Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-07, 21:53   #4321
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kirisutegomen Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że nie popełnię jakiegoś faux pas z tym pytaniem, ale jestem niestety filtrowym laikiem
widzę, że Wy kremy z wysokim filtrem stosujecie cały rok, no ale ja niestety do tej pory nie stosowałam się do tej zasady i jakoś w sierpniu zeszłego roku kupiłam krem Avene SPF +50, a odstawiłam go na jesieni kiedy pogoda była już mniej słoneczna... I została mi praktycznie cała tubka dość drogiego moim zdaniem kremu. Chciałabym teraz wrócić do używania go, ale słyszałam gdzieś (bodajże w tv?), że nie powinno się używać filtrów z zeszłego lata, bo jeśli leżą zbyt długo to tracą jakieś właściwości ochronne. Czy to prawda?
Z góry dziękuję za wyrozumiałość.
Na każdym kosmetyku z tyłu jest napisane ile po otwarciu może być stosowany.Przeważnie jest to 6 lub 12 miesięcy.
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 22:26   #4322
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kirisutegomen Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że nie popełnię jakiegoś faux pas z tym pytaniem, ale jestem niestety filtrowym laikiem
widzę, że Wy kremy z wysokim filtrem stosujecie cały rok, no ale ja niestety do tej pory nie stosowałam się do tej zasady i jakoś w sierpniu zeszłego roku kupiłam krem Avene SPF +50, a odstawiłam go na jesieni kiedy pogoda była już mniej słoneczna... I została mi praktycznie cała tubka dość drogiego moim zdaniem kremu. Chciałabym teraz wrócić do używania go, ale słyszałam gdzieś (bodajże w tv?), że nie powinno się używać filtrów z zeszłego lata, bo jeśli leżą zbyt długo to tracą jakieś właściwości ochronne. Czy to prawda?
Z góry dziękuję za wyrozumiałość.
"Nowe, nieużywane kremy z filtrami należy przechowywać w temperaturze pokojowej nie dłużej niż 3 lata. Otwarte kremy z filtrami można stosować nawet po upływie roku pod warunkiem, że były one przechowywane z dala od słońca, w temperaturze pokojowej. Resztki kremów ochronnych z zeszłego sezonu, które zabieraliśmy ze sobą na plażę, należy wyrzucić, gdyż pod wpływem wysokiej temperatury, zawarte w nich filtry mogły ulec dezaktywacji. Sprawdzaj zawsze przed zakupem datę ważności!"

żródło:
http://www.pinezka.pl/content/view/337/299/
samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:37   #4323
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami dotyczącymi Biodermy. Mój filtr nazywa się Bioderma Photoderm Max Fluide 50+. Przeznaczony jest do cery tłustej, trądzikowej. Producent zapewnia, że jest on bezbarwny. Otóż nie do końca jest to prawda ponieważ ma wygląd i konsystencję zwykłego nawilżającego kremu. Po pierwszym użyciu obejrzałam dokładnie tubkę czy aby na pewno zawiera on wysoki filtr, ponieważ znacznie różni się (na plus) od wypróbowanych dotychczas przeze mnie filtrów (a testowałam chyba wszystkie Avenki, LRP, Iwostin). Jak dla mnie jest to mój hit przynajmniej na ten sezon bo testować lubię i na pewno skosztuję jeszcze innych "dobrodziejstw"

Ale wracając do sedna nie zauważyłam żadnych minusów.
A plusy to:
- bardzo dobrze się wchłania
- nie bieli
- nie tłuści, nie pozostawia wyczuwalnego filmu, pod którym skóra się dusi
- nie klei się
- ma wysoką ochronę, również UVA
- nie zapycha
- nie uczula
- bez problemu można go zmatowić pudrem bambusowym (na mojej cerze każdy krem nawet matujący muszę matowić )
- nie wychodzi spod makijażu
- nie roluje się
- nie migruje do oczu
- jest fotostabilny
- i w ogóle achy i ochy

Szukając na siłę minusów zaliczyłabym do nich dostępność i cenę ale za taki efekt mogę płacić te 40-50 zł. Jak dla mnie rewelacja

A pod oczy polecam mineralną Avenkę. Zupełnie inny efekt jak się posmaruje całą twarz (wspomniany wcześniej prosiaczek) a zupełnie co innego nanieść niewielką ilość pod oczy. Nie mam problemów z sińcami czy workami więc u mnie sprawdza się bardzo dobrze. Delikatnie wyrównuje kolor, świetnie rozjaśnia, dobrze chroni, nawilża. Nie migruje, nie roluje się, nie powoduje łzawienia czy innych tego typów dolegliwości. A co najważniejsze jest łatwo dostępny w aptekach. Ja póki co stosuję próbki, które starczą mi pewnie na całe wakacje

Mam nadzieję, że komuś pomogę w wyborze

Edytowane przez antunka
Czas edycji: 2011-05-08 o 17:40
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 18:36   #4324
bursztynka007
Raczkowanie
 
Avatar bursztynka007
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Witaj Antunko!
Z nieba mi spadłaś , bo właśnie poważnie się zastanawiam nad kupnem tego fluidu. To ten z UVA 40?

Mam fluid z LPR (innowacja 2010) i szczerze go nie znoszę. Zepsuli go kompletnie. Kupiłam, bo byłam bardzo ciekawa tej zmiany: bez parabenów, wysoka ochrona UVA 38, ale dla mnie osoby z przetłuszczającą się buźką ten półpłynny smalec, wchodzący w każdą "zmarszczkę" to porażka.

A miałaś może Photoderm Max Ultra Fluide Teinte
bursztynka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 20:56   #4325
kirisutegomen
Raczkowanie
 
Avatar kirisutegomen
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 47
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
"Nowe, nieużywane kremy z filtrami należy przechowywać w temperaturze pokojowej nie dłużej niż 3 lata. Otwarte kremy z filtrami można stosować nawet po upływie roku pod warunkiem, że były one przechowywane z dala od słońca, w temperaturze pokojowej. Resztki kremów ochronnych z zeszłego sezonu, które zabieraliśmy ze sobą na plażę, należy wyrzucić, gdyż pod wpływem wysokiej temperatury, zawarte w nich filtry mogły ulec dezaktywacji. Sprawdzaj zawsze przed zakupem datę ważności!"

żródło:
http://www.pinezka.pl/content/view/337/299/
Dziękuję za uświadomienie mnie.
__________________
Wszystko co opłaca się mieć, opłaca się również, aby na to czekać.
kirisutegomen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 06:43   #4326
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

a ja juz czekam na Bioderme max fluid ten jasny. Bo po probkach nadal jestem z niego najbardziej zadowolona. Ja jedynie nie moge na niego klasc pudru. Mam bambusowy z jedwabiem i niestety po nawet najbardziej delikatnym posypaniu sie tym pudrem robi mi sie ciasto maziate na twarzy Ale ze cere mam po naturalnych kosmetykach naprawde super wiec chyba nie bede uzywac pudru. Choc nieco sie swiecie ( mimo suchej raczej cery) po kazdym filtrze.

Dzieki za link do mineralnego filtra
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 18:04   #4327
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bursztynka007 Pokaż wiadomość
A miałaś może Photoderm Max Ultra Fluide Teinte
Niestety nie. To mój pierwszy krem Biodermy. Ale nastepnym razem chyba zaryzykuję i wezmę ten nowy tonujący.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 07:11   #4328
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny w rossmanie pojawiły sie filtry sorayi (cała gama) plus seria ozon
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 07:16   #4329
Trzy_Ryby
Zakorzenienie
 
Avatar Trzy_Ryby
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 284
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Czy któraś z Was używała bezbarwnego fluidu Isispharma 80+?
Nigdzie nie mogę znaleźć składu i pojęcia nie mam czy warto ryzykować własnoskórne próby tego filtra na mojej bardzo tłustej, alergicznej, skłonnej do zapychania cerze. Nie wiem też jak ze stabilnością filtra, podobnoż zawiera tlenek cynku, dwutlenek tytanu, Methoxydibenzoylmethane (NIESTETY) i Octyl Methoxycinnamate.
__________________
Jedynie skóra rozlicza zapach...
Trzy_Ryby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 12:21   #4330
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
Dziewczyny w rossmanie pojawiły sie filtry sorayi (cała gama) plus seria ozon
jejjjj... pokaz ulotke online!
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 15:32   #4331
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

zastanawia mnie jedna rzecz Bo oczywistym jest, że żaluzje/rolety/okna przepuszczają baaaardzo duży procent promieniowania (nie pamiętam już ile, kiedyś tu ktoś podawał i to było coś koło 70-80%?) . Ale tak naprawdę, ile z was się filtruje będąc cały dzień w domu?
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 17:50   #4332
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ohhhh... ja sie na takimi rzeczami rozwodzic nie bede, tym bardziej, ze mam wiekszy dylemat - szykuje sie prawdopodobnie do pracy na truskawkach we wloszech - nie musze tlumaczyc co to oznacza, prawda?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 20:36   #4333
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

czy spray antheliosa ma podobną konsystencję do spray'u biodermy? też jest biały? bieli? ktoś wie?

Edytowane przez beautygosiek
Czas edycji: 2011-05-11 o 14:10
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 12:09   #4334
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja chciałam polecić ze swojej strony filtr dla dzieci floslek, aktualnie jest promocja i w superpharmie kosztuje 9.99. Absolutnie genialny jak na razie - mam go pierwszy raz, więc jeszcze testy na zapychanie i zapytam zaraz gdzieś na forum, czy jest fotostabilny, ale : wygląda jak cement, trudno się rozsmarowuje (wygląda podobnie do kremów z cynkiem), wchłania się do lekkiego glow, delikatnie pobiela, ale w taki sposób, że zrównuje koloryt cery, wygląda cudownie!!! Minerały (jeszcze nie wiem, czy mogę na niego aplikować, ale co tam) kładłam w minimalnej ilości i wyglądają pięknie. Wieczorem uzupełnię opinię ale musiałąm od razy opisać, - dawno takiego cudeńka nie miałam...
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 13:34   #4335
masaki
Rozeznanie
 
Avatar masaki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 701
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Neitka, możesz napisać dokładniejszą nazwę tego filtru?

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

Prosze o szybkie polecenie filtru dla cery tradzikowej, chcialabym skorzystać z promocji w superpharmie do dziś
masaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 15:01   #4336
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Mam pytanie dotyczące matowienia cery po nałożeniu filtra. Używam kwasów, więc muszę stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną i strasznie się świecę. Mogę użyć pudru, ale wolałabym tego nie robić. (Im mniej na twarzy, tym lepiej, poza tym może zapychać, dawać efekt maski, ścierać po godzinie...) Dlatego pomyślałam o bibułkach matujących. Czy mogę ich używać bez obawy że zetrą filtr?
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 16:21   #4337
Trzy_Ryby
Zakorzenienie
 
Avatar Trzy_Ryby
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 284
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Najprawdopodobniej go zetrą, zwłaszcza jeśli używasz filtra mineralnego.
Ale częste stosowanie bibułek tak czy tak obniża protekcję.
__________________
Jedynie skóra rozlicza zapach...
Trzy_Ryby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 16:38   #4338
bursztynka007
Raczkowanie
 
Avatar bursztynka007
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;26833917]
Ale tak naprawdę, ile z was się filtruje będąc cały dzień w domu? [/QUOTE]
Ja !!!
Nie posiadam już zwykłego kremu na dzień, więc używam z filtrem. Właśnie wróciłam z zakupów. Nie było niestety Biodermy Photoderm Max Fluide 50+, a chciałam go wypróbować, ale Soraya 45 będzie mi służyć jako domowy krem. Pięknie pachnie i ma cudowną konsystencję.
Niestety ochrona UVA jest dla mnie za niska - UVA 21. A podczas stosowania kwasów przydałaby się na słonko większa ochrona.
bursztynka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 18:44   #4339
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Rany! Ja jestem zwolenniczką ofiarowania skórze odpoczynku i powietrza od kremów w ogóle.. Niewielka ilość na noc,niewielka ilość pod niewielką ilość pod podkładzik... Właśnie jestem "oczyszczona" i zaaplikuję troszkę kremu winogronowego.
Możecie mnie zjeść, podczytuję Wasz wątek, aczkolwiek nie prowadzę de stricte zalecanej przez Was pielęgnacji. Może się to troszkę zmieni.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-11, 20:20   #4340
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące matowienia cery po nałożeniu filtra. Używam kwasów, więc muszę stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną i strasznie się świecę. Mogę użyć pudru, ale wolałabym tego nie robić. (Im mniej na twarzy, tym lepiej, poza tym może zapychać, dawać efekt maski, ścierać po godzinie...) Dlatego pomyślałam o bibułkach matujących. Czy mogę ich używać bez obawy że zetrą filtr?

Ja mając podobne obawy jak Ty, że puder niepotrzebnie obciąży , a bibułki matujące zetrą filtr , stosuję taką metodę , że na oczyszczoną buzię bardzo chojnie i obficie nakładam filtr i odczekuje godzinę , po godzinie to co się nie wchłoneło odciskam lekko w chusteczkę -biorę chusteczkę i dzielę na warstwy , przeważnie chusteczki są trójwarstwowe więc z jednej chusteczki mam trzy delikatne jak mgiełka "płachty" , jedną taką płachtę przykładam delikatnie najpierw np. do brody i lekko dociskam , NIE TRĘ !, ta widoczna lepkość momentalnie wnika, a skóra jest matowa.

Po kilku godzinach znów zaczyna sie świecić , ale to już jest raczej taki zdrowy glow , a nie lepki błysk.

Jestem pewna że filtr się w ten sposób nie ściera , bo robię tak już od kilku lat i żadne przebarwienia mi nie powychodziły ( a również stosuję kwasy na noc ), nigdy tez nie miałam zaczerwienionej skóry na skutek niekontrolowanego opalenia się .

Oczywiście jak jestem w warunkach intensywnego nasłonecznienia to filtr w ciągu dnia aplikuję ponownie , odczekuję godzinę i znów nadmiar odciskam w wydzielona warstwę chusteczki. Jak jestem tyle co " na mieście " lub jak jest pochmurny dzień to nie aplikuję ponownie , tyle co rano i u mnie to się sprawdza
samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 20:48   #4341
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
Ja mając podobne obawy jak Ty, że puder niepotrzebnie obciąży , a bibułki matujące zetrą filtr , stosuję taką metodę , że na oczyszczoną buzię bardzo chojnie i obficie nakładam filtr i odczekuje godzinę , po godzinie to co się nie wchłoneło odciskam lekko w chusteczkę -biorę chusteczkę i dzielę na warstwy , przeważnie chusteczki są trójwarstwowe więc z jednej chusteczki mam trzy delikatne jak mgiełka "płachty" , jedną taką płachtę przykładam delikatnie najpierw np. do brody i lekko dociskam , NIE TRĘ !, ta widoczna lepkość momentalnie wnika, a skóra jest matowa.

Po kilku godzinach znów zaczyna sie świecić , ale to już jest raczej taki zdrowy glow , a nie lepki błysk.

Jestem pewna że filtr się w ten sposób nie ściera , bo robię tak już od kilku lat i żadne przebarwienia mi nie powychodziły ( a również stosuję kwasy na noc ), nigdy tez nie miałam zaczerwienionej skóry na skutek niekontrolowanego opalenia się .

Oczywiście jak jestem w warunkach intensywnego nasłonecznienia to filtr w ciągu dnia aplikuję ponownie , odczekuję godzinę i znów nadmiar odciskam w wydzielona warstwę chusteczki. Jak jestem tyle co " na mieście " lub jak jest pochmurny dzień to nie aplikuję ponownie , tyle co rano i u mnie to się sprawdza
Rany i kto ma na to czas? żeby przez godzinę czekać na wchłonięcie filtra?? Albo na ponowną aplikację? No nie wiem, ale ja, kobieta pracująca nie mogę sobie na to pozwolić.

A jak jestem w domu to daję skórze odpocząć, więc jej nie smaruje niczym, a tym bardziej filtrem !
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 22:11   #4342
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
Ja mając podobne obawy jak Ty, że puder niepotrzebnie obciąży , a bibułki matujące zetrą filtr , stosuję taką metodę , że na oczyszczoną buzię bardzo chojnie i obficie nakładam filtr i odczekuje godzinę , po godzinie to co się nie wchłoneło odciskam lekko w chusteczkę -biorę chusteczkę i dzielę na warstwy , przeważnie chusteczki są trójwarstwowe więc z jednej chusteczki mam trzy delikatne jak mgiełka "płachty" , jedną taką płachtę przykładam delikatnie najpierw np. do brody i lekko dociskam , NIE TRĘ !, ta widoczna lepkość momentalnie wnika, a skóra jest matowa.

Po kilku godzinach znów zaczyna sie świecić , ale to już jest raczej taki zdrowy glow , a nie lepki błysk.

Jestem pewna że filtr się w ten sposób nie ściera , bo robię tak już od kilku lat i żadne przebarwienia mi nie powychodziły ( a również stosuję kwasy na noc ), nigdy tez nie miałam zaczerwienionej skóry na skutek niekontrolowanego opalenia się .

Oczywiście jak jestem w warunkach intensywnego nasłonecznienia to filtr w ciągu dnia aplikuję ponownie , odczekuję godzinę i znów nadmiar odciskam w wydzielona warstwę chusteczki. Jak jestem tyle co " na mieście " lub jak jest pochmurny dzień to nie aplikuję ponownie , tyle co rano i u mnie to się sprawdza


1)a co robisz - jeśli można spytać - przez te godziny, kiedy odczekujesz aż się wchłonie?
2) nakładanie za dużo, żeby potem odsączyć chusteczką to chyba marnotrastwo kosmetyku
3) akurat przebarwienia to mogą wyleźć dopiero po latach

Nie dajmy się zwariować.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 22:38   #4343
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość

1)a co robisz - jeśli można spytać - przez te godziny, kiedy odczekujesz aż się wchłonie?
2) nakładanie za dużo, żeby potem odsączyć chusteczką to chyba marnotrastwo kosmetyku
3) akurat przebarwienia to mogą wyleźć dopiero po latach
Bożesz ! , no przecież, że nie stoję przed lustrem i nie czekam aż się wchłonie!!!!!!!!!!!!!!! , rano pierwsze co robię to myję buzię i nakładam filtr , potem jak się wchłania to w tym czasie prawie jem śniadanie i zbieram się do pracy , wstaję i tak o 6.00 więc czas do 7.00 szybko mi mija.

A filtra nie nakładam za dużo tylko tyle ile trzeba , żeby ochrona była prawidłowa , co nie znaczy ze nie mogę go lekko odcisnąć żeby nie świecić się jak psu ........

I darujcie sobie te ironiczne wpisy.
samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 23:35   #4344
Magnoliah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
A ja już sama nie wiem. Soraya szybko mi się wchłania, ładnie pachnie, nie bieli, ale mam przesuszoną skórę od kiedy ja używam;/ i się zastanawiam czy to przez ten filtr czy przez skrobię (bo w sumie zaczęłam też stosować w tym samym czasie).
mi chyba też przesuszyła się cera po sorayi.. ale razem z nią zaczęłam używać żelu baikadent, może to jego sprawka? spróbuję jutro bez niego. oprócz tego używam serum z vit C i E, bardzo rozpromieniło mi cerę
Magnoliah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 07:29   #4345
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez masaki Pokaż wiadomość
Neitka, możesz napisać dokładniejszą nazwę tego filtru?

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

Prosze o szybkie polecenie filtru dla cery tradzikowej, chcialabym skorzystać z promocji w superpharmie do dziś
No i nie napisałam, bo wróciłam z pracy bardzo późno. Filtr jest w tubce, ma 50 ml, dół tubki jest pomarańczowy, na górnej połowie jest jakiś wesoły kwiatek z oczkami i uśmiechem i napis głosi, że jest to krem ochronny przeciwsłoneczny dla dzieci wodoodporny 50+ (mam cerę trądzikową i jak najbardziej polecam go po wczorajszym dniu). I jeszcze do cery trądzikowej polecam jeszcze filtr polleny, ten --> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...na.html&next=1 , tylko 50+. Dla mnie był genialny - poza tym, że nie nawilża w ogóle, ale ja to zauważyłam i lekko odczułam po ponad pół roku stosowania. Ale teraz mojej skórze coś odbiło i kompletnie przestał się wchłaniać. Ale polecam spróbować. Koszt to coś koło 25 zł.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 15:30   #4346
aaabbbcccdddeeefffggg
Raczkowanie
 
Avatar aaabbbcccdddeeefffggg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 73
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Bardzo Was proszę o pomoc. Poszukuję dobrego kremu z możliwie najwyższym fotostabilnym filtrem- najlepiej w małej pojemności, żeby można go było nosić zawsze przy sobie- może np. w formie sztyftu.
Mój tata ma na czubku głowy brzydkiego pieprzyka a dodatkowo coraz bardziej przerzedzają mu się tam włosy i chcę go zmusić do zabezpieczania tego w jakiś sposób...
Przejrzałam już kilka wątków i KWC- znalazłam coś takiego z ziaji
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...na.html&next=1
nie wiem czy jest to skuteczne (Wy się znacie dobrze na składach) i przede wszystkim dostępne w drogeriach.
Jeżeli takie pytanie już padło, to bardzo przepraszam, ale żeby przejrzeć wszystkie wątki na temat filtrów tydzień by mi chyba nie wystarczył ...
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
aaabbbcccdddeeefffggg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 17:54   #4347
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez masaki Pokaż wiadomość
Neitka
[/COLOR]Prosze o szybkie polecenie filtru dla cery tradzikowej, chcialabym skorzystać z promocji w superpharmie do dziś
Ja kupiłam w Superpharmie ten http://https://wizaz.pl/kosmetyki/pr...50.html&next=1

Kosztował 37 zł. Różni się bardzo od dotychczas przeze mnie używanych. Przede wszystkim jest mniej tłusty, mniej się lepi, bieli tylko trochę. Jak na razie tylko raz go użylam więc nie wiem jak się będzie sprawował przy dłuższym stosowanu. Ale pierwsza próba wypadła pomyślnie.


Przed zakupem pomyślałam, że to moja ostatnia próba. Nie mam zamiaru wyrzucac kasy w błoto i jak ten się nie sprawdzi to żegnam sie z filtrowaniem. Naprawdę to nic miłego w takie upały miec na twarzy tłustą świńską maskę. Pielęgnujemy twarz po to, żeby wyglądać lepiej, więc skoro filtr powoduje, że wyglądamy nieestetycznie to po co się z nim męczyć? Po to żeby samej podziwiać się przed lustrem , oczywiście po zmyciu filtra? Bo przecież ludzie na codzień widza nas pod tłustą maską. Sorry za OT. Rozeźliłam się na filtry po kilku nieudanych zakupach. To nie żel czy szampon, który od biedy można użyc. filtr jak nie podpasuje to ląduje w koszu :-(
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 19:09   #4348
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Ja kupiłam w Superpharmie ten http://https://wizaz.pl/kosmetyki/pr...50.html&next=1

Kosztował 37 zł. Różni się bardzo od dotychczas przeze mnie używanych. Przede wszystkim jest mniej tłusty, mniej się lepi, bieli tylko trochę. Jak na razie tylko raz go użylam więc nie wiem jak się będzie sprawował przy dłuższym stosowanu. Ale pierwsza próba wypadła pomyślnie.


Przed zakupem pomyślałam, że to moja ostatnia próba. Nie mam zamiaru wyrzucac kasy w błoto i jak ten się nie sprawdzi to żegnam sie z filtrowaniem. Naprawdę to nic miłego w takie upały miec na twarzy tłustą świńską maskę. Pielęgnujemy twarz po to, żeby wyglądać lepiej, więc skoro filtr powoduje, że wyglądamy nieestetycznie to po co się z nim męczyć? Po to żeby samej podziwiać się przed lustrem , oczywiście po zmyciu filtra? Bo przecież ludzie na codzień widza nas pod tłustą maską. Sorry za OT. Rozeźliłam się na filtry po kilku nieudanych zakupach. To nie żel czy szampon, który od biedy można użyc. filtr jak nie podpasuje to ląduje w koszu :-(

współczuję takich doznań. Mi na szczęście filtry dość dobrze się wchłaniają, a zaskrobowanie najczęściej wystarczy, więc się nie świecę zbytnio.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 19:41   #4349
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Czy uzywala ktoras z was juz tego cuda? Szukam jakiejs sensownej opinii. Wszedzie jest wychwalany jaki jest wygodny, niewidoczny, bla bla bla, ale nikt nie pisze czy zaobserwowal ze faktycznie chroni przed opalaniem.
Mam zamiar uzywac go zamias pudru wykanczajacego. I wtedy problen z reaplikacja odpada, bo zawsze mozna go reaplikowac bez klopotu.
http://www.debenhams.com/webapp/wcs/...mb=Home~Beauty
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 06:27   #4350
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

zrozpaczonej efektami stosowania filtrow moge podpowiedzuec zeby jeszcze sprobowala Biuodermy ultra fluid max. Ale raczej tej kolorowej. Jasny jest wlasciwie niewidoczny a filtr o odcieniu ciemnym nie jest strasznie ciemny i ma ladny kolor. Wyglada na twarzy calkiem przyzwoicie. Sprawdzil mi sie tez dosc dobrze nawilzajacy filtr z Vichy. Wszystkie o faktorze +50.
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:09.