Drewniany taras w opłakanym stanie - co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-20, 11:32   #1
xolenka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2

Drewniany taras w opłakanym stanie - co robić?


Kochane mam megaproblem - otóż po zimie mój taras wygląda okropnie, pojawiły się jakieś plamy gnilne, pęknięcia, drewno jest poszarzałe. Fakt, teraz poczytałam że trzeba je zabezpieczać specjalnym preparatem, ale to już po fakcie. Co więc robić, czy w ogóle da się to jeszcze uratować? Przyznam , że bardzo chciałabym aby udało się przywrócić jego dawny blask by wyglądał jak nowoczesne tarasy z katalogów... Z góry dziękuję za podpowiedzi
xolenka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 18:53   #2
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Drewniany taras w opłakanym stanie - co robić?

Z jakiego drewna masz taras?

Plamy to tylko porosty czy grzyb?

Z porostów, piasku i brudu można oczyścić myjką ciśnieniową. Jeśli jest zagrzybione to czeka wymiana desek na nowe.

Jeśli to sosna, to po oczyszczeniu można zabarwić na jednolity kolor ciemną bejca i potem zaolejować.

Drewno egzotyczne można w przebarwionych miejscach zeszlifować i zaolejowac olejem renowatorem, który ujednolici kolorystykę.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 19:34   #3
Pandzik3
Przyczajenie
 
Avatar Pandzik3
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: Drewniany taras w opłakanym stanie - co robić?

Przy zagrzybieniu czeka Ciebie niestety wymiana desek i na przyszłość użycie preparatu chroniącego drewno. Lepiej to zrobić wcześniej, bo niestety ma to do siebie, że się rozrasta. Więc może pochłonąć jeszcze więcej.
Pandzik3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 20:11   #4
BestMiranda98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Drewniany taras w opłakanym stanie - co robić?

jak to mówią polak mądry po szkodzie. teraz zostaje poszukiwanie informacji u fachowców albo jakiś firm, które zajmują się takimi rzeczami. Lepiej zainwestować troszkę ale mieć pewność, że taras odzyska swój blask i będzie jeszcze się sprawował bardzo dobrze przez kilka lub kilkanaście lat.
BestMiranda98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 20:37   #5
OneRoyce2478
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Drewniany taras w opłakanym stanie - co robić?

Skoro pojawiły się plamy gnilne, to ja nie wiem czy to da sie jeszcze uratować. Przede wszystkim wezwij jakiś fachowców, którzy to obejrza i wypowiedza się czy da się to uratować. Ale podejrzewam, ze czeka Cię wymiana drewna. Na przyszłość radzę lepiej impregnować taras.
OneRoyce2478 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 20:51   #6
MARZENA1106
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Drewniany taras w opłakanym stanie - co robić?

Plamy gnilne są bardzo niedobrą oznaką. Radzę, jak najszybciej skonsultować się z jakimś fachowcem lub firmą, która może ocenić stan tych desek. Samemu trudno to ocenić. Bardzo prawdopodobnie jest to grzyb i wtedy trzeba pozbyć zagrzybionych/zgniłych desek, ale to też najlepiej fachowiec oceni, które deski są do wymiany,a które da się uratować. Bądź co bądź jeżeli marzą Ci się nowoczesne tarasy to może rozejrzyj się po sklepach za nowościami?

Edytowane przez MARZENA1106
Czas edycji: 2015-04-29 o 09:22
MARZENA1106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 10:47   #7
Ekspert_Bondex
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 4
Dot.: Drewniany taras w opłakanym stanie - co robić?

Xolenka1988 musisz sprawdzić czy pomimo pewnej sinizny deski nadają się w dalszym ciągu do użytku – czy się łamią, kruszą? Jeżeli tak jest – proponuję wymianę tych zniszczonych na nowe. Jeżeli nie jest tak źle, możemy powalczyć o Twój taras.

Proponuję dobrze wyszlifować deski tarasowe – myślę że możesz to zrobić sama, nawet za pomocą szlifierki – jeżeli jej nie masz możesz taką wypożyczyć, lub popytać wśród znajomych czy taka posiadają. Następnie na tak oczyszczoną powierzchnię, należy zastosować podkład – specjalny impregnat który zabezpieczy drewno przed takimi problemami, jak sinizna, grzyby czy insekty – proponuję Bondex Wood Preserver. Po jego nałożeniu powinnaś zastosować olej do drewna np. Extreme Oil, który ochroni go także przed działaniem wody i promieni UV, uwypuklając jego walory.

Życzę Ci, byś już niedługo cieszyła się swoim nowym tarasem i wypoczywała na nim każdego dnia!
Ekspert_Bondex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-05, 14:38   #8
cetiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 45
Dot.: Drewniany taras w opłakanym stanie - co robić?

Cytat:
Napisane przez xolenka1988 Pokaż wiadomość
Kochane mam megaproblem - otóż po zimie mój taras wygląda okropnie, pojawiły się jakieś plamy gnilne, pęknięcia, drewno jest poszarzałe. Fakt, teraz poczytałam że trzeba je zabezpieczać specjalnym preparatem, ale to już po fakcie. Co więc robić, czy w ogóle da się to jeszcze uratować? Przyznam , że bardzo chciałabym aby udało się przywrócić jego dawny blask by wyglądał jak nowoczesne tarasy z katalogów... Z góry dziękuję za podpowiedzi
xolenka, temat już sprzed dwóch lat, więc możesz może napisać jak z twoim tarasem drewnianym, udało się go odratować?

ja mojego męża "cisnę" dwa razy w roku, aby olejował (uparł się na drewno) i wygląda naprawdę bardzo dobrze.

ostatnio przeczytałam super sposób na to, aby sprawdzić czy nasz taras potrzebuje zabezpieczenia, trzeba krople wody na deskę nalać i jeżeli zostanie wchłonięta to trzeba koniecznie impregnować! inaczej się zagrzybi. tutaj ten artykuł czytałam:

http://hardwood.pl/jak-zabezpieczyc-...ny-przed-zima/

daj znać proszę co z tym tarasem twoim bo moja koleżanka w ogóle nie myśli o zabezpieczeniu i jak coś to będę wiedziała jak doradzić :P mój mail karolka888@o2.pl
cetiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-05 15:38:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:43.