xylorhin - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-12, 10:41   #1
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Unhappy

xylorhin


czesc!
czy ktoras z Was uzywala moze xylorhinu w ciazy?
juz kolejna noc z rzedu nie moge spac, nos mam caly czas zatkany, uczulenie mam na pylki... buuu... to juz jest naprawde nie do zniesienia.
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 21:33   #2
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Post Dot.: xylorhin

jeśli chcesz zarzyć te krople powinnaś się upewnić czy na ulotce nie pisze, że nie ma przeciwwskazania dla ciężarnych, ale dla pewności zadzwoniłabym do swojego ginekologa i zadała pytanie , jeśli tego nie wolno, to zapewne powie co możesz brać jak Ci dokucza katar alergiczny
_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 22:04   #3
Camellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 67
Dot.: xylorhin

Generalnie na każdym preparacie jest zastrzeżenie, żeby nie stosować bez konsulatcji z lekarzem u kobiet w ciązy i karmiących - to takie zabezpieczenie firm farm w razie....Xylorhin a dokładnie xylometazolina działa przede wszystkim miejscowo i w niewielkim stopniu się wchłania ze śluzówki, dlatego jedno psiknięcie do nosa na pewno nie zaszkodzi (ale zawsze mozna się skonsultować ze swoim lekarzem).Za to bez obaw możesz stosowac leki homeopatyczne jak np Heel Euphorbium compositum w sprayu albo preparaty soli morskiej, które tez przynosza ulgę (dobry jest Sterimar z Manganem)
Camellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 23:09   #4
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Dot.: xylorhin

dziekuje Wam za odpowiedzi, ja znowu nie spie, nie daje rady-zatkany mam calkowicie nos... jeszcze musze troche wytrzymac, nie tyle do porodu, bo przeciez po nim tez nie bede mogla zazywac zadnych lekow, tylko do momentu az przestana pylic rosliny, na ktore mam uczulenie.
pozdrawiam!! :-(
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 06:36   #5
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Post Dot.: xylorhin

Camellia podała świetny pomysł, ja sobie całkiem zapomniałam, że woda morska jest świetnym wspomagaczem przy alergiach.
Sama mam w domu Marimer, bez którego nie potrafię się obejść............ też jestem alergikiem i w zasadzie nie powinnam wysadzać teraz nosa z domu, bo to co sie ze mną nie da sie opisać
_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 10:42   #6
Camellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 67
Dot.: xylorhin

Przy alergicznych niezytach nosach dobry jest sterimar z miedzią (sterimar Cu), i bez obaw można sięgnąć po granulki dagomedu lub tabl boirona na nieżyty nosa-na pewno nie zaszkodzą!
Camellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 12:39   #7
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Post Dot.: xylorhin

Camellia mam pytanie do Ciebie, czym różni się sterimar Cu od marimeru.
Pytam dlatego, niemal wszystko co żyje mnie uczula
_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-14, 22:22   #8
Camellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 67
Dot.: xylorhin

Właściwie nie ma większych różnic, bo jeden i drugi preparat jest wodą morską, z tym że sterimar wypuścił teraz 2 preparaty z Mn (przy alergicznych niezytach) i Cu (przy bakteryjnych nieżytach). Więc przede wszystki różnią się firmą i ceną, bo Marimeru jest dwa razy więcej i wychodzi taniej....Sa jeszcze inne tańsze preparaty, w aptece na pewno ci doradzą W najgorszym przypadku jak kogoś nie stać, można nos przepłukiwac zwykłą solą fizjologiczną- sama probowałam przy zapchanych zatokach i czułam ulgę. Poza tym można poprosić lekarza o receptę na Mistabron, który rozrzedza gęsta wydzielinę i ulatwia jej spływanie. Myślę, że u kobiet ciężarnych tez może być zastosowany.
Camellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 07:18   #9
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Post Dot.: xylorhin

Camellio dzięki za odpowiedź
Stosowałam kiedyś sterimar ale chyba bez miedzi ani manganu, tylko zwykły. Teraz moja alergolog powiedziała, że wystarczy marimer.
_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 16:27   #10
Camellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 67
Dot.: xylorhin

Ten z miedzią i manganem to "nowości", czasem nie warto przepłacać. Jest jeszcze jedna alternatywa-olejki eteryczne np Olbas, który nie brudzi i można spokojnie na noc nakropic parę kropli na poduszkę i się przez noc inhalować. Pozdrawiam
Camellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:47.