kurs i co dalej.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-22, 12:31   #1
Milla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 9

kurs i co dalej..


Kochane Dziewczyny...szukam pomocy tzn Waszej rady..
Zapisuje sie na kurs wizazu i po skonczeniu chcialabym popracowac w tym zawodzie. Tylko na chwile obecna jestem kompletnym laikem.
Powiedzcie mi w jaki sposob dobrac sobie kosmetyki..wydaje mi sie, ze jak na poczatek mnie bede mogla zakupic sobie calej palety kolorow cieni, szminek, podkladow itd..w zaleznosc od typu urody...
Powiem tak...nie mam najmniejszego pojecia od czego zaczac..jak to wszystko ugrysc..
Czekam na jakas podpowiedz bardziej doswiadczonych pan...napewno wiele z was tak zaczynalo
Dziewczny prosze pomozcie mi..
Milla
Milla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-25, 22:50   #2
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: kurs i co dalej..

Kosmetyki kupuj nie na raz a po trochę Moim wynalazkiem jest firma Italian Beauty (kupowałam na targach ale mają stronę i telefon i prawdopodobnie jakos mozna sie z nimi dogadac - moze wysla, a moze maja przedstawicieli...?) mają niedrogie palety i pojedyncze cienie zwykle i do efektów specjalnych, pudry sypkie matujace, zlote srebrne - slowem wszystko. Ach! I cienie w malych pudełeczkach - 36 kolorów, ktore można spinac w wiezyczki - bardzo to wygodne. Ceny nie są wygorowane a jakość niezła. Jeśli chodzi o podkłady to kup najjasniejszy i najciemniejszy i ucz się je mieszać - będzie Ci wtedy latwo dobrać kolor podkłady do każdej karnacji mając tylko dwa kosmetyki. Później dokupisz sobie podkład jakiś mocno kryjący i bardzo lekki dla dojrzalej cery. Jak Aga pisała w poradniku - dobry pędzel to podstawa Ale ja na początek kupiłam te z We-Ma. Powinnas mieć kilka gąbek do nakladania podkładu i kilka puszków (jesli ich uzywasz) do pudru, żeby można je bylo stosowac tylko raz dla każdej klientki (względy higieniczne) - potem trzeba prać. Konieczny jest też z tego względu plyn do czyszczenia pędzli (patrz poradnik). Będziesz potrzebowala także korektorów - zielony, brązowy (do modelowania twarzy) i bezowe (też mozna kupic w paletce).Potem sobie mozesz dokupic sztuczne rzęsy, brokaty, ozdóbki, farbki itd. Nie zapomnij o bazie pod podkład - jakiś lekki krem nawilżający, toniku, mleczku czy czymś takim do demakijażu i wszlkich husteczkach, płatkach patyczkach itd. A w ogóle na początku, do ćwiczenia na koleżankach wykorzystuj po prostu to co masz Wydaje mi sie że opłaca zaopatrywac się na targach...
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-19, 16:23   #3
natkamus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1
Re: kurs i co dalej..

Na pewno nie od razu Kraków zbudowano !!!
Musisz do tego podejść spokojnie i z rozwagą, zastanowić się, czy chcesz pracować u kogoś, czy sama otworzyć jakieś malutkie studio. Najpierw odpowiedz sobie na to pytanie, później zacznij myśleć o doborze i zakupie materiałów.

Poza tym wiele firm daje materiały za darmo, byle tylko mieć wyłączność w studio.

Przez pół roku prowadziłam takie studio, więc jeśli będziesz miała jakieś dodatkowe pytania, nie wahaj się !!
Z chęcią odpowiem !!!

N.
natkamus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.