METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-16, 10:33   #4261
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Bardzo prosiłabym o kilka wskazówek dotyczących urządzenia mojego pokoju
Tutaj wszystko opisałam:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=188648&page=4
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 22:27   #4262
aga2186
Przyczajenie
 
Avatar aga2186
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Przyjrzałam się twojej propozycji i jak dla mnie zaproponowane przez Ciebie rozwiązania nie bardzo do siebie pasują - bo albo dobierasz elementy do koloru ścian, albo ściany do elementów. Niebieskie firany do ścian „Gorącego lata” –jak mi się wydaje brzoskwiniowych zdecydowanie nie pasują. Również nie będzie dobrze wyglądać jak firany będą się zlewać kolorystycznie ze ścianą i dobrze, że z tego rozwiązania zrezygnowałaś;) Jak dla mnie fajnie by wyglądało zestawienie czerwieni/ złota/ mocnej pomarańczy z brzoskwinią, np. twoja komoda jest jak mi się wydaje czerwona, do tego czerwone proste i gładkie firany bez żadnych falban ,pikowana narzuta na łóżko + poduszki w stylu „idnie”również w kolorze czerwieni i dodatki które masz mogą wyglądać bardzo fajnie. A jeżeli masz zdolności plastyczne, na tym niebieskim wazonie możesz coś namalować kolorowymi farbkami do szkła. Pamiętaj, że za dużo kolorów w pokoju nie wygląda za dobrze i jest to męczące dla oka, ale jeden element wyróżniający się od całej reszty może być ciekawy. Kolory muszą pasować do siebie (załączam małą podpowiedź). Oczywiście ja tylko podaje propozycje, a ty możesz to zweryfikować. Ważne jest aby dobrze się czuć we własnym pokoju:) Życzę miłej zabawy z urządzaniem swojego kąta;]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg BEZTYT~1.jpg (86,7 KB, 66 załadowań)
__________________
Aguuu

Edytowane przez aga2186
Czas edycji: 2009-07-24 o 22:52
aga2186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 12:28   #4263
pasozytnik
Przyczajenie
 
Avatar pasozytnik
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Witam To mój pierwszy post na forum
Chciałabym odświeżyć trochę wystrój mojego pokoju... ale... No własnie. Jest długi (7m) a wąski (2,80 m). Drzwi mam na krótszej ścianie, okno jak się wchodzi po prawej na dłuższej ścianie mniej więcej na środku... a pod oknem stoi biurko, na przeciwległej ścianie, wersalka. po lewej za drzwiami szafa, obok regał. Na przeciwległej ścianie drzwi(drugiej krótkiej) stoją 2 częsci regału i TV. Pomocy?
pasozytnik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 12:28   #4264
westie2
Przyczajenie
 
Avatar westie2
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 25
GG do westie2
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

U mnie remont w końcu zakończony! A oto efekt przed i po ( w załączniku). Planuję jeszcze kupić nowe krzesło do biurka, bardziej biurowe, bo te to jak do jadalni jest... Sznurki na okno kupiłam, ale mam jeszcze problem z zawieszeniem ich... One są do ziemi, teraz zaczepiłam 2 końce u góry, co daje taki sobie efekt... Złączyłam też środek tego półkola, ale wtedy sznurki wyglądają na za krótkie.
Żółte ściany w łapki były przed remontem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4618.jpg (28,1 KB, 400 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5843.jpg (130,1 KB, 456 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5845.jpg (129,5 KB, 276 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5846.jpg (144,7 KB, 249 załadowań)
westie2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 14:26   #4265
rhapsody
Rozeznanie
 
Avatar rhapsody
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 860
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez westie2 Pokaż wiadomość
U mnie remont w końcu zakończony! A oto efekt przed i po ( w załączniku). Planuję jeszcze kupić nowe krzesło do biurka, bardziej biurowe, bo te to jak do jadalni jest... Sznurki na okno kupiłam, ale mam jeszcze problem z zawieszeniem ich... One są do ziemi, teraz zaczepiłam 2 końce u góry, co daje taki sobie efekt... Złączyłam też środek tego półkola, ale wtedy sznurki wyglądają na za krótkie.
Żółte ściany w łapki były przed remontem.

witam, mogę wiedzieć gdzie można kupić taką sofę i w jakiej jest cenie?
rhapsody jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 14:33   #4266
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez westie2 Pokaż wiadomość
U mnie remont w końcu zakończony! A oto efekt przed i po ( w załączniku). Planuję jeszcze kupić nowe krzesło do biurka, bardziej biurowe, bo te to jak do jadalni jest... Sznurki na okno kupiłam, ale mam jeszcze problem z zawieszeniem ich... One są do ziemi, teraz zaczepiłam 2 końce u góry, co daje taki sobie efekt... Złączyłam też środek tego półkola, ale wtedy sznurki wyglądają na za krótkie.
Żółte ściany w łapki były przed remontem.
Wyszło na plus Pokój stał się uporządkowany i zyskał harmonię.
Nie podoba mi się tylko kolor ścian, bo lubię bardziej wyraziste kolory ale to moja subiektywna opinia
Dodałabym kilka elementów, które nadawałby trochę przytulny wygląd.
Jakiś obrazek lub wiszący kwiatek, albo ozdobne dzwoneczki.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 10:45   #4267
westie2
Przyczajenie
 
Avatar westie2
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 25
GG do westie2
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

rhapsody- wersalkę kupowałam kilkanaście lat temu w jakiemś sklepie meblowym w moim mieście. Uroku jej dodaje koc-narzuta, kupiona na rynku, bo tak to jest zwykła wersalka z nijakim obiciem.

Deborah100- tak szczerze to kolor też mi się zbytnio nie podoba, bo jest za blady, ale teraz za późno żeby cokolwiek z tym zrobić. Na komodzie stoi ramka w panterkę, dostawię drugą. Jak dla mnie to brakuje czegoś na ścianie, ale nie wiem co i w którym miejscu. Może Ty masz jakiś pomysł? Aha, planuję jeszcze zakup zegara wiszącego i chcę go powiesić przy gazetce nad biurkiem.
westie2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-05, 10:59   #4268
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez westie2 Pokaż wiadomość
rhapsody- wersalkę kupowałam kilkanaście lat temu w jakiemś sklepie meblowym w moim mieście. Uroku jej dodaje koc-narzuta, kupiona na rynku, bo tak to jest zwykła wersalka z nijakim obiciem.

Deborah100- tak szczerze to kolor też mi się zbytnio nie podoba, bo jest za blady, ale teraz za późno żeby cokolwiek z tym zrobić. Na komodzie stoi ramka w panterkę, dostawię drugą. Jak dla mnie to brakuje czegoś na ścianie, ale nie wiem co i w którym miejscu. Może Ty masz jakiś pomysł? Aha, planuję jeszcze zakup zegara wiszącego i chcę go powiesić przy gazetce nad biurkiem.
Powiesiłabym coś na tej ścianie gdzie stoi szafka, na przeciwko biurka
Możesz napisać jak nazywa się tablica do której można przypinać różne rzeczy? Zawsze takiej szukałam Można ją jeszcze gdzieś kupić ?
Przypomina mi się szkoła pełno tego wisiało

aga2186
Bardzo dziękuję za wypowiedź, na pewno wezmę to pod uwagę. Na razie jestem na etapie kupowania dodatków. Za jakieś 2 tygodnie jadę z siostrą robić przemeblowanie itp.... ale końcowy efekt pokażę dopiero we wrześniu.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 11:07   #4269
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

deborah tablicam korkowa? w papierniczym np mozna kupic
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 18:55   #4270
westie2
Przyczajenie
 
Avatar westie2
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 25
GG do westie2
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

deborah- tak, to zwykła korkowa tablica, możńa ją kupić w sklepach papierniczych lub typu 'wszystko dla domu', kiedyś były też w kauflandzie.

Hmmm, a nad tą szafką na przeciw tej tablicy nie będzie dziwnie jakiś obrazek wyglądał? Kusi mnie jakaś naklejka na ścianę- drzewo, ale one sporo kosztują. To teraz mam problem z dekoracjami do pokoju. Zachciało się remontu.
westie2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 21:35   #4271
mme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 109
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Proszę pomóżcie mi wybrać kolor ścian w moim pokoju. Nie mam zdjęć ani czasu na fotografowanie; poza tym straszny bałagan, bo remont mieszkania w toku. Posataram się opisać obecne kolory i licze na waszą wyobraźnię.
Pokój jest niewielki: 2,30m x 3,80; kolorystyka tka ekologiczna: dywan sznurkowy w kolorze ...właśnie sznurka: nie jest to beż ani szary; najbliżej temu kolorowi do lnu (tkaniny nie rośliny). W tej samej tonacji są lniane zasłony, które na górze wykończone są zieloną listwą. pod którą jest rząd haftowanych liści (też zieleń). Podłoga- jasne panele (jasna olcha?), meble o ton ciemniejsze. Fotel=sofa ciepły beż ale to bez znaczenia, bo ewentualnie mogę go czymś przykryć.
Początkowo myślałam, że jedynym odpowiednim kolorem byłaby zgaszona zieleń. Ale w mieszkaniu jest już pokój z zielonymi ścianami i mam wątpliwości czy w tej sytuacji nie byłoby to nudne? Marzy mi się lawenda?, wrzos? Obawiam się tylko, że to nie bedzie dobre tło dla reszty. Myślę, że nie ma obawy, że kolory się "pogryzą", bo dywan i zasłony są raczej w neutralnych barwach, niemal idealnie zharmonizowanych. Jedyny trochę żywszy akcent to w tej chwili tylko to zielone wykończenie na górze zasłon. Będę wdzięczna za wszelkie pomysły. To pilne, bo jutro, najpóxniej pojutrze muszę podjąć decyzję.
mme jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-06, 09:56   #4272
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
kliwia
deborah tablicam korkowa? w papierniczym np mozna kupic
Cytat:
Napisane przez westie2 Pokaż wiadomość
deborah- tak, to zwykła korkowa tablica, możńa ją kupić w sklepach papierniczych lub typu 'wszystko dla domu', kiedyś były też w kauflandzie.

Hmmm, a nad tą szafką na przeciw tej tablicy nie będzie dziwnie jakiś obrazek wyglądał? Kusi mnie jakaś naklejka na ścianę- drzewo, ale one sporo kosztują. To teraz mam problem z dekoracjami do pokoju. Zachciało się remontu.
Dzięki Dziewczyny

Naklejki ścienne nie są aż takie drogie Też zamierzam kupić
Tutaj masz kilka w atrakcyjnych cenach:
http://www.allegro.pl/item693721413_...orow_50cm.html
http://www.allegro.pl/item692147471_...na_sciane.html
http://www.allegro.pl/item677823934_...cm_kwiaty.html
http://www.allegro.pl/item685258941_...ejka_48cm.html

Bardziej przerażają mnie przesadne koszty za przesyłkę



mme

Wydaję mi się, że lawenda będzie pasować, ewentualnie kolory słoneczne. Unikałabym odcieni brązu, beżu dlatego, że "zleje" się to wszystko w jedną całość.
Radziłabym aby kolory nie było mocno wyraziste, takie delikatniejsze ale nie pastelowe. Bo gdy zrobisz np. ciemną, ostrą lawendę pokój optycznie pomniejszy się. Poza tym masz umeblowane w stylu ekologicznym, zgodnym z naturą, więc stawiałabym na delikatne, świeże kolory. Bardziej możesz poszaleć z dodatkami
Swoją drogą lawenda + zieleń ciekawie by wyglądała

Z jakiej firmy będziesz kupować farby ?

Edytowane przez Deborah100
Czas edycji: 2009-08-06 o 10:06
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 11:51   #4273
..::anvastra::..
Zadomowienie
 
Avatar ..::anvastra::..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 999
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym o kilka wskazówek dotyczących urządzenia mojego pokoju
Tutaj wszystko opisałam:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=188648&page=4
niby w tych indyjskich wnętrzach połączenie czerwieni/pomarańczu z niebieskim jest częste, ale ja bym nie ryzykowała (najwyżej w dodatkach - poduszkach itp, ale nie jako te główne kolory )

może już prędzej z jakimś ciepłym fioletem, albo w ogóle bordowym
dzięki temu będziesz mogła poszaleć z dodatkami

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez mme Pokaż wiadomość
Proszę pomóżcie mi wybrać kolor ścian w moim pokoju. Nie mam zdjęć ani czasu na fotografowanie; poza tym straszny bałagan, bo remont mieszkania w toku. Posataram się opisać obecne kolory i licze na waszą wyobraźnię.
Pokój jest niewielki: 2,30m x 3,80; kolorystyka tka ekologiczna: dywan sznurkowy w kolorze ...właśnie sznurka: nie jest to beż ani szary; najbliżej temu kolorowi do lnu (tkaniny nie rośliny). W tej samej tonacji są lniane zasłony, które na górze wykończone są zieloną listwą. pod którą jest rząd haftowanych liści (też zieleń). Podłoga- jasne panele (jasna olcha?), meble o ton ciemniejsze. Fotel=sofa ciepły beż ale to bez znaczenia, bo ewentualnie mogę go czymś przykryć.
Początkowo myślałam, że jedynym odpowiednim kolorem byłaby zgaszona zieleń. Ale w mieszkaniu jest już pokój z zielonymi ścianami i mam wątpliwości czy w tej sytuacji nie byłoby to nudne? Marzy mi się lawenda?, wrzos? Obawiam się tylko, że to nie bedzie dobre tło dla reszty. Myślę, że nie ma obawy, że kolory się "pogryzą", bo dywan i zasłony są raczej w neutralnych barwach, niemal idealnie zharmonizowanych. Jedyny trochę żywszy akcent to w tej chwili tylko to zielone wykończenie na górze zasłon. Będę wdzięczna za wszelkie pomysły. To pilne, bo jutro, najpóxniej pojutrze muszę podjąć decyzję.
ja bym tam nie dała lawendy, zwłaszcza jeśli ma być taki efekt 'eko', naturalny (lawenda+zieleń+beże jest dla mnie mdłe i pstrokate jednocześnie )
albo taka trawiasta zieleń, albo ciepły brąz, może jedna ściana w innym kolorze reszta bardziej neutralna (zależy to też od ustawienia mebli)
ewentualnie jeszcze żółty (taki bardziej piaskowy)
..::anvastra::.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 12:01   #4274
papiusia1203
Raczkowanie
 
Avatar papiusia1203
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z daleka ...
Wiadomości: 61
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

ja mam pokój dość duży wiec mogłam pozwolić sobie na ciemny kolorek na ścianie a dokładniej:
2 ściany na przeciwko siebie ciemno fioletowe, słupek też ciemny fiolet i taki paseczek fioletowy koło drzwi( rozwiązanie dobre jak sie brudzi palcami, sciane na której jest pstryczek od światla) reszta na popielaty jedwab do tego jasne mebelki, różowo-fioletowy wypoczynek (kanapa na której śpie + 2 fotele) i zielony shaggy dywan + fioletowe i zielone dodatki tj. doniczka czy świeczki na 1 ścianie tej popielatej mam naklejke jak w załaczniku ciemny fiolet kolorek taki sam jak fioletowe sciany
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg klmn864535395w.jpg (131,8 KB, 131 załadowań)
papiusia1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 14:43   #4275
malelka
Rozeznanie
 
Avatar malelka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 711
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Widząc jak sobie nawzajem pomagacie, chciałabym i ja prosić o pomoc.
Chcemy z mężem urządzić sobie sypialnię, która przez pewien czas służyła jako pokój naszej córki (stąd te owieczki na ścianach ). Od jakiegoś czasu córcia ma nowy pokój a ja z mężem nie mogę dojść do porozumienia w sprawie wystroju sypialni. Niestety na wymianę mebli na razie nas nie stać, ale wiem, że kolor ścian i dodatki wiele dają...
Meble mamy w kolorze orzecha, podłoga jak na zdjęciu.

Od razu zaznaczam, że to makatka nad łóżkiem zniknie ale zastanawiam się co zrobić, by ściana się nie brudziła (nie wycierała) bo raczej ciężko ustawić łóżko inaczej niż wzdłuż czy zastosować coś na wzór zagłówka? Ale czy to będzie dobrze wyglądało przy dłuższym boku łóżka?
Proszę doradźcie coś, wklejcie jakieś przykłady bym mogła pokazać mężowi, bo jak mu czegoś na obrazku nie pokażę, to ciężko będzie go przekonać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100.jpg (47,1 KB, 174 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 200.jpg (41,2 KB, 149 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 300.jpg (43,6 KB, 150 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg plan.jpg (18,8 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg plan 2.jpg (29,0 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg podłoga.jpg (29,2 KB, 24 załadowań)

Edytowane przez malelka
Czas edycji: 2009-08-06 o 15:05
malelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 15:22   #4276
mme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 109
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Wydaję mi się, że lawenda będzie pasować, ewentualnie kolory słoneczne. Unikałabym odcieni brązu, beżu dlatego, że "zleje" się to wszystko w jedną całość.
Radziłabym aby kolory nie było mocno wyraziste, takie delikatniejsze ale nie pastelowe. Bo gdy zrobisz np. ciemną, ostrą lawendę pokój optycznie pomniejszy się. Poza tym masz umeblowane w stylu ekologicznym, zgodnym z naturą, więc stawiałabym na delikatne, świeże kolory. Bardziej możesz poszaleć z dodatkami Swoją drogą lawenda + zieleń ciekawie by wyglądała

Z jakiej firmy będziesz kupować farby ?
Jeszcze nie zdecydowałam się na firmę, ale przygladałam sie kolorkom z Duluxa (w ich palecie przyciągnął mój wzrok kolor bodajże kwiat lotosu- wydaje mi się, że to jest taki bardzo jaśniutki odcień fioletu? mam nadzieję, że to nie róż?) Kiedy zdecyduję się już na konkretny kolor, będę porównywać farby innych firm. Najlepiej, żeby to była farba dobrze kryjąca, bo ja maluję białą tapetę i przy dobrym kryciu farby prawdopodobnie wystarczy pomalować jeden raz.
Też myślę, że lawenda z zielenią powinna się dobrze komponować, tym bardziej, że tej zieleni jest niewiele (nie licząc kwiatów doniczkowych, które mam w pokoju) i jak pisałam jest to taki zgaszony odcień.
Natomiast beże wydaje mi się, że zleją się z całością i pokój będzie smutny. Żółty piaskowy (jak proponuje ..::anvastra::..) też rozważam.
Zastanawiałam się nad jedną ścianą w tym samym kolorze ale o ton ciemniejszym, ale to nie ma sensu przy takim układzie mebli, jaki jest i musi zostać, bo nie ma innej możliwości.

Dziękuję za dotychczasowe propozycje i ciągle jestem otwarta na uwagi, bo prawdopodobnie mam jeszcze czas może nawet do poniedziałku.
mme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 18:21   #4277
westie2
Przyczajenie
 
Avatar westie2
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 25
GG do westie2
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Dzięki Dziewczyny

Naklejki ścienne nie są aż takie drogie Też zamierzam kupić
Tutaj masz kilka w atrakcyjnych cenach:
http://www.allegro.pl/item693721413_...orow_50cm.html
http://www.allegro.pl/item692147471_...na_sciane.html
http://www.allegro.pl/item677823934_...cm_kwiaty.html
http://www.allegro.pl/item685258941_...ejka_48cm.html

Bardziej przerażają mnie przesadne koszty za przesyłkę
Wolałabym jakieś bardziej sprawdzone naklejki, bo te za 16zł mogą być nietrwałe. Poprzednie naklejki miałam z art of wall'a i na jakość nie narzekałam, choć przy remoncie ze ściągnięciem miałam problem. Ale jak się ich nie rusza to super siedzą i wyglądają, choć ceny są spore.
westie2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 19:22   #4278
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez mme Pokaż wiadomość
Jeszcze nie zdecydowałam się na firmę, ale przygladałam sie kolorkom z Duluxa (w ich palecie przyciągnął mój wzrok kolor bodajże kwiat lotosu- wydaje mi się, że to jest taki bardzo jaśniutki odcień fioletu? mam nadzieję, że to nie róż?) Kiedy zdecyduję się już na konkretny kolor, będę porównywać farby innych firm. Najlepiej, żeby to była farba dobrze kryjąca, bo ja maluję białą tapetę i przy dobrym kryciu farby prawdopodobnie wystarczy pomalować jeden raz.
Też myślę, że lawenda z zielenią powinna się dobrze komponować, tym bardziej, że tej zieleni jest niewiele (nie licząc kwiatów doniczkowych, które mam w pokoju) i jak pisałam jest to taki zgaszony odcień.
Natomiast beże wydaje mi się, że zleją się z całością i pokój będzie smutny. Żółty piaskowy (jak proponuje ..::anvastra::..) też rozważam.
Zastanawiałam się nad jedną ścianą w tym samym kolorze ale o ton ciemniejszym, ale to nie ma sensu przy takim układzie mebli, jaki jest i musi zostać, bo nie ma innej możliwości.

Dziękuję za dotychczasowe propozycje i ciągle jestem otwarta na uwagi, bo prawdopodobnie mam jeszcze czas może nawet do poniedziałku.
Tak, tak beże, brązy nie będą pasowały.
heh przeglądałam gazety i znalazłam kartę kolorów z dulux. Mają ciekawe odcienie, mnie się jeszcze podoba "Pole Lawendy"

Ja malowałam farbami ze Śnieżki, też bardzo ładne kolorki wychodzą i takie same jak na testerach

westie2
Moja koleżanka kupowała takie do 30zł i ładnie wyglądają, nie było problemu z naklejaniem.
Widziałam też takie wielkie, bardzo ładne naklejki ale kosztowały już coś ok 100zł

malelka

Meble masz ładne
Jak się domyślam komputer stoi w Waszej sypialni, nie możecie go przenieść do innego pokoju ?
Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to zmiana koloru ścian, dotychczasowy kolor jest taki bez wyrazu. Orzeźwiłabym pokój soczystymi kolorkami, pole do popisu jest duże, bo do mebli i podłogi będzie pasować praktycznie wszystko.
Zrezygnowałabym tylko z mocnych, intensywnych i ciemnych kolorów, dlatego, że pomniejszy to optycznie i tak niewielki pokój.
Można nawet pomalować w dwóch kolorach, np. o ton ciemniejszych lub jaśniejszych.
Ściana na wprost wejścia w ciemniejszej tonacji spowoduje wrażenie głębi i pokój powiększy się.

Czy łóżko zawsze jest rozłożone? Bo jeśli tak to na ścianie nakleiłabym ozdobne ornamenty, najlepiej strzeliste ( coś jak na zdjęciu, to jest akurat brzydkie ale tak dla przykładu)

W małym pokoju oświetlenie też jest bardzo ważne, jakaś ozdobna lampka, świeczki.
Z szafki zabrałabym drukarkę, nie pasuje
Najlepiej żebyś oddzieliła miejsce pracy od spania, jeśli nie da się tego zrobić to przynajmniej wszelkie sprzęty elektroniczne ustawiłabym w jednym miejscu, na biurku i na szafce obok biurka ( o ile to jest szafka )
Sypialnia wygląda na taką dość chłodną, może jakieś wiszące dzwoneczki ozdobne lub figurki, oczywiście wszystko z umiarem, najlepiej kolorowe, żeby rozjaśniły trochę meble.
Dodałabym także akcent zieleni, jakiś kwiatek (sztuczny, prawdziwy obojętnie) Dzięki temu będzie bardziej przytulnie.
Na łóżku kilka ozdobnych poduszeczek.
Firankę powiesiłabym krótszą, za parapet. Wydaje mi się, że nada to takiej lekkości

Podsumowując:
Koniecznie potrzebne są jakieś kolory, choćby dwa tak żeby rozjaśnić smutną sypialnię.
W sklepach wszystko po 2-6zł można znaleźć ciekawe i niedrogie ozdoby, Np. świeczniki, wazony, ładne poszewki na poduszki, ozdobne puzderka.

Nie wiem czy lubisz takie pierdułki ale kilka takich nie zaszkodzi.
I koniecznie zmiana koloru ścian.

Przepraszam za chaotyczną wypowiedź ale pisałam i co chwilę wymyślałam coć nowego

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 111.jpg (9,3 KB, 105 załadowań)

Edytowane przez Deborah100
Czas edycji: 2009-08-07 o 19:24
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 20:04   #4279
malelka
Rozeznanie
 
Avatar malelka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 711
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Deborah100 - Bardzo dziękuję za cenne rady Na pewno skorzystam i pokażę efekty.

Niestety komputer raczej zostanie w sypialni bo mieszkamy w bloku i nie mamy dużego wyboru. Ewentualnie mógłby stać w salonie, ale mąż często pracuje wieczorami i lepiej jeśli odizoluje się w sypialni niż gdyby zajął salon gdzie często bawię się z córką. Ostatnio mąż musiał dokupić drugą drukarkę i nie wiedząc gdzie ją postawić umieścił ją na komodzie Wiem, że nie wygląda to dobrze, ale jeszcze nie wymyśliłam co z nią zrobić (w szafce drukarki się nie mieszczą ). Trzeba pomyśleć o pojemniejszym biurku.
Jeśli chodzi o kwiaty to kocham je (!!!) ale musiałam sie ich pozbyć gdy córcia zaczęła ściągać na siebie doniczki z parapetu. Teraz jest już starsza, więc przynosi sobie stołeczek i grzebie palcem w ziemi a poza tym ściąga wszystko z komody Muszę to jakoś przetrwać
malelka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-09, 17:08   #4280
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Westi2 Pokój zmieniony na plusik teraz lepiej ale aż się prosi pomalować albo ścianę od okna albo tą lewą na kolor w jakim są te frędzelki, plus kremowe ściany... bo teraz jakos takoś nijako wygląda....

np. zielone wzgórze i piasek pustyni farby Dekoral
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zielone wzgorze z piasek pustyni Decoral.jpg (864 Bajtów, 1064 załadowań)
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 17:42   #4281
aga2186
Przyczajenie
 
Avatar aga2186
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez mme Pokaż wiadomość
Jeszcze nie zdecydowałam się na firmę, ale przygladałam sie kolorkom z Duluxa (w ich palecie przyciągnął mój wzrok kolor bodajże kwiat lotosu- wydaje mi się, że to jest taki bardzo jaśniutki odcień fioletu? mam nadzieję, że to nie róż?) Kiedy zdecyduję się już na konkretny kolor, będę porównywać farby innych firm. Najlepiej, żeby to była farba dobrze kryjąca, bo ja maluję białą tapetę i przy dobrym kryciu farby prawdopodobnie wystarczy pomalować jeden raz.
Też myślę, że lawenda z zielenią powinna się dobrze komponować, tym bardziej, że tej zieleni jest niewiele (nie licząc kwiatów doniczkowych, które mam w pokoju) i jak pisałam jest to taki zgaszony odcień.
Natomiast beże wydaje mi się, że zleją się z całością i pokój będzie smutny. Żółty piaskowy (jak proponuje ..::anvastra::..) też rozważam.
Zastanawiałam się nad jedną ścianą w tym samym kolorze ale o ton ciemniejszym, ale to nie ma sensu przy takim układzie mebli, jaki jest i musi zostać, bo nie ma innej możliwości.

Dziękuję za dotychczasowe propozycje i ciągle jestem otwarta na uwagi, bo prawdopodobnie mam jeszcze czas może nawet do poniedziałku.
Ja mam na ścianie "kwiat lotosu" duluxa w swoim pokoju;P mme nie jest on różowy, ale powiem szczerze, że taki jaśniutki tez wcale nie. Jak tylko odzyskam aparat, zrobię zdjęcie i ci pokaże jak wygląda ta farba na ścianie;]
__________________
Aguuu
aga2186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 18:22   #4282
mme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 109
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez aga2186 Pokaż wiadomość
Ja mam na ścianie "kwiat lotosu" duluxa w swoim pokoju;P mme nie jest on różowy, ale powiem szczerze, że taki jaśniutki tez wcale nie. Jak tylko odzyskam aparat, zrobię zdjęcie i ci pokaże jak wygląda ta farba na ścianie;]
Jestem ciekawa tego lotosu ale już tylko dlatego, żeby sprawdzić, czy mam czego żałować, bo mieszkanie juz pomalowane. Do swojego pokoju wybrałam ostatecznie "pszeniczne lato" Nobiles'a, czyli żółty (słoneczny odcień). Wyszło nieźle, chociaż kolor bardziej intensywny niż się spodziewałam. Dobrze się komponuje z tymi ekologicznymi dodatkami. Nie odważyłam się na fiolety; obawiałam się, że jednak w małym pomieszczeniu, w dodatku takim raczej bezbarwnym, fiolet wyjdzie smutno. No w każdym razie: "przepadło"- teraz ciesze się, że mam już ten remont za sobą i nawet nie chcę mysleć, że kiedyś znowu....
Dodam jeszcze, że wybór żółci był też uzasadniony kolorystyką całego mieszkania: najmniejszy pokó w kolorze kawy z mlekiem, największy: zielony, mój- żółty, kuchnia: żółto- zielona, łazienka kremowa.
mme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 22:16   #4283
anusiabestfriend
Raczkowanie
 
Avatar anusiabestfriend
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 56
GG do anusiabestfriend
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Witajcie
Ja tak jakby przeżywam ten sam problem - chcę 'zmienić styl' pokoju i też mam wątpliwości...
Lubię muzykę, żywe kolory, coś 'oryginalnego' i własnego...
mam 15 lat.

Myślałam nad zielono-pomarańczowymi ścianami, gdzieniegdzie z tapetą w paski w pionie (paski oczywiście zielone i pomarańczowe).
Tapeta coś w stylu tej na ścianie, na załączonym obrazku :
http://bi.gazeta.pl/im/8/5526/z5526598X.jpg
tylko oczywiście paski nie w poziomie, a w pionie.

Myślałam również nad czarnymi, białymi i czarno-białymi dodatkami ?
Będą pasować do reszty ?
meble mam z olchy, parkiet pod kolor...
Mój pokój ma następujące wymiary: 3,5mx4m.
wysoki na 2,5m.
drzwi w ogóle mi się nie podobają, jak dla mnie są 'za sztywne'...
mają ozdobną (taki jakby witrażyk z kwiatami - przezroczysty oczywiście) szybkę 97cmx73cm, a całe mierzą 2mx0,83m.
- macie jakieś ciekawe pomysły ?

mam plan na lustro i na wieszak - oba oryginalne.

Załatwiłam sobie średniej wielkości lustro (bez ramy). Zamierzam obić je 'podwójnie listewkami' tzn. zrobić "podwójną ramkę" - coś w tym stylu.
pierwsza [wewnętrzna] będzie zielona a druga [zewnętrzna] będzie pomarańczowa. (te same odcienie co na ścianach).
W lewych, górnych rogach ramy chcę przylepić białą i czarną różyczkę z gipsu.
Jeśli chcecie wiedzieć jak taką zrobić możecie do mnie napisać - chętnie opisze.
Podobnie chcę zrobić z wieszaczkiem,
w tym samym stylu.
może przy tym wykorzystam tapetę, jaką kupię na ściany.
Jeśli efekty wyjdą fajne - bo mam taką nadzieję,
to opisze szczegółowo i dam foty.
;]
Piszcie, co o tym sądzicie.
- jak najszybciej, bo dużo wakacji nie zostało, a chcę to do 31 sierpnia raczej skończyć.
Z góry baaardzo dziękuję
__________________

Zwariowana inspiracja ... ;] ---> przerabiam pokój ... xD



"Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem..."


"Gdyby tak można sfotografować nasze sny!"

Emil Cioran
anusiabestfriend jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 07:19   #4284
Nautiz
Raczkowanie
 
Avatar Nautiz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 431
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Witam was serdecznie!

Oszalałam na punkcie pewnej dekoracji ściennej i nie bardzo wiem jak to zrobić. Dekorację gdzieś tam kiedyś podpatrzyłam, teraz przyszedł czas malowania ścian i kombinuję jak by to zrobić. Wrzucam zdjęcie.

Myślę, że ciemno brązowy łuk namaluję bez problemu. Na granicy beżu i brązu można zrobić taką przecierkę (rozcierać gąbeczką mokrą farbę, długimi ruchami w jednym kierunku - wtedy powstanie efekt takiego tęczowego przenikania się kolorów) Tylko to nie będzie dokładnie to co na obrazku ;-/ Więc to jest opcja, którą wykorzystam jak już nie będę miała pomysłu jak to zrobić.
Może więc wy macie bardziej twórcze umysły i macie pomysł jak zrobić takie pomazańce?

Pozdrawiam
Nautiz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11992821117964_4.jpg (23,0 KB, 298 załadowań)
Nautiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 11:16   #4285
anusiabestfriend
Raczkowanie
 
Avatar anusiabestfriend
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 56
GG do anusiabestfriend
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

no... wzorek zabójczo fajny.
... może popytaj się fachowców?
na pewno ktoś Ci pomoże i poradzi
powodzenia i weny w przerabianiu pokoi ;]
__________________

Zwariowana inspiracja ... ;] ---> przerabiam pokój ... xD



"Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem..."


"Gdyby tak można sfotografować nasze sny!"

Emil Cioran
anusiabestfriend jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 15:55   #4286
donay
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 740
metamorfoza pokoju i prośba o rade ;)

Witam Was

Na początek pokaże wam metamorfoze mojego pokoju sama dobierałam kolory dodatki itp
Aczkolwiek jak widać na ostatnim zdjęciu te ściany sa takie łyse.... myślałam żeby moze jakims szablonem cos zrobic ale nie wiem w jakim kolorze ani co, a może cos zupelnie innego? z drugiej strony nie chce żeby było za dużo a dojdzie pare zdjęć jeszcze

bedzie jeszcze zasłonka ale narazie maluje karnisz na biało bo był jasno brązowy

czekam na rady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1742.jpg (60,5 KB, 241 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1776.jpg (47,2 KB, 194 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1873.jpg (61,5 KB, 202 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rare6.jpg (36,4 KB, 378 załadowań)
__________________
"to jest moje niebo, nie chce mieć innego"


Like A Rainbow
Fading In The Twinkling Of An Eye
Gone Too Soon
donay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 19:22   #4287
>Angel<
Rozeznanie
 
Avatar >Angel<
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem
Wiadomości: 656
GG do >Angel<
Dot.: metamorfoza pokoju i prośba o rade ;)

Jestem pod wrażeniem metamorfozy bardzo ładnie Ci to wyszło

Jeśli mówisz że masz kilka zdjęć do powieszenia to może skorzystaj z takiej ramki Ikei > https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...3&d=1251471271 myślę że zgrała by się z biurkiem i miała byś fotki ładnie ułożone do tego jakieś fajne podświetlenie

a jak nie to tu > http://www.fnak.pl/c/pl/11_40/2/1/0/long/scienne.html są oryginalne zegary ścienne. Nie zajmą dużo miejsca a będziesz taki zegar mogła między zdjęcia wkomponować. Ogólnie polecam tą stronkę bo mają ciekawe "bajery" dekoracyjne

jeśli poprzednie propozycje nie przypadły Ci do gustu, tutaj http://glamstore.com.pl/Ozdoby_scien...3-default.html znajdziesz ciekawe odstające kwiatuszki

no i na koniec polecam tą stronkę z naklejkami > http://artofwall.com.pl/go/_category/?idc=id_1&lang=pl

Mam nadzieję że chodź troszkę pomogłam, albo zainspirowałam sama jestem na etapie dekorowania ściany i nie mogę się na nic konkretnie zdecydować. Najchętniej wzięła bym wszystko
__________________
or

>Angel< jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 19:50   #4288
donay
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 740
Dot.: metamorfoza pokoju i prośba o rade ;)

wow ale świetne stronki dziekuje bardzo zabieram sie za przeszukiwania
__________________
"to jest moje niebo, nie chce mieć innego"


Like A Rainbow
Fading In The Twinkling Of An Eye
Gone Too Soon
donay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 12:49   #4289
Auzzy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 216
Dot.: metamorfoza pokoju i prośba o rade ;)

rowniez jestem na etapie zmieniania mojego pokoju i polecam roznego rodzaju szablony na sciane, ja mam dwa, na jasnej sianie ciemny a na ciemnej jasny sliczne sa na www.szabloneria.pl oraz ornamentyka.pl

mam pytanko jakiego koloru jest ta ciemniejsza sciana na zdjeciu 4
Auzzy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 16:18   #4290
donay
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 740
Dot.: metamorfoza pokoju i prośba o rade ;)

to jest kolor "odwaga" z dekorala

niby kolor fashion zaprojektowany przez ewe minge
__________________
"to jest moje niebo, nie chce mieć innego"


Like A Rainbow
Fading In The Twinkling Of An Eye
Gone Too Soon
donay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:02.