Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-06, 20:57   #4711
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Dziewczyny "GOSS" z YouTube,mowi ze jesli chcemy by podklad dlugo utrzymal sie na skorze,to musimy wybierac podklady z wysoka pigmentacja,wszystkie podklady zawierajace malo pigmentacji,beda nietrwale.


A ja nadal nie moge znalesc dobrego podkladu i jak juz jest w miare to odcienie jakies zoltawe...
Ja mam Neutralna skore,a nie zolta... i potrzebuje podkladu w kolorze MIX:jasny czysty bez+jasny pastelowy roz,ale nie czerwony roz-jaki sie zdarza w podkladach...
W drogeriach prawie kazdy podklad jest w odcieniu zoltym nienaturalnym,jak zoltaczka...badz brzoskwiniowy,badz za bialo szarawy
Moze ktos cos widzial Neutralnego,ladnego ?
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Perlowe Wlosy
Czas edycji: 2016-08-06 o 21:05
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-10, 12:28   #4712
lie19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Dziewczyny jaki podkład mineralny niekomodogenny polecicie dla cery tłustej i trądzikowej? Mam już 21 lat i nadal męcz się z tym paskudztwem... Wiele też zależy od jedzenia zauważyłam, chodze od lekarza do lekarza i nie mam już siły!

Zależy mi na korektorze punktowym, myślałam o popularnym MAC'u (nie ma takiego syfu w składzie jak Catrice)

A jeżeli chodzi o mineralny szukałam E.L.Fa ale niestety ta wersja, którą polecała jedna z "blogerek" jest nie akatualna ponieważ dodała wpis w 2014 . Szukałam w necie jakiejś pomocy ale wszystkie propozycje są od 2013-2015. Anabel Minerals podobno zapycha...

POMOCY
lie19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-10, 14:15   #4713
rozzzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Witaam, polecicie jakiś podkład który dobrze kryje, matuje i jest dość tani (do 40 zł)? Mam cerę trądzikową, tłustą i zdaję sobie sprawe z tego, że zawsze będę miała problem z dobraniem podkładu do mojej cery, dlatego głównie chodzi mi o krycie. Ale może ktoś zna jakiś podkład który byłby dość dobry i spełniał te 3 kryteria? Bardzo proszę o pomoc.
rozzzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-10, 16:21   #4714
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez lie19 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaki podkład mineralny niekomodogenny polecicie dla cery tłustej i trądzikowej? Mam już 21 lat i nadal męcz się z tym paskudztwem... Wiele też zależy od jedzenia zauważyłam, chodze od lekarza do lekarza i nie mam już siły!

Zależy mi na korektorze punktowym, myślałam o popularnym MAC'u (nie ma takiego syfu w składzie jak Catrice)

A jeżeli chodzi o mineralny szukałam E.L.Fa ale niestety ta wersja, którą polecała jedna z "blogerek" jest nie akatualna ponieważ dodała wpis w 2014 . Szukałam w necie jakiejś pomocy ale wszystkie propozycje są od 2013-2015. Anabel Minerals podobno zapycha...

POMOCY

Moim skromnym zdaniem ELF albo MAC bardziej Cię zapcha niż Annabelle Minerals. Możesz zawsze zamówić próbki minerałów w internecie i sama sprawdzić. Z tego co mi kiedyś polecano z minerałów to:
Annabelle Minerals
Pixie
Amillie Mineral

Sama mam 25 lat i od jakiś 12 lat męczę się z trądzikiem. Obecnie nie jest tragicznie, ale przez większość dni jednak cera jest albo zbyt przesuszona, albo coś wyskoczy, lub zbyt tłusta jest i zaczerwieniona, przez co używam azjatyckich bb kremów, albo mineralnych podkładów. Trądzik miałam gorszy gdy używałam pudrów z talkiem i podkładów z drogerii stacjonarnych.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-12, 10:53   #4715
hejciahejcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej dziewczyny.
Potrzebny mi jest ultra jasny podkład dla ultra bladziochów. Dosłownie wszystko jest dla mnie za ciemne (nawet MUFE Ultra HD Y205, który wydaje się być prawie biały, jest na mnie pomarańczowy).
Mam cerę mieszaną w kierunku tłustej, ale jestem w stanie przetestować wszystko. Miło by było gdyby miał krycie większe niż małe, ale nie jest to jakaś konieczność.

+ aktualnie rozjaśniam moje podkłady białym podkładem z make up revolution, ale zmienia się wtedy konsystencja, a nie tego chcę

Edytowane przez hejciahejcia
Czas edycji: 2016-08-13 o 23:13
hejciahejcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-12, 14:36   #4716
welili
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Thumbs down Podkład dla bardzo suchej, problematycznej i młodej skóry

Witam Wizażanki!
Zwracam się tutaj z prośbą o pomoc gdyż moje problemy z cerą coraz bardziej mnie denerwują. Skóra na twarzy jest bardzo sucha (co widać gołym okiem, zwłaszcza gdy mam podkład), jest podrażniona i zaczerwieniona, oraz to co przeszkadza nam wszystkim. Wypryski!
Do ludzi wychodzić trzeba, a z taką cerą to aż wstyd Mam 16 lat i gdybym nie musiała to na pewno nie kupowałabym podkładów i korektorów. Kiedyś wystarczał zwykły krem BB, który wyrównał koloryt i antybakteryjny korektor na pojedyńczych "gości". Aktualnie jest tak jak napisałam wyżej.
Piszę tutaj, bo szukam jakiegoś podkładu i korektora. Takiego, który nie zniszczy mi (i tak już fatalnej) młodej skóry. Potrzebuję czegoś dobrze kryjącego, bo mam mnóstwo blizn, a zarazem takiego, który nie będzie uwydatniał suchej skóry...

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź
welili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-12, 18:24   #4717
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez hejciahejcia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Potrzebny mi jest ultra jasny podkład dla ultra bladziochów. Dosłownie wszystko jest dla mnie za ciemne (nawet MUFE Ultra HD Y215, który wydaje się być prawie biały, jest na mnie pomarańczowy).
Mam cerę mieszaną w kierunku tłustej, ale jestem w stanie przetestować wszystko. Miło by było gdyby miał krycie większe niż małe, ale nie jest to jakaś konieczność.

+ aktualnie rozjaśniam moje podkłady białym podkładem z make up revolution, ale zmienia się wtedy konsystencja, a nie tego chcę
Make Up for Ever Mufe odcien R 230-jest to ladny jasny,neutralny kolor,a nie jakas zolc,ani pomarancz,ani czerwony roz,
ladnie on wyglada na skorze neutralnej,a nie zoltej.
Typ:neutralny,chlodny-jasny, tam jak najlepiej sie sprawdzi.
Popros o probke w Sephorze.
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Perlowe Wlosy
Czas edycji: 2016-08-12 o 18:26
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-12, 19:54   #4718
sacramment
Przyczajenie
 
Avatar sacramment
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Pomocy! Jaki podklad?

Witam, mam straszne problemy z dobraniem odpowiedniego podkładu. Obecnie używam astora Perfect stay, ale jest za ciężki dla mnie i nie kryje tak jak trzeba. Szczerze, to nawet nie wiem jaka mam skórę, podobno mieszaną, ale ostatnio jest raczej sucha. Mam suche skórki na nosie i w jego okolicach jednak ostatnio też mam strasznie suchą skórę na czole. Dodam też że mam dużo blizn i niedoskonałości :/ użyłam parę razy podkładu loreal True match ale strasznie mi wysuszal skórę, używałam też revlona i to był jeden z lepszych. Szukam jakiegoś nawilżającego i dość dobrze kryjącego. Jakieś porady?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sacramment jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-13, 13:47   #4719
Meteoryt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 261
Dot.: Podkład dla bardzo suchej, problematycznej i młodej skóry

Jeśli chodzi o produkt do tuszowania niedoskonałości na każdą kieszeń, to proponuję kamuflaż z Catrice. Sprawdza się bardzo dobrze na mojej przesuszonej i trądzikowej skórze. Sama zmagam się z trądzikiem i bliznami. Zasugerowałabym też wykonywanie regularnego peelingu, który oczyści skórę z martwego naskórka. Suche skórki nie będą tak wystawały spod podkładu. Po peelingu obowiązkowo jakiś nawilżacz, przed każdym nałożeniem podkładu również. Może to wszystko wiesz, ale piszę w razie czego Jeśli chodzi o podkład do skóry suchej, to może Bourjois Healthy Mix? Daje takie mokre wykończenie, więc może akurat? Był to mój pierwszy podkład, ale teraz czaję się na jakąś promocję, bo chcę do niego wrócić.
Pozdrawiam
Meteoryt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-14, 16:29   #4720
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Podkład dla bardzo suchej, problematycznej i młodej skóry

Cytat:
Napisane przez welili Pokaż wiadomość
Witam Wizażanki!
Zwracam się tutaj z prośbą o pomoc gdyż moje problemy z cerą coraz bardziej mnie denerwują. Skóra na twarzy jest bardzo sucha (co widać gołym okiem, zwłaszcza gdy mam podkład), jest podrażniona i zaczerwieniona, oraz to co przeszkadza nam wszystkim. Wypryski!
Do ludzi wychodzić trzeba, a z taką cerą to aż wstyd Mam 16 lat i gdybym nie musiała to na pewno nie kupowałabym podkładów i korektorów. Kiedyś wystarczał zwykły krem BB, który wyrównał koloryt i antybakteryjny korektor na pojedyńczych "gości". Aktualnie jest tak jak napisałam wyżej.
Piszę tutaj, bo szukam jakiegoś podkładu i korektora. Takiego, który nie zniszczy mi (i tak już fatalnej) młodej skóry. Potrzebuję czegoś dobrze kryjącego, bo mam mnóstwo blizn, a zarazem takiego, który nie będzie uwydatniał suchej skóry...

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź
Jak pielęgnujesz skórę rano i wieczorem? Jakich kosmetyków kolorowych używasz? Czy byłaś kiedykolwiek u endokrynologa albo u dermatologa?

Tak na szybko mogę powiedzieć, że skórę trzeba nawilżać mimo, że ma się trądzik. Samo zakrywanie niedoskonałości to nie jest dobra droga, bo podkłady dobrze leżą na nawilżonej i dobrze pielęgnowanej cerze. Jeśli masz wypryski, zaczerwienienia i suchą skórę to radziłabym jakiś lekki podkład zamiast tapety, bo drogeryjne kosmetyki mocno kryjące często pogarszają stan cery tworząc jeszcze więcej wyprysków, a niedokładny demakijaż też może być przyczyną niedoskonałości.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-17, 12:52   #4721
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez hejciahejcia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Potrzebny mi jest ultra jasny podkład dla ultra bladziochów. Dosłownie wszystko jest dla mnie za ciemne (nawet MUFE Ultra HD Y205, który wydaje się być prawie biały, jest na mnie pomarańczowy).
Mam cerę mieszaną w kierunku tłustej, ale jestem w stanie przetestować wszystko. Miło by było gdyby miał krycie większe niż małe, ale nie jest to jakaś konieczność.

+ aktualnie rozjaśniam moje podkłady białym podkładem z make up revolution, ale zmienia się wtedy konsystencja, a nie tego chcę
Nars Scheer Glow w kolorze Siberia!
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-20, 01:58   #4722
deadpool123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3
Cera naczynkowa

Witam, mam cerę naczynkową. Jaki podkład polecacie?? Miałam ich wiele, ale żaden nie spełnił swojego zadania... to samo tyczy się korektorów. Plus mam cerę suchą, skłonna do przesuszania się. Jakieś rady???? Przepraszam, jeśli temat się powtórzył

---------- Dopisano o 01:58 ---------- Poprzedni post napisano o 01:55 ----------

Dodam, że nie mam problemów z trądzikiem. Mam 19 lat.
deadpool123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-20, 14:46   #4723
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Cera naczynkowa

Cytat:
Napisane przez deadpool123 Pokaż wiadomość
Witam, mam cerę naczynkową. Jaki podkład polecacie?? Miałam ich wiele, ale żaden nie spełnił swojego zadania... to samo tyczy się korektorów. Plus mam cerę suchą, skłonna do przesuszania się. Jakieś rady???? Przepraszam, jeśli temat się powtórzył

---------- Dopisano o 01:58 ---------- Poprzedni post napisano o 01:55 ----------

Dodam, że nie mam problemów z trądzikiem. Mam 19 lat.
Pod podkład używaj korektora w zielonym kolorze, a podkład w odcieniach żółci i powinno to zneutralizować naczynka czy też rumień.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-21, 21:06   #4724
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Cera naczynkowa

Cytat:
Napisane przez welili Pokaż wiadomość
Witam Wizażanki!
Zwracam się tutaj z prośbą o pomoc gdyż moje problemy z cerą coraz bardziej mnie denerwują. Skóra na twarzy jest bardzo sucha (co widać gołym okiem, zwłaszcza gdy mam podkład), jest podrażniona i zaczerwieniona, oraz to co przeszkadza nam wszystkim. Wypryski!
Do ludzi wychodzić trzeba, a z taką cerą to aż wstyd Mam 16 lat i gdybym nie musiała to na pewno nie kupowałabym podkładów i korektorów. Kiedyś wystarczał zwykły krem BB, który wyrównał koloryt i antybakteryjny korektor na pojedyńczych "gości". Aktualnie jest tak jak napisałam wyżej.
Piszę tutaj, bo szukam jakiegoś podkładu i korektora. Takiego, który nie zniszczy mi (i tak już fatalnej) młodej skóry. Potrzebuję czegoś dobrze kryjącego, bo mam mnóstwo blizn, a zarazem takiego, który nie będzie uwydatniał suchej skóry...

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź
Cytat:
Napisane przez sacramment Pokaż wiadomość
Witam, mam straszne problemy z dobraniem odpowiedniego podkładu. Obecnie używam astora Perfect stay, ale jest za ciężki dla mnie i nie kryje tak jak trzeba. Szczerze, to nawet nie wiem jaka mam skórę, podobno mieszaną, ale ostatnio jest raczej sucha. Mam suche skórki na nosie i w jego okolicach jednak ostatnio też mam strasznie suchą skórę na czole. Dodam też że mam dużo blizn i niedoskonałości :/ użyłam parę razy podkładu loreal True match ale strasznie mi wysuszal skórę, używałam też revlona i to był jeden z lepszych. Szukam jakiegoś nawilżającego i dość dobrze kryjącego. Jakieś porady?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez deadpool123 Pokaż wiadomość
Witam, mam cerę naczynkową. Jaki podkład polecacie?? Miałam ich wiele, ale żaden nie spełnił swojego zadania... to samo tyczy się korektorów. Plus mam cerę suchą, skłonna do przesuszania się. Jakieś rady???? Przepraszam, jeśli temat się powtórzył

---------- Dopisano o 01:58 ---------- Poprzedni post napisano o 01:55 ----------

Dodam, że nie mam problemów z trądzikiem. Mam 19 lat.
Łączę z wątkiem zbiorczym.
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 14:13   #4725
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

dziewczyny macie porównanie Revlona z pompką i bez? Czy zmieniły się kolory, krycie?
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 14:15   #4726
KaroLov
Przyczajenie
 
Avatar KaroLov
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Polecicie jakiś fajny podkład do cery tłustej skłonnej do niedoskonałości? Używam revlonu ale jest strasznie zapychający, ale pokrywa buzie ładnie.... chciałabym jakiś taki, który bedzie krył i nie zapychał
KaroLov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 18:50   #4727
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Dziewczyny doradzcie dobry podklad do skory tlustej z duza zawartoscia PIGMENTU?
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-24, 08:49   #4728
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradzcie dobry podklad do skory tlustej z duza zawartoscia PIGMENTU?
Ogromna ilość pigmentu jest w NARS ALL DAY WEIGHTLESS LUMINOUS FOUNDATION ale on jest dostępny tylko na sephora online i od września tylko w większych sephorach... poza tym nie wiem jaki masz budżet, ten jest z wyższej półki
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-24, 15:27   #4729
Paulus001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Podkład

Hej dziewczyny! ☺ Chciałabym dowiedziec sie od was jaki podkład polecacie do cery tłustej i trądzikowej w przyzwoitej cenie?
Paulus001 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-25, 10:38   #4730
Liinshii
Przyczajenie
 
Avatar Liinshii
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dobre podklady do cery mieszanej + pielęgnacja

Hej
Mam bardzo wazne pytanie i chcialabym,aby kazda z was,ktora widziala ten post napisala swoje wrazenie.

Otoz chodzi o dobre i nie najdrozsze podklady do cery mieszanej.
Ja mam skore tlusta w strefie T i sucha na wiekszej czesci policzkow,brody i rowniez na kawalku nosa.
Problem z podkladami jest taki,ze mam suche skorki. I kazdy podklad praktycznie je mi podkresla. Nie wiem co mam z tym zrobic i jestem w kropce. Mam 15 lat i musze zakrywac swoje niedoskonalosci,bo poprostu lepiej sie z tym czuje,ale jak tu dac podklad kiedy robi sie jakies ciasto na twarzy. Wyglada to zle...

Bardzo bym chciala,abyscie mi polecili jakies dobre podklady do cery mieszanej,ktore nie podkreslalyby suchych skorek oraz,aby nie byly najdrozsze + bylabym bardzo wdzieczna,gdybyscie napisaly mi jaka pielegnacja twarzy na wlasnie taki problem bylaby najodpowiedniejsza.

Dziękuje
Liinshii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 10:45   #4731
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Podkład

Cytat:
Napisane przez Paulus001 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! ☺ Chciałabym dowiedziec sie od was jaki podkład polecacie do cery tłustej i trądzikowej w przyzwoitej cenie?
Jest wątek zbiorczy, proszę w nim właśnie pytać.
Wątki łączę.
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 10:47   #4732
kajka_92
kajka_92
 
Avatar kajka_92
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 7
Dot.: Dobre podklady do cery mieszanej + pielęgnacja

polecam Ci bourjois healthy mix, mi się sprawdza do cery tłustej i ma fajną konsystencję aksamitną, która nie podkreśla skórek. kosztuje ok. 60zł, nie wiem, czy to dla ciebie dużo czy malo.
kajka_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 12:55   #4733
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradzcie dobry podklad do skory tlustej z duza zawartoscia PIGMENTU?
Kojarzę,że Vichy dermablend reklamuje się jako podkład z większą ilością pigmentu niż w 'zwyklym' podkładzie.


Ja za to powoli będę zabierać się za poszukiwanie podkładu na jesień, co prawda mam Laurę flawless finish, ale dobrałam teraz trochę zły odcień. Z hm z Bourjois się nie za bardzo polubiłam, mogę zawsze wrócić do Dropsów z Gosha, ale chyba chciałabym coś nowego 😀
Macie już jakieś wyrobione opinie o tym nowym Dream Velvet z Maybelline? Powiem szczerze,że raz roztarłam na dłoni i dał super efekt blur/baby face. Dzisiaj obejrzałam recenzje Hani na yt i bardzo zachwalała. Dużo nie kosztuje, ale jednak gdy nigdy nie używałam podkładów tej marki,to dla mnie trochę ryzyko 😙
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 14:44   #4734
makeup_lover
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 162
Dot.: Dobre podklady do cery mieszanej + pielęgnacja

Wiem, ze napisałaś o produkcie niedrogim, ale mimo wszystko postanowiłam zabrać głos. Masz 15 lat, więc od początku powinnaś dbać o to, aby nie nakładać na twarz żadnej chemii. Tym bardziej, że masz problemy ze skórą! Makijaż nie powinien zakrywać, powinien podkreślać. Problematyczna skóra wymaga więcej zachodu. Ja proponuje ci podkład emani. Nawilżający, więc żadne skórki nie będę widoczne, a dodatkowo może po jakimś czasie stosowania znikną. Warto poczytać o tej marce. Nie ma sensu kupować tańszych podkładów, które znowu Ci się nie sprawdzą, a wręcz może pogorszą kondycję twojej skóry.
makeup_lover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-27, 21:51   #4735
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Szukam podkładu, ale nie wiem, jaki kupić.
Cerę mam mieszaną w kierunku tłustej. Chcę go bardziej dla ujednolicenia kolorytu i może ukrycia drobnych wyprysków.
Do 50-60 zł, dostępny w Rossmannie.
Możecie coś polecić?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-28, 10:15   #4736
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;64651616]Szukam podkładu, ale nie wiem, jaki kupić.
Cerę mam mieszaną w kierunku tłustej. Chcę go bardziej dla ujednolicenia kolorytu i może ukrycia drobnych wyprysków.
Do 50-60 zł, dostępny w Rossmannie.
Możecie coś polecić?[/QUOTE]

123 Burżuja?

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Cytat:
Napisane przez deadpool123 Pokaż wiadomość
Witam, mam cerę naczynkową. Jaki podkład polecacie?? Miałam ich wiele, ale żaden nie spełnił swojego zadania... to samo tyczy się korektorów. Plus mam cerę suchą, skłonna do przesuszania się. Jakieś rady???? Przepraszam, jeśli temat się powtórzył

---------- Dopisano o 01:58 ---------- Poprzedni post napisano o 01:55 ----------

Dodam, że nie mam problemów z trądzikiem. Mam 19 lat.

Z żółtym podtonem , wazne też żeby nie miał alkoholu na pierwszysch miejscach w składzie.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 07:16   #4737
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Dobre podklady do cery mieszanej + pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Liinshii Pokaż wiadomość
Hej
Mam bardzo wazne pytanie i chcialabym,aby kazda z was,ktora widziala ten post napisala swoje wrazenie.

Otoz chodzi o dobre i nie najdrozsze podklady do cery mieszanej.
Ja mam skore tlusta w strefie T i sucha na wiekszej czesci policzkow,brody i rowniez na kawalku nosa.
Problem z podkladami jest taki,ze mam suche skorki. I kazdy podklad praktycznie je mi podkresla. Nie wiem co mam z tym zrobic i jestem w kropce. Mam 15 lat i musze zakrywac swoje niedoskonalosci,bo poprostu lepiej sie z tym czuje,ale jak tu dac podklad kiedy robi sie jakies ciasto na twarzy. Wyglada to zle...

Bardzo bym chciala,abyscie mi polecili jakies dobre podklady do cery mieszanej,ktore nie podkreslalyby suchych skorek oraz,aby nie byly najdrozsze + bylabym bardzo wdzieczna,gdybyscie napisaly mi jaka pielegnacja twarzy na wlasnie taki problem bylaby najodpowiedniejsza.

Dziękuje
O dobór podkładu pytamy w wątku zbiorczym.
O pielęgnację na podforum "Pytania do kosmetyczki".
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 08:16   #4738
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Dobre podklady do cery mieszanej + pielęgnacja

Nieśmiało i ja zamieszczę tu swoje pytanie, a nuż ktoś ma jakiś pomysł.
Otóż w zasadzie problemów z cerą nie mam. Czasem coś wyskoczy, ale nie ma tragedii, więc w sumie zamiast podkładu spokojnie wystarczyłby mi krem BB.
Problemem jest natomiast... broda. Niestety, jestem nieszczęśliwą posiadaczką hirsutyzmu. To nie są pojedyncze, cienkie włoski- jest ich całe mnóstwo, dosyć grubych i ciemnych. Od razu zaznaczę, że depilacja woskiem niewiele mi daje (szybko odrastają, dodatkowo zapalenie mieszków włosowych i dopiero wtedy zaczyna się to gnoić). Zdecydowałam się na depilację laserową, a przy tym nie można wyskubywać włosków, tylko je co najwyżej golić. Niestety, u mnie odrastają błyskawicznie i w zależności od fazy cyklu już wieczorem mogę mieć bardzo dobrze widoczne "odrosty".
W każdym razie szukam podkładu, który jakoś pomoże mi tu ukryć lub zminimalizować przynajmniej. Po zgoleniu na brodzie mam mnóstwo czarnych kropeczek (widać, jak te włoski siedzą pod skórą). Czy jest szansa, aby to zakamuflować?
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 18:59   #4739
paulineczka2704
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 28
Dot.: Dobre podklady do cery mieszanej + pielęgnacja

Witam.
Jestem nowicjuszką jeżeli chodzi o makijaż. Nigdy się nie malowałam, malowały mnie koleżanki na wesele, kilka razy w życiu. Jak nałożę sobie sama podkład to zaraz go zmywam, bo się okazuje, że wyglądam jeszcze gorzej więc mam tłustą i świecącą skórę. Używam mydła bornego wcześniej dziegciowego, żeby wysuszyć, ale i tak mi się świeci. Pracuję po 13h godzin dziennie. Polećcie mi coś dobrego. I doradźcie mi jak mam się malować.
paulineczka2704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-30, 16:16   #4740
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Dobre podklady do cery mieszanej + pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez paulineczka2704 Pokaż wiadomość
Witam.
Jestem nowicjuszką jeżeli chodzi o makijaż. Nigdy się nie malowałam, malowały mnie koleżanki na wesele, kilka razy w życiu. Jak nałożę sobie sama podkład to zaraz go zmywam, bo się okazuje, że wyglądam jeszcze gorzej więc mam tłustą i świecącą skórę. Używam mydła bornego wcześniej dziegciowego, żeby wysuszyć, ale i tak mi się świeci. Pracuję po 13h godzin dziennie. Polećcie mi coś dobrego. I doradźcie mi jak mam się malować.
Najczęstrzy błąd osób z tłustą cerą polega na wysuszaniu skóry, która próbuje się bronić przed wysuszeniem nadprodukcją sebum. Najlepiej jakbyś zaczęła myć twarz czymś delikatniejszym. a na dzień używała kremów do skóry odwodnionej, a na noc coś nawilżającego i odżywczego. Po jakimś czasie skóra "zauważy", że pielęgnacja nie jest wysuszająca i przestanie nadmiernie produkować sebum. Możliwe, że nadal będziesz mieć tłustą cerę, ale nie aż tak mocno jak teraz.

Sama miałam kiedyś sebum, które potrafiło się jak pot lać po skroniach, obecnie pudruje twarz maksymalnie 2-3 razy dziennie i wyglądam ok. Po kuracji nawilżającej warto później stosować jakieś kwasy na noc np. migdałowy (są gotowe produkty z kwasami drogeriach i aptekach). Jeśli problem z tłustością cery nadal będzie się pojawiał to możliwe, że kremy ogółem Ci nie służą i lepiej jakbyś używała serum wodne, albo olejki (np. herbaciany, arganowy. Dokładnie nie pamiętam które są dobre na cerę tłustą, ale w sklepie internetowym Biochemia urody na pewno będzie napisane).

Mi pomaga w lato na tłustą cerę mycie twarzy samym płynem micelarnym, albo odrobiną wody i mieszanką olejków (są w drogeriach do kupienia olejki do demakijażu), po czym płyn micelarny.

[EDIT] Co do samego makijażu to na lato dobre są podkłady mineralne, bo są bardzo lekkie i nie mają składników dodatkowo zapychających cery. Azjatyckie kremy BB też są fajne do skóry tłustej, ale je trzeba kilku etapowo (np. olejek + delikatny żel do mycia twarzy + płyn micelarny/tonik) zmywać z twarzy bo mają dużo silikonów w składzie. Jeśli wolisz drogeryjne specyfiki to unikaj w podkładach płynnych alkoholu, a w pudrach talku.

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Nieśmiało i ja zamieszczę tu swoje pytanie, a nuż ktoś ma jakiś pomysł.
Otóż w zasadzie problemów z cerą nie mam. Czasem coś wyskoczy, ale nie ma tragedii, więc w sumie zamiast podkładu spokojnie wystarczyłby mi krem BB.
Problemem jest natomiast... broda. Niestety, jestem nieszczęśliwą posiadaczką hirsutyzmu. To nie są pojedyncze, cienkie włoski- jest ich całe mnóstwo, dosyć grubych i ciemnych. Od razu zaznaczę, że depilacja woskiem niewiele mi daje (szybko odrastają, dodatkowo zapalenie mieszków włosowych i dopiero wtedy zaczyna się to gnoić). Zdecydowałam się na depilację laserową, a przy tym nie można wyskubywać włosków, tylko je co najwyżej golić. Niestety, u mnie odrastają błyskawicznie i w zależności od fazy cyklu już wieczorem mogę mieć bardzo dobrze widoczne "odrosty".
W każdym razie szukam podkładu, który jakoś pomoże mi tu ukryć lub zminimalizować przynajmniej. Po zgoleniu na brodzie mam mnóstwo czarnych kropeczek (widać, jak te włoski siedzą pod skórą). Czy jest szansa, aby to zakamuflować?
Sama mam wąsik, ale raczej meszek niż wąs. Myślę, że może powinnaś golić brodę jakimś kremem do depilacji bo włos wtedy końcówkę ma cieńszą niż jakby był przecięty. A Twój problem z depilacją rozumiem... Mam to samo ale na łydkach. Po depilacji włoski z cebulkami wychodzą jakby rozrywały skórę przy mieszkach włosowych co boi mi się później 2 tygodnie jak nie dłużej...
Nie wiem jak to wygląda na żywo, ale ja na Twoim miejscu używałabym zwykłego podkładu, który jest dobry dla reszty cery, a na brodę używałabym korektora i dokładała warstwę korektora choć raz w ciągu dnia by przykryć kolorem odrastające włoski.

Edytowane przez Kori_Yoitama
Czas edycji: 2016-08-30 o 16:08
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.