Pokonałam szybko trądzik bez dermatologów! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-23, 08:52   #1
LovelyOne
Raczkowanie
 
Avatar LovelyOne
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Thumbs up

Pokonałam szybko trądzik bez dermatologów!


Witam. Chcąc się podzielić moimi doświadczeniami założyłam nowy wątek. Mój problem zaczął się gdy miałam 15 lat. Wiadomo wiek dojrzewania. Moja twarz, plecy a nawet klatka piersiowa były całe w pryszczach. Trwało to długo. Kolejne wizyty u 'specjalistów', diferiny, tabletki, kremy, maści... Skóra się łuszczyła strasznie a ja wieczorami płakałam do poduchy do nie chciałam już w ten sposób żyć. Nie chodziłam na basen bo się wstydziłam, nosiłam golfy i gruuuuby makijaż. Nie mogłam na siebie patrzyć. Teraz moja skóra jest piękna i mam mnóstwo adoratorów. Koledzy z gimnazjum nie wierzą gdzie się podziała ta szara, nieciekawa Mysza... Ale do rzeczy.
1. Odstawiłam wszystkie kosmetyki wysuszające. Zero żeli, peelingów! Skóra podrażniona, wysuszona wytwarza sebum by się bronić. Nie robie już krzywdy mojej buzi.
2. Nie dotykam zmian (a raczej nie dotykałam bo teraz już i nie ma ). W ten sposób nie przenoszę bakterii trądzikowych na inne nie zainfekowane gruczoły.
3. Nie zakrywam skóry całkowicie. Przez golfy skóra nie oddychała. Brak cyrkulacji powietrza, do tego pot i ciepło sprzyja namnażaniu się bakterii.
4. Dobrałam odpowiednie kosmetyki. Nie używam matujących podkładów. Dbam o to by skóra była dobrze odżywiona. Matujące podkłady działają jak płachta na byka. Skóra się broni. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie jakich kosm. używam pytajcie.
5. Zawsze przed snem zmywam twarz mleczkiem do demakijażu.
6. Raz w tygodniu nakładam glinkę (robię wyliczankę raz jest to biała a raz zielona )
Pamiętajcie!! Kosmetyki które zawierają parafinę (mineral oil, paraffinum liqidum) zapychają gruczoły.
Nie stosuję specjalnej diety ani nie wspomagam się żadnymi lekami, czy suplementami. Zaczęłam odżywiać się lekkostrawnie i myślę, że to też pomogło. Trądzik znikł praktycznie całkowicie po trzech miesiącach. Łatwo, przyjemnie i bezboleśnie. Jeśli macie pytania to śmiało! Chętnie pomogę i napiszę więcej. Nie chciałam by ten post ciągnął się jak flaki z olejem. Pozdrawiam!
__________________
'Why, God? Why me?' and the thundering voice of God answered: There’s just something about you that pisses me off.'
Stephen King


25.05.2013

Waga: 60-59-58-57-56-55-54
LovelyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 12:29   #2
meski_punkt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 223
Dot.: Pokonałam szybko trądzik bez dermatologów!

Bardzo cieszę się, że udało Ci się, ale chyba to jednak na wszystkich nie zadziała. Oczywiście to co napisałaś, to prawda, na pewno nie zaszkodzi a niektórym poprawi się stan skóry, ale nie sądze aby udalo sie tak wyleczyc tradzik. Przeciez nie wyeliminowałas przyczyny. Mimo wszystko gratuluje, jednak wydaje mi sie, ze raczej to hormony sie uspokoily, po prostu sam wygasl tradzik. pozdrawiam
meski_punkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 13:13   #3
Agatha2003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 186
Dot.: Pokonałam szybko trądzik bez dermatologów!

LovelyOne, fajnie, że udało Ci się zwalczyć tradzik w tak szybkim czasie tylko pozazdrościć. Zdradź, jakich kremów używałaś, kosmetyków ja akurat kończe kuracje Aknenorminem, na mojej buzi jest już "spokój", ale chętnie wykorzystam Twoje rady kosmetyczne pozdrawiam
Agatha2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 13:49   #4
LovelyOne
Raczkowanie
 
Avatar LovelyOne
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Pokonałam szybko trądzik bez dermatologów!

Podstawa mojej pielęgnacji to glinka:
-zielona (ładnie oczyszcza i wygładza)
-biała (bardzo dobrze odżywiała mi skórę)
Na początku co drugi dzień zamiennie, teraz co tydzień. Do tego myłam twarz zwykłym żelem nawilżającym w trakcie prysznicu. Krem rano Nivea ten matująco- nawilżający. Jeśli chodzi o same zmiany: antybakteryjny korektor (MissSporty tani, wydajny, dobrze radził sobie z bakteriami). Używam podkładu Manhattan Easy Match Make Up. Wieczorem mleczko do demakijażu winogronowe i już.
Zrezygnowałam z suszarki do włosów, bo przy okazji wysuszał mi twarz. Zrezygnowałam z antybiotyków (miałam nawet takie za 200 zł. miesięcznie). Odstawiłam żele, peelingi... Po prostu przestałam się katować. Zauważyłam też, że skończyła mi się odżywka do włosów poprawił się wygląd pleców. Doszłam do wniosku, że nie powinnam płukać odżywki stojąc pod prysznicem tylko tak by odżywka nie miała kontaktu ze skórą na plecach. I nie, to nie hormony. Badana byłam pod wieloma płaszczyznami i lekarze (miałam dwóch stałych) stwierdzili, że taka moja uroda.... Walczyłąm ok. 6 lat z trądzikiem i byłam pod kontrolą lekarzy a jak wszystko odstawiłam i stosowałm powyższe zasady wszystko zniknęło jak za dotknięciem magicznej różdżki. Pozdrawiam.
__________________
'Why, God? Why me?' and the thundering voice of God answered: There’s just something about you that pisses me off.'
Stephen King


25.05.2013

Waga: 60-59-58-57-56-55-54
LovelyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 14:07   #5
Agatha2003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 186
Dot.: Pokonałam szybko trądzik bez dermatologów!

No to Ci powiem że miałaś dużo szczęścia u mnie był raczej zawsze minimalizm jeżeli chodzi o podstawowy makijaż, krem do twarzy np z farmony, korektor albo z miss sporty albo bell, podkład na twarzy był może 3-4 razy do roku-okazyjnie...u mnie może winowajcom trądziku na twarzy, plecach, czy dekolcie może być fatalna woda w kranie-istny kamień. Peelingi bardzo rzadko. Poza tym, trądzik u mnie nasilił się też być może z powodu stresów na studiach, niedospania.

Mam nadzieję, że stan Twojej twarzy utrzyma się na długo, tfuuu na zawsze powodzenia
Agatha2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 17:30   #6
hugejasminka
Raczkowanie
 
Avatar hugejasminka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 86
Dot.: Pokonałam szybko trądzik bez dermatologów!

Cytat:
Napisane przez LovelyOne Pokaż wiadomość
Podstawa mojej pielęgnacji to glinka:
-zielona (ładnie oczyszcza i wygładza)
-biała (bardzo dobrze odżywiała mi skórę)
Na początku co drugi dzień zamiennie, teraz co tydzień. Do tego myłam twarz zwykłym żelem nawilżającym w trakcie prysznicu. Krem rano Nivea ten matująco- nawilżający. Jeśli chodzi o same zmiany: antybakteryjny korektor (MissSporty tani, wydajny, dobrze radził sobie z bakteriami). Używam podkładu Manhattan Easy Match Make Up. Wieczorem mleczko do demakijażu winogronowe i już.
Zrezygnowałam z suszarki do włosów, bo przy okazji wysuszał mi twarz. Zrezygnowałam z antybiotyków (miałam nawet takie za 200 zł. miesięcznie). Odstawiłam żele, peelingi... Po prostu przestałam się katować. Zauważyłam też, że skończyła mi się odżywka do włosów poprawił się wygląd pleców. Doszłam do wniosku, że nie powinnam płukać odżywki stojąc pod prysznicem tylko tak by odżywka nie miała kontaktu ze skórą na plecach. I nie, to nie hormony. Badana byłam pod wieloma płaszczyznami i lekarze (miałam dwóch stałych) stwierdzili, że taka moja uroda.... Walczyłąm ok. 6 lat z trądzikiem i byłam pod kontrolą lekarzy a jak wszystko odstawiłam i stosowałm powyższe zasady wszystko zniknęło jak za dotknięciem magicznej różdżki. Pozdrawiam.
mozesz podac sklad tego podklad z manhatanu?
hugejasminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 18:23   #7
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Pokonałam szybko trądzik bez dermatologów!

Może coś wcześniej w kosmetykach Cię uczulało, myślę, że na pewno nie pomoże to wszystkim Chyba, że ograniczą pielęgnację a okaże się, że coś ich uczulało...Ja bym w życiu nie nałożyła kremu z Nivea na twarz. Ja się przerzuciłam na pielęgnację dla skóry wrażliwej- apteczną i trochę naturalną, ale u mnie i tak pomaga za pewne głównie Izotek, ta pielęgnacja teraz tylko wspomaga efekt
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-23, 18:49   #8
Ununquadium
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 37
Dot.: Pokonałam szybko trądzik bez dermatologów!

Wow, gratulacje Osobiście nie mam jakiegoś większego problemu z trądzikiem, ale jednak trochę walczę. Coraz bardziej przekonuję się do tych glinek i chyba w końcu się w nie zaopatrzę. Super, że Tobie się udało
__________________

"Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś".
Ununquadium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 19:02   #9
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: Pokonałam szybko trądzik bez dermatologów!

Prawda jest taka, ze tradzik mlodzienczy prawie zawsze sam przechodzi Chociaz oczywiscie dobra pielegnacja nie zaszkodzi. Prawdziwe wyzwanie to tradzik u doroslych
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 07:34   #10
LovelyOne
Raczkowanie
 
Avatar LovelyOne
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Pokonałam szybko trądzik bez dermatologów!

Przepraszam dopiero teraz dorwałam się do internetu
Nie wiąże odejścia trądziku z uspokojeniem hormonów, raczej z odstawieniem leków. Dużo na ten temat czytałam. Wiem, że antybiotyki łagodzą trądzik w czasie stosowanie ale nie leczą go całkowicie. Antybiotyk owszem niszczy bakterie ale nie skutkuje na przyczynę, czyli zazwyczaj problemy z trawieniem. Wspomniałam o mojej lekkostrawnej diecie. Unikam fast- food'ów, słodyczy i tłuszczy zwierzęcych. Do tego nie podrażniam skóry.
Co do podkładu gdy będę miała dłuższą chwilkę to napiszę, obiecuje A i dodam też, że w te konkretne trzy miesiące dużo ćwiczyłam i straciłam 10 kg, jednak też nie wiążę tego bezpośrednio z trądzikiem. Pragnęłam poczuć się pięknie i kobieco i osiągnęłam swój cel. Trzymam za was kciuki kobitki. I odradzam wszelkie hormony (tabletki anty), sterydy, mikro- i dermabrazje! Działa na chwilę a później samo życie... Nie bójcie się też tłustych kremów i kosmetyków. Warstwa ochronna daje znać, że skóra jest bezpieczna i nie trzeba się dodatkowo zabezpieczać (sebum). Na początku jest trudno, ojjj bardzo trudno się przestawić, ale później (po 1,5 miesiąca) to zaczyna działać i człowiek czuje się 100 razy lepiej.
__________________
'Why, God? Why me?' and the thundering voice of God answered: There’s just something about you that pisses me off.'
Stephen King


25.05.2013

Waga: 60-59-58-57-56-55-54
LovelyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 09:16   #11
Saphire_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Saphire_Blue
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 408
Dot.: Pokonałam szybko trądzik bez dermatologów!

Cytat:
Napisane przez LovelyOne Pokaż wiadomość
Witam. Chcąc się podzielić moimi doświadczeniami założyłam nowy wątek. Mój problem zaczął się gdy miałam 15 lat. Wiadomo wiek dojrzewania. Moja twarz, plecy a nawet klatka piersiowa były całe w pryszczach. Trwało to długo. Kolejne wizyty u 'specjalistów', diferiny, tabletki, kremy, maści... Skóra się łuszczyła strasznie a ja wieczorami płakałam do poduchy do nie chciałam już w ten sposób żyć. Nie chodziłam na basen bo się wstydziłam, nosiłam golfy i gruuuuby makijaż. Nie mogłam na siebie patrzyć. Teraz moja skóra jest piękna i mam mnóstwo adoratorów. Koledzy z gimnazjum nie wierzą gdzie się podziała ta szara, nieciekawa Mysza... Ale do rzeczy.
1. Odstawiłam wszystkie kosmetyki wysuszające. Zero żeli, peelingów! Skóra podrażniona, wysuszona wytwarza sebum by się bronić. Nie robie już krzywdy mojej buzi.
2. Nie dotykam zmian (a raczej nie dotykałam bo teraz już i nie ma ). W ten sposób nie przenoszę bakterii trądzikowych na inne nie zainfekowane gruczoły.
3. Nie zakrywam skóry całkowicie. Przez golfy skóra nie oddychała. Brak cyrkulacji powietrza, do tego pot i ciepło sprzyja namnażaniu się bakterii.
4. Dobrałam odpowiednie kosmetyki. Nie używam matujących podkładów. Dbam o to by skóra była dobrze odżywiona. Matujące podkłady działają jak płachta na byka. Skóra się broni. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie jakich kosm. używam pytajcie.
5. Zawsze przed snem zmywam twarz mleczkiem do demakijażu.
6. Raz w tygodniu nakładam glinkę (robię wyliczankę raz jest to biała a raz zielona )
Pamiętajcie!! Kosmetyki które zawierają parafinę (mineral oil, paraffinum liqidum) zapychają gruczoły.
Nie stosuję specjalnej diety ani nie wspomagam się żadnymi lekami, czy suplementami. Zaczęłam odżywiać się lekkostrawnie i myślę, że to też pomogło. Trądzik znikł praktycznie całkowicie po trzech miesiącach. Łatwo, przyjemnie i bezboleśnie. Jeśli macie pytania to śmiało! Chętnie pomogę i napiszę więcej. Nie chciałam by ten post ciągnął się jak flaki z olejem. Pozdrawiam!
To super, że Ci się udało Z tego co opisujesz to bardziej wygląda, że miałaś uczulenie na kosmetyki. Mój problem zaczął się jeszcze pod koniec szkoły podstawowej i próbowałam wszystkiego, włącznie ze sposobami które u siebie wymieniłaś jako skuteczne, (z tą różnicą, że wtedy o dziwo mając cerę w agonalnym stanie nakładałam jedynie korektor, podkładu nie) i u mnie niestety nic nie skutkowało. Ale może komuś pomoże naturalna pielęgnacja, bo jedno mogę przyznać - nie każdy lekarz potrafi prawidłowo postawić diagnozę i od razu bierze się za wypisywanie leków, które nie koniecznie mogą pomóc. Nie zgodzę się tylko z jednym - tłuste kremy nie przysłużą się cerze trądzikowej, ona sama produkuje nadmiar tłuszczu. A co do tabletek anty - to ja jestem ich zwolenniczką akurat, choć nie tych, które mają rzekomo pomagać na trądzik
Saphire_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-26, 16:29   #12
LovelyOne
Raczkowanie
 
Avatar LovelyOne
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Pokonałam szybko trądzik bez dermatologów!

Umieściłam moją historię po to by choć trochę pomóc innym. Spróbujcie odstawić leki i odżywiajcie się zdrowo. Ja swoją historię zaczęłam wtedy gdy zaczęłam żyć w zgodzie z natura, w zgodzie z samą sobą. Trądzik to nie tylko wykwity na skórze, to też psychika. Nie chcę byście pomyśleli że się chwalę. Podkreślam poskutkowało to na mnie. Oby i wam się udało! Trzymam kciuki!
__________________
'Why, God? Why me?' and the thundering voice of God answered: There’s just something about you that pisses me off.'
Stephen King


25.05.2013

Waga: 60-59-58-57-56-55-54
LovelyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 19:47   #13
szachmat23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 162
Dot.: Pokonałam szybko trądzik bez dermatologów!

lovely one jestem sceptykiem ale ciezko mi uwierzyc w to.
Albo Twoj tradzik byl maly bez wiekszych zmian albo dla mnie zadzialala tu sila autosugestii , bo ciezko mi uwierzyc ze kosmetyki moga miec taki wplyw.

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez meowww Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, ze tradzik mlodzienczy prawie zawsze sam przechodzi Chociaz oczywiscie dobra pielegnacja nie zaszkodzi. Prawdziwe wyzwanie to tradzik u doroslych
zwlaszcza ze jako nastolatka mialo sie idealna cere
szachmat23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 17:50   #14
LovelyOne
Raczkowanie
 
Avatar LovelyOne
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Pokonałam szybko trądzik bez dermatologów!

Młodzieńcem nie jestem już od ho ho Nie kosmetyki a odrzucenie tej chemii, która spustoszyła mój organizm. Do tego lekka dieta i zrzucenie kilku kilogramów. Możecie nie wierzyć, ale nie tylko ja w taki sposób pozbyłam się trądziku.
__________________
'Why, God? Why me?' and the thundering voice of God answered: There’s just something about you that pisses me off.'
Stephen King


25.05.2013

Waga: 60-59-58-57-56-55-54
LovelyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 09:08   #15
Saphire_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Saphire_Blue
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 408
Dot.: Pokonałam szybko trądzik bez dermatologów!

W pierwszym poście napisałaś że zaczęłaś mieć trądzik w wieku 15 lat, że go wyleczyłaś i koledzy z gimnazjum nie mogą uwierzyć w to jak wyglądasz. Dalej w postach, że walczysz z trądzikiem od 6 lat. Ile masz teraz lat?
Saphire_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 14:39   #16
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Pokonałam szybko trądzik bez dermatologów!

takie rady to dobra pielegnacja cery tradzikowej. i tyle.

tradziku tym nie wyleczysz.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-29 15:39:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:26.