Regresja karmiczna, deja vu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-21, 21:57   #1
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074

Regresja karmiczna, deja vu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)


Cześć

Chwilkę temu oglądałam serial, w którym bohater miał problemy psychiczne ponieważ wskutek traumatycznych przeżyć - a ściślej mówiąc wypadku powrócił do wspomnień z poprzedniego wcielenia. Zdiagnozowana została tak zwana regresja karmiczna.

W dużym skrócie można to przedstawić w następujący sposób: skoro w dawnym życiu napadła Cię sfora psów i pogryzła - to w obecnym boisz się psów - taki banalny przykład.

Zaintrygowało mnie to więc postanowiłam poczytać w necie na ten temat znalazłam kilka stron na łamach, których były zamieszczone informacje tego typu:

"Regresja reinkarnacyjna polega na mentalnym cofaniu się do poprzednich wcieleń, aby
odnaleźć pierwotne przyczyny karmiczne obecnego stanu. Można również zbadać zapomniane dzieciństwo, życie płodowe i narodziny w obecnym życiu, jeśli ktoś ma taką potrzebę... itd."

Jestem ciekawa czy doświadczyłyście kiedyś podobnego odczucia i czy wierzycie, że jest to możliwe aby człowiek mógł mieć tak odległe wspomnienia?


Na marginesie dodam, że moje najodleglejsze wspomnienie - kiedy miałam 4 lata i jechałam do szpitala z Tatą odebrać Mamę, która urodziła mojego młodszego brata.

Chyba każdy miał kiedyś wrażenie, że już coś widział, robił i tak dalej - tak zwane de javu - ale czy można łączyć te dwie rzeczy?

I co sądzicie o teorii kolejnych wcieleń? Kto wie może kiedyś byłam Kleopatrą albo egipską niewolnicą

Mnie to zaciekawiło i stąd pomysł na ten wątek. Zapraszam do dyskusji

Edytowane przez indja2
Czas edycji: 2011-07-21 o 21:58
indja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 22:50   #2
Seline16
Wtajemniczenie
 
Avatar Seline16
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 637
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Ja mam tak bardzo często. Niekiedy jak coś się zdarzy, coś powiem lub zrobię to mam wrażenie, że to już kiedyś miało miejsce lub to widziałam.Kiedy ś czytałam, że można się poddać jakiejś hipnozie czy coś takiego i zobaczyć swoje poprzednie "ja". Jednak osobiście bałabym się poddać czemuś takiemu, dobrze mi jest w takim wcieleniu Też chętnie poznam opinie innych, ale wydaje mi się, że kiedyś był już taki wątek
__________________
"Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny."
Ernest Hemingway


Okaż serce i pomóż -->klik--> http://www.karmimypsiaki.pl/


Seline16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 22:55   #3
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Cytat:
Napisane przez Seline16 Pokaż wiadomość
Ja mam tak bardzo często. Niekiedy jak coś się zdarzy, coś powiem lub zrobię to mam wrażenie, że to już kiedyś miało miejsce lub to widziałam.Kiedy ś czytałam, że można się poddać jakiejś hipnozie czy coś takiego i zobaczyć swoje poprzednie "ja". Jednak osobiście bałabym się poddać czemuś takiemu, dobrze mi jest w takim wcieleniu Też chętnie poznam opinie innych, ale wydaje mi się, że kiedyś był już taki wątek
Heh pewnie wszystko już kiedyś było tak ap ropo wątków

Też bym się bała takiego gmerania we wspomnieniach. Chociaż przeszukując net - znalazłam kilku tzw. specjalistów w tej dziedzinie, którzy pisali o hipnozie i tym podobnych technikach - chyba mam dość sceptyczne podejście

szkiełko i oko

A takie najodleglejsze wspomnienie ? ile miałaś lat?

Edytowane przez indja2
Czas edycji: 2011-07-21 o 22:57
indja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 22:56   #4
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Uwielbiam regresję hipnotyczną i czytanie o różnych wcieleniach.
Chętnie poddałabym się kiedyś takiej hipnozie, choć wolałabym sama wprowadzic sie w trans - szczere mówiąc boję się trochę, że nie zdołam się wybudzić

I tak, był już taki wątek - a przynajmniej bardzo podobny:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=524330
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 22:58   #5
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Cytat:
Napisane przez Yenes Pokaż wiadomość
Uwielbiam regresję hipnotyczną i czytanie o różnych wcieleniach.
Chętnie poddałabym się kiedyś takiej hipnozie, choć wolałabym sama wprowadzic sie w trans - szczere mówiąc boję się trochę, że nie zdołam się wybudzić

I tak, był już taki wątek - a przynajmniej bardzo podobny:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=524330
Samemu można się wprowadzić w taki stan?
ciekawe nawet nie wiedziałam - no właśnie a jak się człowiek nie wybudzi to co wówczas ?
indja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 23:03   #6
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Szczerze mówiąc nie wiem i dlatego wolę nie próbować
Natomiast rzeczywiście istnieją różne sposoby wprowadzenia się samemu w trans, choć trzeba zdaje się umieć najpierw się zrelaksować i poćwiczyć medytację, żeby osiągnąc taki stan.
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 23:10   #7
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Cytat:
Napisane przez Yenes Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie wiem i dlatego wolę nie próbować
Natomiast rzeczywiście istnieją różne sposoby wprowadzenia się samemu w trans, choć trzeba zdaje się umieć najpierw się zrelaksować i poćwiczyć medytację, żeby osiągnąc taki stan.
Jak to człowiek się każdego dnia czegoś uczy faktycznie lepiej nie próbować - chociaż pewnie są i tacy, którzy próbują i będą próbować
indja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 23:13   #8
Seline16
Wtajemniczenie
 
Avatar Seline16
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 637
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Też bym się bała takiego gmerania we wspomnieniach. Chociaż przeszukując net - znalazłam kilku tzw. specjalistów w tej dziedzinie, którzy pisali o hipnozie i tym podobnych technikach - chyba mam dość sceptyczne podejście

A takie najodleglejsze wspomnienie ? ile miałaś lat?
Ja właśnie nie mam zaufania do takich specjalistów.. Bałabym się, że ewentualne "wspomnienia" pomieszają się z moimi prawdziwymi. Nie mamy także nigdy pewności, czy informacje nam przekazane przez hipnotyzera są prawdziwe, czy też mamy do czynienia z autosugestią.
A co do wieku- trudno mi powiedzieć ile miałam lat, ale myślę coś w granicach 3-6 Interesuje się tym tematem, ale jakoś nigdy nie mogłam się zmusić do poczytania książek z nim związanych Jak znasz jakieś ciekawe pozycje, to zapodaj
__________________
"Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny."
Ernest Hemingway


Okaż serce i pomóż -->klik--> http://www.karmimypsiaki.pl/


Seline16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 08:06   #9
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Cześć

Chwilkę temu oglądałam serial, w którym bohater miał problemy psychiczne ponieważ wskutek traumatycznych przeżyć - a ściślej mówiąc wypadku powrócił do wspomnień z poprzedniego wcielenia. Zdiagnozowana została tak zwana regresja karmiczna.

W dużym skrócie można to przedstawić w następujący sposób: skoro w dawnym życiu napadła Cię sfora psów i pogryzła - to w obecnym boisz się psów - taki banalny przykład.

Zaintrygowało mnie to więc postanowiłam poczytać w necie na ten temat znalazłam kilka stron na łamach, których były zamieszczone informacje tego typu:

"Regresja reinkarnacyjna polega na mentalnym cofaniu się do poprzednich wcieleń, aby
odnaleźć pierwotne przyczyny karmiczne obecnego stanu. Można również zbadać zapomniane dzieciństwo, życie płodowe i narodziny w obecnym życiu, jeśli ktoś ma taką potrzebę... itd."

Jestem ciekawa czy doświadczyłyście kiedyś podobnego odczucia i czy wierzycie, że jest to możliwe aby człowiek mógł mieć tak odległe wspomnienia?


Na marginesie dodam, że moje najodleglejsze wspomnienie - kiedy miałam 4 lata i jechałam do szpitala z Tatą odebrać Mamę, która urodziła mojego młodszego brata.

Chyba każdy miał kiedyś wrażenie, że już coś widział, robił i tak dalej - tak zwane de javu - ale czy można łączyć te dwie rzeczy?

I co sądzicie o teorii kolejnych wcieleń? Kto wie może kiedyś byłam Kleopatrą albo egipską niewolnicą

Mnie to zaciekawiło i stąd pomysł na ten wątek. Zapraszam do dyskusji
Też wczoraj oglądałam ten serial. Co do regresji, nie ma potwierdzonych badań na to, że to coś daje. Osobiście uważam, że najdalej można się cofnąć do życia plodowego, do momentu w którym powstała nasza świadomość. Jeżeli chodzi o poprzednie wcielenia, to jest dość niepewna rzecz, i w ogromnej większości przypadków można podważyć dane fakty. Człowiek przyswaja wszystko, to się mieści gdzieś w podświadomości, wystarczy to tylko "wyciągnąć". Możemy twierdzić, że nie znamy jakiegoś języka, jednak mówimy nim podczas regresji, po czym okazuje się że kiedyś mignęła nam etykieta produktu w tym języku, lub coś podobnego...

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Samemu można się wprowadzić w taki stan?
ciekawe nawet nie wiedziałam - no właśnie a jak się człowiek nie wybudzi to co wówczas ?
Można się samemu wprowadzić w taki stan, jednak trzeba to robić umiejętnie, trzeba mieć wiedzę na ten temat. W stan hipnotyczny można się wprowadzić samemu, ale co do regresji do "poprzednich wcieleń"... To nie wiem, jak jest ze skutecznością.

Nie ma opcji "nie wybudzenia się"...
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 08:18   #10
kocim
Rozeznanie
 
Avatar kocim
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 778
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

To ja chyba nie miałam poprzedniego wcielenia bo jeżeli mam wrażenie, że coś robiłam albo gdzieś byłam, to wiem, że to robiłam i tam byłam, ale w swoim życiu
Ciekawa sprawa, ale nie miałabym powodów, żeby w to wierzyć
Ale poczytam
kocim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 09:39   #11
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość

I co sądzicie o teorii kolejnych wcieleń? Kto wie może kiedyś byłam Kleopatrą albo egipską niewolnicą
Czemu akurat te rejony? Boisz się skarabeuszy?

Ja mam bardzo często uczucie deja vu. Ale bardziej skłaniam się do teorii, że to jakieś zakłócenia w mózgu, które powodują, że nowa sytuacja zdaje się być już przeżytą.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 12:18   #12
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo często uczucie deja vu. Ale bardziej skłaniam się do teorii, że to jakieś zakłócenia w mózgu, które powodują, że nowa sytuacja zdaje się być już przeżytą.
Ja ostatnio również często miewam deja vu, ale w chwili obecnej jestem w 100% pewna, że to mi się śniło. Upewniłam się dlatego, że jakiś czas temu będąc bezrobotną miałam sny o pracy w biurze. Rano opowiadałam o nich swojemu TŻ. Dokładnie pamiętam sytuacje jak mu to opowiadałam i on również je pamięta. Teraz pracuję w biurze i często widzę dokładnie to, co mi się śniło, a co po przebudzeniu opowiadałam TŻ
Nie wiem tylko jakim cudem mi się to śniło i skąd mój mózg wiedział, że to się wydarzy, ale przynajmniej mam pewność, że to sny
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki
Li O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 12:27   #13
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Czemu akurat te rejony? Boisz się skarabeuszy?

Ja mam bardzo często uczucie deja vu. Ale bardziej skłaniam się do teorii, że to jakieś zakłócenia w mózgu, które powodują, że nowa sytuacja zdaje się być już przeżytą.
Hehe bo mam fryzurę jak Kleopatra a skarabeuszy no raczej się boje - może nie boje ale czuje wstręt

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Też wczoraj oglądałam ten serial. Co do regresji, nie ma potwierdzonych badań na to, że to coś daje. Osobiście uważam, że najdalej można się cofnąć do życia plodowego, do momentu w którym powstała nasza świadomość. Jeżeli chodzi o poprzednie wcielenia, to jest dość niepewna rzecz, i w ogromnej większości przypadków można podważyć dane fakty. Człowiek przyswaja wszystko, to się mieści gdzieś w podświadomości, wystarczy to tylko "wyciągnąć". Możemy twierdzić, że nie znamy jakiegoś języka, jednak mówimy nim podczas regresji, po czym okazuje się że kiedyś mignęła nam etykieta produktu w tym języku, lub coś podobnego...



Można się samemu wprowadzić w taki stan, jednak trzeba to robić umiejętnie, trzeba mieć wiedzę na ten temat. W stan hipnotyczny można się wprowadzić samemu, ale co do regresji do "poprzednich wcieleń"... To nie wiem, jak jest ze skutecznością.

Nie ma opcji "nie wybudzenia się"...
Mimo wszystko wydaje mi się to ryzykowne - bo jeśli zakładając, że uwierzymy w poprzednie wcielenie i okaże się być dominującym po przeprowadzeniu takiej regresji - to może nam dotychczasowe życie zaburzyć - przynamniej tak mi się wydaje np. ktoś był Kuba Rozpruwaczem i sobie przypomni i będzie problem

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Seline16 Pokaż wiadomość
Ja właśnie nie mam zaufania do takich specjalistów.. Bałabym się, że ewentualne "wspomnienia" pomieszają się z moimi prawdziwymi. Nie mamy także nigdy pewności, czy informacje nam przekazane przez hipnotyzera są prawdziwe, czy też mamy do czynienia z autosugestią.
A co do wieku- trudno mi powiedzieć ile miałam lat, ale myślę coś w granicach 3-6 Interesuje się tym tematem, ale jakoś nigdy nie mogłam się zmusić do poczytania książek z nim związanych Jak znasz jakieś ciekawe pozycje, to zapodaj
Książki niestety nie znam ale jak coś ciekawego znajdę dam znać
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 12:27   #14
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

myślę że deja vu to tylko błąd mózgu i nie kryje się za tym wielka tajemnica życia
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 12:37   #15
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Cytat:
Napisane przez Li O Pokaż wiadomość
Ja ostatnio również często miewam deja vu, ale w chwili obecnej jestem w 100% pewna, że to mi się śniło. Upewniłam się dlatego, że jakiś czas temu będąc bezrobotną miałam sny o pracy w biurze. Rano opowiadałam o nich swojemu TŻ. Dokładnie pamiętam sytuacje jak mu to opowiadałam i on również je pamięta. Teraz pracuję w biurze i często widzę dokładnie to, co mi się śniło, a co po przebudzeniu opowiadałam TŻ
Nie wiem tylko jakim cudem mi się to śniło i skąd mój mózg wiedział, że to się wydarzy, ale przynajmniej mam pewność, że to sny
Ciekawe nawet bardzo może jak naukowcom uda się bardziej zbadać właściwości naszych umysłów wtedy czegoś więcej uda się dowiedzieć i zglębić wszelkie nieodgadnione dotychczas tajemnice

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
myślę że deja vu to tylko błąd mózgu i nie kryje się za tym wielka tajemnica życia
Licho wie ale poszukam w necie na ten tema informacji
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 12:37   #16
Baby Jane
Raczkowanie
 
Avatar Baby Jane
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 447
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Pamiętam że istniała kiedyś (nie wiem czy dalej jest) strona internetowa gdzie rozwiązywało się test i na koniec rozwiązanie mówiło o tym kim się było w poprzednim wcieleniu. Mi wyszła zakonnica

Moje najodleglejsze wspomnienie - miałam może rok albo półtora, mama wzięła mnie na ręce i zaniosła do pokoju pełnego gości i członków rodziny żeby zobaczyć do kogo sama wyciągnę ręce. Do pewnego czasu myślałam że kiedyś mi się to przyśniło, dopiero mama uświadomiła mnie kilka lat temu że sama pamięta to zdarzenie. Pamiętam jeszcze kolor i wzór swojego wózka i brawurowy upadek z łóżeczka.
Baby Jane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 12:40   #17
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

No, też mam kilka bardzo bardzo odległych wspomnień z dzieciństwa. I teraz po czasie nie wiem czy mi się coś śniło, czy to dziecięca fantazja, czy to prawda była... Co do jednego zdarzenia jestem przekonana, siedziałam z mamą na kanapie i tata puścił dużo dużo baniek mydlanych a potem zrobił nam zdjęcie - owego zdjęcia nigdy nie znalazłam, a jestem na 1000% przekonana że to się wydarzyło nie wiem ile miałam lat, bardzo mała byłam. Mózg płata różne figle
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 12:45   #18
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Cytat:
Napisane przez Baby Jane Pokaż wiadomość
Pamiętam że istniała kiedyś (nie wiem czy dalej jest) strona internetowa gdzie rozwiązywało się test i na koniec rozwiązanie mówiło o tym kim się było w poprzednim wcieleniu. Mi wyszła zakonnica

Moje najodleglejsze wspomnienie - miałam może rok albo półtora, mama wzięła mnie na ręce i zaniosła do pokoju pełnego gości i członków rodziny żeby zobaczyć do kogo sama wyciągnę ręce. Do pewnego czasu myślałam że kiedyś mi się to przyśniło, dopiero mama uświadomiła mnie kilka lat temu że sama pamięta to zdarzenie. Pamiętam jeszcze kolor i wzór swojego wózka i brawurowy upadek z łóżeczka.
Pamiętam taką stronę mi wyszlo, ze byłam szamanką uzdrowicielką hehe przypomniałaś mi o tym teście, bo zapomniałam

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
No, też mam kilka bardzo bardzo odległych wspomnień z dzieciństwa. I teraz po czasie nie wiem czy mi się coś śniło, czy to dziecięca fantazja, czy to prawda była... Co do jednego zdarzenia jestem przekonana, siedziałam z mamą na kanapie i tata puścił dużo dużo baniek mydlanych a potem zrobił nam zdjęcie - owego zdjęcia nigdy nie znalazłam, a jestem na 1000% przekonana że to się wydarzyło nie wiem ile miałam lat, bardzo mała byłam. Mózg płata różne figle
Oj tak a takie zdjęcie musiało być fajne lubię zdjęcia z bańkami
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 12:49   #19
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Hehe bo mam fryzurę jak Kleopatra a skarabeuszy no raczej się boje - może nie boje ale czuje wstręt

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------



Mimo wszystko wydaje mi się to ryzykowne - bo jeśli zakładając, że uwierzymy w poprzednie wcielenie i okaże się być dominującym po przeprowadzeniu takiej regresji - to może nam dotychczasowe życie zaburzyć - przynamniej tak mi się wydaje np. ktoś był Kuba Rozpruwaczem i sobie przypomni i będzie problem

Hipnoza jest stanem mózgu, w którym jesteśmy bardzo czuli na sugestię. Jeżeli hipnotyzer na zakończenie seansu powie, że po "wybudzeniu" nie będziesz nic pamiętała, to tak będzie. Jeżeli podczas rozmowy niczego Ci nie zasugeruje, to nie ma możliwości aby hipnotyczne wizje przeszły do świadomości. Nie ma czegoś takiego jak uwierzenie w poprzednie wcielenie, nie ma możliwości aby stało się ono dominującym.

Co do deja vu... Jest to tylko złudzenie naszego umysłu, jak najbardziej logiczne wytłumaczalne, nie żadne wspomnienia z poprzednich wcieleń.

Edytowane przez 201801022117
Czas edycji: 2011-07-22 o 12:53
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 12:50   #20
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Cześć

Chwilkę temu oglądałam serial, w którym bohater miał problemy psychiczne ponieważ wskutek traumatycznych przeżyć - a ściślej mówiąc wypadku powrócił do wspomnień z poprzedniego wcielenia. Zdiagnozowana została tak zwana regresja karmiczna.

W dużym skrócie można to przedstawić w następujący sposób: skoro w dawnym życiu napadła Cię sfora psów i pogryzła - to w obecnym boisz się psów - taki banalny przykład.

Zaintrygowało mnie to więc postanowiłam poczytać w necie na ten temat znalazłam kilka stron na łamach, których były zamieszczone informacje tego typu:

"Regresja reinkarnacyjna polega na mentalnym cofaniu się do poprzednich wcieleń, aby
odnaleźć pierwotne przyczyny karmiczne obecnego stanu. Można również zbadać zapomniane dzieciństwo, życie płodowe i narodziny w obecnym życiu, jeśli ktoś ma taką potrzebę... itd."

Jestem ciekawa czy doświadczyłyście kiedyś podobnego odczucia i czy wierzycie, że jest to możliwe aby człowiek mógł mieć tak odległe wspomnienia?


Na marginesie dodam, że moje najodleglejsze wspomnienie - kiedy miałam 4 lata i jechałam do szpitala z Tatą odebrać Mamę, która urodziła mojego młodszego brata.

Chyba każdy miał kiedyś wrażenie, że już coś widział, robił i tak dalej - tak zwane de javu - ale czy można łączyć te dwie rzeczy?

I co sądzicie o teorii kolejnych wcieleń? Kto wie może kiedyś byłam Kleopatrą albo egipską niewolnicą

Mnie to zaciekawiło i stąd pomysł na ten wątek. Zapraszam do dyskusji
Deja vu ma 100% naukowo potwierdzone wytłumaczenie. Mózg to niebywale szybka maszyna- czasami po prostu coś zasuwa po łączach odrobinkę wolniej niż powinno i mamy deja-vu

Co do lękó- boję się wody. Ale problemu szukam raczej w fakcie że jako dziecko nieźle się przytopiłam (nie pamiętam tego- wiem od rodziców) niż w tym ze jako Kleopatra (bo przecież wszycy w poprzednim zyciu byli Kleopatrą lub napoleonem- ciekawe kto był pańszczyźnianym chłopem) sie poślizgłąm na przegu alabastrowego basenu i do niego wpadłam głową w dół. A żmij tez się boję- jak nic Kleopatrą byłam
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 12:54   #21
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Cytat:
Oj tak a takie zdjęcie musiało być fajne lubię zdjęcia z bańkami
No właśnie ^^ i nie wiem na ile to moja dziecięca fantazja sobie ubzdurała a na ile to prawda. Zdjęcia nie ma, a ja jestem święcie przekonana że sytuacja miała miejsce.

co do lęków to boję się wypadków samochodowych i katastrof lotniczych ale to całkiem hmm... ee... logicznie wytłumaczalne lęki ^^
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 13:26   #22
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Znam ludzi, ktorzy pod hipnoza ogladali poprzednie wcielenia i wnioski z rozmow z nimi sa nastepujace:
- nie wiadomo do konca czy to na pewno ich wspomnienia
- poprzednie stulecia nie byly zbyt ciekawe, ogladali swoja smierc glodowa, smierc na wojnie
- a niektorzy byli tez nie po tej stronie wojny co by chcieli w tym wcieleniu
- teraz musza zyc ze swiadomocia tego co zrobili, co im sie stalo, nikt nie byl bialy jak kartka
- niektorym moze sie pomieszac rzeczywistosc, kim sa teraz, w jakim swiecie zyja teraz, wydaje im sie ze sa nadal w tamtym zyciu

Ogolnie ciekawosc zaspokojona ale czy to jest tego warte? Jak ktos chce to jego sprawa, ale ja osobiscie nie mam na to ochoty. Jeszcze sie okaze ze bylam jakims zwyrodnialcem xD
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 13:29   #23
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Ta, jeszcze się okaże że byłam Moskiewską prostytutką która padła na syfilis i osierociła ósemkę dzieci każdy z innego ojca...
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 13:41   #24
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Ta, jeszcze się okaże że byłam Moskiewską prostytutką która padła na syfilis i osierociła ósemkę dzieci każdy z innego ojca...
Hehehe a może Rasputinem ?

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Znam ludzi, ktorzy pod hipnoza ogladali poprzednie wcielenia i wnioski z rozmow z nimi sa nastepujace:
- nie wiadomo do konca czy to na pewno ich wspomnienia
- poprzednie stulecia nie byly zbyt ciekawe, ogladali swoja smierc glodowa, smierc na wojnie
- a niektorzy byli tez nie po tej stronie wojny co by chcieli w tym wcieleniu
- teraz musza zyc ze swiadomocia tego co zrobili, co im sie stalo, nikt nie byl bialy jak kartka
- niektorym moze sie pomieszac rzeczywistosc, kim sa teraz, w jakim swiecie zyja teraz, wydaje im sie ze sa nadal w tamtym zyciu

Ogolnie ciekawosc zaspokojona ale czy to jest tego warte? Jak ktos chce to jego sprawa, ale ja osobiscie nie mam na to ochoty. Jeszcze sie okaze ze bylam jakims zwyrodnialcem xD
No właśnie czasem lepiej nie wiedzieć

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Deja vu ma 100% naukowo potwierdzone wytłumaczenie. Mózg to niebywale szybka maszyna- czasami po prostu coś zasuwa po łączach odrobinkę wolniej niż powinno i mamy deja-vu

Co do lękó- boję się wody. Ale problemu szukam raczej w fakcie że jako dziecko nieźle się przytopiłam (nie pamiętam tego- wiem od rodziców) niż w tym ze jako Kleopatra (bo przecież wszycy w poprzednim zyciu byli Kleopatrą lub napoleonem- ciekawe kto był pańszczyźnianym chłopem) sie poślizgłąm na przegu alabastrowego basenu i do niego wpadłam głową w dół. A żmij tez się boję- jak nic Kleopatrą byłam
Ave Kleopatra
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 13:45   #25
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Znam ludzi, ktorzy pod hipnoza ogladali poprzednie wcielenia i wnioski z rozmow z nimi sa nastepujace:
- nie wiadomo do konca czy to na pewno ich wspomnienia
- poprzednie stulecia nie byly zbyt ciekawe, ogladali swoja smierc glodowa, smierc na wojnie
- a niektorzy byli tez nie po tej stronie wojny co by chcieli w tym wcieleniu
- teraz musza zyc ze swiadomocia tego co zrobili, co im sie stalo, nikt nie byl bialy jak kartka
- niektorym moze sie pomieszac rzeczywistosc, kim sa teraz, w jakim swiecie zyja teraz, wydaje im sie ze sa nadal w tamtym zyciu

Ogolnie ciekawosc zaspokojona ale czy to jest tego warte? Jak ktos chce to jego sprawa, ale ja osobiscie nie mam na to ochoty. Jeszcze sie okaze ze bylam jakims zwyrodnialcem xD
Domyślam się, że hipnoza była przeprowadzona nieumiejętnie... Kto ją przeprowadzał?
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 13:54   #26
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Znajomy byl Niemcem, ktory strzelal do Polakow na wojnie, potem oni zastrzelili jego. I co ma sie cieszyc ze go zastrzelili, bo tak mu patriotyzm w tym wcieleniu podpowiada? xD Czy smucic ze tak zginal?

Po co taki bagaz, jakby malo go bylo z tego zycia, zapominanie wszystkiego po narodzinach to jednak jeden z lepszych wynalazkow

Freak- rozni ludzie, nie byli wszyscy od jednego hipnotyzera. Spotkalam ich w szkole jogi jednej, wiara w poprzednie wcielenia jest akurat typowa dla takich ludzi, joga medytacja itd, padl temat i sie okazalo ze sporo osob tego probowalo.
I wspominali tez sie nie wszyscy robili hipnoze tylko tez atralne cos XD nie pamietam co, ale pozwalalo zobaczyc poprzednie zycia.

Edytowane przez 201604250941
Czas edycji: 2011-07-22 o 13:57
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 14:13   #27
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Znajomy byl Niemcem, ktory strzelal do Polakow na wojnie, potem oni zastrzelili jego. I co ma sie cieszyc ze go zastrzelili, bo tak mu patriotyzm w tym wcieleniu podpowiada? xD Czy smucic ze tak zginal?

Po co taki bagaz, jakby malo go bylo z tego zycia, zapominanie wszystkiego po narodzinach to jednak jeden z lepszych wynalazkow

Freak- rozni ludzie, nie byli wszyscy od jednego hipnotyzera. Spotkalam ich w szkole jogi jednej, wiara w poprzednie wcielenia jest akurat typowa dla takich ludzi, joga medytacja itd, padl temat i sie okazalo ze sporo osob tego probowalo.
I wspominali tez sie nie wszyscy robili hipnoze tylko tez atralne cos XD nie pamietam co, ale pozwalalo zobaczyc poprzednie zycia.
Podejrzewam,że znajomi bylo u jakichś domorosłych hipnotyzerów. Powinni jednak mieć większy dystans do tego, bo to nie jest normalne, tymbardziej, że najprawdopodobniej, to jest nieprawda...
Czyżby wszyscy robili podróże astralne?
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 14:23   #28
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

No wiec wlasnie nie wiadomo czy to co sie widzi to jest prawda czy nie XD ale jak juz ktos wierzy w poprzednie zycia to wierzy zwykle, ze je sie da zobaczyc. Nie da sie chyba powiedziec na 100% czy sie widzialo prawde czy nie.
Niektorzy hipnoze niektorzy ta astralna metoda. Sporo ludzi ogolnie twierdzi, ze widzialo poprzednie zycia i ze np. po raz 5 jest w zwiazku z ta sama osoba. i znaja nazwiska, adresy, fakty z poprzedniego zycia. Wymyslili?
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 15:10   #29
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
No wiec wlasnie nie wiadomo czy to co sie widzi to jest prawda czy nie XD ale jak juz ktos wierzy w poprzednie zycia to wierzy zwykle, ze je sie da zobaczyc. Nie da sie chyba powiedziec na 100% czy sie widzialo prawde czy nie.
Niektorzy hipnoze niektorzy ta astralna metoda. Sporo ludzi ogolnie twierdzi, ze widzialo poprzednie zycia i ze np. po raz 5 jest w zwiazku z ta sama osoba. i znaja nazwiska, adresy, fakty z poprzedniego zycia. Wymyslili?
Raczej to jest efekt ich wyobrazni. Można na 100% powiedzieć, czy to co się widziało to fałsz, jednak to wymaga wiedzy... Ja wierze w poprzednie życia, jednak pochodzę do tego zdroworozsądkowo, i wiem, że to, co widzę podczas hipnozy najprawdopodobniej nie jest prawdą.
Astralna metoda... Jeżeli chodzi o podróże astralne, to osobiście nigdy nie widziałam niczego, co byłoby moim poprzednim życiem, wątpię, żeby i oni widzieli.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 19:52   #30
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Regresja karmiczna, de javu, kolejne wcielenia - prawda czy mit? ;)

Nie wierzę w teorię kolejnych wcieleń, ale mam kilka pytań do osób zaznajomionych z tą teorią.
W którym momencie wciela się taka dusza - jest to chwila narodzin, zapłodnienia czy następuje to w jeszcze innym czasie?
Zakładając, że dusza (wspomnienia, wcielenie, jakkolwiek inaczej to nazwać) wraca na ziemię wraz z nowym ciałem i nigdy nie umiera to oznaczałoby, że jest ich określona liczba. Skoro tak, to prędzej czy później pozna się wszystkie dusze.
Gdzie przebywa owa dusza gdy umrze jedno ciało, a jeszcze nie wcieliła się w nowe? No i gdzie są przechowywane wspomnienia z poprzednich wcieleń? Co ze wspomnieniami w przypadku, gdy ktoś w poprzednim wcieleniu był np. komarem? Czy też kolejne wcielenia muszą być w obrębie jednego gatunku?

Najwcześniejsze wspomnienie mam dokładnie z dnia moich 3 urodzin. Pamiętam, że był tort czekoladowy z żółtymi świeczkami. Nic więcej z tego dnia nie jestem sobie w stanie przypomnieć.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-14 12:20:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:39.