Brytek - czyli brytyjski kot krótkowłosy - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-12, 13:29   #421
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

dziękuję
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 23:24   #422
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
a ja chciałam Wam przedstawić Artura, który zamieszka w naszym domu na początku sierpnia dziś byliśmy go poznać i wpłacić zaliczkę, jest przecudowny

sliczny ... one sa takie rozkoszne jak sa male ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 07:23   #423
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
sliczny ... one sa takie rozkoszne jak sa male ...

to prawda a futerko mają takie jak wata cukrowa, miałam wrażenie, że jak go mocniej pogłaszczę to zostanie mi w rękach jak go będziemy odbierać za 3 tygodnie to już pewnie duży chłopak z niego będzie i w ogóle widzieliśmy jego ojca-ma 1,5roku i waży już 8kg, Pani w hodowli powiedziała, że są duże szanse, że nasz Arczi też dobije do takich rozmiarów
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 08:04   #424
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Desti znasz może jeszcze jakieś inne blogi, których bohaterami są bri pluszaki? bardzo lubię Twój blog ale chętnie też zaglądnęłabym do innych a jak szukam w google to niespecjalnie mi coś znajduje
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 21:57   #425
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość

to prawda a futerko mają takie jak wata cukrowa, miałam wrażenie, że jak go mocniej pogłaszczę to zostanie mi w rękach jak go będziemy odbierać za 3 tygodnie to już pewnie duży chłopak z niego będzie i w ogóle widzieliśmy jego ojca-ma 1,5roku i waży już 8kg, Pani w hodowli powiedziała, że są duże szanse, że nasz Arczi też dobije do takich rozmiarów
calkiem mozliwe, brytki sa takie duze... moje byly z wczesnej kastracji a mimo wszystko Wilbi ma 8 kg a Wikko niecale 7 kg

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
Desti znasz może jeszcze jakieś inne blogi, których bohaterami są bri pluszaki? bardzo lubię Twój blog ale chętnie też zaglądnęłabym do innych a jak szukam w google to niespecjalnie mi coś znajduje
z tego co pamietam w moim blogrollu sa chyba jeszcze dwa blogi z brytkami ale nie jestem pewna czy jeszcze sa aktualne, bo dawno tam nie zagladalam
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 07:11   #426
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
calkiem mozliwe, brytki sa takie duze... moje byly z wczesnej kastracji a mimo wszystko Wilbi ma 8 kg a Wikko niecale 7 kg

z tego co pamietam w moim blogrollu sa chyba jeszcze dwa blogi z brytkami ale nie jestem pewna czy jeszcze sa aktualne, bo dawno tam nie zagladalam

nasz Arczi nie był jeszcze kastrowany, hodowla z której go bierzemy z różnych powodów nie popiera wczesnej kastracji także ten zabieg dopiero przed nami, prawdopodobnie dopiero za kilka m-cy

dzięki, mam Twojego bloga w obserwowanych, to teraz muszę sobie przejrzeć Twoje linki
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 23:12   #427
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Dziewczyny jak trafiły do Was wasze maluchy? Korzystałyście z ofert hodowli, czy w jakiś inny sposób? Sama od dłuższego czasu myślę o brytyjku, póki co wstrzymuję się jeszcze przed jakąś konkretną rezerwacją, bo na razie nie mam do końca takich warunków jakie chciałabym mu dać, ale myślę że to kwestia czasu.

Z góry dzięki za odp
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-19, 06:12   #428
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak trafiły do Was wasze maluchy? Korzystałyście z ofert hodowli, czy w jakiś inny sposób? Sama od dłuższego czasu myślę o brytyjku, póki co wstrzymuję się jeszcze przed jakąś konkretną rezerwacją, bo na razie nie mam do końca takich warunków jakie chciałabym mu dać, ale myślę że to kwestia czasu.

Z góry dzięki za odp

ja szukałam w internecie hodowli z mojego miasta i województwa (choć dopuszczałam też opcję,że jeśli nie znajdę odpowiedniej to będę szukać też w innych województwach), później sprawdzałam jakie mają opinie a następnie oglądałam na ich stronach aktualne i planowane mioty z Tż myśleliśmy o brytku od ponad roku, wiedzieliśmy, że będzie się nazywał Artur. Pewnego dnia trafiłam na stronę hodowli z której mamy naszego kota, zobaczyłam jego zdjęcie i już wiedziałam że to ten zrobiłam zdjęcie komórką z monitora i wysłałam do Tż pisząc, że to może być nasz Artur on też się od razu w nim zakochał napisałam więc do pani z hodowli, umówiłyśmy się na obejrzenie malucha (przy okazji zobaczyłam też resztę kotów i sprawdziłam warunki w jakich żyją) i wpłatę zaliczki 30% a po miesiącu hodowcy przywieźli nam kotka do domu, podpisaliśmy umowę i zapłaciliśmy resztę pieniędzy. Tyle
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 06:23   #429
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak trafiły do Was wasze maluchy? Korzystałyście z ofert hodowli, czy w jakiś inny sposób? Sama od dłuższego czasu myślę o brytyjku, póki co wstrzymuję się jeszcze przed jakąś konkretną rezerwacją, bo na razie nie mam do końca takich warunków jakie chciałabym mu dać, ale myślę że to kwestia czasu.

Z góry dzięki za odp
Najpierw na necie szukałam forum o brytkach (jakieś wyspecjalizowanego, zresztą polecam, nazywa się aisha, powinno wyjść w guglu), tam czytałam o hodowlach i tam zaczęłam pisać. Chciałam konkretnie czarnego brytyjczyka płci męskiej, a ponieważ nie jest to popularny kolor, trochę musiałam poczekać, aż się pojawi, a potem po niego jechać na drugi koniec Polski Takie specjalistyczne forum jest fajne, możesz się zapoznać z hodowcą, porozmawiać itp.
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 08:48   #430
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Drogie dziewczyny! Mam prośbę - od dłuższego czasu szukam kotka brytyjskiego, na forach, w hodowlach, wszędzie... ale zawsze się spóźniam jakbyście wiedziały o dostępnych kotkach do kupienia/oddania to bardzo baaardzo proszę o info
Z góry dziękuję
Zapomniałabym dodać, że wdzięczna byłabym za info o kotkach w rejonie woj. małopolskiego, ew. podkarpackiego
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->

Edytowane przez nati-mo
Czas edycji: 2013-01-31 o 08:50
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 09:56   #431
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez nati-mo Pokaż wiadomość
Drogie dziewczyny! Mam prośbę - od dłuższego czasu szukam kotka brytyjskiego, na forach, w hodowlach, wszędzie... ale zawsze się spóźniam jakbyście wiedziały o dostępnych kotkach do kupienia/oddania to bardzo baaardzo proszę o info
Z góry dziękuję
Zapomniałabym dodać, że wdzięczna byłabym za info o kotkach w rejonie woj. małopolskiego, ew. podkarpackiego
Ja Ci polecam to forum, o którym pisałam wyżej.

Możesz tam założyć wątek, że szukasz takiego i takiego brytka i jak się pojawi jakiś w hodowli, to Ci napiszą
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-31, 10:26   #432
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez nati-mo Pokaż wiadomość
Drogie dziewczyny! Mam prośbę - od dłuższego czasu szukam kotka brytyjskiego, na forach, w hodowlach, wszędzie... ale zawsze się spóźniam jakbyście wiedziały o dostępnych kotkach do kupienia/oddania to bardzo baaardzo proszę o info
Z góry dziękuję
Zapomniałabym dodać, że wdzięczna byłabym za info o kotkach w rejonie woj. małopolskiego, ew. podkarpackiego

zobacz na allegro, tablica.pl itd tam się często hodowle ogłaszają a dwa poszukaj stron hodowli z Twojego województwa i powysyłaj do nich meile, wtedy na pewno się odezwą jak będą spodziewać się miotu jestem zaskoczona tym co piszesz bo hodowli jest naprawdę sporo i co rusz ktoś ma maluchy jeśli nie szukasz jakiegoś wyszukanego koloru itd to kupić kociaka naprawdę nie jest ciężko
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 08:36   #433
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Dziękuję za rady Pogrzebałam, poszukałam, znalazłam, zarezerwowałam, skutkiem czego kocurek Alfredzik zamieszka ze mną na początku maja
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 10:25   #434
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Witajcie! Wspomniany kocurek z postu powyżej jest ze mną już od dłuższego czasu. Nie muszę chyba mówić, że stał się moim oczkiem w głowie i kocham go strrasznie W związku z nim mam pytanie do właścicielek niebieskich brytków. Otóż jakiś czas temu kocisku zmienił się kolor sierści. Pod szyją, jakby na klacie futro z niebieskiego zrobiło się cynamonowe, takie jasno brązowe. Nie wiem czy to jest normalne, pytałam się weta, ale nie umiał powiedziec z czym to może być związane. Więc nie wiem czy w ogóle zmiana koloru jest normalna, czy to może być jakiś objaw chorobowy :/
Dodam, że Alfred ma 7 miesięcy, jest wykastrowany, ładnie rośnie i wydaje się być zdrowy.
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 10:47   #435
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

mój Artur jest płowy ale też miał cynamonową sierść w tym samym miejscu i okazało się, że to przebrawienia od mokrej karmy po prostu dawałam mu puszeczki w mięsnym brązowym sosie a on po zjedzeniu wylizywał sobie klatę i przenosił ten sos na sierść taka sama sytuacja była z łapkami od wewnętrznej strony. Zorientowałam się, że to od tego w momencie gdy zmieniłam mu mokrą karmę na mięsne saszetki w galaretce- futro wróciło do normalnej barwy

poniżej załączam zdjęcie na którym widać te przebarwienia na klatce piersiowej a Ty pochwal sie koniecznie swoim Alfredzikiem!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg artek.jpg (130,7 KB, 58 załadowań)
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 11:21   #436
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Artur Kochany!!

Dzięki myślę, że to może być to. Spróbuję namieszać Alfowi w karmach, może mu to zejdzie. Czuję jednak problemy - kocisko z radością wsuwa przemrożoną wołowinę, saszetkami lekko pogardza, ale z musu zje.

Dołączam zdjęcia Alfredziczka. To pierwsze ma 'nieco' przekłamany kolor, robione było telefonem. Drugie już lepiej oddaje koloryt Freda, jednak ruda plama w rzeczywistości jest mniej intensywna.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mucek 1.jpg (110,8 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mucek 2.jpg (46,7 KB, 42 załadowań)
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 13:03   #437
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Hej Dziewczyny! Mam nadzieję, że pomożecie. Od dwóch miesięcy jestem posiadaczką ślicznej koteczki Milki . Kotek ma 3 miesiące i karmię ją karmą Royal Canin dla kociąt. Chciałabym się zapytać czy jest duża różnica jeśli chodzi o składniki w tej karmie a w karmie Purina One Junior. Czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc?
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 10:04   #438
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny! Mam nadzieję, że pomożecie. Od dwóch miesięcy jestem posiadaczką ślicznej koteczki Milki . Kotek ma 3 miesiące i karmię ją karmą Royal Canin dla kociąt. Chciałabym się zapytać czy jest duża różnica jeśli chodzi o składniki w tej karmie a w karmie Purina One Junior. Czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc?
Nie jestem ekspertem w tym temacie, ale napiszę co mam w zaleceniach żywienia mojego kocurra (które to zalecenia dostałam od właścicielki hodowli). Ogólnie mówiąc, jest niewskazane dawać kotom suche karmy ogólnie dostępne, czyli takie supermarketowe, bo podobno mają mniej składników odżywczych. Nie wiem na ile to jest prawda, szczerze mówiąc jeszcze nie wgłębiłam się w tematykę, bo wykańczam zapas Royala dla kociąt. Ale dziś wybieram się do zwierzosklepu po piłeczki (Alf niszczy swoje atomowym tempie) i obczaję dokładnie o co chodzi z tymi składnikami.
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 12:39   #439
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Odp: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Właśnie też wiem, że whiskasów, kitekatów itp. nie powinno się podawać. Ale zastanawiałam się nad tą puriną, bo widziałam u niej taką dla wysterylizowanego kota i nie wiem sama....

Edytowane przez asiuulkaa
Czas edycji: 2013-09-12 o 13:02
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-12, 19:54   #440
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Odp: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Właśnie też wiem, że whiskasów, kitekatów itp. nie powinno się podawać. Ale zastanawiałam się nad tą puriną, bo widziałam u niej taką dla wysterylizowanego kota i nie wiem sama....
No więc dopytałam się. Purina jest jak najbardziej ok, ale jak chcesz zmienić karmę to musisz zacząć od zmieszania jej z obecną, żeby kocizna szoku nie dostała
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 20:32   #441
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Odp: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Bardzo Ci dziękuję za pomoc

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 11:56   #442
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Witam miłośniczki kotków.
Mamy zamiar w najbliższym czasie zakupić brytyjczyka.
Ale mam pytanie o ich charakter. Wszędzie czytam, że to miłe stworzonka, nadające się do domu z dziećmi. A koleżanka nastraszyła mnie, że ona miała takiego i bardzo agresywny był. Z zaskoczenia rzucał się z pazurami na grzbiet, głowę. Trochę się wystraszyłam, bo takiego terrorysty mieć nie mogę.
Jak z Waszymi kotkami jest?
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 12:13   #443
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

brytyjczyki to bardzo pro ludzka i spokojna rasa, myślę że agresja u w/w kota była wynikiem złego wychowania lub jakichś problemów behawioralnych. Jeśli kotek będzie u Was od małego to jestem przekonana, że da się go wychować na miłe i towarzyskie zwierzątko. Jedyne co zarzuca się brytyjczykom to to, że bywają flegmatyczne i mało aktywne, niektóre osobniki zachowują się podobno jak misie koala- śpią i jedzą na przemian. Mój brytyjczyk jest jednak zaprzeczeniem tego wszystkiego- jest żywy i aktywny, lubi się bawić a jednocześnie ma "nienaganne maniery" nie gryzie nie drapie, rozumie wiele poleceń, przychodzi gdy wołam go po imieniu- zachowuje się czasami jak pies (łącznie z aportowaniem piłeczki ) reasumując myślę, że brytyjczyk o którym napisałaś był agresywny bo ktoś popełnił jakieś błędy wychowawcze a nie dlatego, że akurat ta rasa jest agresywna. Umówmy się koty to nie psy- żadna rasa nie jest agresywna z natury

w załączeniu mój pluszowy półtoraroczniak
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg artur.jpg (105,4 KB, 39 załadowań)
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 12:25   #444
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Śliczny
Dziękuję Ci bardzo
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 12:28   #445
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
brytyjczyki to bardzo pro ludzka i spokojna rasa, myślę że agresja u w/w kota była wynikiem złego wychowania lub jakichś problemów behawioralnych. Jeśli kotek będzie u Was od małego to jestem przekonana, że da się go wychować na miłe i towarzyskie zwierzątko. Jedyne co zarzuca się brytyjczykom to to, że bywają flegmatyczne i mało aktywne, niektóre osobniki zachowują się podobno jak misie koala- śpią i jedzą na przemian. Mój brytyjczyk jest jednak zaprzeczeniem tego wszystkiego- jest żywy i aktywny, lubi się bawić a jednocześnie ma "nienaganne maniery" nie gryzie nie drapie, rozumie wiele poleceń, przychodzi gdy wołam go po imieniu- zachowuje się czasami jak pies (łącznie z aportowaniem piłeczki ) reasumując myślę, że brytyjczyk o którym napisałaś był agresywny bo ktoś popełnił jakieś błędy wychowawcze a nie dlatego, że akurat ta rasa jest agresywna. Umówmy się koty to nie psy- żadna rasa nie jest agresywna z natury

w załączeniu mój pluszowy półtoraroczniak
Zgadzam się w 100%. Choć brytek jest z natury spokojny i flegmatyczny, to musi być też odpowiednio wychowany.
Mój też aportuje
Kashmirka, ile Twój pluszaczek waży? Moja bestia ma 10 m-cy i waży 6 kilo...

Swoją drogą tak się zakochałam w brytkach, że zdecydowałam się na drugiego
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->

Edytowane przez nati-mo
Czas edycji: 2013-11-25 o 12:32
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 12:43   #446
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

mój obecnie waży 6,5kg bo za radą veta przerzuciłam go na lżejszą karmę dla kastratów, wcześniej ważył już prawie 7 ale vetka stwierdziła, że zaczyna się niebezpiecznie zaokrąglać, na szczęście zmiana karmy szybko dała efekt

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Śliczny
Dziękuję Ci bardzo
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 12:59   #447
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Mi wet powiedział, żebym jeszcze nie przestawiała kota na karmę dla kastratów, bo dalej rośnie. Tzn kości mu rosną, nie tłuszczyk, dalej ma żebra mocno wyczuwalne Boję się myśleć, jaki duży będzie finalnie Najwyżej będzie dużo futra do kochania. Tylko zastanawiam się jak moje rozpieszczone duże futro zareaguje na nowe, małe futerko, które przybędzie na początku lutego..
Dodaję zdjęcie mojego puchacza, na którym usiłuje dopasować się do legowiska na drapaku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg alf (2).jpg (103,9 KB, 26 załadowań)
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 17:37   #448
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Dziewczyny a z rodowodem to jak jest? Bo dzwonię po tych hodowlach i mi jedna babka mówiła że kotki mają rodowód stowarzyszenia. Są jakieś inne? Czytam, czytam i już coraz mniej wiem. Pomóżcie.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 17:53   #449
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a z rodowodem to jak jest? Bo dzwonię po tych hodowlach i mi jedna babka mówiła że kotki mają rodowód stowarzyszenia. Są jakieś inne? Czytam, czytam i już coraz mniej wiem. Pomóżcie.
W skrócie mówiąc, brytki to koty rasowe, więc aby potwioerdzić tą rasowość muszą mieć rodowód. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój kot jest zdrowy - tzn. nie ma żadnych wad genetycznych i chorób, musisz kupić kota w zarejestrowanej hodowli, co oznacza, że będzie mieć rodowód właśnie ze stowarzyszenia, do którego hodowla należy. Ten rodowód to jest jakby potwierdzenie "oryginalności" kota, czyli możesz mieć pewność, że zwierze i jego przodkowie byli kotami rasowymi, z rodowodami. Na przykład kupując kota bez rodowodu, nie masz pewności, czy jest to "czysty" brytyjczyk, czy nie jest mieszańcem, czy nie ma przez to jakiś problemów genetycznych i nie tylko. Brytki są spokojnymi zwierzakami, ale jeśli nie są czystej krwi ( ) to może okazać się, że kot wygląda jak brytek, ale zachowuje się jak nieudomowiony dachowiec. Tak że lepiej brać kota z wiarygodnego źródła, a ta wiarygodność jest właśnie potwierdzana rodowodem. Poczytaj sobie ten wątek , tu jest dużo na ten temat napisane
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 17:53   #450
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

rodowód dostaje się ze stowarzyszenia, to oni potwierdzają czystość rasy rodziców i wydaja kocięciu rodowód na prośbę hodowcy koszt wydania to ok 30zł.
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-26 23:30:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.