Dom na wąską działkę! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-25, 11:47   #1
olka139
Raczkowanie
 
Avatar olka139
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 79
Exclamation

Dom na wąską działkę!


Witajcie.Moim problemem jest znalezienie projektu domku na wąską działkę 13m... Domu wolno stojącego. Piszcie czy moze i Wy budowaliscie domy na waskich dzialkach,jak sobie poradziliscie z tym problemem,jakie projekty macie i skad...

Czekam na odpowiedzi,za wszystkie bede bardzo wdzieczna.

Pozdrawiam,Ola
__________________
25.06.2011
olka139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 15:50   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dom na wąską działkę!

Najlepiej zamowic projekt indywidualny dopasowany do waszej dzialki i waszych oczekiwań .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 15:56   #3
Dziamma
Raczkowanie
 
Avatar Dziamma
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 300
Dot.: Dom na wąską działkę!

Hmmm...na tachich działkach najlepiej sprawdzają się bliźniaki...Wiadomo, że zabudowa wymaga pewnych odległości od ogrodzenia- ok.4 metrów, a dom bliźniaczy ten problem rozwiązuje, bo te 4 metry można wtedy wykorzystac...
Dziamma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 17:38   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dom na wąską działkę!

Cytat:
Napisane przez olka139 Pokaż wiadomość
Moim problemem jest znalezienie projektu domku na wąską działkę 13m... Domu wolno stojącego.
Cytat:
Napisane przez Dziamma Pokaż wiadomość
Hmmm...na tachich działkach najlepiej sprawdzają się bliźniaki..
Tzw. czytanie ze zrozumieniem.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 09:35   #5
olka139
Raczkowanie
 
Avatar olka139
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 79
Post Dot.: Dom na wąską działkę!

Dziekuje za odpowiedzi.Wiem,ze najlepiej sprawdzaja sie blizniaki na tak waskich dzialkach ale ja po piersze nie mam z kim pobudowac takiego blizniaka a po drugie chyba moja dzialka okazalaby sie i tak za waska na blizniak.Bo niech bedzie ze blizniak mialby lacznie 12m to zostaje tylko 1m a przeciez trzeba zachowac odleglosc od sasiada...Niby czytalam gdzies ze jak z jednej ze stron sasiad jest pobudowany dalej ode mnie niz wyznaczone 4m to moge zwracac sie z prosba do niego o to aby moj dom stal blizej plotu.A jak nie to po stronie sasiada nie robiac okien i drzwi moge te odleglosc zmniejszyc do 3m,wiec pozostaje z jednej strony odleglosc 3m,dom 6m, i z drugiej strony 4m...Wiem ze to waski dom ale jakbym nie stawaiala go tak jakby wejsciem od strony ulicy tylko "bokiem"...Moze w ten sposob cos wykombinuje...
__________________
25.06.2011
olka139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 10:57   #6
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dom na wąską działkę!

Jakim znowu bokiem, nie możesz sobie postawić domu jak chcesz - masz wymogi zapisane w mpzp przecież. Nie cuduj tylko zamów projekt indywidualny, skoro masz problematyczna działkę i nic nie znalazłaś w projektach gotowych.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 14:37   #7
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Dom na wąską działkę!

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Jakim znowu bokiem, nie możesz sobie postawić domu jak chcesz - masz wymogi zapisane w mpzp przecież. Nie cuduj tylko zamów projekt indywidualny, skoro masz problematyczna działkę i nic nie znalazłaś w projektach gotowych.
A jeśli nie ma mpzp to trzeba wystąpić do gminy o decyzję o warunkach zabudowy. W niej będzie określone czy wogóle coś tam możesz postawić, a jeśli możesz to dokładnie co (w jakiej odległości od granicy, jaka wysokość, jaki dach itp.)
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-26, 19:08   #8
aldi1174
Zadomowienie
 
Avatar aldi1174
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdzieś między Krakowem a W-wą
Wiadomości: 1 034
Dot.: Dom na wąską działkę!

Na prawie każdej stronie z projektami jest kategoria "dom na wąską działkę"- czasem w zakładce odnośnie typu budynku..
Widziałam nawet opcję, że można podać szerokość działki i wyświetlają się tylko odpowiednie projekty. Jeśli nic nie znalazłaś, to już tylko projekt indywidualny.

Weź też koniecznie pod uwagę, z której strony jest wjazd na działkę, bo jak np. od zachodu/ południowego zachodu, to tam też będziesz miała wąską ścianę i mało miejsca na okna- po południu w domu mało słońca... lepiej,żeby ten dłuższy bok domu miał lepsze nasłonecznienie.
Jeśli byłby z tym problem, to tylko architekt projektując indywidualnie potrafi doświetlić taki dom- wg mnie światło/słońce w domu to priorytet

Edytowane przez aldi1174
Czas edycji: 2010-05-26 o 19:20
aldi1174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 15:56   #9
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Dom na wąską działkę!

Jakiś czas temu właśnie oglądałam dom na wąskiej a długiej działce, miała około 150m kw. powierzchni.
Od przodu domu był krótszy spad dachu ale dość wysoki, około 3-4 metrów, drugi spad był dłuuugi.
Po jednej stronie dom stał 1metr od siatki a z drugiej strony był dojazd do garażów, znajdujących się pod tarasem na tyłach domu. Bardzo nam się podobało całe rozwiązanie, dom ten miał parter, piętro, strych użytkowy a nad nim jeszcze jeden strych

Z tym doświetleniem to różnie bywa, my na przykład szukaliśmy domu tak osłoniętego by do żadnych okien nie zaglądało nam słońce bo lubimy jak pomieszczenia właśnie są zaciemnione.

Tak to wyglądało z boku
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.

Edytowane przez trojka
Czas edycji: 2010-05-29 o 18:18
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 11:25   #10
olka139
Raczkowanie
 
Avatar olka139
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 79
Smile Dot.: Dom na wąską działkę!

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i sugestie. Wiem,ze na stronach czy tez tez w katalogach sa zakladki dla domow na waska dzialke, ale przewaznie sa ta projekty dla dzialek 15m... A ja mam 13m wiec wiem ,ze potrzebny bedzie projekt indywidualny i dlatego tez zalozylam ten watek z nadzieja, ze uda mi sie zasiegnac opinii kogos kto poudowal/widzial dom na tak waskiej dzialce.

Tak wiec dziekuje Ci Trojko za odpowiedz,szczerze mowiac gdzies tam w myslach nie wiem skad chodzil mi po glowie domek wlasnie z takim dachem

Mam tez nadzieje,ze sasiedzi zgodza mi sie na pobudowanie domu blizej ich plotu niz zastrzega to plan zagospodarowania przestrzennego dzieki temu zyskalabym wiecej miejsca z drugiej strony domu czyli od drzwi wejsciowych i garazy. Nadzieja w sasiadach na szczescie oni maja duza dzialke i ich dom stoi daaaleko od mojego plotu wiec teoretycznie moge ich prosic o zgode

Mam nadzieje,ze to sie uda bo juz pomijajac fakt ze nie mam kasy aby placic za dzialke 100tys., to podoba mi sie tam...blisko lasu,cicha okolica,jednym slowiem azyl!

Pozdrawiam wszystkich, Ola
__________________
25.06.2011
olka139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 11:47   #11
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Dom na wąską działkę!

Cytat:
Napisane przez olka139 Pokaż wiadomość
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i sugestie. Wiem,ze na stronach czy tez tez w katalogach sa zakladki dla domow na waska dzialke, ale przewaznie sa ta projekty dla dzialek 15m... A ja mam 13m wiec wiem ,ze potrzebny bedzie projekt indywidualny i dlatego tez zalozylam ten watek z nadzieja, ze uda mi sie zasiegnac opinii kogos kto poudowal/widzial dom na tak waskiej dzialce.

Tak wiec dziekuje Ci Trojko za odpowiedz,szczerze mowiac gdzies tam w myslach nie wiem skad chodzil mi po glowie domek wlasnie z takim dachem

Mam tez nadzieje,ze sasiedzi zgodza mi sie na pobudowanie domu blizej ich plotu niz zastrzega to plan zagospodarowania przestrzennego dzieki temu zyskalabym wiecej miejsca z drugiej strony domu czyli od drzwi wejsciowych i garazy. Nadzieja w sasiadach na szczescie oni maja duza dzialke i ich dom stoi daaaleko od mojego plotu wiec teoretycznie moge ich prosic o zgode

Mam nadzieje,ze to sie uda bo juz pomijajac fakt ze nie mam kasy aby placic za dzialke 100tys., to podoba mi sie tam...blisko lasu,cicha okolica,jednym slowiem azyl!

Pozdrawiam wszystkich, Ola
Problem w tym, że to nie do sąsiadów zależy, gdzie Ty będziesz mogła ten dom postawić. Te odległości ustanowione są w rozporządzeniach.
Piszesz, że jest plan miejscowy. Co on mówi? Bo bez tych informacji każda nasza sugestia będzie bezsensowna, bo to zależy od ustaleń planu.
Chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę z tego, że to nei jest tak, że mając działkę budowlaną, która jest w obrębie planu miejscowego, możesz sobie postawić co chcesz. Przecież w planie może być nawet zakaz zabudowy na tej Twojej działce i NIC tam nie będziesz mogła wybudować. Albo może być zapis, że elewacja frontowa budynku (ta od drogi) nie może być mniejsza niż 10 metrów. I wtedy też nic nie będziesz mogła wybudować (wiem, że to przykłady dość drastyczne, ale chcę pokazać jakiej rangi zapisy mogą być w planie).
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )





Edytowane przez lutien
Czas edycji: 2010-05-30 o 11:49
lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:15.