Gry i zabawy integracyjne! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zabawa > Gry

Notka

Gry Forum gry, to przestrzeń do zabawy grami słownymi, internetowymi, łamigłówkami i wszystkim, co pozwala zabić nudę. Dołącz i baw się dobrze.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-20, 18:39   #1
talla
Raczkowanie
 
Avatar talla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 284
GG do talla

Gry i zabawy integracyjne!


Dziewczyny, liczę na Was!!
Pracuję nad organizacją obozu i być może podsuniecie mi jakieś nowe pomysłyChodzi mi o gry, do których potrzeba dużo osób Takie, które umacniają więzi w grupie!
Znacie takie?
To się podzielcie!!
__________________
Nic nie jest niemożliwe!
talla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 21:06   #2
marycha0033
Zadomowienie
 
Avatar marycha0033
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 004
Dot.: Gry i zabawy integracyjne!

Znam ich parę, ale trudno jest to tak pisamnei wytlumaczyc.
Sprobuje jedną:
Potrzebny jest jakiś dlugopis,mazak itp.
Wszyscy stają w kółku.Jedna z osob ktora trzyma flamaster żuca go w jakies miejsce i mowi imie innej osoby, wywoalana osoba musi przy uzyciu 3 krokow podnies flamaster, rzucic i wywolac nastepna osobe.
Jest to gra w rodzaju twistera. Trzeba rzucac mazak blisko siebei i wtedy wszyscy bedą w kupie.
__________________

marycha0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 21:16   #3
Sailor Moon
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Moon
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 758
Dot.: Gry i zabawy integracyjne!

Może na początek uczenie się swoich imion. Każda osoba mówi po kolei swoje imię, następna powtarza imiona swoich poprzedników, i tak aż do konca Mam nadzieję że dobrze wyjaśniłam .
__________________
Nigdy nie rezygnuj z celu, tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie.
Sailor Moon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 15:39   #4
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Gry i zabawy integracyjne!

moze tez byc zabawa w moim kregu nazywana kanapka..czyli:
Pierwsza osoba mowi: mam ochote na kanapke z (np) pomidorem;
kolejna powtarza:mam ochote na kanapke z pomidorem i swoj pomysł; itd...
i jeszcze jedna
kazdy musi miec kartke papieru i długopis; przykleja sobie kartke do plecówi zaczyna sie zabawa...: jedna osoba podchodzi do drugiej i pisze (np) Ala ma krecone włosy. Swoje imie pisze osoba do ktorej nalezy kartka. no i tak trzeba obejsc kazdego...
zamieszałam troszke. jakby co to pisz postaram sie wytłumaczycl epiej.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 22:09   #5
pachrusciej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 0
Dot.: Gry i zabawy integracyjne!

ja bym polecał mafie można grac w nia spokojnie nawet w 20 osob
zasady sa proste jest jedna osoba prowadzaca gre posrud uczestników rozdaje sie zawinieta kartki papieru z napisami "obywatel" "katani" (policjant) i "obywatel"
przy dwunastu osobach (bez prowadzącego) powinno być trzech mafiozów jeden katani (ten zawsze jest jeden bez względu na ilosc graczy) kazdy kto otrzyma zawinieta kartke odkrywa ja i patrzy kim (niepokazuje jej nikomu tylko on ma prawo wiedziec kim jest) jest w tej zabawie i tak pokoleji (kazdy odkrywa sowja kartke pokoleji tak zeby kazdy mogl obserwowac jego reakcje na wiadomosc o tym im jest on w tej grze)
gdy juz kazdy dowie sie kim jest zaczna sie przedastawianie swojej postaci (zmyslone nazwiska i zawody kazdy buduje jakas historie) gdy juz kazdy sie przedstawi prowadzący mowi ze nastaje noc i wtedy wszyscy zamykaja oczy dobrze jest terz przyciemnic pomieszczenie i puscic jakas muzyke, gdy wszyscy juz "spia" prowadzący moiwi ze budzi sie katani ma on prawo podejrzec karte kazdego z zawodnikow jesli trafi na mafioza no to go zabija jesli na obywatela odklada jego karte następnie prowadzacy mowi ze katani idzie spac i budzi sie mafia budza sie wszyscy ci ktorzy otrzymali kartke wlasnie z takim napisem i oni wybieraja kogo maja "sprzatnoc" tej nocy
prowadzacy mowi nastaje dzien wszyscy sie budza a prowadzacy mowi kto zginol tej nocy
i teraz zaczyna sie debata dla czego ta osoba zginela i kto to zrobil mozna tworzyc najbardzej rozmaite domysly na koniec wybiera sie oskarzonego (ten ktory dostal najwieksza ilosc glosów jako podejrzany) ma on prawo powiedziec cos na swoja obrone po jego mowie nastepuje ponowne glosowanie czy stracic go czy nie jezeli proces sie zakonczy i zostanie on stracony odslania sie jego kartke jesli sie wybronil to gra dalej czyli noc dzien i tak az do konca czyli albo mafia rozwali obywateli albo mafia obywateli
polecam naprawde gra jest genialna nie jedna noc starciismy ze znajomymi przy tej grze to naprawde wciaga
pachrusciej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 09:59   #6
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Gry i zabawy integracyjne!

mysle ze dobre moga byc zabawy w małych 2-4 osobowych grupach, bo łatwo zapamietac imiona, a pozniej zamiana i tak kilka razy, zabawy moga byc rozne - burze mozgów, wypisanie hobby tych osob, ulubionych dan, albo jak najwiekszeej liczby wyrazow z jednego długasnego wyrazu, albo po prostu jakies konkurencje sportowe
jak towarzystwo sie juz troche (ale niekoniecznie) zna mozna siasc w kołku i kazdy u gory podpisuje kartke swoim imieniem i nazwiskiem i daje sasiadowi ten na samym spodzie pisze cos milego o tej osobie, za ca ja lubi, co ma ładnego itp - same pozytywy i zagina kartke i podaje dalej, utworzy sie harmonijka ktora potem trafi do własciwej osoby - to frajda przeczytac tyle komplementow i miłych słow naraz)
_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 16:44   #7
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 439
Dot.: Gry i zabawy integracyjne!

Ciuchcia, zabawa integracyjna, aby nabyć trochę zaufania
dzielimy grupę na 3 osobowe podgrupy.
ustawiamy je jedna za drugą (tak jak wagony do pociągu)
i teraz:
1 osoba niewidzi i nie mówi - zamyka oczy i się nie odzywa
2 mówi ale nie widzi
3 widzi ale nie mowi
i tak te pocigi jeżdzą wszystkie żeby się nie zderzyć
bawiliśmy się w to na takim szkoleniu integracyjnym i wyszło naprawdę fajnie.
Co jakiś czas robimy zmiane, aby każda osoba mogłabyć na róznych miejscach.



Wszyscy siedzą w kółku, wybieramy jedą osobę, która ma zadanie rozmieszyć wybraną przez siebie ofiarę osoba do której podchodzi musi zachować powagę i zapytać, "co chciałeś mój słodki, mały koteczku?" i pogłaskać po głowie osobę która ją rozśmiesza.


Zamek księżniczek.
3 osobowe grupy.
ale 1 osoba musi zostać.
2 osoby stają naprzeciwko siebie i trzymają się za ręce (są zamkiem) a jedna stoi w środku.
i ta osoba, która została krzyczy albo zamek albo księzniczki. I w zależnosci od tego co wykrzyczy -ksiezniczki czy zamki- osoby te muszą zamienić się z kimś miejscami. po wykrzyknieciu do zabawy włącza się ta ktora krzyczała.
jedna osoba znowu zostaje i ona wywołuje.


Piszemy na kartkach 4-5 rodzajów zwierząt. np
4 x chomik
4 x słoń
4 x pies
4 x świnia
uczestnicy losują karteczki. Następnie rozchodzą się i ich zadaniem jest połączyć się w te zwierzęce grupy. ale nie mogą wydawać zadnych dzięwków! tylko mogą pokazywać.


Na początek, aby utrwalić swoje imiona:
dzielimy grupę na 2 podgrupy.
Oddzielamy je prześcieradłem/kocem.
Każda grupa daje po 1 osobie ktora staje za przescieradłem. nastepne podnosimy przecieradło i osoby te musza krzyknąć jak naszybciej swoje imie. Ta która będzie wolniejsza jub nie bedzie wiedziała przechodzi do grupy przeciwnej.


jesli macie do dyspozycji kolorowe bloki, nozycki tasme klejącą mozna zrobić konkurs ktora grupa zbuduje najwyższą wiezę, ale warunek jest taki, że ta wieża musi stać


kolejna zabawa w podgrupach. grupa 1 układa zadanie dla 2, 2 dla 3, 3 dla 4, 4dla 1.
mozna też zrobić jakąś ścieżkę przetrwania na ktorej są zagadki czy zadania.


Dzieląc zespół na podgrupy nie kierujcie się tym kto kogo lubi, niech nie dobierają się sami tylko np. odliczanie, albo narysujcie jakies wzorki czy cyfry na kartkach i niech losują

co zabawa czy zadanie nowe losowanie tak żeby podzespoły się mieszaly
biiibiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 19:42   #8
panpedagog
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Gry i zabawy integracyjne!

Może kogoś zainteresuje strona z bazą gier i zabaw grupowych. Zabawy są pogrupowane na działy, kategorie wiekowe oraz minimalną liczbę dzieci, która może wziąć udział w zabawie.

Pomocne mogą okazać się działy:
1. zabawy integracyjne ( przydatne np. dla opiekunów kolonijnych)
2. zabawy dla dzieci (przydatne np. dla przedszkolanek )
3. zabawy ruchowe ( przydatne, jeśli chcemy rozruszać dzieciaki)
4 . gry terenowe (przydatne gdy jest ładna pogoda)

Edytowane przez panpedagog
Czas edycji: 2012-08-18 o 15:57
panpedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Gry


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:56.