Dzieci z Afryki czekają na pomoc - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-29, 13:32   #811
MamaKatka
Raczkowanie
 
Avatar MamaKatka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 441
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Ja jeszcze w dwupaku... Ale już niedługo
__________________
MamaKatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 19:45   #812
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Kochani udało mi się załatwić buty dziewczęce zatem brakuje jeszcze dla chłopców- tylko 5 par.

chłopięce:
30-2
33-2
34-1

Później napisze wam potrzeby jakie są do Kamerunu dla siostry Rut. Myślę, że w przyszłym tygodniu jak dobrze pójdzie to wyślemy dwie paki do Kamerunu do siostry Aliny.
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 21:56   #813
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Kochani do Tanzanii potrzebne
bielizna na wszystkich mieszkańców, czyli również dla dorosłych,moskitiery, witaminy rozpuszczalne w wodzie, artykuły higieniczne (lignina,podpaski), szczoteczki i pasty do zębów (także dla dorosłych), reczniki, pościel (standard wielkość na 1 osobowe łóżko, na koc.
Klocki - duże duplo w jakiś pakach dla dzieci i zwykłe kolorowe, jest ich tam sporo więc i paczek z klockami musiałby być trochę
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 22:11   #814
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Cytat:
Napisane przez anecz38 Pokaż wiadomość
Kochani do Tanzanii potrzebne
bielizna na wszystkich mieszkańców, czyli również dla dorosłych,moskitiery, witaminy rozpuszczalne w wodzie, artykuły higieniczne (lignina,podpaski), szczoteczki i pasty do zębów (także dla dorosłych), reczniki, pościel (standard wielkość na 1 osobowe łóżko, na koc.
Klocki - duże duplo w jakiś pakach dla dzieci i zwykłe kolorowe, jest ich tam sporo więc i paczek z klockami musiałby być trochę
Jakby co to zgłaszam się do zorganizowania szczoteczek i pasty, tylko daj znać na kiedy potrzeba.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 15:03   #815
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Cudownie Nouwelle90 jesteś wielka!
Możesz pomalutku organizować , domówię te 5 par butów które brakuja w tygodniu , dopakuję jeszcze kilka rzeczy aby zapełnić paczkę i będę wysyłała.

A już można zbierać na Tanzanię.
Kupiłam dzisiaj parę paczek podpasek, i bielizny- więc zbierajmy kto może... : roza::r oza::ro za: i co może.....
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 21:22   #816
MartaiMaciej
Raczkowanie
 
Avatar MartaiMaciej
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 355
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Pozdrowienia z Kuby!! Piszę po powrocie, ponieważ dostęp do Internetu na Kubie jest chyba tylko w kurortach (w obrzydliwie drogich Hotelach), które omijaliśmy szerokim łukiem. Kuba- cieplutko, wszędzie muzyka i taniec, uśmiechnięci życzliwi ludzie, slumsy oraz porażająca bieda.
SEONKA mam nadzieję, że kartka z Trinidadu dojdzie.
__________________
Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja paczka?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/
MartaiMaciej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:39   #817
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Anecz, ja już zaczęłam organizować rzeczy, ale powoli (wczoraj 3 pasty kupiłam), bo stwierdziłam, że lepiej przy każdych zakupach w rossmannie wrzucić 2-3 rzeczy do koszyka i tak zbierać przez miesiąc niż potem hurtem wydać 100 zł. W ciągu miesiąca -półtorej powinnam sporo uzbierać
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-04, 13:26   #818
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

To jest świetny pomysł. Ja też teraz będę tak robiła.
Dziękuję ci bardzo to naprawdę za każde zakupy po trochu i się uzbiera.


Czy ktoś się dołączy do nas? Aktualnie zbieramy rzeczy do Tanzanii
bielizna na wszystkich mieszkańców, czyli również dla dorosłych,moskitiery, witaminy rozpuszczalne w wodzie, artykuły higieniczne (lignina,podpaski), szczoteczki i pasty do zębów (także dla dorosłych), reczniki, pościel (standard wielkość na 1 osobowe łóżko, na koc.
Klocki - duże duplo w jakiś pakach dla dzieci i zwykłe kolorowe, jest ich tam sporo więc i paczek z klockami musiałby być trochę

Niebawem skompletuję drugą paczkę do Kamerunu. Oczywiście wstawię zdjęcia. Zdjęcia i podziękowania będą na stronie FB i chyba na stronie adopcji( jeszcze dokładnie nie wiem).
Może uda nam się wspólnie na marzec- kwiecień uzbierać paczkę do Tanzanii a potem weźmiemy się za paczkę dla dzieci z Goroua Boulai w Kamerunie.

Mieszkający w mieście mają większe możliwości bo co do jakiego sklepu wejdą to zawsze znajdą promocję. U nas na wsi tego nie ma. Nie orientuję się nawet ile kosztuje w sklepie zwykły recznik 50x60 ale na pewno ponad 10zł a w markecie to myślę że jak promocja to i za połowe ceny można kupić.
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 18:54   #819
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Oczywiście na stronie adopcyjne także będzie

mam zaległe zdj do wstawienia, muszę jutro je odnaleźć
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 21:09   #820
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Seonka dziękuję za wpłatę.

Zawartość 1 paczki do Kamerunu i część zawartości drugiej paczki. Zdjęcia pozostałych rzeczy zrobię jak będę pakowała paczkę.

http://pokazywarka.pl/9678yj/
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 13:43   #821
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

anecz masz niezły magazyn w domu prześlij mi zdj na maila jak bedą wszystki ok ?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 17:04   #822
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

nie ma sprawy MAMA. Nie raz jak przyjdzie kilka przesyłek to jest wszystkiego trochę- a mieszkam na jednym pokoju to luksusów nie ma zwłaszcza z paczkami- ale daję rade. MUSZĘ
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 21:51   #823
figaba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Anecz niezwykła babka z Ciebie ! Ja zbieram na Tanzanię - mam już taką manię "tropiciela- zbieracza " hehe i na dodatek zaraziłam tym rodzinkę...
oglądałam ostatnio w hurtowni zabawek te klocki, taki spory worek -niestety jest mega ciężki no i zająłby sporo miejsca w paczce.
mam bielizny trochę i buciki a te klocki może znajdę mniejsze paczki?

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

a info na temat mojej przesyłki do Tanzanii to zwolniona przez urząd celny 22.01. DAR ES SALAAM
i co dalej?to koniec drogi?bo jakoś szybko od 7.01 ??
figaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 06:38   #824
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Figaba to jest dopiero stolica. Przed siostrą jeszcze spora droga aby ja odebrać.
Napisałaś że zbierasz rzeczy do Tanzanii napisz co zbierasz? czy to co wymieniłam co jest niezbędne czy zbierasz coś innego?


W imieniu Fundacji bardzo proszę osoby które na własną rękę chcą zrobić paczkę aby dostosowały się do najpilniejszych potrzeb jakie są aktualnie na misjach, (wymienione przeze mnie )ponieważ siostry muszą płacić cło- to jest spory koszt dla nich i też zobowiązanie. Większość rzeczy wysyłanych bez konsultacji jest nieużywane przez siostry i dzieci i nie potrzebnie zalega. Jeżeli chcecie coś wysłać a macie dylemat to proszę zapytajcie się najpierw.
Zamiast wysyłać kaszki czy budynie ( dzieci nie chcą jednak tego jeść) to lepiej kupcie zwykłe lizaki owocowe lub paczkę kredek czy długopisów.

---------- Dopisano o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:36 ----------

twoja paczka figaba na dniach może byc na miejscu i czekać będzie na odbiór. Właśnie ostatnio nasze paczki szybciej dochodzą niecały miesiąc i są na miejscu.
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 08:25   #825
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

wtrącę sie do tych lizaków kolorowych - lepiej jednak tego nie wysyłać za wiele, to już lepiej kredki

Dla każdego to nie jest zdrowe a dla takich niedożywionych dzieci cukier i sztuczne barwniki to dodatkowe obciążenie dla organizmu
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 08:35   #826
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

zapewne lizaki nie są zdrowe ale w takich małych ilościach jak zjedzą - przecież nie cały czas- tylko od czasu do czasu to nic im nie będzie.

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

figaba jesli bedziesz wysyłała paczkę sama to proszę cię abyś podesłała mi zdjęcia zawartości paczki i dokładną listę co wysyłasz , ile sztuk czego,
na adres paczki@majaprzyszlosc.org .pl z góry dziękuję
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 10:16   #827
figaba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

ANECZ sama już nie wysyłam,bo wspólnie łatwiej zbieram to o co prosi siostra i to co wymieniasz. Staram się przemyśleć każdą rzecz,żeby były praktyczne-czytam forum co jest potrzebne a czego nie wysyłać i czego dzieci nie lubią.
pisałam -mam buty i bieliznę, kupię witaminy i wyślę do Ciebie-myślę pod koniec lutego. tak może być?
czy można wysłać np środki opatrunkowe?
figaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 10:33   #828
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

figaba jasne że możesz przesłać na koniec lutego. Myślę , że środki opatrunkowe jak najbardziej można wysłać.
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 10:42   #829
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Mnie się już totalnie udało wciągnąć przyjaciółkę w to paczkowanie (pomagała mi przy butach i teraz też pomoże), więc mam nadzieję, że dużo przydatnych rzeczy nazbieram
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 10:44   #830
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

martwi mnie to że nie ma od nikogo odzewu odnośnie ręczników i pościeli. Pościel to większy wydatek wszyscy wiemy, chyba że ktoś ma w domu i może po 1 sztuce ze swojego majątku oddać ale ręczniki znalazłam na allegro dosyć tanie może udałoby nam się wspólnie chociaż kilka sztuk kupić co wy na to ? Jest ktoś chętny kto by się podjął zakupu już nie mówię , że w tym miesiącu bo i tak kochane moje żeście się wykosztowały ale w marcu?
oto link tanich ręczników kiedyś kupiłam jeden z nich i powiem wam że nie narzekam- dobrze wchłania wodę
http://allegro.pl/show_item.php?item=3935200598
Jeśli nikt się nie zdecyduję to wtedy ja zamówię- tylko pieniążki trzeba byłoby przelać mi na konto.

Pieniążki na prezent komunijny i paczkę żywnościową dla Natachy przelałam na konto Fundacji w kwocie 150zł.

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

zaangażowałaś się z przyjaciółką na całego figaba- jestescie wspaniałe!!!
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 10:46   #831
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Znalazłam też fajne szczoteczki Oral-B po 2 zł w Leclercu (w stałej ofercie są), czyli bardzo tanio. Tylko nie wiem czy mam kupować więcej rzeczy dla dorosłych czy dla dzieci? Na razie mam 2 pasty dla dorosłych i 1 dla maluchów, a szczoteczki dla maluchów chyba są droższe niż takie większe.

Anecz, ja mam blisko do 3 hipermarketów, zwykle jestem na bieżąco z gazetkami, więc jak będą jakieś fajne promocje to spróbuję kupić.

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2014-02-06 o 10:47
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 11:05   #832
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

nouwelle90 jak ty uważasz jest dużo dzieci ale i dorosłych również. szczoteczki za 2 zł to naprawdę przystępna cena myślę że pasty do zębów to byłby większy wydatek jak by sie chciało dla każdego. Myślę że jesli starczyłoby szczoteczek dla wszystkich to past można kupić o połowę mniej. Nie chcem tu mówić o ilości żeby nie narzucać. Ile kochana uważasz tyle powolutku kupisz. Może znajdzie się jeszcze inna osoba która kupi i będzie super. Mnie bardziej martwi sprawa ręczników i pościeli ale myślę, że powolutku i dojdziemy do celu.
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 13:01   #833
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Ta cena ręczników faktycznie rewelacyjna

Fajnie że angażują się nowe osoby
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 13:17   #834
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

5 osób wydając po 10zł mamy 20 ręczników do Tanzanii. To naprawdę extra cena
Czy są chętne osoby?

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

nie aż tak duży nakład finansowy tak -myślę.
Za niewiele razem można wiele!

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Ręczniczki dużo nie ważą bo 1 ręczniczek waży zaledwie 0,10kg to nawet doliczając koszt wysyłki ręczniczka do Afryki wyniesie ok 15zł za 4 szt.
Musimy zorganizować akcję zakupu ręczniczków.
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 19:02   #835
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Anecz a może akcja "Ręczniki dla Afryki"

Może by zalożyć wątek na plotkowym? chociaż tyyyyle już było ale może jeszcze jeden? podesłać linka do aukcji, poprosić sprzedawcę aby wysyłał prosto do Ciebie? nie wiem jak bardziej.

MAMA, mam mega katar uszy mam zatkane

Mama Katka
, ulubione pytanie ciężarnych? urodziłaś już?
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 20:39   #836
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Na razie tylko sama inf. o grupowej paczce do Tanzanii. Może ktoś sie odezwie, z akcją muszę się wstrzymać do przyszłego tygodnia. Trzeba wszystko dokładnie przemyśleć.
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 21:16   #837
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Dziewczyny w sprawie podpasek, to ja zawszę zamawiam... w aptekach doz tam są naprawdę konkurencyjne ceny. Kiedyś kupiłam podpaski Libresse 20 szt. za 2,29 zł Teraz są za 2,89 zł ale np. Bella za 1,99 zł

Anecz Ty pisałaś, że nie masz w swoim mieście aptek DOZ ? Nouvelle90, a Ty masz? W W-wie mieszkasz, z tego co pamiętam, to jest chyba sporo. Mogłabym zamówić a Ty odbierzesz u siebie, tylko wpłacę Ci pieniądze na konto? I musiałabyś mi napisać w której aptece. Odpadłaby przesyłka do Ciebie

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Nouvelle, a szczoteczki za 2 zł to jak za darmo!! Szok!! Nigdzie takich nie widziałam
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2014-02-06 o 21:11
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 21:23   #838
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

nie wiem czy czasem w drawsku pomorskim nie ma takiej apteki a może na allegro są? patrzałaś Seona?

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Seona sprawdziłam w necie i niby jest taka apteka 10 km ode mnie a nie wiedziałam że jest w Złocieńcu. Musze zobaczyć na mapie gdzie to jest
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 21:26   #839
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Tak, u mnie w Warszawie jest mnóstwo tych aptek. Mogę odebrać.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 15:14   #840
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Ręczniki dla Afryki
Fajnie brzmi, możnaby wydarzenie na FB założyć jak juz będzie wiadomo, zapytać sprzedawcę na all czy by sie dorzucił to będzie miał przy okazji reklamę i umówic się z nim, że do końca aukcji trzyma te reczniki i potem wszystkie wysyła w 1 pacze, ale co z kosztami wysyłki - moze wysłałby za free?

a pściel to on ma , moze ma coś jeszcze co przydałoby się dzieciom?

Seona jak katar? - następnym razem wysyłaj sms
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-29 16:12:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.