Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-10-22, 16:04   #61
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: brak okresu

Problem braku okresu powiązany często z odchudzaniem - jest dość częsty.Na szczęście, jeżeli u podłoża tego nie leżą jescze dodatkowo jakieś inne poważne zaburzenia, to daje się ten problem po jakimś czasie rozwiązać,
aczkolwiek konieczność późniejszego stymulowania owulacji w przypadku chęci zjścia w ciążę, bywa konieczna.
Oczywiście potwierdzam, że gwałtowne spadki masy ciała, wpływją wybitnie destabilizująco na oś podwzgórze-przysadka-jajnik i stąd występujące zabuzenia cyklu.

Oczywiście leczenie jest w każdym przypadku indywidualne.

W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-22, 19:01   #62
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Brak miesiączki przy pigułkach

Cytat:
Napisane przez obca
spotkałam się też z wypowiedziami kobiet które mają bardzo skąpe "okresy" przy tabletkach i się z tego cieszą

ale oczywiście zawsze warto skonsultować się z lekarzem..
ja mam takie skape i tez jestem bardzo zadowolona ale za to mam co miesiac, wiec lepiej poczekaj na opinie pana doktora, a najlepiej to sie udac do swojego gina
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-22, 20:30   #63
lenai3100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Krzeszowice
Wiadomości: 9
Dot.: Brak miesiączki przy pigułkach

Dzieki wielkie. Wizyte mam na początku listopada,ale juz mam dość wykonywania testów ciążowych no praktycznie co 2 miesiące.A z obfitością - skape nie skąpe, ważne żeby były co miesiąc. Dzięki wielkie dziewczyny.Pozdrowienia
lenai3100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-22, 20:55   #64
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Brak miesiączki przy pigułkach

też tak miałam przy Harmonecie-1,5 dnia i finito. Poza tym sprostowanie:krwawienie w przerwie miedzy opakowaniami to nie miesiaczka! A jedynie efekt wynikający z odstawienia;-)
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-22, 21:06   #65
---->LadyLuck<-----
Raczkowanie
 
Avatar ---->LadyLuck<-----
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łodź
Wiadomości: 80
Dot.: Brak miesiączki przy pigułkach

Ja miałam to samo kiedy brałam Harmonett,lekarz powiedział mi że przy tych tabletkach tak może być i żeby oszczędzić mi prawie comięsiecznego bezpodstawnego stresu przepisał mi Yasmin którego jestem bardzo zadowolona,bo miesiączki pojawiają sie normalnie,pozatym ma jeszcze wieleeee innych zalet
__________________
to the world you may be one person,but to one person you may Be The World
---->LadyLuck<----- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-23, 12:40   #66
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Do PANA DOKTORA! WAŻNE!

witam, ja mam podobny problem z przyjaciolka ona ma juz prawie 18 lat i jeszcze nie miala okresu i nie wiadomo smiac sie czy plakac ;] Byla u lekarza, dal jej jakies tabletki po ktorych niby to mial sie okres pojawic ale to bylo 4 miesiace temu i do tej pory nic. Lekarza kazal jeszcze czekac. Tylko ile mozna czekac? co do twojej przyjaciolki to mysle ze skoro jej mama miala podobnie i ona dopiero w sumie zaczela sie rozwijac to mozliwe ze okres niedlugo dostanie...
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-25, 14:17   #67
Madziulka_17
Wtajemniczenie
 
Avatar Madziulka_17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Do pana doktora ... Brak okresu

Czekam na odp.
Madziulka_17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 16:24   #68
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Do pana doktora ... Brak okresu

Oczywiście że przerwać branie Luteiny
Jak dobrze że wszystko wraca do normy u ciebie
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-25, 16:30   #69
dr Waleśkiewicz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 81
Dot.: Do pana doktora ... Brak okresu

Cytat:
Napisane przez Madziulka_17
Czekam na odp.
skoro cel zostal osiagniety - preperat mozna odstawic

ale proponowalabym wybrac sie do lek. by poprowadzic diagnostyke, dlaczego????
__________________
Karolina Waleśkiewicz
dr Waleśkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-25, 18:08   #70
lenai3100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Krzeszowice
Wiadomości: 9
Dot.: Brak miesiączki przy pigułkach

DZieki ! Juz niedługo czeka mnie wizyta,więc się (mam nadzieje) wszystko wyjaśni.
lenai3100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-07, 11:48   #71
Bidulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 13
Unhappy brak okresu - odstawienie pigulek

Witajcie! Błagam o pomoc. Brałam Diane 35 przez 3 lata, po czym nowa Pani ginekolog kazała mi ją odstawić ze wzgl. zdrowotnych. Okres powinnam dostać 15-tego października, a tu nic. Czy to dlatego, ze długo brałam pigułki a nowych nie rozpoczęłam? Czy organizm się przestawił? Wykonałam test ciążowy i wynik był negatywny. Ponadto od paru dni zauważyłam brunatną wydzielinę na wkładkach. Nie wiem co to jest. Błagam pomóżcie!!
Bidulka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-07, 12:00   #72
Kamma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7
Dot.: brak okresu - odstawienie pigulek

Musisz spokojnie poczekać, wszystko pomału wróci do normy. Nie denerwuj się, to normalne po odstawieniu pigułek, zwłaszcza że brałas je tak długo.
Kamma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-07, 12:03   #73
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: brak okresu - odstawienie pigulek

po odstawieniu tabletek okres bardzo czesto sie spoznia..i potrafi sporo sie spoznic..
nie panikuj tylko czekiaj
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-07, 12:20   #74
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: brak okresu - odstawienie pigulek

Kiedyś założyłam identyczny wątek. Nie martw się. U mnie okres się pojawił to i u Ciebie tak będzie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=brak+okresu

jeśli chcesz to przeczytaj tamten wątek
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-07, 12:33   #75
Bidulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 13
Dot.: brak okresu - odstawienie pigulek

Dziewczyny, dzieki bardzo! Ale nurtuje mnie wciaz ta brunatna wydzielina.. Nie wiecie co to jest? Wiem, ze to glupie porownanie, ale kiedy moja kochana psina umierala, to z niej tez wyciekala jakas brazowa ciecz..Troche sie boje czy to nie jakas choroba..
Bidulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-07, 12:40   #76
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: brak okresu - odstawienie pigulek

mysle ze nie masz sie co obawiać
ja wprawdzie jestem dopiero po pierwszym opakowaniu diany, okres przszedł dopiero dzisiaj (po 4 dniach od zazycia ostatniej tabletki z pierwszego opakowania) i tez raczej trudno nazwac to normalną miesiączką - raczej wydzielina
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-07, 12:41   #77
Melinia
Raczkowanie
 
Avatar Melinia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Komorów (pod Warszawą)
Wiadomości: 130
Dot.: brak okresu - odstawienie pigulek

Nie martw się,ostatni miałam dokładnie to samo!Brałam cilest przez 3 lata bez przerwy i mnie też pani doktor kazała odstawić, okres spóźnił się ponad 4 tygodnie...byłam przerażona,nawet test kupiłam i zrobiłam,żeby się nie stresować...i trzy dni poźniej dostałam okresu ! Wszystko wróci do normy,tylko się nie denerwuj,bo to przecież też wpływa na opóźnienie.
Melinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-08, 18:18   #78
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: brak okresu

Hmm dolacze sie do Was. Ja dwa i pol miesiaca temu zaczelam sie ostro odchudzac i nie dostalam okresu. Wiec gdy zaczal mi sie spozniac to zaczelam normalnmie jesc i pojawil sie ale bardzo skaby. wystraszylam sie i zaczelam jesc normalnie. I juz w listopadzie dostalam normalnie okres. wiec chyba ma to zwiazek z odchudzaniem.
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-09, 00:04   #79
oleńka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6
Arrow Nieregularne miesiączki - wątek zbiorczy!

Mam 22 lata, okres od 9 lat, ale nadal jest nieregularny. Przyznam się od razu ze jeszcze nie bylam u lekarza. Czy moze to miec wplyw na moja plodnosc?
oleńka22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-09, 06:57   #80
Elfka86
Zakorzenienie
 
Avatar Elfka86
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 187
Dot.: nieregularny okres a plodność

ja mam 19 okres od 5 lat a trwa raz 21 dni a raz 28 :/ i tez jeszcze nie bylam u lekarza
Elfka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-09, 07:15   #81
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: nieregularny okres a plodność

dziewczyny ,no blagam ,jest 21 wiek ,zapisac sie i pojsc jak cywilizowana kobieta
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-09, 08:16   #82
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: nieregularny okres a plodność

Cytat:
Napisane przez paula78
dziewczyny ,no blagam ,jest 21 wiek ,zapisac sie i pojsc jak cywilizowana kobieta
Ech, no szkoda słów. Okres może być nieregularny przez dwa pierwsze lata miesiączkowania. Jeśli do tego czasu się nieureguluje to należy zglosić się do ginekologa w celu przeprowadzenia badań. Ginekolog nie gryzie
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-09, 12:31   #83
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
wizyta u ginekologa

hej

Ja mam taką opinię:

1. powinnyście iść do ginekologa aby was zbadał i sprawdził czy wszystko z Wami ok - no nie odkładajcie tego w nieskończoność - to nie jest takie straszne jak opowiadają!!
(właśnie wróciłam od lekarza po badaniu - więc jestem na świeżo )

2. Ja mam nieregularny okres od zawsze! tylko tabletki hormonalne mi go regulują... Miałam robione badania hormonalne i nic specjalnego to nie wykazało....

Ale ja też pytam czy nieregularny okres ma wpływ na płodność?
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-09, 12:52   #84
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Dot.: wizyta u ginekologa

Ja mam nieregularne cykle (33 - 52 dni) odkąd pamiętam. Też obawiałam się czy nie będę miała problemów z zajściem w ciążę. Na szczęście teraz jestem mamą i nieregularne cykle już mnie nie stresują, po prostu tak mam i już nic z tym nie robię (swoją drogą mój organizm nie toleruje tabletek hormonalnych). Przyczyn nieregularnych cyklów może być wiele i to od przyczyny zależy płodnodność lub ewentualna bezpłodność. Jeśli masz owulację, to nie powinnaś się przejmować. Jak nie wiesz, jak to sprawdzić to napisz maila, odpowiem. Pozdrawiam.
monic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-09, 13:06   #85
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
do 15 latek na diecie!

Cytat:
Napisane przez siloe90
ja nie mam okresu już od 5 miesięcy... schudłam 10 kilo w ciągu 5 miesięcy (teraz już przytyłam 2,5 kilo ważę 45 przy 160 cm wzrostu) poszłam do ginekologa, zbadał mnie i powiedzał, że wszystko w porządku bo mogłam mieć jakieś torbiele; wytłumaczył mi, że estrogeny i te inne są w tłuszczu dlatego muszę jeszcze przytyć; przepisał mi jakieś tabletki na wywołanie miesiączki (chyba gesto mikro czy coś takiego) a póżniej mam brać jeszcze jakiś estrofam i duphastom.... estrofam jest dla kobiet w okresie przekwitania, a ja mam zaledwie 15 lat... dziewczyny nie odchudzajcie się, a jak już to zrobiłyście to natychmiast przytyjcie... jak coś jest nie tak z okresem to niezwłocznie do lekarza! tu nie ma żartów... to jest chyba najgłupsza rzecz jaką w życiu zrobiłam...
odchudzajace się 15 latki mnie zachwycają!!!!!!!!!!!!

Kurcze dziewczyny wy jesteście w fazie dojrzewania! Nie robi się takich rzeczy - a potem zdziwienie - nieregularny okres, jadłowstręt czy anoreksja!!!!!
Jeśli faktycznie ważycie za dużo (ale nie dwa kilo) - macie problemy z nadwagą - nieodchudzajcie się a ograniczcie chipsy frytki coca colę itp odzywiajcie się zdrowo w małych ilosciach - nie zapychajcie się!

krażą po sieci dowcipy typu: laski kupują w mc donalds hamburgera podwójnego a do tego cola light - ale to prawda!! Nie kupuj sałatki w Mcdonalds - zrób ją sama - poswięć czas na przygotowanie sałatki - sama lub pomóż mamie...

Nie odchudzajcie się intensywnie - jak pisze ma.ko - powoli delikatnie ograniczajcie spożycie jedzenia a zacznijcie od cukru, słodyczy itp

i pamietajcie w okresie dojrzewania kobieta czasami przytyje aby później to spalić - np podczas seksu

pzdr i uważajcie na siebie dziewczyny!
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-10, 00:33   #86
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: nieregularny okres a plodność

Ja tylko dodam, żenieregularne cykle mogą niekiedy swiadczyć o trudnościach z poczęciem. Jednak równie dobrze, można nie zachodzić w ciążę przy rewelacyjnie reguilarnych cyklech. Sednem sprawy jest występownie owulacji lub jej brak.

W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-10, 07:06   #87
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: nieregularny okres a plodność

Dziękuję Panie Doktorze !!
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-10, 11:09   #88
magda548
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 36
Dot.: nieregularny okres a plodność

Ja tez miesiaczkuje juz od baaaaaaardzo dawna i nie mam regularnych moja ginekolog powiedziala ze tak juz jest i uregulowac moga to tylko pigulki nie chce sie truc a do nieregularnosci mozna sie przyzwyczaic ;-)
magda548 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-13, 18:01   #89
Jagodda
Raczkowanie
 
Avatar Jagodda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 98
Dot.: brak okresu - odstawienie pigulek

Mnie również "męczy" brak okresu po odstawieniu pigulek.Czy to nie jest określone ile powinno się czekac a później pójśc do lekarza?Nie mam okresu juz 53 dni i zastanawiam sie do kiedy czekać.W ciąży nie jestem,to pewne I czy naprawdę uważacie że taki regularny okres to nie jest taka ważna sprawa?Jak na to zapatruje sie lekarz?Pozdrawiam-Jagódka
Jagodda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-13, 18:07   #90
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: brak okresu - odstawienie pigulek

Z diane35 bywa roznie ja bralam jana wyrownanie hormonow i cyklu ipojej odstawieniu mialam krawiwenie przekracxzajace miesiac wiec z okresem u ciebie moze byc takze pojawi sie poprostu pozniej albo totalnie rozlegulowaly ci sie hormony ja bym jednak radzila isc do ginekologa tym bardziejze wzgledu na ta wydzieline to moze byc blahostka albo cos innego ja bym jednak radzila isc do lekarza jak ja to mowie lepiej dmuchac na zimne niz potem sie zamartwiac
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:07.