Brazylia, brazylijski portugalski... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-12, 10:32   #1
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666

Brazylia, brazylijski portugalski...


hej Wizazanki!
Znajde tu dziewczyny mieszkajace lub przebywajace chwilowo w Brazylii?
Albo choc mowiace/ uczace sie portugalskiego ( tego z Brazylii?)

Bardzo bym chciala sie nauczyc choc troche tego jezyka- rozumiem mniej wiecej, znam kilka podstawowych zwrotow i pojedynczych slow, ale chcialabym wiecej...
No i ciekawia mnie Wasze opinie nt. podrozowania i mieszkania w Brazylii
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood

Edytowane przez roux666
Czas edycji: 2013-04-12 o 10:33
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 12:23   #2
loglady83
Raczkowanie
 
Avatar loglady83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 302
Dot.: Brazylia, brazylijski portugalski...

Czesc Roux

Ty zupelnie mnie nie kojarzysz, ale za to ja swietnie Cie kojarze z watkow o au-pair i zwiazku z obcokrajowcem, co przypomina mi ze powinnam nadrobic tamten watek i chyba juz sie do niego przylaczyc.

Uczylam sie brazylijskiego portugalskiego na studiach kilka lat temu i chcialabym do niego powrocic, bo uwielbiam jego brzmienie. Z czego sie uczysz? Jakies strony? Ksiazki?

Pozdrawiam
loglady83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 12:30   #3
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Brazylia, brazylijski portugalski...

Cytat:
Napisane przez loglady83 Pokaż wiadomość
Czesc Roux

Ty zupelnie mnie nie kojarzysz, ale za to ja swietnie Cie kojarze z watkow o au-pair i zwiazku z obcokrajowcem, co przypomina mi ze powinnam nadrobic tamten watek i chyba juz sie do niego przylaczyc.

Uczylam sie brazylijskiego portugalskiego na studiach kilka lat temu i chcialabym do niego powrocic, bo uwielbiam jego brzmienie. Z czego sie uczysz? Jakies strony? Ksiazki?

Pozdrawiam
oo milo mi!!))

super, dolaczaj do mieszadelek, dlugo tam cisza byla, teraz jest kilka nowych dziewczyn i jakos weselej!

No wlasnie jedyne z czego sie ucze to...to, co uslysze dookola. Chce sie sama pouczyc za plecami Tz, zeby go zaskoczyc :p
Szukam stron, jakis ciekawych blogow..ale slabo mi idzie, dlatego stworzylam watek, abysmy sie mogly ewentualnie wymieniac, radzic...

kurka, w Polsce sie uczylas portugalskiego na studiach? wow, super, nie wiedzialam, ze sa takie opcje..!

bede szukac czegos pozytecznego do nauki i jak znajde to tu chetnie wkleje)

super, ze sie odezwalas
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 14:03   #4
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Brazylia, brazylijski portugalski...

live mocha.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 14:12   #5
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Brazylia, brazylijski portugalski...

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
live mocha.
dzieki, juz tam zagladam !
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 17:48   #6
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Brazylia, brazylijski portugalski...

Ja akurat uczę sie portugalskiego europejskiego. Ale duuużo łatwiej jest sie uczyć odmiany brazylijskiej (chodzi mi o dostępność materiałów).

Co do Brazylii- ja nie chciałabym za bardzo tam mieszkać. No chyba, że na jakims odludziu. Uogólniając, jest tam niebezpiecznie- szczególnie dla Europejek- rzucających się w oczy (jasne blondynki, jasne oczy, skóra...). W wiekszych miastach jest ogromna przestępczość; miasta dualne- z jednej strony bieda, favelas, a z drugiej bardzo bogaci ludzie, klasa średnia to niewielki procent społeczeństwa. Trzeba uważać na kieszonkowców. Jako wyróżniająca sie z tłumu dziewczyna musiałam zawsze i wszędzie chodzić ze swoim facetem, oczywiście unikaliśmy biednych miejsc- bo pewnie nie wrócilibyśmy stamtąd żywi. Tak naprawdę bogate dzielnice sa odseparowane czesto betonowymi murami od reszty miasta.

Trzeba też pamietać, żeby nie używac słowa polaca. Dlatego ja, jak opisywałam, że jestem Polka w 1/4 to strasznie musiałam się pilnować by mówić odpowiednią wersję

Polecam uczyć się oglądając kino brazylijskie jest wiele dobrych filmó, czego niestety nie da się powiedzieć o kinie portugalskim dni i 100 metrów mułu.
Polecam zaznajomić się z ksiązką Jovens Polacas.

Ale w Brazylii jest bardzo duża Polonia, a życie w mniejszych miastach jest bezpieczniejsze. Jednak ogólnie rzecz biorąc- bezpieczeństwo tam to zupełnie inne niż to znane w Europie. I to nie chodzi o krojenie ludzi z nerek, morderstwa i zabójstwa, ogromne problemy z narkotykami, prostytucją , sutenerstwem- bo tam jest to na porządku dziennym. Chociażby sprawa z Brazylijskim piłkarzem, który poćwiartował swoją dziewczynę, nakarmił ją psy, a resztę zalano cementem. W favelas takie sprawy dzieją sie na co dzien, ale nikt nie wie o tych zamordowanych, zastrzelonych, zamurowanych w betonie...

Edytowane przez bentkuff
Czas edycji: 2013-04-12 o 17:56
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 19:13   #7
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Brazylia, brazylijski portugalski...

dzieki za info!
Tak zdaje sobie sprawe z tego, ze to niebezpieczne i skorumpowane miejsce....w grudniu bede miala je okazje zobaczyc!
Bylam przekonana, ze latwiej sie nauczyc portugalskiego z portugalii- wlasnie ze wzgledu na to, ze to Europa...a tu prosze, nie wiedzialam
Co prawda portugalski z portugalii to dla mnie jakis belkot i ciezko mi cokolwiek zrozumiec, odnosze wrazenie ze brazylijczycy mowia znacznie wyrazniej i bardziej zrozumiale.
Brazylijczycy nie lubia byc myleni z Portugalczykami...:brzyda l:
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-12, 20:40   #8
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Brazylia, brazylijski portugalski...

roux mam kolegę z Portugalii, mozecie się uczyć razem jeśli chcesz podam Ci do niego namiary na facebook jest bardzo otwarty na nowe znajomości

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

ale to ten europejski ooops...
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 20:56   #9
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Brazylia, brazylijski portugalski...

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
roux mam kolegę z Portugalii, mozecie się uczyć razem jeśli chcesz podam Ci do niego namiary na facebook jest bardzo otwarty na nowe znajomości

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

ale to ten europejski ooops...
no wlasnie, raz ze to portugalski a dwa ...portugalczykow tu od groma i tez mam wsrod nich znajomych, tandem moglabym robic bez problemu heh ale nie chce.
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 23:22   #10
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Brazylia, brazylijski portugalski...

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
dzieki za info!
Tak zdaje sobie sprawe z tego, ze to niebezpieczne i skorumpowane miejsce....w grudniu bede miala je okazje zobaczyc!
Bylam przekonana, ze latwiej sie nauczyc portugalskiego z portugalii- wlasnie ze wzgledu na to, ze to Europa...a tu prosze, nie wiedzialam
Co prawda portugalski z portugalii to dla mnie jakis belkot i ciezko mi cokolwiek zrozumiec, odnosze wrazenie ze brazylijczycy mowia znacznie wyrazniej i bardziej zrozumiale.
Brazylijczycy nie lubia byc myleni z Portugalczykami...:brzyda l:
i vice versa- Portugalczycy nie lubią się za bardzo z Brazylijczykami oczywiście, nie wszyscy, wiadomo- ale jednak jest tendencja, że nie przepadają za sobą zbytnio. Wiadomo, dawna kolonia, do tego w Lizbonie są małe "getta", gdzie mieszkają biedni Brazylijczycy czy Angolczycy; są też gł. sprawcami kradziezy.
Co do nauki- łatwiej jest się uczyć brazylijskiej odmiany- ponieważ w USA wszystkie materiały do nauki port. "robione" są pod brasileiro. Pomijam już kwestie ile ludzi zyje w Portugalii, a ile w Brazylii. Ale będąc w Europie, a dokładniej w Szwajcarii to (niestety dla Ciebie) ciężko nie spotkać Portugalczyka (generalnie migrują do Luksemburgu/ Szwajcarii/ Belgii/ Francji). Polacy "okupują" Irlandię i UK- tamci znów francuskojęzyczne regiony.

A z braz. portugalskim jest o tyle lepiej, że wiele ksiązek jest tłumaczonych szybciej na tą wersję (bo większy rynek zbytu), sa dobre filmy, a tego mi brakuje w Pt- naprawdę kinematografia np. w Polsce jest na duuużo wyższym poziomie niż w Portugalii. Tam w telewizji chłam nad chłamy (mają np. show ala taniec z gwiazdami tyle, że zamiast gwiazd są osoby otyłe...). Jest mniej książek pzetłumaczonych na port. europ. ponieważ Portugalczycy w szkole nie przerabiają literatury obcojęzycznej- tylko to co portugalskie (w Polsce jest chyba odwrotnie- jest i Cervantes, Orwell, Dostoyevsky, Bułhakov, Camus, Goethe, Molier, Szekspir, Kafka, Hemingway...- tzn. sa przetłumaczone ale w niewielkim nakładzie bo jest mniejsze zapotrzebowanie, stąd ceny używanych ksiązek nawet w antykwariacie to cena nowej w Polsce a za cenę nowej w Polsce mam 2-3 z UK, w świetnym stanie. No tylko, że język nie ten

kurczę, chyba oprócz gadania na skypie z kimś, oglądania filmów i video na yt to ciężko. A byłaś na wątku o jęz. portugalskim? Jest w Multicultural Zone. Możesz do kogoś zagadac i odświeżyc temat zarazem wiem, że gdzieś na forum są studentki filologi portugalskiej- więc pewnie i tej brazylijskiej odmiany również.

Edytowane przez bentkuff
Czas edycji: 2013-04-12 o 23:25
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 13:41   #11
kasiamalibu
Raczkowanie
 
Avatar kasiamalibu
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 262
Dot.: Brazylia, brazylijski portugalski...

Ja mam meza brazylijczyka i rozmawiamy ze soba po angielsku , najlatwiej sie go nauczyc rozmawiajac lub wyjechac tam na wakacje i sie wsluchac , ja po dwoch tygodni wakacjii w brazylii zapamietalam wiecej niz 3 mies nauki z ksiazek ...Wszystko co napisala bentkuff o przestepczosci w tym kraju to cala prawda niestety i mimo ze to piekny kraj to tez nie chcialabym tam mieszkac . Ja wlasnie mialam problem z znalezieniem ksiazek do nauki jezyka portugalskiego z Brazlii , wiecej jest tych typowo z portugalski z Portugalii
kasiamalibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-18, 18:56   #12
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Brazylia, brazylijski portugalski...

Cytat:
Napisane przez kasiamalibu Pokaż wiadomość
Ja mam meza brazylijczyka i rozmawiamy ze soba po angielsku , najlatwiej sie go nauczyc rozmawiajac lub wyjechac tam na wakacje i sie wsluchac , ja po dwoch tygodni wakacjii w brazylii zapamietalam wiecej niz 3 mies nauki z ksiazek ...Wszystko co napisala bentkuff o przestepczosci w tym kraju to cala prawda niestety i mimo ze to piekny kraj to tez nie chcialabym tam mieszkac . Ja wlasnie mialam problem z znalezieniem ksiazek do nauki jezyka portugalskiego z Brazlii , wiecej jest tych typowo z portugalski z Portugalii
super! skad z Brazylii jest Twoj maz? rozmawiacie po angielsku czy nauczylas sie juz na tyle portugalskiego? czy moze w jeszcze innym jezyku
Tez mysle ze taki wyjazd z pewnoscia da duzo wiecej niz niejedna wiedza ksiazkowa
Troche sie osluchalam tego ich portugalskiego ze wzgledu na Tz i jego znajomych i mniej wiecej wiem o czym rozmawiaja
ale gorzej gdybym sama chciala cos powiedziec...
Za niedlugo przylatuje do nas Mama Tz i chcialabym zablysnac ( wiem, ze ona dla mnie zapisala sie na kurs angielskiego :d) no i licze na to, ze jak pojedziemy do Brazylii na swieta to cos sie naucze, ale wolalabym wczesniej cos umiec
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 16:20   #13
kasiamalibu
Raczkowanie
 
Avatar kasiamalibu
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 262
Dot.: Brazylia, brazylijski portugalski...

Moj maz jest z São Paulo, rozmawiamy po angielsku bo tak nam latwiej no i dlatego ze raczej nie planujemy mieszkac w Brazylii , on ze man mieszka w Polsce juz ponad rok czasu wiec uczyl sie polskiego ale mimo to chcialabym nauczyc sie portugalskiego aby kiedy wyjade odiwedzic jego rodzine moc z nimi swobodnie rozmawiac ale jedno wiem ze aby nauczyc sie plynnie mowic po portugalsku to tylko wtedy kiedy uzywa sie tego jezyka na codzien i chyba mieszkajac tam , lub mieszkaajc w Polsce ale starac sie rozmawiac z swoim facetem codziennie po trochu . Dla mnie maz sciagnal taki program do nauki : Rosetta Stone Brazilian Portugese moze tego sprobuj , a z kad jest twoj TZ i gdzie mieszkasz w Polsce ??/
Brazilian Portuguese

Rosetta Stone
kasiamalibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 17:57   #14
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Brazylia, brazylijski portugalski...

Cytat:
Napisane przez kasiamalibu Pokaż wiadomość
Moj maz jest z São Paulo, rozmawiamy po angielsku bo tak nam latwiej no i dlatego ze raczej nie planujemy mieszkac w Brazylii , on ze man mieszka w Polsce juz ponad rok czasu wiec uczyl sie polskiego ale mimo to chcialabym nauczyc sie portugalskiego aby kiedy wyjade odiwedzic jego rodzine moc z nimi swobodnie rozmawiac ale jedno wiem ze aby nauczyc sie plynnie mowic po portugalsku to tylko wtedy kiedy uzywa sie tego jezyka na codzien i chyba mieszkajac tam , lub mieszkaajc w Polsce ale starac sie rozmawiac z swoim facetem codziennie po trochu . Dla mnie maz sciagnal taki program do nauki : Rosetta Stone Brazilian Portugese moze tego sprobuj , a z kad jest twoj TZ i gdzie mieszkasz w Polsce ??/
Brazilian Portuguese

Rosetta Stone

oo dzieki za Rosette!!!

w Polsce udalo Wam sie? wow! super! oni sie niesamowicie szybko ucza polskiego i maja swietna wymowe, czyz nie?
Jak Ci idzie portugalski?
No i jak wspominasz wakacje w Brazylii? pytam tak z polskiego pktu widzenia, ja sie swoich nie moge doczekac, ale boje sie ze sie tam roztopie hehe

Moj Tz jest z Porto Alegre i mieszkamy w Szwajcarii, Polske widzial tylko przez kilka dni
wielu brazylijczykow ktorych tu znam pracuje w wielkiej firmie tutaj, ktora ma swoje siedziby w Polsce wiec sa tam czesto, wszyskim sie podoba
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 19:02   #15
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Brazylia, brazylijski portugalski...

Roux a juz myslalam, ze Cie do Brazylii wywialo
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 19:29   #16
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Brazylia, brazylijski portugalski...

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
Roux a juz myslalam, ze Cie do Brazylii wywialo
o kurka destii!!
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 19:40   #17
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Brazylia, brazylijski portugalski...

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
o kurka destii!!
Hi ... wpadlam w odwiedziny na wizaz
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 21:29   #18
kasiamalibu
Raczkowanie
 
Avatar kasiamalibu
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 262
Dot.: Brazylia, brazylijski portugalski...

Mieszkalismy w Irlandii , przyjechalismy do Polski pomieszkalismy rok czasu i spadamy z tad do Niemiec ...bo jak sie pomieszka w innym kraju to pozniej czuje sie ta roznice i zycie w Polsce jest ciezkie porownujac do innych miejsc . Tak to prawda oni sie bardzo szybko ucza polskiego maja latwosc w wymowie ktora nie ejst latwa chcialabym mowic tak po portugalsku jak moj facet mowi po polsku ale pewnie jakbym mieszkala ponad rok w Brazylii to mozliwe ze by tak bylo a narazie slabo z mym jezykiem . Nacodzien rozmawiamy albo po polsku albo po angielsku dlatego tak a nie inaczej z mym portugalskim . W Brazylii bylo pieknie i nie az tak goraco jak myslalam nastawialam sie dokladnie jak ty ze sie tam spale ale nie bylo tak zle , zaoptarz sie w dobre kremy z firtrem i bedzie ok . Wszystko jest tam super jedyne co to tylko ta przestepczosc troche psuje wszystko bo nie czujesz sie do konca bezpiecznie .....
kasiamalibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:42.