Sprawa Karoliny Piaseckiej - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-24, 18:00   #211
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

jeśli się powtarzam to dlatego że słabnę jak czytam te za nieprzeproszeniem glupoty o rzekomym obwinianiu ofiary.
''uslyszeć to można by chcieć'' zaprzestania odwracania kota ogonem.
z uprzejmości cytować nie będę.

to, że w przyrodzie nie brak idiotów skłonnych łatwo i bezsensownie rzucać kamień, to nie znaczy, że każdemu człowiekowi chodzi o to samo.
i raczej nie wierzę w żadne, że powodów mogą być setki, zazwyczaj zachowań jest ileś modeli/kombinacji okoliczności, reszta to detale.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 18:04   #212
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
no co mam Ci powiedzieć?
cokolwiek napiszę albo odniosę np do siebie to będzie traktowane jako atak. bo przecież nie wiem jak to jest być ofiarą.no nie wiem .mam za to przepraszać? wyobrażam sobie że takie osoby po iluś latach są 'zamulone'.mają zmienioną perspektywę na wiele spraw.ale ja nie ogarniam dlaczego nie włączy się im się czerwona lampka po paru msc,roku.Ty trwałaś w szambie 12 lat.fajnie że się wyrwałaś.no ale pytanie samo się nasuwa -dlaczego tak długo? wiele kobiet trwa' dla dzieci.Ciebie to nie tyczy.
tak naprawdę to nie musisz odp

dla wielu osób moje wpisy tutaj sa przerażające
a dla mnie niektóre zachowania.żyjemy tu i teraz a mentalnie niektóre przypominają kobiety w burkach
NIe trzeba przeżyć danej sytuacji, by zrozumieć człowieka, który się w niej znajduje.
Wystarczy wiedza i empatia. Wychodzi, na to, że jednego i drugiego ci brakuje.

Naprawdę chciałąbym zrozumieć, dlaczego tak bardzo się przed wiedzą w tym temacie bronisz?
Zresztą nie tylko ty, bo to zjawisko dość powszechne i dla mnie niezrozumiałe.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 18:05   #213
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Cytat:
Napisane przez curious82 Pokaż wiadomość
Przed chwilą była reklama Interwencji na Polsacie. I w tym fragmencie był Pan Mąż i stwierdził, że żona mu czegoś do alkoholu dosypala!
Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Pan Rafał Piasecki chce utworzyć fundację Dobro za zło, i rozdawać co miesiąc 1000 chlebów świętego Antoniego.
O tej fundacji słyszałam kilka dni temu w Faktach. Mężuś na przemian wylewa krokodyle łzy mówiąc że to z miłości, a to że był prowokowany, albo że się nawrócił (po dwóch miesiącach od ucieczki żony) i zakłada fundację.
Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 18:11   #214
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

(
Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
NIe trzeba przeżyć danej sytuacji, by zrozumieć człowieka, który się w niej znajduje.
Wystarczy wiedza i empatia. Wychodzi, na to, że jednego i drugiego ci brakuje.
niech Ci będzie.nie mam wiedzy i empatii by takie osoby rozumieć i tłumaczyć.ale mam za to wiedzę by nie paprać se życia.teraz jestem juz stara ale od szczyla jakoś miałam instynkt samozachowawczy.
no taka głupia jestem

jeśli kogoś tym tutaj wpisem uraziłam to b.przepraszam.

Edytowane przez 201710120930
Czas edycji: 2017-04-24 o 18:58
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 19:06   #215
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
jeśli się powtarzam to dlatego że słabnę jak czytam te za nieprzeproszeniem glupoty o rzekomym obwinianiu ofiary.
''uslyszeć to można by chcieć'' zaprzestania odwracania kota ogonem.
z uprzejmości cytować nie będę.

to, że w przyrodzie nie brak idiotów skłonnych łatwo i bezsensownie rzucać kamień, to nie znaczy, że każdemu człowiekowi chodzi o to samo.
i raczej nie wierzę w żadne, że powodów mogą być setki, zazwyczaj zachowań jest ileś modeli/kombinacji okoliczności, reszta to detale.
leci właśnie uwaga na tvnie i jest wywiad z p. Karoliną, mówi, że długo próbowała naprawiać małżeństwo, a ponadto uwierzyła że jest nikim. znajoma z pracy twierdzi, że p. Karolina bała się, że mąż ją zabije.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 19:12   #216
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Pomijając to, że padły odpowiedzi na twoje pytania wcześniej (wystarczy doczytać) to istnieje zasadnicza różnica mdzy usprawiedliwianiem, a rozumieniem pewnych mechanizmów psychologicznych itd.
to jak bardzo rodzic byłby winny w tych sytuacjach jest kwestią indywidualną i nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Dla przykładu sytuacja zabójstwa dziewczynki w Pile przez partnera matki, tu wg mnie matka jest współwinna tej sytuacji.
Inaczej sytuacja wygląda w przypadku np. kobieta mimo prób nie jest w stanie odejść, bo brakuje jej wsparcia. itd.
O takich kwestiach decydują sądy biorąc pod uwagę cały obraz sytuacji.

Znałam dzieciaki molestowane i krzywdzone przez rodziców i co było okrpne to znieczulica dorosłych nie tylko partnera oprawcy, ale również szkół, które wolały się koncentrować na tym jakie dziecko jest nie takie, zamiast na udzieleniu mu pomocy.




EDIT jeszcze jedna kwestia. Tak się składa, że obserwuję tendencję (to w UK, ale podejrzewam, ze nie tylko), że ojciec który już matki nie tłucze i zachowuje się w miarę przyzwoicie ma kontakt/ prawo do kontaktu ze swoimi dziećmi (mnóstwo szans dawanych prze sąd). Błyskotliwi wierzą w reahbilitację takich przemocowców.
Ale efekt jest ten sam - dziecko jest krzywdzone. Obojetnie czy matka ma wsparcie czy nie, obojetnie czy podejmuje proby odejscia czy nie - dopoki jest przy chorym i agresywnym partnerze, dziecku dzieje sie krzywda. Nie tylko fizyczna, tez psychiczna. Dlaczego mamy miec zrozumienir dla tego typu sytuacji? Przeciez dobro i bezpieczenstwo dziecka powinno byc na pierwszym miejscu.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 19:24   #217
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

To jest jak gotowanie żaby. Żabę wrzucasz do wody zimnej i bardzo powoli, stopniowo podnosisz temperaturę. Żaba się przyzwyczaja do coraz cieplejszej wody i finalnie jest gotowana we wrzątku. Tak się właśnie pierze mózg ofierze. Powoli, stopniowo, cofając się kroczek żeby potem eskalować przemoc. I w końcu masz bezwolną ofiarę, która o siebie nie zawalczy. Bo ktoś ją zastraszył, wmówił jej, że jest głupia, brzydka, nic nie warta, że jej rodzina jest powalona, że nikt jej inny nie zechce, że wszystko jest robione dla jej dobra.
Wiesz co się dzieje wtedy z psychiką? Przestajesz istnieć bez kata, masz wpojone, że kat cię definiuje. Odjedziesz to znikniesz, pochłonie cię czarna dziura.
Myślisz, że zasłużyłaś na takie traktowanie, że jesteś śmieciem, że nie masz nic dobrego do zaoferowania innym, że związek z psychofagiem jest jedynym, który może zaistnieć w twoim życiu.
Trudno zrozumieć? Nie musisz rozumieć, przyjmij do wiadomości, że tak jest.
Że mechanizmy przemocy w związku zostały zbadane, wyjaśnione i opisane. Nie masz prawa się z tym kłócić lub to negować. Nie musisz rozumieć.

Tyle łez wylanych na psychoterapii w poczuciu winy, w poczuciu, że jestem bezwartościowym bytem. A teraz ktoś napisze, że nie odeszłam chociaż mogłam. To jest tak straszne, że piszecie takie rzeczy, że ja nie umiem tego wyrazić.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2017-04-24 o 19:27
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-24, 19:30   #218
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Trudno zrozumieć? Nie musisz rozumieć, przyjmij do wiadomości, że tak jest.
Że mechanizmy przemocy w związku zostały zbadane, wyjaśnione i opisane. Nie masz prawa się z tym kłócić lub to negować. Nie musisz rozumieć.
ano, nie wiem skąd w ludziach ta obsesja, że muszą wszystko rozumieć. to jest niemożliwe. wystarczy tak jak piszesz przyjmować pewne rzeczy do wiadomości. nie trzeba doświadczyć przemocy, by wiedzieć, co się mniej więcej dzieje z ofiarą. na zasadzie - nigdy nie wsadziłam łapy w ogień, a wiem, że by mnie oparzył. a niektóre wypowiedzi tutaj można porównać do takiej sytuacji: idziecie na polibudę, siadacie w ławce na wykładzie i zaczynacie jęczeć, że nic nie rozumiecie, że to jakieś głupoty są. no a nie są, wystarczy poczytać, dowiedzieć się, zapytać.

Edytowane przez motyla
Czas edycji: 2017-04-24 o 19:32
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 19:34   #219
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Ale efekt jest ten sam - dziecko jest krzywdzone. Obojetnie czy matka ma wsparcie czy nie, obojetnie czy podejmuje proby odejscia czy nie - dopoki jest przy chorym i agresywnym partnerze, dziecku dzieje sie krzywda. Nie tylko fizyczna, tez psychiczna. Dlaczego mamy miec zrozumienir dla tego typu sytuacji? Przeciez dobro i bezpieczenstwo dziecka powinno byc na pierwszym miejscu.
Zrozumienie sytuacji pomaga między innymi w usprawnieniu systemu i ochronie ofiar przemocy i pomocy im.
Powtórzę po raz kolejny: bywa, że ofiara przemocy nie widzi przemocy której doświadcza czy też postrzega ją zupełnie inaczej niż człowiek z zewnątrz. Ona potrzebuje pomocy, bo sama sobie nie poradzi.
I tutaj naprawdę najlpiej się dokształcic w tym temacie i zrozumieć dlaczego kobiety zostają, w jaki sposób chronią swoje dzieci, czego się boją i jak bardzo ten lęk jest zasadny.

Bardzo ciekawy jest francuski film Zabiłam aby żyć (bodajże oparty na prawdziwej historii) o kobiecie, która była w relacji przemocowej, o tym dlaczego nie mogła odejść mimo cierpienia swojego i dzieci.


Do tego dochodzi kwestia systemu, który powinien pomagać rodzicom doświadczającym przemocy i ich dzieciom. Bo zarówno ofiara przemocy jak i dziecko są w pewnym stopniu bezbronne. Zgadzam się z tym, że dzieciom należy się ochrona bezwzględna. I znam przypadki, gdzie matce odebrano dzieci do rodziny zastępczej, gdyż trwała w przemocowym związku; znam kobietę, która po porządnym biciu od męża dostała od policji wybór, że albo odchodzi albo dzieci zostają jej odebrane (wybrała dzieci). Kwestia taka, że obie te kobiety dostały pomoc w zaistniałej sytuacji.

Oczywiście, ze najlepiej by ofiary przemocy odchodziły i zgłaszały. Tylko muszą mieć jak i gdzie, a przemoc powinna być piętnowana. Dzieciom powinno być wpajane, że wyrządzanie krzywdy innym jest złe. Jak widać po tym wątku, wiele osób ma ogromną tolerancję na krzywdę, dla wielu osób przemoc domowa to temat tabu, sprowadzany do problemu głupiej baby, która daje sobą pomiatać.
Niestety każdy moze zostać ofiarą przemocy domowej, bez wyjątku.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 19:48   #220
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

ajah, ja sie z toba zgadzam, system musi zostac usprawniony i to oprawca powinien byc pietnowany. sa kraje, w ktorych jest to duzo latwiejsze niz w Polsce, a takie sytuacje, ze dzieci cierpia, niestety wciaz sie zdarzaja.

odnosilam sie tylko i wylacznie do sytuacji kobiet, ktore w domu maja dzieci. Bo jednak wydaje sie, ze matka ma instynkt, ktory nakazuje jej chronic dzieci, oddac im ostatnia kromke chleba itd.
i jesli matka ma zaburzone pojmowanie tej krzywdy, nie widzi jej, to tym bardziej trzeba glosno mowic, ze to nie jest normalna sytuacja i ze dobro dzieci to cos innego niz "musza miec ojca - obojetnie jakiego". pod tym wzgledem zgadzam sie troche z Hultajem, ze trzeba to mowic glosno.

byla niedawno sprawa kobiety, ktora prawie zagotowala dziecko w kapieli. tlumaczyla, ze nie wiedziala, ze woda jest za goraca. moim zdaniem to wcale jej nie usprawiedliwia i ta niewiedza nie umniejsza jej winy.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 20:21   #221
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Jeżu, a czemu wy tak odczłowieczacie te kobiety? Kobieta ma bezwzględnie chronić dzieci! Nieważne co by się działo! Choćby srała pod siebie ma chronić dzieci! Dzieci najważniejsze! Kobieta to nie jest żaden robot, żaden robokop, żaden superbohater. Kobieta to człowiek i jak każdy człowiek ma prawo się bać, przede wszystkim o siebie, bo tak nakazuje instynkt przetrwania - chronić siebie. Nie dziecko, nie męża, nie psa czy kota, tylko siebie. W sytuacji skrajnego zagrożenia większość osób ratuje siebie (oczywiście są wyjątki). Ja wiem, że fajnie by było, jakby każdy był idealny i reagował na określoną sytuację w określony sposób, ale NIE JEST TAK i nigdy nie będzie. Kobieta powinna zrobić wszystko co jest w jej mocy, aby uwolnić siebie i dzieci od oprawcy, ale nie wiem, czy MIMO WSZYSTKO, jak to było "kobieta ma ratować dzieci, nieważne że się boi".

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-24, 20:25   #222
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Oglądałam dzisiaj 'Uwagę' i wniosek jest jeden: ten koleś pilnie potrzebuje pomocy psychiatry.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 21:09   #223
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Cytat:
dla wielu osób przemoc domowa to temat tabu, sprowadzany do problemu głupiej baby, która daje sobą pomiatać.
Niestety każdy moze zostać ofiarą przemocy domowej, bez wyjątku.
moje zdanie jest takie, że nie głupiej baby tylko zasadnicza kwestia z jakim bagażem wchodzisz w życie. Jak słyszysz od dziecka że jesteś śmieciem albo nic nie wart, głupi itp, i twoje poczucie wartości jest na poziomie brodzika to łatwo wpadniesz w czyjeś szpony. Na początku ktoś w ciebie uwierzy a potem cię zgnoi i mu uwierzysz.
Nie, nie każdy. Osoba ze zdrową samooceną po pierwszym szoku nie pozwoli siebie krzywdzić. Nie da się omamić przeprosinowym bukietem, nie więcej niż na początku, bo wizje czyjejś nienormalności są zbyt silnym zgrzytem.
Plus niektórzy niezależnie od doświadczeń są na tyle silnymi jednostkami, ze sobie nie pozwolą. I dlatego Łajce jest łatwo powiedzieć, że by się nie dała bo tak jest.

I tu jest znowu błędne koło. Wierzysz, że dzieci z takiej rodziny po 10 latach takich doświadczeń nie wchodzą w dorosłość z obciążeniem psychicznym? Bo ja nie bardzo.

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Jeżu, a czemu wy tak odczłowieczacie te kobiety? Kobieta ma bezwzględnie chronić dzieci! Nieważne co by się działo! Choćby srała pod siebie ma chronić dzieci! Dzieci najważniejsze! Kobieta to nie jest żaden robot, żaden robokop, żaden superbohater. Kobieta to człowiek i jak każdy człowiek ma prawo się bać, przede wszystkim o siebie, bo tak nakazuje instynkt przetrwania - chronić siebie. Nie dziecko, nie męża, nie psa czy kota, tylko siebie. W sytuacji skrajnego zagrożenia większość osób ratuje siebie (oczywiście są wyjątki). Ja wiem, że fajnie by było, jakby każdy był idealny i reagował na określoną sytuację w określony sposób, ale NIE JEST TAK i nigdy nie będzie. Kobieta powinna zrobić wszystko co jest w jej mocy, aby uwolnić siebie i dzieci od oprawcy, ale nie wiem, czy MIMO WSZYSTKO, jak to było "kobieta ma ratować dzieci, nieważne że się boi".
no Ty tego nie pojmujesz bo dzieci wg Ciebie są jakimś dziwacznym ewolucyjnie bytem którego nie znosisz, ale za swoje dzieci odpowiadasz. Są zbyt bezradne by umieć szukać pomocy gdzieś indziej niż u osób, które uważają za najbliższe.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2017-04-24 o 21:17
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 21:21   #224
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
moje zdanie jest takie, że nie głupiej baby tylko zasadnicza kwestia z jakim bagażem wchodzisz w życie. Jak słyszysz od dziecka że jesteś śmieciem albo nic nie wart, głupi itp, i twoje poczucie wartości jest na poziomie brodzika to łatwo wpadniesz w czyjeś szpony. Na początku ktoś w ciebie uwierzy a potem cię zgnoi i mu uwierzysz.
Nie, nie każdy. Osoba ze zdrową samooceną po pierwszym szoku nie pozwoli siebie krzywdzić. Nie da się omamić przeprosinowym bukietem, nie więcej niż na początku, bo wizje czyjejś nienormalności są zbyt silnym zgrzytem.
Plus niektórzy niezależnie od doświadczeń są na tyle silnymi jednostkami, ze sobie nie pozwolą. I dlatego Łajce jest łatwo powiedzieć, że by się nie dała bo tak jest.

I tu jest znowu błędne koło. Wierzysz, że dzieci z takiej rodziny po 10 latach takich doświadczeń nie wchodzą w dorosłość z obciążeniem psychicznym? Bo ja nie bardzo.

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

no Ty tego nie pojmujesz bo dzieci wg Ciebie są jakimś dziwacznym ewolucyjnie bytem którego nie znosisz, ale za swoje dzieci odpowiadasz. Są zbyt bezradne by umieć szukać pomocy gdzieś indziej niż u osób, które uważają za najbliższe.
Mylisz się. Przykłąd gotowanej żaby, czy link który wrzucałam wcześnie do prelekcji TED jasno to wyjaśnia.
[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;7320073 1]Oglądałam dzisiaj 'Uwagę' i wniosek jest jeden: ten koleś pilnie potrzebuje pomocy psychiatry.[/QUOTE]

Ten facet jest obrzydliwy. Obawiam się jednak, że niektórzy kupią te jego chore tłumaczenia, uwierzą, że żona go prowokowała, podtruła (on jej nie oskarża, on tylko temat łagodnie wprowadza).
Żałosny jest. Obawiam się, że psychiatra niewiele by pomógł.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 21:22   #225
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Nie, dzieci nie są "dziwnym bytem którego nie znoszę". Kobieta która jest ofiarą przemocy też BARDZO CZĘSTO jest zbyt bezradna i zastraszona, żeby w ogóle szukać pomocy

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 21:28   #226
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Cytat:
Mylisz się. Przykłąd gotowanej żaby, czy link który wrzucałam wcześnie do prelekcji TED jasno to wyjaśnia.
nie, nie mylę się; na przykład z żabą czekałam. To Wy wrzucacie wszystkich do jednego worka z tym Twoim: każdy.
Nie każdy.

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

Cytat:
Kobieta która jest ofiarą przemocy też BARDZO CZĘSTO jest zbyt bezradna i zastraszona, żeby w ogóle szukać pomocy
a czy ja mówię, że nie? ale Hiiro problem wyjaśnia wystarczająco trafnie.
Ajah dyplomatycznie mówi o odbieraniu. To jest oczywiście też dramat ale to już pomińmy. Ale kto ma o tym wiedzieć, gdy dziecko kryje wszystko w sobie a za eleganckim parkanem nie słychać tego co się dzieje wewnątrz . Przemoc to nie tylko bloki i mieszkanie nad mieszkaniem ale także ładne wille stojące w odosobnieniu.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 21:31   #227
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Ale ja pytam, JAK kobieta ma "chronić przede wszystkim dzieci!!! 1!1 1!" jak nie jest w stanie ochronić siebie w żaden sposób? Odarta że wszystkiego, odcięta od ludzi, przekonana o własnej ciulowosci, jak taka kobieta ma chronić kogokolwiek

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 21:31   #228
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Też oglądałam właśnie. Ten pan ma mocne problemy z głową. Raz mówi, że nie był sobą i przeprasza. Potem, że żona go odurzyła i prowokowała. Potem, że go zdradzała. A na końcu, że Bóg ich połączył i zawsze to będzie jego ukochana żona. Jeszcze ta butelka z odciskami jako wisienka na torcie. Myślę, że w jednym był szczery - jak na początku płakał, że mu ludzie grożą śmiercią. Ja nikomu śmierci nie życzę, ale trochę to paradne, zważywszy, że jeszcze do niedawna to on groził śmiercią żonie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 21:32   #229
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
nie, nie mylę się; na przykład z żabą czekałam. To Wy wrzucacie wszystkich do jednego worka z tym Twoim: każdy.
Nie każdy.

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

a czy ja mówię, że nie? ale Hiiro problem wyjaśnia wystarczająco trafnie.
Ajah dyplomatycznie mówi o odbieraniu. To jest oczywiście też dramat ale to już pomińmy. Ale kto ma o tym wiedzieć, gdy dziecko kryje wszystko w sobie a za eleganckim parkanem nie słychać tego co się dzieje wewnątrz . Przemoc to nie tylko bloki i mieszkanie nad mieszkaniem ale także ładne wille stojące w odosobnieniu.
Wbrew pozorom dość łatwo zauważyć, ze z dzieckiem dzieje się coś niedobrego.
To nie jest nadzwyczajna sprawa. Nauczyciele, lekarze, pielęgniarki środowiskowe powinni mieć wiedzę w tym zakresie.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-24, 21:39   #230
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Cytat:
Ale ja pytam, JAK kobieta ma "chronić przede wszystkim dzieci!!! 1!1 1!" jak nie jest w stanie ochronić siebie w żaden sposób? Odarta że wszystkiego, odcięta od ludzi, przekonana o własnej ciulowosci, jak taka kobieta ma chronić kogokolwiek
to jak chroni to chyba widać po DDD i innych takich? No przecież oczywiste jest, że jeśli matka tkwi ileś lat w toksycznej przemocowej relacji to przed wszystkim dziecka nie uchroni. Ktoś z tym dyskutuje?
Pytasz, czemu jest mowa o dzieciach jako najważniejszych. No to temu.

Cytat:
Wbrew pozorom dość łatwo zauważyć, ze z dzieckiem dzieje się coś niedobrego.
no to swoją drogą, ale też nie żyjesz w doskonałym świecie żeby każdemu wrażliwemu nieśmiałemu i małomównemu (np.) dziecku przypisywać że może żyje w patologii.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 21:50   #231
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Wbrew pozorom dość łatwo zauważyć, ze z dzieckiem dzieje się coś niedobrego.
To nie jest nadzwyczajna sprawa. Nauczyciele, lekarze, pielęgniarki środowiskowe powinni mieć wiedzę w tym zakresie.
To wszystko racja, ale dlaczego napietnowanej przez oprawce kobiecie nie mozna zwrocic uwagi, ze ma zebrac posladki i uciekac z dziecmi, zanim facet je ukatrupi? Dlaczego obnosic sie jak z jajkiem, szukac zrozumienia i bla bla bla, skoro jest mozliwosc uratowac zycie wielu dzieci poprzez nie okazywanie przyzwolenia na te "slabosc" tkwienia w relacji, ktora zagraza dzieciom?

Ja tej kobiecie wspolczuje, ale w moich oczach jest wspolwinna krzywd, ktore dzieja sie jej dzieciom. Nawet jesli nie maja siniakow, z takiego domu nikt nie wyjdzie bez uszczerbkow.

I sorry, ale mnie jako postronnego swiadka nie obchodzi to, co ze swoim zyciem robi jakas obca kobieta, mnie obchodzi to, jak chronione sa dzieci w kraju, bo panstwo powinno chronic przede wszystkim bezbronnych.

Pedofilow tez sie czesto podciaga pod jakies teorie, ze to choroba, ze nie moga sobie poradzic itd. Mam im wspolczuc?
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 21:58   #232
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

chciałam sie odniesc do przykładu z zabą- jak dobrze zrozumiałam jak juz jest we wrzatku to jest pogodzona z losem? czy jeszcze walczy?
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 22:07   #233
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
To wszystko racja, ale dlaczego napietnowanej przez oprawce kobiecie nie mozna zwrocic uwagi, ze ma zebrac posladki i uciekac z dziecmi, zanim facet je ukatrupi? Dlaczego obnosic sie jak z jajkiem, szukac zrozumienia i bla bla bla, skoro jest mozliwosc uratowac zycie wielu dzieci poprzez nie okazywanie przyzwolenia na te "slabosc" tkwienia w relacji, ktora zagraza dzieciom?

Ja tej kobiecie wspolczuje, ale w moich oczach jest wspolwinna krzywd, ktore dzieja sie jej dzieciom. Nawet jesli nie maja siniakow, z takiego domu nikt nie wyjdzie bez uszczerbkow.

I sorry, ale mnie jako postronnego swiadka nie obchodzi to, co ze swoim zyciem robi jakas obca kobieta, mnie obchodzi to, jak chronione sa dzieci w kraju, bo panstwo powinno chronic przede wszystkim bezbronnych.

Pedofilow tez sie czesto podciaga pod jakies teorie, ze to choroba, ze nie moga sobie poradzic itd. Mam im wspolczuc?
Bo jeśli jednocześnie przy takich uwagach jej nie pomożesz, to takie działanie jest zwyczajnie głupie.
Pisałam o tym wcześniej, że ryzyko utraty życia wzrasta w momencie, gdy kobieta odchodzi (wcześniej wspominałam o morderstwie Clare Wood, która odeszła od faceta i który ją po tym rozstaniu nękał, a ostatecznie pozbawił życia). Zwykle dochodzi do eskalacji. Jeśli kobieta nie ma wsparcia emocjonalnego i praktycznego, szanse na to, że sobie poradzi są nie duże, choćby nie wiem jak się spinała.
Zauważ co się stało w przypadku pani Karoliny. Wyprowadziła się do domu, w którym miało być bezpiecznie. Ktoś z sądu, wysłał Piaseckiemu (czyli człowiekowi, który groził jej śmiercią) dokumenty z jej nowym adresem (który powinien być utajniony ze względów bezpieczeństwa).

W Polsce ochrona dzieci jest bardzo słaba, pomoc samotnym matkom, kobietom, które wyrwały się z przemocy również.


BTW nie chodzi o obchodzenie się jak z jajkiem, a uczciwe, praktyczne podejście.


A może napiszesz jak wg ciebie taka kobieta powinna się ewakuowac: nie zapomnij, że jest fizycznie i psychicznie wymęczona, z ograniczonymi finansami, oraz o tym, że jej czas jest ściśle nadzorowany przez męża.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 22:11   #234
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Jeżu, a czemu wy tak odczłowieczacie te kobiety? Kobieta ma bezwzględnie chronić dzieci! Nieważne co by się działo! Choćby srała pod siebie ma chronić dzieci! Dzieci najważniejsze! Kobieta to nie jest żaden robot, żaden robokop, żaden superbohater. Kobieta to człowiek i jak każdy człowiek ma prawo się bać, przede wszystkim o siebie, bo tak nakazuje instynkt przetrwania - chronić siebie. Nie dziecko, nie męża, nie psa czy kota, tylko siebie. W sytuacji skrajnego zagrożenia większość osób ratuje siebie (oczywiście są wyjątki). Ja wiem, że fajnie by było, jakby każdy był idealny i reagował na określoną sytuację w określony sposób, ale NIE JEST TAK i nigdy nie będzie. Kobieta powinna zrobić wszystko co jest w jej mocy, aby uwolnić siebie i dzieci od oprawcy, ale nie wiem, czy MIMO WSZYSTKO, jak to było "kobieta ma ratować dzieci, nieważne że się boi".
instynkt to nakazuje chronić swoje potomstwo
a wpisz sobie w gogle odpowiednie słowa a wyskoczy ci x filmków gdzie królik walczy z wężem,kotek z olbrzymim psem itp itd
walka Dawida i Goliata
a wszystko w obronie własnych dzieci.
chcąc nie chcąc jesteśmy ssakami
żadna że pozwolę użyć słowa normalna matka nie pozwoli skrzywdzić swego dziecka.i chyba już wiemy o jakiej krzywdzie mówimy
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 04:54   #235
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

samice niektórych zwierząt zabijają swoje młode, bo nie mogą ich wykarmic albo są za słabe żeby przeżyć.


Dziewczyny on jej ni bił! On uderzał ręcznikiem w fotel! A my głupie tu dywagujemy. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...aign=FB_Gazeta

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 201803111829
Czas edycji: 2017-04-25 o 05:49
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 07:47   #236
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Ten facet jest obrzydliwy. Obawiam się jednak, że niektórzy kupią te jego chore tłumaczenia, uwierzą, że żona go prowokowała, podtruła (on jej nie oskarża, on tylko temat łagodnie wprowadza).
Ale na to nie trzeba czekać, od początku są takie głosy, pisałam o tym. I to podpisane imieniem i nazwiskiem na fejsbuku, nie anonimowe komentarze na onecie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 08:49   #237
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Też oglądałam właśnie. Ten pan ma mocne problemy z głową. Raz mówi, że nie był sobą i przeprasza. Potem, że żona go odurzyła i prowokowała. Potem, że go zdradzała. A na końcu, że Bóg ich połączył i zawsze to będzie jego ukochana żona. Jeszcze ta butelka z odciskami jako wisienka na torcie. Myślę, że w jednym był szczery - jak na początku płakał, że mu ludzie grożą śmiercią. Ja nikomu śmierci nie życzę, ale trochę to paradne, zważywszy, że jeszcze do niedawna to on groził śmiercią żonie.
Ponadto cały czas nachodzi tę rodzinę, grozi, dręczy - no przecież naprawdę moża stać się jakaś tregedia, bo nie dość, że psychicznie zaburzony to jeszcze czuje się zaszczuty. I co ma do stracenia ? Nic.
Powinien trafić do aresztu i na kosnultację z psychiatrą.

Nie płakał, wył bezłzowo jak dzieciak, który myśli, że oszuka rodzica na smuteczek. Zaburzony jak nic.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 18:19   #238
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;7321115 6]Ponadto cały czas nachodzi tę rodzinę, grozi, dręczy - no przecież naprawdę moża stać się jakaś tregedia, bo nie dość, że psychicznie zaburzony to jeszcze czuje się zaszczuty. I co ma do stracenia ? Nic.
Powinien trafić do aresztu i na kosnultację z psychiatrą.

Nie płakał, wył bezłzowo jak dzieciak, który myśli, że oszuka rodzica na smuteczek. Zaburzony jak nic.[/QUOTE]

Abstrahując od sprawy p. Karoliny, aż strach się bać, że tacy ludzie nami rządzą. Kto go wybrał i czy nikt ze współpracowników nie zorientował się, że to osoba z problemami psychicznymi


Zapisz
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 19:33   #239
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Abstrahując od sprawy p. Karoliny, aż strach się bać, że tacy ludzie nami rządzą. Kto go wybrał i czy nikt ze współpracowników nie zorientował się, że to osoba z problemami psychicznymi


Zapisz
Takie osoby swietnie sie ukrywaja, zachowują pozory.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 19:38   #240
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Sprawa Karoliny Piaseckiej

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Takie osoby swietnie sie ukrywaja, zachowują pozory.
Sent from my SM-G935F using Tapatalk
mieli niebieską kartę, rodziny wiedziały, wspólpracownicy wiedzieli.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-07 13:58:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:18.