Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-08, 06:47   #1441
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ktosia:-) Pokaż wiadomość
Na Babydream poluję chyba od pół roku, miałam nadzieję, że chociaż na lato się pojawi ale rossman w moim miasteczku niestety tego filtru jak nie posiadał, tak nie posiada
W moim rossmanie udało mi się wczoraj kupić ten filtr. I jest on też w nowej gazetce promocyjnej(od 10.07).
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 08:56   #1442
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Włąsnie nie ma recenzji tej nowej, a widzę, że jej skład (na moje laickie oko), został wzbogacony o Caprylic Trigliceryde. One lubia zapychać więc mam pewne obawy. Używałam długo Iwostinu Emulsji 40, potem ją zamienili na 50, teraz Lirene 50, ale chciałabym zmiany, bo wciaz mam krostki i zaskórniki a czasem góle. Nie potrafie stwierdzić co mnie zapycha, skoro jednoczesnie stosuję kremy, filtry, podkłady (Colortsay lub Mary Kay - teraz juz 1 raz w tygodniu), brązery, olejki, toniki, tłuściochy pokwasowe itd. Lirene lubię, bo nie tłuści, tak jak Iwostin. Nie muszę jej nawet matowić, ale ma pełno silikonu (a teraz jeszcze cera zmieniła się bardziej suchą), nakładam pod nią jeszcze krem, ale teraz jest sezon i dastęp do filtrów, to wolę skorzystać i cos zamówić.
Niestety zawiera te trójglicerydy, liczę, że są w małym stężeniu, bo dopiero na 15 miejcu w składzie. Jeszcze dalej jest olej z pestek z dynii

Dziś mama będzie w szpitalu, a tam niby jest apteka Millenium SC.
Szpitalne apteki mają dermokosmetyki?
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 09:20   #1443
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

jesli to jest millenium to powinna miec bynajmniej w mojej miescinie jest to najlepiej zaopatrzona apteka

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Włąsnie nie ma recenzji tej nowej, a widzę, że jej skład (na moje laickie oko), został wzbogacony o Caprylic Trigliceryde. One lubia zapychać więc mam pewne obawy. Używałam długo Iwostinu Emulsji 40, potem ją zamienili na 50, teraz Lirene 50, ale chciałabym zmiany, bo wciaz mam krostki i zaskórniki a czasem góle. Nie potrafie stwierdzić co mnie zapycha, skoro jednoczesnie stosuję kremy, filtry, podkłady (Colortsay lub Mary Kay - teraz juz 1 raz w tygodniu), brązery, olejki, toniki, tłuściochy pokwasowe itd. Lirene lubię, bo nie tłuści, tak jak Iwostin. Nie muszę jej nawet matowić, ale ma pełno silikonu (a teraz jeszcze cera zmieniła się bardziej suchą), nakładam pod nią jeszcze krem, ale teraz jest sezon i dastęp do filtrów, to wolę skorzystać i cos zamówić.
jesli uzywasz bronzera z drobinkami to one sa przyczyna zapychania w moim przypadku tak jest dlatego oszczednie nakladam bronzer
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 09:58   #1444
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Niestety zawiera te trójglicerydy, liczę, że są w małym stężeniu, bo dopiero na 15 miejcu w składzie. Jeszcze dalej jest olej z pestek z dynii
Kurcze, czyli olej pestek z dynii jest zapychaczem,a ja wczoraj dodawałam go wczoraj do Serum Lemon, mam nadzieję, że mnie nie zapcha
Cytat:
Napisane przez 6paula9 Pokaż wiadomość
jesli uzywasz bronzera z drobinkami to one sa przyczyna zapychania w moim przypadku tak jest dlatego oszczednie nakladam bronzer
Napisałam "brązera ogólnie", używam albo kuleczek Oriflame, albo różu Joko, albo AOH Essence, ale one mnie chyba nie zapychaja, bo nakładam je na kosci policzkowe i tam nie mam problemów z zaskórnikami itd. Tyle z kolorówki, jeszcze coś na czerwony nos po ciśnieniu i zaskórnikami (Colorstay lub Mary Kay - wiem cięzkie podkłady), a na plamki jako korektor podkład mineralny EDM. Nie nałoże go na nos, bo ciągle mi sie łuszczy
Gdybym chciała kupic na all tę emulsję Avene, ale w straej wersji, to od jakiego roku mam brać, by nie była za stara I czy jest duża róznica pomiędzy nia a mleczkiem (tańszym, wydajniejszym). Może i mnie coś tam zapycha, ale mam ogólnie przesuszoną skórę i jako tako nie mam trądziku.
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 10:11   #1445
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Może i mnie coś tam zapycha, ale mam ogólnie przesuszoną skórę i jako tako nie mam trądziku.
Z własnych obserwacji cery wiem ze jak jest skóra przesuszona to reaguje wysypem zaskornikow nadmiernie produkuje swoj naturalny natłuszcacz wiec to w tym upatrywalabym przyczyn Twojego problemu musisz kupic cos co odpowiednio nawilzy Twoja cere i poczekac na efekty
ja sie dochowalam masy zaskornikow po terapi wysyszajacej masciami od dermatologa wczesniej nigdy niemialam z nimi tak duzego problemu!!!
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005


Edytowane przez 6paula9
Czas edycji: 2009-07-08 o 10:13
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 10:11   #1446
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Kurcze, czyli olej pestek z dynii jest zapychaczem,a ja wczoraj dodawałam go wczoraj do Serum Lemon, mam nadzieję, że mnie nie zapcha
Teoretycznie w tej emulsji może zapchać wiele innych rzeczy, które wyżej w składzie, np. cyclomethicone, który jest silikonem (7. miejsce)
Nie wiem jak jest z olejem z pestek dynii, czy zapycha, czy nie, ale wątpie żeby jego stężenie było duże, ponieważ jest dopiero na 18. miejscu.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 11:47   #1447
madziuchna78
Raczkowanie
 
Avatar madziuchna78
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 243
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
1. filtr jest zazwyczaj na tyle tresciwy, ze nie potrzeba juz innego krmeu . Ewentualnie mozna co jakies 3 dni nalozyc pod filtr preparat z witaminą C, poczekac az sie wchlonie, a potem filtr
Taki preparat to na rpzyklad kropelki dla dzieci juvit.
2. nie mozna laczyc innych firm i rpznych faktorow.
Tylko w wypadku gdy masz np. tonujacy filtr jakies firmy , mozesz go sobie polaczyc z normalnym filtrem tej samej firmy, o identycznym faktorze
3. Fitry nie maja jakis szczegolnych zapychajacych skladnikow. Rzadza sie takimi zasadami jak normalne kremy.
Skladnikow bowiem bedacymi "filtrami" w takim kremie, i tak nie unikniesz.
Z zapychaczy wystrzegaj sie wszyskiego co ma w nazwie "isopropyl" lub "myristyl ", "butter", "oil" - chyba ze sa one bardzo daleko w skladzie.

A niech to! Czyli nie bardzo mogę nakładać najpierw RoC, Retin-Ox , Hydratant Anti-Rides Intensif Jour SPF 15 (Intensywnie nawilżający krem przeciwzmarszczkowy na dzień SPF 15) a na to emulsję Avene +50? Rozumiem, że sie gryzą...

Jesli tak to szkoda, bo RoC dostałam w prezencie i czytałam o nim dobre opinie (dziś była pierwsza aplikacja) - bez Avene tymczasem nie wyobrażam sobie życia (2-lata filtrowania i to zawsze +50!) . Mogłabym ostatecznie kłaść RoC na noc, ale szkoda mi obciązac skóre filtrami - nawet tak niskim faktorem jak 15. Co radzicie?

Proszę o pomoc
madziuchna78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 12:23   #1448
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 6paula9 Pokaż wiadomość
Z własnych obserwacji cery wiem ze jak jest skóra przesuszona to reaguje wysypem zaskornikow nadmiernie produkuje swoj naturalny natłuszcacz wiec to w tym upatrywalabym przyczyn Twojego problemu musisz kupic cos co odpowiednio nawilzy Twoja cere i poczekac na efekty
ja sie dochowalam masy zaskornikow po terapi wysyszajacej masciami od dermatologa wczesniej nigdy niemialam z nimi tak duzego problemu!!!
Wiem, dlatego tez staram się nawilżać akórę jak mogę. Kiedys stosowałam (bez filtrów) Acne Derm i Krem Graniera Komfort suchej skóry a on ma zaraz na początku Glicerynę i Parfine, i nic nie zapychało.
Suszki mam po kwasach. Nawilżam na co dzień Ziaja Calma nawilżająca, a po kwasach, albo na noc maść z wit.A lub Sutkowy krem z Lanoliną.
Ale czarne kropy to moja zmora Dlatego teraz wprowadzam na nowo kosmetyki z BU i chce poszukac jakiegoś innego filtra, tak na próbę.
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 12:27   #1449
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Wiem, dlatego tez staram się nawilżać akórę jak mogę. Kiedys stosowałam (bez filtrów) Acne Derm i Krem Graniera Komfort suchej skóry a on ma zaraz na początku Glicerynę i Parfine, i nic nie zapychało.
Suszki mam po kwasach. Nawilżam na co dzień Ziaja Calma nawilżająca, a po kwasach, albo na noc maść z wit.A lub Sutkowy krem z Lanoliną.
Ale czarne kropy to moja zmora Dlatego teraz wprowadzam na nowo kosmetyki z BU i chce poszukac jakiegoś innego filtra, tak na próbę.
Krem garniera nie zapychal bo stosowany byl razem z acnedermem ktory wysusza wiec wzajemnie sie eliminowaly co do Ziaji to tez bylabym ostrozna mi pasowal kiedys kremik maslo kakaowe i jeszcze niedawno ziaja med do skory wrazliwej ale np juz profesionalny krem ziaji do skory przesuszonej zapchal mnie niemilosiernie
a moze ta lanolina powoduje wysyp czarnych kropek??? pociesze Cie ze latwo sie ich pozbycstosujac peeling enzymatyczny i przemywajac raz na jakis czas kwasem borowym ja dzieki temu juz niemam z czarnymi kropami problemu natomiast walcze z zaskornikami zamknietymi ale naszczescie wygrywam
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005


Edytowane przez 6paula9
Czas edycji: 2009-07-08 o 12:31
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 14:00   #1450
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madziuchna78 Pokaż wiadomość
A niech to! Czyli nie bardzo mogę nakładać najpierw RoC, Retin-Ox , Hydratant Anti-Rides Intensif Jour SPF 15 (Intensywnie nawilżający krem przeciwzmarszczkowy na dzień SPF 15) a na to emulsję Avene +50? Rozumiem, że sie gryzą...

Jesli tak to szkoda, bo RoC dostałam w prezencie i czytałam o nim dobre opinie (dziś była pierwsza aplikacja) - bez Avene tymczasem nie wyobrażam sobie życia (2-lata filtrowania i to zawsze +50!) . Mogłabym ostatecznie kłaść RoC na noc, ale szkoda mi obciązac skóre filtrami - nawet tak niskim faktorem jak 15. Co radzicie?

Proszę o pomoc
Nie ma wyjscia, musisz zuzyc RoC na noc, bo zawiera retin ( nie wiem na ktorym meisjcu w skladzie, bo tego nigdzie nie ma ), i w dzien ptorzeba Ci duzej protekcji , cyzli Twoja Avenka 50+
J anie wiem, po cholere dodali tkai beznadziejny faktor 15 do tego kremu
Ale nie martw sie, tubka jest chyba mała (30, 40 ml?)
Uzywajac zamiennie z jakims innym nawilzaczem na noc, skorze nic sie nie stanie te kilka razy . Szkdoa krem zmarnować i nie uzywac w ogole
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 17:20   #1451
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Gajowniczka mam tą nową wersje z pompką . Nie mam porownania do poprzedniej. Opakowanie jest wygodne, sam filtr najlzejszy z 50tek , ktore uzywalam.
Jestem zadowolona, to tkaie "najmniejsze" zlo keidy juz trzeba uzywac filtra. Mam cere sklonna do zapychania i wypryskow, ale przy tym filtrze jej stan sie nie pogarsza.
a to się skuszę na tę emulsję
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 17:26   #1452
Kamilka24
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: bdb miasto
Wiadomości: 416
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Lirene 30.
Kamilka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 19:30   #1453
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Olejek z pestek dyni raczej nie zapycha. Jest chyba nawet dobry dla cery z problemami. A co do tegorocznej Avenki - skład zmienił się dużo wcześniej, ale nie był zaktualizowany na KWC. Porównywałam zeszłoroczny i nowy - i mają identyczne składy! Trójglicerydy były już dodane rok temu.

Ja mam ogromną skłonność do zapychania, ale krzywdy mi emulsja nie robi. Ale wiadomo, że trzeba sprawdzić indywidualnie. Najlepiej wziąść próbki.

Co do porównania emulsja - mleczko - kiedyś chcąc zaoszczędzić kupiłam mleczko (wiadomo, większa pojemność). Jednak różnica jest dla mnie diametralna. Mleczko jest bardziej lepiące, a cera się po niem świeci. Zauważyłam też lekkie pogorszenie stanu cery, więcej zaskórników i krostek. A powstałe nie goją się tak szybko, jak po emulsji. Także pozostaje wierna emulsji Avene forever.

Edytowane przez azure
Czas edycji: 2009-07-08 o 19:31
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 19:40   #1454
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kamilka24 Pokaż wiadomość
Lirene 30.
Nie zapycha??

I czy przy stosowaniu kwasów można używać drogeryjnych filtrów,takich jak Lirene 50 albo Babydream 50?? i przede wszystkich czy zapychają...?

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2009-07-08 o 19:48
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 20:08   #1455
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Nie zapycha??

I czy przy stosowaniu kwasów można używać drogeryjnych filtrów,takich jak Lirene 50 albo Babydream 50?? i przede wszystkich czy zapychają...?
Stosowałam emulsję Lirene 50 podczas kuracji retinoidami, czyli na mocno podrażnioną skórę. Wchłaniała się dobrze, bieliła w miarę umiarkowanie, nie spływała z twarzy, jednak strasznie mnie uczuliła i zapchała. Twarz była czerwona, ściągnięta, niemiłosiernie piekła, dodatkowo miałam potworny wysyp pryszczy. Mam cerę wrażliwą i kapryśną, jednak nigdy nie borykałam się z trądzikiem. Na początku myślałam, że to wina Atredermu, ale prewencyjnie zastąpiłam Lirene filtrem Vichy i stan mojej skóry zaczął się poprawiać.
Lirene ma dobre opinie na KWC, dodatkowo jest niedroga. Musisz po prostu wypróbować.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 20:25   #1456
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Mnie Lirenka nie zapchała (albo nie zauważyłam), natomiast bieli moją ciemną skórę. Właśnie mi się kończy i albo będę goniła po aptekach i buliła za nową Avenkę, albo polecę do Rossmana po Babydream.
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 21:04   #1457
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dzięki Chyba też kupię babydream,chyba ma mniej zapychaczy.

Jednak kupiłam jakiś nowy krem eveline sun expert SPF 50 do twarzy..Skusiło mnnie ładne opakowanie niska cena, i ogolnie wrażenie profesjonalizmu;P zobaczymy co z tego będzie...znając szczescie zapcha mnie bo ma maslo kakaowe,ale sprobowac trzeba. Moze przedstawię skład ;>

Skład: Aqua, Octocrylene, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Mineral Oil, Ceteareth-20, Isopropyl Miristate, Theobroma Cacao Seed Butter, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Hyaluronic Acid, Krameria Triandra Extract, Amber (Succinum)Extract, Water/Hydrolyzed Wheat Protein/Hydrolyzed Soy Protein/Xantan Gum/Tripeptide-1, Daucus Carota Sativa Seed Oil, Glycerin, Propylene Glycol, Juglans Regia Shell Extract,Polyacrylamid/C-13 Isoparaffin/Laureth-7, Polysorbate, 20/Retinyl Palmitate/Tocopherol/Linoleic Acid/PABA, Acrylates,Phenoxyethanol/Methylparaben/Buthylparaben/Ethylparaben/Propylparaben,DMDM Hydantoin, Fragrance, Disodium EDTA,Buthylphenyl Methylpropionol

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2009-07-09 o 12:12
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 14:17   #1458
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Dzięki Chyba też kupię babydream,chyba ma mniej zapychaczy.

Jednak kupiłam jakiś nowy krem eveline sun expert SPF 50 do twarzy..Skusiło mnnie ładne opakowanie niska cena, i ogolnie wrażenie profesjonalizmu;P zobaczymy co z tego będzie...znając szczescie zapcha mnie bo ma maslo kakaowe,ale sprobowac trzeba. Moze przedstawię skład ;>

Skład: Aqua, Octocrylene, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Mineral Oil, Ceteareth-20, Isopropyl Miristate, Theobroma Cacao Seed Butter, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Hyaluronic Acid, Krameria Triandra Extract, Amber (Succinum)Extract, Water/Hydrolyzed Wheat Protein/Hydrolyzed Soy Protein/Xantan Gum/Tripeptide-1, Daucus Carota Sativa Seed Oil, Glycerin, Propylene Glycol, Juglans Regia Shell Extract,Polyacrylamid/C-13 Isoparaffin/Laureth-7, Polysorbate, 20/Retinyl Palmitate/Tocopherol/Linoleic Acid/PABA, Acrylates,Phenoxyethanol/Methylparaben/Buthylparaben/Ethylparaben/Propylparaben,DMDM Hydantoin, Fragrance, Disodium EDTA,Buthylphenyl Methylpropionol
Teraz tak:
Filtry UVB
Filtry UVA
Kwas hialuronowy
Poliakrylamid(fuj)

Generalnie filtr raczej ma miasto, na plażę wzięłabym coś mocniejszego. Plus za HA, ale minus za poliakrylamid.
Osobiście raczej nie kupiłabym.
Dobrze się przynajmniej wchłania?
Masło kakaowe, olej mineralny i poniekąd gliceryna mogą się przyczynić do zapchania

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-07-09 o 14:19
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 15:20   #1459
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Na codzien jako, ze kwasuje sie tonikiem BHA 2% uzywam Avenki 50.
Jednak na plaze wolalabym ja zastapic czyms tanszym jesli sie uda...
Mysle o Babydreamie... Jako, ze ma parsol - a na plaze przeciez sie nie malujemy - nie bedzie to stanowiło problemu. dodatkowo stabilizowany przez octocrylene.
No i stabilny Tinosorb. Za ta cene byłaby to istna rewelacja .
Ale wciaz mam watpliwosci czy to dosc dobry filtr przy kwasach
Poza tym na plaze przydałoby sie rowneiz na buzke coś wodoodpornego. Co możecie polecic?

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-07-09 o 15:29
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-09, 15:33   #1460
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Na codzien jako, ze kwasuje sie tonikiem BHA 2% uzywam Avenki 50.
Jednak na plaze wolalabym ja zastapic czyms tanszym jesli sie uda...
Mysle o Babydreamie... Jako, ze ma parsol - a na plaze przeciez sie nie malujemy - nie bedzie to stanowiło problemu. dodatkowo stabilizowany przez octocrylene.
No i stabilny Tinosorb. Za ta cene byłaby to istna rewelacja .
Ale wciaz mam watpliwosci czy to dosc dobry filtr przy kwasach

To ta avene? http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=30537

Ja kupuje następne opakowanie lirene na plaże (taniocha więc nie będzie żal smarowac co pół godz) na dzien nadal szukam... ta avene dobrze sie wchlania i nie jest tłusta?? (chyba tak pisałaś w którymś wątku ale nie pamietam)
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 15:39   #1461
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
To ta avene? http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=30537

Ja kupuje następne opakowanie lirene na plaże (taniocha więc nie będzie żal smarowac co pół godz) na dzien nadal szukam... ta avene dobrze sie wchlania i nie jest tłusta?? (chyba tak pisałaś w którymś wątku ale nie pamietam)
Tak, to jest ta nowa Avenka . Dla mnie filterek idealny... Pewnie doceniałabym jeszcze bardziej gdybym przezyła przed nia kilka potworow filtrowych... na szczescie dobil mnie jedynie Iwostin.
Avenka sie super wchłania i jest bardzo lekka jak na taki faktor . I mysle sobie, ze chyba nie bede kombinowac zeby zaoszczedzic bo przekombinuje i zaopatrze sie w jeszcze jedna tubke na plażowanie, bo do tego filtra mam zaufanie, a przy kwasach nie ma co ryzykować....

Czy to jest ta słynna lirenka 50?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 19:22   #1462
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Ja kupuje następne opakowanie lirene na plaże
Podasz mi link na kwc do tej lirenki? Bierzesz ją na ciało czy twarz(na plaży)?


Ja jutro idę po filtr BD, będę na plażę na twarz miała. Zastanawiałam się nad SunOzonem na ciało na plażę, ale widzę że składowo Sunozony są podobne do Ziaji. Chyba w Sorayę jednak zainwestuję.
Albo przynajmniej SunO. na miasto, co myślicie?
Myślałam o żółtych SunO. bo za dzieciowy 50+ 200ml chyba 2 dychy trzeba bulić, nie opłaca się.

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-07-09 o 19:23
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 19:37   #1463
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Shee'naz: tak, to ta Lirenka. To dopiero mój pierwszy filtr, kończę już opakowanie i nadal jestem zadowolona. Chociaż ciekawi mnie wartość anty-UVA, wg przepisów europejskich, które Lirene już przestrzega, zakres ochrony anty-UVA powinien stanowic conajmniej 1/3 anty-UVB, czyli przynajmniej 17 (o ile naprawdę to jest 50+)

Fuzukatsu: SunOzon ma na drugim miejscu alkohol, bałabym się nakładać to nawet na miasto.Spróbuj Sorayę.

Znacie może wartość anty-UVA w najnowszej Avence?
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 20:19   #1464
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

marcheweczka nie wiem jak to jest z ta najnowsza Avenka, ale generalnie PPD chemicznych filtrow avene (te w pomarancozwych opakowaniach w odroznieniu od mineralnych w białych) kształtuje sie w okolicach 18.

http://www.laboratoriumurody.pl/foru...vene,t405.html

Ja w tym roku na plaze wybiore chyba soraye...
Na ciało mleczko mleczko dla dzieci spf 30, na twarz balsam spf 60 - oba fotostabilne wg. neizastapionej listy : Nie-apteczne,stabilne filtry
Chetnie wybrałabym lżejsza wersje (45) na twarz, ale z uwagi, ze sie kwasze musze wziac 60
No i jest to filtr wodoodporny co jets na plazy koniecznoscia .

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-07-09 o 20:22
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 21:43   #1465
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Teraz tak:
Filtry UVB
Filtry UVA
Kwas hialuronowy
Poliakrylamid(fuj)

Generalnie filtr raczej ma miasto, na plażę wzięłabym coś mocniejszego. Plus za HA, ale minus za poliakrylamid.
Osobiście raczej nie kupiłabym.
Dobrze się przynajmniej wchłania?
Masło kakaowe, olej mineralny i poniekąd gliceryna mogą się przyczynić do zapchania
Słabiutki ten krem. Żadnych stabilnych filtrów.
Dobry krem powinien mieć w składzie przynajmniej jeden z niżej wymienionych, stabilnych filtrów:
Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol)
Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine)
Mexoryl XL (drometriloze trisiloxane)
Mexoryl SX (terephthalidene dicamphor sulfonic acid)
Uvinul A Plus (diethylamino hydroxybenzol hexyl benzoate)
Do tego zwykle Parsol i tlenek cynku.

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Na codzien jako, ze kwasuje sie tonikiem BHA 2% uzywam Avenki 50.
Jednak na plaze wolalabym ja zastapic czyms tanszym jesli sie uda...
Mysle o Babydreamie... Jako, ze ma parsol - a na plaze przeciez sie nie malujemy - nie bedzie to stanowiło problemu. dodatkowo stabilizowany przez octocrylene.
No i stabilny Tinosorb. Za ta cene byłaby to istna rewelacja .
Ale wciaz mam watpliwosci czy to dosc dobry filtr przy kwasach
Poza tym na plaze przydałoby sie rowneiz na buzke coś wodoodpornego. Co możecie polecic?
Babydream na plażę może być. Skład prezentuje się dobrze, tylko trzeba pamiętać o częstej reaplikacji.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 23:56   #1466
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
Słabiutki ten krem. Żadnych stabilnych filtrów.
Dobry krem powinien mieć w składzie przynajmniej jeden z niżej wymienionych, stabilnych filtrów:
Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol)
Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine)
Mexoryl XL (drometriloze trisiloxane)
Mexoryl SX (terephthalidene dicamphor sulfonic acid)
Uvinul A Plus (diethylamino hydroxybenzol hexyl benzoate)
Do tego zwykle Parsol i tlenek cynku.

To mój pierwszy filtr Dopiero po kupnie zaczełam czytać więcej..W sumie to kupiłam go tylko dlatego,że zrobiłam tonik aspirynowy i mam zamiar stosować borasol od czasu do czasu i boję się przebarwień. Na plaży raczej nie bywam,,ogolnie unikam słońca bo nie lubię lata ;D Filtr chcę stosować po prostu na codzień, gdy muszę wyjść do miasta. Mam chęć na przygodę z kwasami,ale narazie nie mam funduszy na BU Ale jak już będę miała to kupię jakiś porządby filtr. A babydream ma stabilne filtry ?Jeśli tak to kupię a Eveline zostawię na zimę ( chyba się nie przeterminuje? Już go otwierałam)
Ogólnie to chyba jeśli nie stosuje się kwasów i mało przebywa na słońcu to nie jest koniecznie używanie fotostabilnych,aptecznych ? I powiedzcie mi proszę co z tonikiem aspirynowym. Mam bac sie przebarwien jesli bede go uzywac wraz z babydream lub eveline?( to ten,ktorego podalam sklad)
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 08:21   #1467
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 6paula9 Pokaż wiadomość
pociesze Cie ze latwo sie ich pozbycstosujac peeling enzymatyczny i przemywajac raz na jakis czas kwasem borowym ja dzieki temu juz niemam z czarnymi kropami problemu natomiast walcze z zaskornikami zamknietymi ale naszczescie wygrywam
Czy kwas borowy jest w Brevoxylu? Zastanawiaąłm się nad nim, ale na razie pozostane, przy 2%BHA, skoro juz ukręciłam.

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Olejek z pestek dyni raczej nie zapycha. Jest chyba nawet dobry dla cery z problemami. A co do tegorocznej Avenki - skład zmienił się dużo wcześniej, ale nie był zaktualizowany na KWC. Porównywałam zeszłoroczny i nowy - i mają identyczne składy! Trójglicerydy były już dodane rok temu.

Ja mam ogromną skłonność do zapychania, ale krzywdy mi emulsja nie robi. Ale wiadomo, że trzeba sprawdzić indywidualnie. Najlepiej wziąść próbki.

Co do porównania emulsja - mleczko - kiedyś chcąc zaoszczędzić kupiłam mleczko (wiadomo, większa pojemność). Jednak różnica jest dla mnie diametralna. Mleczko jest bardziej lepiące, a cera się po niem świeci. Zauważyłam też lekkie pogorszenie stanu cery, więcej zaskórników i krostek. A powstałe nie goją się tak szybko, jak po emulsji. Także pozostaje wierna emulsji Avene forever.
No to chyba się skuszę. Kurcze, wczoraj rano użyłam serum Flavo C, i po południu 2 nowe krostki. Więc z obawy nie uzyłam na wieczór Lemona, tylko kocanki. Musze się zaopatrzyc w Avenke, może to te silikony z Lirene mnie zapychają Kiedyś obwiniałam podkłady, ale ostatnio stosuje tylko na jakies wyjście w sobotę.
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 08:40   #1468
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Niemam pojecia ale zerkne jak bede w domu na sklad brevoxyluja juz nie uzywam tego typu masci strasznie mnie wysuszaja i podrazniaja!!!
ja kupuje w aptece Borasol czyli 3%roztwor kwasu borowego kosztuje z 5zl za srednia butle
niestety ja swoja przygode z kwasami planuje zaczac na jesieni
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 08:45   #1469
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

W Brexovylu substancją czynną jest nadtlenek benzoilu (4%), a że jest to preparat prosty (nie złożony) więcej substancji aktywnych nie ma.

Substancje pomocnicze: alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, simeticon, alginian propylenoglikolu, dimetyzosorbid, subst. zapachowa, woda oczyszczona.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 09:50   #1470
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 6paula9 Pokaż wiadomość
niestety ja swoja przygode z kwasami planuje zaczac na jesieni
Ja też)
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.