Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów. - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2010-09-21, 08:03   #1471
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomo¶ci: 927
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez majreg Poka¿ wiadomo¶æ
Czyta³am,¿e przy oksydantach pow. 6% w³osy siê masakrycznie niszcz±. 12% oksydant ca³kowicie je wytrawia i w³os zostaje matowy, suchy i po³amie siê bardzo szybko. Lepiej jest po³o¿yæ s³abszy kilka razy lub troszkê d³u¿ej potrzymaæ. Do farb rudych nie ma potrzeba u¿ywania tak silnych oksydantów. Chyba,¿e kto¶ chce mieæ bardzo jasny miedziany blond.

A mo¿esz podac ¼ród³o tych rewelacji??
__________________
Rudy to nie kolor w³osów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze w³osów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowied¼ znajdziesz TUTAJ

Edytowane przez agusiaki
Czas edycji: 2010-09-21 o 08:05
agusiaki jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-21, 13:02   #1472
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez majreg Poka¿ wiadomo¶æ
Czyta³am,¿e przy oksydantach pow. 6% w³osy siê masakrycznie niszcz±. 12% oksydant ca³kowicie je wytrawia i w³os zostaje matowy, suchy i po³amie siê bardzo szybko. Lepiej jest po³o¿yæ s³abszy kilka razy lub troszkê d³u¿ej potrzymaæ. Do farb rudych nie ma potrzeba u¿ywania tak silnych oksydantów. Chyba,¿e kto¶ chce mieæ bardzo jasny miedziany blond.

A z innej beczki. Jaki kolor ma teraz Iwona Wêgrowska? bardzo mi siê podoba. By³am ostatnio we Francji i tam teraz du¿o dziewczyn ma takie karmelowe rudo¶ci, albo z³ote jasne br±zy. Fajnie to wygl±da. Ale u nas jao¶ nie widzê takich w³osków.
Przewa¿nie farbujemy w³osy z wod± 6%, nie s±dzê aby niszczy³a w³osy.
Przy pierwszym farbowaniu pokrywamy ca³e w³osy farb± przy nastêpny farbujemy odrost a na resztê w³osów przeci±gamy farbê na ok 10 min. Naprawdê s± ró¿ne metody, je¶li np. z wody 6 chcemy zrobiæ 3 - dodajemy wtedy wody w odpowiednich proporcjach - czêsto farbujê odrost z wod± 6% potem do farby dodajê trochê wody i przeci±gam na resztê w³osów, wtedy stê¿eni wody w farbie s³abnie.

My¶lê ¿e najwa¿niejsze jest to ¿eby w³osy które ju¿ by³y farbowane i s± w pewien sposób rozja¶nione nie mêczyæ du¿o % wodami, a na odrost jak najbardziej 6% (bywa ¿e czasami 9 po to aby wyrównaæ kolor).
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-21, 16:00   #1473
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2 249
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

oksydant 6% niszczy?? nie sadze. wielokrotnie farbowa³am ca³a d³ugosc w³osow nie raz w³a¶nie 6% i jako¶ nic sie nie dzia³o( ostatnie 7 m-cy co miesiac wlasnie na cala dlugosc bo zmienialam firmy/kolory itp)
oksydantem 3% jako¶ marnie widzê rozja¶nienie np a jak dasz kilka razy za³ó¿my oksydant 3% na miedzianym blondzie z poziomu 7 to w najlepszym razie bedziesz miec kasztanowe w³osy, o ile w ogole w braz nie wpadna. farbuje wlosy od lat i to co wyczytalas byc moze ma sens w przypadku wlosow po dekoloryzacji/spalonych itp,ale nie na wlosach normalnych ( zeby nie bylo dorabialam sobie farbujac /scinajac i bawiac sie w te wszytskie fryzjerskie zadania przez ponad 8 lat, zazalen jak dotad 1 , ale przez kolor farby, ktory okazal sie byc zupelnie inny na probniku a nastepnie wycofany ze sprzedazy)


co do moich wlosow-> ostatnio pogodzilam sie na chwile z lecherem. plusy- kolor naturalny, zmyslowy i cieply, wlosy zdrowe, nie szczypal. minusy- ciut ciemniejszy od moich naturalnych, bardzo stonowany mimo dodania pomaranczowego mixtona .
podsumowuj±c na razie zostaje z t± firm± bo jednak odnotowa³am roznice w stanie wlosow wstosunku do ce-ce, jednak jesli chcecie goracych rudosci odradzam blond miedziany i chyba cala serie bo albo z pospiechu nie dostrzeglam ognistych odcieni lechera, albo ich po prostu nie ma

agusiaki chusteczka faktycznie dzia³a
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Mo¿e siê zdarzyæ, ¿e urodzi³a¶ siê bez skrzyde³, ale najwa¿niejsze, ¿eby¶ nie przeszkadza³a im wyrosn±æ.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-21, 18:50   #1474
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
Przewa¿nie farbujemy w³osy z wod± 6%, nie s±dzê aby niszczy³a w³osy.
Przy pierwszym farbowaniu pokrywamy ca³e w³osy farb± przy nastêpny farbujemy odrost a na resztê w³osów przeci±gamy farbê na ok 10 min. Naprawdê s± ró¿ne metody, je¶li np. z wody 6 chcemy zrobiæ 3 - dodajemy wtedy wody w odpowiednich proporcjach - czêsto farbujê odrost z wod± 6% potem do farby dodajê trochê wody i przeci±gam na resztê w³osów, wtedy stê¿eni wody w farbie s³abnie.

My¶lê ¿e najwa¿niejsze jest to ¿eby w³osy które ju¿ by³y farbowane i s± w pewien sposób rozja¶nione nie mêczyæ du¿o % wodami, a na odrost jak najbardziej 6% (bywa ¿e czasami 9 po to aby wyrównaæ kolor).

Ca³kowicie siê zgadzam. Dok³adnie to samo mia³am na my¶li.

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Cytat:
Napisane przez julianna-p Poka¿ wiadomo¶æ
oksydant 6% niszczy?? nie sadze. wielokrotnie farbowa³am ca³a d³ugosc w³osow nie raz w³a¶nie 6% i jako¶ nic sie nie dzia³o( ostatnie 7 m-cy co miesiac wlasnie na cala dlugosc bo zmienialam firmy/kolory itp)
oksydantem 3% jako¶ marnie widzê rozja¶nienie np a jak dasz kilka razy za³ó¿my oksydant 3% na miedzianym blondzie z poziomu 7 to w najlepszym razie bedziesz miec kasztanowe w³osy, o ile w ogole w braz nie wpadna. farbuje wlosy od lat i to co wyczytalas byc moze ma sens w przypadku wlosow po dekoloryzacji/spalonych itp,ale nie na wlosach normalnych ( zeby nie bylo dorabialam sobie farbujac /scinajac i bawiac sie w te wszytskie fryzjerskie zadania przez ponad 8 lat, zazalen jak dotad 1 , ale przez kolor farby, ktory okazal sie byc zupelnie inny na probniku a nastepnie wycofany ze sprzedazy)


co do moich wlosow-> ostatnio pogodzilam sie na chwile z lecherem. plusy- kolor naturalny, zmyslowy i cieply, wlosy zdrowe, nie szczypal. minusy- ciut ciemniejszy od moich naturalnych, bardzo stonowany mimo dodania pomaranczowego mixtona .
podsumowuj±c na razie zostaje z t± firm± bo jednak odnotowa³am roznice w stanie wlosow wstosunku do ce-ce, jednak jesli chcecie goracych rudosci odradzam blond miedziany i chyba cala serie bo albo z pospiechu nie dostrzeglam ognistych odcieni lechera, albo ich po prostu nie ma

agusiaki chusteczka faktycznie dzia³a



Ja napisa³am POWY¯EJ 6%. Ja farbujê w³osy od lat 20 i uwa¿am,¿e nie ma sensu k³a¶æ rudo¶ci z oksydantami 9% lub 12%. Albo ¿le siê wyrazi³am albo ¼le mnie zrozumia³a¶. 9% i 12% u¿ywa siê do bardzo jasnych blondów i wg mnie niszcz± nieodwracalnie. Nie tylko czyta³am na ten temat ale równie¿ masê razy to praktykowa³am na sobie.

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Cytat:
Napisane przez agusiaki Poka¿ wiadomo¶æ

A mo¿esz podac ¼ród³o tych rewelacji??

W±tek "Najlepsze farby blond'. Bodaj¿e taka nazwa. Porad udziela³a fryzjerka.Ponadto wiem to z praktyki na sobie kochanie. Sama jestem tego najlepszym dowodem. Nie u¿ywam nigdy oksydantu pow. 6% poniewa¿ mam po nim matowe i suche w³osy, które po jakim¶ czasie siê ³ami± na d³ugo¶ci. Je¶li chcê mieæ poziom 9 wystarcza mi woda 6%, a do poziomu 8- 4,5% i chwyta równie¿ siwe. Nie ma potrzeby u¿ywaæ bardzo silenj wody, wystarczy d³u¿ej potrzymaæ s³abszy oksydant albo rozja¶niaæ etapami. Zdecydowanie mniej zniszczy po³o¿enie 6% dwukrotnie w odstêpie m-ca ni¿ jednorazowo 12%.

A ponadto nie mówimy na tym w±tku o blondach tylko o rudo¶ciach i ju¿ zupe³nie nie rozumiem zasadno¶ci dawania 12% oksydantu do tych odcieni.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2010-09-21 o 19:02
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-21, 19:39   #1475
Jessiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zzzz kanapy ;-p
Wiadomo¶ci: 720
GG do Jessiczka
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Zdecydowanie mniej zniszczy po³o¿enie 6% dwukrotnie w odstêpie m-ca ni¿ jednorazowo 12%.

odnosnie tej wypowiedzi mam pytanie- bo mam mêtlik
wiec w takim razie stê¿enie nie ma odwzorowania odnosnie koloru nasycenia jego wyrazisto¶ci hmm?
mi sie wydawa³o ¿e czym stê¿enie silniejsze tym wyrazniejszy kolor


A ponadto nie mówimy na tym w±tku o blondach tylko o rudo¶ciach i ju¿ zupe³nie nie rozumiem zasadno¶ci dawania 12% oksydantu do tych odcieni.
ale czemu one tylko przeznaczone do blond?
__________________
...KtÓ¿ Z NaS kOcHa NiE g£uPiEj¡c PrZy TyM...

Edytowane przez Jessiczka
Czas edycji: 2010-09-21 o 19:41
Jessiczka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-21, 19:54   #1476
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2 249
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

ok, sorry nie zauwazylam slowa "pow"
co do dawania etapami to wlasnej siostrze w jeden weekend sciagnelam czarna farbe do blondu, uzywalam oksydantu wlasnie 12 przy dekoloryzacji, na koniec weekendu miala piekny zlocisty kolor wlosow i praktyznie zero zniszczen. klucz jak dla mnie to ocena stanu wlosow a nastepnie dobranie wlasciwego srodka. poniewaz bylo to juz dosc dawno temu moge tez dodac, ze z perspektywy czasu nie poczynilo to zniszczen na jej glowie
co do rudosci, sama staram sie uzywac wlasnie 6, ale zdarzalo mi sie uzywac tez 9 gdy wlosy sciemnialy za bardzo. uzywanie 12 byloby jak dla mnie faktycznie bezcelowe, chocby dlatego, ze powodowaloby rozjasnienie oczekiwanego koloru
wazne jest tez, aby pamietac, ze wlos farbowany to wlos wrazliwy i jezeli ktos sie juz tego podejmuje to musi przede wszytskim pielegnowac. no i w szalenstwach kolorystycznych zachowywac jako taki umiar

ech ide olejowac wlosy, ktore niedlugo znowu bede marchewka
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Mo¿e siê zdarzyæ, ¿e urodzi³a¶ siê bez skrzyde³, ale najwa¿niejsze, ¿eby¶ nie przeszkadza³a im wyrosn±æ.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-21, 20:05   #1477
Jessiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zzzz kanapy ;-p
Wiadomo¶ci: 720
GG do Jessiczka
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

julianna-p
nie mów ¿e marchewka wyjdzie Ci z oksydantem 6 i nie z blondu

Kto mi pomoze rozwiaæ watpliwo¶ci
kiedys zakupi³am fryzjerska farbe kolor ostry pomarancz i co wyszlo z woda 6% hmm ciemny brzydki rudobr±zowy kolor wiec chyba stê¿enie ma jakis wp³yw czy nie uda mi sie wogole wyczarowac jasnego rudego w takim razie
__________________
...KtÓ¿ Z NaS kOcHa NiE g£uPiEj¡c PrZy TyM...
Jessiczka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 20:49   #1478
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomo¶ci: 927
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez majreg Poka¿ wiadomo¶æ




W±tek "Najlepsze farby blond'. Bodaj¿e taka nazwa. Porad udziela³a fryzjerka.Ponadto wiem to z praktyki na sobie kochanie. Sama jestem tego najlepszym dowodem. Nie u¿ywam nigdy oksydantu pow. 6% poniewa¿ mam po nim matowe i suche w³osy, które po jakim¶ czasie siê ³ami± na d³ugo¶ci. Je¶li chcê mieæ poziom 9 wystarcza mi woda 6%, a do poziomu 8- 4,5% i chwyta równie¿ siwe. Nie ma potrzeby u¿ywaæ bardzo silenj wody, wystarczy d³u¿ej potrzymaæ s³abszy oksydant albo rozja¶niaæ etapami. Zdecydowanie mniej zniszczy po³o¿enie 6% dwukrotnie w odstêpie m-ca ni¿ jednorazowo 12%.

A ponadto nie mówimy na tym w±tku o blondach tylko o rudo¶ciach i ju¿ zupe³nie nie rozumiem zasadno¶ci dawania 12% oksydantu do tych odcieni.
No wybacz, ale ¼ród³o pod tytu³em W±tek "Najlepsze farby blond' to raczej ¿art . Podaj jakikolwiek WIARYGODNE ¼ród³o dla takich rewelacji, bo bez urazy, ale mnie mierzi jak czytam takie bzdury niczym nie poparte. S± tu w w±tku tak¿e dziewczyny, które nie maj± do¶wiadczenia i czytaj± takie nieprawdziwe informacje bior±c je za prawdê, a potem widzimy nowe w±tki pt. "Zamiast rudo¶ci mam br±z, co robiæ?".
Twoje osobiste do¶wiadczenia to tylko Twoje osobiste do¶wiadczenia i nic ponadto. Regu³a tworzy siê kiedy na znacznej czê¶ci populacji stwierdzamy pewn± prawid³owo¶æ. A tutaj czegos takiego NIE MA. To, ¿e Tobie w³osy rozja¶niaj± siê szybko i bezproblemowo nie oznacza, ¿e wszystkie dziewczyny tak maj±. Ja jestem blondynka z natury a odrost przy rudo¶ci musze robiæ 6%, bo inaczej nie chwyta tak jak powinno byæ, nawet jak przytrzymam ponad 45 min.
W tym w±tku sa dziewczyny, które robi³y rudo¶ci wod± 12% i nie uwierzysz - nadal maja w³osy Ma³o tego, sa one sprê¿yste, b³yszcz±ce i maj± ¶wietlisty kolor. No jak to mo¿liwe, ¿e nie po³ama³y siê im i nie wypad³y???
__________________
Rudy to nie kolor w³osów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze w³osów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowied¼ znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-21, 21:38   #1479
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2 249
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez Jessiczka Poka¿ wiadomo¶æ
julianna-p
nie mów ¿e marchewka wyjdzie Ci z oksydantem 6 i nie z blondu

Kto mi pomoze rozwiaæ watpliwo¶ci
kiedys zakupi³am fryzjerska farbe kolor ostry pomarancz i co wyszlo z woda 6% hmm ciemny brzydki rudobr±zowy kolor wiec chyba stê¿enie ma jakis wp³yw czy nie uda mi sie wogole wyczarowac jasnego rudego w takim razie


wyszla i to juz kilkakrotnie, jesli poczytasz wczesniejsze moje wypowiedzi zobaczysz jak czesto zmieniam kolor
inna sprawa, ze naturalnie rudym wlosom moze latwiej to przychodzic
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Mo¿e siê zdarzyæ, ¿e urodzi³a¶ siê bez skrzyde³, ale najwa¿niejsze, ¿eby¶ nie przeszkadza³a im wyrosn±æ.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-21, 21:48   #1480
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomo¶ci: 927
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

julianna - prawda, ¿e to mega wynalazek te chusteczki?? Samoopalaczem bym siê pociapa³a jak nieprzymierzaj±c dalmatyñczyk A chusteczk± opalenizna jak ta lala w 3h
__________________
Rudy to nie kolor w³osów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze w³osów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowied¼ znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-22, 09:57   #1481
Veronic
Wtajemniczenie
 
Avatar Veronic
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomo¶ci: 2 398
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

agusiaki -> pisa³a¶, ¿e kupujesz utleniacze w du¿ych butlach, wiêc mam pytanie jak d³ugo mo¿na tak± butlê trzymaæ otwart±, zastanawiam siê nad kupnem, ale 1litr to chyba zu¿yjê w rok, albo i d³u¿ej...
czy to nie bêdzie mia³o wp³ywu na jego jako¶æ?
pozdrawiam
Veronic jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-22, 10:02   #1482
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomo¶ci: 927
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez Veronic Poka¿ wiadomo¶æ
agusiaki -> pisa³a¶, ¿e kupujesz utleniacze w du¿ych butlach, wiêc mam pytanie jak d³ugo mo¿na tak± butlê trzymaæ otwart±, zastanawiam siê nad kupnem, ale 1litr to chyba zu¿yjê w rok, albo i d³u¿ej...
czy to nie bêdzie mia³o wp³ywu na jego jako¶æ?
pozdrawiam
Szczerze to siê bli¿ej nie zaznajomi³am z tematem. Na moich litrówkach jest data wa¿no¶ci 04.2013 i tego sie trzymam, skoro nie ma info, ze po otwarciu zu¿yæ w ci±gu... np 12 mc. Uwa¿am, ¿e jak jest szczelnie zamkniête, nie wystawione na ¶wiat³o to nic sie nie powinno z tym dziaæ.
__________________
Rudy to nie kolor w³osów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze w³osów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowied¼ znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-22, 10:49   #1483
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez Jessiczka Poka¿ wiadomo¶æ
Zdecydowanie mniej zniszczy po³o¿enie 6% dwukrotnie w odstêpie m-ca ni¿ jednorazowo 12%.

odnosnie tej wypowiedzi mam pytanie- bo mam mêtlik
wiec w takim razie stê¿enie nie ma odwzorowania odnosnie koloru nasycenia jego wyrazisto¶ci hmm?
mi sie wydawa³o ¿e czym stê¿enie silniejsze tym wyrazniejszy kolor


A ponadto nie mówimy na tym w±tku o blondach tylko o rudo¶ciach i ju¿ zupe³nie nie rozumiem zasadno¶ci dawania 12% oksydantu do tych odcieni.
ale czemu one tylko przeznaczone do blond?

¯eby uzyskaæ wiêksze nasycenie kolorem wystarczy dodaæ tonera np. pomarañczowego. Je¶li w farbie jest ma³o barwnika to niewiele da zwiêkszenie procentu oksydanta. Oksydant rozja¶nia, a nie nasyca kolorem czy go czyni bardziej intensywnym. To mam na my¶li.

Przeznaczone do blond- bo tylko w ten sposób mo¿na uzyskaæ odcienie blondu platynowego czy bardzo, bardzo jasnego np. z poziomu 10 lub 12. Ale ju¿ np. blond z poziomu 9 mo¿na uzyskaæ 6% oksydantem. Je¶li chcesz mieæ intensywn± jasn± rudo¶æ to moim zdaniem wystarczy po³o¿yæ oksydant 6% , i zwiêkszyæ intensywno¶æ dodaj±c toner o odpowiedniej kolorystyce czerwonej , pomarañczowej itp. A od¶wie¿aæ kolor na niskiej wodzie np. 2,7% na d³ugo¶ci (te¿ mo¿na dodaæ tonera) i na odrosty k³a¶æ z wy¿sz± czyli 6%.
Natomiast do ciemnych rudo¶ci moim zdaniem spokojnie wystarczy woda 3, maks.4,5%.
Ponadto wysoki oksydant bardziej niszcz±c w³osy odbiera im blask co sprawia,¿e kolor traci na intensywno¶ci i staje siê matowy. Jedynie tu¿ po malowaniu jest ³adny.

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Cytat:
Napisane przez agusiaki Poka¿ wiadomo¶æ
No wybacz, ale ¼ród³o pod tytu³em W±tek "Najlepsze farby blond' to raczej ¿art . Podaj jakikolwiek WIARYGODNE ¼ród³o dla takich rewelacji, bo bez urazy, ale mnie mierzi jak czytam takie bzdury niczym nie poparte. S± tu w w±tku tak¿e dziewczyny, które nie maj± do¶wiadczenia i czytaj± takie nieprawdziwe informacje bior±c je za prawdê, a potem widzimy nowe w±tki pt. "Zamiast rudo¶ci mam br±z, co robiæ?".
Twoje osobiste do¶wiadczenia to tylko Twoje osobiste do¶wiadczenia i nic ponadto. Regu³a tworzy siê kiedy na znacznej czê¶ci populacji stwierdzamy pewn± prawid³owo¶æ. A tutaj czegos takiego NIE MA. To, ¿e Tobie w³osy rozja¶niaj± siê szybko i bezproblemowo nie oznacza, ¿e wszystkie dziewczyny tak maj±. Ja jestem blondynka z natury a odrost przy rudo¶ci musze robiæ 6%, bo inaczej nie chwyta tak jak powinno byæ, nawet jak przytrzymam ponad 45 min.
W tym w±tku sa dziewczyny, które robi³y rudo¶ci wod± 12% i nie uwierzysz - nadal maja w³osy Ma³o tego, sa one sprê¿yste, b³yszcz±ce i maj± ¶wietlisty kolor. No jak to mo¿liwe, ¿e nie po³ama³y siê im i nie wypad³y???
Jak ¿yjê nie widzia³am osoby, której w³osy znios³y bez szwanku potraktowanie 12% wod±. Powiem wiêcej. Stan takich w³osów zwykle ju¿ jest nie do odratowania, jedynie do ¶ciêcia. W³osy siê pl±cz±, przy myciu ko³tun trudny do rozczesania, s± szorstkie i sztywne i suche na koñcach, a po jakim¶ czasie wystrzêpione i nierówne , bo pou³amywane na d³ugo¶ci. Po³ysk jedynie silikonowy. Nieliczne wyj±tki o bardzo grubych i silnych moherach potwierdzaj± jedynie moj± tezê.
Podkre¶lam jeszcze raz,¿e piszê o utleniaczach 9% i powy¿ej, nie o 6%.
Masz prawo siê nie zgadzaæ ze mn±, wiêc proponujê zostaæ przy swoim zdaniu i ju¿. Szkoda czasu na sprzeczki.

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Jessiczka Poka¿ wiadomo¶æ
julianna-p
nie mów ¿e marchewka wyjdzie Ci z oksydantem 6 i nie z blondu

Kto mi pomoze rozwiaæ watpliwo¶ci
kiedys zakupi³am fryzjerska farbe kolor ostry pomarancz i co wyszlo z woda 6% hmm ciemny brzydki rudobr±zowy kolor wiec chyba stê¿enie ma jakis wp³yw czy nie uda mi sie wogole wyczarowac jasnego rudego w takim razie
Gdyby¶ zrobi³a jeszcze raz z 6% i doda³a deko tonera kolorku na intensywno¶ci którego ci zale¿y, wysz³oby prawdopodobnie lepiej. A mo¿e robi³a¶ na uprzednio malowane ciemnym kolorem i dlatego wysz³o tak burociemno.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2010-09-22 o 12:15
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-22, 10:57   #1484
Veronic
Wtajemniczenie
 
Avatar Veronic
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomo¶ci: 2 398
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez agusiaki Poka¿ wiadomo¶æ
Szczerze to siê bli¿ej nie zaznajomi³am z tematem. Na moich litrówkach jest data wa¿no¶ci 04.2013 i tego sie trzymam, skoro nie ma info, ze po otwarciu zu¿yæ w ci±gu... np 12 mc. Uwa¿am, ¿e jak jest szczelnie zamkniête, nie wystawione na ¶wiat³o to nic sie nie powinno z tym dziaæ.
ok, dziêki za odp!
Veronic jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-22, 12:14   #1485
Veronic
Wtajemniczenie
 
Avatar Veronic
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomo¶ci: 2 398
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Dziewczyny pomó¿cie
chcia³abym mieæ ³adny rudy kolorek- tak± marcheweczkê ( ala agusiaki) jeszcze nie uda³o mi siê jej otrzymaæ, ale farbowa³am tylko drogeryjnymi, wiêc teraz postanowi³am kupiæ co¶ z profeski, np chantal
wrzucam fotki swoich w³osów, ¿adna nie oddaje prawdziwego koloru, mój kolor jest tak jakby miksem tych zdjêæ jest ju¿ wyp³owia³y, miesi±c temu farbowa³am...

Mam pytanie- jakiego utleniacza musia³abym u¿yæ 9%? czy wystarczy 6%?
Do mieszanki chcia³abym dodaæ mixtona pomarañczowego, mo¿e to co¶ pomo¿e...
z góry dziêkujê za ka¿d± pomoc
Veronic jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-22, 13:58   #1486
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez Veronic Poka¿ wiadomo¶æ
agusiaki -> pisa³a¶, ¿e kupujesz utleniacze w du¿ych butlach, wiêc mam pytanie jak d³ugo mo¿na tak± butlê trzymaæ otwart±, zastanawiam siê nad kupnem, ale 1litr to chyba zu¿yjê w rok, albo i d³u¿ej...
czy to nie bêdzie mia³o wp³ywu na jego jako¶æ?
pozdrawiam
Czasami na butelkach oprócz daty jest co¶ takiego jak np: rysunek pude³ka z informacj± 6M - to oznacza ¿e od odtworzenia butelki jest wa¿ne 6 miesiêcy - je¶li takie informacji nie ma to sugerujemy siê dat± wa¿no¶ci. Pamiêtaj o wstrz±¶niêciu butli przed u¿yciem.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-22, 15:23   #1487
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2 249
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

mi ostatnio pani we fryzjerskim jawnie odradzal zakup litrowej butli bo rzekomo starzeje sie po 2 miesiacach, niestety zrodla owych rewelacji nie umiala podac; i maly szczegolik litro owego specyfiku kosztowal 40 zl a buteleczka 60 ml - 5,
jak dla mnie mozna tyle ile wskazuje obrazek na butli
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Mo¿e siê zdarzyæ, ¿e urodzi³a¶ siê bez skrzyde³, ale najwa¿niejsze, ¿eby¶ nie przeszkadza³a im wyrosn±æ.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-22, 15:47   #1488
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomo¶ci: 927
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez julianna-p Poka¿ wiadomo¶æ
mi ostatnio pani we fryzjerskim jawnie odradzal zakup litrowej butli bo rzekomo starzeje sie po 2 miesiacach, niestety zrodla owych rewelacji nie umiala podac; i maly szczegolik litro owego specyfiku kosztowal 40 zl a buteleczka 60 ml - 5,
jak dla mnie mozna tyle ile wskazuje obrazek na butli
No to w³a¶nie o tym pisa³am - na chantalu nie ma oznaczenia ile czasu po otwarciu jest na zu¿ycie tego. A zdaje siê, ¿e kole¿anka w³a¶nie o tym pisa³a.
W chantalu ró¿nica jest jeszcze bardziej drastyczna, bo 1l kosztuje 9,98z³ a 60 ml 5z³
__________________
Rudy to nie kolor w³osów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze w³osów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowied¼ znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-22, 16:02   #1489
Veronic
Wtajemniczenie
 
Avatar Veronic
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomo¶ci: 2 398
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Ja chyba kupiê jednak litrow± butlê
Dziewczyny bêdê wdziêczna za ka¿d± poradê , spójrzcie na kilka postów wy¿ej
Veronic jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-22, 16:04   #1490
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Niektóre panie w hurtowniach fryzjerskich to bêd± doradza³y to co im wiêkszy zysk przyniesie
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-22, 16:33   #1491
Jessiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zzzz kanapy ;-p
Wiadomo¶ci: 720
GG do Jessiczka
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

julianna-p , majreg dziekuje Wam za rozjasnienie
teraz musze przyjrzec sie blizej toner'owi co to za cudeñko i sprawdziæ czy da to jakis intensywniejszy a moze bardziej jasniejszy kolor bo zamierzam sie zaopatrzec tym razem w farbê profesjonal
__________________
...KtÓ¿ Z NaS kOcHa NiE g£uPiEj¡c PrZy TyM...
Jessiczka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-22, 18:32   #1492
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez Jessiczka Poka¿ wiadomo¶æ
julianna-p , majreg dziekuje Wam za rozjasnienie
teraz musze przyjrzec sie blizej toner'owi co to za cudeñko i sprawdziæ czy da to jakis intensywniejszy a moze bardziej jasniejszy kolor bo zamierzam sie zaopatrzec tym razem w farbê profesjonal
O tonerach i mo¿liwo¶ciach ich zastosowania mo¿esz poczytaæ ¿na w±tku "Br±z zimny czy popielaty" . Dziewczyny wprawdzie dodaj± popielu lub fioletu ¿eby uzyskaæ bardziej zimne odcienie ale to dzia³a na tej samej zasadzie. Powodzenia.
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-22, 19:00   #1493
Jessiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zzzz kanapy ;-p
Wiadomo¶ci: 720
GG do Jessiczka
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez majreg Poka¿ wiadomo¶æ
O tonerach i mo¿liwo¶ciach ich zastosowania mo¿esz poczytaæ ¿na w±tku "Br±z zimny czy popielaty" . Dziewczyny wprawdzie dodaj± popielu lub fioletu ¿eby uzyskaæ bardziej zimne odcienie ale to dzia³a na tej samej zasadzie. Powodzenia.
dzieki w³asnie g³ówkowa³am nad tym ...aha popiel i fiolet ciekawe wiêc zaraz biore sie za czytanie.
ciekawa a¿ jestem efektu
__________________
...KtÓ¿ Z NaS kOcHa NiE g£uPiEj¡c PrZy TyM...
Jessiczka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-22, 22:07   #1494
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2 249
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
Niektóre panie w hurtowniach fryzjerskich to bêd± doradza³y to co im wiêkszy zysk przyniesie
dokladnie o tym mowiê


co do podkrecania kolorow tonerami,mixami ja zawsze dodaje wiecej niz pisze, ze sie powinno
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Mo¿e siê zdarzyæ, ¿e urodzi³a¶ siê bez skrzyde³, ale najwa¿niejsze, ¿eby¶ nie przeszkadza³a im wyrosn±æ.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-23, 11:05   #1495
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

ja jeszcze tonerów nie dodawa³am
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-23, 12:02   #1496
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2 249
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
ja jeszcze tonerów nie dodawa³am

bo w wielu farbach to nie jest w ogole konieczne, ja tez nie dodawalam do revlonu np, ale kiedy kolor jest, ze tak powiem srednio mnie zadowalajacy albo mam ochote zaszalec ...
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Mo¿e siê zdarzyæ, ¿e urodzi³a¶ siê bez skrzyde³, ale najwa¿niejsze, ¿eby¶ nie przeszkadza³a im wyrosn±æ.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-23, 14:10   #1497
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomo¶ci: 927
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

A ja mixy dodajê namiêtnie, nie sprawdzaj±c czy kolor sam w sobie wyjdzie ³adny czy nie. Na pocz±tku by³am ostro¿na w dawkowaniu boj±c sie, ¿e bêdê Ania z Zielonego Wzgórza
Z czasem odkry³am, ¿e raczej nie ma takiej opcji. Teraz dodajê "na oko" , które w moim wypadku z ka¿dym farbowaniem gorzej widzi
Odkry³am ju¿ te¿, ¿e mix welli mo¿na dodaæ do fabry chantala i efekt jest zadowalaj±cy bez niespodzianek.


VERONIC - patrz±c na zdjêcia powiedzia³abym, ¿e 6% wod± mo¿esz nie uzyskaæ efektu ala' agusiaki, ale jak zechcesz po³o¿yæ wode 9% to zaraz pojawi± siê posty snuj±ce wizje, ¿e ci wszystkie w³osy wypadn± i zostaniesz ³ysa na wieki 6% musia³aby¶ sporo d³u¿ej przetrzymac a i tak gwarancji nie masz, ze finalnie bêdzie kolor jaki chcesz. W razie wyboru 9% utleniacza staraj siê nie przed³uzaæ czasu dzia³ania.
Mo¿e niech siê jeszcze wypowiedz± dziewczyny znaj±ce temat rudo¶ci z praktyki.
__________________
Rudy to nie kolor w³osów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze w³osów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowied¼ znajdziesz TUTAJ

Edytowane przez agusiaki
Czas edycji: 2010-09-23 o 14:21
agusiaki jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-23, 14:29   #1498
wandeczka111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Witam specjalistki od rudo¶ci!
Chcia³abym mieæ kolor jak ta aktorka na zdjêciu. W zasadzie to jest mieszanka br±zowo-ruda (jak na moje oko), ale znudzi³ mi siê br±z i chcia³abym co¶ takiego na g³owie.
Wiecie mo¿e jak± farbê u¿yæ, ¿eby uzyskaæ taki efekt?
wandeczka111 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-23, 14:51   #1499
Veronic
Wtajemniczenie
 
Avatar Veronic
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomo¶ci: 2 398
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

dziêkujê za odpowied¼ no có¿, ¶pieszy³o mi siê i ju¿ zamówi³am butle 6% utleniacza, pewnie kolor nie wyjdzie taki jak ma byæ... (jak zwykle zreszt±)
Veronic jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-23, 15:09   #1500
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomo¶ci: 927
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Veronic - W takim uk³adzie zrób tak. Na³o¿ mieszanke na ca³o¶c w³osów i odczekaj 25 minut. Po tym czasie zmalaksuj w³osy (skrop delikatnie odrobink± letniej wody i wymasuj farbê na g³owie tak, jakby¶ my³a g³owê), odczekaj jeszcze 20 minut i sp³ucz farbê. Umyj delikatnym szamponem (najlepiej takim przeznaczonym po farbowaniu) i na³ó¿ porz±dn± maskê/od¿ywkê.
Daj znaæ jak wysz³o. Jak za pierwszym razem nie bêdzie wystarczaj±co zywy/jasny to za drugim przetrzymasz d³u¿ej jeszcze t± 6%. Bêdzie dobrze
__________________
Rudy to nie kolor w³osów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze w³osów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowied¼ znajdziesz TUTAJ

Edytowane przez agusiaki
Czas edycji: 2010-09-23 o 15:13
agusiaki jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:00.