Guzek na piersi - wątek zbiorczy! - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-18, 22:34   #3001
Magdalena3city
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: różnie, nie jestem ciagle w 1 miejscu
Wiadomości: 379
GG do Magdalena3city
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Byłam dziś na Usg u jeszcze innego lekarza.
Pomijam już że świetny facet ;P jest na czym zawiesić oczy... i wyjątkowo delikatny ;P
40min mnie oglądał
po 1cm dosłownie

Wynalazł u mnie ...11 sztuk guzków...
poszłam na to usg bo nie dawały mi spokoju 2 w lewej piersi i 1 pod obojczykiem
...on znalazł jeszcze po kilka w lewej i w prawej 5
ja dziś normalnie osiwiałam bardziej niz zazwyczaj
jutro mam biopsję jak na razie największej sztuki 2,5cm z lewej...
nie wyobrażam sobie siebie podczas cięcia
nie wiem co myślec
co lekarz co wynik co innego
Magdalena3city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 14:49   #3002
Daisy_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 288
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Mnie też niedługo czeka wizyta u lekarza.. W następnym tygodniu zapisałam się na usg (do tego samego lekarza co 4 miesiące temu), a na początku czerwca do onkologa idę... Troszkę dziwnie się czuje, więdząc, że zapisana jestem do mężczyzn lekarzy... Dla mnie to strasznie krępujące, szczególnie, że mam bardzo maly biust i zaraz będę sobie wymyślać co oni o mnie myślą... Ale zdrowie jest najważniejsze...
__________________
6 wrzesień 2008




Daisy_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 15:33   #3003
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Daisy_80 Pokaż wiadomość
Troszkę dziwnie się czuje, więdząc, że zapisana jestem do mężczyzn lekarzy... Dla mnie to strasznie krępujące, szczególnie, że mam bardzo maly biust i zaraz będę sobie wymyślać co oni o mnie myślą... Ale zdrowie jest najważniejsze...
Oj.... kochana! Spójrz na to w ten sposób, lekarze są profesjonalistami, dla lekarza jesteś PACJENTKĄ, a piersi są OBIEKTEM do wyleczenia. Absolutnie nie należy się krępować i dobierać sobie do głowy. Jasne że dla nas może wydawać się to w pewien sposób krępujące ale lekarz do którego idziesz, z racji tego że jest profesjonalistą, napewno nie będzie myślał o twoim biuście nic ponadto jak mu pomóc i jak go wyleczyć. I nie piszę tak, żeby Cię pocieszyć - tak naprawdę jest.
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 17:41   #3004
to_ja
Raczkowanie
 
Avatar to_ja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 42
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Daisy_80 Pokaż wiadomość
Mnie też niedługo czeka wizyta u lekarza.. W następnym tygodniu zapisałam się na usg (do tego samego lekarza co 4 miesiące temu), a na początku czerwca do onkologa idę... Troszkę dziwnie się czuje, więdząc, że zapisana jestem do mężczyzn lekarzy... Dla mnie to strasznie krępujące, szczególnie, że mam bardzo maly biust i zaraz będę sobie wymyślać co oni o mnie myślą... Ale zdrowie jest najważniejsze...


Czytałam ten wątek kilka miesięcy temu, bo sama przez to wszystko przechodziłam.. I to Twój post Daisy natchnął mnie, żeby w końcu coś tu napisać
O mega stresie nie będę się rozpisywać, bo każda wie jak to jest jak się znajdzie to "coś".. W każdym razie najpierw poszłam do ginekolog - kobiety na USG. I myślałam, że to u niej będę miała wykonywany zabieg. Ale polecono mi dobrego onkologa - mężczyznę. No i cóż, w pierwsze chwili miałam takie odczucia jak ty, ale tłumaczyłam sobie że on już w życiu tyle piersi widział, że moje nie będą dla niego jakimś zaskoczeniem Później miałam robioną biopsję przez młodą lekarkę, której asystował młody lekarz (praktykant chyba), no i on biedaczek wyglądał na trochę przestraszonego, tak jak ja zresztą Też w pierwszej chwili nie byłam zachwycona, że tam był, ale przeżyłam. Zabieg wycięcia guzka wykonywała kobieta i mężczyzna. Po wyniki byłam u mężczyzny. Wniosek? Naprawdę baaardzo wielu facetów zajmuje się takimi problemami i chociaż jest to trochę krępujące, to po prostu trzeba się oddać w ich ręce Przecież najważniejsze żebyśmy były zdrowe, a poza tym przez ich gabinety przewija się tyle pacjentek, że i tak nie zapamiętają która ma jaki biust, mały czy duży

Ja jestem już 3 miesiące po zabiegu, czuję się o wiele lepiej ze świadomością, że pozbyłam się guzka (bo wycięcie było u mnie jedyną opcją) i jak na razie wszystko jest ok.

Trzymajcie się dziewczyny!
__________________
Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest po prostu zupełnie inne...
to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 21:56   #3005
Magdalena3city
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: różnie, nie jestem ciagle w 1 miejscu
Wiadomości: 379
GG do Magdalena3city
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

miałam miec biopsje DZIS
poszłam
lekarz na dzien dobry mnie zdenerwował bo mimo ze dałam mu wszystkie usg (11fotek) to on mnie pyta gdzie ma wbijać..
jak juz do mnie podszedł wpadłam w jakis szał, nie umiem tego określić
nie potraflam sie opanowac
myślałam ze mu zeby wybije
zaczęłam go ręką odpychac...
mojaonkolog bo do niej od razu poszłam- okazało się iż jest tego pana siostra, przepisałami juz jakies tabletki na uspokojenie abym brałaod poniedzialku i przyszła wyciszona w środę na tą biopsję nieszczesną
wziełam dzis 1 tabletke aby zobaczyc działanie owego super preparatu
po 2h zaczełam ziewac
po3h przysnęłam na godzine
...
jak dla mnie znikome działanie
znacie może jakies specyfiki, cos nie koniecznie na recepte co spowoduje ( bo wiem ze narkozy nie dostane) abym była jak po głupim jasiu, by maż mogł mnie spokojnie przywiezc i wywiezc a ja nieprzytomna abym nie biła lekarza...
musze cos zrobic bo mam miec 2 nakłucia i człowiekowi krzywde zrobie, znowu z pięściami wylece jak opętana, albo on mi jak go poszturchnę :/
nie wiem co sie dzieje. potrzebuje pomocy.
Magdalena3city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 22:46   #3006
Sephinrot
Wtajemniczenie
 
Avatar Sephinrot
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Czarny Śląsk
Wiadomości: 2 734
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Magdalena3city,doskonalę Cie rozumiem,bo sama dostałam takiego ataku nerwicy przed biopsją.Lekarz przepisał mi krople milocardin czy jakoś tak,juz dobrze nie pamiętam,ale działały,bo czułam się jak naćpana,nawet mnie nic nie bolało.Albo może popytaj w aptece,żeby Ci coś doradzili,są przecież jakieś naturalne leki uspokajające i trzymaj się,zobaczysz będzie dobrze.
__________________
Funny, we're all one, but one also means that we are lonely...

Sephinrot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 15:20   #3007
magduś2
Wtajemniczenie
 
Avatar magduś2
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 066
GG do magduś2
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cześć Dziewczyny, dobrze, że znalazłam to forum bo mam podobny problem od niedawna i potrzebuje rady. Otóż w marcu miałam USG piersi kontrolne, na którym się okazało, że mam 2 guzki w obu piersiach. Lekarz powiedział, że to "raczej nic" ale zaleca zrobić biopsje. Skonsultowałam to i inny lekarz doradził zaczekać kilka miesięcy, powtórzyć USG, poobserwować czy to rośnie i wtedy zacząć działać. Teraz mija 2,5 miesiąca od tamtego badania. Potrzebuję namiaru na dobrego fachowca od USG w WARSZAWIE, może być prywatnie. Proszę podeślijcie mi jakieś namiary. Z góry dziękuję.

-
magduś2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-27, 18:41   #3008
Magdalena3city
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: różnie, nie jestem ciagle w 1 miejscu
Wiadomości: 379
GG do Magdalena3city
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

dostałam tabletki hydroxyzinum czy jakos tak
wczoraj wzięłam 1 sztukę aby sprawdzic działanie
efektu jak dla mnie nie ma ,(co juz zresztą pisałam)
dzisiaj dostałam drgawek, zlało mnie potem , usiadłam szybko na muszli w łazience, szybko chwyciłam wiadro z wodą bo mnie zemdlilo
dostałam skurczu miesni takiego ze nie mogłam wyprostować palców dłoni
nie wiem czy to od tych tabletek?
Magdalena3city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 19:07   #3009
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Witam dziewczyny, mi mija 3tyg od usunięcia guzka. Na ten czas jestem przed miesiączką i tak jak wcześniej, zanim usunęłam guzka puchla mi pierś i węzły, tak teraz piersi nie mam spuchniętej, ale bolą mnie węzły od prawej piersi. :/ Miałam nadzieje, że się tego wyzbędę...
Na badaniu guzka patomorfologicznym wyszło, że guzek lagodny, więc spoko.

ps do tych co miały już wycinanego guzka: jak długo schodzi to zgrubienie pod szwami??
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 21:38   #3010
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez LadyMK Pokaż wiadomość

ps do tych co miały już wycinanego guzka: jak długo schodzi to zgrubienie pod szwami??
Konsultowałaś to zgrubienie z lekarzem? Moje zgrubienie okazało się być krwiakiem pooperacyjnym.


Cytat:
Napisane przez Magdalena3city Pokaż wiadomość
jak juz do mnie podszedł wpadłam w jakis szał, nie umiem tego określić
nie potraflam sie opanowac
myślałam ze mu zeby wybije
zaczęłam go ręką odpychac...
mojaonkolog bo do niej od razu poszłam- okazało się iż jest tego pana siostra, przepisałami juz jakies tabletki na uspokojenie abym brałaod poniedzialku i przyszła wyciszona w środę na tą biopsję nieszczesną
wziełam dzis 1 tabletke aby zobaczyc działanie owego super preparatu
po 2h zaczełam ziewac
po3h przysnęłam na godzine
...
jak dla mnie znikome działanie
znacie może jakies specyfiki, cos nie koniecznie na recepte co spowoduje ( bo wiem ze narkozy nie dostane) abym była jak po głupim jasiu, by maż mogł mnie spokojnie przywiezc i wywiezc a ja nieprzytomna abym nie biła lekarza...
musze cos zrobic bo mam miec 2 nakłucia i człowiekowi krzywde zrobie, znowu z pięściami wylece jak opętana, albo on mi jak go poszturchnę :/
nie wiem co sie dzieje. potrzebuje pomocy.
Moim zdaniem nie tyle nawet co tabletki, ale wskazany byłby też psycholog.
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 22:05   #3011
Magdalena3city
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: różnie, nie jestem ciagle w 1 miejscu
Wiadomości: 379
GG do Magdalena3city
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sunny_me Pokaż wiadomość
Konsultowałaś to zgrubienie z lekarzem? Moje zgrubienie okazało się być krwiakiem pooperacyjnym.




Moim zdaniem nie tyle nawet co tabletki, ale wskazany byłby też psycholog.
Moim zdaniem też ale nikt nie chce ze mną o tym rozmawiać, każdy sugeruje ze to zwykły strach i panikuję. To nie jest śmieszne. Łykne coś na pewno zebym człowiekowi żuchwy nie przestawiła ale ogólnie potrzebuje pomocy bo faszerowanie się to nic pozytywnego.
Magdalena3city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-27, 22:47   #3012
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Wiesz, chodzi o to, że tabletkami możesz zaleczyć objawy, ale problem raczej tkwi głębiej i trzeba się zająć przyczyną. Możesz się umówić na wizytę do Poradni Psychologicznej gdzie, otrzymasz pomoc psychologiczną. To może być nerwica albo stany lękowe a z tym można a nawet trzeba walczyć, uwierz - nie ma się co męczyć
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 00:25   #3013
Magdalena3city
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: różnie, nie jestem ciagle w 1 miejscu
Wiadomości: 379
GG do Magdalena3city
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

ale nie mam szans aby mi to przeszło zapewne do środy ,do tej nieszczesnej biopsji
dalsze leczenie na pewno bedzie zwiazane z poradnią bo ogolnie mam zator jesli chodzi o jakiekolwiek kontakty z lekarzem, a co dopiero z onkologami, i jak sobie mysle o tych guzkach o ilosci (11) to mi się na wymioty zbiera...
Magdalena3city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 01:06   #3014
Olesiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Question Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Ja mam takie, pewnie smieszne, pytanie - jak wyczulyscie takiego guzka? Mam na mysli to, jak to sie czuje przy dotyku. Staram sie badac swoje piersi ale przy dotyku tam w glebi sa te gruczoly mlekowe takie male kuleczki i zastanawiam sie w jaki sposob mozna odroznic wlasciewego guzka od tego co tam jest w srodku piersi.
Olesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 08:51   #3015
Daisy_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 288
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Olesiaa Pokaż wiadomość
Ja mam takie, pewnie smieszne, pytanie - jak wyczulyscie takiego guzka? Mam na mysli to, jak to sie czuje przy dotyku. Staram sie badac swoje piersi ale przy dotyku tam w glebi sa te gruczoly mlekowe takie male kuleczki i zastanawiam sie w jaki sposob mozna odroznic wlasciewego guzka od tego co tam jest w srodku piersi.
Nie mam pojęcia jak można je samemu wyczuć. Lekarz od razu pod palcami wyczuł mi malutka zmianę w piersi, gdzie ja badając się regularnie nie dostrzegłam jej. Gruczoły mleczne były dla mnie takie same jak ta zmiana. No może jest ona bardziej twarda.. Jak wiem gdzie jest to już ją wyczuwam.

Ja dziś byłam na kontrolnym usg. Wcześniejsze miałam prawie 4 miesiące temu. Tak jak lekarz stwierdził gruczałowłokniak dalej sobie siedzi, o takich samych rozmiarach. Czyli malutki, 4,5 mm. Zasugerował mi, że jak już go sama wyczuwam to nie ma potrzeby żebym co 3 miesiące chodziła na usg, jeśli wiem, że się nie powiększył.
Ale ja i tak będę No może nie co 3 miesiące, ale co pół roku.
W następnym tygodniu idę do onkologa. Jestem ciekawa, co on powie...

Dzisiaj lekarz powiedział mi, że te zmiany wcale nie muszą się powiększać (skoro mam ciągle taką samą). Latami mogą być takie same... Kwestia tylko kontrolowania ich.
Z racji tego, że ja sama nic nie wybadam w swoich piersiach wolę sobie robić usg.
__________________
6 wrzesień 2008




Daisy_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 00:01   #3016
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

HEJ!
czy po wycięciu guzka idzie sie skontrolowac piersi USG?
i po jakim czasie od wycięcia? 7.06 minie mi miesiąc
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 06:46   #3017
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Może nawet nie od razu USG, ale powinno się iść na kontrolę do chirurga. Lekarz bada palpacyjnie czy nie ma żadnych krwiaków, obrzęku, musi zobaczyć czy rana prawidłowo się goi. Myślę że warto iść bo mi właśnie na wizycie kontrolnej wykryli krwiaka pooperacyjnego i dopiero wtedy skierowali na USG.
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 17:06   #3018
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Bylam u onkologa z wynikiem usg. Lekarz powiedzial ze nie wyglada mu to na nic niepokojacego ale niech zobaczy ten wynik usg jeszcze chirurg onkolog. I wysyla mnie do chirurga. DLaczego? Zaczynam sie bac..

Moj opis usg jest taki:
Sutki o uktaniu gruczolowym z zaznaczonymi zmianami o charakterze dysplazji. W sutku lewym na godz 6 , obwodowo widoczne ognisko hypoechogene wielkosci 6x6mm. Na godz 7 podobna zmiaba hypoechogenna wielkosci 5 mm. Innych zmian nie wykazano. DOly pachowe bez cech patologii.

Dlaczego ona wysyla mnie jeszcze do chirurga"?

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

A teraz jeszcze spogladam na skierowanie do chirurgii onk. i jest napisane cel porady: BAC ze znakiem zapytania.. Mamusku boje sie, o co chodzi?"? Po co mi biopsja???
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 17:19   #3019
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Wysyła Cię po to, aby specjalista zdecydował, czy jest wskazane wykonanie biopsji.
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 17:28   #3020
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sunny_me Pokaż wiadomość
Wysyła Cię po to, aby specjalista zdecydował, czy jest wskazane wykonanie biopsji.
ale po co to zamieszanie robi? Sam jest onkologiem wiec sam powinien wiedziec czy to torbiel czy wlokniak czy inna *******a?
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 17:59   #3021
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

No ale przecież ewentualną biopsję czy zabieg wykonuje chirurg i zarazem to on decyduje czy jest taka potrzeba
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 18:20   #3022
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

no niby tak, ale ..... to we mnie wzbudza dodatkowy stres i strach. Nie moglaby mi powiedziec ze jest wszystko ok na podstawie tego usg?
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 18:49   #3023
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Nie. Na podstawie samego USG nikt Ci nie powie, że jest wszystko ok. Nawet biopsja nie da 100% pewności, dopiero po przebadaniu histopatologicznym w całości guza można stwierdzić jaka to była zmiana.
Ale spokojnie, większość guzów to zmiany łagodne, nie stresuj się tylko postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 18:51   #3024
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Nie mam czasu zeby lazic bez potrzeby po lekarzach. Nigdzie nie ide. Mysle ze to nic takiego, daje sobie spokoj.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 18:56   #3025
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Twój wybór, Twoje zdrowie
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 18:23   #3026
Daisy_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 288
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

ja dziś byłam u chirurga onkologa. Ze świeżutkim usg (zrobionym tydzień temu). Lekarka mnie zbadała, przejrzała usg i powiedziała dokładnie to co poprzedni lekarze. Guzek jest malutki. (Na szczęście nie powiększył się przez 4 miesiące). Decyzja należy do mnie czy już teraz chcę go wyciąć. Zasugerowała mi tylko, że w przypadku gdybym chciała go wyciąć, po podaniu znieczulenia miejscowego pierś zrobiła by się nabrzmiała i mogły by być trudności ze znalezieniem guzka. Dodatkowo, nie jestem zaszczepiona na żółtaczkę.

Podjęłam decyzję, że narazie nie wycinam go. Nie wiem czy to słuszna dezycja, ale sama lekarka dała mi delikatnie do zrozumienia, żebym jeszcze nic nie robila. Powiedziała, żebym koło września na kontrolę przyszła. Zrobię sobie wtedy usg kontrolne i po usg zdecyduję czy potrzeba znowu do onkologa maszerować. I w następnym tygodniu wybiorę się do lekarza, żeby na żółtaczkę się zaszczepić. To się przyda..

Martwi mnie narazie tylko jedno. ja bym chciała wkrótce zajść w ciążę, czy ten guzek nie zacznie nagle rosnąć szalenie. Spytałam lekarkę i sama powiedziała, że może zniknąć (co mnie zdziwiło), a może się też powiększyć.... Sama nie wiem... Z drugiej strony wycięcie tej zmiany może powodować powstanie kolejnej...
__________________
6 wrzesień 2008




Daisy_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 20:20   #3027
pam254
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 8
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Daisy_80 Pokaż wiadomość
ja dziś byłam u chirurga onkologa. Ze świeżutkim usg (zrobionym tydzień temu). Lekarka mnie zbadała, przejrzała usg i powiedziała dokładnie to co poprzedni lekarze. Guzek jest malutki. (Na szczęście nie powiększył się przez 4 miesiące). Decyzja należy do mnie czy już teraz chcę go wyciąć. Zasugerowała mi tylko, że w przypadku gdybym chciała go wyciąć, po podaniu znieczulenia miejscowego pierś zrobiła by się nabrzmiała i mogły by być trudności ze znalezieniem guzka. Dodatkowo, nie jestem zaszczepiona na żółtaczkę.

Podjęłam decyzję, że narazie nie wycinam go. Nie wiem czy to słuszna dezycja, ale sama lekarka dała mi delikatnie do zrozumienia, żebym jeszcze nic nie robila. Powiedziała, żebym koło września na kontrolę przyszła. Zrobię sobie wtedy usg kontrolne i po usg zdecyduję czy potrzeba znowu do onkologa maszerować. I w następnym tygodniu wybiorę się do lekarza, żeby na żółtaczkę się zaszczepić. To się przyda..

Martwi mnie narazie tylko jedno. ja bym chciała wkrótce zajść w ciążę, czy ten guzek nie zacznie nagle rosnąć szalenie. Spytałam lekarkę i sama powiedziała, że może zniknąć (co mnie zdziwiło), a może się też powiększyć.... Sama nie wiem... Z drugiej strony wycięcie tej zmiany może powodować powstanie kolejnej...
HEj Daisy! Ja tez mam kilka guzkow w lewej piersi Najpierw wyczulam tego najwiekszego 3cm, pozniej na badaniu jeden z wielu lekarzy u kt bylam wykryl mi jeszcze 3 lub 4 po 2mm.

Tez planuje ciaze w najblizszym czasie i dwoch lekarzy potwierdzilo to samo ,ze lepiej teraz tego nie ruszac przed ciaza, bo byc moze zanikna u mnie, tylko te malutkie bo z tym duzym nie ma szans , ale kiedys bede musial sie go pozbyc. natomiast decydujac sie na zabieg przed ciaza, moga byc problemy z karmieniem pozniej, gdyz moga byc poprzecinane kanaliki mleczne i wtedy bedzie bol bo mleko nie bedzie mialo ujscia bo beda zaszyte kanaliki mleczne po wyjeciu tego guzka. Ja to zostawie, na szczesie nie jest nic zlosliwego.
Daj znac jaka jesr Twoja decyzja.
pam254 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 23:47   #3028
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Nie mam czasu zeby lazic bez potrzeby po lekarzach. Nigdzie nie ide. Mysle ze to nic takiego, daje sobie spokoj.
PRZEPRASZAM ALE AŻ ZABLUŹNIE: popier*oliło Cię?
Jak bylam na wycięciu NIEWIELKIEGO 10m na 6mm guzka, poznałam dziewczyne, która nie kontrolowała się... Omijała lekarzy z daleka, twierdzac ze wszystko jest ok, ze tam jakas malutka zmiana. Okazało się, że ten guzek... [TO JAKI ON JEST STWIERDZA BIOPSJA, A DALEJ MOŻE STWIERDZIĆ NAJDOKŁADNIEJ LEKARZ CHIRURG ONKOLOG PRZY WYCIĘCIU,a następnie wysyła guzka na badanie patomorfologiczne] Dziewczyna w wieku 33lat ma raka złośliwego, jak na razie obyło się bez chemioterapii, zrobiono jej zabieg oszczędzający - czyli nie usuwali piersi, tylko wycinali węzły chłonne.

OLEWAJ SOBIE OLEWAJ. TYLKO PÓŹNIEJ NIE PŁACZ.

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:40 ----------

pam254 mi każdy lekarz jakiego pytałam mówił, żeby najpierw wyciąć guzka a potem myśleć o dziecku, ponieważ guzki w ciąży rosną, a gdy ma się np włókniaka to karmienie dziecka jest cholernie bolesne..
ne wiem czemu, nie byłam w ciąży, ale również planuje.

---------- Dopisano o 00:47 ---------- Poprzedni post napisano o 00:41 ----------

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2854
poczytaj. znalazlam ci wazny fragment.
i tu tez cała strona do zapoznania
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=126031&page=96
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 23:06   #3029
pam254
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 8
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

LADY MK dzieki za info. Kazdy pisze zupelnie co innego. Moj groczolakowlokniak znajduje sie akurat na KANALIKACH MLEKOWYCH i jezel go usune to wlasnie te kanaliki zostana zaszyte. Tak mi powiedzial lekarz. Ja juz sama nie wiem co jest gorsze- bol piersi po porodzie z guzkiem , czy bol piersi po porodzie , gdzie mleko nie ma ujscia,przea zaszyte kanlu mlekowe.

JUz\ sama nie wiem czy decydowc sie na dziecko. Tak bardzo tego chce...
pam254 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 19:28   #3030
magduś2
Wtajemniczenie
 
Avatar magduś2
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 066
GG do magduś2
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

A jaki wymiar ma ten Twoj gruczolakowlokniak? ja mam dwa, po kilka milimetrow kazdy, lekarz mowi zebym ich nie usuwala, kontrole co kilka miesiecy USG
magduś2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-19 19:02:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:50.