Języki. Bezpłatnie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-17, 20:29   #1
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203

Języki. Bezpłatnie?


Nie wiem czy to najlepsze podforum do poruszenia tematu, ale inne wydały mi się jeszcze mniej adekwatne. Sprawa jest więc taka - czy wiecie coś, kochane wizażanki, o bezpłatnych kursach językowych, na które mogliby uczęszczać studenci? (chodzi mi o warszawę, ale może w innych miastach są organizowane kursy w ramach jakiś programów ogólnopolskich - za takie informacje też bym była bardzo wdzięczna).
Jestem studentką interdyscyplinarnych studiów dziennych i bardzo chciałabym uczyć się francuskiego i kontynuować angielski - niestety lektoraty to tylko 4 semestry nauki, a kursy są bardzo drogie i nie mogę sobie na nie pozwolić jako studentka. A na pracę przy moich studiach nie mam czasu ani siły.
Może więc któraś z was miała styczność z jakimiś bezpłatnymi kursami, które mogłaby mi polecić?
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 20:38   #2
Annmaa
Raczkowanie
 
Avatar Annmaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: miejska patelnia
Wiadomości: 191
Dot.: Języki. Bezpłatnie?

Też mnie to interesuje! Ja poszłam do lektorek z języków na uczelni zapytać się czy mnie przyjmą jako wolny słuchacz na zajęcia. Dodatkowo u mnie we Wrocławiu w mediatece (biblioteka z mediami) są organizowane bezpłatne spotkania w celu konwersacji w rożnych językach ( jest jedno spotkanie na tydzień ale zawsze coś ).
Annmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 20:44   #3
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Języki. Bezpłatnie?

Cytat:
Napisane przez Annmaa Pokaż wiadomość
Też mnie to interesuje! Ja poszłam do lektorek z języków na uczelni zapytać się czy mnie przyjmą jako wolny słuchacz na zajęcia. Dodatkowo u mnie we Wrocławiu w mediatece (biblioteka z mediami) są organizowane bezpłatne spotkania w celu konwersacji w rożnych językach ( jest jedno spotkanie na tydzień ale zawsze coś ).
I co? zgodziły się? Bo przy takim kolosie jakim jest warszawski uniwerek (permanentny brak miejsc na wszystkim, brak krzeseł i powietrza w salach) raczej wątpie, że się zgodzą. Ale kto wie - jakoś nie wpadłam na to żeby je zapytać.
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 13:41   #4
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Języki. Bezpłatnie?

Naprawdę żadna z was nie miała doświadczeń z jakimiś bezpłatnymi kursasmi? Albo chociaż nie słyszała o żadnych?
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 14:53   #5
Annmaa
Raczkowanie
 
Avatar Annmaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: miejska patelnia
Wiadomości: 191
Dot.: Języki. Bezpłatnie?

Zgodziły się. Pomimo, że u nas też jest mało miejsca w salach i miejsca na języki rozchodzą się w błyskawicznym tempie, ale warto spróbować . Btw ja jestem z Polibudy Wrocławskiej. Nie bierz do serca jednej odmowy, jedna się nie zgodzi, a inna powie ok.
Annmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 23:26   #6
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Języki. Bezpłatnie?

Ja na UW spotkałam się z propozycją bycia "wolnym słuchaczem", najlepiej pytać u tych, u których kończy się kurs za "żetony"... są o wiele milsi znając daną osobę co jeszcze, najlepiej pytać starszych wiekiem lektorów; moje doświadczenia mogę podsumować: młode = wredne, ale oczywiście są wyjątki. Poza tym pytaj, pytaj, pytaj i tylko bezpośrednio, z wielkim uśmiechem na ustach i opowieścią jak bardzo fascynuje Cię dany język.
Pozdrawiam
Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 05:16   #7
Hosea
Raczkowanie
 
Avatar Hosea
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 116
Dot.: Języki. Bezpłatnie?

Możesz poszukać bezpłatnych kursów po prostu w szkołach językowych. Zazwyczaj są finansowane z UE. Są różnego typu,ale zdarzają się otwarte dla wszystkich. Wiem,bo są takie w szkole,w której pracuję.Całkowicie bezpłatne.
__________________

Let me tell you...a small lilac garden!
Hosea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-19, 11:55   #8
Annmaa
Raczkowanie
 
Avatar Annmaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: miejska patelnia
Wiadomości: 191
Dot.: Języki. Bezpłatnie?

Biblioteki też organizują rózne kursy ale to bardziej konwersacje. Słyszałam też że z Urzędu Miasta można dostać przydział na darmowe kursy |ale to jest dla biednych uczniów ze wsi.

Edytowane przez Annmaa
Czas edycji: 2009-10-19 o 11:58 Powód: pomyłka
Annmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 21:26   #9
cadbury
Raczkowanie
 
Avatar cadbury
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 80
Dot.: Języki. Bezpłatnie?

U mnie w Zielonej Górze na Uniwersytecie utworzyliśmy właśnie darmowy fakultet z j. rosyjskiego, zupełnie za darmo, jedynym wymogiem jest grupa 15 osobowa. Więc może zbierz znajomych i zapytaj się w dziekanacie czy wam czegoś takiego nie zorganizują.
cadbury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 13:32   #10
jessy
Zakorzenienie
 
Avatar jessy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 924
Dot.: Języki. Bezpłatnie?

ANNMAA = na prawdę jest coś takiego u nas w Mediatece? Znajdę informacje o konwersacjach na stronie? Jeśli nie, to czy mogłabyś mi powiedzieć kiedy się odbywają, czy trzeba się zapisać wcześniej, czy w ogóle można jeszcze dołączyć?
__________________
Salsame mucho
jessy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 22:31   #11
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: Języki. Bezpłatnie?

Jeśli nie uda Wam się znaleźć darmowych kursów, to warto pomyśleć nad nauką w tandemie. Niezbędna jest jednak znajomość już jednego języka. W praktyce wygląda to tak, że spotykają się dwie osoby, np. : Ty znasz niemiecki, ja angielski. Ja Cie uczę angielskiego, Ty mnie niemieckiego. Warto poprzeglądać portale typu ang.pl lub gumtree.pl Jest tam mnóstwo takich ogłoszeń.
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 23:11   #12
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Języki. Bezpłatnie?

Nic konkretnego pewnie nie pomogę, a już kompletnie nie wiem czy to w W-wie działa. Kilka lat temu napewno takie darmowe kursy były orgaznizowane przez urzędy pracy. Podejrzewam, że trzeba było być zarejestrowanym jako bezrobotny. Może warto popytać.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 12:54   #13
Annmaa
Raczkowanie
 
Avatar Annmaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: miejska patelnia
Wiadomości: 191
Dot.: Języki. Bezpłatnie?

Jessy dopiero dzisiaj zauważyłam twoje pytanie
jak wejdziesz na strone mediateki to znajdziesz na górze zakładke Language Cafe. I tam jest wszytsko opisane, w mediatece zapisujesz się na dany język zawsze wsześniej przed spotkaniem, bo liczba miejsc jest ograniczona. Niestety nie byłam jeszcze na żadnym spotkaniu, ale mam zamiar. Jak już się dowiesz jak to wygląda to pisz.
Annmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.