Guzek na piersi - wątek zbiorczy! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-07, 19:09   #151
nika672
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 835
Dot.: Guzek na piersi

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
Dzięki
Zmieniem na tą drugą klinikę
Tam gdzie byłam to jeszcze tacy lekarze wredni ( jedna pacjenta sie pytała a ona jej pyskuje I do tego były numerki a to oni sobie wybieraja jak chcą, to np.: moge mieć nr 1 a mogę wejść ostatnia Paranoja. nie dość że kolejki strasznie długie to jeszcze się wleczą )

Nika672
A jak tam u ciebie ?
Trzymam sie jakoś Nikus.
Udanego wyjazdu!!!
nika672 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 10:27   #152
afternoon
Rozeznanie
 
Avatar afternoon
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 634
Dot.: Guzek na piersi

Mae, u jakiego ginekologa w e Wrocławiu byłaś z tą piersią? Mam podobny problem - tzn. guzka nie wyczuwam, ale boli - i nie wiem kto jest godny polecenia w takich sprawach.
afternoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 15:02   #153
doriss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 130
Dot.: Guzek na piersi

Biopsja (razem z uSG - ja mialam tak) to zapłaciłam 80zł a dlatego nie mozna miec w trakcie okresu, zeby nie nastapił krwotok. Ale jak ja mialam zabieg to okres dostalam na drugi dzien. To juz potem zalezy od lekarza jak on tak sadzi no i jak sie podejmie. Ja jak chcialam wczesniej to tez sie spoznial - pewnie przez ten stres. Ale jakos wszystko dobrze sie skonczylo
doriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 22:08   #154
mae84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15
Dot.: Guzek na piersi

afternoon, bylam u ginekologa w przychodni na pl. Macieja. U dr Matery, ale nie wiem, czy Ci to cos da, bo ta pani nawet mnie nie zbadala, tylko od razu dala mi skierowanie na USG w tej samej przychodni, a jak jej pokazalam wynik, kazala mi isc do przychodni kolo szpitala onkologicznego na pl. Hirszfelda. Zarejestrowalam sie tam do lekarza od chorob sutka i od razu bylam przyjeta. Lekarz mnie zbadal, po czym dal skierowanie na zabieg. A co do okresu w czasie zabiegu: pytalam sie lekarki w gabinecie zabiegowym, a ona na to, ze nie ma przeciwskazan.
mae84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 20:22   #155
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Dot.: Guzek na piersi

dziewczyny wasze wypowiedzi trzymają mnie przy zdrowych zmysłach.
W ubiegłą środę po prysznicu wyczułam guzek w prawej piersi, w czwartek byłam na usg, które go potwierdziło. W opisie mam "hypoechogeniczny guzek o wyraźnych obrysach zewnętrznych,najprawdopod obniej gruczolako-włókniak, do rozważania BACC".
Dzisiaj byłam na biopsji w enel-med Arkadia, taka sobie kobieta od usg i przemiły doktor od biopsji, wyniki 18/12 za tydzień.

Mam 28 lat, żadnych nowotworów w rodzinie, guzek teoretycznie wygląda na książkowy przykład gruczolako-włókniaka. Rzecz w tym, że ja jestem paranoikiem i roję sobie najgorsze z najgorszych scenariusze, co rozwala mnie fizycznie i psychicznie. Piszę do Was, bo komuś wygadać się muszę.
__________________
płodek
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 08:49   #156
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Guzek na piersi

Sama piszesz, ze to prawdopodobnie wlokniak i tej mysli sie trzymaj 12 tygodni to dlugo, nie daj sie zwariowac, nastaw sie pozytywnie.
__________________
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 09:33   #157
Joasia S.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 32
Dot.: Guzek na piersi

No, to możemy sobie podać rękę... To straszne uczucie, prawda? Mi świat się zawalił, serio... Zdaję sobie sprawę z tego, że są większe tragedie, że ludzie cierpią z innych poważniejszych problemów zdrowotnych... Musimy zacząć myśleć pozytywnie najprawdopodobniej pojutrze mam zabieg usunięcia włókniaka - BOJĘ SIĘ PRZEOKROPNIE i nie wyobrażam sobie tego!!!!!!
Joasia S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-12, 10:17   #158
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Guzek na piersi

Ja tylko 4 dni od wizyty u lekarza na USG czekalam, a myslalam, ze zwariuje Trzymajcie sie dziewczyny!
Joasia, to jest powazny problem i masz prawo sie martwic.
__________________
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 11:11   #159
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Dot.: Guzek na piersi

zastanawia mnie skąd taka pewność wyników po USG, mi lekarka wpisała w opis najprawdopodobniej, bo powiedziała, że bez biopsji nie można na 100% stwierdzić co jest w środku. Pociesza mnie fakt, że wpisała biopsję jako opcję do rozważania. (szukajmy pozytywów Polyanno)

Joasia, ja bym chciała już wiedzieć co to dokładnie jest i czy będą mi to wycinać czy nie.

Klara, na wynik czekam tydzień do 18 grudnia (18/12) a nie 12 tygodni, chybabym oszalała do reszty.

Dzięki za ciepłe słowa
__________________
płodek
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 12:50   #160
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Guzek na piersi

Dziewczyny będzie dobrze
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 18:28   #161
nervica
Raczkowanie
 
Avatar nervica
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Antwerpia, Belgia
Wiadomości: 190
Dot.: Guzek na piersi

A orientuje się może któraś z Was jak dokładnie wygląda badanie genetyczne wykluczające/potwierdzające możliwość wystąpienia raka? Zdaje się, że na podstawie badania krwi to jest ?

Wiem, że można się poddać takiemu badaniu bezpłatnie (na kasę chorych) po udokumentowaniu wystąpienia tej choroby w najbliższej rodzinie. Zastanawia mnie natomiast dlaczego wyniki trzeba odebrać OSOBISCIE. Trochę mnie nie urządza co trzy tygodnie jeździć 1 500 km

A może ja jakaś niedoinformowana jestem?
__________________


Ludzi poznaje się po ich śmieciach.


(Oliver Brown)
nervica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-12, 19:44   #162
katti83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 27
Dot.: Guzek na piersi

czesc! doskonale rozumiem co przezywacie!!! mialam to samo dokladnie rok temu, mialam wtedy 22lata! wykryto u mnie guza piersi, przeszlam caly szereg badan, usg, biopsje i w koncu wyladowalam na stole operacyjnym.... sama operacja trwala moze pol godziny, mialam znieczulenie miejscowe, wiec bylam caly czas przytomna... ale przyjemnie nie było... szczegolnie kilka godzin po, gdy przestało dzialac znieczulenie... ból jak cholera. a potem kilkanascie dni chodzenia w opatrunku, zero wysilku i czekanie az rana zacznie sie goic... no i sie zagoiła. teraz mam ok 3 cm blizne i to w takim miejscu ktorego niestety zaden staniczek nie zasloni... ale najwazniejsze jest to ze pozbylam sie tego swinstwa z ktorego moglby zrobic sie nowotwor zlosliwy... chociaz caly czas boje sie ze znowu jakis guzek sie pojawi i nie wiem czy wtedy wytrzymam kolejna dawke takich nerwow:-( na razie jest ok. a wy dziewczyny badajcie sie zawczasu i usuwajcie takie swinstwa jak najpredzej!!!!!!
katti83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 19:48   #163
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Dot.: Guzek na piersi

katti, dzięki za dobre słowo
__________________
płodek
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 20:00   #164
katti83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 27
Dot.: Guzek na piersi

Lewaloff, a duzy jest ten Twój guzek?
katti83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 20:08   #165
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Dot.: Guzek na piersi

11 mm, taki tam groszek
__________________
płodek
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 20:27   #166
katti83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 27
Dot.: Guzek na piersi

Cytat:
Napisane przez lewaloff Pokaż wiadomość
11 mm, taki tam groszek
mój miał az 3 cm, dlatego blizna jest taka duża. pokazali mi go po operacji, ochydztwo, dobrze ze juz go nie mam powodzenia, musi byc dobrze))
katti83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 20:41   #167
ann_so
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 38
Dot.: Guzek na piersi

a ja właśnie jestem 2 dzień po zabiegu usuniecia gruczolakowłókniaka..nie za fajnie sie teraz czuje. ale ciesze sie ze juz jestem po. mysle ze za pare dni powinnam dojsc do siebiesam zabieg trwał moze 15 min. pan doktor założył mi 3 szwy. blizna nie powinna byc wiec duza..
wszystkim dziewczynom które sa jeszcze przed zabiegiem zycze powodzenia..nie ma sie czego bać. lepiej to usunąć i miec z głowy. główki do góry
ann_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 12:25   #168
Joasia S.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 32
Dot.: Guzek na piersi

Dziewczyny, jak to jest z tym znieczuleniem miejscowym? Jak ono wygląda? Boli?
Joasia S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 19:15   #169
katti83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 27
Dot.: Guzek na piersi

nie boli, spokojnie, nakłócie a potem uczucie lekkiego dretwienia, przynajmniej ja tak mialam a potem to niby czujesz ze cos tam robią ale bolu nie czuc dziwne uczucie...
katti83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-14, 09:51   #170
mae84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15
Dot.: Guzek na piersi

jak to jet z tym sciaganiem szwow? Za kilka dni ide je usunac i mama mi powiedziala, ze to bedzie bolec :| chociaz nie wiem, skad ona to wie. Wiec to boli mocno?
mae84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 10:00   #171
nika672
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 835
Dot.: Guzek na piersi

Cytat:
Napisane przez mae84 Pokaż wiadomość
jak to jet z tym sciaganiem szwow? Za kilka dni ide je usunac i mama mi powiedziala, ze to bedzie bolec :| chociaz nie wiem, skad ona to wie. Wiec to boli mocno?
Nie bój się ,nie boli.Miałam z piersi usuwane szwy i nie bolało.
Będzie dobrze
nika672 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 11:51   #172
Fioletto
Rozeznanie
 
Avatar Fioletto
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 869
Dot.: Guzek na piersi

Hej dziewczyny, dołączam się do Was, żeby sobie ponarzekać.
mniej więcej w marcu wyczułam w lewej piersi małe twarde ziarenko. czekałam, żeby sprawdzić, czy nie zniknie w trakcie cyklu, ale kolejna miesiączka mijała, a ziarenko było- ani nie rosło, ani się nie zmniejszało. poszłam na USG i okazało się, że "grubo przesadzam, bo nic tam nie ma". Nic? lekarz mnie spławił i nie dostałam nawet wyniku.
wściekłam się, bo jako pacjentka mogę się niepokoić o swoje zdrowie, tak, nawet mogę przesadzać. ale lekarz powinien był mnie uspokoić i wyjaśnić, co w takim razie mogę wyczuwać.
tymczasem ziarenko jest nadal, wyróżnia się w miękkiej "luźnej" tkance piersi jak twardy, idealnie okrągły groszek. zamierzam wybrać się do innego lekarza, jeśli i on stwierdzi, że przesadzam, to może wtedy się uspokoję.
__________________
..nie ma mnie, więc nie wątpię.



.... Das also war des Pudels Kern!








Fioletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 12:55   #173
bmoniq
Zakorzenienie
 
Avatar bmoniq
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 774
Dot.: Guzek na piersi

Ja równiez miałam doświadczenia z gruczolako-włokniakiem w lewej piersi. Miał 15mm. Miał bo w listopadzie go usunięto. Czekam teraz na wynik histo. Z tego co mówił operujący lekarz nie była to zmiana złosliwa więc nie ma o co się martwić. Panikowałam tak jak Wy. Oczywiście niepotrzebnie. Zabieg miałam o 9.00 rano w znieczuleniu ogólnym a o 13.00 jadłam juz obiad . Operację miałam przeprowadzaną w Łodzi. Przesympatyczni ludzie. Mysle jednak, że najwazniejsze słowa usłyszałam na wstępie i warto, żebyście też je usłyszały : Nie jest pani chora. Proszę o sobie tak nie mysleć. W żadnen sposób ta zmiana nie zagraża Pani zdrowiu ani zyciu." I tak myslałam. Miałam rozpuszczalne szwy i plasterki chirurgiczne. Po narkozie troszke szybko się męczylam i oszczędzałam lewa rękę. Rana się zrosła a z czasem i blizny widać nie bedzie- guzek był na godzinie 2. Pozdrawiam. TO naprwadę żadna tragedia. Trzymam kciuki.
bmoniq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 15:48   #174
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Dot.: Guzek na piersi

Podobno lekarzy uczą jak rozmawiać z pacjentami, Ty bmoniq trafilas najwidoczniej na prymusa
__________________
płodek
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 16:40   #175
katti83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 27
Dot.: Guzek na piersi

bmoniq, gratuluje takiego podejscia do zycia i optymizmu!! ja tez nie moge narzekać, bo niby wszystko sie udało, ale wcale nie jest tak różowo jak piszesz, chociaz nie mam zamiaru tu nikogo straszyc!! ja mam blizne w widocznym miejscu, na prawej piersi na godzinie 2, wcale nie stała sie ona niewidoczna tak jak mnie wszyscy zapewniali!! jest widoczna, pomimo stosowania specjalnych masci, zapisanych przez chirurga oraz masaży. naprawde przez cały rok o nią bardzo dbałam!! latem przy kazdym wyjsciu na plaze czy kapieli w jeziorze musialam pamietac by nakleic plasterek by bron boze nie wystawic blizny na slonce !! przy kazdej zmianie pogody lub gdy sie czyms denerwuje ta blizna mnie poprostu boli!! wiem ze ludzie maja gorsze problemy i mala blizna przy nich to pestka, ale dla mnie czasem naprawde bywa problemem. wiem ze jest wszystko ok, ale kazda operacja zostawia po sobie jakis slad i jakos trudno zapomniec gdy ten slad daje o sobie od czasu do czasu znac.
katti83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 16:42   #176
bmoniq
Zakorzenienie
 
Avatar bmoniq
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 774
Dot.: Guzek na piersi

Trafiłam na wirtuoza w swoim fachu.
bmoniq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 16:46   #177
katti83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 27
Dot.: Guzek na piersi

i po co ta złośliwosc?? pomaga ci w czyms?? kazdy ma inne doswiadczenia!! a tobie widac trudno to zaakceptowac oraz to ze zycie nie zawsze jest takie piekne jakbysmy tego chcieli!!
katti83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 16:47   #178
katti83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 27
Dot.: Guzek na piersi

a to ze napisalam ze gratuluje ci optymizmu to mowilam na serio!! tez czasem tak bym chciala!!
katti83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 16:51   #179
bmoniq
Zakorzenienie
 
Avatar bmoniq
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 774
Dot.: Guzek na piersi

Moja blizna chowa się akurat w miseczce od stanika.Jesli wyjdzie to sama końcóweczka koło pachy. Ja niczym nie smaruje, nie kazano mi. Kontrola dopiero przede mną. MOże masz akurat taką skórę katti83. Ja mam jeszcze jedna bliznę po porodzie, nie na brzuchu. Zostałam paskudnie ucieta i potem fatalnie zszyta. Pan który to zrobił proponował mi potem operacje plastyczna jesli mam z tym problem....bo złosliwie mu to kiedys wytknęłam. Posłałam go na drzewo mówiąc brzydko. Tego akurat nie widac. Kilka razy tez pobolewało. Widocznietak to z tymi bliznami jest. Jestem optymistką, to znacznie trudniejsze niz czarnowidztwo. MOja kuzynka miała 4 sztuki a druga nie ma juz piersi. Więc co lepsze????
bmoniq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 16:52   #180
bmoniq
Zakorzenienie
 
Avatar bmoniq
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 774
Dot.: Guzek na piersi

To akurat nie była złośliwość ale podziw i szacunek dla lekarza na którego trafiłam. Inni pozostawiali wiele do zyczenia. Poniewaz bardzo bałam się tej operacji bardzo starannie się do nie "przygotowałam". I nie chodzi tu o przechwałki, złośliwośc czy podobne tematy. Ale o strach właśnie.....

Edytowane przez bmoniq
Czas edycji: 2006-12-14 o 17:16
bmoniq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-19 19:02:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.