Prysznic robicie walk in lub na niskim, prawie płaskim brodziku?
Aż musiałam wygooglać to "walk in" Robimy w ogóle bez brodzika, kupiliśmy tylko drzwi prysznicowe i odpływ liniowy taki przygotowany na płytkę w środku, którego prawie nie widać.

Takie coś.

edit: link mi czaszkuje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg odplyw_liniowy_kesmet_do_zabudowy_plytka_120514.jpg (84,8 KB, 40 załadowań)
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.

Edytowane przez Asienka187
Czas edycji: 2016-03-04 o 19:22
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 19:26   #62
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Obok wanny będzie wiszący słupek (szafka), potem umywalka, na koniec wc. Łazienka jest naprawdę mała, więc to jest jedno obok drugiego. Grzejnik będzie wisiał obok wc. I tyle.

Chciałam początkowo białe płytki, ale uświadomiłam sobie (m.in. dzięki Lexi ), że to niezbyt fortunny pomysł - Śląsk, łazienka obok drzwi wejściowych, niezbyt dobra wentylacja, bliskość ulicy = kafelki w kilka dni mam mega zakurzone. Fugi po niedługim czasie wyglądałyby strasznie.
To dobrze, że słupek, nie będziecie chlapać na parawan np. myjąc ręce. Ja mam obok wanny właśnie umywalkę, parawan składany i mąż lub syn zawsze coś chlapną
U mnie 4m2 i też wszystko obok drugiego, pilnowałam, żeby miejsce na WC miało przepisowe minimum 80 cm. W sumie dużo zależy też nie tylko od wielkości, ale i układu pomieszczenia.

Dobrze, że zrezygnowałaś, zanim przekonałaś się na własnej skórze
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 19:31   #63
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Aż musiałam wygooglać to "walk in" Robimy w ogóle bez brodzika, kupiliśmy tylko drzwi prysznicowe i odpływ liniowy taki przygotowany na płytkę w środku, którego prawie nie widać.

Takie coś.
No widzisz, masz prysznic walk in i nawet nie wiesz.

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
To dobrze, że słupek, nie będziecie chlapać na parawan np. myjąc ręce. Ja mam obok wanny właśnie umywalkę, parawan składany i mąż lub syn zawsze coś chlapną
(...)
Mam teraz właśnie coś takiego. Wiem co przeżywasz. Pasta do zębów na szkle cały czas. Mój mąż nie wiem jak to robi, ale zawsze chlapnie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 19:37   #64
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

My zrezygnowaliśmy w ogóle z grzejnika na rzecz ogrzewania podłogowego. Wyjdzie nas to ok 900 zł, a i tak skuliśmy prawie całą posadzkę, bo przerobiliśmy wszystko z wyjątkiem prysznica, więc pójdziemy za ciosem.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 19:38   #65
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Mam teraz właśnie coś takiego. Wiem co przeżywasz. Pasta do zębów na szkle cały czas. Mój mąż nie wiem jak to robi, ale zawsze chlapnie.
Pastę do zębów mam tylko na lustrze nad umywalką , a najlepsze, że złożony parawan jest położony równolegle do szerszego boku umywalki nie prostopadle, a oni i tak chlapią
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 19:41   #66
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Pastę do zębów mam tylko na lustrze nad umywalką , a najlepsze, że złożony parawan jest położony równolegle do szerszego boku umywalki nie prostopadle, a oni i tak chlapią
Lustro nad umywalką to osobna historia. Faceci to mają chyba zaprogramowane w DNA. Ale żeby nie było, że tylko TŻ chlapie: ja ostatnio pochlapałam w kilku miejscach kafelki, gdy farbowałam włosy. Schodzi bez problemu. Ale w nowej łazience postaram się bardziej uważać. A TŻ chyba będzie miał przykaz mycia zębów nad wanną.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 08:30   #67
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Cytat:
Napisane przez atakisobienick Pokaż wiadomość
berry40 - urocza ta Twoja lazienka!

ja sobie czesto przegladam pinteresta i rozne fanpage na fejsie i tam szukam inspiracji, ostatnio znalazlam motyw plytek imitujacych drewno i mega mi sie to spodobalo (to akurat chyba znalazlam na fb Lazienkaplus, o ile dobrze pamietam - jak ktos chce sobie zobaczyc te zdjecia).

na razie mam lazienke cala w czerni, no ale to jednak troche za bardzo pomniejsza, a jesli chodzi o metraz to nie mam czym szastac ;D
Dziękuję lubię klimaty retro.
U nas wszelkie drewnopodobne płytki w łazienkach czy kuchni nie wchodzą w grę, bo mam w korytarzu oryginalny 50-letni (odnowiony) dębowy parkiet i nie wyglądałoby to dobrze.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Asienko, a dałabyś fotkę? Może być na PW.

Zrobiłam sobie kilka kolaży-inspiracji, to się pochwalę. Zastanawiam się w sumie nad dwoma rodzajami kafli drewnopodobnych, dwoma kompletami meble (wenge lub stare drewno). Reszta to drobiazgi. Oczywiście obudowa wanny również w kafelkach, tylko jeszcze myślę, czy również drewnopodobne, czy jednak coś innego, ale chyba raczej to samo, co na ścianie.
Ze strony antado zniknęły wszystkie serie do małych łazienek- są jakieś nowości do dużych, a tamte wycofywane , chciałam pokazać mężowi a tu niestety zmiana kolekcji.

I znów się zastanawiam, w MM widzieliśmy proste białe szafki, pasujące rozmiarami (pod umywalkę: szer./ głęb. 40x30; 2x słupki szer./głęb./wys.: 30-35 x 30x ok.170 i jeszcze jakaś nad umywalkę zamykana z lustrem) , jeśli da się zamontować bez uchwytów, albo zmienić na inne, to się chyba zdecydujemy.

Nie chce nam się jednak przywozić wysokich szafek z ikea z Warszawy, bo musimy inne kupić (m.in. dla dziecka) a wszystko się nie zmieści do samochodu.

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Na razie jesteśmy na etapie kłucia podłogi i przesuwania wszystkiego Płytki mamy już kupione i za ok 2 tyg. ma wejść płytkarz, więc jak skończy to wstawię zdjęcie.

Płytki na podłogę mamy takie (te ciemniejsze, chyba nie są już dostępne)
http://www.hiperpromo.pl/promocja_ca...m-8046265.html

a na ściany takie
http://www.castorama.pl/produkty/wyk...search-product

Chciałabym uzyskać efekt podobny jak na tych zdjęciach
Bardzo ciemne te grafitowe płytki, na inspirujących zdjęciach są chyba jaśniejsze szare- chyba, że to kwestia oświetlenia (i łazienki wydają się dość spore), ale oczywiście ono może wiele zmienić na plus.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Tutaj fajnie połączone szare i drewnopodobne płytki: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6386744

Doris, a co będziesz miała obok wanny? W sensie np. umywalkę czy WC lub jeszcze coś innego?

Ja też mam w łazience drewnopodobne płytki, ale połączone z białymi
Płytki w jaśniejszej tonacji, nie zmniejszają wnętrza, fajny efekt

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2016-03-05 o 08:22
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-05, 10:40   #68
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

[1=95b84f0cb57718c1b68287b 1ccb1b977c909159a_5f79027 3693ad;56837456]Bardzo ciemne te grafitowe płytki, na inspirujących zdjęciach są chyba jaśniejsze szare- chyba, że to kwestia oświetlenia (i łazienki wydają się dość spore), ale oczywiście ono może wiele zmienić na plus.[/QUOTE]

Są dużo ciemniejsze niż na inspiracjach, Tztowi się takie bardziej podobały
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 11:20   #69
ruppi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 75
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Też mamy małą łazienkę, ale udało nam się upchnąć zarówno pralkę, jak i małą umywalkę. Zrezygnowaliśmy z wanny i postawiliśmy na brodzik.
ruppi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 14:37   #70
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Dziewczyny, ile metrów mają te wasze małe łazienki? Bo ja jak myślę o remoncie, to wydaje mi się, że kabina prysznicowa mi się po prostu nie zmieści i muszę zostać przy wannie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 14:56   #71
Malinki13
Rozeznanie
 
Avatar Malinki13
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: zaczarowana kraina
Wiadomości: 515
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

ja mam 167x177 i mam prysznic 90 do tego kibelek w zabudowie, kuwete i miejsce na szafke z umywalką
__________________

Edytowane przez Malinki13
Czas edycji: 2016-03-07 o 14:57
Malinki13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-07, 15:26   #72
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Ja mam 160 na 165. Muszę zmieścić umywalkę, kabinę lub wannę i pralkę.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 16:19   #73
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile metrów mają te wasze małe łazienki? Bo ja jak myślę o remoncie, to wydaje mi się, że kabina prysznicowa mi się po prostu nie zmieści i muszę zostać przy wannie.
Moja ma jakieś 1,60*2,65. Prysznic będzie 70*100, ale jak pisałam wcześniej, będzie wymurowany i kupiliśmy same drzwi.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 16:22   #74
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

No to macie większe te łazienki ode mnie. Ja widzę, że u mnie musi zostać wanna. Wymusza to też układ rur, nie mogę sobie kabiny postawić tam, gdzie chcę.
Szkoda, bo gdybym miała kabinę zamiast wanny, to miałabym więcej miejsca.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 17:10   #75
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Rury zawsze można przesunąć, chociaż wiąże się to z dodatkowym czasem i kosztami.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 17:17   #76
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

No nie wiem czy można przenieść miejsce na armaturę na ścianę przeciwną.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 17:25   #77
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

My przesunęliśmy praktycznie wszystko. Umywalkę z lewej ściany na prawą, pralkę z lewej ściany na wprost, WC z prawej ściany na lewą. U nas wiązało się to ze skuciem całej podłogi, bo łączenia rur mieliśmy na środku, ale się udało.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 18:16   #78
Malinki13
Rozeznanie
 
Avatar Malinki13
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: zaczarowana kraina
Wiadomości: 515
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ja mam 160 na 165. Muszę zmieścić umywalkę, kabinę lub wannę i pralkę.
Myślę, że spokojnie wszystko zmieścisz. Najwyżej prysznic 80 dasz, pralkę jakaś węższą 45cm albo 40. I nieduża umywalka. Miejscem każdej rzeczy możesz dowolnie manewrować. Też przenosiliśmy ubikację, odpływ itp. To jest tylko kwestia budżetu i hydraulika, który się tego podejmie. Nam zrobił to trzeci z kolei bo dwóch pierwszych uważało, że za dużo roboty. A zrobione było w 1,5 dnia....
__________________
Malinki13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 18:19   #79
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Pralkę mam i musi zostać taka, jaka jest. Zmieściłabym kabinę 70 cm obok umywalki, ale umywalka musiałaby być mała, około 30 cm maksymalnie.
Do remontu jeszcze dużo czasu, mogę sobie wymyślać długo co bym chciała.
Sama też nie wiem czy nie lepiej zostać przy wannie, takiej zwężonej z jednej strony.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-07, 19:09   #80
Malinki13
Rozeznanie
 
Avatar Malinki13
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: zaczarowana kraina
Wiadomości: 515
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Pralkę mam i musi zostać taka, jaka jest. Zmieściłabym kabinę 70 cm obok umywalki, ale umywalka musiałaby być mała, około 30 cm maksymalnie.
Do remontu jeszcze dużo czasu, mogę sobie wymyślać długo co bym chciała.
Sama też nie wiem czy nie lepiej zostać przy wannie, takiej zwężonej z jednej strony.
Kabiny 70 nie polecam, bardzo mała. Mieliśmy kiedyś taką i co chwilę wyłączałam sobie wodę próbując się obrócić. Fajnie jest iść do sklepu typu obi, leroy i wejść sobie do takich kabin i sprawdzić jak się czuję Jeśli pralka już jest to troszkę komplikuje sprawę. My mieliśmy ten komfort, że mieliśmy pustą łazienkę i mogłam rysować sobie na ziemi co jakie ma rozmiary. Może u Ciebie też się tak da? Albo jakieś szablony? Plan w skali?

Ja mam ten problem, że robiąc coś nie potrafię sobie wyobrazić jak będzie realnie wyglądać. Myślałam, że łazienka, którą robimy będzie mikro a okazało się, że jest całkiem sporo miejsca

A jeśli chodzi o wybór prysznic czy wanna? To już indywidualna sprawa. Co się komu bardziej przyda. Przy dzieciach lepsza wanna (ale wiem, że to odpada ) przy "praniu" psów lepszy zdecydowanie prysznic. Pytanie czy lubicie sobie poleżeć w wannie czy nie?
__________________
Malinki13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 19:25   #81
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

A myślałam, że psy się lepiej pierze w wannie. Serio lepszy prysznic? Bo ja mam dwa psy, w tym jednego, który lubi się brudzić .
Na marginesie, jest jakiś program/aplikacja darmowa w której mogę zrobić rzut łazienki? Czy zostaje mi tylko paint?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 19:39   #82
Malinki13
Rozeznanie
 
Avatar Malinki13
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: zaczarowana kraina
Wiadomości: 515
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
A myślałam, że psy się lepiej pierze w wannie. Serio lepszy prysznic? Bo ja mam dwa psy, w tym jednego, który lubi się brudzić .
Na marginesie, jest jakiś program/aplikacja darmowa w której mogę zrobić rzut łazienki? Czy zostaje mi tylko paint?
Serio Wypróbowane zamykasz się z takim pod prysznicem i jazda. Ani nie ucieknie, ani nie zalejesz łazienki, łatwe wejście/wyjście. Minus taki, że samemu się jest mokrym, ale to można przeżyć.

Nie wiem czy nie ma na stronie leroy takiego programu, ale nie dam sobie głowy uciąć.
__________________
Malinki13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 21:35   #83
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Ja to sobie teraz życia w łazience nie wyobrażam bez tej powłoki maxi clean. I nie ważne czy mała łazienka, czy duża, czy gościnna czy główna - to jest wybawienie dla kogoś kto sam musi sprzątać w domu. Czyszczenie łazienki zajmuje mi o wiele mniej czasu i mniej nerwów. I łazienka lśni dłużej.
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50296.html
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 15:49   #84
esaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 14
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Małą łazienkę można ładnie urządzić, po prostu wszystko trzeba kupić mniejsze ja na rzecz mniejsze umywalki mam wannę. Jest kilka trików, które potrafią powiększyć małe wnętrze, poza tym trzeba stawiać na jasne barwy.
esaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 14:10   #85
justyna_k1
Raczkowanie
 
Avatar justyna_k1
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 50
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Laski. Właśnie też zaczynamy remont mieszkania, a właściwie jego urządzanie, bo stan deweloperski. Padło teraz na łazienke. Bardzo chwiałam niebieską, ale okazuje się, że jest tak mała że raczej beż wchodzi w grę.... Sporo porad znalazłam tu xxx. Może też coś Wam to pomoże. My się decydujemy na "wiszący" sedes, kabinę prysznicową z glębokim brodzikiem, małą umywalkę i dość pojemną komodę bo tyle się zmieści. Pralka wywalona będzie do kuchni .
__________________
szkoda, że koleje losu nie mają biletów powrotnych

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-03-20 o 12:14 Powód: Link.
justyna_k1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 18:14   #86
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Cytat:
Napisane przez traudi Pokaż wiadomość
Ja też niedługo zaczynam remont mojej mikroskopijnej łazienki i chcę wannę z funkcją prysznica, ale obawiam się, że sztywny parawan bardzo ogranicza dostęp do wanny, z kolei zasłonka nie wygląda fajnie.
My rozważaliśmy sztywny ale zrezygnowaliśmy. Doszłam do wniosku, że przy dziecku będzie to bardzo niewygodne skończyło się na ruchomym z jednym skrzydłem. Super się sprawdza. Tak to wygląda i co najważniejsze on nie lata w te i we w te jak większość.

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
My przesunęliśmy praktycznie wszystko. Umywalkę z lewej ściany na prawą, pralkę z lewej ściany na wprost, WC z prawej ściany na lewą. U nas wiązało się to ze skuciem całej podłogi, bo łączenia rur mieliśmy na środku, ale się udało.
My też przenosiliśmy wszystko Nawet grzejnik nam nie pasował także da się
Cytat:
Napisane przez Malinki13 Pokaż wiadomość
Myślałam, że łazienka, którą robimy będzie mikro a okazało się, że jest całkiem sporo miejsca

A jeśli chodzi o wybór prysznic czy wanna? To już indywidualna sprawa. Co się komu bardziej przyda. Przy dzieciach lepsza wanna (ale wiem, że to odpada ) przy "praniu" psów lepszy zdecydowanie prysznic. Pytanie czy lubicie sobie poleżeć w wannie czy nie?
U mnie to samo. Mamy łazienkę 4,4m2 i mam jeszcze miejsca w szafkach i nie tylko. Zmieściła się nawet duża pralka i wanna a i jeszcze miejsca jest

Nie wiem czy macie taką możliwość ale podpytajcie za ile są w stanie Wam zrobić meble na zamówienie bo moim zdaniem tu jest klucz do sukcesu. Mi zrobił kolega, mam niesamowice dużo miejsca w szafach. Mam nawet kosz co pomieści ciuchy na dwie pralki (pralke mam na 6 albo 7 litrów <nie pamiętam>.
Cenowo wyszło mnie podobnie jakbym w sklepie kupowała
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside

Edytowane przez LittleBeetle
Czas edycji: 2016-03-19 o 18:17
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 19:35   #87
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
My rozważaliśmy sztywny ale zrezygnowaliśmy. Doszłam do wniosku, że przy dziecku będzie to bardzo niewygodne skończyło się na ruchomym z jednym skrzydłem. Super się sprawdza. Tak to wygląda i co najważniejsze on nie lata w te i we w te jak większość.


(...)
Jaką macie długość wanny, a jaką tego szklanego parawanu? Z góry dziękuję za info.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 21:30   #88
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jaką macie długość wanny, a jaką tego szklanego parawanu? Z góry dziękuję za info.
wanna 160 (niestety więcej nie weszło). Parawan ta część stała ma ok 30cm reszta ruchoma 70cm. Co jest fajne to można go skierować na toaletę więc gdy kąpie dziecko niema obawy, że coś się stanie. Długo szukaliśmy parawanu bo mąż chciał kabine a ja wolę wanne +dziecko małe mamy i przyznam, że nie było łatwo bo znaczna część była trochę tandetna, latały na wszystkie kierunki jak tylko dotknęłaś. Ten jest stabilny
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside

Edytowane przez LittleBeetle
Czas edycji: 2016-03-19 o 21:31
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 10:22   #89
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
wanna 160 (niestety więcej nie weszło). Parawan ta część stała ma ok 30cm reszta ruchoma 70cm. Co jest fajne to można go skierować na toaletę więc gdy kąpie dziecko niema obawy, że coś się stanie. Długo szukaliśmy parawanu bo mąż chciał kabine a ja wolę wanne +dziecko małe mamy i przyznam, że nie było łatwo bo znaczna część była trochę tandetna, latały na wszystkie kierunki jak tylko dotknęłaś. Ten jest stabilny
Dziękuję za odpowiedź. Fajne proporcje Wam wyszły, dlatego pytałam. U mnie niestety tylko 140 cm wanny, więc miałabym bardzo mały prześwit. Więc jednak zostaje przesuwny parawan (który jest niestety drogi).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 10:41   #90
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Co zrobić z małą łazienką?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Fajne proporcje Wam wyszły, dlatego pytałam. U mnie niestety tylko 140 cm wanny, więc miałabym bardzo mały prześwit. Więc jednak zostaje przesuwny parawan (który jest niestety drogi).
Poszukaj w necie, jeśli się nie mylę to był mniejszy niż nasz
No niestety parawany są strasznie drogie, ja się w ogóle nie spodziewałam, że aż tak. Ten 1000zł kosztował a to i tak super cena bo za ten sam w sklepie stacjonarnym chcieli coś ok 1700zł. Chyba nowy model wszedł i ten był jako wyprzedaż w jednym ze sklepów internetowych, także polecam zamawianie z neta bo duża różnica
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside

Edytowane przez LittleBeetle
Czas edycji: 2016-03-20 o 10:48
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-25 21:29:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.