szalik a trądzik (???) pomóżcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-03, 16:07   #1
magda88
Zadomowienie
 
Avatar magda88
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dziki zachód
Wiadomości: 1 105
Thumbs down

szalik a trądzik (???) pomóżcie


Hm ostatnio usłyszłałam, że noszenie szalika "na twarzy" (tzn podciągniętego np pod sam nos) może po jakimś czasie skutkować rozniesieniem pryszczy. Na początku pomyślałam, że to bujda ale teraz już nie wiem co mam myśleć. Ja od początku większych mrozów tak noszę i na razie nic mi się nei działo. Wczoraj jednak doznalam szoku gdy wróciłam do domu. Miałam wściekle czerwoną brodę i okolice ust, pełno drobniutkich, ropnych krostek. Skóra w tym miejscu bardzo mnie piecze, wręcz boli. Myśląc że to wysyp pryszczy posmarowałam jak zwykle olejkiem z drzewa herbacianego, który w ciągu jednej nocy do tej pory działał cuda. Niestety objawy nie zniknęły. Zaczynam się zastanwiać czy nei ma to nic wspólnego z tym szalikiem. Bo przecież na tą część twarzy używam dokładnie tych samych produktów co na czoło, nos i policzki, a tam skóra gładziutka. Może macie pomysł na to co to może być i czy ma to związek z tym szalikiem???A i będę wdzięczna za polecenie mi jakiegoś kremu albo innego smarowidła na podrażnienia, bo ciężko wytrzymać z tym pieczeniem.
magda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 16:38   #2
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: szalik a trądzik (???) pomóżcie

Hmm ja mysle ze to nie wina bezposrednio szalika Moze jego materiał Cie podraznil? Niektore sa takie "gryzące"
A na wszelkie podraznienia ja stosuje zwykły krem Bambino
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 16:43   #3
Króliczka
Rozeznanie
 
Avatar Króliczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 562
Dot.: szalik a trądzik (???) pomóżcie

Polecam wode termalną Avene + krem do skóry wrażliwej tej samej firmy na zmianę z kremem Normaderm Vichy. No i zakaz wkładania wełnianego szalika, bawełniany może byc. Dermatolog mi kiedyś mówiła żebym nie nakładała wełnianych swetrów kiedy pod spodem mam podkoszulek na ramiączkach bo kontakt gołej skóry z wełną jest niekorzystny.
Króliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 17:05   #4
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: szalik a trądzik (???) pomóżcie

a ja uważam, że szalik jako że ma kontakt również z wypryskami, może przenosić bakterie - ja mam np. więcej wyprysków zimą na brodzie
pozdrawiam
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 19:21   #5
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: szalik a trądzik (???) pomóżcie

Czesciej pierz szalik; beda sie na nim zbierac resztki makijazu, kremu z filtrem (jesli uzywasz), trzeba ograniczyc bakteriom mozliwosci rozmnazania sie.
Welniane szaliki moga nieprzyjemnie podrazniac, moglas tez zle zareagowac np. na plyn do prania/plukania lub proszek.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 21:23   #6
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: szalik a trądzik (???) pomóżcie

ja zawsze mam z tymproblemu.. gdy tylko przychodzi zima i zaczynam nosic wysokie golfy.. na lini brody zaraz pojawiaja sie wypryski... wiiec szalik tez wg mnie moze powodować
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 18:58   #7
magda88
Zadomowienie
 
Avatar magda88
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dziki zachód
Wiadomości: 1 105
Smile Dot.: szalik a trądzik (???) pomóżcie

uff, na szczęście udało się pokonać problem z pomocą Beznzacne. Krostki zniknęły po 3 dniach. Mimo to wielkie dzięki za wszystkie porady Teraz już wiem, czego unikać
magda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.