Egipt - zbiorczy - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-22, 08:14   #211
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

wrocilam dzisiaj bylo cudownie zemsta mnie dopadla i to ostro tak ze dostalam dwa zastrzyki i tabletki od hotelowego lekarza no ale jestem juz
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 09:00   #212
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

N4TI a powiedz mi, w ktorej czesci hotelu mieszkaliscie - w tej glownej czy w tych domkach?
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 10:16   #213
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

w tych domkach i w sumie w przed ostatnim na samej gorze i samym koncu ale fajnie bylo, zaraz obok mielismy basen ale i tak schodzilismy do glownego)
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 11:21   #214
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

no wlasnie, zawsze polakow tam upychaja. natomiast o wiele bardziej czyste i schludne pokoje sa w glownym budynku. no i blizej jest wtedy do pseudo restauracji .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 12:24   #215
Kate Swallow
Przyczajenie
 
Avatar Kate Swallow
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

Nie taki Egipt straszny jak go malują Największym zagrożeniem jest owa zemsta faraona. Profilaktycznie leczyłam się wódką a w sytuacjach gdy choroba dopadnie polecam Antinal (do kupienia w egipskich aptekach).

To, że warto wybrać się na rejs Nilem i wycieczki do świątyń to już wiece z powyższych wypowiedzi i nie mam co powtarzać. Jak jest możliwość to trzeba to przeżyć

Na co innego chciałam zwrócić uwagę. Dla zainteresowanych przyrodą - przyda się lornetka bo nad Nilem spotkacie wiele gatunków ptaków i innych zwierząt. Można ich wypatrywać leżąc na leżaczku i popijając drinka. Prawie na pewno zobaczycie ibisy i gęsiówki egipskie. W Abu Simbel spotkałam prawdziwego smoka - warana nilowego!

Załączam kilka zdjęć. Jeśli macie własne, z chęcią pomogę oznaczyć gatunek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg l_Ibis-fot.-Kasia-Goworek.jpg (86,1 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg l_rybolow-fot.-Kasia-Goworek.jpg (56,8 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg l_czajka-szponiasta-fot.-Kasi.jpg (84,5 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg l_czapla-nadobna-fot.-Kasia-G.jpg (63,4 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg l_Gesiowka-egipska-fot.-Kasia.jpg (79,9 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg l_waran-nilowy-fot.-Kasia-Gow.jpg (87,5 KB, 42 załadowań)
Kate Swallow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 09:04   #216
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

A ja mam jeszcze pytanie dot. ubioru kobiet na ulicy. Tzn. czy ja mając 17 lat mogę chodzic po ulicy w krotkich spodenkach i bluzce na ramiączkach czy nie? Bo wiem, ze do swiatyn nie wypada tak wchodzic, więc tam bede ubierac dlugie spodnie i cos na ramiona, ale po ulicy czy gdziekolwiek indziej chyba bym nie wytrzymala w dlugich ciuchach, a poza tym chce sie choc troszke opalic
Prosze, powiedzcie mi jak to z tym jest bo nie chce, zeby wyszlo, ze nie szanuje panujacych obyczajow i kultury.
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 09:15   #217
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

ja tam normalnie w dzien latalam w szortach i bluzce na ramionkach (chodzi mi o wyjazdy, np. do luxoru). jednak potem przez to slonce przykrywalam ramiona, ale nie ze wzgledow religijnych i kulturalnych. wieczorem jak jechalismy na miasto to zakladalam dlugie spodnie, ale to tylko dlatego, zeby omijac w miare bezpiecznie egipcjan .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-24, 09:45   #218
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

dzieki za pomoc
A powiedz mi prosze, jak chroniłaś sie przed komarami? te afrykanskie komary przenoszą jakies choroby czy jak ugryzą to nie trzeba sie niczego bac?
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 10:01   #219
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

jak bylam w miesiacu maju to nie zauwazylam zadnych komarow , wiec Ci nie pomoge .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 11:27   #220
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

Witam was dziewczyny, czytam sobie wasze wypowiedzi bo też zastanawiam sie nad wyjazdem do egiptu ale nie w lato tylko na jesieni lub ew. maj czerwiec, razem z mężem i synkiem(9lat) i teraz sama nie wiem czy może inny kraj wybrać może lepiej było by turcja lub tunezja? chociaż egipt bardzo nas ciągnie i interesuje sporo znajomych juz tam było wiec czemu my mielibysmy nie jechać.
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 11:37   #221
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

wg mnie turcja, tunezja i egipit to jeden grzyb. to jest jeden rodzaj wypoczynku, taki sam standard hoteli, itd. ja osobiscie wole jechac do krajow europejskich jak grecja, hiszpania, francja, wlochy.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 16:43   #222
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

No właśnie moja kolerzanka polecała Madere może warto sama już nie wiem
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 17:09   #223
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
wg mnie turcja, tunezja i egipit to jeden grzyb. to jest jeden rodzaj wypoczynku, taki sam standard hoteli, itd. ja osobiscie wole jechac do krajow europejskich jak grecja, hiszpania, francja, wlochy.

Nie zgodzę się z tym co napisałaś, byłam w każdym z tych krajów i różnią się one od siebie pod wieloma względami, najbardziej podoba mi się w Egipcie - mieszkają tam bardzo sympatyczni ludzie a w szczególności jak pozna się ich bliżej - (mamy kilku znajmomych Egipcjan), cudowne morze i pyszne jedzonko. W Tunezji mieszkańcy nie są juz tak przyjaźni i mili, morze bardzo nieciekawe a jedzenie mało urozmaicone a Turcja - cóż najbardziej zbliżona do standardów europejskiego wypoczynku, za którym nie przepadam...

Za to polecam wszystkim Dominikanę - to prawdziwa bajkowa kraina, cudowne plaże z palmami kokosowymi i alabastrowy piasek cudowne wycieczki fakulatatywne, pełne prawdziwych wrażeń, no poprostu bajka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6327.jpg (106,3 KB, 132 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6345.jpg (117,4 KB, 58 załadowań)
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 18:23   #224
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

ja wlasnie uwazam na odwrot. egipt pod wzgledem uprzejmosci egipcjan koszmarny. jedzenie nic specjalnego. wszystko smakuje tak samo (ma ten sam posmak). plaze z pseudo piaskiem. standard hoteli naprawde niski. juz wczesniej o tym pisalam. jak widac, kazdy inaczej odbiera te same rzeczy.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 09:01   #225
BubiGirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 663
GG do BubiGirl
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
A ja mam jeszcze pytanie dot. ubioru kobiet na ulicy. Tzn. czy ja mając 17 lat mogę chodzic po ulicy w krotkich spodenkach i bluzce na ramiączkach czy nie? Bo wiem, ze do swiatyn nie wypada tak wchodzic, więc tam bede ubierac dlugie spodnie i cos na ramiona, ale po ulicy czy gdziekolwiek indziej chyba bym nie wytrzymala w dlugich ciuchach, a poza tym chce sie choc troszke opalic
Prosze, powiedzcie mi jak to z tym jest bo nie chce, zeby wyszlo, ze nie szanuje panujacych obyczajow i kultury.
dziewczyny nie wiem dlaczego własnie wszyscy piszą, że trzeba się w egipcie skromnie ubierać...uwierzcie miałam ten sam problem, i okazało się, że nabrałam ciuchów bez sensu...faktycznie w miejscach kultu, na wycieczkach fakultatywnych lepiej jest lekko się odziadz, ale to i tak nie w kazdym miejscu i nie dlategio, że tak TRZEBA tylko, że np. w grobowcach jest chłodno Ja biegałam po hurghadzie w samym staniku od kostiumu i szortach albo mini spódnicach i nie miałam z tym żadnego problemu...bo i tak kazdy bedzie zaczepiał i tak a nikogo tym nie obraziłam. W razie watpliwości możecie zapytac rezydenta.
__________________
Nasza córeczka 02.02.2010
BubiGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 11:24   #226
sevgili
Przyczajenie
 
Avatar sevgili
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Sharm el Sheikh

ja byłam z Triady ale była to wycieczka łączona z Izraelem.
sevgili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 12:16   #227
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Sharm el Sheikh

Cytat:
Napisane przez Camellia Pokaż wiadomość
Wybieram się we wrześniu do Sharmu. Czy może ktoś mi polecić dobry hotel tzn przede wszystkim czysty, i niekoniecznie drogi, połozony przy lub niedaleko plaży....?
a kiedy planujesz wylot, ja lece z Triady 4.09 do Sea Life , z niedrogich hoteli polecany jest Palmira Resort 4*, 700 metrów do plazy. Może napisz ile chciałabys zapłacić za wyjazd od osoby to wtedy będzie łatwiej ci cos polecić
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 14:34   #228
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

Ja byłam w Egipcie 4 lata temu, w sierpniu wybieramy się ze znajomymi ponownie, był ktoś w hotelu King Tut ?
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-29, 15:23   #229
Camellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 67
Dot.: Sharm el Sheikh

Ja tez chce jechać 4 września (zresztą większość biur podróży ma wyloty właśnie tego dnia). W tamtym roku byłam w Hurghadzie z Alfa Star i byłam zadowolona, ale boję sie, że w tym roku już wszystko bedzie pozajmowane, bo jak wchodzę na ich stronę, to większość hoteli w normalnej cenie ma na ten okres juz wolnych 3-5 miejsc. Nie wiem czy tak jest naprawdę....Mogę wydać do 2,5 tys bo chciałabym zaliczyć na miejscu jak najwięcej wycieczek, a to też kosztuje. Myślałam o Triadzie, ale słyszałam o tym biurze różne opinie i nie wiem...A ty z jakiego biura podróży lecisz?
Camellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-29, 15:24   #230
Camellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 67
Dot.: Sharm el Sheikh

Przepraszam. nie doczytałam, że z Triady...a korzystałaś już kiedyś z tego biura?
Camellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 08:25   #231
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

do mojego wyjazdu zostało jeszcze 2 miesiące
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 10:36   #232
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Sharm el Sheikh

Cytat:
Napisane przez Camellia Pokaż wiadomość
Przepraszam. nie doczytałam, że z Triady...a korzystałaś już kiedyś z tego biura?
jeszcze nie korzystałam, w zeszłym roku z tego biura była moja siostra i była zadowolona,a na ile chcesz lecieć na tydzień czy dwa tygodnie?
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 10:48   #233
Camellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 67
Dot.: Sharm el Sheikh

Chcę koniecznie na 2 tygodnie, bo na tyd nie ma sensu jeśli się planuje zaliczyc wycieczki (ja marzę, żeby pojechać do Petry). Sprawdzałam na stronie Triady, że na 4 wrzesnia nie ma już ofert 2 tyg :-( Myśle o ofercie Alfa Star do hotelu AlDiwan, niedrogo, ale dosyć daleko od morza. Sama nie wiem co wybrać.
Camellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 10:54   #234
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

A ja w tym roku wybieram się do Tunezji
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 11:24   #235
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

bylam w Tunezji ) urokliwe miejsce)
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 12:16   #236
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez daphne81 Pokaż wiadomość
A ja w tym roku wybieram się do Tunezji
tez początkowo mieliśmy lecieć do Tunezji ale po przeczytaniu opnini dziewczyn z wątku "na których miejscach się zawiodłyście" odwołałam rezerwacje i stwierdzilismy z TŻ że innym razem się tam wybierzemy
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 12:24   #237
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Sharm el Sheikh

Cytat:
Napisane przez Camellia Pokaż wiadomość
Chcę koniecznie na 2 tygodnie, bo na tyd nie ma sensu jeśli się planuje zaliczyc wycieczki (ja marzę, żeby pojechać do Petry). Sprawdzałam na stronie Triady, że na 4 wrzesnia nie ma już ofert 2 tyg :-( Myśle o ofercie Alfa Star do hotelu AlDiwan, niedrogo, ale dosyć daleko od morza. Sama nie wiem co wybrać.
na poczatku szukaliśmy tańszego hotelu ale jezeli chodzi o Sharm to wszystkie tańsze hotele nie maja własnej plaży dlatego zdecydowalismy się na hotel 5* bo nie ukrywam że na hotelowej plazy nam baaaardzo zalezy (mamy opcje all i nie chcemy za nic płacić).

znalazłam ciekawą ofertę na 2 tygodnie za około 2800 od osoby (juz z opłatami lotniskowymi) za hotel 5* który jest bardzo polecany przez uzytowników wileu for.
http://www.triada.com.pl/prezentacja...urnusu=1090198
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 14:52   #238
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

Oj dużo ludzi narezka na Tunezję i Egipt - dwa lata temu byliśmy zeznajomymi w Egipcie i znajoma była bardzo zawiedziona - prawie wogóle nie wychodziła z hotelu, za to jej mąż jeździł z nami wszędzie na nurkowanie, quady itp. Nawet jak byłam na Dominikanie to jak już wyjeżdżaliśmy z hotelu, było paru Polaków niezadowolonych a zapewniam wszystkich, że Dominikana to raj na ziemi
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 18:26   #239
olunias
Raczkowanie
 
Avatar olunias
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 393
GG do olunias
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

Dziewczyny ...do mojego pierwszego wyjazdu do Egiptu zostały dokładnie 2 miesiące i 7 dni. Wybieram się na rejs Nilem i tygodniowy pobyt w hotelu w Hurghadzie.Jestem już tak podekscytowana że ciągle o tym myślę.
Póki co martwi mnie trochę jedna sprawa-czy mogłybyście udzielić mi informacji co do pociągów kursujących na trasie Assuan-Kair?Jak one wyglądają tak naprawdę?Jakie panują w nich warunki.Spędzę w tym pociągu prawie całą noc i zastanawiam się czy wykupować kuszetki i się wyspać, czy przemęczyć się na siedzeniach?? Jeśli miałyście jakieś doświadczenia z tym związane-to będę wdzięczna za jakieś wskazówki.
__________________
lepiej spłonąć niz wyblaknąć..
olunias jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 21:59   #240
misia_25_26
Wtajemniczenie
 
Avatar misia_25_26
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 150
Dot.: Egipt - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez olunias Pokaż wiadomość
Dziewczyny ...do mojego pierwszego wyjazdu do Egiptu zostały dokładnie 2 miesiące i 7 dni. Wybieram się na rejs Nilem i tygodniowy pobyt w hotelu w Hurghadzie.Jestem już tak podekscytowana że ciągle o tym myślę.
Póki co martwi mnie trochę jedna sprawa-czy mogłybyście udzielić mi informacji co do pociągów kursujących na trasie Assuan-Kair?Jak one wyglądają tak naprawdę?Jakie panują w nich warunki.Spędzę w tym pociągu prawie całą noc i zastanawiam się czy wykupować kuszetki i się wyspać, czy przemęczyć się na siedzeniach?? Jeśli miałyście jakieś doświadczenia z tym związane-to będę wdzięczna za jakieś wskazówki.
Ja bylam z TZ na rejsie i bylo swietniejezeli chodzi o pociag to jedzie sie pierwsza klasa egipska(jest "troche brudno").Siedzenia sa naprawde wygodne i sopkojnie mozna sie wyspac,mocno sie rokladaja tylko radzilabym sie zaopatrzyc w dlugi rekaw i dlugie sopdnie bo jest naprawde zimno-przesadzaja niestety z kilmatyzacja wiele osob mialo nawet kocyk i tego im zazdroscilam bo zmarzlam starasznie
Z jakiego BP sie wybierasz?
misia_25_26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-17 13:13:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:39.