Białe meble w sypialni- co sądzicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-13, 14:55   #1
magmaran
Raczkowanie
 
Avatar magmaran
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 98

Białe meble w sypialni- co sądzicie?


Chciałabym zasięgnąć opinii osób postronnych, dlatego zakładam ten wątek. Co sądzicie o meblach w sypialni w kolorze białym, fajny pomysł, czy raczej słaby mam gust? Mam po prostu mały dylemacik jakie meble wybrać do tego pokoju w którym spędzę 1/3 życia Wcześniej myślałam o różnych odcieniach brązu, ostatnio przeglądając strony www spodobały mi się białe. Zamieszczę kilka zdjęć dla przybliżenia co konkretniej mi się podoba. Ściany planuję pomalować w dwu odcieniach fioletu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Biała-sypialnia2.jpg (29,6 KB, 277 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Biała-sypialnia1-600x425.jpg (32,6 KB, 213 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8946f_mieszkanie-zdjecia_1_jpg_fioletowa-sypialnia-4_main.jpg (23,4 KB, 240 załadowań)
__________________


Edytowane przez magmaran
Czas edycji: 2012-10-13 o 14:57
magmaran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 16:36   #2
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2012-11-18 o 13:30
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 07:48   #3
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez magmaran Pokaż wiadomość
Chciałabym zasięgnąć opinii osób postronnych, dlatego zakładam ten wątek. Co sądzicie o meblach w sypialni w kolorze białym, fajny pomysł, czy raczej słaby mam gust? Mam po prostu mały dylemacik jakie meble wybrać do tego pokoju w którym spędzę 1/3 życia Wcześniej myślałam o różnych odcieniach brązu, ostatnio przeglądając strony www spodobały mi się białe. Zamieszczę kilka zdjęć dla przybliżenia co konkretniej mi się podoba. Ściany planuję pomalować w dwu odcieniach fioletu.
kwestia gustu, a o gustach sie nie dyskutuje
mnie się podoba takie połączenie (sama mam fioletowe mieszkanie + białe meble)
oczywiście wszystko zależy od tego jakie dobierzesz dodatki.
a białe meble mają duży potencjał - łatwo możesz z fioletowymi ścianami i białymi meblami urządzić sypialnię zarówno w stylu bardziej romantycznym, jak i bardziej industrialnym, wszystko zależy od odcieni koloru ścian, stylu mebli i dodatków.
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 17:36   #4
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez magmaran Pokaż wiadomość
Chciałabym zasięgnąć opinii osób postronnych, dlatego zakładam ten wątek. Co sądzicie o meblach w sypialni w kolorze białym, fajny pomysł, czy raczej słaby mam gust?
Uważam, że białe meble są fajne i dają większe możliwości aranżacji niż niektóre gatunki drewna (a raczej udającej je okleiny). Sama planuję białe meble w sypialni.
To, że twoja sypialnia z białymi meblami odróżniałaby się od sypialni wielu znajomych nie oznacza, że masz słaby gust.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 19:40   #5
justysia171
Zakorzenienie
 
Avatar justysia171
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 5 332
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez magmaran Pokaż wiadomość
Chciałabym zasięgnąć opinii osób postronnych, dlatego zakładam ten wątek. Co sądzicie o meblach w sypialni w kolorze białym, fajny pomysł, czy raczej słaby mam gust? Mam po prostu mały dylemacik jakie meble wybrać do tego pokoju w którym spędzę 1/3 życia Wcześniej myślałam o różnych odcieniach brązu, ostatnio przeglądając strony www spodobały mi się białe. Zamieszczę kilka zdjęć dla przybliżenia co konkretniej mi się podoba. Ściany planuję pomalować w dwu odcieniach fioletu.
Sama mam białę meble w sypialni + fioletowe i szare ściany także jestem na tak
Osobiście otatnio mam fazę na białe meble i uważam, że fajnie wyglądają.
__________________
... jeżeli przestajemy marzyć, to znaczy , że umieramy..."


justysia171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 11:06   #6
magmaran
Raczkowanie
 
Avatar magmaran
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 98
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Dziękuję Wam za odpowiedzi, też mam "fazę" na białe meble, chciałam po prostu wiedzieć co inni o tym myślą.
__________________

magmaran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 15:38   #7
Copper Hair
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 35
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Ja mam fazę na białe meble wszędzie. I generalnie biel. Najchętniej wszystko malowałabym na biało.
Copper Hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-15, 17:39   #8
line_87
Rozeznanie
 
Avatar line_87
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 867
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Bardzo fajny pomysł, mi się podoba Ja mam 2 fioletowe i 2 szare ściany i meble w kolorze wenge. Niby mi się podoba, ale te meble sprawiają, że sypialnia wygląda trochę "ciężko". Ostatnio w Ikei widziałam śliczną białą toaletkę, która za nic nie pasuje do moich mebli, a tak strasznie chciałabym ją kupić... A z białymi meblami wyglądałaby super
line_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 14:20   #9
yyagna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 92
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

U nas po remoncie rządzi biel
yyagna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 13:37   #10
Maja S
Raczkowanie
 
Avatar Maja S
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 55
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Do sypialni białe meble to super pomysł, dodadzą lekkości i wprowadzą przyjemny klimat. Fajne połączenie z fioletowym kolorem ścian.
Maja S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 12:45   #11
piyrwa
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Ładne te białe meble na pierwszy rzut oka wydają się takie szpitalne ale są ok
piyrwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-31, 22:42   #12
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez piyrwa Pokaż wiadomość
Ładne te białe meble na pierwszy rzut oka wydają się takie szpitalne ale są ok
A konkretnie które? Bo oferta szeroka i bogata w kolory
Czy naprawdę sklep, który sprzedaje meble biurowe, w tym Vitra, a więc bardzo wysoką półkę cenową musi się reklamować w taki sposób?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 16:28   #13
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Mam białe meble w pokoju córki - jest zachwycona. Nie widziałem jednak sypialni dla dorosłych z białymi meblami, która byłaby naprawdę miła dla oka. Z meblami bardzo jasnymi - tak, nawet z bielonymi - też tak, ale z poprostu białymi - nie, mnie to nie przekonuje.
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 22:08   #14
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

miesiac temu robilam swoja sypialnie
też białe mnie nie przekonywały
teraz żałuje ciezko jest dobrac identyczny odcien ... i jakos wszystko mi nie gra
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 17:09   #15
LabStudio
Przyczajenie
 
Avatar LabStudio
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 4
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

na pewno będzie ładnie, osobiście uwielbiam biel, sprawdza się i w klasycznych i w nowoczesnych wnętrzach. Jest elegancka i ponadczasowa, poza tym, na jaki kolor nie pomalujesz ścian - będzie dobrze Dobór kolorów to dość indywidulna sprawa, więc jeśli uważasz, że Ty się będziesz dobrze z tym czuła to nie ma się co zastanawiać. Powodzenia
__________________
Architektura wnętrz
LabStudio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 21:28   #16
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Ja posiadam białę meble, w połączeniu z fioletem wygląda to świetnie, także polecam każdemu, kto ma taki dylemat.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 21:17   #17
florimeble
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Białe meble jak najbardziej ok, ale trzeba uważać na wykonanie. My wprawdzie wykonujemy białe stoły i krzesła ale gro klientów narzeka na poprzednio zakupione meble z innych źródeł, powód to biel przestaje być biała po jakimś czasie, niskiej jakości laminaty lub bejce. Dlatego najlepiej przed zakupem poszukać opinii o danym sprzedawcy i modelu. A co do samej sypialni to biel i fiolet, pozdr.
florimeble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 21:36   #18
mmmmmm
Zakorzenienie
 
Avatar mmmmmm
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: gdzieś między literkami...
Wiadomości: 4 227
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

A co sądzicie o połączeniu białych mebli z drewnianymi (jasny dąb)?
Planujemy sypialnię w fioletach z meblami z kolorze jasnego drewna i białymi dodatkami. Myślicie, że biała toaletka będzie do tego pasowała?
Dodam, że sypialnia jest mała...
__________________
Chmiel na bezsenność, a sen - na bezmiłość.
mmmmmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 10:43   #19
sasqnia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 169
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Białe meble wyglądaja bardzo elegancko więc według mnie jest to trafne rozwiązanie co do wyposazenia w nie sypialni

Co do połączenia białych mebli i jasnego drewna to w mojej wyborazni wyglada to calkiem fajnie (ale rzeczywiscie musialby to byc jasny kolor)

Powodzenia! Czekamy na fotki
sasqnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-22, 17:00   #20
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez mmmmmm Pokaż wiadomość
A co sądzicie o połączeniu białych mebli z drewnianymi (jasny dąb)?
Planujemy sypialnię w fioletach z meblami z kolorze jasnego drewna i białymi dodatkami. Myślicie, że biała toaletka będzie do tego pasowała?
Dodam, że sypialnia jest mała...
Mnie sie podobaja takie polaczenia bieli z jasnym dabem.

Nasza sypialnia tez jest mala (12m2 ) i wlasnie mamy biala. Na razie tylko lozla i komoda, poszukuje jeszcze toaletki (rowniez rozwazam drewniana toaletke do bialych mebli).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sypialnia.jpg (69,0 KB, 133 załadowań)
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 20:34   #21
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

A co sądzicie o urządzeniu na biało całego mieszkania? Właśnie zastanawiam się nad tym. Mam mieszkanie niezbyt wielkie, ok. 50 m, ale stanowi ono otwartą całość, bez wydzielonych pokoi, z aneksem kuchennym. Mam już kupioną kuchnię z ikei biały połysk (z czarnym, mineralnym blatem) i szafę PAX z białymi, szkalnymi drzwiami. Za biurko będzie służył szklany blat postawiony na czarnych koziołkach, czyli dość neutralnie. Nie mam jeszcze regałów, stolików i sofy. Jak sądzicie, wprowadzić jakiś kolor, czy poszaleć raczej z kolorowymi dodatkami?
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 21:52   #22
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
A co sądzicie o urządzeniu na biało całego mieszkania? Właśnie zastanawiam się nad tym. Mam mieszkanie niezbyt wielkie, ok. 50 m, ale stanowi ono otwartą całość, bez wydzielonych pokoi, z aneksem kuchennym. Mam już kupioną kuchnię z ikei biały połysk (z czarnym, mineralnym blatem) i szafę PAX z białymi, szkalnymi drzwiami. Za biurko będzie służył szklany blat postawiony na czarnych koziołkach, czyli dość neutralnie. Nie mam jeszcze regałów, stolików i sofy. Jak sądzicie, wprowadzić jakiś kolor, czy poszaleć raczej z kolorowymi dodatkami?
mi się białe wnętrza podobają i raczej kolor wprowadziłabym w dodatkach, albo np. jedną ścianę pomalowałabym na inny kolor, potapetowała lub położyła cegłę
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 22:23   #23
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Dzięki za opinię. Myślałam o jakimś innym kolorze ściennym, ale to mieszkanie na poddaszu z bardzo skomplikowanym sufitem ze skosami i kolor na ścianie mógłby wprowadzić wrażenie chaosu. Cegły na jednej ścianie też mi się bardzo podobają, ale to niestety nie dla mnie.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 22:31   #24
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
A co sądzicie o urządzeniu na biało całego mieszkania? Właśnie zastanawiam się nad tym. Mam mieszkanie niezbyt wielkie, ok. 50 m, ale stanowi ono otwartą całość, bez wydzielonych pokoi, z aneksem kuchennym. Mam już kupioną kuchnię z ikei biały połysk (z czarnym, mineralnym blatem) i szafę PAX z białymi, szkalnymi drzwiami. Za biurko będzie służył szklany blat postawiony na czarnych koziołkach, czyli dość neutralnie. Nie mam jeszcze regałów, stolików i sofy. Jak sądzicie, wprowadzić jakiś kolor, czy poszaleć raczej z kolorowymi dodatkami?
Mi również podobają się białe mieszkania, sama właśnie urządzam nowe mieszkanie, kuchnie planuję z ikei tez biały połysk dokładnie Abstrakt zastanawiałam się nad Sofieludem ale wygrała biel, w salonie mam jedną szarą ścianę na której będą białe meble, planuje kupić szarą kanapę i jakiś stolik ale nie wiem jaki, a kolory wprowadzić w zasłonach, poduchach i innych dodatkach coś w fiolecie, co do sypialni to jeszcze nie wiem, biały kolor jest w Niemczech bardzo popularny wszystko robi się na biało, wcześniej nie wyobrażałam sobie mieć białej kuchni czy sypialni ale im więcej oglądam tym mi się bardziej podoba.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 08:18   #25
aSlowik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 18
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Ja osobiście uwielbiam takie połączenia - najbardziej biel z beżem i ciemnymi szarościami. Na wiosnę szykuję remont więc ściany na pewno będą w takim kolorze w salonie. W sumie mój salon to obecnie biel w połączeniu z różem, oranżem i czarnym (i już uprzedzam komentarze - mój salon nie wygląda jak dziecięcy pokój ).
aSlowik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 12:54   #26
Doremika
Przyczajenie
 
Avatar Doremika
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 10
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Białe meble w sypialni bardzo dobre rozwiązanie. Kolor ten nie przytłacza jest delikatny i świetnie łączy się z innymi kolorami bo jest neutralny.
Doremika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 00:59   #27
dzej lo
Raczkowanie
 
Avatar dzej lo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 72
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Super pomysł, na pewno będziesz zadowolona.

Ja mam obecnie w salonie białe meble plus dąb. podałabym nazwę firmy ale nie wiem czy można.

Ogólnie to w całym mieszkaniu mam białe ściany, pooglądaj sobie wnętrza skandynawskie - Dania, Szwecja tam jest ogólnie taka prostota białe ściany plus białe meble lub w naturalnych kolorach drewna i jest to naprawde fajne.
dzej lo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 21:47   #28
imogen85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 22
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Ja też jestem za białymi meblami. Kilka miesięcy temu, na myśl o białych meblach od razu powiedziałabym nie. Teraz planuję remont i rozglądam się za nowymi mebelkami do salonu i sypialni. Coraz bardziej mi się podobają. Jeszcze jednym plusem dla mnie jest to, że nie widać od razu na nich kurzu W tej chwili mam bardzo ciemne meble, które dla mnie nie są zbyt praktyczne, zwłaszcza przez to, że mieszkam przy drodze i bardzo bardzo szybko zbiera się kurz. Żeby ciemne meble w salonie wyglądały ładnie, musiałabym ścierać chyba dwa razy dziennie
imogen85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 09:30   #29
Konw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Znajomi kupili sobie w BRW komplecik APIS też białe i powiem Wam, że wyglądają rewelacyjnie, do tego biały idealnie komponuje się także z innymi kolorami np. fajnie wygląda biały stolik i czarne czy czerwone krzesła . Nie masz się co zastanawiać.
Konw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 20:13   #30
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Białe meble w sypialni- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Konw Pokaż wiadomość
Znajomi kupili sobie w BRW komplecik APIS też białe i powiem Wam, że wyglądają rewelacyjnie, do tego biały idealnie komponuje się także z innymi kolorami np. fajnie wygląda biały stolik i czarne czy czerwone krzesła . Nie masz się co zastanawiać.
Spam, spam, spam
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-19 11:29:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:30.