basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na allegro. - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-24, 15:31   #331
Nasturcja-Pospolita
Zakorzenienie
 
Avatar Nasturcja-Pospolita
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z kamerą wśród zwierząt
Wiadomości: 3 395
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

Zglaszanie takich aukcji ma swoj sens i brawo Wam za to "pospolite ruszenie"

Nietety, na dluzsza mete niewiele to da, trzeba by to zwyczajnie zglosci do przedstawicielstwa Zary, zaznaczajac, ze i na naszym rodzimym Allegro jest niezle pole do popisu dla oszustow.

Wiele firm ma swoje "wtyczki" na Allegro. Ludzi wynajetych specjalnie do patrolowania aukcji. Swojego czasu mialam kontakt z osoba, ktora swoj dzien zaczynala od przegladania aukcji eBaya i Allegro zglaszajac niezgodosc towaru czy zerowanie na marce firmy. Pracowala do Solara.
Wiem tez, ze Monnari rowniez w ten sposob chroni swoj wizerunek. Leo Lazzi takze. Sporo tego jest, bo i falszerzy coraz wiecej, a niestety ludzie nacinajacy sie na bezwartosciowej podrobce, czesto nie wiedzac, ze nie jest to towar oryginalny traca zaufanie do firmy.
Ponadto, kiedy taka "specjalna" osoba zglasza naruszenie zasad aukcji ma wieksze mozliwosci zablokowania konta, szybkiego usuniecia aukcji, swoisty priorytet w dzialaniu.

Na eBayu rozniez dzialaja takie uprzywilejowane jednostki, bardzo trudno jest spotkac sie z podrobka Cartiera czy Tiffany.


A jednoczesnie jest to walka z wiatrakami, bo tak naprawde serwisy aukcyjne chca wystawiac jak najwiecej aukcji, nie wazne jakich, czerpiac z prowizji niebagatelne dochody.
Takie zycie.


Wlasnie toczy sie sprawa kilku firm ( zdaje sie Vuittona, Cartiera itp ) kontra eBay, o promowanie podrabianych towarow na glownych stronach, opieszale reagowanie na informacje o podrobce i czerpanie zysku z obrotu towarami nielegalnego pochodzenia.
Sama jestem ciekawa wyniku.
Bo moze to oznaczac, ze kazdy serwis aukcyjny bedzie musial powolac sztab ludzi wertujacych aukcje i sprawdzajacych je pod katem oryginalnosci.




Mnie osobiscie natomiast dziwa aukcje na Allegro, ktore juz dziesiatki razy byly zglaszane jako niezgodne z regulaminem, dzisiatki osob zostalo oszukanych, a rzeczy " z najwyzszych polek" nadal sprzedaja sie swietnie.
Kupuja je nawet nasze polskie gwiazdy i obnosza po salonach panie z tzw. wyzszych sfer, znajace sie ponoc na rzeczy.
No, ale kosztuja sporo, pewnie dlatego ta ciaglosc sprzedazy, prowizja...

http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=2072327

http://www.allegro.pl/item465797609_...n_kobieca.html


http://www.allegro.pl/item465642775_..._juz_w_pl.html ;-)
__________________

Nasturcja-Pospolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 16:46   #332
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

super aukcja! dopiero na nia sie natknelam! brawa dla was!
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 23:07   #333
pyska06
Zadomowienie
 
Avatar pyska06
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 149
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

Bardzo ciekawy temat , po jego przeczytaniu uświadomiłam sobie jak potrafimy w niektórych przypadkach być naiwni. Wiadomo w internecie to po części kupowanie kota w worku ,co tak na prawdę nam przyślą- nie wiemy. Nie mamy pewności na ile oryginalny jest produkt. Ale te linki z pierwszego postu to ewidentne przegięcie, pierwszy raz z takim czymś sie spotkałam jakieś wycięte metki . Wiadomo ze płacimy za firmę i kawałek szmatki z metka więcej znaczy niż "zwykła" bluzka , wiec ja nigdy bym sie nie połakomiła na kurteczkę z zary za taka cenę z tak sfatygowana metka. Ale nie każdy sie nad tym zastanawia.
Fajna interwencje przyprowadziłyście dziewczyny , i dobrze ze wiele osób wycofało sie z kupna tych podrób !
__________________
`Nie zapomnij nigdy tego,
Że KOCHAĆ szczerze

Można tylko JEDNEGO !`

pyska06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 08:15   #334
qberka
Rozeznanie
 
Avatar qberka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 576
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

Nasturcja-Pospolita. Generalnie zgadzam się z Twoim postem, ale no właśnie. W moim mieście jest szwalnia w której szyją ubrania na rynek zachodnioeuropejski dla min: MARCA JACOBSA, BURBERRY, a także kilku mniej luksusowych marek jak : BRUUNS BAZAAR, FRENCH CONNECTION itp...
Przy szwalni jest mały sklepik w którym są tzw końcówki szytej kolekcji lub ciuchy z małymi wadami typu ( żle wszyta metka ). Często sie tam zaopatruje i bardzo czesto widuje ludzi którzy wynoszą stosy ubrań z tego sklepiku mniemam że właśnie na sprzedaż np: na allegro. Teraz wiszą prześliczne płaszcze MARCA JACOBSA za 300 zł, spódnice z letniej kolekcji tegoż projektanta są w tym sklepie już po 55zł. Zresztą podam kolejny przykład kupiłam niedawno kurtke FRENCH CONNECTION za 95zł i znalazłam na allegro osobę z mojego miasta która sprzedawała te kurtki po 299zł i sprzedała wszystkie (6 sztuk). Więc wydaje mi się że nie wszystkie ciuchy zwłaszcza tych najdroższych marek są ewidentnymi podróbkami.
Natomiast zgadzam sie z twierdzeniem że allegro działa bardzo bardzo opieszle lub wogóle ignoruje aukcje z ewidentnymi podróbkami.
qberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 11:08   #335
kale
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Oca
Wiadomości: 629
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

Cytat:
Napisane przez bloondyna Pokaż wiadomość
z własnego doświadczenia wiem , że w outletach są metki przecięte , jednak zawsze jest chociaż 1 metka w środku , gdzie jest napisana firma .

Tu jednak widać ewidentnie że BASIC jeszcze nie oznacza , że to kolekcja ZARY ..
Ja z tym niestety musze się nie zgodzić, ponieważ częstop kupuję w outletach, i tam gdzie kupuję, przewaznie powycinanane sa nawet metki wewnętrzne. W przypadku odzieży marek mniej znanych lub nieznanych, pozostaję w odzieży.
kale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 11:29   #336
Nasturcja-Pospolita
Zakorzenienie
 
Avatar Nasturcja-Pospolita
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z kamerą wśród zwierząt
Wiadomości: 3 395
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

Cytat:
Napisane przez qberka Pokaż wiadomość
Nasturcja-Pospolita. Generalnie zgadzam się z Twoim postem, ale no właśnie. W moim mieście jest szwalnia w której szyją ubrania na rynek zachodnioeuropejski dla min: MARCA JACOBSA, BURBERRY, a także kilku mniej luksusowych marek jak : BRUUNS BAZAAR, FRENCH CONNECTION itp...
Przy szwalni jest mały sklepik w którym są tzw końcówki szytej kolekcji lub ciuchy z małymi wadami typu ( żle wszyta metka ). Często sie tam zaopatruje i bardzo czesto widuje ludzi którzy wynoszą stosy ubrań z tego sklepiku mniemam że właśnie na sprzedaż np: na allegro. Teraz wiszą prześliczne płaszcze MARCA JACOBSA za 300 zł, spódnice z letniej kolekcji tegoż projektanta są w tym sklepie już po 55zł. Zresztą podam kolejny przykład kupiłam niedawno kurtke FRENCH CONNECTION za 95zł i znalazłam na allegro osobę z mojego miasta która sprzedawała te kurtki po 299zł i sprzedała wszystkie (6 sztuk). Więc wydaje mi się że nie wszystkie ciuchy zwłaszcza tych najdroższych marek są ewidentnymi podróbkami.
Natomiast zgadzam sie z twierdzeniem że allegro działa bardzo bardzo opieszle lub wogóle ignoruje aukcje z ewidentnymi podróbkami.
Zdaje sobie sprawe, ze mozna tanio kupic rzeczy z odrzutow produkcyjnych, czy outletow.
Choc wedlug polityki wiekszosci wysokopolkowych firm, odrzuty i tzw. drugi gatunek nie jest przeznaczony na sprzedaz i zazwyczaj fabryki otwierajace takie mikro-sklepy z mikro-cenami dzialaja nielegalnie.


Ale nie sa to nigdy ekskluzywne kolekcje limitowanych sukienek czy plaszczy, ktorych ceny, uwierz, siegaja kilku tysiecy, a nie kwoty 300 zl.
I nie sa to biezace kolekcje, ktore niekiedy nie trafily jeszcze na sklepowe wieszaki, a na podstawie zdjec z pokazu ( ktore zreszta czesto sa umieszczane na takich aukcjach ) juz je uszyto w Bangkoku
I stamtad tez przychodza paczki do zamawiajacych na tych aukcjach.
A mimo to chetnych na takie "oryginaly" nie brakuje, choc kosztuja bardzo duzo.
I Allegro rozniez nie reaguje na sugestie, ze takie aukcje powinny byc usuwane.
__________________

Nasturcja-Pospolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 12:16   #337
praline
Zakorzenienie
 
Avatar praline
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: *
Wiadomości: 7 415
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

Cytat:
Napisane przez kale Pokaż wiadomość
Ja z tym niestety musze się nie zgodzić, ponieważ częstop kupuję w outletach, i tam gdzie kupuję, przewaznie powycinanane sa nawet metki wewnętrzne. W przypadku odzieży marek mniej znanych lub nieznanych, pozostaję w odzieży.
zgadzam się z Tobą w 100%. Wszystko zależy od outletu..czasami są totalnie wycięte metki i nie wiadomo skąd to
Jednak zdarza się i tak, że daną rzecz wcześniej widziałam w danym sklepie albo na stronie internetowej i już wiem z czym to połączyć.
praline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-26, 15:46   #338
bloondyna
Zakorzenienie
 
Avatar bloondyna
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lublin .
Wiadomości: 13 124
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

Cytat:
Napisane przez kale Pokaż wiadomość
Ja z tym niestety musze się nie zgodzić, ponieważ częstop kupuję w outletach, i tam gdzie kupuję, przewaznie powycinanane sa nawet metki wewnętrzne. W przypadku odzieży marek mniej znanych lub nieznanych, pozostaję w odzieży.
nie widziałam , żeby były przecięte metki ze składem .. tam powinna właśnie być również napisana firma ..

z tymi metkami na górze wew. owszem są albo przecięte , albo w ogóle wycięte .
bloondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 19:10   #339
andzik241
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

hmm tak dzisiaj przeglądałam
i tez znalazlam bluze
http://allegro.pl/item461361164_xdye...mo_punk_s.html

Zara>\?
jakie oszustwo
kupilam taką samą za 38 złotych


http://allegro.pl/item461361164_xdye...mo_punk_s.html
taka tez kupilam za 38

andzik241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 09:06   #340
martuska19_19
Raczkowanie
 
Avatar martuska19_19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sulejowek/Wawa
Wiadomości: 60
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

http://allegro.pl/item460313836_zarr...ol_nowa_m.html

O zgrozo ZARRA?? do czego to się ludzie nie posuną żeby zwiększyć sprzedaż.przecież to proste żerowanie na sławnej marce,sugerowanie że ciuch jest firmy ZARA.

no i to ?czy zara ma wogole taki sweterek?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=466136087 mam dziwne wrażenie że tam na metce jest napisane ZANA ale może już jestem przewrażliwiona bo niedawno padłam ofiarą oszusta na allegro w sumie z własnej głupoty i chyba pod wpływem euforii z powodu pierwszej wypłaty
martuska19_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 09:21   #341
pyska06
Zadomowienie
 
Avatar pyska06
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 149
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

Cytat:
Napisane przez martuska19_19 Pokaż wiadomość

no i to ?czy zara ma wogole taki sweterek?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=466136087 mam dziwne wrażenie że tam na metce jest napisane ZANA ale może już jestem przewrażliwiona bo niedawno padłam ofiarą oszusta na allegro w sumie z własnej głupoty i chyba pod wpływem euforii z powodu pierwszej wypłaty
Z tego co widzę to metka jest oryginalna , napis zara a po prawej w trzech kółeczkach rozmiary. No chyba ze i to potrafią podrobić to nie wiem
__________________
`Nie zapomnij nigdy tego,
Że KOCHAĆ szczerze

Można tylko JEDNEGO !`

pyska06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-16, 21:18   #342
Janine
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 871
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

Kolejna podrobka

http://www.allegro.pl/item483987901_...8_miodowa.html
Janine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 17:32   #343
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

CZy coś takiego wogóle było w zarze? http://www.allegro.pl/item489287954_..._fotki_42.html
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 17:35   #344
justysia171
Zakorzenienie
 
Avatar justysia171
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 5 332
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

Cytat:
Napisane przez wykrasana Pokaż wiadomość
CZy coś takiego wogóle było w zarze? http://www.allegro.pl/item489287954_..._fotki_42.html
tego nie wiem ale chętnie zobczyłabym tą papierową metkę i sposób jej przyczepienia
__________________
... jeżeli przestajemy marzyć, to znaczy , że umieramy..."


justysia171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 17:47   #345
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

Cytat:
Napisane przez justysia171 Pokaż wiadomość
tego nie wiem ale chętnie zobczyłabym tą papierową metkę i sposób jej przyczepienia

Mnie troszeczke dziwi sklad materiału - 100% poliester Mam jeden płaszcz zary i w nim jest 80% wełny...
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 18:08   #346
lipschitz
Raczkowanie
 
Avatar lipschitz
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 368
GG do lipschitz
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

Potwierdzam, 80% wełny, 20% nylonu. Dwa komentarze (negatywny i neutralny) dotyczące wątpliwości co do oryginalności towaru. Zastanowiłabym się nad zakupem.

Edytowane przez lipschitz
Czas edycji: 2008-11-24 o 18:09
lipschitz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 19:57   #347
mosia1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

http://www.allegro.pl/item495933355_...najtaniej.html

oryginalna ??

niektórzy twierdzą że napis "adicolor" powinien byc kolorowy. Jednak gdy patrze np na ebayu tam sprzedają w Wielkiej Brytanii i innych krajach takie same.

Interesuje mnie to ponieważ dzisiaj właśnie mi ją przysłali i zaczęłam zastanawiac się nad jej oryginalnością... wszystkie metki są OK , na tej przy kołnierzyku pisze normalnie "kermit the frog" , z lewej strony nie ma zadnego "kadicolor" tylko normalnie "kermit" , nadruk na plecach oczywiscie wyszyty a nie zadna "wprasowanka". Spód bluzy normalnie zrobiony z siatki w kermity , nie w żadne kwiatki.

Czekam na odpowiedz jakiegos znawcy
mosia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 09:02   #348
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

Dziewczyny co myśliscie o tym płaszczu? Czy któraś go ma ?

http://moda.allegro.pl/piekny-zara-b...208820312.html
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 16:14   #349
Sonka87
Raczkowanie
 
Avatar Sonka87
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 276
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

podróba, wszędzie te wycięte metki, sprzedaż poza salonowa itp itd... ehhh
Sonka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-26, 16:27   #350
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

No ale np. outlety (nadwyzki) maja powycinane metki, albo przeciete i nie są to przecież podróby. W awanti na zbiorowych jak się kupuję to czesto nie ma metek (tych na kołnierzu), ale zwykle są te z boku - od środka i wtedy sprawdzam, jaka to faktycznie firma i sie zgadza
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 18:00   #351
SweetAmber
Zadomowienie
 
Avatar SweetAmber
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 068
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

A co sądzicie o tej kurtce? Podróba?
http://moda.allegro.pl/hit-sezonu-20...285494884.html
__________________
Jeśli nie walczysz o to, czego pragniesz, nie masz prawa płakać z powodu czegoś, czego nie masz...
SweetAmber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 18:16   #352
me gal
Raczkowanie
 
Avatar me gal
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 101
GG do me gal
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

To trochę za piękne aby było prawdziwe, aby kurtki z bieżącej kolekcji sprzedawano z wyciętymi metkami i o połowę ceny taniej, bo niby dlaczego Zara miałaby to robić, skoro kolekcja ciągle wisi w sklepach? Tak na chłopski rozum sobie tłumacząc....
Nie jestem znawczynią Zary, ale wydaje mi się że te podróbki zdradza ta stójka przy szyi i rzucający się w oczy gorszej jakości cienki materiał, wypełnienie też na pewno jest nie te. W tym roku kupiłam w Zarze kurtkę, jest solidna i przynajmniej mam pewność że mnie ogrzeje

Edytowane przez me gal
Czas edycji: 2010-10-26 o 18:18
me gal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 18:24   #353
Sonka87
Raczkowanie
 
Avatar Sonka87
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 276
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

http://moda.allegro.pl/zara-super-pl...274005333.html
tych i podobnych kurtek "zary" na allegro jest mnóstwo a widzialam identyczne u mnie w mieście z metka prawie identyczna do zary tylko pisalo BASIC i podany rozmiar (przypominało metke z zary ale z daleka) metke jako tako miały tylko dlatego chyba że nikt tego nie reklamował jako zara
Sonka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 18:25   #354
me gal
Raczkowanie
 
Avatar me gal
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 101
GG do me gal
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

normalne robienie ludzi w bambuko...
me gal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 14:07   #355
feelcream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

mam koleżankę która pracuje w butiku, i posiada ona kurtki z napisem basic i wyciętym napisem 'zara', i to są kurtki z outletu. oglądałam również inne ubrania i np firma espirit ma na metce nazwę przekreśloną czerwonym cieńkopisem.
mogą sprzedawać oryginalne rzeczy, lecz zasada jest jedna - wyciąć nazwę sklepu z którego ona się znajduje lub przekreślić. jakoś mi się w to wierzyć nie chce .. pozdrawiam
__________________
feelcream.

Edytowane przez feelcream
Czas edycji: 2010-10-28 o 14:41
feelcream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 20:49   #356
Sonka87
Raczkowanie
 
Avatar Sonka87
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 276
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

http://www.zeberka.pl/art.php?id=10526 coś na temat
Sonka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 21:25   #357
mme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 109
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

Odświeżam temat, bo własnie odebrałam zakupiony na Allegro płaszcz niby-Zara ze sprzedaży rzekomo pozasalonowej. Podobnych jak ten "mój" jest na Allegro mnóstwo; wszystkie z tym samym opisem o "wyciętych metkach". Ja na szczęscie nie spodziewałam się, ze kupuje oryginalny płaszcz Zary; nie zależało mi na marce, metce itd. Kupiłam, bo podobał mi się fason a cena była do przyjęcia: znacznie niższa niż w innych ofertach tych płaszczy i niższa niż wielu niefirmowych, które widziałam "na żywo"w sklepach stacjonarnych.
Sprzedawcy mojego płaszcza wystawiłam pozytywny komentarz, bo mimo wszystko jestem zadowolona z zakupu a przecież nie mam 100% pewności, że to nie Zara.
Metka ma wyciety fragmencik, który poprzedza napis Basic. Informacja o producencie: "made in china"; zadnych wewnętrznych metek albo sygnowanych guzików.
Nie ma widocznych wad; dobry krój i dość staranne wykonanie.
mme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 14:01   #358
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

Odświeżam wątek.

Czy kurtka na poniższym linku to też podróba?

http://moda.allegro.pl/zara-basic-wi...819518260.html
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 14:38   #359
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

Cytat:
Napisane przez pandulek Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek.

Czy kurtka na poniższym linku to też podróba?

http://moda.allegro.pl/zara-basic-wi...819518260.html

tak ... one od zeszłego sezonu są sprzedawane jako ,,Zara"
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 14:52   #360
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: basic = zara basic ? nie, ale nie wszyscy o tym wiedza - chwyty stosowane na al

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
tak ... one od zeszłego sezonu są sprzedawane jako ,,Zara"
ehh strasznie mi się ta kurtka podoba, nie musi być to Zara, ale nie wiem czy warto wydać na nią 230 zł może być to kurtka no name, tylko zastanawiam się jaka jej jakość bo jak mają mi przysłać jakąś szmatę to szkoda pieniędzy.
Widziałam ją na blogu Tuskowej, która twierdzi że to Zara (pewnie nieświadoma niczego) i naprawdę ładnie w niej wygląda więc już kij w firmę, ale żeby chociaż ciepła była...
http://www.makelifeeasier.pl/moda/zara-jacket/
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.