Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-28, 10:14   #31
fuertka88
Rozeznanie
 
Avatar fuertka88
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)



TOP 10 GADUŁ CZĘŚCI 1


I miejsce - agunineczka - 449 postów
II miejsce - elinka21 - 355 postów
III miejsce - Sikorka0204 - 274 posty

ewelina1988_20 - 234 posty
cicha1990 - 223 posty
MistrzyniSprzecznosci - 201 postów
fuertka88 - 194 posty
Aviskowa - 185 postów
jesuismagnifique - 175 postów
Sarrai - 153 posty



Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image_func.php.jpg (8,4 KB, 1 załadowań)
__________________
28.10 - II kreseczki
05.12 - 2 serduszka
20.01 - Córeczki
28.01 - Pierwsze ruchy

16.05 - 32t1d/40
Nasze 1860g i 1810g szczęścia



Edytowane przez fuertka88
Czas edycji: 2015-03-16 o 14:19
fuertka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 10:17   #32
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

łooo ale podsumowanie i jeee jestem w pierwszej 10tce
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 10:20   #33
agunineczka
Zakorzenienie
 
Avatar agunineczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: znad morza ;)
Wiadomości: 7 888
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Melduję się i ja w nowym wątku!

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

łohohoho największa gaduła ze mnie, no proszę
__________________
okruszek
agunineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 10:24   #34
Strobiluska
Zadomowienie
 
Avatar Strobiluska
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 1 456
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

to ja poproszę o medal dla największej Marudy



---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Cytat:
Napisane przez agunineczka Pokaż wiadomość


łohohoho największa gaduła ze mnie, no proszę
GRATKI!
__________________

I proszę Cię Aniele Stróżu mój, nie mrugaj, bo wtedy sypie mi się życie...
Strobiluska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 10:28   #35
Patiko82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 91
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Witam Dziewczynki w cz. II
Gratulacje dla najbardziej aktywnych
Patiko82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 10:31   #36
agunineczka
Zakorzenienie
 
Avatar agunineczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: znad morza ;)
Wiadomości: 7 888
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Cytat:
Napisane przez Patiko82 Pokaż wiadomość
Witam Dziewczynki w cz. II
Gratulacje dla najbardziej aktywnych
raczej chyba tych, które najbardziej sie nudzą w domu
__________________
okruszek
agunineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 10:33   #37
ewelina1988_20
Rozeznanie
 
Avatar ewelina1988_20
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 644
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Hehe czwarte miejsce musze poodkurzac jeszcze i wstawić obiad. Moze w piątek zabiorę maluchy na kulki (te baseny z piłeczkami) to trochę odpoczne jak bedą szaleć
__________________
Slub: 01/07/2011
Synus: 29/10/2013
czekamy na corcie 07/2015
ewelina1988_20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-28, 10:33   #38
fuertka88
Rozeznanie
 
Avatar fuertka88
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Cytat:
Napisane przez agunineczka Pokaż wiadomość
raczej chyba tych, które najbardziej sie nudzą w domu
__________________
28.10 - II kreseczki
05.12 - 2 serduszka
20.01 - Córeczki
28.01 - Pierwsze ruchy

16.05 - 32t1d/40
Nasze 1860g i 1810g szczęścia


fuertka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 10:37   #39
fantastka
Zakorzenienie
 
Avatar fantastka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 766
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Strobiluska co do wózka to na początku maluch mało waży i dasz radę wnieść tę gondolę tylko, że przez czas połogu NIE WOLNO dźwigać nic cięższego niż dziecko. Warto o tym pamiętać, bo to profilaktyka wypadania macicy na przyszłość. A potem maluch rośnie w zatrważającym tempie, szybko przybiera i będzie coraz ciężej. Nosidełko też będzie ciężkie na dłuższą metę. Potem będzie się łatwiej dziecko na rękach nosić, bo będzie stabilniejsze. Albo inne bardzo dobre rozwiązanie - chusta

Cytat:
Napisane przez PalinKa_88 Pokaż wiadomość
Z zusem jest tak,że jak we firmie jest powyżej 20 osób wypłatę dostaje się normalnie od pracodawcy, a poniżej 20 ZUS wypłaca
Prawda A Zus niestety wypłaca sobie jak chce. W klubie PM, do którego należę jest mama, która raz dostała od ZUSu macierzyński w kwocie ok. 30 zł...
__________________

25.05.2013

Michał
Szymon

Chudnę! Cel 77,5 --- 72 --- 66 --- > 64 kg

fantastka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 10:39   #40
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Dzień dobry w nowej odsłonie !
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 10:59   #41
ewelina1988_20
Rozeznanie
 
Avatar ewelina1988_20
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 644
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Hehe czwarte miejsce musze poodkurzac jeszcze i wstawić obiad. Moze w piątek zabiorę maluchy na kulki (te baseny z piłeczkami) to trochę odpoczne jak bedą szaleć
__________________
Slub: 01/07/2011
Synus: 29/10/2013
czekamy na corcie 07/2015
ewelina1988_20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-28, 11:01   #42
agunineczka
Zakorzenienie
 
Avatar agunineczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: znad morza ;)
Wiadomości: 7 888
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Rany dziewczyny nie mam wody i utknełam... ani pozmywać, ani zrobić obiadu... a w planach mam ogórkową...
wyszukałam ostatnią butę mineralnej i w niej rozmrażam mięso, mam nadzieję, że za niedługo oddadzą mi wode!

a poza tym dalej przeglądam wózki, teraz te: http://www.babydesign.eu/wozki-babydesign
__________________
okruszek
agunineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 11:14   #43
fantastka
Zakorzenienie
 
Avatar fantastka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 766
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Kupiłam laktator
__________________

25.05.2013

Michał
Szymon

Chudnę! Cel 77,5 --- 72 --- 66 --- > 64 kg

fantastka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 11:15   #44
Fischerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 265
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Witam się i ja fuertka88 pięknie to rozpisałaś :roz a:

Ja wczoraj 25 minut siedziałam na infolinii z Zus-em. Nie miałam podanego nr konta do Zus i załatwiałam to wysyłając odpowiedni formularz pocztą już w grudniu, żeby przelewali mi na konto, bo jest szybciej, a mąż dostaje kasę na rękę. Po czym w piątek dostałam POCZTĄ kasę za grudzień. W poniedziałek znowu dostałam kasę za styczniowe zwolnienie - POCZTĄ. No i nie wytrzymałam. Najpierw 15 minut słuchania muzyczki, wyjaśniłam konsultantce o co kaman, połączyła mnie z moim oddziałem ZUS. Kolejne 10 minut pięknej relaksującej muzyczki i znów wyjaśniałam kolejnej pani o co mi chodzi... a ona sprawdziła i mówi, że nic do nich nie dotarło. Mówię, jak nie dotarło, skoro wysyłałam to pocztą listem poleconym priorytetowym, mam potwierdzenie nadania i musiał ktoś swoim nazwiskiem podpisać odbiór albo by do mnie wróciło. Mówię, że dzień przed Wigilią nadawałam, a ona do mnie, że 23 grudnia już nie pracowali ..... ale Poczta pracowała! Co za tępa dzida no! Więc z następnym zwolnieniem muszę jeszcze raz podać ten druk pracodawcy, on to poda do biura rachunkowego, a oni do ZUS-u. MASAKRA!!! A chciał człowiek sam załatwić, żeby było szybciej

madz10 - nic się nie martw, grzybica dziecku nie szkodzi, miałam na początku ciąży - bezobjawową, bez pieczenia, swędzenia itp., dostałam jakieś czopki dopochwowe, ale czytałam, że dziecku nic nie grozi, jedynie przy porodzie może się zarazić.

Sarrai - to ja z tym łożyskiem mam to samo. Lekarz powiedział, że nie widzi i może być przodujące, wtedy poród przez cc, bo mogą występować krwawienia. Powiedział też, że możliwe jest, że jeszcze się przesunie na właściwe miejsce, więc do 17 lutego będę miała stresa. No ale bądźmy dobrej myśli. Na razie leżeć mi nie kazał, ale żadnych ciężkich prac domowych na siebie nie biorę! Na wszelki wypadek...

A na koniec Wam powiem, że kazałam mężowi mnie w nocy pilnować, żebym nie spała na plecach. Jak jaszcze nie zasnęłam, a on się do mnie obraca i mówi przez sen "Gdzie ON jest?", no to się pytam go "Kto?"... "No nasza fasolka?"... "No pływa sobie gdzieś w brzuchu"... ''Aha, to dobrze" - obrócił się tyłkiem i spał dalej... Tylko skąd mu się to ON wzięło, na razie podobno jest dziewczynka :P
Fischerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 11:20   #45
agunineczka
Zakorzenienie
 
Avatar agunineczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: znad morza ;)
Wiadomości: 7 888
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Cytat:
Napisane przez fantastka Pokaż wiadomość
Kupiłam laktator
jaki, jaki?

Cytat:
Napisane przez Fischerka Pokaż wiadomość

A na koniec Wam powiem, że kazałam mężowi mnie w nocy pilnować, żebym nie spała na plecach. Jak jaszcze nie zasnęłam, a on się do mnie obraca i mówi przez sen "Gdzie ON jest?", no to się pytam go "Kto?"... "No nasza fasolka?"... "No pływa sobie gdzieś w brzuchu"... ''Aha, to dobrze" - obrócił się tyłkiem i spał dalej... Tylko skąd mu się to ON wzięło, na razie podobno jest dziewczynka :P

mówił potem czy mu się cos śniło?
__________________
okruszek
agunineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 11:23   #46
jesuismagnifique
Raczkowanie
 
Avatar jesuismagnifique
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 307
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Sarrai, Palinka - ja też mam nisko łożysko, zasłaniające ujście i na 3 usg już wskazywało, że na razie nic nie ruszyło (od 10tc lekarz zauważył) ale powiedział, że nie daje mi żadnych zakazów jeśli nie plamię ... i że będziemy obserwować.
Nie wiem co o tym myśleć, boję się że będę musiała mieć CC i będę musiała leżeć - a jak mam mojemu 4 latkowi to wytłumaczyć? Tzn on rozumie ale i tak będzie cierpiał...

Byłam na małych zakupach, bo urodziny syna się zbliżają więc trzeba obkupić go trochę a przy okazji Kropka też obkupiłam
jesuismagnifique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 11:25   #47
fantastka
Zakorzenienie
 
Avatar fantastka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 766
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Cytat:
Napisane przez agunineczka Pokaż wiadomość
jaki, jaki?
Porwałam się na Medelę Swing No to pierwszy zakup za mną Trochę mi dziwnie, bo to dla mnie szybko, ale potem będą inne wydatki, a naprawdę mi zależy na dobrym laktatorze Mam nadzieję, że nie przepłaciłam za wiele Orientuje się ktoś w cenach używek (na gwarancji )
__________________

25.05.2013

Michał
Szymon

Chudnę! Cel 77,5 --- 72 --- 66 --- > 64 kg

fantastka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 11:26   #48
jesuismagnifique
Raczkowanie
 
Avatar jesuismagnifique
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 307
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Weźcie mi nie opowiadajcie o ZUSie bo zejdę z tego świata stresujące jest to dla mnie na prawdę. Te kontrole...wzbraniam się od zwolnienia ale lekarz mówi, że lepiej wziąć i odpocząć. TŻ też mi mówi, żebym wzięła zwolnienie a ciągle mam ten mętlik...co jeśli wyjdę po syna? jak to udowodnię a jak powiedzą, że nie mogę iść po dziecko na zwolnieniu? Dramat jakiś...
jesuismagnifique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 11:30   #49
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Cytat:
Napisane przez fantastka Pokaż wiadomość
Kupiłam laktator
Jaki? Pochwal się

Cytat:
Napisane przez Fischerka Pokaż wiadomość
Sarrai - to ja z tym łożyskiem mam to samo. Lekarz powiedział, że nie widzi i może być przodujące, wtedy poród przez cc, bo mogą występować krwawienia. Powiedział też, że możliwe jest, że jeszcze się przesunie na właściwe miejsce, więc do 17 lutego będę miała stresa. No ale bądźmy dobrej myśli. Na razie leżeć mi nie kazał, ale żadnych ciężkich prac domowych na siebie nie biorę! Na wszelki wypadek...


Cytat:
Napisane przez jesuismagnifique Pokaż wiadomość
Sarrai, Palinka - ja też mam nisko łożysko, zasłaniające ujście i na 3 usg już wskazywało, że na razie nic nie ruszyło (od 10tc lekarz zauważył) ale powiedział, że nie daje mi żadnych zakazów jeśli nie plamię ... i że będziemy obserwować.
Nie wiem co o tym myśleć, boję się że będę musiała mieć CC i będę musiała leżeć - a jak mam mojemu 4 latkowi to wytłumaczyć? Tzn on rozumie ale i tak będzie cierpiał...
No to widzę, ze jest nasz więcej.. Mam nadzieję, że nie będziemy musiały leżeć i że plamień nie będzie, a że Palinka szybko wróci do "żywych"
Oby nam się łożyska nasze pięknie podniosły
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-28, 11:45   #50
agunineczka
Zakorzenienie
 
Avatar agunineczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: znad morza ;)
Wiadomości: 7 888
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Cytat:
Napisane przez fantastka Pokaż wiadomość
Porwałam się na Medelę Swing No to pierwszy zakup za mną Trochę mi dziwnie, bo to dla mnie szybko, ale potem będą inne wydatki, a naprawdę mi zależy na dobrym laktatorze Mam nadzieję, że nie przepłaciłam za wiele Orientuje się ktoś w cenach używek (na gwarancji )

oooo to na bogato
__________________
okruszek
agunineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 11:48   #51
fantastka
Zakorzenienie
 
Avatar fantastka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 766
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Cytat:
Napisane przez jesuismagnifique Pokaż wiadomość
Weźcie mi nie opowiadajcie o ZUSie bo zejdę z tego świata stresujące jest to dla mnie na prawdę. Te kontrole...wzbraniam się od zwolnienia ale lekarz mówi, że lepiej wziąć i odpocząć. TŻ też mi mówi, żebym wzięła zwolnienie a ciągle mam ten mętlik...co jeśli wyjdę po syna? jak to udowodnię a jak powiedzą, że nie mogę iść po dziecko na zwolnieniu? Dramat jakiś...
Nie ma się czym stresować, naprawdę W poprzedniej ciąży byłam na L4 od 5 tygodnia i nie miałam żadnych wiadomości z ZUS oprócz comiesięcznych pieniążków (które wypłacał mi pracodawca). Jeśli na zwolnieniu jest kod B masz prawo wyjść choćby na spacer zdrowotny, siedzenie w pracy to jednak co innego, są stresujące sytuacje itd. A wiadomo, że jak masz dziecko to trzeba je odebrać z przedszkola. Ciążowych dolegliwości nie da się tak łatwo podważyć, jak cię wezwą na kontrolę i powiesz, że ci się brzuch strasznie napina, masz mdłości itd to kto ci udowodni, że tak nie jest?

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
Jaki? Pochwal się

Dokładnie aukcję wygrałam

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Cytat:
Napisane przez agunineczka Pokaż wiadomość
oooo to na bogato
Mam mocne postanowienie kp Poprzednio właściwie nie miałam laktatora, a myślę że dużo by ułatwił Zależy mi na ściąganiu mleka i podawania "w gościach" i na wyjazdach oraz możliwości zostawienia dziecia z mężem, jak gdzieś będę chciała iść, bo z samym rozkręcaniem laktacji problemu nie miałam
__________________

25.05.2013

Michał
Szymon

Chudnę! Cel 77,5 --- 72 --- 66 --- > 64 kg

fantastka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 11:56   #52
jesuismagnifique
Raczkowanie
 
Avatar jesuismagnifique
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 307
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

O fajnie, ale on drogi jest
mnie w poprzedniej ciąży nie zachęcił swoją ceną i wzięłam philipsa - w sumie nie mam porównania, ale spisywał się.
Wydaje mi się że cena dobra jak na półroczny.

A i tak mnie to stresuje, nie lubię bardzo ich podejścia .
jesuismagnifique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 12:00   #53
ja_dalia
Wtajemniczenie
 
Avatar ja_dalia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 228
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Cytat:
Napisane przez Aviskowa Pokaż wiadomość

P.S Czy w kraju mamy w szpitalach jakiegoś doradcę laktacyjnego? Bo również nie słyszałam. Ale ja jestem laikiem.

w łodzi jest na rewolucji bodajze poradnia laktacyjna i w szpitalach zazwczyczaj tez

Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
hej

powiedzcie mi proszę, bo jestem kompletnym laikiem i do tej pory wózek dziecięcy kojarzył mi się z dzieciństwem i lalką mieszkam na 3 piętrze i czeka mnie wnoszenie gondoli (stelaż będę zostawiać w wózkowni), więc chciałabym, żeby była w miarę lekka. Oglądałam na żywo kilka wózków w sklepie i taki wpadł mi w oko. Na necie, jak to na necie, opinie są podzielone, ale nie znalazłam żadnego wózka, który miałby tylko pozytywne opinie prośba więc do bardziej doświadczonych - co sądzicie o wózku Tako Laret?
link przykładowy z allegro (nie jest to kryptoreklama, podałam pierwszą lepszą aukcję). Będę wdzięczna za sugestie, ponieważ zupełnie nie wiem, na co powinnam zwrócić uwagę (oprócz pompowanych kół i wagi )
http://allegro.pl/3w1-wozki-tako-woz...000447118.html

i z tego miejsca bardzo chciałam podziękować za doradzenie mi kurczaka w miodzie na "imprezę" - 1.5 roczne dziecko wpałaszowało całą pałeczkę!!

co do lekktości wózka sprawdz sobie Delti Emu - stelarz waży 6kg a gondola 4,5 więc na bank z tych lżejszych


Cytat:
Napisane przez niezalogowana Pokaż wiadomość
jakiego kupiłaś? masz już go, zadowolona jesteś?



Ja właśnie wizualnie bardzo jestem przekonana do wózków Tako, ale nie wiem jak z ich jakością, wytrzymałością itp. także również proszę bardziej doświadczone o rady

Spodobały mi się wersje Baby Heaven i Alive, czy ktoś się może wypowiedzieć?

http://allegro.pl/wozek-tako-baby-he...994437717.html
http://allegro.pl/3w1-wozek-wielofun...000447073.html
wózki wizualnie bardzo mi się podobają ale pamietam jak to jest miec 15kg konstrukcję z gondolą


dla niezdecydowanych... kumpela ostatnio podsuneła mi swoj wybór - pierwszy raz widziałam i jak dla mnie bomba... jak ktoś kupuje nowy wózek to na bank warto zerknąć RIKO NANO
__________________
Czas biegnie szybko

Daniel Fasolek w drodze

ja_dalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 12:08   #54
fantastka
Zakorzenienie
 
Avatar fantastka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 766
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Cytat:
Napisane przez jesuismagnifique Pokaż wiadomość
O fajnie, ale on drogi jest
mnie w poprzedniej ciąży nie zachęcił swoją ceną i wzięłam philipsa - w sumie nie mam porównania, ale spisywał się.
Wydaje mi się że cena dobra jak na półroczny.

A i tak mnie to stresuje, nie lubię bardzo ich podejścia .
Ta gwarancja mnie właśnie skusiła, gdybym jednak nie używała to zdążę jeszcze sprzedać z gwarancją

No, dziwna instytucja... ale zasady logiki ich również obowiązują Myślę, że bardziej się skupiają na takich rzeczach jak fałszywe zatrudnienie ciężarnych, które potem szybko idą na L4 i należy im się macierzyński oraz na naprawdę wysokich zasiłkach, a takie przeciętne mają mniejszą szansę zostać sprawdzone. Zresztą uważam, że nie masz sobie nic do zarzucenia i spokojnie możesz iść na L4.
__________________

25.05.2013

Michał
Szymon

Chudnę! Cel 77,5 --- 72 --- 66 --- > 64 kg

fantastka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 12:09   #55
Fischerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 265
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Cytat:
Napisane przez agunineczka Pokaż wiadomość
jaki, jaki?




mówił potem czy mu się cos śniło?
Zapytam, jak wróci z pracy podejrzewam, że nie będzie pamiętał. Czasem sobie z nim rozmawiam przez sen, tzn. on śpi i coś mówi, a ja podtrzymuję rozmowę... można pęknąć ze śmiechu... a rano mówi, że mu wymyślam. Kiedyś go nagram

Właśnie pisałam z koleżanką, która w czwartek urodziła. Ciężki poród naturalny... mówi, że następnym razem będzie prosić o cesarkę... i jakaś depresja poporodowa ją chwyciła. Niby każda przed porodem wie, że może ją dopaść, a później jak hormony wariują, jeszcze po ciężkich przeżyciach w szpitalu to nie można sobie poradzić. No ale porodami zajmiemy się w czerwcu :P a tak nadmieniam w związku z tym, że też miała w planie karmić piersią, a okazuje się, że musi dokarmiać. W takiej sytuacji laktator się nie przyda. Chociaż ja też mam w planach kupić, a zobaczymy, jak będzie. Wczoraj mąż do mnie mówi: "ale Ty masz cycki" buahahah też mi się podobają wcześniej takie malutkie, ledwo B, teraz pełne, jędrne i już się w miseczki B nie mieszczę... także mam nadzieję, że mleka też zmieści się tam wystarczająco! Zobaczymy
Fischerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 12:10   #56
elinka21
Zakorzenienie
 
Avatar elinka21
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 11 575
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Ale sie rozpisalyscie

Agunieneczka szalejemy z postami, chyba na zaginiona liste nas nie wrzuca
__________________
Mężuś od 15. XII.2012r







Co serce pokochało, rozum nigdy nie wymaże ...
25.03.14
elinka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 12:24   #57
niezalogowana
Rozeznanie
 
Avatar niezalogowana
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 713
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

A co sądzicie o wózkach Mutsy? Miała któraś?
__________________

Będę Mamą
niezalogowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 12:32   #58
agunineczka
Zakorzenienie
 
Avatar agunineczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: znad morza ;)
Wiadomości: 7 888
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Cytat:
Napisane przez Fischerka Pokaż wiadomość
Zapytam, jak wróci z pracy podejrzewam, że nie będzie pamiętał. Czasem sobie z nim rozmawiam przez sen, tzn. on śpi i coś mówi, a ja podtrzymuję rozmowę... można pęknąć ze śmiechu... a rano mówi, że mu wymyślam. Kiedyś go nagram

Właśnie pisałam z koleżanką, która w czwartek urodziła. Ciężki poród naturalny... mówi, że następnym razem będzie prosić o cesarkę... i jakaś depresja poporodowa ją chwyciła. Niby każda przed porodem wie, że może ją dopaść, a później jak hormony wariują, jeszcze po ciężkich przeżyciach w szpitalu to nie można sobie poradzić. No ale porodami zajmiemy się w czerwcu :P a tak nadmieniam w związku z tym, że też miała w planie karmić piersią, a okazuje się, że musi dokarmiać. W takiej sytuacji laktator się nie przyda. Chociaż ja też mam w planach kupić, a zobaczymy, jak będzie. Wczoraj mąż do mnie mówi: "ale Ty masz cycki" buahahah też mi się podobają wcześniej takie malutkie, ledwo B, teraz pełne, jędrne i już się w miseczki B nie mieszczę... także mam nadzieję, że mleka też zmieści się tam wystarczająco! Zobaczymy
mi też się moje urośnięte cycki podobały... do czasu aż nie pojawiły sie rozstępy przed ciążą miałam naprawdę małe, a teraz tak szybko urosły i oooo.... ;/

ech szkoda dziewczyny... oby szybko z tej deprechy wyszla

Cytat:
Napisane przez elinka21 Pokaż wiadomość
Ale sie rozpisalyscie

Agunieneczka szalejemy z postami, chyba na zaginiona liste nas nie wrzuca



kolejny, który mi się podoba do kolekcji
http://www.babydesign.eu/dotty/wozki-babydesign#
__________________
okruszek
agunineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 12:38   #59
jesuismagnifique
Raczkowanie
 
Avatar jesuismagnifique
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 307
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Cytat:
Napisane przez niezalogowana Pokaż wiadomość
A co sądzicie o wózkach Mutsy? Miała któraś?
Miałam 4rider - mój TŻ bardzo go lubił. Zwrotny i fajny. Ma sporo schowków w gondolce.

Jednak jak każdy wózek ma swoje wady - starczył nam do niespełna 1,5 roku - dziecko mimo że szczupłe to jednak dość wysokie i wzrostowo już budę miał na głowie.
- dość ciężki, a musiałam wnosić wózek na 4 piętro
- gondolka mała, jak miał niecałe 6mcy musiałam go do spacerówki przenieść
- ma mały koszyk (ja dokupiłam dodatkowy zakupowy i ten jest mega...cudowny - mam go dotąd bo pasował mi do innego wózka jeszcze)

Edytowane przez jesuismagnifique
Czas edycji: 2015-01-28 o 12:39
jesuismagnifique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 12:46   #60
fantastka
Zakorzenienie
 
Avatar fantastka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 766
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.2 :)

Cytat:
Napisane przez Fischerka Pokaż wiadomość
Zapytam, jak wróci z pracy podejrzewam, że nie będzie pamiętał. Czasem sobie z nim rozmawiam przez sen, tzn. on śpi i coś mówi, a ja podtrzymuję rozmowę... można pęknąć ze śmiechu... a rano mówi, że mu wymyślam. Kiedyś go nagram

Właśnie pisałam z koleżanką, która w czwartek urodziła. Ciężki poród naturalny... mówi, że następnym razem będzie prosić o cesarkę... i jakaś depresja poporodowa ją chwyciła. Niby każda przed porodem wie, że może ją dopaść, a później jak hormony wariują, jeszcze po ciężkich przeżyciach w szpitalu to nie można sobie poradzić. No ale porodami zajmiemy się w czerwcu :P a tak nadmieniam w związku z tym, że też miała w planie karmić piersią, a okazuje się, że musi dokarmiać. W takiej sytuacji laktator się nie przyda. Chociaż ja też mam w planach kupić, a zobaczymy, jak będzie. Wczoraj mąż do mnie mówi: "ale Ty masz cycki" buahahah też mi się podobają wcześniej takie malutkie, ledwo B, teraz pełne, jędrne i już się w miseczki B nie mieszczę... także mam nadzieję, że mleka też zmieści się tam wystarczająco! Zobaczymy
Mój mąż ma tak wesoło ze mną w nocy, też gadam przez sen Czasem się boję co mu powiedziałam, bo ponoć śpiący zawsze prawdę mówi

Szczerze mówiąc nie wierzę, że ktoś może nie mieć depresji poporodowej Wiadomo, każdy inaczej to odczuwa, ale choćby samo osłabienie organizmu sprzyja wahaniom nastroju.
Muszę zaprotestować - oczywiście że laktator się jej przyda Musi dokarmiać, bo rozumiem że ma mało pokarmu? W takim przypadku musi często dziecko przystawiać, żeby pobudzić laktację - im więcej ssania tym więcej pokarmu. W przerwach między karmieniami może używać laktatora do pobudzenia laktacji. A jeśli musi dokarmiać bo dziecko źle chwyta pierś to laktator ładnie wyciąga sutki i jakby rozkręca karmienie, trochę odciągniesz i możesz przystawić dziecko.

Ogólnie kwestia karmienia piersią to jednak kwestia chęci. Ja szybko dałam spokój, bo nie wiedziałam, że będzie aż tak ciężko. Teraz nastawiam się na walkę.

Cytat:
Napisane przez niezalogowana Pokaż wiadomość
A co sądzicie o wózkach Mutsy? Miała któraś?
Z opinii na Wózkomanii (forum, które już kilka razy tu polecałam), wiem że to dobre wózki, ale sama nie miałam. U mnie w mieście ich sporo jeździ.
__________________

25.05.2013

Michał
Szymon

Chudnę! Cel 77,5 --- 72 --- 66 --- > 64 kg

fantastka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-16 23:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.