Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-05, 10:55   #2431
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

oleje:
- z wiesiołka (na noc wymieszany z olejem z rózy, na szyję przy masakrycznym przesuszu stosuję razem z euceryną)
- z orzechów laskowych (na dzień - nie jest ciężki a treściwy)
Czasami zdarza mi się użyć karity ale coraz sporadyczniej...
Teraz chcę wypróbować olej z migdałów, makadamię, amarantusowy. No i może morelę.

Używałam - jojoby, ryżowego, avocado, czarnuszka, i arganowy, z pestek dynii.
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-05, 11:59   #2432
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość

Mylisz się sądząc, że wszystkie "mazidlanki" stosują tylko naturalne kosmetyki, zresztą w ogóle nie jest jasne, czym jest kosmetyk naturalny.

Pierwsze pytanie, ktore zadaja mi wszyscy znajomi, kiedy przyznaje sie, ze nie uzywam kupnych kosmetykow: "czyli kladziesz sobie ogorka na twarz i myjesz twarz mlekiem? bo to na tym polega naturalna pielegnacja, prawda?". W sumie po czesci ich rozumiem... no bo czym jest kosmetyk naturalny? Sam olej do tej kategorii sie zalicza. Ale czy serum z witamina C i glikolem tez? Albo olejek do mycia z emulgatorami?

Poza tym moje retinoidy do najbardziej naturalnych chyba tez nie naleza
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-05, 14:06   #2433
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Pierwsze pytanie, ktore zadaja mi wszyscy znajomi, kiedy przyznaje sie, ze nie uzywam kupnych kosmetykow: "czyli kladziesz sobie ogorka na twarz i myjesz twarz mlekiem? bo to na tym polega naturalna pielegnacja, prawda?". W sumie po czesci ich rozumiem... no bo czym jest kosmetyk naturalny? Sam olej do tej kategorii sie zalicza. Ale czy serum z witamina C i glikolem tez? Albo olejek do mycia z emulgatorami?

Poza tym moje retinoidy do najbardziej naturalnych chyba tez nie naleza
Dlatego ja zawsze zaznaczam, że nie używam kosmetyków naturalnych, tylko samorobionych No bo jeśli się będziemy stosować do unijnego pojęcia naturalnych kosmtyków to co w takim razie z kwasami? Przecież to co jest pochodzenia chemicznego nie jest "naturalne"
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-05, 15:59   #2434
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Przeciez kwasy sa naturalne i dowiedzielismy sie od nich z natury, na mlekowym nawet pisze, ze powstal dzieki pomocy bakterii, ktore fermentuja, a bakterie dla mnie sa calkowicie naturalne. A woda destylowana jest robiona chemicznie to co to juz ja uznacie za nienaturalna? Przeciez nie ma wody destylowanej w naturze?
a Przeciez hydrolaty tez w naturze nie plywaja, tylko trzeba je zrobic i uzywac chemicznych metod jakis destylacji i innych, a oleje tez w naturze nie znajdziesz tylko trzeba je wyciskac i cos tam z nimi robic, wszystko zalezy jak sie na to popatrzy i pewnie dlatego ciagle sie wszyscy kloca, co jest naturalne a co nie, dla mnie najwazniejsze ze to dziala, ze zawiera mniej albo wcale bezsensownych skladnikow dodanych tylko po to, zeby mi sie wydawalo, ze cos jest lepsze, zeby mialo ladny kolor, bo przeciez jak sie zrobi swoj krem albo serum to ono ma czesto nie za ladny kolor i zapach, ale za to dziala. Teraz to ja przestalam wierzyc ze jak kupie krem z zielona herbata i on jest snieżno biały to ciekawe jakim cudem oni go zrobili białym, skoro już miałam w ręku zieloną herbatę i ona jest brązowa, nawet jak dodam ociupinkę do toniku to robi się brązowawy, albo taki olej porzeczkowy, ciekawe jak oni to robią, że ten olej im nic nie barwi i nie pachnie w kosmetykach?
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-05, 16:26   #2435
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Popieram w 1000% mrs.doubtfire. Ilości ekstraktów czy olei czy jeszcze innych składników w kosmetykach są zatrważająco niskie i nic dziwnego, że nie działają tak jak można by się tego spodziewać. Zapachy tych wszystkich naszych mazidełek są bardzo specyficzne i wyraźnie odczuwalne. A jak kupisz sobie krem czy jakiś inny kosmetyk, to owszem zapach jest ale jakis kompozycji zapachowych.
a oleje to pewnie deoderyzowane stosują, albo rafinowane.
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-05, 16:51   #2436
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Mrs.doubtfire - ale za to kwas salicylowy jest juz pochodzenia syntetycznego. Podobnie jak lubiane przez nas mocznik, niacinamid czy kwas askorbinowy. Albo konserwanty bez których czasem nie da sie obejść Chodzi mi po prostu o to, że z chemii (przez którą rozumiem produkty pochodzenia syntetycznego) trzeba wybrać to co dobre, a odrzucić to co nam szkodzi

Sajszi - masz racje, odkąd wiem juz jak wygląda krem z dodatkiem róznych ekstraktów nie uwierzę, że te śnieżnobiałe mają w sobie sensowne ich stężenie :P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-05, 18:18   #2437
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
oleje:
- z wiesiołka (na noc wymieszany z olejem z rózy, na szyję przy masakrycznym przesuszu stosuję razem z euceryną)
- z orzechów laskowych (na dzień - nie jest ciężki a treściwy)
Czasami zdarza mi się użyć karity ale coraz sporadyczniej...
Teraz chcę wypróbować olej z migdałów, makadamię, amarantusowy. No i może morelę.

Używałam - jojoby, ryżowego, avocado, czarnuszka, i arganowy, z pestek dynii.

Dziękuję

Dostałam zamówienie z mazideł. Kupiłam m.in. hydrolat geraniowy (świetnie pachnie!), do tego dostałam kilka próbek hydrolatów: bardzo podoba mi się zapach lipy i miętowy (miętowy miałam ochotę łyknąć ).
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-05, 18:34   #2438
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
bardzo podoba mi się zapach lipy



Próbkę miętowego też miałam, cudny był
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-06, 22:06   #2439
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
A ja odkryłam kolejny cudowny składnik... colostrum. Podchodziłam do niego jak kot do jeża, mam opory psychiczne ale dostałam próbkę, więc co się miala zmarnować! Zrobiłam serum regenerujące post-peel. Nie pilinguję się teraz, ale pomyślałam, że regeneracja nie zaszkodzi Serum jest boskie. Twarz rano gładka, nawilżona, "najedzona", trochę się świeci, ale mi to nie przeszkadza, i tak podąźam prosto pod prysznic Stężenie colostrum mam za małe, ale dałam całą próbkę - ciekawe jak się serum będzie sprawować przy większej ilości c.
Następny składnik na liście zakupowej

Już kiedyś chwaliłam colostrum, że tak dobrze łagodzi podrażnienia i napiszę co jeszcze raz: jest cudne!!
Używam go w tym serum:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=130&Itemid=2
Nie miałam olejów nr 2 i 3, więc dodałam inne.

Ostatnio męczę się z moim typowym letnim podrażnieniem dekoltu i szyi. Nic nie pomagało, a wypróbowałam naprawdę wiele rzeczy. Dzień stosowania tego serum i nareszcie przestało swędzieć, piec i czerwienić się. Jaka ulga.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-06, 22:13   #2440
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Margaretka - czy Twoje podrażnienie było na tle alergicznym?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 16:33   #2441
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Już kiedyś chwaliłam colostrum, że tak dobrze łagodzi podrażnienia i napiszę co jeszcze raz: jest cudne!!
Używam go w tym serum:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=130&Itemid=2
Nie miałam olejów nr 2 i 3, więc dodałam inne.

Ostatnio męczę się z moim typowym letnim podrażnieniem dekoltu i szyi. Nic nie pomagało, a wypróbowałam naprawdę wiele rzeczy. Dzień stosowania tego serum i nareszcie przestało swędzieć, piec i czerwienić się. Jaka ulga.
Ja też stosowałam to serum ale na podrażnienia po zoracowaniu. Podobnie jak margaretka dodałam inne oleje. Efekt był niesamowity. Tak jak wcześniej miałam strasznie wysuszoną skore szczególnie w okolicy ust, czasami nawet pojawiały się pękniecia. No po prostu męczyłam się okropnie. A po zastosowaniu tego serum buźka była mieciutka i gładziutka.
Mojej koleżance też pomogło. Ona stosuje zaleconą przez dermatologa kurację duaciem i differinem. Na początku dostała bardzo silnego podrażnienia, więc ukręciłam jej serum. Była bardzo zadowolona, bo mazidełko ukoiło skórę.
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-08, 11:00   #2442
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Pytanie: czy kwas migdałowy w stężeniu 15% nie zablokuje działania witaminy b3 w stężeniu 5%?
Chcę ukręcić taki tonik na plecy, ale nie wiem czy nie będzie się to mijać z celem gdyż niacynamid jest wrażliwy na silne kwasy, ale z drugiej strony wydaje mi się, że migdał nie jest mocnym kwasem, w dodatku w takim stężeniu.

Jak myślicie?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 11:15   #2443
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

mysle, ze to nie ma sensu, bo nie ma takiego ph, przy ktorym obie substancje moglbyby efektywnie dzialac.
tzn. toniki z kwasami maja ph=4 lub nizsze i takiego potrzebuja do skutecznego dzialania, a niacynamid potrzebuje znacznie wyzszego.
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 11:31   #2444
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
mysle, ze to nie ma sensu, bo nie ma takiego ph, przy ktorym obie substancje moglbyby efektywnie dzialac.
tzn. toniki z kwasami maja ph=4 lub nizsze i takiego potrzebuja do skutecznego dzialania, a niacynamid potrzebuje znacznie wyzszego.
Nie pomyślałam o tym

Jednak odpada, dobrze, że pomyślałam przed tworzeniem.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-09, 18:25   #2445
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny, czy lecytyna hlb 4 i 7 to coś zupełnie innego i nie można 7 zastąpić 4?
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-09, 19:26   #2446
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Margaretka - czy Twoje podrażnienie było na tle alergicznym?

Trudno powiedzieć... Ono zawsze pojawia się latem, kiedy mam mocniej odsłonięty dekolt i szyję. Nie wiem, co tak naprawdę ma wpływ na to podrażnienie: czy duża ilość filtra na te miejsca, czy słońce, czy fakt, ze bardzo mi się poci szyja i dekolt.
Chyba wszystkie trzy rzeczy mają wpływ. Jak siedzę w domu i nie używam filtra, to i tak mam podrażnienia, bo ciągle jestem spocona. Jak wyjdę bez filtra na dwór: tak samo.

Na szczęście to serum mi pomaga. Wszystko dobrze się goi, a jak używam regularnie, to nie mam podrażnień.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-11, 15:38   #2447
konstrukt
Raczkowanie
 
Avatar konstrukt
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 81
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A ja mam pytanie czy wiadomo coś o nowych produktach?
Konkretniej chodzi mi o kwasy owocowe, ponieważ przeglądając witrynę przy konserwantach w zakładce o Optiphen Plus są odnośniki do formulacji i jest link do toniku 2%BHA +4% kwasy owocowe, niestety po kliknięciu wyskakuje, że nie mam uprawnień do tej części witryny.
__________________
Monika

konstrukt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 08:05   #2448
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez konstrukt Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie czy wiadomo coś o nowych produktach?
Konkretniej chodzi mi o kwasy owocowe, ponieważ przeglądając witrynę przy konserwantach w zakładce o Optiphen Plus są odnośniki do formulacji i jest link do toniku 2%BHA +4% kwasy owocowe, niestety po kliknięciu wyskakuje, że nie mam uprawnień do tej części witryny.
Nie wiem, co to może oznaczać i pewnie pozostanie póki co tajemnicą pani Lidii .

Ogólnie, to ostatnio zaczęłam bardziej świadomie wgłębiać się w mazidłowe formulacje, na zasadzie nie tylko, żeby miksturkę zrobić, ale również wiedzeć, co właściwie się robi i w związku z tym mam pytanie.

Robię sobie cyklicznie serum z witaminą C 15% + wit. E 1% + lipodermina + kwas hialuronowy (http://mazidla.com/index.php?option=...d=193&Itemid=2). Jest fajne i lubię je stosować.

Ostatnio postanowiłam zaeksperymentować z kwasem alfa-liponowym - serum z witaminą C 15% + wit. E 1% + cromollient + pol. 80 + kwas alfa-liponowy (http://mazidla.com/index.php?option=...d=192&Itemid=2), i się zastanawiam, uwielbiając lipoderminę czy nie dałoby się jej wcisnąć do fazy B tej ostatniej formulacji.

Myślicie, że jest to strasznie głupi pomysł?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 19:24   #2449
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny, na forum LU znalazłąm wątek "Depilacja enzymatyczna (domowy epilar system)"- tępienie włosków bromelaniną http://www.laboratoriumurody.pl/foru...em,t10524.html - co Wy na to?

Ja osobiście nie znam się na biochemii, więc zanim coś wypróbuję wolałabym usłyszeć Waszą opinię?
A może i Limaria się wypowie?

I jeszcze czy można zrobić jakieś ekspresowe serum z lipoderminą? Bo mi te przepisy z mazideł nie podeszły, nie chce mi się tego robić- wolałabym coś na szybko.

Edytowane przez dżiza
Czas edycji: 2008-06-12 o 19:53
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 21:09   #2450
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A propos depilacji - szkoda, że Pani Lidia zawiesiła pomysł z gotowymi zestawami, bo byłabym pierwsza w kolejce bo balsam opóźniający odrost włosów A tak to nie mam większości składników do niego ;(
A może orientujecie się czy przeszedłby przepis podstawowy woda+olej+emulgator(struc ture+polysorbate)+Telocap il+mleczko owsiane? Tylko chyba potrzebny jest jeszcze antyoksydant? Nie mam BHT Zwykła mazidłowa witamina E pewnie nie przejdzie?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 21:39   #2451
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
A propos depilacji - szkoda, że Pani Lidia zawiesiła pomysł z gotowymi zestawami, bo byłabym pierwsza w kolejce bo balsam opóźniający odrost włosów A tak to nie mam większości składników do niego ;(
A może orientujecie się czy przeszedłby przepis podstawowy woda+olej+emulgator(struc ture+polysorbate)+Telocap il+mleczko owsiane? Tylko chyba potrzebny jest jeszcze antyoksydant? Nie mam BHT Zwykła mazidłowa witamina E pewnie nie przejdzie?
Ja przed chwila zmodyfikowalam krem do twarzy na Structure XL, dodajac do niego telocapilu Mniej structure, by nie był tak gęsty...i mam fajny lotion do ciala

Dodalam ekstraktu rozmarynowego, mam nadzieje ze straczy Dobrze zrobilam? Czy BHT bedzie lepsze?


Wersja na biobazie mi sie juz nie podoba.. nie posiadam termometru, nie wiem jaka temperature ma balsam kiedy wlewam do niego telocapil...a jak sie ma telocapil do wyzszych temperatur tego tez nie wiem. Wiem natomiast zniszczylam w ten sposob dobry litr maceratu algowego, sporo oleju rozanego i innych fajnych rzeczy, ktore mogły lepiej zadziałac..
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 21:50   #2452
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Ja przed chwila zmodyfikowalam krem do twarzy na Structure XL, dodajac do niego telocapilu Mniej structure, by nie był tak gęsty...i mam fajny lotion do ciala

Dodalam ekstraktu rozmarynowego, mam nadzieje ze straczy Dobrze zrobilam? Czy BHT bedzie lepsze?


Wersja na biobazie mi sie juz nie podoba.. nie posiadam termometru, nie wiem jaka temperature ma balsam kiedy wlewam do niego telocapil...a jak sie ma telocapil do wyzszych temperatur tego tez nie wiem. Wiem natomiast zniszczylam w ten sposob dobry litr maceratu algowego, sporo oleju rozanego i innych fajnych rzeczy, ktore mogły lepiej zadziałac..
O matko kochana, odezwała się moja oszczędna natura, aż litr maceratu i taki fajny hydrolat. Właśnie te straty mi przeszkadzają, a wylewać coś to mi żal ściska serce.
Confused użyj rozmarynu zamiast BHT, już omawiałyśmy to kiedyś z Niezamienną, ona chyba nawet robi coś z Telocapilem i rozmarynem. Twój pomysł wydaje się fajny, tylko dodać rozmaryn i wymyśleć ile czego.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 22:03   #2453
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Confused, Limaria pisała gdzieś, że telocapil wymaga antyoksydanta. Ja w mleczku z telocapilem nie używam BHT, tylko rozmarynu i jest ok - działa
Myślę, że para emulgatorów zamiast biobazy (też jej nie lubię) także będzie ok.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 22:17   #2454
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
O matko kochana, odezwała się moja oszczędna natura, aż litr maceratu i taki fajny hydrolat. Właśnie te straty mi przeszkadzają, a wylewać coś to mi żal ściska serce.
Confused użyj rozmarynu zamiast BHT, już omawiałyśmy to kiedyś z Niezamienną, ona chyba nawet robi coś z Telocapilem i rozmarynem. Twój pomysł wydaje się fajny, tylko dodać rozmaryn i wymyśleć ile czego.
To z tym maceratem, tyczy sie kwestii temperatury. Nie wiedzialam wczesniej, ze wysoka temperatura im szkodzi
Dlatego chyba serum z centella dzialalo lepiej, niz wersja kremowa z centella i maceratem algowym robiona na biobazie.
Structure jest fajny do kremu, o ile uzyje wystarczajacej ilosci HA. Dla cery mieszanej o niebo lepsza jest biobaza...

Nie sadzilam ze oleje sa tak wrazliwe na temperature.. moze dlatego kremy z polki sklepowej nie dzialaja Nie dosc ze "odbarwiane", perfumowane, to jeszcze podgrzewane.. watpie by ktorys z nich byl produkowany na zimno
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 22:27   #2455
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

No właśnie ekstraktu z rozmarynu tez nie mam Tylko olejek eteryczny, no ale to to sie nie nadaję Czyli witaminka E byłaby zasłaba?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-15, 17:00   #2456
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny, co ja mam zrobic by skrobia z jedwabiem nie "wylewała" mi sie z opakowania.
Na 100g skrobii wsypałam 2g jedwabiu w proszku.. moze za mało? Dodatkowo mieszam go sobie w pudełeczku z jedwabnycm hauschki ..i nadal strasznie dymi.
Miałam kiedys mieszanke skrobii i jedwabiu pewnej wizażanki..i ta była ok, zachowywala sie jak normalny puder.
Znosze z cierpliwoscia... ale dzis zrobilam kolejna swieza porcje i znowu sie "leje".
Moze mieszanka ta musi lezakowac?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 11:38   #2457
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Confused, ja bym spróbowała z witaminą E w jakiejś większej ilości. Raczej nie zaszkodzi

Psycho, nie mam pojęcia, niestety... Nie używałam skrobi.

Mam natomiast pytanie takie: czy któraś z Was używała Structure XL po dacie ważności? Ja mam jeszcze całkiem sporo tego emulgatora i bardzo go lubię, ale kilka dni temu minęła mu data przydatności. Zrobiłam kremik "po dacie" i zemulgował się bezproblemowo, więc postanowiłam używać produktu tak długo, jak będzie działał. Co Wy na to? Mam już pewne doświadczenie z datami przydatności olejów (po radach Limarii traktuję je raczej swobodnie), ale z emulgatorami niestety nie. Help!
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 12:28   #2458
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Mam natomiast pytanie takie: czy któraś z Was używała Structure XL po dacie ważności? Ja mam jeszcze całkiem sporo tego emulgatora i bardzo go lubię, ale kilka dni temu minęła mu data przydatności. Zrobiłam kremik "po dacie" i zemulgował się bezproblemowo, więc postanowiłam używać produktu tak długo, jak będzie działał. Co Wy na to? Mam już pewne doświadczenie z datami przydatności olejów (po radach Limarii traktuję je raczej swobodnie), ale z emulgatorami niestety nie. Help!
Structure jest suchy.. przechowywany w odpowiednich warunkach, watpie by mu sie cos stalo, nie posiada jakiegos skomplikowanego składu... . Z tymi w płynie bym byla bardziej ostrozna...

Wszystkich probek w płynie od thanatosa, bez dat waznosci pobywam sie po 3 miesiącach...
Suche ekstrakty sobie leza... nic im sie nie dzieje i dzialaja jak powinne..
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 13:16   #2459
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dzięki wielkie, Psychuniu
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 15:05   #2460
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Niezamienna - dzięki W takim razie na początku lipca poeksperymentuje z takim balsamem
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.