Tampony - wątek zbiorczy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-13, 20:48   #31
shushka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
Czy tampony moga zaszkodzic?

Witam!
Mam 13 lat i planuje wyjazd na basen, ktory musi nastapic w terminie, w ktorym prawdopodobnie bede miala miesiaczke. Czy w moim wieku tampon moze zaszkodzic? Nigdy jeszcze go nie zakladalam i troche sie boje... Prosze o odpowiedz.

Edytowane przez shushka
Czas edycji: 2006-02-13 o 21:43
shushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 21:54   #32
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy tampony moga zaszkodzic?

A dlaczego miałby zaszkodzić dziewczynie w twoim wieku?Pamiętać jedynie należy o tym,że tampon należy zmienić najpózniej po 4 godzinach,aby ustrzec się tzw.syndromu szoku toksycznego.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 22:15   #33
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Czy tampony moga zaszkodzic?

Kochana skushko,
Odpowiem Ci na to pytanie z mojego punktu widzenia.Czy jest on dobry nie wiem...ale przeczytaj.

Podejrzewam ze jestes jeszcze dziewica.Otóż jesli chcesz zastosować tampon, co w pełni rozumiem bo chciałabys jechac na basen.Wybierz te najmniejsze z mozliwych,zazwyczaj nazywaja sie "mini".

Jednak moim skromnym zdaniem, tamponow nie powinno sie stosować co miesiac. Jest to jednak ciało obce i moze powodowac odczyny zapalne.Pewnie wile dziewczyn sie ze mna nie zgodzi ale uwazam ze mimo komforu podczas używania tamponow wole stosować podpaski.
Krew miesiaczkowa nie jest blokowana i swobodnie moze ewakuowac sie z drog rodnych.

Na pewno wiele osob poleca stosowanie tamponów, sa wygodnie i komfortowe,ale według mnie moga być przyczyną chorób nie tyle grożnych co dokuczliwych.Sama jestem tego przykładem.

Mam 22 lata i nigdy nie stosowałam tamponów,nigdy tez nie miałam problemów z wynikami cytologii, nie miałam zadnych stanow zapalnych.Kilka miesiecy temu a dokładnie w październiku pierwszy raz sprobowałam tamponów. W listopadzie poszłam na badanie kontrolne,okazało sie ze mam nadzerkę.Wzieła sie tak nagle...z powietrza..?
Nie chce mi sie wierzyć.Uprzedam już że tampony wymieniałam bardzo czesto i to nie z zaniedbania.

Droga shushko nie chce Cie jednak tym postem wystraszyc. Nie jestem przeciwna tamponom.Uwazam tylko ze powinno sie je stosowac w wyjatkowych sytuacjach,tak jak w twoim wypadku kiedy chcesz sie udac na basen.

Pozdrawiam serdecznie
MARIKA.S
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 22:42   #34
soniacz
BAN stały
 
Avatar soniacz
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 202
Dot.: Czy tampony moga zaszkodzic?

ja uzywam tamponów tylko i wyłącznie. w dzień, w nocy, w pierwszy i ostatni dzień. Na początku stosowałam je tylko sporadycznie, potem tylko dniami, teraz przez cały okres (od mniej więcej 2 lat. a dodam, że mam 18). żadnych problemów nigdy nie miałam. okres dla mnie to żaden problem, zapominam o nim, bo tampony dają mi taką pewność. już sobie nie wyobrażam życia bez nich. wiem, że niektórzy ginekolodzy odradzaja ich stosowanie, inni nie widza przeszkód. myślę, że trzeba je po prostu często wymieniać, dbać o higienę i wszystko będzie ok. no chyba, że jest się sczególnie zagrożonym TSS.
soniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 23:13   #35
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: Czy tampony moga zaszkodzic?

Po pierwsze, uważam, że wczasie miesiączki najlepiej bylo by zrezygnowac z basenu. W tym czasie jest się bardziej narazoną na infekcji, grzybice itd. itp.
Stosowanie tamponów na basenie jest wskazane profilaktycznie, kiedy nie ma sie okresu, ponieważ chronią one przed infekcjami... jednak w czasie miesiaczki lepiej zrezygnowac z plywania.
Po drugie przy stosowaniu tamponów nalezy pamietac o bezwzglednej higienie: czesto zmieniac i przed kazda zmiana myc rece itd.itp.
Pozdrawiam
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 07:15   #36
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Czy tampony moga zaszkodzic?

mi od naduzywania tamponow zrobila sie nadzerka takze uwazajcie uzywac z umiarem
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 07:17   #37
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Czy tampony moga zaszkodzic?

Do tego, co mówiły dziewczyny przede mną mogę dorzucić tylko jedno: przeczytaj uważnie ulotkę przed aplikacją, jest tam opisany wstrząs toksyczny, który pojawia się bardzo rzadko, ale jednak musisz o tym wiedzieć.
Poza tym, jeśli jest to Twoja pierwsza przygoda z tamponem, kup najmniejszy rozmiar i nie stresuj się przed aplikacją. Staraj się rozluźnić. Ja miałam spore kłopoty za pierwszym razem, zmarnowałam całą paczkę taamponów, zanim mi się udało, ale warto, bo będziesz się czuła na basenie naprawdę komfortowo. Pamiętaj o starannnej aplikacji, tak, żebyś przy chodzeniu i kucaniu nie czuła tamponu i zachowaj bezwzględną higienę.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-14, 08:28   #38
fruzienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 1 441
GG do fruzienka
Dot.: Czy tampony moga zaszkodzic?

ja tez uzywam tamponow i nie wyobrazam sobie chodzenia z podpaska, tampon daje mi mozliwosc zapomnienia o tym, ze mam okres, czuje sie pewnie, podpaska mi tego komfortu nie daje, caly czas mam wrazenie ze mi sie gdzies przesunie, przecieknie itd.
a czy tampony wplywaja na nadzerke, hmmm?? ja uzywam tylko tamponow od jakich 3 lat czy nawet dluzej i nadzerki nie mam, widac to nie regula..
fruzienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 08:47   #39
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Czy tampony moga zaszkodzic?

nie na pewno Ci nie zaszkodzi mozesz go spokojnie założyć
no chyba ,że miewasz duże obfite krwawienia miesiączkowe to wtedy wiem ,że nie są polecane
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 11:03   #40
94098
Raczkowanie
 
Avatar 94098
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Wiadomości: 218
Dot.: Czy tampony moga zaszkodzic?

Cytat:
Napisane przez Kobieta_słonecznik
Po pierwsze, uważam, że wczasie miesiączki najlepiej bylo by zrezygnowac z basenu. W tym czasie jest się bardziej narazoną na infekcji, grzybice itd. itp.
Stosowanie tamponów na basenie jest wskazane profilaktycznie, kiedy nie ma sie okresu, ponieważ chronią one przed infekcjami... jednak w czasie miesiaczki lepiej zrezygnowac z plywania.
Po drugie przy stosowaniu tamponów nalezy pamietac o bezwzglednej higienie: czesto zmieniac i przed kazda zmiana myc rece itd.itp.
Pozdrawiam
mądra rada...
podczas miesiączki otwrta jest szyjka macicy aby mogła wypłynąć krew izłuszczając się śluzówka...pomyśl jak łatwo wtedy mogą wniknąć wszalkie drobmoustroje nie tylko do pochwy ale do MACICY!
tampon nie jest żadnym zabezpieczeniem, wręcz przeciwnie jest w wodzie gąbką nasączoną chlorowaną, zanieczyszczoną wodą...
jeśli masz możliwość zrezygnuj z bsenu podczas miesiączki. spotkanie infekcji może się nie skończyć na jednym razie gdyż lubią one nawracać po leczeniu...
buzka
__________________
mijaja chwil tysiace bezpowrotnie...glupi tepy czas...odchodza w przeszlosc wszystkie chwile nim rozpoznasz kazdej smak...
94098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 11:20   #41
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Czy tampony moga zaszkodzic?

Uważam, że tampon powinien być stosowany, gdy nie ma innego wyjścia.
A w obecnych czasach takie okoliczności zdażają się często.
Nie powinien być trzymany zbyt długo.
To "zbyt długo" to czas dość indywidualny, ale lepiej nie eksperymentować ile nasz organizm jest w stanie wytrzymać.
Obecność tamponu do 8 godzin nie powinno przynieść powikłań, ale o ile się da
to warto ten okres skrócić.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-14, 11:21   #42
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Czy tampony moga zaszkodzic?

Uważam, że tampon powinien być stosowany, gdy nie ma innego wyjścia.
A w obecnych czasach takie okoliczności zdażają się często.
Nie powinien być trzymany zbyt długo.
To "zbyt długo" to czas dość indywidualny, ale lepiej nie eksperymentować ile nasz organizm jest w stanie wytrzymać.
Obecność tamponu do 8 godzin nie powinno przynieść powikłań, ale o ile się da
to warto ten okres skrócić.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 11:28   #43
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Czy tampony moga zaszkodzic?

doktorze a dlaczego tylko w wyjatkowych okolicznosiach??? moze by to tak uzasadnic bo samo zdanie nic nie tlumaczy
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 17:16   #44
shushka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
Dot.: Czy tampony moga zaszkodzic?

Chciałam tylko dodać, że w pewnym stopniu chodziło mi o to, czy przy aplikacji nie uszkodze blony dziewiczej...?
shushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 17:22   #45
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Czy tampony moga zaszkodzic?

Jak będziesz ostrożna i delikatna, to nie uszkodzisz. Nie rób po prostu nic na siłę. Błona to nie papier, więc się tak od razu nie rozleci
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 17:48   #46
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Czy tampony moga zaszkodzic?

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S
Kochana skushko,
Odpowiem Ci na to pytanie z mojego punktu widzenia.Czy jest on dobry nie wiem...ale przeczytaj.

Podejrzewam ze jestes jeszcze dziewica.Otóż jesli chcesz zastosować tampon, co w pełni rozumiem bo chciałabys jechac na basen.Wybierz te najmniejsze z mozliwych,zazwyczaj nazywaja sie "mini".

Jednak moim skromnym zdaniem, tamponow nie powinno sie stosować co miesiac. Jest to jednak ciało obce i moze powodowac odczyny zapalne.Pewnie wile dziewczyn sie ze mna nie zgodzi ale uwazam ze mimo komforu podczas używania tamponow wole stosować podpaski.
Krew miesiaczkowa nie jest blokowana i swobodnie moze ewakuowac sie z drog rodnych.

Na pewno wiele osob poleca stosowanie tamponów, sa wygodnie i komfortowe,ale według mnie moga być przyczyną chorób nie tyle grożnych co dokuczliwych.Sama jestem tego przykładem.

Mam 22 lata i nigdy nie stosowałam tamponów,nigdy tez nie miałam problemów z wynikami cytologii, nie miałam zadnych stanow zapalnych.Kilka miesiecy temu a dokładnie w październiku pierwszy raz sprobowałam tamponów. W listopadzie poszłam na badanie kontrolne,okazało sie ze mam nadzerkę.Wzieła sie tak nagle...z powietrza..?
Nie chce mi sie wierzyć.Uprzedam już że tampony wymieniałam bardzo czesto i to nie z zaniedbania.

Droga shushko nie chce Cie jednak tym postem wystraszyc. Nie jestem przeciwna tamponom.Uwazam tylko ze powinno sie je stosowac w wyjatkowych sytuacjach,tak jak w twoim wypadku kiedy chcesz sie udac na basen.

Pozdrawiam serdecznie
MARIKA.S
Tamponów używam "od zawsze", a mam zawszę I grupę cytologii Moja ginekolog tez tamponów nie poleca, ale nie ma obecnie takiej siły, która zmusiałaby mnie do chodzenia poza domem z podpaską.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 19:12   #47
shushka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
Tampony na basen

Czy mozna uzywac tamponow podczas plywania i "wizyt" na basenie??? Proszę o odpowiedz.
shushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 20:13   #48
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Tampony na basen

mysle ze ze przede wszytskim w tym celu zostaly wymyslone
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 20:55   #49
elizaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 216
GG do elizaa
Dot.: Tampony na basen

Kurcze ja jakoś sobie nie wyobrazam iść na basen w casie okresu, całą przyjemność pochłonełoby moje umartwianie się czy gdzieś za mną nie wlecze się czerwona plama . Nie dla mnie takie nerwy!
elizaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-18, 22:00   #50
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Tampony na basen

tampony to swietny wynalazek na basen czy wakacje .mnie nigdy nie zdarzylo sie aby tampon przeciekł .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 07:10   #51
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: Tampony na basen

Cytat:
Napisane przez paula78
mysle ze ze przede wszytskim w tym celu zostaly wymyslone
Dokladnie

Cytat:
Kurcze ja jakoś sobie nie wyobrazam iść na basen w casie okresu, całą przyjemność pochłonełoby moje umartwianie się czy gdzieś za mną nie wlecze się czerwona plama . Nie dla mnie takie nerwy!
Twoje obawy sa zrozumiale, ale niepotrzebne. Jesli tyko wybierzesz wlasciwy dla siebie rozmiar a tampon umiescisz prawidlowo, nie ma najmniejszego powodu do obaw. Tampony stosuja plywaczki (chyba, az tak intensywnie jak one nie trenujesz na basenie? ), smialo wyprobuj.
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 08:51   #52
Sao
Raczkowanie
 
Avatar Sao
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: Tampony na basen

Pytaniem, czy chodzi o tampony w trakcie okresu? Bo ja np. spotkałam się z opinią, że normalnie na basen, jeśli jest się osobą wrażliwą, aby uniknać zakażeń, można założyć tampon (nie w trakcie miesiączki).
__________________
"Abashed the Devil stood and felt how awful Goodness is..."
Sao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 08:58   #53
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Tampony na basen

jak masz okres i jestes w wannie czy na basenie to krew nie leci przeciez wiec nie masz co sie obiawiac a tampon dobrze zalozyc nowy przed basem dla pewnosci
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 08:59   #54
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Tampony na basen

Cytat:
Napisane przez Sao
Pytaniem, czy chodzi o tampony w trakcie okresu? Bo ja np. spotkałam się z opinią, że normalnie na basen, jeśli jest się osobą wrażliwą, aby uniknać zakażeń, można założyć tampon (nie w trakcie miesiączki).
Nie spotkałam się z opinią, że tampon chroni przed infekcjami, które mozna "załapać" na basenie. Ale może czegoś nie wiem
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 09:32   #55
Sao
Raczkowanie
 
Avatar Sao
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: Tampony na basen

Tak mi zaleciła jedna doktorka
__________________
"Abashed the Devil stood and felt how awful Goodness is..."
Sao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 10:43   #56
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: Tampony na basen

No mój gin też mówił mi o używaniu tamponów jak idę na basen niezależnie od tego czy mam miesiączkę czy nie, ale zanim go "użyje" powinno się go zanurzyć w jogurcie naturalnym. W jogurcie są pałeczki kwasu mlekowego, które chronią przed zakażeniem grzybicą. Sam "suchy" tampon niewiele da.
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 11:24   #57
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Tampony na basen

hm a jak mozna zalozyc bez bolesnosci tampon jak sie okresu nie ma skoro mnie nawet boli przy nim?
czy ja jaks inna jestesm
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 11:35   #58
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: Tampony na basen

Tampony są fantastyczne, trzeba tylko nauczyć się ich używać, czyli dobrać odpowiedni rozmiar do poziomu krwawienia; wiedzieć, ile czasu w którym dniu jaki rozmiar można nosić Ja mam to opanowane do perfekcji i są naprawdę niezawodne.
Odradzam stosowanie tamponów poza miesiączką - nawet na ulotkach jest informacja przestrzegająca przed tym. Można się nabawić mikrouszkodzeń i właśnie wtedy najłatwiej o grzybicę.
Grzyb przyczepi się do nas tylko wtedy, kiedy znajdzie odpowiednie warunki, więc lepiej po powrocie z basenu umyć się czymś delikatnym, DOKŁADNIE OSUSZYĆ okolice sromu, a najlepiej nie od razu się ubierać. Jeśli mamy i tak obawy, to dla świętego spokoju można na noc się posmarować delikatnie jogurtem.

kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 12:37   #59
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Tampony na basen

Cytat:
Napisane przez izmonek
hm a jak mozna zalozyc bez bolesnosci tampon jak sie okresu nie ma skoro mnie nawet boli przy nim?
czy ja jaks inna jestesm
nie boli i nie powinno boleć
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 14:48   #60
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Wink Dot.: Tampony na basen

Moim skromnym zdaniem... Tampon chyba nie ma nic w sobie chroniącego przed infekcja... Jeśli się boisz grzybicy itp. , możesz sobie kupić środek antygrzybiczny, który zwalcza też inne dorbnoustroje odpowiedzialne za infekcje
kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-16 19:14:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:31.