Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Jaki tytuł powinna mieć II część naszego wątku?
Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz.2 21 38,18%
Przyszła wiosna będzie nasza, każda będzie miała swojego Bobasa - mamusie III/IV 2014 cz. 2 0 0%
Choć jesień już zagęszcza ruchy, to my się nie smucimy - podziwiamy rosnące brzuchy 0 0%
Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 2014 cz. 2 26 47,27%
Połowa jeszcze rzyga, za niedługo im przejdzie chyba -mamusie III/IV 2014 cz. 2 8 14,55%
Głosujący: 55. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-18, 12:53   #4981
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez izabla Pokaż wiadomość
A co do parowaru, to sama rok temu "zachorowałam", ale Mąż mnie dość brutalnie przyhamował, w końcu zakupiłam w Ikea wkład do garnka, o taki http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90112531/ i w sumie dobrze, bo niezbyt często coś w tym gotuję, więc przynajmniej nie żałuję źle wydanych pieniędzy
Ja mam durszlak metalowy i też zdaje egzamin

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Miałam dokładnie tak samo
Z TŻ się czasem śmiejemy, że narozrabialiśmy Zobaczymy co z tego wyniknie

Ja się trochę boję w takich przepychankach brać udział bo później zostaje mi to gdzieś w głowie, a wolę Was wszystkie tak samo lubić
Ja uważam, że to kolejny temat w stylu SN vs. CC - każdy ma swoją rację i nie ma co tego drążyć, bo i tak każda z nas wybierze sposób najwłaściwszy dla siebie.
Ja nie jestem pamiętliwa I tak później nie pamiętam która co napisała ale może dlatego, że tutaj znowu nie ma wielkiej awantury, tylko wymiana poglądów
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 12:54   #4982
headzik
Raczkowanie
 
Avatar headzik
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 104
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez Brzuchatka Pokaż wiadomość
Masz świetny sposób - ja też zamierzam się zaopatrywać "gospodarnie" - jak jest coś w promocji to trzeba korzystać. A zaoszczędzone pieniążki można wydać na coś innego. Przy dziecku funduszy chyba nigdy dość bo zawsze znajdzie się coś więcej, co można by mieć. Pomysłowe jest też rozłożenie wydatków na kilka miesięcy. A i zmęczenie się rozłoży.

Poza tym faktycznie czekając z wyprawką do końca może się okazać, że potem trzeba będzie leżeć czy coś. Poza tym średnio sobie wyobrażam podróżowanie po mieście w tym śniegu a potem przepychanie się w sklepach między półkami z tym wielkim brzuchem.

O! i ja jestem tego samego zdania.
headzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 13:02   #4983
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez Brzuchatka Pokaż wiadomość
Chyba rozumiem o co Ci chodzi. My też z mężem chyba byśmy nie znaleźli dobrego terminu. Bo teraz to szkoła, potem praca, potem ślub, potem mieszkanie, potem praca, potem wakacje... i tak w kółko. Na pewno nie osiągnęłam jeszcze wszystkiego co chciałam. Ale zawsze będzie coś jeszcze. Z resztą my mieliśmy tak dziwnie, że jak ja byłam gotowa to mąż nie i na odwrót - mi się odwidziało a on zapragnął. Na szczęście w metrykach lat coraz więcej i postawiliśmy wszystko na traf - jak się uda i kiedy to będzie to przyjmiemy to z pokorą. Zaskoczyłam za pierwszym razem "robienia Dzidziusia" A teraz byle do przodu!


23Paula23: Ale taki z kiszonej kapusty? Daj trochę! W domu tylko ja lubię a jak ugotuję gar to po 3 dniach mam dość. U mnie dziś gości barszcz (mówiłyście, że zdrowy) i spagetii (pomidorki=dużo potasu).

Miałyście problemy z zajadami w ciąży? Mnie chyba i to dopadło. Tylko nie wiem co robić...
Z kiszonej i normalnej bo została mi po wczorajszych gołąbkach :P Zapraszam a po obiedzie mogę zaserwować kawkę i murzynka z czekoladą
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 13:02   #4984
12mu05
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 540
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
alez my sie nie sprzeczamy, tylko wymieniamy poglady
zreszta, chociazby kazda z was mowila mi cos na tenat np ubranek czy zywienia dziecka, to ja bede robila po swojemu i pewnie kazda mamusia tez
a dobrze poznac opinie innych i inne zapatrywania

nie ma powodu, aby kogos tu specjalnie uspokajac

juz nie pierwszy raz dochodze do wniosku, ze jakakolwiek dyskusja na jakikolwiek temat konczy sie tematem zakazanym
wiem, ze uogolniam troche, ale...
o czym tu pogadac?
Hormony ciazowe buzuja....

Jasne że tak Ale wchodzi się na wątek, zaczyna się nadrawiac czytanie... i 5 stron kłótni czy boby lepsze?czy kaftanik? czy kupować pralkę, czy wyprawkę...

do tego każda cytuje posty i się po prostu wątek zaśmieca tak jak była sprzeczka nad rodzajem porodu hihih

To sie az nieprzyjemnie czyta
A fajne sa te posty o Tz-tach co to nie wymyslili o tym co ktora kupila ze zdjeciami

a rady sa wszedzie inne, w internecie, od kolezanek, od tesciowych, ciotek, wojkow, znajomych i obcych ludzi... a tu jeszcze to samo w kolko

ile mozna :


Moj maz smial sie, jak do sklepu chcialam zalozyc bluze od dresu do butow jesiennych nie sportowych powiedzial, ze on sie na modzie nie zna, a i tak widzi ze to beznadziejnie wyglada a ja do niego, ze co z tego? przeciez wiem, ze beznadziejnie ale to jedyne co sie zapina w cyckach i brzuchu to sie wydarl na mnie zebym sobie cos kupila, z nie gadala ze male
a jak tu kupowac? jak wiem, że zaraz bede jeszcze i jeszcze i jeszcze i jeszcze wieksza
12mu05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 13:03   #4985
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez Brzuchatka Pokaż wiadomość
Chyba rozumiem o co Ci chodzi. My też z mężem chyba byśmy nie znaleźli dobrego terminu. Bo teraz to szkoła, potem praca, potem ślub, potem mieszkanie, potem praca, potem wakacje... i tak w kółko. Na pewno nie osiągnęłam jeszcze wszystkiego co chciałam. Ale zawsze będzie coś jeszcze. Z resztą my mieliśmy tak dziwnie, że jak ja byłam gotowa to mąż nie i na odwrót - mi się odwidziało a on zapragnął. Na szczęście w metrykach lat coraz więcej i postawiliśmy wszystko na traf - jak się uda i kiedy to będzie to przyjmiemy to z pokorą. Zaskoczyłam za pierwszym razem "robienia Dzidziusia" A teraz byle do przodu!
Też zaskoczyłam od razu i może dlatego nie skaczę z radości, bo dalej nie wierzę, że się udało

Mój brat do mnie: "Powiedziałbym Ci, że brzuch Ci fajnie rośnie, ale nie wiem czy to od dziecka, czy od tłuszczu, więc się nie odzywam... Ale chyba od dziecka, bo za bardzo okrągły..."
Taką szczerość lubię
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 13:19   #4986
Brzuchatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 118
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez 12mu05 Pokaż wiadomość
Moj maz smial sie, jak do sklepu chcialam zalozyc bluze od dresu do butow jesiennych nie sportowych powiedzial, ze on sie na modzie nie zna, a i tak widzi ze to beznadziejnie wyglada a ja do niego, ze co z tego? przeciez wiem, ze beznadziejnie ale to jedyne co sie zapina w cyckach i brzuchu to sie wydarl na mnie zebym sobie cos kupila, z nie gadala ze male
a jak tu kupowac? jak wiem, że zaraz bede jeszcze i jeszcze i jeszcze i jeszcze wieksza
Mój też mnie wysłał jak w niedzielę prawie płakałam wieczorem po całym dniu w za ciasnych jeansach. Ale na razie allegro i sh jakoś mnie przekonuje, bo kupno spodni za 200 zł (ze 3 pary trzeba) to już nie lada wydatek i nie wiadomo na ile starczą. Poza tym już niedługo w bluzki trzeba też będzie zainwestować bo tu też miejsca mało.

I jak na razie te 2 pary spodni to moje całe ciążowe zakupy. Ale oglądać, planować i cieszyć się nie przestaną. Bo to jedyne światełko w tunelu rzygania, bólów kręgosłupa i skurczy.

Ela87: ja nie lubię takich tekstów, zwłaszcza jak ktoś się ze mną wita: "cześć gruba"! Zabiłabym!
Też odkładam na konto i jeszcze urządzam dom, ale i tak zakupy chcę podzielić na partie. Teraz czekam aż kumpela (też ciężarówka) wróci z wojaży to w końcu do dziecięcego jakiegoś się wybiorę i jakiś plan obmyślę.

Na wózek to niech mąż zbiera :P w końcu to 4 koła. A o łóżeczku coś dziadkowie przebąkiwali więc chętnie skorzystam z ich finansowania.

23Paula23: mniam mniam! Muszynka też lubię
Brzuchatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 13:23   #4987
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez Brzuchatka Pokaż wiadomość
Na wózek to niech mąż zbiera :P
Ponoć tradycją jest, że wózek kupują dziadkowie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 13:23   #4988
nadzwyczajna
Rozeznanie
 
Avatar nadzwyczajna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 834
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Też zaskoczyłam od razu i może dlatego nie skaczę z radości, bo dalej nie wierzę, że się udało

Mój brat do mnie: "Powiedziałbym Ci, że brzuch Ci fajnie rośnie, ale nie wiem czy to od dziecka, czy od tłuszczu, więc się nie odzywam... Ale chyba od dziecka, bo za bardzo okrągły..."
Taką szczerość lubię
Ja miałam problemy hormonalne i moja płodność była pod znakiem zapytania wiec w zasadzie nie "pilnowałam" aż tak zabezpieczania się. Poza tym z TŻtem byliśmy tak mocno zakochani w sobie, że myśleliśmy tylko o tym, żeby być najbliżej siebie
I jak sie okazało, że jestem w ciąży to tak naprawdę sie nie spodziewałam że to będzie w ogóle możliwe, a już w ogóle że tak szybko. Spodziewałam sie długich starań. Serio.
nadzwyczajna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 13:27   #4989
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez nadzwyczajna Pokaż wiadomość
Ja miałam problemy hormonalne i moja płodność była pod znakiem zapytania wiec w zasadzie nie "pilnowałam" aż tak zabezpieczania się. Poza tym z TŻtem byliśmy tak mocno zakochani w sobie, że myśleliśmy tylko o tym, żeby być najbliżej siebie
I jak sie okazało, że jestem w ciąży to tak naprawdę sie nie spodziewałam że to będzie w ogóle możliwe, a już w ogóle że tak szybko. Spodziewałam sie długich starań. Serio.
Bo to chyba zawsze jest odwrotnie - jak ktoś chce szybko to musi się trochę postarać, a jak ktoś spodziewa się długich starań to siup i już
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 13:35   #4990
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez marima Pokaż wiadomość
cześć wieki mnie nie było


ja też nie myślę w co i jak będę ubierać moje dziecko bo to dla mnie jak na razie mało istotne, ale już mamy wspólny punkt widzenia z TŻtem jak będziemy wychowywać malucha. również nie chcemy dawać tych granulowanych herbatek, tylko zwykłe, soki zastępować wodą lub też z dodatkiem odrobiny naturalnego soku, do 1 rż nie chciałabym dawać słodyczy i smażonych potraw, nie mówiąc już o gazowanych a te moje przemyślenia wzięły się już jakiś czas temu obserwując rodziców w mojej rodzinie, gdzie 4-ro miesięczne dziecko lizało sobie czekoladowego grzesia, a wieku 7 mies dostawało colę do picia i Mc Donalda no comment normalnie dla mnie dziecko nie jest zabawką, żeby wydziwiać z ubiorami, jesli kogoś stać to proszę bardzo, nikt nikomu nie bronbi, ja bym chciała bardziej się skupić na dobrym wychowaniu od noworodka i tyle
Mam tak samo
Dodam jeszcze, że już w rodzinie zapowiadam, że mojego dziecka nikt nie ma prawa uderzyć.

Szczerze? Jedna osoba z mojej rodziny zdziwiła się. No bo jak to nie dać klapsa jak np szarpie psa
Masakra

Cytat:
Napisane przez marima Pokaż wiadomość
na mnie to już patrzą na jak na dziwoląga, a co dopiero jak zabronię teściowej i szwagierce dawać mojemu rocznemu dziecku czipsy, no bo przecież rocze dzieci już mogą echhh
Zabiłabym


Cytat:
Napisane przez nadzwyczajna Pokaż wiadomość
Niektóre mamy mają świra na punkcie ubranek. Moja koleżanka z pracy nie chciała nic używanego. Jak ktoś jej coś dał, to owszem wzięła, ale potem wyrzucała ?!
Kupowała tylko oryginalne ciuszki, adidaski dla bobasa tylko nike albo puma. Dziecko ubrane jak z żurnala. No i co? Sądzicie że było szczęśliwsze, lepiej zadbane?

Pewnie, że fajnie ubierać dziecko ładnie. Tyle tego teraz jest. Ja tyle ciuchów dla chrześniaka kupowałam w lumpeksie, jakoś się wychował
Dziwna ta twoja koleżanka. Przecież kupione w sklepie tak samo trzeba wyprać i wyprasować jak i używane i wychodzi na to samo
Czy nie

A ostatnio byłam chyba w adidasie i z ciekawości spojrzałam na dziecięcą koszulkę - kilkadziesiąt złoty jak nic. I to na kilka miesięcy

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Bo to chyba zawsze jest odwrotnie - jak ktoś chce szybko to musi się trochę postarać, a jak ktoś spodziewa się długich starań to siup i już
My się staraliśmy 9 cykli i już myślałam, że nic z tego. A tu maleństwo za 5 i pół miesiąca będzie z nami
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 13:35   #4991
kate1623
Zadomowienie
 
Avatar kate1623
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 783
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Bo to chyba zawsze jest odwrotnie - jak ktoś chce szybko to musi się trochę postarać, a jak ktoś spodziewa się długich starań to siup i już
Święta prawda znam takich przypadków tysiące a nawet sama nim jestem
__________________
Carpe Diem

Maja

Czytam
kate1623 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 13:36   #4992
Brzuchatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 118
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez nadzwyczajna Pokaż wiadomość
Ja miałam problemy hormonalne i moja płodność była pod znakiem zapytania wiec w zasadzie nie "pilnowałam" aż tak zabezpieczania się. Poza tym z TŻtem byliśmy tak mocno zakochani w sobie, że myśleliśmy tylko o tym, żeby być najbliżej siebie
I jak sie okazało, że jestem w ciąży to tak naprawdę sie nie spodziewałam że to będzie w ogóle możliwe, a już w ogóle że tak szybko. Spodziewałam sie długich starań. Serio.
Mnie też lekarz straszył, że może być różnie. Hormony mi głupiały itp. Ale tak żeby przypilnować cyklu to tylko raz nam się zdarzyło i udało się Może właśnie dlatego, że stwierdziliśmy, że co ma być to będzie.

Może sprzeczne Wam się wydaje to co piszę, ale po prostu byłam po usg i wiedziałam, że jest przed owulacją i nic mężowi nie mówiłam, że może tym razem się uda itp. Po prostu było miło a i rezultaty nam się fajne trafiły
Brzuchatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 13:42   #4993
mmhym
Zadomowienie
 
Avatar mmhym
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 1 188
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014


A mnie się taka dyskusja podoba, nie wyczułam jakichś nerwów. Jak tu się dowiedzieć czegoś mądrego, jak każdy Ci przytakuje czy coś takiego

Ja tez jestem za kupowaniem na raty, ale też z tego powodu, że mamy jedno konto, nie mamy oszczędnościowego, więc pieniądze na nim są średnio kontrolowalne Co kto lubi. Ja np. chciałabym mieć w styczniu gotową torbę spakowaną, więc... Sporo rzeczy pasowałoby mieć w okolicach świąt kupionych.


Byłam u tego lekarza. Dostałam Nystatynę, więc znowu te tabletki dopochwowe straszne... wrr. Ale popsioczyłam na niego, a wizyta całkiem fajna, ciśnienie mi zmierzył, zważył (2+ od początku) i.... słuchałam serduszka. Nie wiem, co to za sprzęt - chyba jakiś detektor tętna? Małemu bije serducho 145/min.

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Bo to chyba zawsze jest odwrotnie - jak ktoś chce szybko to musi się trochę postarać, a jak ktoś spodziewa się długich starań to siup i już
No my mieliśmy 4 miesiące prób, potem okazało się, że prolaktyna za wysoka, mam lekami obniżać, więc nie będzie tak lekko... zdążyłam wziąć 15 tabletek i II kreski

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Już myślałam, że nie zdążę przed 5000
__________________
"Lub robić coś , kochaj kogoś , nie bądź gałganem , żyj poważnie."

Drugie serce
mmhym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 13:46   #4994
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez 12mu05 Pokaż wiadomość
Jasne że tak Ale wchodzi się na wątek, zaczyna się nadrawiac czytanie... i 5 stron kłótni czy boby lepsze?czy kaftanik? czy kupować pralkę, czy wyprawkę...

do tego każda cytuje posty i się po prostu wątek zaśmieca tak jak była sprzeczka nad rodzajem porodu hihih

To sie az nieprzyjemnie czyta
A fajne sa te posty o Tz-tach co to nie wymyslili o tym co ktora kupila ze zdjeciami

a rady sa wszedzie inne, w internecie, od kolezanek, od tesciowych, ciotek, wojkow, znajomych i obcych ludzi... a tu jeszcze to samo w kolko

ile mozna :
i co z tego?
jak mnie cos nie interesuje, to omijam, nie czytam
a nie interesuje mnie duzo i czesto
przewaznie interesuja mnie inne rzeczy, niz wiekszosc tutaj
szczegolnie, ze to moje drugie dziecko i jakies opinie i sprawdzone swoje sposoby dla siebie mam. tak samo jak styl zycia i np sposb odzywiania siebie i swojej rodziny.

to ze ktos ma inne zdanie niz ja przeciez mnie nie obraza, bo kazdy moze miec wlasne, nie widze tutaj najmiejszego powodu, aby sie denerwowac
watek jest dla kazdego i kazdy moze sie wypowiedziec

trudno dogodzic wszystkim, jak sie w kupie zbierze kilkadziesiat mamus nabuzowanych hormonami
Mnie np sprawy dot. tz-tow nie interesuja wcale, wiec ich nie czytam.

A propos zakupow....
Ja musze chyba zaczac juz cos kupowac powoli, bo z dwojka dzieci nie dam rady inaczej. Starszego syna musze jeszcze obkupic na zime, typu buty, kurtke itp, a dopiero co wydalam fortune na wyprawke do szkoly. Mysle, ze co miesiac powolutku cos bede kupowala
Na raz nie dam rady, a po drodze jeszcze Swieta, ktore musze organizowac sama, bo rodzina daleko i nikt mnie na gotowe nie zaprosi

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość

A mnie się taka dyskusja podoba, nie wyczułam jakichś nerwów. Jak tu się dowiedzieć czegoś mądrego, jak każdy Ci przytakuje czy coś takiego
Mamy sobie przeciez tylko slodzic i poklepywac po pleckach

Gratuluje udanej wizyty
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 13:46   #4995
Brzuchatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 118
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość

A mnie się taka dyskusja podoba, nie wyczułam jakichś nerwów. Jak tu się dowiedzieć czegoś mądrego, jak każdy Ci przytakuje czy coś takiego

Ja tez jestem za kupowaniem na raty, ale też z tego powodu, że mamy jedno konto, nie mamy oszczędnościowego, więc pieniądze na nim są średnio kontrolowalne Co kto lubi. Ja np. chciałabym mieć w styczniu gotową torbę spakowaną, więc... Sporo rzeczy pasowałoby mieć w okolicach świąt kupionych.


Byłam u tego lekarza. Dostałam Nystatynę, więc znowu te tabletki dopochwowe straszne... wrr. Ale popsioczyłam na niego, a wizyta całkiem fajna, ciśnienie mi zmierzył, zważył (2+ od początku) i.... słuchałam serduszka. Nie wiem, co to za sprzęt - chyba jakiś detektor tętna? Małemu bije serducho 145/min.

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------



No my mieliśmy 4 miesiące prób, potem okazało się, że prolaktyna za wysoka, mam lekami obniżać, więc nie będzie tak lekko... zdążyłam wziąć 15 tabletek i II kreski

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Już myślałam, że nie zdążę przed 5000
fajnie, że chociaż serducha posłuchałaś.

Też brałam nystatynę - 2*1. Często zmieniaj wkładki i uważaj na ciuszki bo strasznie brudzi i podrażnia.

I coś zewnętrznie sobie może kup (Clotrimazol w maści za 3 zł) bo podrażnienia sa straszne a grzybki warto też truć z zewnątrz.

Ja tak robiłam i pomogło.

Teraz tylko odbudować florę (muszę się przestawić na kefirki) + probiotyki.
Brzuchatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 13:47   #4996
mmhym
Zadomowienie
 
Avatar mmhym
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 1 188
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Kupiłam tez dzisiaj sobie witaminki Pharmaton - matko, one są wielkie jak smoki! Tak że jeśli komuś to przeszkadza, to uwaga. Ja na szczęscie nie mam problemu z łykaniem tabletek.
__________________
"Lub robić coś , kochaj kogoś , nie bądź gałganem , żyj poważnie."

Drugie serce
mmhym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 13:49   #4997
cobra115
Zakorzenienie
 
Avatar cobra115
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk cieszyński :)
Wiadomości: 3 073
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

O jeszcze 3 posty i koniec wątku
__________________
Perfect Housewife
Razem
cobra115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 13:49   #4998
mmhym
Zadomowienie
 
Avatar mmhym
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 1 188
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez Brzuchatka Pokaż wiadomość
fajnie, że chociaż serducha posłuchałaś.

Też brałam nystatynę - 2*1. Często zmieniaj wkładki i uważaj na ciuszki bo strasznie brudzi i podrażnia.

I coś zewnętrznie sobie może kup (Clotrimazol w maści za 3 zł) bo podrażnienia sa straszne a grzybki warto też truć z zewnątrz.

Ja tak robiłam i pomogło.

Teraz tylko odbudować florę (muszę się przestawić na kefirki) + probiotyki.

Dzięki Brzuchatka, ale stany zapalne to już moi przyjaciele. Od daawna się z nimi męczę. Kupiłam od razu lactovaginal na później. Clotrimazol maść można od 4 miesiąca chyba, ja jestem w trakcie, więc nie będę na razie smarować.
Nie stosować w I trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży stosować w przypadku, gdy lekarz oceni, że przewidywane korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.
__________________
"Lub robić coś , kochaj kogoś , nie bądź gałganem , żyj poważnie."

Drugie serce

Edytowane przez mmhym
Czas edycji: 2013-09-18 o 13:51
mmhym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 13:59   #4999
Brzuchatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 118
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
Dzięki Brzuchatka, ale stany zapalne to już moi przyjaciele. Od daawna się z nimi męczę. Kupiłam od razu lactovaginal na później. Clotrimazol maść można od 4 miesiąca chyba, ja jestem w trakcie, więc nie będę na razie smarować.
Nie stosować w I trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży stosować w przypadku, gdy lekarz oceni, że przewidywane korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.
Na każdym leku masz taką info o ile w ogóle jest dopuszczany do stosowania w ciąży. Czasem mam wrażenie, że takie ostrzeżenie powinno być odnośnie w ogóle życia w ciąży (gadałyśmy o tym kiedyś).

Ale to niefajnie,że już z tematem zdążyłaś się zaprzyjaźnić

Uciekam spodni szukać z gumką
Brzuchatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 14:03   #5000
Castia
Wtajemniczenie
 
Avatar Castia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 546
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Koniec gaduły !!!!!!

Edytowane przez Castia
Czas edycji: 2013-09-18 o 14:05
Castia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 14:06   #5001
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Talking Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

A gdzie nowy?
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 14:07   #5002
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
i.... słuchałam serduszka. Nie wiem, co to za sprzęt - chyba jakiś detektor tętna? Małemu bije serducho 145/min.
Tak - to na pewno detektor tętna
Ja właśnie na to się czaję na wizycie za tydzień

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Mamy sobie przeciez tylko slodzic i poklepywac po pleckach
Ja już wolę to słodzenie niż kąśliwe uwagi - pełno tego na intymnym i plotkowym

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
A gdzie nowy?
Ja mogę założyć - ale nie chciałabym Monie zabierać jej roli...
Mona - gdzie się podziewasz?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2013-09-18 o 14:13
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 14:16   #5003
paulina_radom
Raczkowanie
 
Avatar paulina_radom
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 284
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

to czekam na nowy pochwalę się co kupiłam
__________________
Moi faceci Adaś Jaś
paulina_radom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 14:21   #5004
cobra115
Zakorzenienie
 
Avatar cobra115
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk cieszyński :)
Wiadomości: 3 073
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Hmm na wątku PM u nas zawsze ktoś inny zakładał wątek mi to lotto może mona odpoczęłaby od wpisywania na pierwszą stronę
Zawsze może założyć 3 wątek

Ja jestem za tym teqiba, żebyś założyła
__________________
Perfect Housewife
Razem
cobra115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 14:24   #5005
kate1623
Zadomowienie
 
Avatar kate1623
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 783
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez cobra115 Pokaż wiadomość
Hmm na wątku PM u nas zawsze ktoś inny zakładał wątek mi to lotto może mona odpoczęłaby od wpisywania na pierwszą stronę
Zawsze może założyć 3 wątek

Ja jestem za tym teqiba, żebyś założyła
Też tak uważam
__________________
Carpe Diem

Maja

Czytam
kate1623 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 14:27   #5006
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Ja już wolę to słodzenie niż kąśliwe uwagi - pełno tego na intymnym i plotkowym
nie sadze, aby moje uwagi byly kasliwe, ale szczere sa na pewno
nie sadze tez, abym sprawiala komus przykrosc
jesli uwazam, ze moglabym komus jednak sprawic takowa, to milcze
chociaz trudno wyczuc kobiete ciezarna

sama wole szczerosc od slodzenia

Na takich watkach nie bywam, nie mam takich potrzeb

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

To kto zaklada?
Ja tu nie bywam az tak, wiec nie bede miala czasu na aktualizacje.
Mona chyba sie nie obrazi, ale zawsze mozna napisac do niej na pw, moze gdzies jest w zasiegu komputera.
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 14:32   #5007
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
nie sadze, aby moje uwagi byly kasliwe, ale szczere sa na pewno
nie sadze tez, abym sprawiala komus przykrosc
Nie, nie - ja broń Boże nie personalnie do Ciebie... Po prostu niektóre teksty tak mi się z intymnym lub plotkowym kojarzą. Ale nie chcę się czepiać...


Mona ostatni raz logowała się o 10, to chyba gdzieś wybyła...
Ok - to biorę się za to. Mam nadzieje że godnie ją zastąpię
Dajcie mi kilka minut

Zapraszam do II części: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post42871305
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2013-09-18 o 14:40
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 14:42   #5008
cobra115
Zakorzenienie
 
Avatar cobra115
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk cieszyński :)
Wiadomości: 3 073
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

__________________
Perfect Housewife
Razem
cobra115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 17:12   #5009
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość

Jutro pojadę na miasto, to może kupię ryby i dam im kolejną szansę. Nawalę wszystkie przyprawy jakie mam
A dusisz te warzywa w wodzie? Czy jak? Ja nie umiem gotować, ale muszę się nauczyć
Nie w wodzie. Biorę takie warzywa które puszczają sok, np. cukinia, papryka i cebula - i wrzucam je do głębokiej patelni (podlewa oliwą) i przykrywam pokrywką. One się nie smażą wtedy tylko są uduszone
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.