Nierozwinięta Macica - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-28, 21:33   #1
olaplu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 36

Nierozwinięta Macica


Witam Wszystkich
Mam 18 lat i ostatnio byłam u endokrynologa kiedy zrobił mi usg stwierdził u mnie nierozwiniętą macice i "nie działające jajniki".Czy macica w tym wieku może się jeszcze rozwinąć???Dodam że jeszcze nie miesiączkuję i mam zaburzenia hormonalne.Proszę o pomoc
olaplu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 22:19   #2
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Nierozwinięta Macica

Nie znam się do końca na tym, ale mama mi opowiadała historię swojej koleżanki. Miała ona właśnie nie rozwiniętą macicę, jak u dziewczynki. Lekarz powiedział jej, że nie będzie mogła mieć dzieci.

Ta pani wyszła za mąż i postanowiła, że skoro nie może mieć swoich dzieci to zaadoptuje. Wychowywała tę dwójkę dzieci kilka lat czy nawet więcej...i ku zdziwieniu wszystkich, łącznie z nią samą, zaszła w bliźniaczą ciążę!

Prawdopodobnie podczas wychowywania adoptowanych dzieci na tyle rozbudził się jej instynkt macierzyński, że jej macica i jajniki zaczęły pracować

W tej historii z pewnością dużo dała psychika i nastawienie. A być może jej macica i jajniki zaczęły się rozwijać we własnym tempie. Dobre nastawienie i odpowiednie leczenie na pewno może Ci pomóc. Poza tym to była historia sprzed wielu lat, teraz medycyna poszła do przodu i są nowe rozwiązania. Być może nie będzie łatwo, ale nie ma co się od razu załamywać. Życzę powodzenia!
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 22:51   #3
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Nierozwinięta Macica

Cytat:
Napisane przez olaplu Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich
Mam 18 lat i ostatnio byłam u endokrynologa kiedy zrobił mi usg stwierdził u mnie nierozwiniętą macice i "nie działające jajniki".Czy macica w tym wieku może się jeszcze rozwinąć???Dodam że jeszcze nie miesiączkuję i mam zaburzenia hormonalne.Proszę o pomoc
chyba lekarz powinien Ci odpowiedzieć na to pytanie i zaproponować leczenie. to jest przecież poważna sprawa.
__________________
Zapuszczam i dbam o włoski


włoski, rośnijcie...
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 19:31   #4
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: Nierozwinięta Macica

dlaczego nie zapytałaś lekarza? bardziej ufasz obcym babom w internecie czy lekarzowi, który po 1. ma odpowiednie wykształcenie, a po 2. badał cie (a my nie) ?
idź do ginekologa
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.